Marktberichten. Advertent iën. Ingezonden Stukken. Burgerlijke Stand. Nagekomen Kerkiijsten GERARDUS ALOYSIUS KRAAKMAN, CATHARINE HUIBERTS, ANNA LOUTER, JOANNA CORNELIA NETTEN, Dankbetuiging. Dagelijks versch verkrijgbaar kastanjes, versch gestoomde saus jes, paling in gelei, garnalen, mosselen, ansjovis, rolmops, sar dientjes en bussen 24lm. Verders alle soorten Fruiten en Bum- groenten. JAC, WITTEBBGOD, Juist geen fijnproevers II, Ha TëilSSn Wat zijn ze mooi, plekken af laten zetten, zoodat een tochtje naar de Egmonden veilig kan ondernomen worden. Alle bruggen zijn sterk, zelfs de Vierlaantjesbrug en de brug by het Paar- denwet, waardoor het hinderlijk overstappen onnoodig geworden Is. Hoe het nu mogelijk was, dat de Alkm. IJsclub 1.1. Donderdag permissie had gegeven tot het maken van plankversperringen onder twee yzpreterke bruggen (Spoorbrug en Kalkovensbrug) is one een raadsel. Kaar wjj vernemen zal het bestuur hierin veranderingen brengen, wat door alle schaatsenrijders zal toegejuicht worden. Het is immers al te mal, dat de rijders, die reeds Maandag onder deze werkelijk toen al zeer sterke bruggen door reden nu over planken moeten loopen en voor deze onnoodige ongeriefeljjkheid geld toe moeten geven. Het kan dan ook niet anders, of de Alkm. IJsclub zal haar zus tervereniging hierin gaarne ter wille zijn. Akersloot. Vrijdagmiddag ten 4 uur vergaderde alhier het beetuur der ijsclub in het lokaal van den heer C. Dekker, ten einde eenige be sprekingen in deze te houden. De baan op het Alkmaarsche meer ie gisteren afgebakend en naar wij vernemen zeer goed berijdbaar. Andere toebereidselen voor het verkeer wor den ook gemaakt. 't Kanaal van Alkmaar tot Akersloot is geheel goed glad ijs, ook de meer is mooi, men zal er spoedig kunnen rijden. Castrlcum. In de raadsvergadering van 31 Dec. kwam het adres van de Tramcommissie Castricum Egmond aan de orde. Hoewel een adhesie-adres, door de voor naamste ingezetenen onderteekend, was bij gevoegd, kon de subsidie-aanvraag van f 300 a f 350 voor de voorloopige onkosten, geen meerderheid verwerven. De zaak is echter nog niet van de baan, want de stemmen staaktende heer Goes hield zich buiten stemming. Hij wenschte nog nadere inlichtingen van de Commissie Laten we hopen, dat de Commissie er in slaagt genoemden heer een bevredigend ant woord te geven, opdat door financieelen steun van de betrokken gemeenten, de voor bereidende werkzaamheden voortgezet kunnen worden. Dat men toch begrype, dat de tramver binding niet alleen in 't belang is van de buurtschap Bakkum, doch zeker ook van het dorp Castricum. Met een vreeselijk ongeluk is het nieuwe jaar hier begonnen. Uit de Hoogmis komende, werd de ongeveer 50 jarige dochter Anna van den heer S. Louter alhier door de tram overreden. De beide beenen werden totaal verbrijzeld, zoodat het noodig bleek, beide beenen boven de knie af te zetten. Het ongeluk gebeurde vlak by de kerk, dus dicht bij den dokter, by wien zij werd binnengedragen. Hoewel door het vele bloed verlies verzwakt, was zij bij haar volle be wustzijn en daarom werd zy, daar de amputatie levensgevaar opleverde, van de laatste