NIEUWE MARINEKLANTEN Het Spookschip der Japanners Nieuw Noordhollandsch Dagblad Het opkomst-centrum van de Kon. Marine in Voorschoten Levenshouding H. Ms. Tromp terug naar Nederland Marktberichten WCK WOENSDAG 1 MEI 1946 önder de gemeente Voor schoten ligt de Marine-kazerne Voorschoten, een groot barak- kencomplex, waarheen de oorlogsvrijwilligers en in. de toekomst ook de dienstplich tigen, gaan. alvorens zij naar het opleidingscentrum ie Hil versum vertrekken. In het hoofdgebouw, dat door de Duitschers gebouwd is. zijn de eetzalen van officieren, onder officieren en manschappen, als mede de kombuis en officiersver- blijven ondergebracht. Daarnaast bezit het centrum nog drie woon barakken voor manschappen, kan toor- en magazijnbarakken, een garage en werkplaats, en een poortgebouw, waar de onderoffi cier van de wacht en de politie zetelen, terwijl er voorts een zes tal cellen zijn voor hen. die zich ondisciplinair gedragen. Het doel van de kazerne is het opvangen van de jonge oorlogs vrijwilligers van de Marnie, om hen te testen, te keuren en hen vertrouwd te maken met hun nieuwe loopbaan. Iedere week komen 6080 vrijwilligers, terwijl van 1 Mei a.s. af ook de eerste militieploeg met de Marniekazerne Voorschoten kennis zal maken. De mannen worden per truck op gehaald en naar Voorschoten ge bracht, waar zij allereerst gere gistreerd worden. Zij krijgen een volgnummer en worden ingedeeld in „bakken" van 20 man, elke „bak" onder leiding van een ge- routineerden Marineman, den z.g. „baksmeester". vervolgens door- loopen zij achtereenvolgens de keuring, de test en een definitieve administratie. Strenge keuring De keuring is bij de marine aan zienlijk strenger dan bij de landmacht omdat iedere "marine klant' een vak. man moet zijn. Vooral in oorlogstijd komt het op den physieken toestand van den schepeling aan en van zijn handelen hangt het leven van zijn medesehepeligen in hooge mate af. Trjdens de medische keuring worden de jongelui geheel onderzocht; terwijl zij ook doorgelicht worden. Dit ge-* schiedt nog in het militair hospitaal te 's Gravenhage; doch reeds wordt een speciale kamer in de kazerne voor dit doel in gereedheid gebracht; zoodat binnenkort het doorlichten en eventueel het maken van een Roënt- genfoto ook in Voorschoten zelf zal kunnen geschieden. Een bijzondere plaats neemt voorts in de keuring op het gezichtsvermogen en wei in het bijzonder op "nachtzien'. Dit wil echter niet zeggen, dat jon_ gelui met minder goede oog en geen plaats bij de marine zullen kunnen vinden, want van deze proef alleen hangt dit "to be or not to be' niet af. Van zeer veel belang voor het vast. stellen van het dienstvak bij de ma rine, waarbij de adspirant zal wor den ingedeeld, is de test. Deze test is zoodanig vastgesteld; dat het er niet toe doet; of de betrokkene middel baar onderwijs heeft gehad, doch ook zij, die slechts lagere school, of de ambachtsschool dooFÏoopen hebben; kunnen hierbij uitstekende resultaten boeken. Door deze test krijgt men 'n inzicht in de algemeene ontwikkeling; het waarnemingsvermogen, schran. derheid en de aanleg van de jonge lui. Zij moeten blijk geven, logisch te kunnen denken en gevolgtrekKin- gen te kunnen maken. Op deze wijze ondergaan zij zeven proeven met in totaal rond 200 vragen. De goedgekeurden gaan vervolgens wederom naar de administratie, waar zij een verbintenis als oorlogsvrijwil liger voor den tijd van drie jaar tee kenen en verdere formaliteiten ver vuld worden. Een belangrijk punt is dan de klee. Dr. L. J, M. Beel, Minister van Binnenlandsche Zaken, zei in zijn groote verkiezingsrede voor de Katholieke Volkspartij in Den Bosch: „Willen wij inderdaad streven naar het behoud onzer geestelijke waarden, naar