Aantal inzendingen was groter dan in het vorige jaar Ex-sei voor Castricum telde deze zomer tienduizend kampeerders Bijkantoren Emigratie dienst L.T.B. Meer naar l Landbouwtentoonstelling en Lappendag Karavaan van auto's Donderdag 25 September a.s. j I VROOM ét PREE8MAMM1 BEKRONINGEN Jong meisje tot acht mnd. veroordeeld AGENDA se reserve Frankenberg N.V. Geen winstdeling iLCKMANN *rs( "AGINA 2 WOENSDAG 24 SEPTEMBER 1952 PAGINA 4 ALKMAAR. In de vroege morgen arriveerde in Alkmaar een lange karavaan van auto's aangevuld door enkele extra bussen van de NACO, welke karavaan de Amsterdamse markt kooplieden bracht, die de Laat hebben gevuld met stands voor de lappendag. Aan weerszijde van de trottoirs op de Laat staat een lange rij van marktstalletjes gevuld met textielgoederen en andere koopwaren en reeds in de eerste morgenuren bewogen zich vele bezoekers tussen de stalletjes. De lappendag is echter maar 'n bijkomstigheid van de grote Land- bouwdag. welke vanmorgen in tegenwoordigheid van vele land bouw- en gemeentelijke autoritei ten in Cafe „Marktzicht" werd ge opend. Daar waren tegen 9 uur aanwe zig de loco-burgemeester van Alk maar, de heer G. van Slingerland en de wethouder M. Coerts. Voorts de directeur van het Marktwezen, dr W. Voorthuysen, de secretaris van de Kamer van Koophandel de heer D. J. Scheffel, de commis saris van politie, de heer J. Dreeuws: de rijksveeteeltconsu- lent ir. L. de Vries en zijn staf, de heer J. de Veer, directeur van het Bedrijfschap voor vee en vlees, de heer K. Hogetoorn, voor zitter van het „Texelse Schapen stamboek", voorts de besturen van de samenwerkende landbouw- standsorganisaties en de leden van de verschillende commissies en jurv's. De heer J. Borst, voorzitter van het Comité van uitvoering, heette alle aanwezigen welkom, en gaf een overzicht van hetgeen er op de tentoonstelling te zien is. Over het algemeen genomen was het aantal inzendingen groter dan het vorige iaar. hoewel wegens de op getreden varkenspest, de inzen ding varkens achterwege moest blijven. Wethouder van Slingerland, die wegens uitstedigheid van de bur gemeester het woord voerde, ver heugde zich namens het' gemeen tebestuur over de grote deelname aan deze traditionele tentoonstel ling, welke wat de opzet betreft, alreeds geslaagd mag heten. Alkmaar kan in September niet zonder de Landbouwdag, aldus spreker. Hij bracht dank aan de organisatoren, die veel werk heb ben verzet om de tentoonstelling zo goed voor de dag te laten ko men. Hij hoopte, dat de tentoon stelling mocht slagen en hield er zich van verzekerd, dat de bezoe kers aan de tentoonstelling, zo wel aan de expositie van de Ko renbeurs, geen spijt zouden heb ben van hun komst naar Alkmaar. De heer K. Hogetoorn, voorzit ter van het Texelse Schapenstam boek, bracht dank aan bestuur en tentoonstellingscommissie voor het vele werk dat zij gedaan hadden, om ook de inzending schapen zo goed mogelijk tot hun recht te doen komen. Spreker betreurde, het. dat donkere wolken zich had den samengepakt aan de „var- kenshemel". zodat de varkens niet op de tentoonstelling konden uit komen. Hij adviseerde de var kenshouders gebruik te maken van de voorbehoedende enting. Wat de schapeninzending betreft constateerde spr., dat hoewel de prijzen dalende zijn (Frankrijk schijnt met deviezénmoeilijkheden te kampen te hebben) dat de afzet toch vlot verloopt en dat de schapenstapel in het algemeen in het laatste jaar is uitgebreid, ter wijl de prifzen zich over het alge meen goed hebben gehouden. Spr. betreurde het echter, dat de scha- tentoonstelling. De juryleden gin gen hierna aan het werk. Koornbeurs-tentoonstelling Wij kunnen onze lezers nog èen bezoek aanbevelen aan de Koornbeurstentoonstelling welke dit iaar bijzonder goed voor de dag komt. De prijzen van de in zending konijnen vermelden wij elders in dit blad. De verschillende stand^. werden door de jury nog als Volgt be kroond. De eerste prijs en de wissel beker voor de mooiste inzending ging dit iaar naar de inzending van de M.I.C.A. welke met een fraaie uitstalling van melkpro ducten voor de dag kwam. Niet minder mooi was de inzending van de Alkmaarse exportveiling die een lust