Gemengd Nieuws. j men op de boerderij zich A y^moet toeleggen f/oedezaaihaver ^^^Kn. En wijl haver in korten tijd ^^rgroelen, stelt zy tamelijk hooge eischen I «an den bodem. Snel werkende meststoffen zijn voor deze vrucht noodig. Wij gebruiken met succes^ 400 K.G patentkali en zelfs meer met 4 a 500 K.G. superphosphaat in 't voorjaar. By ^'t^zaaien wordt dan 200 K.G. chilisalpeter mede ingeëgd en als zij flink boven den grond staat, d. i. twee a drie weken na 't opkomen, krijgt zij nog een gift van 200 K.G. chiii, alles per H.A. ge rekend. Dan groeit die haver als kool en levert een goed beschot, en wat meer is, het eiwitgehalte wordt door de flinke dosis chilisalpeter nog verhoogd op den koop toe, waardoor de aldus gewonnen haver als voe der nog aanmerkelijk in waarde stijgt. Onze landbouwdieren eten dit graan by uitBtek graag en bevinden er zich zeer goed by en de boer vindt zoo gelegenheid een groot deel der krachtvoedermiddelen op eigen grond te teleD, En wat hy van zijn eigen akker heeft geoogst is zuiver, onvervalscht en vry van vreemde, minderwaardige be- standdeelen. Alleen wanneer de haver erg te lyden heeft gehad van brand en er dus veel zwart in voorkomt, moet men voor zichtiger wezen. Doch daarop dient de boer reeds bij 't zaaien te letten. Zaden, door ziekte aangetast, moeten geweerd worden. ALKMAAR. Parochie van den E. Laurentius. Zondag 's morgens 7 en 81/, uur stille H.H. Missen 10 uur gezongen Hoogmis 's middags 2 uur Catechismus3 uur Vespers's avonds 6 uur Lof met Predi katie ter eere van het Onbevlekte Hart van Maria voor de bekeeriug der zondaren Maandag 's morgens 8 uur stille Uitvaart voor August Spelten9 uur gezongen Jaargetij voor de wed. Schroder, geb. Maria Louwe 's avonds7 uur Congregatie der H. Maagd. Woensdag 's morgens 8 uur stille Jaar- gety voor Afra de Winter—Beenders 's avonds 7 uur Lof Ier eere van den H. Jozef. Donderdag 's morgens 9 uur gezongen H. Mis ter eere van het Allerh. Sacrament en het H. Bloed van Mirakel'a avonds 7 uur Lof tot dezelfde intentie. Vrjj dag 's avonds 7 uur Lof ter eere van 't Allerh. Hart van Jesus. Zaterdag 's morgens 9 uur H. Mis voor de leden van de Broederschap 't Onbevl. Hart van Maria voor de bekeering der zondaren. Parochie van den E. Dominions. Zondag 's morgens 6, 71/1 en 9 uur stille H.H. MissenlO'/j uur Hoogmis's midd. 2 en 37» uur Catechismus 3 uur Ves pers 's avonds 5 uur Congregatie. Maandag gezongen Maandstond voor Johanna Peters—Vermegen 'e morg. 9 uur Biechthooren voor de meisjes die moeten worden aangenomen's namidd. 4 uur voor de jongens. Dinsdag 's morgens 9 uur gez. H. Mis 's avonds 7 uur Lof. Woensdag 's morgens 9 uur Biechthooren voor de meiejes en 's namiddags 4 uur voor de jongens van de Tusschenleering; 's avonds 7 uur Congregatie. Donderdag 's morgens 9 uur Biecht hooren voor de meisjes van 710 jaar en 's namiddags 4 uur voor de jongens van dien leeftyd. V r y d a g 's morgens 8 uur Uitvaart voor Anna Netten, geb. Van Beugen, als lid der H. Familie 's avonds 7 uur Lof. Zaterdag 's avonds 7 uur Lof. HEILO. L1MMEN. Zondag 's morgens 71/, uur H. Mis 10 uur Hoogmis'e middags ll/j uur Catechismus 21/9 uur Vespers. I In de week de H.H. Missen om 8 en 8'/j uur. Donderdag 's avonds 6'/j uur Lof ter eere van het H. Sacrament. Zaterdag van 47 uur gelegenheid om te Biechten. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien Maria Mooy, geb. Vaders, Agatha Verver en Adriana Rietveld, wed. Kruger. Zondag, Feestdag van den Zoeten Naam, 's morgens 71/, uur H. Mis; 9l/a uur Hoogmis met Predikatie's middags 1 '/s uur Catechismus21/) uur Vespers. Gedurende deze week de H.H. Missen ten 8 en 81/, uur. Donderdag Feestdag van de verloving der Allerh. Maagd Maria. Zaterdag 's middags van 4 uur af gelegen heid om te Biechten, alsdan komen de kinderen biechten die in 't voor laatste jaar zijn aangenomen's avonds O1/, uur Lof ter eere van Maria. Catechismus op de gewone dagen. EGMOND AAN ZEE. Zondag 'smorg. 7J/a uur H. Mis; 10uur Hoogmis2 uur Vespers. In de week geen H. Mie en Lof, wegens den aanleg van gas in de kerk. EGMOND-BINNEN. Parochie van den E. Adelbertus. Zondag, Feestdag van den Zoeten Naam, 's morg. 77, uur H. Mis10 uur Hoog mis 1 uur onderrichting in de Bybel- sche Geschiedenis; 2 uur Vespers met Rozenhoedje, tot eerherstel voor alle oneer biedigheden den Zoeten Naam aangedaan. Dinsdag Feestdag van de H. Agnes, Maagd en Martelares. Donderdag, FeeBtdag der verloving van de Allerh. Maagd, 's avonds 6'/» uur MariaLof met Rozenhoedje, ter eere van den feestdag. Zaterdag Feestdag der bekeering van Saulus tot den apoBtel Paulus. In den Heer overledenMaria Liefting, Maria Joanna Rekker en wed. Margaretha Gaart- huis, geb. Van der Molen. LANGEN DIJK (N.-Scharwoude). Zondag, Feestdag van den Zoeten Naam, 's morgens 7 uur stille H. Mis met onder richting 10 uur Hoogmis met Predikatie 's midd. 27, uur Vespers; 'savonds6nur Lof, waaronder het Rozenhoedje. Donderdag 's avonds 7 uur Lof ter eere van het Allerheiligst Sacrament. V r y d a g 's avonds 7 uur oefening van den H. Kruisweg voor de overledenen, wier namen op den doodceel zijn ingeschreven. Zaterdag van 4 uur af gelegenheid om te Biechten. Van de laatste H.H. Sacr. voorzien; Engelina Berkhout, wed. van Dirk Prins, Geertje Bijwaard, wed. van Cornelis Kramer, en Klaas Bos, lid van het paroc. kerkbestuur. UITGEEST. Zondag 's morgens 7l/j uur jaarl. H. Mis voor Klaas Roosemeijer97, uur Hoogmis voor de Gemeente. Maandag 's morgenB 9 uur H. Mis voor Guurtje Rijkhof en Arie de Goede. Dinsdag 's morgens 9 uur H. Mis voor Agatha Bakker, huisvr. van Jan Bakkum. Woensdag 's morgens 9 uur H. Mis voor Mathijs Bakkum en Antje Wiebes. Donderdag 's morgens 9 uur gezongen H. Mis voor Afie Stam, wed. Jan Konijn. V r ij d a g 's morgens 9 uur H. Mis voor Mijntje Meijne. Zaterdag 's morgens 8*/, uur H, Mis voor Joanna Cornelisse9 uur H. Mis voor Mathijs Groot. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien Veronica Fraaijman, hvr. van G. Schermer. Yerlofhoudeirs. Volgens een mededeeling, die aan de N. R. Ct. gedaan werd, zouden er te Rotterdam verlofhouders zijn (namen werden niet genoemd), die, om de drank wet te ontduiken, aan de binnenzyde van hun jas een zak hebben, gemaakt van var kensblaas, met een rand van zeemleer. Door een afvoerpijpje worden dan de glazen uit dien zak gevuld. Hy, die het blad deze mededeeling deed, voegde er by, dat deze nieuwe vinding den verkoopers van flesschen met een melkkleur, bij sommige verlofhouders wel bekend, wel eens een niet onbelangryke concurrentie zou kunnen aandoen. Een moordaanslag. Woensdagmiddag tusschen drie uur en half vier werd bij mr. V. de H. aan