CHOCOLADE en BONBONS RIMGER's Chocolade-Pastilles, CHOCOLADE-PASTILLES. Marktberichten. Advertentiën. ÜIISGER's Fabriek van fijne Landbouw en Veeteelt. Correspondentie. Burgerlijke Stand. Agenda's. R K. Boerenknecht, Broodbakkersleerliog of gevorderd Leerling, te Alkmaar verkrijgbaar bij alle Banketbakkers. Particulier Geld op Hypotheek Bijzonder aanbevolen Te Alkmaar verkrijgbaar bij alle BANKETBAKKERS keidraad neer, waardoor hij zeer ernstig werd gewond. Zijn oog werd n.l. geraakt en wel zoo ongelukkig, dat bij het waarschijnlijk zal moeten missen. Hij heeft zich ter behande ling naar het ziekenhuis te Alkmaar begeven. Op 1 Februari a.e. zal een Eerw. Pater van het leven en werken der Missionarisen vertellen, terwijl een en ander door licht beelden zal verduidelijkt worden. Ongetwijfeld zullen velen van deze gelegen heid gebruik maken, want de groote aftrek der annalen geven het bewijs, dat men gaarne van die verre, vreemde lauden iets wil weten en men steunt er de Missiën mede. De voorstelling zal gegeven worden ten huize van J. Koopman. Uitgeest. Bij den Maandag hier gehouden wed strijd in het vaatjes-sleden, was de uitslag als volgtle pr. een paar schaatsen, Jb. Ooms 2e pr. een sigarenkoker, S. Duinmijer; de pr. een horlogeketting, Alb. Hijne. Uitslag van den gehouden wedstrijd in het schoonrijden door meisjes van 12—15 jaar. 11 deelneemsters le pr. Klaasje van Veer, 2e pr. Guurtje Jongejans, 3e pr. öatharina Hos. Voor jongens van 1215 jaar, 25 deel nemers le pr. J. Jongejans, 2 pr. J. Slam mere, 3e pr. Y Twiske Jzn. Heemskerk. Deze week hield het Ondersteuningsfonds >St. Laurentius< haar jaarvergadering in een der lokalen van de bijzondere school der eerw. Zusters Franciscanessen. De voorzitter, de heer Jn. de Ruijter, opende de vergade ring met gebed en sprak de aanwezige leden een hartelijk woord van welkom toe, deed een beknopt verslag van de werkzaamheden door de onderscheiden bestuursleden verricht. De notulen werden onveranderd goedgekeurd. De stand der gelden is gunstig. Aan con tributie was dit jaar ruim 850 gulden geïnd, terwijl de uitgaven bijna 600 gulden bedroe gen, zoodat ook dit jaar de som van 250 gulden saldo kon geboekt worden. Daar >St. Laurentius» het saldo van 1 Januari 1907 had toevertrouwd aan de Coöperatieve Boe renleenbank alhier, had de vereeniging nog ruim 1700 gulden te voegen bij het saldo van 250 gulden en vertegenwoordigt zij dus bijna een kapitaal van 2000 gulden. Dat kapi taal zal in den loop des tijds als obligatie gegeven worden aan de algemeene armen, omdat daardoor een hooger procent dan by de Boerenleenbank te behalen is. Dit werd met algemeene stemmen goedgevonden. De uitkeering bij ziekte bedraagt f 1 per dag. Over verhooging dezer tegemoetkoming by ziekte werd niet gesproken alleen werd goedgevonden, wanneer de stand der finantiën zoo gunstig blijft als hij thans is, er in de maanden December en Januari geen contri butie zal geheven worden. De contributie bljjft bepaald op 10 cent per week. 