voor het oog ge noemd kon worden. De L.T.B. Alkmaar, de fa. Bakker, te Wog- num. de N.F.O. Alkmaar, de fa. Zaadnoorddiik, Alkmaar, de fa. is over 't gehele land en zich be perkt tot de enkele z.g. speciale schapenprovincies. Ook voor de lichtere gronden echter, aldus spr.. kan het schaap een economi sche factor van betekenis zijn. Spr. eindigde met de beste wen sen voor het welslagen van de Nieuwe bepalingen winkelsluiting ALKMAAR Met ingang van 1 October a.s. is het verboden een winkel (dit geldt ook voor win kels van kappers en fotografen) voor het publiek geopend te heb ben op Zondag, op werkdagen vóór 5 uur en op werkdagen na 18 uur. Op deze datums verval len de ontheffingen, waarbij het geoorloofd is de winkel des Zon dags gedurende vier uren ge opend te hebben. Ook het verko pen uit de automaten en het bij vullen van automaten op de hierboven genoemde tijden is van 1 October a.s. af verboden. Pistoolschieten rijkspolitie ALKMAAR Op de nationale schietwedstrijden te Breda is het vijftal van de Rijkspolitie district Alkmaar voor de tweede maal achtereen kampioen pistoolschie ten geworden. Het behaalde 237 van de 250 punten. De wissel beker is definitief bezit van Heiloo geworden. Uit het politierapport ALKMAAR Gisteravond om tien voor zes is een 55-jarige wielrijder op de hoek van de Pa- ternosterstraat en de Kanaalkade aangereden door een auto die uit de richting van Den Helder kwam. De chauffeur van deze wagen had aan de linkerkant van de weg gereden. De wielrij der kwam te vallen waarbij zijn rijwiel werd beschadigd. De chauffeur drukte hem f2.50 in de hand en maakte zich toen snel uit de voeten. Getuigen van dit ongeval worden verzocht hier van aangifte te doen aan het bu reau van politie. Burgerlijke Stand ALKMAAR Geboren: Hen- drikus S. G. M. z. v. J. Meijer en R. Indri; Ingrid E. d. v. J. Pool en A. P. Lodders; Mary L. C. d. v. P. H. Hoogland en L. Zuid- dam; Petrus W. z. v. W. Veel en J. Roselle; Avia A. M. d. v. J. A. de Lange en M. Schouten. Gehuwd: Johannes G. van den Oord en Helena Borking; Johan nes C. Verver en Trijntje de Wilde; Hendrik de Graaf en Aafje Breed. FINALES BEDRIJFS VOETBAL EN -HANDBAL ALKMAAR De wedstrijd POANOC, Zaterdag gespeeld, eindigde met een 0-4 overwin ning voor NOC. Zaterdag a.s. speelt om half 4 op het Zeglis Lichtbedrijven tegen POA; op 30 September om 5.15 uur BBC 1 tegen SOVA op het Kolping Bo's terrein. (Bekerfinale). Op 4 October om half 4 spelen op het terrein Zeglis Lichtbedrij ven tegen NOC en op 8 October komt de finale van de Algemeen kampioen tegen de kampioen van de bekerronde; terrein nog na- penstapeï niet gelijkelijk verdeefd |deJ, ?an wijzen. T c oir re j-yiV» /-*.! r\ 1 n virl TirtL OflK V ODV flP (l <-) 1 Ook voor de dameshandbal is de finale in 't zicht. Zaterdag j.l. won De Wild van Krom met 0-7 en Zaterdag 27 September wordt de finale gespeeld tussen de meis jes van Milfleur en NOC. (ter rein Zeglis). Politievoetbal ALKMAAR Dinsdagmiddag j.l. speelde het Alkmaarse Rijks- politie-elftal zijn tweede wed strijd van dit seizoen. Nadat vo rige week van de Gemeente politie Alkmaar met 10 was gewonnen, behaalde het elftal nu een 20 overwinning op de Ge meentepolitie Zaandam, door welke overwinning de Rijks politiemannen de kop in hun af deling hebben verkregen. De beide doelpunten werden voor de rust gemaakt door links binnen Termaat en rechtsbinnen v. Luit. K.J.M.V. Woensdag 8.30 Paviljoen Kinheim ALKMAAR Wegens de be langrijke en leerzame Rhetor avond worden de leden er op attent gemaakt deze avond niet Ie schitteren door afwezigheid, doch op tijd aanwezig te zijn Belangstellende jongeren, schroomt niet om te komen bin nenwaaien, en schuif je stoel maar bij. Dus mannen, broeders, in Kin heim verzamelen en op tijd. Het Bestuur Advertentie' 'Het grote succes dat onze schoenen parade in 't voorjaar bij onze cliënten heeft geoogst, deed ons besluiten U ook nu weer de nieuwste snufjes in de schoenenmode te demonstreren. zuilen daarom enige mannequins, U de laatste creaties tonen in schoenenmode voor dames en Little Ladies, U vindt er een keurcollectie elegante modellen in H prima afwerking en comfortabele leest; terwijl de grote