BEDRIJFSVERBETERING in het Geestmerambacht Nieuw Noordhollandsch Dagblad iSfad eu Omtrek BEURSQVERZICHT DONDERDAG 10 JANUARI 1946 DEN HELDER IK ZIE, WAT JIJ NIET ZIET" Een tooneelstuk, dat dezen ti tel draagt, zal men op het eerste gezicht niet zoo hoog aanslaan. Men vermoedt er een vrooüjk en kinderlijk spel achter. De tooneelgroep „Comedia" echter heeft sinds de bevrijding al diverse stukken opgevoerd, die volle zalen trokken. Dat was dan ook terecht. Ook in Casino was zeer veel publiek en dit heeft van het stuk met bovengenoemden kinderlij ken titel kunnen genieten, in spanning zitten en griezelen te gelijk. Het is een vértaling van een drie bedrijven.spel van den Engelschman Noel Coward, dat de spiritistische séances behan delt, eerst luchtig en vroolijk, later ernstig met flinke waarhe den eneenige ondeugendhe den, die niet noodig waren. 'n Schrijver Charles Coudomi- ne (Johan Remmelts) heeft voor een nieuw boek gegevens noo dig over spiritisme en noodigt met toestemming van zijn vrouw Ruth (Mimi Boesnach) het me dium Mad. Arcati (Rika Hopper) uit. Deze geeft een séance en dan verschijnt Charles eerste vrouw Elvira (Rie Gilhuys) alleen zich- baar voor haar ex.echtgenoot. Dit geeft allerlei botsingen en tenslotte verongelukt Ruth door toedoen van den geest Elvira. Dan verschijnen de twee vrou welijke geesten aan Charles, die ten einde raad Mad. Arcati weer laat experimenteeren tot de beide gedaanten verdwijnen. Zooals gezegd het gegeven was hier en daar komisch, ernstig en soms scherp-ondeugend. Het spel was magnifiek, voor al Rika Hopper en Joh. Rem melts waren in de verschillende dialogen raak en soms sterk oorspronkelijk. Joh. Remmelts heeft een meesterlijke mimiek. Ook Mimi Boesnach als vrouw, later als geest, en Rie Gilhuys als geest waren voortreffelijk, hoewel hun spel af en toe op den achtergrond raakte door het tooneel-beheerschen van Joh. Remmelts. Bob de Lange, El. Andersen en Ellen Vogel speel den niet onverdienstelijk de kleinere rollen, alleen moet me vrouw Bradman niet al te kin derlijk willen doen. Het decor was keurig verzorgd. Jammer, dat de schrijver van het stuk de slotmonoloog wat te lang maakte, waardoor naar onze smaak de spanning aanmerkelijk afnam „Comedia" heeft met haar spel op dezen avond weer eens laten zien, dat er eersterangs krachten aan het gezelschap verbonden zijn. Het zijn dan ook bijna allen bekende namen in de tooneel- wereld, die hun persoonlijke oor spronkelijkheid blijven behouden en zoodoende hun optreden voor ailerhand publiek aantrekkelijk maken. VIER MIJNENVEGERS De Nederlandsche Marinevoor lichtingsdienst deelt uit Batavia mede: De besprekingen tusschen de Nederlandsche Marine en de Britische Royal Navy inzake het overnemen van vier mijnenve. gers zijn thans in een vergevor derd stadium. De schepen behoo- ren tot de „Bathurst"-klasse en zijn in 1940- en 1941 voor Brit. sche rekening in Australië ge bouwd. De waterverplaatsing is 938 ton en de bewapening bestaat behalve uit een batterij lucht, doelgeschut uit een kanon van 4 inch. De bemanningen zullen 70 koppen groot zijn, die gere- cruteerd worden uit werkloos marinepersoneel en vrijgelaten krijgsgevangenen. Koningin Wil. helmina heeft de volgende nieu we namen voor de vier mijnen, vegers goedgekeurd: „Ternate", „Tidore", „Ambon" en ,,Banda". BURGERLIJKE STAND Geboren: d.v. A. de Boer. Veenstra; d.v. C. M. Kuiper-v. d. Meijden: d.v. A. Bouwens.Pijl. Ondertrouwd: P. Soringer ea J. F. Vogt; E. Venema en A. Veen: A van Dompselaar en M Starrenburg. Overleden: P. v. Twisk, m., 63 jaar. TEXEL BLIJDE ONTVANGST VAN DEN NIEUWEN BURGERVADER Zaterdagmorgen had de blijde ontvangst plaats van den nieuwen burgemeester Mr. G. D. Rehorst. Aan de haven te Oudeschild werd de nieuw benoemde afgehaald door de wethouders en den gemeente