den Singel te Amsterdam een cliënt met zijn zwager, zekere B. aangediend. Nauwelijks waren zij binnengelaten of de 25 jarige B. loste een viertal revolverschoten op mr. de H., die dezen troffen in de pols, de lendenen en de zitdeelen. B. vluchtte de kamer uit, de gang door en de straat op, doch werd later op aanwijzing van mr. de H. door een agent gegrepen. De zwager van den jeugdigen boosdoener legde mr. de H. op de canapé, waarna da hospita de eerste hulp verleende. Onmiddellijk werd naar de politie getelefoneerd, die dan ook na de wonden voorloopig met middelen uit de verbandkast verbonden te hebben, mr. de H. in een rytuig naar het Binnen Gasthuis liet vervoeren en B., nadat hij onmiddellyk door de hospita herkend was naar het bureau St. Pietershal, alwaar een eerste verhoor plaats had. B. deelde hierbij mede, door zekere transactie, welke tusechen B.'s ouders en mr. de H. zou plaats hebben gehad, tot het volvoeren van zijn wraakneming te ziju over gegaan. De wonden, den heer de H. toege bracht, ziju niet levensgevaarlyk. De schuldige heeft volledige bekentenis afgelegd en zijn spijt betuigd, wijl hij den getroffene niet gedood heeft. Bittere armoede.,Gedurende de strenge koude van de vorige weken sliepen op de heide bij Voorthuizen, doch op Nijkerks ge- WARMENHUIZEN. Zondag 's morgens 7 uur Vroegmis 97, uur Hoogmis 's middags 1 uur Oate chismus 2 uur Vespers met Rozenhoedje. Maandag 's morgens 8l/a uur Uitvaart voor Jansje Boekei, geb. Bakker. In de week de H. Mis 'smorgens te 81/, uur. Donderdag 's avonds 6l/a uur Lof. Zaterdag namiddags van 3—7 uur ge legenheid om te Biechten. In den Heer overledenJansje Boekei, geb. Bakker. CASTRICUM. Zondag 'smorgens 7 en 8'/j uur stille H.H. Missen10 uur Hoogmis. Maandag en Dinsdag 's morgens 8 uur H. Mis. Woensdag 's morgens 71/, uur H. Mis 9 uur gezongen Jaargetyde. Donderdag 's morgens 71/2 en 81/, uur H.H. Missen. V r ij d a g 's morgens 71/, uur H. Mis 87, uur gezongen Jaargety. Zaterdag 'smorgens 71/, en 81/, uur H.H. Missen 's avonds 6uur Lof met Rozenhoedje. In den Heer overleden; Anna Louter, Ger trudis Stuifbergen, Cornelia Bakker, geb. Bakker, en Margaretha v. d. Molen, uit Rinnegom. TUITJENHORN. Zondag, Feestdag van den Zoeten Naam Jesus, 'smorgens 77, uur H. Mis; 10 uur Hoogmis l1/» uur Catechismus27, uur Vespers. Daarna zitting der Bibliotheek tot 4 uur. Deze week de H.H. Missen ten 81/, uur. Dinsdag 's morgens 9 uur gez. Jaargetyde voor Agatha Zomerdijk, huisvr. van J. Strooper. Donderdag Feestdag van de verloving van Maria en Jozef. Zaterdag 's middags van 5—7 uur gelegen heid om te Biechten7 uur Lof met Rozenhoedje ter eere van O. L. Vrouw van Lourdes. SGHAGEN. Zondag 's morgens 7 uur H. Mis91/, uur Hoogmis; 's middags l1/, uur Catechis mus 21/, uur Vespers. Woensdag 's morgens 8 uur gezongen H. Mis. Donderdag 's avonds 7 uur Lof. Zaterdag 's avonds 7 uur Lof met Rozenhoedje. DEN HELDER. Parochie Kerk. Zondag 's morgens 8 uur H. Mis10l/, uur Hoogmis's middags 2 uur Catechismus 3 uur Vespers41/, uur Congregatie der H. Familie. Deze week Catechismus op de gewone dagen. Donderdag 's avonds 7 uur Lof. Zaterdag 's middags van 4 uur af ge legenheid tot Biechten. O. L. Vrouwe-Kerk. Zondag 'smorgens 7'/, uur H. Mis; 10 uur Hoogmis; 's avonds 67, uur Lof van het H. Hart met predikatie. Deze week de Catechismus