kleuren variaties en onze voordelige prijzen 't voor U gemakkelijk maken bij elk toiletje een passend 5= schoentje te vinden. Ejj De Parade vindt plaats in onae lunchroom j=j om 2.30 en 3.45 uur §s Vrij entree! i ALKMUfé» TiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHHiiiiiiiniiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiif Tom de Munck. Alkmaar. A. Bruin. Kofa-Spruyt. Woning inrichting P. Tros en Plomp s rijwielhandel ontvingen allen een eerste prijs. Een aantal andere inzendingen kreeg een eervolle vermelding. Wat de inzending fruit betreft werd een eerste en tweede prijs toegekend aan de heer de Boer te Stompetoren. een derde prijs aan de heer van Diepen te Alk maar. voor de inzending peren een eerste prijs aan de heer v. d. Heiden te Alkmaar en een twee de prijs aan A. Bakker te Alk maar. een derde prijs aan de heer de Boer te Stompetoren. die te vens de collectieprijs in de wacht sleepte. LANDBOUW TENTOONSTELLING ALKMAAR. Op de Koren beurstentoonstelling te Alkmaar werden in de rubriek konijnen door de jury de volgende prijzen toegekend: Een eerste prijs aan: C. Kramer B. H. Vink en A. Berkhouwer, allen in de rubriek Lotharingers: aan N. Appel. J. Ypma, J. Klos, S. Groot (3x) en L. Schouten (2x) in de rubriek Hangoren; aan H. Dumont in de rubr. Chinchilla: aan C. Luygen- diik in de rubr. Havanna (4x); aan D. Zwart in de rubr. Alaska: aan H. Kuipers in de rubr. Rus sen (2x); aan W. Hieltjes in de rubr. Voedsters met Jongen (Lotharingers): aan P. Bruinsma (2x) J. Weil en J. van Gulik in de rubr. Weners: aan J. Schot. S. Volger (2x) en H. Dumont in de rubr. Grote Chinchilla: aan S. Volger in de rubr. Rijnlander; aan W. Rentenaar in de rubr. Zilvervos; aan D. Zwart in de rubr. Gouwenaar: aan H. Spran- gers; P. Jonker (2x) en J. Hiel tjes in de rubr. Hollanders Kleine Rassen. Aan de Barbanson (3x) in de rubr. Klein Zilver: aan D. Bogerd (3x) en G. Oosterbaan in de rubr. Black and Tan. Aan F. Keizer en H. Kuiper (3x) in de rubriek Russen (zwart); aan J. W. Henderikse (2x), in de rubr. Dwergrassen Pool Roodoog; aan F. Keizer in de rubr. Kleurdwerg aan H. Kuiper in de rubr. Angora (3x) en R. Hoetjes in dezelfde rubr.: aan C. Kooij. Fr. de Ruygh en J. Weil (3x) in de rubriek Rex; aan J. van Gulik (2x) in de rubr. Castor; aan J. van Gulik (2x) in de rubr. Rex-Rus. Tweede prijzen werden behaald door: L. Schouten. K. Stins (2x) in de rubr. Hangoren Wit; door J. Schot in de rubr. Chinchilla, te vens een derde prijs; aan S. Groot in de rubr. Hangoren; aan S. Volger en P. Bruinsma en W. Korver in de rubr. Weners: aan S. Volger in de rubr. Grote Chin chilla (2x) alsook door J. Eilan der en J. Schot. In de rubr. Rijn lander nogmaals S. Volger; in de rubr. Alaska (Zwart) C. T.. Luy- gendijk; aan D. Zwart in de rubr. Gouwenaar: aan E. Vonkeman in de rubr. Klein Zilver: aan G. Oosterbaan in de rubr. Black and Tan; aan H. Kuiper in de rubr. Russen: aan J. W. Henderikse in de rubr. Dwergrassen Pool Rood oog: aan R. Hoetjes in de rubr. Angora (2x); aan J. Weil in de rubr. Rex. WEGENS VERDUISTERING VAN I 7500.— De Alkmaarse Arrondisse mentsrechtbank, gepraesideerd door Mr. P. Nolet, heelt gisteren morgen uitspraak gedaan in de zaak tegen het meisje F. T. M„ die op 27 April tijdens een avondje uit met zekere C. D. te Kolhorn deze een bedrag van f7.500.had afhandig gemaakt. De Officier van Justitie, Mr. J. V. C. Meischke had tegen haar een gevangenisstraf van acht maanden met aftrek van voor arrest geëist. De Rechtbank von niste conform. J. S. te Bergen werd wegens het veroorzaken van een grote uitslaande brand in een droge sloot veroordeeld tot een boete van f40.subs. 20 dagen. De Officier had f100.of 40 dagen geëist. Tegen de brandstoffenhande- laar Fr. V. te Anna Paulowna had de Officier een gevangenis straf van 14 dagen geëist en in trekking van zijn rijbewijs voor de tijd van zes maanden wegens het auto rijden in beschonken toestand. De rechtbank veroor deelde hem tot een boete van f250.subs. 50 dagen en een maand gevangenis voorwaarde lijk met een proeftijd van een jaar en voorwaardelijke intrek king van het rijbewijs voor een half jaar. S. K. te Anna Paulowna kreeg wegens