't Was Dinsdagnamiddag yefeest. De hardrijderijen hadden in drie afdeelingen plaats. En de uitslag De jongeheertjes W. H. van Woesik en J. Schipper, laten en 2den prijs in de eerste afdeeling. In de tweede groep gingen G. van Diermen en L. Schipper met een Isten en 2den pry a huiswaarts. De heeren C. Kluft en H. Streng, twee stoere hardrijders, kregen in de derde afdeeling den lsten en 2den prijs, Db prijzen bestonden in kistjes sigaren en schaatsen. Of de jeugd in haar nopjes was. 't Feest werd begunstigd door prachtig winterweer en de hardrijderij werd door honderden belangstellenden met hun tegen woordigheid opgeluisterd. Akersloot. Den 13 dezer gaf de Akerslootsche IJsclub een wedstrijd met hindernissen in het hard rijden op de streek. Van de 23 deelnemers behaalden reep. de prijzende heer G. Verduin Kz., S. Woestenburg, Jan Tiebie Bz. en J. Vennik 1ste, 2de, 3de en 4e prijs, bestaande in contanten van 6, 4, 2 en 1 gulden. Dinsdag gaf de IJsclub aan alle school kinderen boven de 9 jaar een vermakelijk feest, waaraan ook tevens verschillende wed strijden verbonden waren, o. a. het brengen van een bal in een kistje, behaalden voor meisjes beneden de 9 jaar Mej. G. Tymes en Mej. A. Wilbrink den 1ste en 2de prijs en in het turven rapen voor jongens beneden de 10 jaar, behaalden de jongeheeren P. Verduin, B. Vennik en G. Groen den lste, 2de en 3de prijs. Meisjes boven de 10 jaar moesten een bal op een blaadje voorbij een bepaald punt brengen, waarvan de 10 prijzen reep. werden gewonnen door de jongejuffrouwen, G. v. d. Oord, Gr. Groen, Gr. Verduin, B. Serneë, Joh. Groot, Mina Groot, Leentje Kerssens, G. Glijnes, A. Hopman en A. Klop. Jongens van denzelfden ouderdom deden al hun best in het turfrapen, waarvan de 10 prijzen resp. ten deel vielen aan de jongeheeren P. Ver duin Dz., H. Verduin, C. Zijp, J. Zwart, G. Otte, G. Verduin, W. Kwak, R, Zwart, C. Balver en A. Molenaar. Gedurende de wed strijden werden de jeugdige kampioenen af en toe voorzien van melk en koek, in het locaal van Mej. de Wed. W. ten Have. Des avonds was de baan geheel verlicht door het aanbrengen van vele lampions, en had er een maskeradefeestje plaats, waaraan door vele ingezetenen werd deelgenomen. Een ontzaggelijke menschenmassa was dan ook hierbij tegenwoordig en velen genoten op de schaats van het prachtige ijs, dat het Alkmaarsche Meer hun aanbood. Alhier bestaat een IJsclub welke zich haag verheugen in de sympathie der dorps bewoners, vooral wanneer zoo nu en dan, ijs en weder dienende, een sportfeeet wordt gegeven, Qm nu nieuwe leden te werven werd dit op de volgende goedkoope en doeltreffende manier aangelegdop een stuk hout is bevestigd een biljet met uit- noodiging tot toetreding, blanco papier mede aanwezig, daarbij bengelend aan een touwtje, een potlood tot schrijven gereed, men ba- hoeft zijn naam slechts op te schrijven, en klaar is kees, een paar passen verder op een oud stuk houten dakgoot een uitgeknipt courantenartikel, ter overreding, dit stelletje geplaatst langs de baan op 't Groot Nocird- Hollandsch Kanaal en alles in orde. Af en toe komt de dichtstbijwonende even kijken of de jongens niet met de automaat gaan strijken en verheugt zich reeds in eene serie nieuwe leden. Deze week overleed alhier de oudste inwoner onzer gemeente, de heer K. van den Dam, in den ouderdom van 93 jaren. Deze week zagen wij alhier den heer Jacob Bregman, ofschoon