H. Sacramenten voorzien. Denzelfden avond nog werd zij naar hnis vervoerd waar zij den volgenden morgen, na vreeselijk lijden, overleed. De machinist schijnt geen schuld aan het ongeval te hebben. Naar alle waarschijnlijk heid wilde ze baar hoedje pakken, dat afgewaaid was, niet bemerkende de tram die achter haar aankwam. In de plaate van den heer Akkermans, die bedankt had als onderwijzer met ver plichte hoofdacte aan school I, is benoemd de heer Konig. Na herbaalde oproeping hebben zich voor de vacante betrekking aan school II vjjf sollicitanten aangemeld. Voor tijdelijk onderwijzer aan school II is benoemd de heer H. Mastenbroek van Venhuizen. Heemskerk. Dinsdag 31 December j.l. vergaderde de Raad dezer gemeente. Tegenwoordig waren alle leden. Voorzitter de heer A. Seret, secretaris de heer K van Benthem- De voorzitter opent de vergadering, waarna de secretaris de notulen der voorgaande leest, welke daarna worden goedgekeurd. Mededeeling wordt gedaan van het bericht van ontvangst door Heeren Gedeputeerde Staten, betreffende een reglement van orde voor de vergaderingen van den Raad. Uit de op 24 December j.l. door Burge meesters en Wethouders gedane kasopname van den gemeente-ontvanger, bleken de ont vangsten te bedragen f 14.457.57, de uitgaven f 12,414.40, zoodat in kas aanwezig was een totaal van f 2043.12. Wordt voor kennisgeving aangenomen. Betreffende de heffing van opcenten op de hoofdsom der personeele belasting, tot een maximum van 55, deelt de voorzitter mede, dat Burgemeester en Wethouders den Raad adviseeren, met inachtneming van artikel 247 der gemeentewet, en met het oog op de berekening geen 55 maar 56 opcenten te heffen, waartoe de Raad algemeen besluit. Aan den heer J. Koper wordt, op zijn ver zoek, met ingang van 1 Januari 1908, eer vol ontslag verleend als doodgraver der algemeene begraafplaats. Zyn ingekomen twee sollicitatiën naar bovengemelde betrekking en een verzoek van den kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente, om by benoeming een protestant den voor keur te geven. Benoemd wordt met 6 tegen 1 stem en met ingang van 1 Januari 1908, de heer Th. Ineke. Hierna wordt door den secretaris voorle zing gedaan van de ingekomen verzoeken van de afdeeling Heemskerk der Algemeene vereeniging voor bloembollencultuur eii van de afdeeling Heemskerk van den Frov. N.-H. Boerenbond, tot Instandkomlng van een hulp- telegraafkantoor in deze gemeente. De voor zitter zegt, dat bij onderzoek is gebleken, dat de kosten daarvoor benoodigd, niet hoog mogen genoemd worden in vergelijking met het nut, dat eene dergelijke inrichting voor de gemeente zal zijn. Hij dringt er daarom bij den Raad sterk op aan, zijn voorstel aan te nemen, om de noodige stappen daar voor te doen. De .Raad neemt het voorstel algemeen aan en draagt B. en W. op de voorbereidende maatregelen te nemen. Ingekomen een verzoek aan P. Zonneveld Pzn. en consorten, tot verlegging van een gedeelte aan een openbaar pad, genaamd het «Duinderpad* onder Heemskerk en Duin. Na voorlichting door den voorzitter, be sluit de Raad dit verzoek goed te keuren, wijl verlegging daarvan voor adressanten van