het veroorzaken van een botsing tengevolge van een on voorzichtigheid tijdens een auto tocht voor Ouden van Dagen een boete van f25.subs. 10 dagen. De Officier had f100.subs. 40 dagen geëist. J. G. te Purmerend werd we gens het autorijden in beschon ken toestand veroordeeld tot veertien dagen onvoorwaardelijke gevangenisstraf en voorwaarde lijke intrekking van zijn rij bewijs voor de tijd van zes maan den. UITSLAGEN DE LUCHTBODE ALKMAAR De Postduiven vereniging van Zaterdagvliegers „de Luchtbode" hield op 13 en 20 September j.l. haar laatste twee wedvluchten op de stations Roer mond en Maastricht met oude en jonge duiven van dit seizoen. De uitslag van het station Roermond was als volgt: Eerste prijsduif 15.08.53 en sloot te 15.10.02. De Nijs 1 6 8 9; Kooger 2 4 5; Admiraal 3; Barhorst 7 12 en Luitjes 10. Van Maastricht was de uitslag: Eerste duif 15.35.29. laatste prijs duif 16.11.11. Admiraal 1 3: de Nijs 2 4 8 10; Kooger 5 6 7 9. Aan de navluchten met oude en jonge duiven hebben ook de junioren deelgenomen, waarvan de eerste drie prijswinnaars als volgt waren: No. 1: G. Mors; No. 2: J. de Nijs; No. 3: H. Tijdeman. WOENSDAG 24 SEPT. (Traditionele Landbouwdag) Bioscopen: HARMONIE: Marie Antoi nette (18 jaar), REX: 's Nachts langs de weg (18 jaar). CINEMA: Alarm bij de kust wacht (14 jaar). VICTORIA: Het dodenmas ker (18 jaar). Voorstellingen 8 uur. Apothekers: Na hedenavond 6 uur voor spoedgevallen geopend Apotheek Wanna-Mient, Mient C 13; Apotheker: mej. F. Schuitema. GULDEN VLIES: 3—5 en 812 uur: Modeshow Ber- voets. WAPEN VAN HEEMSKERK: L.T.B.-jongeren en Contact avond Automobiel Techn. Club (8 uu). HOTEL VICTORY: 8 uur: St. Adelbert. DONDERDAG 25 SEPT. Bioscopen: CINEMA AMERICAIN: „Con certo", alle leeft. VICTORIA: „Rhapsodie in Blue", 18 jaar. HARMONIE: „Marie Antoi nette", 18 jaar. REX: ,,'s Nachts langs de weg". 18 jaar. GULDEN VLIES: 8 uur: „De Plankeniers". ST. ADELBERTUSSCHOOL (ingang Bleekerskade)8.15 uur: Oprichting R.K. Vol leybalclub. HENGELCONCOURS ALKMAAR Zaterdag 20 en Zondag 21 September j.l. werden door het Centr. Nederl. Henge laars Verbond afd. Alkmaar be kerwedstrijden gehouden, waar voor niet minder dan 220 leden, waaronder 3 dames hadden in geschreven. Door het minder gunstige weer op Zondag lieten 20 leden ver stek gaan, zodat door rond 200 leden aan de wedstrijd werd deelgenomen, welke werd gehou den aan de Westdijk. Van de 41 deelnemers op Za- terd'ag werd de heer Dróge win naar van de eerste prijs, gevolgd door de heren E. Buers en G. Strooker als 2e en 3e. In totaal 10 prijswinnaars voor Zaterdag. Gevangen werden Zaterdag 27 maatbaarsen, waarvan de groot ste 29cm. door de heer G. Strooker. Uit de 159 deelnemers van Zondag, kwam de heer F. Rusch als no. 1 uit de strijd, gevolgd door de heren L. v. Graft, Jb. Vet en A. Pierik. In totaal 40 prijswinnaars. De extra prijs voor de grootste baars 31.8 cm werd gewonnen door de heer D. de Jong. Totaal 70 maatbaarsen. In de geheel gevulde boven zaal van Café Tom werden door de voorzitter, na eerst een woord van dank te hebben gebracht aan allen, die aan het welslagen van de wedstrijden hadden mee gewerkt, in het bijzonder aan controleurs en pa'lenzetters, des avonds de 52 prijzen uitgereikt. De fraaie tafelkleden en ontbi.it- lakens. hengels en andere zeer welkome prijzen, vonden grif hun weg en werden onder dank aan het besiuur in ontvangst geno men. Om 10 uur sloot de voor zitter deze zeer gezellige avond met een tot weerziens aan de leden en hun resp. vrouwen en verloofden. 8 OCTOBER IN ALKMAAR ALKMAAR Op 8 October a.s. zal de Nationale Reserve van het Distriqt Noord-Holland Noord voor de eerste maal naar buiten treden. Dan defileert de troep in de avonduren voor het Alkmaarse stadhuis, waar de autoriteiten op het bordes zul len staan. De troep die onge veer een sterkte van 200 man zal hebben, wordt tijdens de mars door de stad voorafgegaan door de drumband van de Nat Reserve district Zuid, 'n voor treffelijk corps dat al eerder ge legenheid had aller bewonde ring te oogsten. Om twintig minuten voor 9 marcheert de Nat. Reserve af van het ROG- gebouw aan het Zevenhuizen. De route loopt via de