herstel en opvoe ring van het peil onzer bescha ving, dan is de uiterste krachts inspanning van ieder onzer ver- eischt, dan rust op onze Neder- landsche staatsgemeenschap als geheel een groote verantwoorde lijkheid. Regeering en volksverte genwoordiging wacht dan ook in de komende jaren een uiterst zware en veel omvattende taak, maar vergeten wij nimmer, dat het welslagen van haar pogen uit eindelijk afhangt van de levens houding welke het Nederlandsche volk in zijn geheel, en ieder onzer voor zijn persoon zal aannemen. De juiste levenshouding brengt in verkiezingsdagen zijn conse quenties mede! De staatkunde kan aan het veilig stellen der geeste lijke waarden bijdragen. De juiste levenshouding brengt mee, dat men zijn stem geeft aan de partij, die deze geestelijke waarden uit drukkelijk in haar program schrijft: de Katholieke Volkspartij. ding' en de jonge marinemannen be- geven zich naar de plunje uitgifte; waar zij tot zeeman worden gemeta morfoseerd. In het voortdurend be waakte en goed getraliede magazijn liggen duizenden paren schoenen, uni formen, ondergoed, sokken enz. opge stapeld wachtend op hun nieuwe eige naars de burgerkleeding wordt ver volgens ingenomen en door de leiding van de kazerne aangeteekend naar hun huisadres verzonden. Klaar voor zee Zoo zijn de jongelui dan ingelijfd bij de marine en worden zij op de hun wachtende taak voorbereid. Daartoe blijven zij ca. 14 dagen te Voorschoten, waarna zij naar het op leidingskamp te Hilversum vertrek ken. In deze twee weken worden zij op velerlei manieren met de marine vertrouwd gemaakt. In de zg'. "voor. lichtingszaal' worden enkele films gedraaid, waardoor zij het schip en het marineleven leeren kennen. Daar een belangrijk deel van de vloot altijd voor onze overzeesche gebiedsdeel?ii bestemd is, worden de marineman nen ook op dit terrein voorgelicht. Venwege het "Indisch Instituut' te Amsterdam wordt iederen Dinsdag*- en Donderdagavond een lezing over deze materie gehouden. Zoo is het eerste contact van de "landrotten' met de Koninklijke Ma rine, doch het groote contact, het "beleven' heeft plaats in Hilversum. Met groote trucks vertrekken de groe pen naar dit kamp, waar zij ten slotte "door de molen gaan' om er als goede Nederlandsche matrozen 'van zessen klaar" vandaan te komen. En dan wacht het. ruime sop, met zeeziekte en storm, maar ook met zijn wijde vlakte, die de Nederland sche jongens al door eeuwen heen op onweerstaanbare wijze getrokken heeft. HET CIRCUS KOMT Gedurende eenige voorstel lingen zal circus Salerna zich weer aan het Heldersche pu bliek komen presenteeren. Het is een prgramma vol variatie: gratie bii 't paardrijden, vroo- liik met de clowns, en sensa- tievol in de verschillende acro batische nummers. Vrijdagavond gaat de pre mière, terwijl Zaterdag en Zon dag twee verschillende voor stellingen zullen worden gege ven. DE O 21 TERUG IN HET VADERLAND Hedenochtend te 11 uur is aan de Parkkade te Rotterdam aange komen H.Ms. Onderzeeboot O 21 onder commando van den Luite nant ter Zee der 2e klasse W. Mörzer Bruins. Ter verwelkoming was o.a. aanwezig de Commandant Zeemacht Nederland, Schout-bij- Nacht J. A. Gauw. Op de kade stond opgesteld de Marinierskapel der Koninklijke Marine, alsmede het ontvangstdetachement ma trozen. H. MS „WILLEM VAN DER ZAAN" HUISWAARTS Het voorloopig reisprogramma van H.Ms. „Willem van der Zaan" op thuisvaart uit den Oost, luidt als volgt: Colombo aankomst 2 Mei, vertrek 3 Mei; Bombay aan komst 7 Mei, vertrek 11 Mei; Aden aankomst 18 Mei, vertrek 18 Mei; Port Said aankomst 25 Mei, vertrek 27 Mei; Gibraltar aankomst 4 Juni, vertrek 5 Juni; Rotterdam aankomst. 