veel belang is, en daartegen alsnog geen redelijk bezwaar bestaat, zoodat hy het dagelijkech bestuur opdraagt voor de uitvoering daarvan het noodige te verrichten. Ingekomen een verzoek van M. Kleijn c.s. waarin gewezen wordt op de gebrekkige afwatering van de tuinen langs den Kuikens- weg, door dat de Schouwbeek niet diep genoeg is tot afvoer van het overtollige water uit de lager gelegen tuinen. Wordt besloten aan het dagelyksch bestuur een onderzoek op te dragen en te zyner tijd voorstellen te doen om in dien toestand zoo mogelijk verbetering aan te brengen. Naar aanleiding van een in afschrift ont vangen besluit van den gemeenteraad van Yelsen, betreffende het verkeer met de stoompont aldaar en waarvan de heer K. Reijne in de zitting der Tweede Kamer van de Staten Geseraal van 3 Dec. jl. o.a. heeft gezegddat het thans beter was dan het vroeger ooit is geweest droeg de Raad accoord gaande met de Raden van Velsen en Beverwyk net dagelyksch bestuur op een flink schrijven samen te stellen en namenB hem te richten aan de Tweede Kamer der Staten Generaal als protest tegen de woorden van genoemd Kamerlid. Tot lid der Commissie tot Wering van Schoolverzuim werd met algemeene stemmen benoemd de heer M. J. Maters, hoofd eener bijzondere lagere school alhier. Op verzoek der leden van genoemde commissie om, voor de door hen by te wonen vergaderingen presentiegeld te genie ten, werd met zes tegen een stem basloten f 75 waaronder f 25 voor den secretaris daarvoor vast te stellen. Algemeen werd goedgekeurd het voorstel tot verlenging van de termijn van aflossing en rentebetaling der tijdelijke geldleening. Hierna deelt de voorzitter mede, dat door het Ooilege van Burg. en Wethouders, in overleg met den arr.-sehoolopziener, met in gang van 16 Dec. j.l. tot tijdelijke onderwijzeres aan de O. L. School alhier is benoemd mej. T. Overdiep. Deze benoeming was noodzakelijk, daar moest worden voorzien in de plaats van eene onderwijzeres, die wegens het heerschen eener besmettelijke ziekte tjjdeljik buiten dienst was gesteld. De Raad vereenigt zich met deze benoeming, alsmede met het voorstel, de tijdelijke onder wijzeres met ingang van 16 Januari a. s. eervol te ontslaan, wegens het weder in dienst treden van de vast aangestelde. Hierna gaat de Raad over in Comité Generaal ter behandeling van eenige zaken betreffende den hoofdelyken omslag. Na heropening der vergadering en na rondvraag niets meer te behandelen zijnde, neemt de voorzitter het woord, om op den laatsten dag van het jaar de leden te danken voor de medewerking en steun, dit jaar van hen genoten. Hy spreekt den wensch uit, dat de aangename samenwerking moge bljjve bestaan en zij in het nieuwe jaar zich met nieuwe krachten mogen wijden aan de be langen der gemeente. Na den dank der vergadering wordt deze door den voorzitter gesloten. Een persoon, die, na vervulling zyner burgerlijke plichten, zijn twee getuigen op iets extra wilde onthalen, liet zijn fiets met lantaarn in de warande van een café staan. De getuigen hadden er hun fiets ook ge plaatst. Het café is gelegen in de bebouwde kom der gemeeute. Na een en ander ge nuttigd te