4 in de H eeren- en Kinderkleeding- en Mantelmagazijnen van J. B. KöSTER, Langestraat 98, Alkmaar. Belangrijke Reclame-Opruiming CHOCOLADE en BONBONS I I /'U 1 si Él VOLLE VERKOOPWAARDE. BURGER'S Fabriek van fijne CHOCOLADE-PASTILLES. WW 20 PEOCEUT EEQZEeTIiTGb Te beginnen met DONDERDAG, den 16 JANUARI, 's morgens 9 uur, Laatste Berichten. Marktberichten. Advertentiën. REGELS GEDURENDE DE OPRUIMING. Men zie de ETALAGES. De IIeeren- en Minderconfeetie Is uit de bekende eerste klas- intgazijnen der firma A. Kreijmborg Cote Amsterdam en uitsluitend met zorg bewerkt ATederlandsch fabrikaat. Gemengd Nieuws. kerknieuws Ingezonden Stukken. Correspondentie. Burgerlijke Stand. MARIA JOANNA BEKKER, CORNELIA BAKKER, geb BAKKER, Dankbetuiging. Bijzonder aanbevolen Te Alkmaar verkrijgbaar bij alle BANKETBAKKERS, m 4] m - Hl chtige oudere, geven. annen en 4 vde mannen duwnaars en 10 vrouwen, eg 23. 31 December uwen, samen eerderd voor emeente met terwijl het vertrek met Op 31 Dec. us uit 1105 samen 2228 Ziekenfonds srgaderlng ten n. Haas, opende welkom de irna de secre- e notulen der veranderd wer- ester, de heer tot het uit- rslag.Zooals de stand der en bijdragen Juli f 510.85, itaal f 1038.55. anuari1 Juli 164.40, totaal van f 82.55. ige jaren een 32. de Kjjkspost- weinig intrest daan werd die leggen bjj de rent niet ge- ïeene vergade- n. edraagt 80 ct. den gunstigen op f 1 wensch- jebracht, werd emmen. voorstel om contributie te ag of het ook in het fonds zal dit punt de zegenrijke aangetoond en k in Oastricum ling tot stand an «Onderlinge fhankelijk. zal daarop het dat er op de g, die omstreeks langrijke zaken aan alle aan- de vergadering, es aan school I rans werkzaam de katholieken dag 12 Januari Idaar gevestigde zou optreden e priester, thans P., om zielen zats van, gelijk uetig de idealen n grooten getale Ier K. 8. A. In antwoord lijkers vanwege van een stroo- nen luisteren en ewuste quaestie dr. v. d. Brink a en Socialisme catholieken zich het gehoor te Heater, kwamen 'je voor die n wintertijd. 'CM n voor hun 50 sigaren. v. Foreest, toepasselijk n slotte, dat middag den opwekkende i hier zeker ia die het het bestuur gscommissie, ekend is g8. t echter nog kwam P. B. de tramlijn paard, terwijl enaar raakte ytuig en be eer geregeld gemëente te sen den loop meisjes, 1 Belangrijke fieclame-Opruiming, Tengevolge van het buitengewoon zachte najaar is allerwege de aftrek, vooral in winter-goederen, beneden begrooting gebleven. Ook mijn verkoop, hoewel een uiterst gunstig verloop gehad hebbende, had bij strenger weder nog omvangrijker kunnen zijn, Daar ik bet gezonde principe huldig mijne eliëntèle elk seizoen steeds het ALLERNIEUWSTE aan te bieden, heb ik besloten alle voorradigfe goederen met op te ruimen. 2al dus in mijne Magazijnen gedurende eenige dagen eene en DAME3KLEEDING, waarvan ik met begrijpelijke voldoening mag getuigen, dat zij in alle goederen in aanmerking komen. gehouden worden. Deze opruiming wordt door mij aldus genoemd, omdat het DOEL er van ook is mijne HEEREN kringen met sympathie werd begroet, In nog breeder kring bekend te maken. Men verwarre deze opruiming niet met een GEWONE SEIZOEN-OPRUIMING, waarvoor als regel slechts verouderde, beschadigde of verkleurde Doordat mijne Zaak nog te nieuw is, zijn geen oude goederen aanwezig en hebben zij dus Slechts omdat de voorradige goederen voor de fonkelnieuw geconfectionneerde moeten plaats maken, worden ze