op de gewone dagen Dinsdag 's avonds 7 uur Lof. Zaterdag 'e middags van 4 uur af ge legenheid tot biechten. Zie voor eventueel nagekomen Kerklijsten het eerste Blad. bied, een tweetal bezembinders, 57-jarige vader eu 18-jarige zoon, in een tent, die reeds 16 maanden bun nachtverblijf vormt. Eenige schningezette palen, waarover oude zakken gespannen zijn, omgeven een opper vlakte van 2 by 1 Meter, welke, opdat de stumperde niet op den bevroren grond be hoeven te liggen, met een laag heide is be strooid. Daarover zijn zakken gespreid en ook vormen eenige zakken de dekking. In den zomer van 1906 had het tweetal een hut gebouwd, maar deze was op grond van de bepalingen der woningwet door de politie boven hun hoofd afgebroken, omdat alle sommaties tot ontruimen niet hielpen. Van een nijdige kraai. Hot volgende niet alledaageche voorval had Zaterdagmiddag op den weg naar Heul, onder Wateringen (Z.-H.) plaats. Een gezelschapje van enkele kinderen, naar schatting 7 of 8 jaar, werd door een kraai aangevallen. Het hongerige dier had zich gehecht op de borst van een der klei nen en pikte naar de keel van 't ventje. Aan huilen geen gebrek. De barbier T., toe vallig ter plaatse, ontzette het kind, maar de kraai was stellig niet van plan den kamp op te geven, want op enkele passen afstand stond hij tegen den volwassen man te blazen en nijdig te doen. Eerst toen een fietsryder hulp kwam bieden en ze samen, met alles wat voor de hand lag, naar het dier gooiden, vloog dit in een boom. Negen menschen met levensgevaar gered. Woensdagnacht circa kwart voor twee uur werd een uitslaande brand ontdekt in den galanteriewinkel van den heer C. Frenkel aan den Goudschen weg te Rotterdam. De vlammen sloegen zoo snel om zich heen dat in een oogwenk de toegang tot de buitendeur was afgesneden. Met behulp van ladders moesten zich de bewoners van het benedenhuis dan ook langs den achterkant redden. Minder gemakkeiyk ging het met die van de bovenhuizen, die wegens den dikken rook niet meer een uitweg langs de trappen konden vinden. Met behulp van een viertal agenten van politie de namen der kranige redders zijn de volgende Luchtenberg, Wallinga, Vogel en Michielse, gelukte het een 82 jarigen man en 8 kin deren uit het brandende gebouw te redden, die by buren in veiligheid werden gebracht. De brand zelf werd gebluscht met behulp van drie spuiten en vyf reservespuiten. De woning is geheel uitgebrand. De heer Frenkel was verzekerd by de Amsterdamsche Brand- asBurantie-Maatschappy. De brand is vermoe- delyk ontstaan door het onachtzaam weg werpen van een lucifer door een beschonken persoon, die in den avond iets in den winkel was komen koopen. Ernstig ongeluk te Seraing. Dinsdag zoo meldt het Ebld. van Antwerpen om streeks 3 uur in den namiddag, waren eenige metselaars aan het werk in een tunnel, die twee gebouwen der hoogovens van Espérance- Longdoz, te Seraing, verbindt, toen eens klaps het geheele metselwerk op de onge- lukkigen terecht kwam, ze alle vyf onder het puin begravend. De werklieden, die in de nabyheid werk zaam waren, kwamen onmiddellyk toegesneld, terwyl het nieuws der ramp als een loopend vuur in den omtrek verspreid werd. Na 5 minuten werkens kon men reeds een der slachtoffers boven halen, doch deze gaf geen teeken van leven meer. Men bracht hem in allerhaast naar de ziekenkamer