met I1VG41VC ,N V verschijnt het Noordhollands Dagblad in een nieuw kleed n Let op de krant van morgen bespre Meer actueel Moderne vorm *k Snellere berichtgeving -fa Aantrekkelijke rubrieken WE techniek opent steeds nieuwe wegen om de producten te vervolmaken. En het bedrijfdat zo volwaardig mogelijke producten wil afleverenmoet die nieuwe wegen bewandelen. Wij ivillen onze lezers de best denkbare krant bezorgen. Daarom heb ben ivij ons zetmachineparkdat ivij geregeld aanvullen naar de eisen van de tech niek en tijdthans weer uitgebreid met drie nieuwe zetmachines. Deze machines zijn technische wonderen en beantwoorden aan alle denkbare eisenwelke aan een modern dagbladbedrijf gesteld mogen worden. Het zijn drie Engelse Linotypesgeïmporteerd door deN.V. Hagra te Amster dam. Door de aanschaffing van deze machines van het al lermodernste type zijn wij in staat de inhoud en de vorm van ons blad weer aanzienlijk te verbe teren. Zij hebben een grotere capaciteit zij zijn sneller en beschikken over 're uitgebreide serie lettertekens. Hierdoor kunnen wij meer nieuws verwerken in be langrijk minder tijd. Dus wordt ook Vw krant actueler „up to date beter Politieke van Pagina 6 Woensdag24!^ Maar dit is niet de enige verbetering, welke wij in Vw krant gaan aanbrengen. Wij blijven voortdurend zoeken naar nieuwe mogelijkheden om II het meest aantrekkelijke dagblad te bieden. Vanaf morgen zult U een geheel andere krant in Vw bus vinden. Want aan de vervolmaking van de inhoud hebben wij gekoppeld een vervolmaking van ,t uiterlijk van Vw krant. Vanaf morgen zullen namelijk de koppen gezet ivorden uit een geheel ander lettertype. Sierlijk, gemakkelijk leesbaar, aantrekkelijk. Een letter, die opvalt en toch rust geeft aan het oog. Wij hebben daarvoor gekozen 's werelds meest beroemde letter de Bodoni. Dat is de letter ook, waaruit deze pagina is gezet. Onze vaste lezers kennen de Noorderpers. Zij toeten, dat dit de com binatie is van het IS oordhollands Dagblad, Ons Noorden en het Overijsels Dagblad. Zij toeten, dat de ISoorderpers vanaf de aanvang van deze samenwerking steeds getracht heeft haar lezers op de meest snelle en aantrekkelijke wijze op de hoogte te brengen van het wereldgebeuren, van het gewestelijk en landelijk nieuws. Zij weten, dat de ISoorderpers naast zijn voortreffelijke nieuwsvoorziening zijn lezers vele interessante en aantrekkelijke rubrieken biedt. Zij weten uit ervaring, dat de Noorderpers kranten maakt, waarnaar men grijpt. Om onze lezers dit te kunnen bieden, om te kunnen komen tot de hoogte, waarop de Noorderpers thans staat, om dit alles te kunnen verwezenlijken, zijn de moeilijkheden en inspanningen zeer groot geweest. Dit willen wij onze lezers niet verbloemen. Maar nu wij er ten koste van zeer grote financiële offers in geslaagd zijn ons tech nisch apparaat zeer aanzienlijk uit te breiden, willen wij onze lezers ook daarvan op de hoogte stellen, omdat wij weten, dat zij meeleven met hun blad. Het moge tevens het bewijs zijn, dat wij geen kosten of moeiten sparen en bereid zijn tot een uiterste krachtsinspanning om V een krant te bieden, zoals IJ die gaarne ziet. Een krant, die V