hebben, en naar huis willende rijden, ontdekt de persoon, dat zijn fietslan taarn verdwenen is. Ze zal goed vast en by onderzoek bleek, dat de gaffer* gebruik had gemaakt van de werktuigen, die in bet fietstascbje waren. Dit had de dief vergeten te sluiten. Toevallig kwam de politie er juist voorbij en kon men aangifte doen van het feitmeer niet. Uit dit berichtje moge blijken, hoe ver de brutaliteit der dieven gaat, maar tevens is het een waarschuwing voor iederen fiets rijder zyn fiets in Godsnaam maar naar binnen mee te nemen. Buiten verantwoordelijkheid, der Redactie. De copie wordt nimmer teruggegeven. Cursus K. S. Actie. Zeer geachte Heer Redacteur In uw terecht veel gelezen blad hebt gy een verslag over den cursusavond van de K. 8. A. op 23 Dec. 1.1. Daar velen Uw verslag als een leiddraad gebruiken en het wellicht vóór a.s. Dinsdag even inzien, acht ik 't nuttig op te merken, dat, volgens mijne aanteekeningen, spreker 'n vergelijking ma kend tusschen «economie en moraal* en «kunst en moraal* zeide, dat kuntt wel geen onderdeel van ie moraal is, maar toch altijd aan de moraal ondergeschikt blijft en dat in dien zin «Tart pour l'art* kan worden verdedigd. Deze beperking voorkomt, dat men ten onrechte eene gevolgtrekking uit uw verslag zou kunnen maken tegen de bedoeling van spreker in. Aldus ia de rede opgevat o.a. ook door den aandachtigen toehoorder den WelEerw, Heer Quant, die mij verzocht u dit ook namens hem kenbaar te maken. L nkeud voor de plaatsing, met ware hoogachting. Uw dw. H. P. M. KRAAKMAN. Alkmaar, 2 Jan. 1908. Naschrift. Hoe gaarne ook de goede bedoelingen, waarmede bovenstaand stuk ge schreven werd, waardeerend, meenen wij het aan de eer van Ons Blad en ons zelf ver schuldigd te zijn, even op deze zaak terug te komen. Volgens den geachten inzender en zijn getuige a décharge, zou de leider van den socialen cursus gezegd hebben, dat de kunBt wel geen onderdeel van de moraal is, maar toch altijd aan de moraal ondergeschikt blijft. Het geldt hier eene zeer principieels kwestie. Anderen immers zijn van meening, dat de knust juist eene uitzondering op den regel maakt, en dus niets met de moraal heeft uit te staan, dus ook niet «onderge schikt* behoeft te zijn aan de moraal. Zij waardeeren de kunst louter en alleen om da kunst, zonder eenige beperkende bepaling zij zijn in één woord de aanhangers van het «l'art pour l'art*. Nu heeft de Eerw. cursusleider zich vol gens onze redactie en minstens een viertal andere «aandachtige* toehoorders, beslist een voorstander verklaard van het «l'art pour l'art* stelsel zonder meer, zonder eenige res trictie. Trouwens eene restrictie ale de geachte in zender aangeeft, is bij het knnst-om-de-kunst- stelsel eenvoudig niet bestaanbaar. Immers, zoodra de kunst ook slechts «ondergeschikt* wordt aan de moraal, heeft men reeds geen «kunst om-de kunst* meer. Het verwonderde one dan ook zeer, boven staand ingezonden stuk te ontvangen. Waarom immers eerst nu dit ingezonden stuk, nadat reeds twee nummers op het num mer, waarin het verslag voorkwam, zijn ver schenen Is eerst in de laatste dagen de onjuistheid van ons verslag gebleken Wij