ruim zeventig jaren oud, nog lustig als menig jongeman langs de ijsbanen zwieren. Voorzeker eene zeld zaamheid. St. Pancras. Vergadering van de Naamlooze Landbouw en Handelsvereeniging afd. St. Pancras op 14 Jan. in het café van den heer Ruis, Aanwezig 44 leden. Na eenige mededeelingen door den voorzitter worden de notulen ge lezen en onveranderd goedgekeurd. De penningmeester deelt hierna mede, dat de afd. thans 95 leden en 8 donateurs telt de ontvangsten bedroegen aan contributie f 47.50, van donateurs f 8 en aan boetegel- den f 13.20, aan sneezengeld f 143.60, te zamen f 212.30. De uitgaven, aan salaris van voorzitter en secr, en verdere uitgaven f 178.041/8, alzoo een batig saldo van f 34,25 in kas. Deze rekening werd nagezien en in orde bevonden. Het voorstel om voor 1908 een ij1 ct. per snees te heffen, wordt met algemeene stemmen aangenomen. Daar na verkiezing van 2 bestuursleden aftredend waren de heeren P. Gootjes en M. Duif, welke heereu werden herkozen. Vervolgens Werd de beschrijvingsbrief voor de algem. vergadering vastgesteld. Verder kwam in bespreking bet aanleggen van kunstmest- proefvelden en werd besloten deze op ver schillende plaatsen en grondsoorten aan te leggen, namelijk om de Zuid, Vroonermeer, Daalmeer en om de West. Eenige heeren stelden hun grond beschikbaar. Na nog eenige besprekingen werd de vergadering door den voorzitter gesloten. Noord-Scharwoude. De heer H, J. Witkop Ezn. alhier is beroepen by de Ned. Herv. Kerk te Hoorn op Terschelling. De uitslag van den hier gehouden wedstrijd in ringrijden is als volgt le prijs, 10 gulden, Mej. O. van Dorst en de heer P. Rezelman2e prijs, 6 gulden, Mej. S. Strijnder en de heer J. Dekker 3e pry's, 4 gulden, Mej. J. Hopman en de heer O. Keeman 4e prijs, 2 gulden, Mej. G. Borst en de heer O. Wit. Er waren 31 deelnemende paren. Het inleggeld was 50 ct. De winneïs en whisters zijn afkomstig uit Noord-Scharwoude. Warmenhulzen. Woensdag 15 Januari j.l. hield de Ver eeniging «Onderlinge Hulp bij Ziekte» hare verplichte vergadering ten lokale van den heer C. de Geus Az. De heer Vethof, voorzitter, opende deze vergadering, en wydde een kort herinnerings woord aan den overleden penningmeester, den heer Bareman. De secretaris leest de notulen der Maart vergadering 1907, deze worden in orde be vonden. De penningmeester, Nannes, geeft een ver slag over den stand der kas. Vanaf de op richting 1900 tot 31 Dec. 1907 bedroegen de ontvangsten f 2055.94'/j, de uitgaven f 1077.04, was er alzoo thans een saldo van f 978 89 Uit de rekeningen bleek dat in 1907 de kas der vereeniging was versterkt met f 50.581/,- De voorzitter dankt den penningmeester voor de accurate uiteenzetting, hopende dat de heer C. Nannes Jnz. nog vele, vele jaren met denzelfden lnet en ijver het penning meesterschap moge waarnemen. Hierop geeft de secretarie het jaarverslag ten beste over 1907, waaruit blijkt, dat de vereeniging dat jaar had 49 zieken met 1259 ziekendagen, met een uitkeering aan zieke- gelden 't eerste halfjaar f 726.18, het tweede halfjaar f 173.98. De vereeniging telt 187 leden 10 waren er dit jaar bijgekomen, 15 er afgegaan, waar van 1 geroyeerd was omdat hij den leeftyd van 65 jaar bereikt had. De