der fabriek, waar hy na eenige minuten tot het leven terug kwam. Men hoopt hem te redden. OndertuBBchen werd een tweede metselaar uit het puin gehaald, een jongeling van 20 jaar, die ook nog in leven was, doch men moest hem op staanden voet zijn verpletterd been afzetten. Kort daarop werden de drie andere bedolvenen boven gebaald, doch het waren reeds lijken. OndertUBSchen had eene reusachtige menigte zich voor de fabriek verzameld. Men begrijpt de hartverscheurende tooneelen die er plaats hadden, toen de namen der slachtoffers be kend gemaakt werden. Eerherstel. In de openbare vergadering van den gemeenteraad van Hulst van Dinsdag is met 5 tegen 1 stem de volgende motie aangenomen >De raad der gemeente Hulst, kennis genomen hebbende van het smadeiyk artikel door mr. P. H. W. van Alphen, gepjaatet in het weekblad De Zeeuusche Koerier van 11 Januari 1.1. betreffende het gesticht het R. K. Liefdehu's te Hulst, innig overtuigd dat gedurende het veertigjarig bestaan van het R. K. Liefdehuis alhier, de ouden van dagen, de weezen en al de verpleegden zoo vroeger als nu, met de meeste liefde en toewijding verzorgd en behandeld zyn en wordenspreekt zyn sterke afkeuring uit over bovenbedoeld smadelijk artikel van mr. P. H. W. van Alphen (e Hulst, besluit van deze motie afschrift te zenden aan H. M. de koningin, den heer minister van Justitie en den heer president der rechtbank te Middelburgen gaat over tot de orde van den dag». De heer Van Dalsum, die tegen stemde, meende dat deze motie niet in den raad mocht behandeld worden. De heer Van Alphen, kantonrechter te Hulst, mede raadslid, was niet ter vergade ring tegenwoordig. Door de regenten van het R. K. Liefdehuis is by den officier van justitie te Middelburg een klacht ingediend naar aanleiding van bovenbedoeld stuk tegen den schrijver. In het ingezonden stuk werd beweerd, dat de verpleegden op vasten dagen niets dan haringkoppen kregen. Va-dronken. Donderdagmorgen circa half tien is door een schipper met een haak uit de Rotte opgevisclit het lijkje van den drie en een halfjarigen Alberlus van Beek, die door het ys was gezakt en ver dronken. Hij werd sedert eenige dagen uit de ouderlijke woning vermist eu het lijkje is thans daarheen vervoerd, Moord na een bunzingjaeht. Donderdag nacht kregen eenige personeu te Amersfoort na een bunzingjaeht twist over het verdeelen van den buit, waarby zekere D. met een mes gevaarlijk gewond werd en spoedig daarna overleed. Op het lyk van D. werden verscheidene messteken gevonden. Diverse personen zyn gehoord van wie een in hech tenis is gehouden. Een groote boerderij afgebrand. Te Twyzel (Fr.) is gisterochtend afgebrand de boerderij van W. Hoekstra. 26 koeien kwamen in de vlammen om. De Buren. De dames S. en 8. C. Walter wenden zich als volgt tot den Haag- schen Raad •Geven met verschuldigden eerbied te kennen, dat ondergeteekendeu in het wan hopig geval verkeeren, door den heer M. J. Schild, ondermeester aan de Teekenacademie, die met ons hetzelfde perceel bewoont in de Wilhelminastraat 32, tot het uiterste gekweld te worden door vergiftiging van de atmosfeer hij gebruikt daarvoor zwavelpre- paraten, die zoo direct verstikkend en bedwelmend werken, dat wij om aan het gevaar te ontkomen, onmiddellijk alle ven sters en deuren tegenover elkaar moeten openzetten en wy ook daarvan