ligt. Een krant, die U een vertrouwde vriend is. Wat een redactie van een dagblad kan maken hangt immers voor een groot deel af van de technische hulpmiddelen, waarover zij beschikt. Dat de zetmachine hierbij een van de belangrijkste hulpmiddelen is, zal eenieder duide lijk zijn. En mocht IJ daar nog aan twijfelen, let IJ dan de eerstkomen de weken eens extra op onze krant. Beziet haar met een critisch oog. Inhoud en uiterlijke vorm zullen IJ er ongetivijfeld van overtuigen, dat IJ de krant heeft, die IJ altijd heeft willen hebben. ALS CEVOLG formatie zijn Toen bij de niet in slaagde in beduidende taat zelfs nog zaak te beschc zich kennelijk jongste verkiez onder deze ove won niet mine stemmen van kreeg een doe anderzijds woi in de richting ook de l ibera li mogelijkheden parlementaire heerst worden stimuleren en reeds nu de ste Wat de Pan betreft dient worden, dat de dè jongste verl wel een doorbr dé doorbraak, onderstelt een ren van politieke op confessionele einde zich met schillende levensrn gemeenschappelijk program te kumner winst van de beid vloeide voort uit verwarri het katholieke kamp. Een deel lieke arbeiders in verwarring actie-Duynstee, waarin hij zijn ceerde, sprak dai van „een averech de prot. Christel: ongenoegen onl anti-revolutionnair in een zeven; steeds minder gekregen om noj Talma tot het ch volk te spreken heer Ruppert, de het Christelijk de verkiezingen en waarin hij z: toon op de wens duidelijke christ- tiek vóór de A. dit ongenoegen kunnen stuiten, K.A.B. er volled de in katholieke gewekte onrust vertrouwen om Stategische Uit verschillend! van voormannen blijkt, dat men tussen een doort braak volledig t nu dan ook al om de tijdelijke vende om te zettei aa DONDERDAG 25 HILVERSU 7.00 AVRO 8.00—24.00 AVRO: 7.00 Nieuw VPRO: 7.50 Dagop 8.00 Nieuws: 8.10 genwijding; 9.15 de huisvrouw; 9.1 9.40 Gram.; 10.35 wat u niet weet kleuters; ll.OO Gra rieerde muziek; piano; 12.25 In 't si Land- en tuinbouw 12.33 Amusementsr Nieuws: 13.15 Mi gram.; 13.20 Amus 14.00 „Ontmoetingei phor Blaze", hoorsp 15.00 Voor de ziek vier tot vijf; 17.00 17.30 Militaire Gram.; 17.45 Regeri Dr. J. F. v. Moor als wereldvettenlevi Nieuws; 18.15 Si 18.25 Metropole-ork sproken brief uit Orgelspel; 19.10 Re Gram.; 20.00 Nieuw Philh. Orkest en gr Cabaret; 21.30 Dan ..Over de Oceaan; 2 berg", causerie; 22 Nieuws: 23.15 Spc 23.30—24.00 Zang, HILVERSU 7.00 KRO; 11.00 KRO NCRV. KRO: 7.00 Nieuws gymnastiek; 7.30 Gr gen gebed en Liturgi 8.00 Nieuws en w Gram.; 9.00 Voor 9.40 Schoolradio: Gewijde muziek; dienst; KRO: 11.00 ken; 11.45 Gram.; ziele luistert", cause ge lus: 12.03 Lunchce 12.33 Land- en tui lingen); 12.55 Thu la; 13.00 Nieuws en 13.20 Gemengd k'oo en piano; NCRV: 1- Orkest en solist- 3 vrouw; 15.15 Gram en cello; 16.00 Bijb Klassieke muziek; jeugd; 17.30 Gram dracht; 18.00 Leger ziek; 18.15 Mannenk de stelling"; 18.50 Nieuws en weerbe ■Levensvragen van en een pastoraal ai Collegium musicu damense; 19.40 Rac Promenade orkest c Mannenkoor. Kon. solisten; 21.15 Gram Het Wespennest)- overzicht: 22.15 Pi'ar Avondoverdenking en SOS-berichten; w*am.muziek.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 6