secretaris. Ook stonden o.m. opge steld de Texelsche ruitervereenigmg en een fanfarecorps hetwelk een feestmarsch inzette, toett door den sluier vaitohet regengordijn de "dr. Wagemaker" zichtbaar werd. Allereerst werd door twee meisjes een keurig bouquet bloemen aange boden, waarna het gezelschap zich in auto's naar den Burg begaf, vooraf gegaan door de ruiterij. Te ongeveer 12 uur arriveerde de stoet bij het gemeentehuis te Den Burg. Gilmlachend nam Mr. Rehorst alvorens voor het eerst het raad huis binnen te treden een aubade van de fanfare in ontvangst. Onder de aanwezigen merkten we o.a. op de familie van Mr. Rehorst, ex-wnd. burgemeester F. L. A. Maandag' uit Bloemendaal, den heer Ritmeester burgemeester van den Helder en zijn wethouders en den burgem. van de gemeente Zijpe. De loco-burgemeester Th. R. Hin opent deze feestelijke buitengewone zitting van den tijdelijken gemeen teraad om klokslag i2 uur. Vervol gens las deze de benoemingsbrief voor. (Inmiddels was de te benoe men burgemeester door de heeren H. Leber en Beumkes binnengeleid), waarna wethouder Hin een hartelijke welkomstrede uitsprak, waaraan we het volgende ontleenen. Nadat in 1942 burg. Kamp moest aftreden, werd van minder sym pathieke zijde een nog' minder sym pathiek iemand gestuurd, die tege lijk met de Duitschers is verdwenen. Sinds de bevrijding hadden we een waarnemenden burgemeester en tel kens bij het woord waarnemend herinnerden wij er ons aan, dat dit toch ook nog niet het ware was. Vervolgens ging de spreker in op de afg'eloopen donkere dagen en den stroom van moeilijkhêden, welke te overwinnen valt. Echter is steeds met een groot optimisme* en idealis me aangepakt. Teleurstellingen zijn er vele geweest, doch juist daardoor werd steeds de wil aangespoord om door te zetten. Gelukkig is de sa menwerking hier g'oed. Natuurlijk moet wat het meest noodzakelijk is het eerst geschieden, maar in de beste verstandhouding wordt ge tracht de problemen op te lossen. Moge de burgemeester ons eiland tot grooten bloei brengen. Moge'-het ambt hem en zijn gezin niet tot last maar tot een zegen zijn. Dat de burgemeester met de Texelaars door een innigen band moge blijven ver bonden, zoodat wij in alle opzichten weer een goede burgervader hebben gevonden. Hierna hing de loco-burg., de heer Th. R. Hin Mr. Rehorst de ambts keten om. Burgemee§ter Rehorst "eide zeer getroffen te zijn door de sympathie ke woorden van den wethouder. Hij voelde zich al' geheel Texelaar. Hij bedankte op de allereerste plaats H. M. de Koningin, den Min. van Blnnenl. Zaken en den Comm. van de Koningin voor het in hem ge stelde vertrouwen, hetwelk hij met inzetting van al zijn krachten zou probeeren nret te beschamen. Hier bij deed hij ^een beroep op de wet houders om hem ter zijde te staan met al hun krachten daar fouten im mers spoedig gemaakt zijn. Na een woord van dank aan den heer Hin richtte hij zich tot den heer Jonker prees deze om zijn mooien staat van dienst en verzocht ook diens hulp. Tenslotte merkte de burgemeester op. dat hij zich geen ambtenaar voel de en zich met groote liefde van zijn taak zou kwijten. Moge ik hier lang kpnnen werken, zoo zei hij en wanneer mijn taak hier (en hope lijk ligt dit tijdstip in de verre toe komst!), eens ten einde zal zijn en de balans wordt opgemaakt moge het oordeel dan luiden: Het is goed geweest. Dat God het werk wil ze ggen en. Weth. Dros kreeg hierna het woord Spr. wees op de groote chaos, welke er heeft geheerscht o.a. hadden we in 1945 niet minder dan 8 stuks waarn. en loco-burgemeesters. Ook hij sloot zijn oogen niet "voor de ge weldige moeilijkheden, doch juist daarom met volle kracht vooruit niet aan den kant staan. Ex waarn'. burgem. F. L. A. Maan dag uit Bloemendaal kende den heer Rehorst reeds van oudsher en kon verklaren, dat hij alle redenen had öm de gemeente met den nieuw benoemden burgemeester te felici teer en. Ds. v. d. Veer sprak namens de Protestantsche en de R.K. Kerk een kort welkomstwoord, evenals de burgern. van den Helder de heer Rit meester en de wethouder van de ge meente Callantsoog. Na een kort dankwoord sloot de heer Hin de vergadering. Een défilé. 