Geest, Scheteldoekshaven, Lindengr. Oudegracht, Ridderstr., Laat, Zoutstraat, St. Annastraat, Lut- tikoudorp, Zijdam, Voordam, Waagplein, Mient en Langestr. naar het Stadhuis waar' gedefi leerd wordt. Via het Kerkplein en het Zovcnhiuizen wordt naar het ROG-gebouw afgemarcheerd. Dat de Alkmaarse burgerij en de vele bewoners van de buiten gemeenten die op deze feestdag in de stad zullen vertoeven de militaire mars op prijs zullen stellen behoeft geen twijfel. En dat de Nationale Reserve zal marcheren dat het vuur uit de straatstenen schiet, daar kunt u op rekenen. K.A.B. HOEKJE ALKMAAR De kaderver gadering van 16 Sept. slaagde uitstekend. Vrijwel alle be stuurders van de afdelingen en instellingen waren aanwezig. De stemming was uitstekend. Voor de gehele winter is het programma uitgestippeld. Van zelfsprekend komen we zo nu en dan in de komende tijd op de onderdelen terug. De zittingen van de Centrale Volksbank zijn weer aangevan gen en worden regelmatig elke Zaterdagmiddag van twee tot zes uur gehouden. Er zijn nog enkele plaatsen open vooo de Verbondscursus. Nieuwe cursisten moeten zich haasten om zich op te geven, anders staan ze er naast, en dat zou toch voor hen te betreuren zijn. De retraiteclub is met een grote actie bezig. Het aantal leden van de Retraiteclub zal zich met grote sprongen gaan uitbreiden. Daar zit actie in de Retraite- club, en dat is goed ook. Im mers het werk voor de gesloten retraite is een goed werk. Hen ri Hermans, een der grote pio niers van de Arbeidersbeweging getuigde reeds: „De cultuur der Ziel, is de Ziel der Cultuur. WINTERPROGRAM „ST. ADELBERT" ALKMAAR Vanavond opent de afd. Alkmaar van Sint Adel bert het winterseizoen met een bijeenkomst in Victory, waar Drs. A. Th. Boogaardt uit Den Haag komt spreken over „Het probleem van Nieuw Guinea" een actueel onderwerp, dat zeker de belangstelling zal trekken. Voor de komende maanden is het program samengesteld als volgt: 22 Oct. Rector A. Sanders over „Het karakterbeeld van de hedendaagse Christen". 19 of 26 Nov. wordt in samenwerking met de Kring Alkmaar van de AKWV een sociologisch onderwerp be handeld door een nader aan te kondigen spreker. Drs. Th. Zwartkruis uit Heemstede spreekt 10 Dec. over de Angli- kaanse Kerk. Op 21 Jan. komt de journalist-dichter Gabriël Smit spreken over de weerklank van de tijdgeest in de Katholieke letterkunde. Op 18 Febr. komt Prof. Mr. Dr. Th. Keulemans spreken over het probleem van de standen in de huidige maat schappij. De Benedictijn, Pater N. Boer uit Oosterhout zal 11 Maart komen spreken over de „Vernieuwing der Liturgie", ter wijl voor April een aVond gere serveerd blijft, waarop het Her stel der Kerkelijke Hiërarchie herdacht zal worden. Een programma, dat er zijn mag. Openbare verkoping ALKMAAR Ten overstaan van Notaris Mr. D. J. Roos had fisteravond in Café Central de e openbare verkoping plaats van de percelen: 1. Ged. Nieuwesloot 42, groen- tenhal, bergplaats, bovenwoning. In bod op ƒ6.230,—. 2. Lombardsteeg 7 hoek Ramen, café, woning, erf. In bod op 4.910.— 3. Ramen 46, woonhuis, erf, groot 56 ca. In bod op 2.410, 4. Ramen 44, woonhuis, erf, groot 57 ca. In bod op 2.430, 5. Doelenstr. 2, hoek Konings weg, winkel, bergplaats, woning, erf, groot 1 Are. In bod op 5.920. 6. Lindegracht 6, woonhuis, erf, groot 49 ca. In bod op 2.040, 7. Lindegracht 8, woonhuis, erf, groot 49 ca. In bod op 2.260, 8. Dusseldorperweg 46, LIM- MEN; woonhuis, schuur, erf, tuin, groot 9.94 Aren. In bod op 1.460. 9. Dusseldorperweg 48, woon huis, erf, groot 26 ca. In bod op 200,—. De verkoop bij afslag en com binatie vindt plaats op 30 Sept. a.s. Afscheid van kapelaan van der Ploeg HEILOO Het bericht van de benoeming van kapelaan M. v.d. Ploeg tot kapelaan van de St.-Josephparochie "te Den Haag zal in Heiloo ongetwijfeld met spijtige verrassing ontvangen zijn. Vrijdag a.s. zal kapelaan van der Ploeg reeds uit Heiloo vertrekken. Donderdag zullen de katholieke verenigingen van Heiloo van hem afscheid nemen. Dit zal plaats hebben in het NKJB-gebouw, onmiddellijk na de tweede avondconferentie van de Misweek, te circa half 10. H.S.V.