11 Juni. WEER EEN NIEUW SCHIP VOOR DE MARINE De Koninklijke Nederlandsche Marine heeft van de Australische Marine het korvet „Tamworth" verworven. Dit is het derde korvet dat van de Australische Marine naar de Nederlandsche zal over gaan. INSTALLATIE BIJ DE MAR1ETJE PHILIPETTO GROEP Zondagmorgen vond de installatie plaats van de rondeleidster en assist, rondeleidsters van deze groep. Na het bijwonen van de H. Mis in de Kapel, werd een gemeenschappelijk ontbijt gehouden,, waarna het ge wichtig oogenblik plaats vond. Onder het zingen van "Hoort zegt het voort' werd de vlag geheschen. De aal moezenier, Pater Schouten, zegende vervolgens de insignes en na het af leggen van de belofte werden hun deze opgespeld. Tot rondeleidster werd geïnstalleerd: R. Ramler, L. Heuser, I. Koopman en C. Zeegers en tot ass. rondeleidster: S. v. Alphen N. Tesselaar, M. v. Amersfoort en L. de Bont. De aalmoezenier richtte zich in een kort woord tot de' geïnstalleërdën. Hij felicieerde hen en sprak de ver wachting uit, dat we met aller goede wil het werk zullen voortzetten. Aan de ouders zette hij vervolgens de be doeling van de Gidsenbeweging uit een n.l. om van de meisjes goede Kath. vrouwen te maken steunend op Kerk en Vaderland. Ook de Guido Ans Kolster wenschte de geïnstal- leerden met e enige goedgekozen woorden, geluk, waarmee de eigen lijke plechtigheid was geëindigd. Met eenige voordrachten, liedjes, yells en pianostukjes werd het feest nog eenige oog'enblikken voortgezet, waarna de genoodigden moesten ver trekken om plaats te maken voor de voorbereidingen van het "Selfmade dinner'. Met een speurtocht en een kampvuur werd deze geslaagde dag besloten. GESLAAGD SLOTBAL VAN „DAROKA" Dit bal behoorde wel tot een van de meest gezellige en geslaagde avonden van onze R.K. Dansclub. De stemming was puik en hoewel de opkomst niet bijster groot genoemd kan worden en tevens Jan de Man wegens ziekte verhinderd was om op te treden, werden deze nadeelen ge heel opgeheven door de eminente leiding van mevr. A. de WitTuin. Bij de band "Revo' konden we, in vergelijking met de vorige maal, een merkbare verbetering constateeren. Op een vlotte wijze werden de diverse Fox-trots, Tango's, Engelsche walsen en niet te vergeten de beel- dëndans "Booms a daisy' gespeeld. Met het einde van dit dansseizoen meende de heer Ran in zijn slotwoord eenige woorden van dank te moeten brengen aan het actieve bestuur van "Daroka' en ook in het bijzonder aan Mevr. De WitTuin, hetgeen de zaal met een hartelijk applaus onder streepte. Mevr. De WitTuin heeft beloofd ook het volgende seizoen weer van de partij te zijn, om nieuwe candidaten -n de edele danskunst op te leiden. Eventueele gegadigden kunnen zich nu reeds opgeven bij 't liet Spookschip der Japanners Vrijdag 3 Mei a.s. zal Hr. Ms. „Tromp", het grootste schip van de Koninklijke Marine, dat sinds de bevrij ding een vaderlandsche ha ven aandeed, te Amsterdam arriveeren. Met de aankomst van dit schip in het vaderland zal een roem-- ruchte periode, niet alleen in het bestaan van dit schip, maar tevens in de geschiedenis van de Kon. Marine, worden afgesloten. Hr. Ms. „Tromp" is een van de laatste schepen, welke na hun af wezigheid in den oorlog naar Ne derland terugkeeren. Het is tevens het langst weg geweest. Zeven jaar geleden vertrok dit schip naar Indië. In die zeven jaren is Hr. Ms. „Tromp" een der meest besproken Nederlandsche oorlogs schepen onder de Geallieerde strijdkrachten geworden; het heeft daarmee een niet te onderschat ten aandeel verworven in het hooghouden van Nederland's aan zien buiten de grenzen. Twee bijnamen verwierf het schip zich in dien tijd, het "geluksschip' en de imposante titel van "het spookschip". Voor het een zoowel als voor het ander, was goede reden. Want Hr. Ms. "Tromp' is een ge lukkig1 