opgeruimd. Een ieder kan dus, welke aanspraken hij aan Kleeding ook stellen moge, het gewenschte in mgne Magazijnen vinden en verzuime men NIET van deze gelegenheid teprofiteeren. De afdeeling voor KLEEDING naar maat wordt door de opruiming in geen enkel opzicht geïnfluenceerd. Betaling contant (direct aan de kas of bij thuisbezorgen der GOEDEREN). OPRUIMINGS-GOEDEREN kunnen niet op zicht gezonden of geruild worden. Eventueele veranderingen geschieden voor rekening der koopers. Alle KLEEDINGSTUKKEN kunnen gepast worden. zjj in overgroot getal onder het gelui der drie klokken naar de kerk, om God eerher stel te geven voor den smaad, dien Hem dien avond in de parochie zou worden aan gedaan. Terwijl de parochianen waren neer geknield voor den God van 't altaar, ver- eenigden zij zich met hun pastoor om onder vurige smeekbeden Hem eerherstel te geven en te bidden tot bekeeiiDg van den onge lukkige. Daarna steeg plechtig ten hemel de drievoudige smeekbede«Paree Domine,< spaar Heer, spaar uw volk. Zoo mogen we met grond vertrouwen dat het optreden hier van dien priester apostaat, hoezeer ook te betreureD, in plaats van het katholieke leven en het katholieke geloof hier afbreuk te doen, geholpen heeft het op te bouwen en te verlevendigen. Een man minder aan boord. Het ver trek van een boot der Stoomvaart-Maat- schappij «Nederland' te Amsterdam naar Oostlndië heeft altijd hetzelfde verloop. Toch onderscheidde zich het vertrek van de «Rembrandt* eergistermorgen van de andere en wel door een klein incident, dat plaats had op het oogenblik dat het sein «vooruit» door de machinetelegraaf aan den machinist was gegeven en de schroef voor uit begon te slaan. Een stoker zag aan den wal zijn vrouw en kind staan weenen, kreeg het te kwaad en een, twee drie, zonder zich te bedenken, plomp daar sprong hij in het ijskoude water, te midden der ijsechotsen. 't Was een tamelijke hoogte, zoodat hij een heel eind kopje onderging. Van den wal af sprong een jonge man echter eveneens in het water om hem te helpen, daar de stoker al zeer vreemd spartelde. Een scheepshaak werd het twee tal toegestoken en weldra waren zij weer op het droge, waar een paar agenten den natten stoker opwachtten. Druipnat werd hij naar het bureau der maatschappij gebracht, waar hij zeker wel meer van de «desertie* zal hooren. Onderlusschen verdween de »Rembrandt« langzaam in den ochtendmist, die boven het IJ lag, met een stoker minder aan boord. »N. v. N.» Een tragische dood. De arts dr. Mar ling, te Birkenteld, was er op uitgetrokken om in een naburig dorp een ziek kindje te bezoeken, waarop hij de gevaarlijke luchtpijpsnede moest verrichten. Op het oogenblik dat hij de snede had gedaan, zonk hij tot ontzetting van de hëfii bijstaande personen, door een beroerte 'getroffen, dood ter aarde. Het geopereerde kind}8 stierf aan ver bloeding. Kermis afgeschaft. Met aigemeene stemmen heeft de gemeenteraad van Dirks- land, in haar laatst gehouden vergadering tot afschaffing der kermis besloten. Een icreede vrouw. Te Vork is de vrouw van een prokureur, die een paar kinderen aan haar zorgen toevertrouwd, jarefi lang mishandeld had, ze zelfs wonden met een gloeiende pook had toegebracht, ze liet vervuilen, uit een varkensbak eten, enz., veroordeeld tot slechts negen maanden gevangenisstraf. Haar man, die dat alles toegelaten had, kwam vrij m0t eeu berisping en de betaling van de kosten van 't geding, eenige honderden guldens. Krasse