telkens de schade ondervinden. Wy hebben al de bevoegde autoriteiten te hulp geroepen (woningtoezieht, gezondheidscommissie, ten laatste den commissaris), dcch hij hoonlacht om alles omdat hy weet dat de wet in dit ongewone geval niet voorziet en ter verant woording geroepen, is hy laaghartig genoeg zijn misdaden te verbloemen. Het iB al sinds het voorjaar dat hy daarmee doende is, toen heette het mottenverdelging, intus schen blyft hy er tegen alle vermaning in mee voortgaan, zoodat wy genoodzaakt wor den te verhuizen niettegenstaande wy zeer tevreden waren met. ons huis, waarin wy als rustige burgeressen twaalf jaren gewoond hebben. Wy kunnen ons niet voorstellen dat die mishandelingen zoo maar ongestraft mogen worden voortgezet, waarom wy u met aandrang verzoeken de bevoegde auto riteiten zoo spoedig mogelijk te machtigen tot iDgrypend handelen om een dusdanig voorgewende desinfectie onmiddellyk te staken. De huisheer, door de verschillende com missies aangewezen om ons het ongestoord gebruik van onze woning te verzekeren, heeft gedaan wat mogelyk was om het ge vaar te verminderen, maar die booswicht laat niets onbeproefd om inbreuk te maken op ons bebooriyk woonrecht en dat alles zonder dat door ons eenige aanleiding is gegeven om zulke lage handelingen uit te lokken. Wij hopen zeer, dat wy op be scherming zullen kunnen rekenen onzerzyds, want wij gaan met angst den komenden winter tegemoet, als een dadelyke ontvluch ting van ons huis door het weer onmogeiyk kan worden. Verdronken. Men meldt uit Marken Twee broers van 18 en 20 jaar uit Am sterdam, benevens een buurmeisje, bonden Woensdagmiddag by de Oranjesluizen hun schaatsen aan en reden zoo langs ongebaanden weg voorby Durgerdam naar Marken, Op een half uur afstand van dit eiland reden ze in een wak. De oudste jongen met het meiBje verdwenen dadelyk onder het ijs, de andere heeft zich er nojs half uitgewerkt en bleef zoo bewusteloos liggen. Eenige Markers die in de verte iets zagen spartelen begaven zich er een en vonden den jonkman liggen. Zij brachten hem by, waarna bij hun vertelde dat zyn broer met een meisje nog in het wak lagen. Hun lijken zyn tot nu toe nog niet gevonden. De geredde werd naar het eiland gebracht, daar door de politie van droge kleeren voorzien en vervolgens naar Monnikendam geleid, vanwaar by per tram naar Amsterdam vervoerd is. Een trouwe zwaan. Zondagnacht kwam in het Duinlustpark te Haarlem een zwaan, terwyl deze vloog tegen de draad der elec- trische verlichting, en wel met zoo'n vaart, dat een der draden brak en de vlam van den stroom over den weg sloeg, doch het dier bekwam geen letsel. Door een politieman, die daar dienst deed, werd het beest opgenomen en in bewaring gehouden. Des morgens kwam de eigenaar, die in die buurt woonde, opdagen en vertelde, dat hij den zwaan een paar dagen te voren had ge kocht in Duin en Daal en het beest zeker naar zyn vroegeren eigenaar had terug gewild. Een kwaadaardige olifant. Een der oppassers in den circus van den heer Schu mann, in het circus-gebouw van den heer Carré aan den Binnen-Amstel thans onder gebracht, heeft het Woensdagmorgen hard te verantwoorden gehad. De man was bezig het hok van een der olifanten schoon te maken, toen de kolossus hem plotseling met een stevigen zet tegen den muur drukte. Op zij., schreeuwen werd hij