schip geweest. Het was het eenige der grootere Nederlandsche eenheden, dat aan den vernietigen den slag, welke onze vloot bij den strijd om Indië in 1942 trof, ont komen is, hoewel het in dien strijd een uiterst krachtig aandeel liad. Zijn optreden in het treffen bij Bali waar de Japanners de zwaarste verliezen in' die periode werden toegebracht, is daar het sprekende voorbeeld van. In dien slag joeg Hr. Ms. "Tromp' door een hel van Japansch vuur, kreeg ettelijke vol treffers, maar ontkwam desondanks De tweede bijnaam stamt van de Jappen, zij is van die zijde ko mend zeker toepasselijk. Want de zonen van Nippon beroemden zich er tot vijf maal toe op, den Neder landsche flottieljeleider tot zinken te hebben gebracht, waarna het "spookschip1 tot hun ontsteltenis steeds weer opnieuw opdook. Tot het einde van den oorlog met Japan is Hr. Ms. „Tromp" in het verre Oosten actief geweest. De beide aanvallen op Sabang in April en Juli 1944 en die op Soe- rabaja in Mei van datzelfde jaar zijn hoogtepunten in de geschie denis van het schip. De Geallieer de waardeering over deze acties was groot? Zij kwam o.a. van den toenmaligen Engelschen Minister- President Churchill. Op zijn thuisvaart, onderscheidt Hr. Ms. „Tromp" zich, door een grooter aantal ex-krijgsgevange- nen huiswaarts te voeren dan tot dusverre eenig ander oorlogsschip deed. Met een halve bemanning voer Hr. Ms. „Tromp" op 20 Jan. van dit jaar van Batavia naar Bangkok, waar 184 ex-krijgsge vangenen aan boord kwamen. In Singapore en Makasser kwam er weer een aantal bij en ten slotte werd nog in Sydney een gedeelte van de oude bemanning door krijgsgevangenen vervangen. Tijdens haar afwezigheid heeft Hr. Ms. „Tromp" 320.000 zeemijlen afgelegd, hetgeen ongeveer veer tien maal den omtrek van de aarde is. bestuur ot bij den heer Brinkman; Kerkgracht 55. Het was een succesvolle avond in een gezelligen Daroka-stijl doorge. bracht. MEDEDEELING VOOR DE KATH. JONGERENBEWEGING Aan alle leden wordt medegedeeld dat de bijeenkomst Donderdagavond niet om acht uur maar om half negen begint. We verwachten jullie dan allen, niet één uitgezonderd, aan de Stakmanbosschestraat. SCHAGEN CULTUUR Naar wij vernemen hebben on. verlaten van een aan den vee handelaar B. alhier toebehooren. de koe, die in een weide bij Pur- merend liep, de tong uit den bek gesneden. Het wegens bloedverlies bijna uitgeputte dier is door den ver zorger naar de noodslachtplaats vervoerd. Van dé bedrijvers van dit ver regaand barbaars misdrijf ont breekt tot dusver ieder spoor, terwijl men ook voor de drijfveer hiertoe vergeefs een verklaring zocht. Wanneer dezg daad, die slechts het diepste afgrijzen opwekt, een blijk is van onze beschaving, dan zijn we wel flink gevorderd, VEREENIGING VAN OUD LEERLINGEN DER HANDELS AVONDSCHOOL Maandagavond hield bovenge noemde vereeniging in oprich ting haar buitengewone leden vergadering in zaal Igesz. De directeur der school, de heer v. Graaf.Eiland, sprak na mens liet voorloopig bestuur het openingswoord en zette doel en streven der op te richten ver eeniging uiteen. Vervolgens hield Jhr. Dr. J. C. Molerus uit Haarlem, een 'onzer meest beroemde wereldreizigers van voor 1940, een buitenge woon belangwekkende en boei ende causerie over „Curagao, Suriname, Babedos en Vene zuela", welke t lichtbeelden werd aangevuld. De heer Moièrus heeft vóór 1940 niet minder dan 7 wereld reizen gemaakt, o.a. door Rus land, Liberia, Brazilië, Argen tinië, West-Indië de V.S., Cen traal en Zuid Afrika en Thibet, reisde daarbij 140.000 km door de lucht en een ongeteld aantal mijlen over zee. Geen wonder dat hij, door eigen aanschouwing geleerd, voor 100 pet. zijn hoorders wist te boeien, zoóda't ze als het ware zelf reizigers