maatregel. In den laatsten tijd kwam het te Maastricht herhaaldelijk voor, dat personen, die bekeurd werden, wegens overtreding van het motor- en rijwielregle- ment, de politie een valschen naam opgaven. Zondag werden weer een 3 tal personen geverbaliseerd door de gemeente-politie, die reden zonder licht, na zonsondergang. Later bleek, dat zij allen een onjuisten naam hadden opgegeven. In verband met een en ander is nu door den Commissaris van Politie bepaald, dat van overtreders tegen het motor- en rjjwielreglement het rijwiel in beslag zal worden genomen, indien de beheerders zich niet behoorlijk kunnen legi- timeeren. Ook modern. Te Zwolle gaf dezer dagen de Baronesse de Kotten voor hon derden toeschouwers proeven van danskunst op schaatsen, onder begeleiding van het club orchest 1 Oroote brand. Te New-York heeft een brand gewoed in een torenhuis van 13 verdiepingen. De brandschade, waarbij tal van firma's betrokken zijn, wordt op 12 millioen gulden geraamd. De karpetten firma Karghension verliest 21/1 millioen. Vier brandweerlieden verloren bü het blusschingswerk het levenvele anderen werden gekwetst. Op de 128 verdieping van 't brandende gebouw bevonden zich eenige letterzetters. Men kon deze lieden niet hereiken met de brandladders. Toen werd uit een huis aan de overzijde van de straat een lijn gescho ten, door het raam waarachter zich de ongelukkigen bevonden. Een dikker touw werd overgetrokken en toen kropen de mannen een voor een over het touw. Allen brachten er het leven af. Maar het was een vreeseljjke overtochtwant onder de klimmers dreigde 12 verdiepingen lager het straatpiaveisel. 'Snoepgoed*. Een moeder vraagt aan de redactie van Moleschott: «Mijn kind houdt veel van zoetigheden. Telkens ais ik het suikerwaren geef, heeft het bedorven eetlust of is de digestie zelfs zóó van streek, dat ik den dokter moet roe pen. Ik dacht daarom, dat gebruik van sui ker ongezond was, Hoe zit dit nu met het geen ik in uw blad over suiker gelezen heb? Mag men, als men het wel verdragen kan, zooveel suiker gebruiken als men wil Het antwoord is. Zooals gij gelezen hebt, is suiker een uitstekend voedingsmiddelu kunt dus uw dochter gerust suiker laten ge bruiken en ook voor u zelf is er geen be zwaar tegen, ai gebruiktet gij een half pond per dag, mits gij aan geen ongesteldheid lijdend zijt, waarvoor uw geneesheer u dat ontraden heeft. Als uw kind gezond is en geen suikerwaren verdragen kan, dan kan dit komen doordat het te veel in eens ge bruikt kinderen kennen geen maat of doordat de suikerwaren, zooals meestal, met z.g. geraffineerde, en met ultramarijn ge blauwde suiker bereid zijn. Deze.suiker be vat hetzelfde vergif als blauwsel, dat men voor het wasschen in de stijfsel doet en het doet zwavelwaterstof, dat den maagwand aantast, ontstaan. Of onze Hollandsche cho colade met ongeblauwde suiker gemaakt wordt, weet ik nietin Duitschland beweert men van wèl. Met mate kunt ge dus gerust uw kind zoetigheid geven, ais het van goede kwali teit is I Zaterdag was het 121/, jaar geledeD, dat Mgr. H. van de Wetering door Z. H. den Paus werd benoemd tot aardbisBchop van Utrecht. Op uitdrukkelijk verlangen van Z. D. H. werd aan dezen dag geen enkele feestelijk heid verbonden noch in de kerk, noch in den huiaelijken kring. Arrondissements-Rechtbank te Alkmaar. Uitspraken van gistereD, Simon A., Alkmaar, gedetineerd in het huis van bewaring, diefstal, door inbraak gepleegd, 1 jaar en 3 maanden gev. Dirk G., Egmond aan Zee, mishandeling, 10 dagen gev. Pieter B., Den Helder, diefstal, f 7 boete, subs. 7 dagen hecht. Pieter B., Bergen, wederspannigheid, f 7 boete, Bubs. 7 dagen hecht. Gerardus K. en Theodoras Johannes B., beiden te Schermerhorn, huisvredebreuk, ieder f 10 boete, subs. 5 dagen hecht. Jacob M,, Broekerhaven, mishandeling, 1 maand gev. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. De copie ivordt nimmer teruggegeven. Geachte Heer Redacteur. Naar aanleiding van: een ingezonden stak, onderteekend met den haam Gerard, in Uw blad dd. 4 Jan. j.l., zijn ondergeteekenden zoo vry, U een klein plaatsje hieromtrent in Uw blad te verzoeken. «Er vloog te Egmond a/d Hoef», volgens het stnkje van dien heer, in de daar be staande drukkerij «Hollandia», «een vreemde vogel binnen» die, zooals in Uw blad werd opgemerkt, een zoogenaamde «zwarte lijst» uitgaf, doch waarop behalve slechte betalers en onbetrouwbare firma's ook nog 29 winke liers voor zouden komen, waaronder achtens waardige lieden, die op die wyze van werken zeer in hun crediet zouden (kannen) worden geschaad. Of eenige heeren die verbonden zijn aan die drukkerij (volgens dien heer Gerard's schrijven) zonder mankeeren zelf op die «zwarte lijst» behooren te staan, durven wy echter niet beweren. Maar wat wy wel bewereD, is dit: dat men vooral die zwarte lijst van die drukkerij niet moet gaan verwarren met het zooge naamde zwarte boekje, wat over eenige dagen aan de ieden der Alkmaarsche Winkeliers- Vereeniging (goedgekeurd bij Koninklijk besluit van 28 Maart 1904) wordt ter hand gesteld. Die opgaven omtrent de niet crediet- waardigheid van de daarin opgenomen per soonsnamen zijn wel betrouwbaar, en niemand wordt op die zwarte lyat geplaatst, alvorens van de A. W. V. eene uitnoodigiDg tot be taling binnen een zekeren termijn te hebben ontvangen. Voldoen die schuldenaars hieraan niet, dan pas worden zij in het zg. zwarte hoekje geplaatst. Kan men het adres van eenen schuldenaar niet vaststellen, en kan hij daardoor de uitnoodiging tot betaling niet ontvangen, dan mag hg ook niet in dat zwarte boekje worden geplaatst. Ons zwarte boekje is dus wel betrouwbaar en in het leven geroepen om schade te voorkomen, en wordt alleen aan de leden der A. W. V. persoonlijk en vertrouwelijk ten gebruike ge geven, en blijft het eigendom der A. W. V. die dit geregeld zal laten bijwerken. Of de bedoeling van die uitgever(s) te Egmond a/d Hoef is, om van kleine niet aan de A. W. V. aangesloten winkeliers eene zekere contributiefff te ontvangen voor de degelijke f t en deugdelijke t icformatiën door hem of hen te verstrekken Beter kunnen die winkeliers doen door lid te worden der A. W. V. dan kunnen zij tevens daardoor hunne dubieuse vorde ringen laten incasaeeren door da Vereeniging, zonder iemand onrechtvaardig op eene leelyke manier te doen behandelen. Met dank voor de plaatsing. UEd. dr., Het Bestuur der Alkmaarsche Winkeliers- Vereeniging. Alkmaar, 15 Januari 1903. Wy verzoeken heeren correspondenten nogmaalB beleefd doch dringend, hun papier slechts aan ééne zjjde te beschrijven. Dit spaart ons veel noodeloos tijdver zuim uit. Onzen dank aan degenen, die ons esn nummer van 14 December, waarom wij ge vraagd hadden, hebben toegezonden. Wy zijn thans weder voldoende voorzien Wegens plaatsgebrek moeten er verschil lende stukken blijven liggen. De Redactie. Koninklijke goedkeuring. De Alkmaarsche Spaarzegelvereeniging «De Voorzorg» heeft by Kon. Besluit van 10 Januari 1908 op hare statuten de Koninklijke goedkeuring ontvangen. Alkmaar. GEBOREN 11 Jan. Frederik Jan, z. van Frederik Jan Slaap en Maria Jacoha Mejjns. IJtje, d. van Willem Kleijmeer en Beitske ten Kate. Willem, z. van Klaas van de Pol en Willemina Kruiderink. 