-NIEUWS Zondag a.s. OudesluisH.S.V. HEILOO Zondag zal HSV de eerste uitwedstrijd van het seizoen spelen, n.l. tegen Oude sluis. De leden van de suppor tersver. Rood-Geel kunnen de reis naar Oudesluis gratis mee maken, doch slechts op deze voorwaarde, dat ze zich vóór of uiterlijk op Donderdagavond a.s. van een plaatsbewijs zullen hebben voorzien. Voor niet-le- den bedragen de reiskosten f 1,50 per persoon. De opgave dient te geschieden bij de voor zitter van Rood-Geel, de heer A. G. F. Kroon, Stationsweg 78. Het vertrek van de bussen zai plaats hebben om 13.15 uur van het Clubhuis af, Café Admiraal aan de Herenweg. Zij dia de eerste uitwedstrijd willen meemaken, worden drin gend verzocht, op tijd aanwezig te zijn en precies te handelen, zoals boven is omschreven. Het bestuur van Rood-Geel heeft aan de voorbereidingen op deze wedstrijd weer handenvol werk en vraagt daartoe aller meda- werking. Nadere bijzonderheden en het voetbalprogramma van Zondag a.s. zullen nog volgen. Voorzitster van de J.G. CASTRICUM Tot opvolg ster van mevr. v.d. VenVelde als voorzitster van de J.G. is benoemd mej. A. Poel. Binnen korte tijd zal een afscheidsavond plaats vinden, waarbij de oud voorzitster zal worden bedankt voor het vele goede werk dat zij in de loop der jaren voor de Kath. Jongeren Gemeenschap heeft gedaan. CASTRICUM. De seizoen drukte is door de intrede van het herfstachtige gure weer plotseling ten einde; de late vacantiegangers, alsmede de kampbewoners hebben ons dorp reeds verlaten. Over het algemeen kan van een zeer goed seizoen gesproken worden. Behalve de strand-exploitanten die alleen op echte zomerse da gen zijn aangewezen, hebben tal van pensionsruimte te kort gehad om de gasten te kunnen huis vesten. De zakenlieden mogen zich evenmin beklagen. Naast Zandvoort begint Castricum bij de Amsterdammers steeds meer in trek te komen. De prachtige duinterreinen bieden de vacantie gangers volop gelegenheid voor fietstochten en wandelingen ook op die dagen, dat het weer voor het strandbezoek minder gunstig is. Het bezoek aan 't „Kampeer terrein" was buitengewoon groot tijdens de weekeinds bezochten Burgerlijke Stand BERGEN. Geboren: Cornelis zv F. H. Slot en A. J. Felkers. Ondertrouwd: Jan Bakker. Am sterdam en Hendrika Ger. Schip per: Willem Boon. Koedijk en Neeltje Breeuwsma. Gehuwd: Willem Staudenmaijer en Catharina Wit; Willem de Haan en Sonja Hogers; Willem van Beers en Gerarda G. v. Ol- lefen: Dirk de .Goede en Agatha Rijkes. Overleden: Roel J/ans Wijmen- ga 74 jaar; Adriana Joh. van Limburgh 76 jaar e.v. Chr. W. v. Vleuten; Maartje Stam 68 jaar e.v. Gerrit Kooijman. St. Vincentiusvereniging CASTRICUM De leden de zer vereniging zullen deze week de parochianen van Castricum en Bakkum bezoeken om de jaarlijkse bijdrage in ontvangst te nemen. Aan de armen gege ven is Gode geleend. TER ZITTING GEVANGEN GENOMEN HEILOO. Gistermorgen moest een tweetal patiënten van de St. Willibrordusstichting te Heiloo voor de Alkmaarse Ar rondissementsrechtbank. geprae sideerd door Mr. J. Nolet ver schijnen, de een wegens diefstal, de ander wegens verduistering. De eerste J. M. van L. te Nij megen was van 1 Juni j.l. af met proefverlof en kort daarop had hij kennis gekregen aan een meisje in Limmen. bij wie hij tamelijk veel over de vloer kwam Op een gegeven moment moest hij iets uit een kast halen en toen hij daarin een portemonnaie zag liggen, maakte hij van de plotseling geboden gelegenheid gebruik, deze weg te nemen. Er bleken vijf briefjes van f 10 in te zitten. Van het geld ging hij aan de zwier. De Officier van Justitie. Mr. J. C. V. Meischke eiste een gevangenisstraf van 8 maanden, door te brengen in de Bijzondere Strafgevangenis te Scheveningen. De verdediger be pleitte clementie. De ander. L. M. te Heiloo had een bedrag van rond f 25 achter gehouden en ten eigen bate aan gewend. dat hij als loon had moe ten overhandigen aan een twee tal medepatiënten, met wie hij bij een tuinder in Heiloo werkte. Tegen deze eiste de Officier acht maanden gevangenisstraf, door te brengen in de Bijzondere Straf- gevanis te Scheveningen. Ook in dit geval bepleitte de verdediger Mr. E. H. J. Wynne de uiterste clementie. Beiden werden ter zit ting gevangen genomen. ongeveer 10.000 personen het