kunnen zulks niet aannemen. Maar, en dit is het voornaamste, waarom heeft de Eerw. cursusleider, die een trouw lezer van Ons Blad is, niet zelf aanstonds een rectificatie ingezonden Dit zou voor ZE. toch zeker van het allergrootste belang zjjn geweest. Toch deed Z.E. zulks niet, zoodat wy veilig mogen aannemen, dat hy de juistheid van ons verslag onderschrijft en ons verslag ook in dit opzicht dus geheel juist was. Het gold hier trouwens zulk een princi- pieele kwestie, waarvoor wij, zooals den ge- achten inzender niet onbekend behoeft te zyn, ons byzonder interesseereD, dat ver gissen of verkeerd verstaan nog meer ie uitgesloten. JDe Redactie. Mijnheer de Redacteur I Verzoeke beleefd een plaatsje in «Ons Blad* voor het onderstaande. Er bestaat te Egmond aan de Hoef een drukkery, genaamd «Hollandia*. Voor eenigen tijd is daar een vreemde vogel binnen ge vlogen, welken men nog niet nauwkeurig heeft kunnen determineeren. Wel hebben eenige personen over dit beestje inlichtingen ingewonnen, doch deze zijn nog niet aan allen bekend. Wat voor kwaad doet deze vo gel, alias administrateur, directeur, enz. enz. zult ge vragen. Daarover wilde ik 't juiet hebben I Wij kregen dezer dagen te Alkmaar inzage van een zoogenaamde «Zwarte Lyst* uitge geven door de directie van bovengenoemde drukkerij. Hierin komen de namen voor van slechte betalers, onbetrouwbare firma's, enz. Dit kan geen kwaad, doch, mijnheer de Re dacteur, onder de 29 (zegge negen en twintig) namen van Alkmaarsche firma's, winkeliers, enz. komen namen voor van zeer achtens waardige mensehen, wier crediet door deze bekendmaking op ernstige wijze kan worden geschaad en dit noem ik een schande, een verregaande brutaliteit. Wanneer ik hierby voeg, dat eenige heeren verbonden aan deze drukkerij, zonder mankeeren boven op die «Zwarte Lijst* behoorden te staan, dan, myn heer de Redacteur, kunt ge U de veront waardiging voorstellen van degenen, die bij deze uitgave betrokken worden. Moge dit mijn schrijven er toe bydragen vele weidenkenden te waarschuwen tegen deze op zyn minst genomen akelige praktyk. Met dank voor de plaatsing, verblyf ik mijnheer de Redacteur, Uw. dw. dr., GERARD. Alkmaar. GEBOREN31 Dec. Cornelis, z. van Al- bertus Kleverlaan en •Wiihelmioa Kooge. 1 Jan. Hendrika, d. van Gerbrand Vader en Neeltje Bouwen. 2 Jan. Aron, z. van Willem Prins en Ella Schalen Gossels. 4 Jan. Jan, z. van Johannes Cornelis Vol kers en Neeltje Byl. Arendine Johanna Christina, d. van Jan Philip Muller en Fem- migje van Dooren. ONDERTROUWD 2 Jan. Gerrit Molle- vanger en Neeltje Mantel. Johannes Adrianue Martin eu Anna Maria Oornelia 'Ranzyn. GETROUWD2 Jan. Arend van Gaaien en Geertruida Johanna Boots. Karst Zwart en Oornelia Oukes. OVERLEDEN31 Dec. Antonius Johannes, z. van Nicolaas Jansen en Anna Gesina Mar- garetha Sander, 7 j. Elizabeth van Hoegee, wed. vau Dirk Timmer, 79 j. Cathaiiua Hulbert, echtgen. van Jacob Groot, 58 j. 1 Jan. Maartje Vlaanderen, echtgen. van Kiaas Spaans, 39 j. Maria Hartland, wed. van Klaas de Heer, 67 j. Hendricus Jacobus, z. van Hendricus Jacobus Vaske en Hendrina Oatharina Wilhelmina Veer, 5 j. 2 Jan. Johanna