voorzitter dankt den secretaris voor het zaakryk verslag. Hierna presentielijst en stemmingen. Herkozen bestuursleden Koenen, i Sevenhuizen, Kooij gekozen als commissaris, tot aanvulling vacature Bareman, W. Gouds blom. Bij de rondvraag maakt Schouten de op merking, om de spaargelden nu niet meer bij de Rijkspostspaarbank, maar by de be kende bank in OBze gemeente, die 3i/i pro cent, geeft te deponeeren. De voorzitter deelt mede dat dit punt juist al besproken was geworden in de be stuursvergadering maar daar niot alle leden genoeg bekend waren met den aard en de werking der bank wenschten ze eerst eens beter kennis te makendus werd aange houden tot de volgende vergadering. De heer P. Morsch Pz. zegtUit het verelag van den secretaris is mij gebleken dat reeds een 65 jarige gekitst is, hoe kan dat Ik dacht dat het aangehouden was tot deze vergadering, me dunkt we konden die menschen er wel inhouden want als zij 100 gulden hebben getrokken moeten zij er toch nlt. Na eenige discussie werd tot de Februari vergadering dit voorstel van den voorzitter j aangehouden Da leden boven de 65 jaar b) ij ven lid, maar alle leden verplichten zich die extra ziekten uitkeeringen onderling te betalen, dus wanneer er oude zieke leden zyn wekelijks twee, drie of vier centen boven de gewone wekelijksche contributie van 10 ets. te geven. Hierop sluit de voorzitter de vergadering. Dit voorstel komt in de Februari-verga doring dus in behandeling, laten wy hopen dat alle leden blijk geven van een echt menschlievenden geest en zonder bezwaar een klein wekelijksch offer zich willen ge troosten om den ouden werkman zoolang mogelijk als lid te behouden en daardoor den moeilijken gang naar dë instellingen van liefdadigheid te besparen. Door het bestuur der IJsclub was Woens dag j.l. een hardrijderij georganiseerd van jongens tusschen de 8 en 12 jaar. Hoewel het weer wat koud was, bracht het toch tamelijk veel volk op de been. 17 knapen namen er aan deel. De eerste prijs, een horloge, verwierf P. Vergooy Jzn., de tweede prys, portemonnaie met zilveren sluiting, A. Ligthart Hzn,, de derde prijs, sigarenkoker gemonteerd, W. Sieuwerts Wzn. Er werd door allen kranig gereden. Krommenie. Dinsdag 14 Januari had de eerste ver gadering van den door het PI. Comité der K. Soc. Actie opgerichtte Socialen cursus plaats. Na een kort openingswoord van den voorz., nam de ZeerEerw. Heer Joh. C. Aalberse, kapelaan onzer parochie en leider van dezen Cursus, het woord. la een rede, welke 2 uur duurde, be handelde WelEerw, de grondslagen voor de studie van het maatschappelijk vraagstuk, samengesteld in 3 hoofdpunten, n.l. 1. Er bestaat één persoonlijke God, die hemêl en aarde,, en al wat daarin is, tot Zijn eigen verheerlijking heeft geschapen, onderhoudt en bestuurt, 2. De mensch is een Schepsel Gods, be staande uit lichaam en ziel, begaafd met verstand en vrijen wil, nakomeling van Adam en Evadus een vrij, zelfstandig, geestelijk, stoffelijk wezen, één persoon, 3. De menschelijke natuur oorspronkelijk goed, is door de erfzonde bedorven. Ook het maatschappelijk leven en den oorsprong hiervan, zette de geachte spreker op klare en heldere wijze uiteen, met tal van voorbeelden het gesprokene