kamp. De spoorwegen zullen het rei- zigersvervoer naar en van Cas tricum weten te stimuleren door het beschikbaar stellen van meer plaatsruimte vooral in de drukke morgen- en avonduren. De V.V.V. in samenwerking met de plaatse lijke middenstand heeft getoond op welke wijze men het bezoek aan Castricum als seizoenplaats kan animeren. DE NIEUWE Cl DSEN KEET CASTRICUM Het nieuwe home van onze gidsen belooft zelfs aan de meest hooggestemde verwachtingen te voldoen. Het is aan de buitenkant wat sober gehouden om alle aandacht te kunnen besteden aan het in wendige. De grote speelruimte, zeventig m2 groot, wordt be heerst door een mooie open haard, die door zi.jn forse over kapping een fraai staaltje van binnenhuis architectuur laat zien. In de stafkamer treft de gezelligheid, hoewel de ruimte dusdanig ingericht is, dat ze als bergplaats dienst kan doen. Be gin October zal de feestelijke opening plaats hebben. WEERSVERWACHTING medegedeeld door het K.N.M.I. te de Bilt. geldig van Woensdag avond tot Donderdagavond. VEEL WIND Aanvankelijk zwaar be wolkt met tijdelijk regen, later wisselend bewolkt met enkele verspreide buien. Krachtige, langs de kust af en toe harde wind tussen Zuid en West. Morgen min der zacht dan vandaag. 25 September zon op 6.31, onder 18.31: maan op 14.07, onder 20.47. DONDERDAG: Hoog water: 10.40 en 23.05 Laag water: 5.00 en 17.25 Advertentie SCHRIJFMACHINES TELMACHINES REKENMACHINES DUPLICATORS Langestr. 24 Tel. 2394 ALKMAAR OORDEEL COMMISSIE BEZITSSPREIDING De commissie bezitsspreiding heeft in haar rapport aan de mi nister van Sociale Zaken een wettelijke verplichting tot winst deling" afgewezen. De redenen van de afwijzing zijn: a. Zij acht daartoe geen rechts grond aanwezig; b. Winstdeling is geen alge meen aanvaarde gedachte in het bedrijfsleven; c. De noodzakelijke psychologi sche sfeer voor winstdeling is niet in alle ondernemingen aan wezig; d. De mogelijkheden voor winstdeling in de verschillende sectoren van het bedrijfsleven lo pen te sterk uiteen, zoals blijkt uit een als bijlage 5 van het rap port oogenomen statistisch on- dGrzo6^ e. Algemene invoering van winstdeling zou volgens een aan tal leden te sterk inbreuk maken op het beginsel, dat voor arbeid van gelijke waarde een gelijke beloning dient te worden gege ven. Toneel en Missie TUITJEHORN. Dat de Mis siepaters graag in Tuitjehorn ko men is zeer zeker een bewijs, dat de inwoners daar wel wat voor de missie over hebben. Vorig jaar, toen de W.Eerw. pater Dekker uit Heerhugowaard 't Kruis met de R.K. Toneelver. .Amicitia". eveneens uit Heerhu gowaard 't Kruis, in Tuitjehorn waren, om een uitvoering te ge ven ten bate Van de missie, toen was het succes zodanig, dat die pater een vreugdedans achter de coulissen maakte. Nu is er in Heerhugowaard weer een missiepater, die binnen en kele dagen naar zijn missie in de Belgische Congo gaat vertrekken. Het is de weleerw. Father S. Smit. Ook hij komt een beroep doen op de offervaardigheid van de paro chianen in Tuitjehorn. Zondagavond zal de reeds ge noemde R.K. Toneelver. „Amici tia" uit Heerhugowaard een uit voering komen geven in 't prach tige Parochiehuis te Tuitjehorn. Opgevoerd zal worden het to neelspel in drie bedrijven „Het Witte Legioen", geschreven door Wim Dumont. Burgerlijke Stand HARENKARSPEL Geboren: Laurentius Petrus Maria z. v. A. Veldman en W. J. Schrijver. Het mag als algemeen bekend verondersteld worden, dat de laatste jaren velen ons land heb ben verlaten om elders, na een veelal moeilijk begin, een nieuwe en hopelijk betere toekomst op te bouwen. Het behoeft geen nader betoog, dat emigreren een gewichtige stap is en dat het nimmer een „sprong in het duis ter" mag zijn. Het is dan ook van het allergrootste belang, dat adspirant-emigranten zich zo vol ledig mogelijk laten voorlichten over het land van hun toekomst, over problemen, welke zij daar zullen aantreffen en over de perspectieven, welke zij daar zullen vinden! Dat deze voorlichting OBJEC TIEF moet zijn. dat is duidelijk doch even duidelijk is het. dat deze voorlichting voor Katholieke emigranten daarenboven ook PRINCIPIEEL moet zijn. Het is noodzakelijk, dat onze emigran ten weten, welke