's Middags om half vier had een défilé plaats van vele Texelsche ver- eenigingen, die zich door Pluvius niet lieten afschrikken. Op de Binnenburcht zette het fan farecorps van Oosterend een pittige marsch in waarna de heele stoet in volle glorie langs het raadhuis defi leerde eilaasgeen magistraat, noch wethouder was te bekennen. De aanhouder wint echter en toen de Stoet voor de tweede maal langs het gemeentehuis paradeerde, stond' de nieuwe burgemeester glimlachend met zijn vrouw en dochter en het ger (f^entdbestuur, de enthousiasme defileerenden gade te slaan. Hij sprak tot slot van het défilé een har telijk dankwoord en nogmaals wees hij erop, dat hij en zijn vrouw voor de Texelaars ten allen tijde -klaar zouden staan. Niet alleen dat men den weg zou vinden naar de burge meesterskamer op het raadhuis, doch ook ten zijnen huize was hij altijd tot een onderhoud bereid. DEN BURG CON AMORE Op de jaarvergadering van het R.K. g'em. Zangkoor Con Amore in het St. Janshuis op Woensdag 2 Ja nuari 1946 werd het bestaande be stuur met aïgemeene stemmen h*- kozen. Mej. Nel van Sambeek werd gekozen als bibliothecaresse in plaats van mevr. Joh. Beers-Zoetelief *die zich niet meer herkiesbaar stelde. Over de uitvoering, welke voor den Vasten op het programma staat, werd een en ander medegedeeld. Hierna volgde een korf woord van den dirigent, den heer W. van Heer waarden Hzn., die allen op het hart drukte trouw en op tijd de repetities te bezoeken. BREEZAND INSTALLATIE BIJ DE WELPEN Er zit schot in de R.K. Ver kennersbeweging in Breezand. Zondag j.l. werden vier Gidsen van 'n Welpennest door akela Kloosterman geïnstalleerd, na dat Pater de Jong de insignes en halsdoeken had gezegend. Deze vier Welpenaanvoerders waren: Hendrik Brouwer, Henk v. d. Park Guus Braam en Kees Glo rie. Na een gezellig kampvuur met tooneel, vertellingen e.d. werd deze middag voor de ge- instalieerden zoo belangrijk gesloten. Binnenkort volgen nog meer installaties. 'T ZAND „ELK WAT WILS" Zondagavond gaf onze plaatse lijke zangvereeniging „Zanglust" haar eerste uitvoering in café de Wit. De opkomst was overweldi gend, de zagj was dan ook tot in de uiterste hoeken bezet. De kapelaan sprak de openings rede en heette op de eerste plaats allen van harte welkom. Verder wenschte Spr. ieder een genoeg lijke avond. En „Zqnglust" «heeft zich van haar beste zijde laten zien, en deze avond tot een schit terend en succesvol einde ge bracht. De leiding berustte bij den Kronenburg. Een woord van lof is hier dan ook op zijn plaats. Al lereerst hoorden wij eenige fraaie nummers van het koor met mede werking van bel strijkorkest. Hierna trfcd onze beken tie accor deon-virtuoos, de heer I, van Brugge, op die met zijn nummers een daverend applaus oogstte. Ook de conferencier, de heer J. van Schie, bleef niet achterwege en ■\yist het publiek te vermaken. De Parade en de Harlakijndans waren zeer verdienstelijk vooral wat aankleeding en verlichting be treft. Het nummer „Cowboys om het kampvuur" maakte een uitste kenden indruk. Voor de laatste maal voor de pauze zagen we het geheele koor op de planken met het f-raaie lied „Sancta Lu cia". Na de pauze werd begonnen met het lenteballet en verschil lende dansen van vroegere en tegenwoordige tijden. Ook deze werden met een gul applaus be groet. Ten tweeden male ver scheen nu „Melodie en Rythme". Veel indruk maakte de declama tie van „De achttien dooden". Een fraai nummer was hierna het Nonnenkoor uit „Casanova". Tenslotte volgde een Hawaï- potpourri. ANNA PAULOWNA MGR. MUTSAERTSOORD Op Vrijdag 11 en Zondag 13 Januari a.s. zullen eenige dames speldjes aanbieden voor het her stel en den opbouw van het Herstellingsoord „Mgr. Mut. saerts", het prachtige en onmis bare oord van het Katholieke Spoor- en Tramwegpersoneel. De bezettende macht heeft de gebouwen van dit prachtige Her stellingsoord totaal leeg geroofd en zelfs het kinderhuis in de lucht laten vliegen. Herstel en 1 opbouw zal natuurlijk veel geld kosten. Geeft met milde hand. Het wordt alles gebruikt voor den herbouw van dit onmisbaar oord. WIERINGEN PAS OP VOOR STILLE WATERS Bovengenoemd blijspel van den Spaanschen priestersehrijver CSlde- ron de la Barca werd voor den Kunstkring gegeven door de tooneel groep "Comedia" onder regie van Cor Hermus. Het was een uitpuilen de zaal, die van de Irooge artistieke kunstprestaties van deze prominen ten onder de artisten getuig'e was. Cosuums, decor en spei vormden een harmonie van kleur en klank. Buitengewoon vlot en sprankelend van vialiteit was het spel. Het was een echt hartig en kleurig klucht spel. Namen als Mary Dresselhuys, Mimi Boesnach Rika Hopper Cor Hermus. Guus Hermus Ko van Dijk en Joan Rememelts zeggen genoeg. De toestand van vele bedrijven in het Geestmerambacht is van dien aard, dat zoo spoedig moge lijk moet worden ingegrepen om de noodige verbetering aan te brengen. Verontrustende berich. ten uit den Langedijker tuin bouwstreek, dat sommige stuk ken land niét meer verhuurd zouden kunnen worden, omdat er, wegens den slechten toestand van den grond, geen belangstel ling meer voor bestond,.ondanks den grooten landhonger, waren voor den wnd. voedselcommissa. ris voor Noord-Holland, den heer Joh. de Veer, aanleiding, om op korten termijn maatregelen te beramen, om dezen ongewensch- ten toestand zoo spoedig moge lijk op te heffen. Hij stelde zich in verbinding met den Minister van Landbouw, die alle medewerking verleende en een bedrag van 25.000 be schikbaar stelde. Toen er een schip met paarden uit Ierland aankwam, werden dadelijk tien stuks ter beschikking gesteld, zoodat. voordat de voedselcom- missaris eigenlijk met de tuin ders had kunnen spreken, de commissie voor de bedrijfsver- betering in het Geestmerambacht al aan het werk was. In een Dinsdagmiddag in Hotel De Burg te Noord-Scharwoude gehouden vergadering heeft de heer De. Veer een toelichting ge geven van zjjn „beleid" in deze aangelegenheid. De moeilijkhe den in den Langedijker tuinbouw streek zijn vele. Een der grootste is wel, de achterstand in de land- bewerking. Men wil dit probleem op drastische wijze aanpakken en heeft daarvoor als voorbeeld gekozen het Engelsche systeem, dat ook in voor dat land zeer moeilijke omstandigheden een uitmuntende oplossing heeft ge geven van de vraag: hoe teel ik met zoo weinig mogelijk arbeids krachten zooveel mogelijk pro ducten. Door een betere bewer kingsmethode toe te passen zal men trachten, den achterstand in de grondbewerking in te halen, zooals ook al in de Betuwe is ter hand genomen. Het is van het grootste belang, dat alle grond bebouwd wordt, want de export zal alleen kunnen gaan floreeren als wij voldoende land- en tuin bouwproducten telen, welke in het buitenland gevraagd worden. De heer De Veer vestigde dë aandacht op een artikel van ir. Van Beneden in het orgaan van den Landbouwvoorlichtingsdienst waarin over de verwaa#loozing van den grond dingen worden gezegd, welke stuk voor stuk ook voor de gronden in 't Geest merambacht van toepassing zijn. Het is niet zoo'n eenvoudig vraagstuk. Een goede bodem structuur is niet alleen een vraag stuk van lossen grond, maar ook van een goede samenstelling, een intensief bacteriënleven en hangt af van een goede luchtvoorzie- ning en deze weer van een lossen