gelukkig spoedig door kameraden ontzet, maar bij was toch zoodanig gedrukt, dat hy op den grond viel toen de olifant hem >los< liet. Zeer ernstig aan hoofd en borst verwond en gekneusd werd het slachtoffer naar het Israëlietische Ziekenhuis aan de Keizersgracht overgebracht, waar de doktoren zyn toestand zorgerlyk noemden. De verwonde heet Jo hannes Preijer en is 27 jaar oud. De olifant, die ook door Preyer altyd goed werd behandeld moet in een aanval van kwaadheid zijn «streek» hebben uitgehaald- Brand. Woensdagavond te ongeveer 6 uur brak in de fabriek der firma G. Bogaers Zn., fabrikanten van wollen stoffen te Tilburg, in de afdeeling spinnerij brand uit, die zoo spoedig om zich heen greep, dat een groot gedeelte der arbeiders met achterlating vsn alles, nauwelijks zich door de vlucht kon -edden. In slechts weinige minuten was de heei"' fabriek een vuurzee, die de vlam men mekrs hoog op deed slaan en een regen van vonken over de stad deed ver sprei; een brai) ter) "me aan blusschen gebouw brande j|giSSiip(l)n er bleef niets overeind dan een paar br okstukken muur. De apart staande kantoren ien eenige kleine gebouwen bleven gespaard. Assurantie dekt de sc1 oade. De oorzaak, moet naar verluidt, te r vijten zijn aan de onvoorzicbtighi' m 0(' >n paar jeugdige draadmakers. Op de fabriek welrken ruim 130 arbeiders, deze zullen in 't Hartje van den winter voor eenige wekeD,| sommigen misschien voor eenige mi Ellende. o.m. aan Eet Ook niet Hai aan de hofstad het beeld van tweetal straatfij gezelschap, de die hen zag, o; voor de borst den verminkten Eenige dagen op, dat het krot zy >leefden<, iloos zyn. uit Den Haag by een bezoek often zyn door illende, dat een eeds in eikaars van een ieder gen een bordje :ift'Gedenkt blinde vrouw», et hun buren ehaven, waarin Op herhaald kloppen deed de blinde open, jammerend; •Hy is dood! Hy is dood I» Een door de politie gezonden arts con stateerde, dat de man overleden was door gebrek aan voedsel en aan behooriyke ver zorging. Het lyk lag in een bedstede, op enkele vodden beddegoed ontbrak, was al lang verkocht. Om het leven te rekken, waren de vorige week de weinige meubelen nog overgedaan aan een uitdrager voor vier gulden 60 cent. De politie zorgde verder, dat het lyk werd begraven en dat de blinde vrouw een onderdak kreeg. Een familiedrama. Te Allstedt bij Halle heeft zich een zeer treurig geval voorgedaan. Eenige dagen geleden zyn daar twee lusters, alle twee weduwen, vermoord. En |ra zijn op dezen dubbelen moord nog twee sterfge vallen gevolgdde zuster en de moeier van de vermoorde vrouwen zyn van aandoening ziek geworden en gestorven. Een Parijsche arts heeft aan een di«f een val gezet, een Sherlock Holmes waardig. Gedurig miste de arts iets van zyn gereed schappen, doch de dader kon hy niet ont dekken. Toen kwam hy op het idee eigens anders in Parys een paar kamers te hiiren en daar praktyk uit te oefenen, in delver wachting dat de dief zeker in de niénwe instelling, waar nieuwe instrumenten te vimen zouden zijn, zyn slag zou slaan. Dat vermoe den kwam uit. Al spoedig verscheen 4>n maaglijder. Toen de man zich had uitgekle nam de dokter de kleeren weg en deellf koeltjes den patiënt mee, dat hy om politie gezonden had. Spoedig viel de die) door de mand.

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1908 | | pagina 6