verduide lijkend en voor een ieder begrijpelijk makend. In zyn slotwoord bracht de voorz. dan ook, mede namens de aanwezigen den Eerw. spreker een hartelijk woord van dank voor den leerzamen en genotvollen avond, welken hy ons heeft verschaft, den wensch uitspre kend, dat het hem gegeven moge zyn nog vele jaren in het belang van onze Katholieke zaak werkzaam te zijn. (Applaus). Yan de gelegenheid tot debat werd door een viertal heeren gebruik gemaakt, waarna de vergadering met gebed werd gesloten. Waarland. Vergadering van de IJsclub op Dinsdag 14 Januari ten lokale van den heer A. van Ophem, 's avonds 7 uur. Aanwezig waren 14 personen. De heer Plaatsman opent ds vergadering en betreurt het, dat zoo weinigen zyn opge komen, niettegenstaande zoovele convocatie's door spreker werden verzonden en vraagt vervolgens, wat de aanwezigen er over den ken, of zjj de zaak wenschen voort te zetten of niet. De heeren Weeter en Bos, achten voortzetten het beste, en wat algemeen bijval vindt. Daarna zegt de heer Plaatsman, al insigne's te hebben besteld by den algemeenen secretaris, den heer Cock, en zich verder onledig te hebben gehouden met het opmaken van Statuten en Reglement. Vervolgens wor den beide laatstgenoemde door den heer Plaatsman voorgelezen, welke all6r goedkeu ring kunnen wegdragen. Op de vraag van den heer J. Bos, hoever het te onderhouden baanvak zich uitstrekt, wordt door den heer Plaatsman opgemerkt, dit voorloopig in 4 secties te hebben verdeeld en wel sectie A «Weelbrug—Rolpaal», sectie B «Smeugelkeet Waarlandschmolen», sectie C «Waarlandsch- molen—Schagervaart» en sectie D «Si'-hager- vaartRoodpannenhuis», doch spreker acht het wenschelijk in aanmerking genomen het geringe ledental, zich eerst te bepalen bij sectie A, wat zeker het noodzakelijkste zal zijn. De heer Bot zegt, dat men om bet nood zakelijkste te bewerken, ook de hand wel mag slaan aan het gedeelte «Smeugelkeet Ossenbosch», met het oog op het drukke ver keer naar »'t Waartje», wat algemeen bijval vindt. Na lange bespreking over statuten, bonds- kaarten, enz. enz., merkt de heer Bos op, dat het toch niet zal gaan, om iemand die geen insigne of bondskaart bezit, van het ijs te verwijderen. De heer Jb. Pancras meent van wel en zegt, dat dit steeds krachtiger wordt ge handhaafd, De heer Plaatsman haalt een voorbeeld aan uit Naarden, waaruit blykt, dat iemand zonder kaait niet van de banen kan worden geweerd. Hierna traden nog 4 personen als lid toe. Nadat op de vraag van den heer Plaats man, 5 of 7 bestuursleden te benoemen, wordt besloten van 5 en dit by grooter ledental met 2 te vermeerderen, gaat men over tot stemming. Gekozen werden de heeren Plaatsman, Zut, Groothnizen, Borst en Bos, die allen deze benoeming aanvaardden. De functiën werden bjj acclamatie verdeeld als volgtD. P. Plaatsman, voorzitterJ, Borst, secretarisW. Zut, penningmeester D. Groothuizen en J. Bos, commissarissen. Nog wordt besloten iemand rond te laten gaan tot werving van leden, waarna de ver gadering met dankzegging en de beste wen schen wordt gesloten. Voor de melk geleverd van 17 Nov. tot en met 14 Dec. 1907 werd Zaterdag 11 Januari j.l. uitbetaald door de heeren W. Zut, directeur alhier, f 5.