bovengrond. Wij zullen, dat is gebleken bij het opmaken van het bouwplan rekening moeten houden met de wenschen van het buitenlands We zullen dus ook straks nog te maken krijgen met teeltvergunning enz., al zal de toewijzing hiervan dan niet meer geschieden door den voedselcommis- saris maar door de eigen organisatie van de boeren en tuinders, welke dor de Stichting van den Landbouw wordt voorbereid. De uitvoering van de plannen tot verbetering van de bedrijven in het Geestmerambaclrt zal geheel in han den moeten liggen van de belang hebbenden en de op te richten ver- eeniging moeten bestuursleden wor den gezocht die voor hun taak be rekend zijn. Men zal ten volle op de medewerking van den voedselcom- missaris kunnen rekenen. Prijzen moeten omlaag. De heer Kroeze, hoofdambtenaar bij den Voedseleommissaris, lreeft hierna een inleiding gehouden over de verschillende vormen, waarin deze bedrijfsvereeniging' zou kunnen worden gegoten, bijv. in de vorm van een Coöperatie, een N.V. of een stichting waarbij hij de voorkeur gaf aan een coöperatie met beperkte aansprakelijkheid. Hij legde daarbij de nadruk op het groote belang van de tuinbouwers, om ook aandacht te besteden aan den verderen weg', die het product gaat. De bedrijven dienen te worden gerationaliseerd, om een zoo goed koop mogelijk product te kunnen teelen dat in staat is te concurreeren op de huitenlandsche markten. De pr(js'moet omlaag. Hij merkte op, dat voor den coöperatieven afzet van tuinbouwproducten door velen wordt gevoeld. De loonploegers hebben, door hun te hooge tarieven de kostprijzen on- noödig' verhoogd. 'Zij worden nu niet uitgeschakeld, maar de tuinders heb ben het volste recht om in samen werking te komen tot verlaging van de kosten. Ook moet er worden ge streefd naar een goeden voorlich tingsdienst,1 opdat men steeds op de hoogte blijft van de nieuwste en meest economische werkmethoden. De door de reg'eering voorgenomen rationalisatie van de kleine bedrij ven. welke op Walcheren thans ge heel wordt doorgevoerd, zal in Lan- gedijk geleidelijk aan moeten tot stand komen, aangezien de Regee ring niet steeds geld kan geven voor te kleine, onrendabele bedrijven. Dat zal misschien gaan over een tijds verloop van 1020 jaar. Nadat door verscheidene tuinders het woord was gevoerd, waarhij naar voren kwam dat deze organisatie zich ook op het gebied van sproeien tegen de Coloradokever zou kunnen bewe gen en besloot men over te g'aan tot de stichting van een coöperatie met beperkte aansprakelijkheid. De zuidlije klveeenPPzaAdeGS De zuidelijke levendigheid kwam dui delijk tot uiting. Zelfs wel eens zoo, dat de vlotheid van spraak een on duidelijkheid in de hand werkte. En hoe reageerde het publiek? De groot ste moeilijkheid was wel het aanvoe len van de Spaansehe frivoliteit van dit Iberische mantel- en degenstuk; het op zich laten inwerken-van deze feestelijke en luchthartige sfeer. En ofhet doorsneepubliek dit alles wei goed beleefd heeft, meenen wij te moeten betwijfelen. Het bestuur van dn Kunstkring is zijn ernstig pogen om het allerbeste te brengen op bui tengewone wijze begonnen. Men ver- g'ete echter niet dat het publiek van allen dag ok haar volksehe realiteit vraagt. Rest ons nog te vermelden, dat de heer Boon den avond opende en de Zeereerw. Heer Pastoor H. ICouwenhoven het gezelschap huldig de en den dank voor het genotene vergezeld liet gaan van een Wierin- g'er specialiteit "gerookte paling". WINKEL BIL JARTWED STRIJD Op den bij den heer R. Laan gehouden handicap-biljartwed strijd werden prijzen behaald door: le. P. Honingh Jr.; 2e. J. Bijlstra; 3e. C .Hertog; 4e. C. Amels; 5e. J. Snoeijing; 6e. J. Langedijk, terwijl de hoogste serie werd behaald-door P. Ho ningh Jr. met 37 caramboles. ZIJPE "BUITEN ZORG" Dezer dagen is het Tehuis voor Ouden van