waren. Aan het slot van den avond bracht de heer Graaf Eiland den dank der vergadering over aan den spreker voor zijn machtig interessant en leerzaam betoog, en wekte de jongeren op om, waar gebleken is dat onze West nog talrijke Nederlanders een goede toekomst kan bieden, stel lig niet langer dan noodig is op de kleine mierenhoop, die Hol land heet, të blijven rondschar relen. SRC 1 HRC 5 1—4 Een goed eombineerend HRC elftal wiet Zondag van SRC te winnen, al was de uitslag' wel wat geflatteerd. HRC speelde echter' beter voetbal en gesteund door hun midhalf waren hun aanvallen zoo niet talrijk maar toch gevaarlijk. De wedstrijd is nog maar enkele minuten aan de gang of de rechtsbinnen van HRC krijgt den bal toegespeeld, stopt en sclriet in 01. De strijd gaat daarna over en weer. SRC kan echter niet los komen en weer is het HRC dat door verkeerd opstellen van den SRC keeper de stand op 02 weet te brengen. Hiermee treedt de rust in. Na de hervatting speelt HRC met wind mee en weet de stand op te voeren tot 04. SRC komt nu veel in den aanval en het is dan ook de mid'voor Berkvens die uit een voor zet weet in te schieten 14, met welke stand 10 min. later de scheids rechter het eindsignaal geeft. SRC. HRC b adsp. 1—3 Kaagvogels 3—SRC 2 40 AFSCHEID HOPMAN BAARS EN VAANDRIG BOERLAGE Vaandrig Boerlage en Hopman Baars, de oprichters van de plaatselijke afdeeling van het jeugdwerk der R.K. Verkenners, hebben Dinsdagavond officieel afscheid genomen van den Sint Cliristoforustroep. Oprichten van zooiets wil heel wat zeggen, want de moeilijk heden, die daaraan verbonden zijn, waren legio. Ongeacht die vele moeilijkheden, voortsprui tende uit gebrek aan vrijwel al les, geen troeplokaal, geen mate riaal en zelfs weinig begrip voor de Verkennerij, hebben zij door gezet en het resultaat van 1 jaar hard werken mag gezien wor den; een pracht organisatie. Geen wonder dat het hun zwaar viel, thans aan hun op roep voor den militairen dienst, zooals het een verkenner be taamt, aanstonds en opgeruimd te voldoen. Gelukkig kunnen zij hun jon gens met een gerust hart aan hun opvolgers overdragen, in het besef, dat zij onder de bezielen, de leiding van Hopman Veld. kamp voort kunnen gaan. Onder het gezellig kampvuur, temidden van verkenners en welpen en omgeven door staf en genoodigden werden de af. scheidswoorden gesproken. Allereerst sprak Hopman'Veld. kamp woorden van dank tot hen, voor alles wat zij voor den troep hebben beteekend, voor de tac. tische wijze waarop zij alle moei. lijkheden overwonnen en de jon. gens hun idealen wisten bij te brengen, om hen alzoo te bren. gen op het pact, dat voert tot leiderschap in het katholiek so. ciaai werk in de toekomst. Spr hoopte hen, na hun terug, keer, den troep wederom in bla. kenden welstand te kunnen overdragen. Aalmoezenier Kap Verhaar verzocht het gebed vari alle jongens en zegde toe, hen onder de H. Mis te zullen geden. ken. Akela' Mos vertolkte den dank der jonge Wolven, terwijl Welpen en Verkenners beiden „herinneringen aan den troep" overreikten. In zijn afscheidswoord tot de jongens deelde Hopman Baars o.m. mede, ook in dienst te zul. len trachten de verkennerswet te volgen. Hij was verheugd, dat de jongens welcna een prachtig troeplokaal zouden mogen be. trekken en zelfs a.s. zomer een week op Texel zouden mogen kampeeren. Hij wekte hen op toch vooral hun id°hal te volgen en Hopman Ve" ^ip aldus te steunen in zijn jn naar een model troep. Vaadrig Boerlage herdacht met welgekozen bewoordingen den uitnemenden jeugdleidere L. Koomen, die 23 Juni a.s. drie jaar geleden in Duitschlaiid zijn leven gaf Om zijn edel voorbeeld en zijn liefde voor de jongens in aller gedachten levendig te hou. den, stelde hij voor om het nieu. we jeugdhuis zij naam te geven Met gebed en een „Goed Pad" kwam het einde. BREEZAND JONGE BLOEMENKWEEKERS, ATTENTIE.'