—, 0. Hille, direc teur te Zijdewind f 4 90 en J. Ligthart, di recteur te 't Veld f 4.75 per 100 K.G. Koolhandel. Al is er in den laatsten tijd een heel drukke handel in de kool ontstaan, toch werd er het vorige jaar heel wat meer omgezet. Het beet blykt dit, als men de cyfers vergelijkt, die uitdrukken wat er aan de betaalkantoren is uitgegeven. In Decem ber 1906 werd aan de betaalkantoren te Broek op Langendyk en Noord-Scharwoude voor f 43149.45 omgezet, terwijl in dezelfde maand van 1907 slechts voor f 32238.61 werd verhandeld, wat dus een verschil geeft van f 10901.84 minder. Dit verschil is zeer groot in vergeiyking met de sommen die besteed werden. Hoogstwaarschynlyk zal echter de maand Januari niet zoo'n groote vermindering aanwyzen, aangezien de pro ducten in deze maand eenigszins in prys zyn gestegen, wat van zelf op den verkoop van grooten invloed is. Wy ontvingen een zeer uitvoerig verslag der lezing over «Lectuur», door den Wel Eerw. Heer W. H. de Groot, Woensdagavond te Tuitjenhorn gehouden. Daar overvloed van :f:ppie ons verhindert deze belangryke lezing heden in haar geheel op te nemen en de lezing van te groot algomeen belang is om ze te bekorten, zul len wy ze a.s. Woensdag aan het hoofd van Ons Blad publiceeren. Inzender St. Pancras. Dezer dagen berichten wij U 1 Een verslag van een vergadering Dinsdag- avond te Heilo gehouden, doch door ons eerst ontvangen heden, Zaterdagochtend 10 uur, moet thans wegens plaatsgebrek en te late inzending blyven liggen. Andermaal sporen wy onze corresponden ten aan, hnnne berichten steeds zoo spoedig mogelijk in te zenden, dan hebben zij de meeste kans, dat hunne correspondenties geplaatet worden. De Redactie. Zender prentbriefkaart uit Schoorl. Gaarne zullen wy aan opgegeven adres Ons Blad zenden, mits wy eerst Uw adres mogen weten. De Administratie. Alkmaar. GEBOREN 14 Jan. JustuB Datho, z. van Arnold Daniël Hermannus Quintus en Jonk- vrouwe Maria Theodora de Geer. 15 dito. Johanna Cornelia, d. van Klaas Gerrit Pot en Petronella Borjeson. Clara Maria, d. van Theodorns Wilhelmus Doornboa en Cor nelia Zwan. Johannes Wilhelmus, z. van Gerardus Johannes Fransen en Lucia Marga- retha Swaerts. 16 dito. Gerritje, d. van Johannes Cornells Bom en Hillegonda Anna Strooker. Oasparus Johannes, z. van Wil lem Groot en Maria Margaretha Smiere. 17 dito. Antonius Hendricus, z. van Anto- nins Hendricus Dirksen en Cornelia Adriana Steenbrink. Agatha Bernardina, d. van Jan Bos en Grietje Bruin. Jantje, d. van Duurt Sweepe en Kaatje Wilhëfmina Christina Jo hanna Mackor. ONDERTROUWD: 16 Jan. Klaas Kroon en Wilhelmina Jimmink. Pieter Nol en Neeltje Stam. Joban Wilhelm Speudel en Jacoba Maria de Roos, wed. van Pieter Kolles. Johannes CornelÏB Meeuwsen en Aaltje van der Leek. GETROUWD 16 Jan. Johannes Adrianus Martin en Anna Maria Cornelia Ranzijn. Gerrit Mollevanger en Neeltje Mantel. OVERLEDEN15 Jan. Öatharina Ipen- burg, wed. van Pieter Hendrik de Rover, 87 j. 16 dito. Agatha Anna Maria, d. van Simon Fraijman en Hendrica Antoinette Maria Peeperkorn, 2 j. 17 dito, Maria Smit, wed. van Johannes Barnardus Wester, 69 j. August Spelten, 76 j. Akersloot. December—Jan uari GEBORENFrederika, d. van PaUlns Kerssens en Petronella Metselaar. ONDERTROUWDWillem Tijmes en Cornelia van den Berg. OVERLEDEN Cornells Betjes, ruim 87 j. K. van den Dam, ruim 93 j. Dinsdagavond te 7l/a ure voortzetting van den socialen cursus op de bovenzaal bij den heer Peperkamp, Alkmaar. A. s. Dinsdag en Woensdag zal respec- tieveiyk te Kalverdyk by den heer N. Boon en te Waarland do R. K. Kiesvereeniglng hare gewone jaarlijksche vergadering houden. 