Dagenden Hulpbehoeven den "Buiten Zorg" te Stolpen dat in# November 1942 door de Duit schers werd gevorderd en sindsdien niet meer als verpleeghuis werd ge bruikt heropend. Door velen is dit zéér toegejuicht; verscheidene personen wachten er op, dat ze daar hun intrek weer kunnen nemen. Het Tehuis, dat door de Duitschers in zeer verwaarloosden staat was achtergelaten, is grondig gerestau reerd en ziet- er weer keurig uit. BURGERLIJKE STAND In het jaar 1945 was het aantal in schrijvingen in de registers van den Burgerlijken Stand dezer gemeente belangrijk grooter dan voorgaande jaren. Zoo bedroeg het aantal ger boorten niet minder dan 150 en het aaiital huwelijken 67. Het aantal overlijdensakten bedrqeg 99, waar onder 6 akten van levenloos aange geven kinderen. Vier echtscheidings akten werden ingeschreven. COLLECTIEVE ARBEIDSOVER EENKOMST IN HET BLOEM- BOLLENBEDRIJF De met 1 Maart a.s. afloopende collectieve arbeidsovereenkomst in het bioembollenbedrijf is zoo wel door de werkgevers als door de werknemers opgezqgd. Naar het A.N.P. verneemt zal het waarschijnlijk geen moeilijkhe den opleveren om tot afsluiting van een nieuwe overeenkomst te komen, daar beide partijen van meening zijn, dat er alleen in de bepalingen inzake de pensioen regeling eenige wijziging moet worden gebracht. De Effectenbeurs te Amsterdam heeft uiteraard een kalm voorkomen. Onder beurstijd kan men zich onge veer een beeld vormen van de situa tie door de advieskoersen welke wor den afgegeven, maar de noteeringen komen slechts tegen het einde van de beurs tot stand aangezien de hoek- lieden alsdan een overzicht hebben van hunne posities. Over het geheel genomen kan worden opgemerkt, dat er no^ niet veel animo bestaat en dat kan wel hieruit worden afgeleid, dat de bedragen waarvoor verkoop- vergünning'en zijn afgegeven nog niet geheel zijn verwerkt. Dit houdt voor een groot gedeelte hiermede verband dat de koopers zich in verband met de noteerjngenwelke tot dusverre te voorschijn zijn gekomen, de noo- 4ige voorzichtigheid aan den dag leggen. Van een tendenz is op het oogenblik vrijwel geen sprake, maar toch schijnt het dat door de gega digden voor het beschikbare effec tenmateriaal toch nog wel voorkeur aan den dag wordt gelegd. De toon aangevende staatsleeningen, zooals de 3Vs pCt. Obligatiën Nederland 1941, 1942 en 1943 werden heden allen beneden de prijzen van gisteren af gedaan; terwijl g'isteren voor deze soorten 1031/4 en voor de leening 1943 zelfs 1003' 'z was besteed, werd heden tegen 102 1/8 afgedaan. Ook de gestaffelde leening, die gisteren tegén 102 7/8 was verhandeld, kwam vandaag iets lager te liggen. De oude schuld daarentegen was prijshoudend en werd onder beurstijd iets hooger geadviseerd dan de koersen waarte gen gisteren was afgedaan. Voor de 3 pCt. Indische leening werd 99 1/4 geboden. De Spoorwegd-rieën bleven ongeveer op hetzelfde peil. Wat de Gemeentelijke en Provin ciale Obligatiën betreft, zoo kwamen slechts een paar noteeringen tot stand. De tendenz was goed en als voorbeeld hiervan kan dienen de 3Vi pCt. leening Schiedam, die tot 102 3/4 werd verhandeld. Ook voor pand brieven bestond iets meer animo. Voor verscheidene soorten kwamen noteeringen tot stand en deze waren meerendeels hooger. Zoo golden 3Vi pCt. pandbrieven Nederlandsche Hy potheekbank 103 5/8; voor de 3!/s pCt. pandbr. Friesch-Groningsche" werd 1041/2 geboden. Hypotheekbank voor Nederland werd tegen 103 3/4 afge daan. terwijl de pCt. Obligation Westlandsche Hypotheekbank voor 104 waren gevraagd en voor de 3'/i pCt. Zuid Holl. Hyp. bank 103 werd geboden. Ook de pandbrieven van de z.g. vreemde Hypotheekbanken wa ren wat beter. In industrieele Obli gatiën was vrijwel niets te doen.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad, editie Schagen | 1946 | | pagina 2