! In het kader van de bevrijdings feesten a.s. Zaterdag 4 Mei zal de wekelijksche bloemententoon stelling een apart karakter dragen. Buiten de gewone expositie van de laatste weken worden de jon geren vooral uitgenoodigd groeps gewijze te exposeeren. De tentoon stellingsruimte wordt uitgebreid, zoodat elke groep in 'n apart ge deelte een inzending kan verzor gen. Aan deze speciale tentoonstel ling zijn tevens prijzen verbonden, In verband met andere plechtig heden dien dag in de gemeente, zal 't openingsuur gesteld worden op 2 uur. De andere tijden blijven gewoon. Nu reeds kunnen we vermelden dat 't Bloemenmagazijn G. v. d. Park en Jb. Muntjewerf van Anna-Paulowna met tuinaanleg met eigen stands zullen uitkomen. Bloemenliefhebbers, 't belooft iets moois te worden. 'T ZAND FILMAVOND Woensdagavond 8 uur draait in café G. A. de Wit de film „Het meisje met de blauwe hoed". Dit is een Hollandsch sprekende film, die terecht ve le bezoekers zal trekken. BEVERWIJK, 30 April. C.T.V. „Kennemerland". Wekelijksch overzicht. Een bijna ongekende aanvoer van spinazie deed de markt tot het minimum dalen. De le soort kon nog geplaatst worden, van de afwijkende kwaliteit draaiden circa 2000 kisten door, die op de belt zullen belanden Het ergste is nog, dat aanvoer ders van afwijkende kwaliteit voor him doorgedraaid product niets vangen, terwijl wel een minimum prijs is gesteld. Dus naast een slechte oogst, geen ontvangsten. Ook de andere producten, lof uitgezonderd, deelden het lot van de prijsdaling. Hieronder een over zicht van de bestede prijzen: Spinazie 814 per kg; rabarber 1739 per kg; sla I 6—10 per stuk II 57 per stuk; radijs 412 per bos; Bloemkool II 80105 p. stuk; prei 2030 per kg; Asperge wit J' 2.502.55 per bos; Asperges bl. 1.101.40 per bos; lof 6478 per kg; lof II 4247 per kg: sja lotten 9—16. LANGEDIJK, 1 Mei. Lange. dijker Groentencentrale. 5000 Kg. bieten 2.10—3.80; 900 Kg. rabarber f 44.700 Kg sjalotten f 15 60; '2500 Kg prei f 14.90— 21.60; 6000 Kg. Witlof I 'f 68—81; Witlof II ƒ4459. Nog verl Nederlande over de ve tot van hur 943 over dl gaan. Een dert vele r om de tem derland vt te bewerk:1 weinig resi Via gew. seld door ma's kwamei gemannen waar zij w aan denz.j te verwarrel nie). Dat wa: S.S. Zij we: voorzien, na teera' en val lende Baltisc verband aar werk gestelc Dit zijn de Deze benamin, verstand gewc geheel vercTwc gens de gegev deze menschel zijn; evenals ming ook als arbeidersjacht deporteerden. Van deze sl zich op dit oc in geheel Ru verspreid; zon treffends ged jonge vaderla: ballingschap t Het "Actie een jaar wer. kunnen bereifc ringsdienst; n Kruis; noch Buiténlandsch< pen gezet op zielr verlaten Oost Europa lang' en hevig naar het vad< De Russisch WEER De princi Nederlands' en verwan' tische ion: voorloopig kozen, dat nieuwe pol naamd de in het leve: Euwe war In een in tournooi te de dr. Euw de Belgiscl en van Scf ten achter: deelden. E tatie verric kampioen uitgelezen met den E Elexander vijfde en Als bijzon werd Vink hij was u: nationale h wereldscha ningen. hilversu Nieuws; gym 8.15 Pierre Morgen wijdin piano-recital; Ensemble; 11. 12.00 concert; Nieuws; 13.1; Voor de vroi 15.00 Sterrei gram.; 17.00 17.30 concert Strijd'krachte 19.20 zang en Politieke lezi 22.30 causer nieuws; 23.15 HILVERSU nieuws en gj 8.00 nieuws gram.; 10.15 11.00 KRO R, Marialiederei Ensemble Jo 13.15 eoncer 14.00 NCRV causerie; 15.( 16.00 Bijbelle; Het Rijk Ov Celesta Ensei 19.00 Nieuws; 19.30 politiek 20.05 Reg Vc kapel; 21.00 21.30 Parker! De vaart del 23.15 gram.;

Nieuw Noordhollandsch Dagblad, editie Schagen | 1946 | | pagina 2