moeilijkbeden op godsdienstig terrein zij elders zullen vinden en welke landen (en/of provincies) het meest ge schikt zijn voor onze Katholieke emigranten. Het is dus noodzake lijk. dat zij worden voorgelicht door en daarnaast hun aanvrage indienen bij de Katholieke Emi- gratie-bureaux welke zijn onder gebracht in de Katholieke Cen trale Emigratie Stichting te 's-Gravenhage. Zo kennen wij in ons Bisdom de Emigratie Dien sten van de K.A.B.Ant. Du-yck- straat 91. den Haag. van de Nederl. Kath. Middenstand Bond J. P. Coenstraat 12. den Haag en van de Kath. Land- en Tuin- bouwbond L.T.B. Parklaan 12 te Haarlem. Deze laatste dienst is er toe overgegaan om 23 Hoofden van de Land- en Tuinbouwscho len van de L.T.B. in te schakelen als Regionale Assistenten van ge noemde Emigratie Dienst, als bijkantoren, wanneer U het zo wilt zien. Omdat deze Regionale Assistenten over vrijwel geheel ons Bisdom zijn verspreid, zullen velen gemakkelijker in de gele genheid zijn naar een van deze bijkantoren te gaan. dan naar Haarlem of een van de zitdagen. Voor Noord-Holland kunnen nu alle inlichtingen worden ver strekt door en de aanvragen in gediend worden bij de volgende adressen: Omgeving Alkmaar: OBDAM: G. Laan, Hoofd La gere Tuinbouwschool, Dorpsstr. 119. SPANBROEK: Jac. J. Vendel, Hoofd Lagere Tuinbouwschool A101, tel. K 2263-230. H.H.WAARD: C. J. Overtoom Hoofd Lagere Tuinbouwschool, Middenweg 526. WARMENHUIZEN: B. Ma- chielse, Hoofd Lagere Tuinbouw school, Oude Wal 13. Onder Alkmaar: EGMOND BINNEN: A. H. v. d. Berg, Hoofd Lagere Land bouwschool, Krijt 119, tel. K 2206-402. SCHERMERHORN: P. A. Schaper, Hoofd Lagere Land bouwschool, Oosteinde A 176, tel. K 2202-305. BEVERWIJK: J. E. v.d. Pol, Hoofd Lagere Tuinbouwschool, Kees Delfweg 48, tel. K 2510- 44777. MAANDELIJKE ZITDAGEN EMIGRATIE DIENST L.T.B. Maandelijks houdt de Emigra tie Dienst zitting op de onder staande dagen en adressen: ALKMAAR: Iedere 3e Vrijdag van de maand: Paviljoen Kin heim, Stationsweg 60E. HOORN: Iedere 4e Vrijdag van de maand, café ,,'t Witte Paard" te Hoorn. Alle zitdagen uitsluitend in de morgenuren. Dinsd. van 12.30 tot 1.30 Nu volgt van TT Langestr. 22 en 23, Alkm. llr. Ms. torpedi die bij het hoof binnengekomen de „Eagle", het De beide schept blijft aan de oi eigen kracht en De „Van Galen toont de li AMSTERDAM, I Fonteijn, het pr jarige ex-sergeai Fonteijn, binnen wel op Dinsdag Hoge Raad der f Met deze zaak op 21 April 1950 i Rechtbank bezig i proces aanhield kunnen horen, dii waren, daarna opi bank op 15 Juni zaak werd aangeh psychiatrisch onde maal kwam de za: voor, waarbij biet toerekeningsvatbaE zitting ontnam p: Meihuizen verdacl heid een laatste 1 verdediging uit ti Februari werd ii echter medegedea] derzoek onvolledi en weer moest wc den. De vierde e voor de Rechtbank toen Fonteijn w< kreeg voor een laa week later, op 26 Rechtbank uitspra; te werd wegens s 2 mnd. voorw. plu veroordeeld. Fonteijn tekendi aan. Voor de vijfde n dossiers op een liggen, toen het rechtshof 2 maand roep behandelde, omdat opnieuw ei verschenen was. op 15 Oct.1951 wa: Veertien dagen la arrest en veroordi dere gronden dan de verdachte tot d Fonteijn tekende sat.ie aan. Voor de zevendi r.en verslagen in i de zaak-Fonteijn, j.l. de Hoge Raad roep behandelde. 18 Maart daaraan tigde de Hoge Re maakte vormfoute van het Hof te An wees de zaak voor handeling naar 1 te Den Haag. Dat maal. Het Haagse Hof zaak geheel opniei en wees veertien rest, waarbij het e sterdamse Hof het ste instantie van vernietigde, maai nieuw veroordeelt: leen tot een voor vangenisstraf en g echter weer op a dan het Amsterd arrest had gebasee Fonteijn tekende de maal beroep in Zo zullen thans voor de negende r WASHINGTON ministerie van La Verenigde Staten besloten de imp zuivelproducten r 1 October met vij verhogen. Het edammer en gou van drie millioen pound per jaar g In het begin vi het Amerikaanse nisterie reeds i quota's met vijf! verhogen, wannee lang zou zijn vai nale handel en d betrekkingen. De importcontr- soorten Italiaanse heven. PRESIDENT V/ CEKO BEIROET parlement heeft Sjamoen tot pres banon gekozen.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 2