13 dito. Antoon Andries, z. van Herman Kalee en Martina Visser. Adriana Antonia Maria Johanna, d. van Jacobus Petrus Josephus Kraakman en Maria Agatha Bots. 15 dito. Guurtruida Helena Maria, d. van Gerardus Petrus Albers en Anna Elisabeth Messelaar. OVERLEDEN 11 Jan. Pieter Burger 67 j. 14 dito. Hermanus Stikkel, 67 j. Uitgeest. GEBOREN 3 Jan. Cornelis, z. van Tennis Bakker en Annechien Koes. GETROUWD28. Dec. Jan Schoehuys en M. Schipper. 15 Jan. H. P. Niesten en Aafje Kok. A. J. Akkermans en Aafj» Visbeen. OVERLEDEN: 24 Dec. Hendrica Frede rica van der Laan, oud 89 jaar. Oudkarspel. GEBOREN Aaftje, d. van Dirk Hooge- boom en Geertje Klaver. Agatha Catha- rina, d. van Willem Vis en Neeltje Bakker. Frederik, z. van Dirk Berkhout en Hillegonda de Waal. Oornelia, d. van Jacobus Bruin en Maartje Goudsblom. OVERLEDEN Aaftje, d. van Dirk Hooge- boom en Geertje Klaver, 2 d. Levenloos aangegeven kind van het vrou welijk geslacht van Germent Hart en Marytje Dirkmaat. Zuid-Scharwoude. GEBOREN Hendrik, z. van H. Beets en T. Teyn. Maartje, d. van P. Huigen en A. Rol. Suzanna, d. van H. Plak en N. Jongkind. Neeltje, d. van H. de Vet en G. Riedel. Trijntje, d. van J. Muller en M. Over. Adriana, d. van P. Kraak man en A. M. Hes. OVERLEDEN J. Kostelijk, 93 j. ALKMAAR, 18 Jan. Aangevoerd 4 Koeien en Oasen 1 180 a 250, 36 vette Kalveren ƒ40 a 120, per Ned. pond 90 a 110 ct. 26 nuclit. Kalveren 8 a 20 per stuk000 magere Schapen 00 a 00.00, 183 vette idem f 28.00 a 31.424 vette Varkens 39'a48 ct. p. Ned. pond, 31 mag. idem 15 a 18. PURMEREND, 14 Jan. Aangevoerd 219 Runderen, waaronder 150 vette ƒ0.62 a 0.76 p. K.G., prijalioud. matig, 69 m. en g. koeien ƒ.120 a 240, prijshoudend, matig, 6 stieren, 58 vette kalveren f 0.80 a 1.00 p. K.G., oiatig, 144 nacht, f 10 a 23, matig, 20 paarden, 965 schapen f 25 a 34.00 en 300 overhouders 18 a 25, lager pr^sh. stag, 371 vette varkens 45 a 49 ct. p. K.G. vlag, 32 magere id. 1 12 a 20.00, stag, 211 biggen f 4 a 8.stug. mand appelen f 0.a 0.00. 0 mand peren f 0.a 0.00 ganzen 0.a 0.00, Kleine Kaas f 30.Middelbare f28.aange voerd 54 stapels. 1129 kg. boter 1.40 a 1.45, Kipeieren f 5.25 a 5.75 per 100. Geboren: 106101 1. ME. JT., Dochter van J. P. J. KRAAKMAN en M. A. KRAAKMAN—BOTS. Alkmaar, 13 Jan. 1908. Heden overleed ten mijnen huize, voorzien van de H.H. Sacra menten der stervenden, zacht en kalm, mijne trouwe Dienstbode, in den ouderdom van 51 jaren. Pastoor LOOIJAARD. Egmond-Binnen, (Rinnegom) 12 Jan. 1908. Tot onze diepe droefheid over leed heden, voorzien van de laatste HH Sacramenten der stervenden, onze geliefde Echtgenoote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder in den ouderdom van 68 jaar. Uit aller naam, C. BAKKER. Oastricum, 10 Jan. 1908. Alle sohoolkinderen te Heilo bedan ken in de eerste plaats Mevrouw VAN FOREESTMomma en verder de Com missie voor het heerlijke onthaal op Dinsdag. De chocolade was lekker en goed heet en de koek ging er in als... koek. ZI-TSPREUKIn de kwaliteit onzer fabrikaten ligt onze kracht. 3I5IM I "I M v?

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1908 | | pagina 3