1°. Opening; 2D. Notulen; 3°. Jaarverslag secretaris penningmeester 4°. Voorstel split sing der kiesvereenigingen5°. Rondvraag; 6°. SluitlDg. Werkende leden der St. Jacobna-vereeniging te Tuitjenhorn a, s. Maandag teu 7 uur precies repetitie. ALKMAAR, 17 Jan. Aangevoerd 166 stapels, wegende 96626 K.G. Fabriekakaas.- Kleine kaas f 29. Boerenkaas.- Kleine kaas f 30.commissie 80.50 middelbare 31. ALKMAAR, 17 Jan. Aangevoerd 127 Hectoliters alstarwe f 0. a 0.H.I.. Rogge 7.25 a 0.H.L. Gerst f 0.— a b.—, id. Chev. U.— a 0.—, Haver f 8.85 a 4.15, Paardeboonen /0.a0.—Bruine id, ƒ7.— a 18.50 Citroen id. 12.—a 16.—Dniven id. f 0 a 0.—, Witte id. 16.— a 0.Karweizaad f 0.—. a 00, Mosterdzaad Rood I 0.a 0.Geel id. f 0.00 a 0.Kanarieraad 0.—a 0.Erwten Groene 11.50 a 16.granwe id. f 0.a 0.id. vale f 0.— a 0.Blauwmaanzaad f 0,a 0.—, ALKMAAR, 18 Jan. Aangevoerd 4 Paarden f 80 a 100, 2 K oeien en Ossen 150 a 226, 38' nucht, Kalveren /8a 20, 32 magere Schapen f 18 a 24.46 mag. Varkens 15 a 18, 118 Biggen I 6.a 9.50 8 Bokken en Geiten f 3.00 a 7.C0, 0 kl. Bokjes f .00 a 0.00. Boter per kop 56 a 6?u ct. Kipeiereu 5.00 a 5,75. SCHAGEN, 16 Jan. Aangevoerd 0 Paarden f a 9, Venlens f 0 a 0, 3 Stieren 80 a 100, 0 Geldekoeien 9 a 9, 50 vette Koeien f 18G a 315, 12 Kalikoeien 170 a 225, 0 Graskalveren f a 0 Vaarzen —0 a —9, 0 bokkelingen f a 80 nuchtere Kalveren 9 a 2i, 00 Schapen magere 00 a 00, 60 id. vette 26 a 32, 12u Overbouders f 20 a 24,—, 0 Lammeren f Ou a 00, 00 bokken en geiten i 0 a Ou, O magere Varkens f a 6u vette id. f 0,44 a 0.47 p. K.G. 60 Biggen 5.— a 8.00. 1000 K.G. Boter p. P. 60 a 65 ct., 1000 Kipeieren f 4.60 a 5.50, 0 Eenden dito f 0.00 a 0.C0 per 100 stnks. HOORN, 16 Jan. Ter waag zijn gewogen 54 stapels kaas, wegende 23678 kilo. Hoogste prijs Kleine f 30.O0, Middelbare f Commissie 09.50. Handel matig'. Op den 9den Februari hopen II onze geliefde Oudere I JOHANNES DEKKER II en ANTJE ROOBEEK, II hunne 40 jarigs Echtvereniging te herdenken. Hunne dankbare Kinderen, Behuwden Kleinkinderen, ij Bergen, Januari 1908. Gevraagd een die goed kan meiken, tegen 2 Februari. Adres: D. HOLLENBERG, Boekei, bij Alkmaar, Grevraagftl een bij A. VAN DIEPEN, te De Rijp. Wie wil een goed werk doen met een arm Kindje van B maanden, welks geboorte de moeder het leven kostte, tegen eene kleine vergoeding te ver zorgen Brieven worden ingewacht bij en inlichtingen gegeven door het Bestuur der R. K. Vereeniging voor Kinder verpleging te Alkmaar, B. BEEKMAN, Pres. C. M. B. WANNA, Seor. (■aoHHnaaBH beschikbaar tegen billijke rente. Te be vragen F. J. QUAX. Zn., Wilhelmina- laan, Alkmaar. ZINSPREUK: In de kwaliteit onzer fabrikaten ligt onze kracht. Herplaatst wegens misstelling,

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1908 | | pagina 3