Cornelia van Beugen, echtgen. van Adrianus Johannes Netton, 70 j, 3 Jan. Andreas Thomsen, 66 j. Guurtje Stuif bergen, wonende te Caetricum, 21 j. Gerardus Aloysius Kraakman 57 j. Maartje Soers, gehuwd met Simon Root, 34 j. 4 Jan. Pieter Koorn, 73 j, Llmmen. Gedurende December. GEBOREN Hermanus, z. van C. Zand bergen en O. Dekker. Maria Oatharina, d. van J. P. Kuijs en M. van der Velde. Anna Maria, d. van B. van BeDthem en M. C. Smit. ONDERTROUWDJan Cornelisse en Engeltje Kuiper. OVERLEDEN Arie Kraakman. ALKMAAR, 4 Jan. Aangeroerd 2 Paarden ƒ80 a 200, 5 Koeien en Ossen 190 a 250, 23 nucht. Kalveren 8 a 20, 58 magere Schapen f 16 a 25.18 mag. Varkens 15 a 18, 158 Biggen i 6.a 8.50 8 Bokken en Geiten f 8.00 a 6.00, 0 kl. Bokjes .00 a 0.00. Boter per kop 55 a 65 ct. Kipeieren ƒ5.75 a 6,25. ALKMAAR, 8 Jan. Aargevoerd 151 stapels, wegende 93714 K.G. Fabriekskaas Kleine kaös: 29. Boerenkaas; Kleine kaas f 28,50 commissie f 29.50 middelbare 1 32.—. Aangevoerd 58 Hectoliters als. tarwe f 0. a 0.H.L. Rogge f 0.— a 0.— H.L. Gerst f 0.a 0,—, id. Cbev. 0.a 0.—, Haver 3.75 a 4.35, Paardeboonen ƒ0.a 0.Bruine id. ƒ7. a 9.Citroen id. 15.a 0.Duiven id. ƒ0. a 0.Witte id. f C.a 0.Karweizaad f a 00» Mosterdzaad Rood l 0.a 0»Geel id. 0.00 a 0.—, Kanariesaad 0.a 0.Erwten Groene f 16. a 0.grauwe id. 0.a 0.id. vale 0. a 0.t Blauwmaanzaad 0,a 0, SCHAGEN, 2 Jan. Aangevoerd 0 Paarden f a 0, Veulens 0 a 0, 0 Stieren 0 a 0, 3 Geldekoeien 140 a 160, 43 vette Koeien 170 a 325, 10 Kaitkoeien 180 a 225, 0 Graskalveren a 0 Vaarzen 0 a0, 3 hokkelingen f 60 a 75, 10 nuchtere Kalveren 9 a 2l, 00 Schapen magere 00 a 00, 700 id. vette 25 a 34, 80U O verhouders 18 a 28.0 Lammeren 00 a 00, 00 bokken en geiten l 0 a 00, 4 magere VarkenB li a 14, 70 vette id. 0,40 a 0.47 p. K.G, 50 Biggen 5.a 9.C0. 1400 K.G. Boter p. P. u0 a 65 ct., 830 Xipeieren f 5.— a 6.—, 0 Eenden dito f 0.00 a 0.00 per 100 stuks. HOORN, 2 Jan. Ter waag zjjn gewogen 66 stapels kaas. wegende 24900 kilo. Hoogste prijs Kleine f 80.00, Middelbare Commissie 31.50. Handel matig, BROEK OP LANGENDIJK, 2 Jan. Heden werd besteed voor; aardappelen, graafjes, f 0,00 a 0,00, ronde dito f0,00 a 0,00 per L7V2 K.G. 1/4 H.L., reuzen bloemkool f0,00 a 0.00, roode kool 1 2,1)0 a 6,00, gele kool f 1,50 a 4,50, Deensche witte kool f i.ÜU a 4,00, uien f0,70 a 0.90, Bieten f 7.60 a 10.50, alles per 17V2 K.G. STATION NOORDSCHAKWOUDE. 2 Jan. Uien f0.90 a 1,00 per 50 K.G., roode kool f6.75 a 6.00, 2e soort f 5.a 5.50, kleinere f 3.50 a 4.50 per 100, gele kool f 5.0G a 6.50, 2e soort f 4.00 ft 4.50, kleinere f 3.00 a 8,50, Deensche witte kool f 4.00 a 4.50. 2e sjort f 3.25 a 3.75 kleinere f 2.50 a 8.per 100. WARMEN HUIZEN. Zondag 'b morgens 7 uur Vroegmis 91/, uur Hoogmis, waarna gelegenheid om te Biechten tot 1 uur's middags 2 uur Lof en oefening van den H. Kruis weg, waarna Biechtgelegenheid tot 5 uur. Maandag, Driekoningen, 's morgens 7 uur Vroegmis91/» uur Hoogmis2 uur Vespers. In de week de H. Mis 'smorgens te 81/, uur. Donderdag 's avonds 61/, uur Lof. Zaterdag na de H. Mis en na den mid dag tot 7 uur gelegenheid om te Biechten. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien Margarita Bleeker, geb. Groot. CASTRICUM. Zondag 's morgens 7 en 8l/j uur stille H.H. Misseni 10 uur Hoogmis; 'smidd. 2 uur Vespers met Rozenhoedje. In de week de H.H. Missen om 71/, en 81/, uur, behalve Maandag. Maandag 's morgens 7 en 81/, uur stille H.H. Missen 10 uur Hoogmis 's midd. 2 uur Vespers met Rozenhoedje. Zaterdag 's avonds 6'/a uur Lof met Rozenhoedje. Van de laatste H.H. Sacr. voorzienNeeltje Oastricnm, Z.Eerw. Jac. Adr. v. Leeuwen, pastoor dezer gemeente, Ohristina de Vries, geboren Lnte, en Gertrudis Stuifbergen. In den Heer overledenJoanna Steeman, nit Alkmaar, Oath. Ebbelaar, uit Baarn, en Anna Louter. Tot onze droefheid overleed heden onverwacht, voorzien van de H.H. Sacramenten, onze geliefde Broeder, Zwager, Oom en Aan- behuwdoom, de heer in den ouderdom van ruim 57 jaar. Uit aller naam, Th. KRAAKMAN. Alkmaar, 3 Jan. 1908. Heden overleed zaoht en kalm, voorzien van do H.H. Sacramenten der Stervenden, Da een langdurig lijden, onze geliefde Echtgenoote, Moeder-, Behuwd- en Grootmoeder, Echtgenoote van den Heer JACOB GROOT Pz in den ouderdom van 58 jaar en 5 maanden. Jb. GROOT Pz. Boxmeer. T. GROOT, Religieuse. P. N. GROOT. M. M: GROOT— Valkering en Kind. Binneaom {K' M' BALTUS-Groot. mnnegom.^ BALTÜS en Kinderen. M. KLAVER-Groot. H. KLAVER en Kinderen. Alkmaar, 31 Dec. 1907. Heden overleed door een nood lottig toeval, voorzien van de H.H. Sacramenten, onze geliefde Dochter, Zueter en Behuwdzuster in den ouderdom van 50 jaar. S. LOUTER en Kinderen. Castricum, 1 Jan. 1908. Gaarne betuigen wij langs dezen tevens onzen hartelijken dank aan allen, die hunne hulpvaardigheid hebben betoond, en bijzonder aan den WelEd. ZeerGel. Heer Dr. SCHOONHOFP en Echtgenoote, alsmede dokter LIJNKAMP te Beverwijk, voor hunne liefderijke behandelingen die moeite nooh zorgen hebben ontzien, om baar lijden zooveel mogelijk te ver zachten. Heden overleed tot onze diepe droefheid, voorzien van de H.H. Sa cramenten der stervenden, onze dierbare Echtgenoote en Moeder, Mejuffrouw geb. VAN BEUGEN, in den ouderdom van 70 jaren. A. J. NETTEN. NijmegenG. P. P. NETTEN, (Religieuse.) M. J. A, NETTEN. J. J. A. NETTEN. D. M. NETTEN. Alkmaar, 2 Jan. 1908. Bij dezen betuigen ondergeteekenden hun hartelijken dank voor de vele blij - ken van belangstelling ondervonden op 1 dezer, van Directie, Superieuren, Kame raden, Vrienden, Kennissen, Familie en allen die er toe hebben bijgedragen om dezen dag voor ons zoo aangenaam moge lijk te maken. P. DE MOEL en Echtgenoote. Alkmaar, Jan. 1908. Het .Prijsraadsel (Boekhandel), zal zijn uitgesteld tot 15 Januari e.k- Voor dien tijd kunnen nog inzen dingen geschieden bij J AM TI SC eau Jaez., Boekhandel, AKERSLOOT. Beleefd aanbevelend, Payglop A 5. Telefoon 117. maar ieder die het drinkt geeft de voor keur aan de Aanbevelend, die gekleurde ANSICHTKAARTEN van Akersloot. Komt ze zien en koopt ze bjj - JAS 1T2SÜII2 Jacz., Boekhandel, AKERSLOOT, TE KOOP: 5 zak beste JVEuizen (planters); 5 zak vroege Blauwe en 3 zak late Blatrwe (zaaiers), bij J. OTTEN- BROS, Heer Hugowaard.

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1908 | | pagina 3