Buitenland. Binnenland. Plaatselijk Nieuws. Offers guvraagcl. Op do eorate plaats drong Dr. Ariöns aan op het lezen van enkele boekjes, waarin de alcohol-ellende beschreven staat. Men kan daaruit veel leeren, en zal tenminste nooit meer drinken te goeder trouw en uit domheid. Op de tweede plaats vroeg spr. de menschen vrij te laten in het drinken. Wy moeten niet vorderen of aandringen dat iemand drinkt. De vrijheid op stuk van drinken moet worden teruggegeven, het woord gastvrijheid indachtig, dat bestaat uit twee woorden en beteekent "•vrijheid voor de gasten. Op de derde plaats vroeg spr. om medelijden voor de kinderen. Nooit moest een druppel alcohol aan de kin deren beneden de< 14 jaren gegeven worden, want alle corypheeën der weten schap zeggen, dat de alcohol voor de kinderen verderfelijk is. Bij gebruik van alcohol klimt het sterftecijfer, de groei wordt belemmerd, het weerstandsver mogen vermindert en ook het verstand lijdt er onder. Wil men verstandig en christelijk handelen, dan moet men zijn kinderen in de geheelonthouding op voeden. Daarom moeten de ouIers zich opgeven als lid der St. Anna-vereeniging. Ten slotte vroeg spreker een klein offertje van hen, die een zekere roeping hebben. Spr. hoopte dat velen lid van het Kruis verbond en de Maria-vereeni- ging zullen worden. Dit offertje is klein, omdat men zich slechts voor een maand of een jaar verbindtomdat het aardsche loon zoo groot is nl. een goede gezond heid, en omdat het gevraagd wordt in naam van Jesus Christus ter wille van onze arme broeders en zusters. Kruisverbonden en Maria-vereenigin- gen immers zijn onmisbare vereenigingen van naastenliefde. Zjj zijn noodig voor velen voor wie onthouding levensbe hoefte is; noodig voor de drankzuchtigen; noodig voor de ziekelijke gestellen, noo dig voor de zwakken van wil, noodig vooral voor al de zwakken van wil, lichaam en karakter. Wanneer de Kruis verbonden en Maria-Vereenigingen bloeien, zullen velen daardoor de kracht hebben, om een offer te brengen. Noo dig in een woord zijn ze voor heel de omgeving, het vaderland, de Kerk en de maatschappij. Ter liefde van Jesus Christus dan, aldus eindigde Dr. Ariëns, ter eere Gods, dat allen, die roeping gevoelen, zich aangorden ten heiligen strijd Andermaal brak door de geheele zaal een daverend en langdurig applaus los, ten bewijze dat het machtige woord van den talentvollen redenaar had inge slagen en in aller harten weerklank gevonden. De voorzitter bracht dan ook zeker uit aller naam hartelijk dank aan den eminenten spreker en zal niet te ver geefs den wensch hebben uitgesproken, dat deze avond vele blijvende vruchten zou afwerpen. Het was, in één woord, een prachtige, succesvolle propaganda-a ond voor de wakkere Katholieke Drankbestrijding in Alkmaar. Dultschland. De Beiersche Bisschoppen en de H. Vader, Ter gelegenheid van het gouden prieeter- jubilé van den H. Vader, is 11. Zondag in •He kerken van Beieren een gemeenschap pelijk schrijven der Beiersche bisschoppen voorgelezen. De bisschoppen behandelen daarin de vraag »Wat beteekent voor ons de Paus in het algemeen en de tegenwoordige Paus in het bijzonder*. De bisschoppen hebben met dit «ehrjjven een nieuw bewijs willen geven hunner on wankelbare trouw en liefde, waardoor zy •ich met den H. Vader één weten. Frankrijk. De Republiek in gevaar I Op een inspeetie reis te Saint-Sornin (Ven- deé) begaf de inspecteur van het onderwijs zich ook naar de vrjje school, bestuurd door de dames Baimbaud, vroeger religieuzen van het H. Hart van Jesus te la Salle-de-Vihiers (Maine-et-hoire). Gedurende zijn bezoek, deed de inspecteur eene ontdekking, die hem ver stijven deed van schrik. Hij zag in de schriften der leerlingen, boven hun huiswerk, de letters J. M. J. staan. Wat kon dat heteekenen Misschien de geheime teekens van een complot tegen de republiek De justitie werd verwittigd. Er werd tegen de religieuzen eene vervolging ingesteld wegens valeche secularisatie. Op de zitting der rechtbank vernam meD, dat de letters J. M. J. onze lezers heb ben het reeds begrepen eenvoudig betee kenden Jezus, Maria, Jozef. De vervolging werd ingetrokken. De Bepu- bliek is gered. Slaap gerust, Clémenceau en Briand 1 Italië. Een spoorwegongeluk. Maandagavond had een treinbotsing plaats naby de brug over de Aquabella, tusschen den trein, van Milaan naar Bome gaande, en dien, welke naar Pavia ging. Verschei dene waggons, benevens de locomotief van den trein voor Bome werden ter zijde ge worpen op de naastbjjliggende rails. Juist naderde de trein van Bergamo, met het noodlottig gevolg, dat deze op de omverge worpen waggons inreed. 28 zwaargewonden zjjn naar het hospitaal te Milaan vervoerd. Negen reizigers, waar onder een vrouw en oen kind, zijti by de ramp omgekomen. Eenige dooden en ge wonden zfjn nog niet herkend. De ramp zou door eene vergissing van een baanwachter ontstaan zjjn. Men heeft een bevel tot aanhouding van den baan wachter, die gevlucht is, afgegeven. De red- dingsatbeid wordt bij toortslicht voortgezet. Spanje. Strijd tegen het duel. Uit Madrid wordt gemeld dat langdurige besprekingen hebben plaatsgevonden tusschen den vroegeren minister van Justitie Ugarte en den voorzitter der anti-duel Liga baron de Albi, welke blijkbaar op het wetsontwerp tot hestryding van het duel betrekking hebben. Het ontwerp wil eere-rechtbanken door den Staat doen instellen, wier besluiten rechts kracht zullen bezitten. Verder stelt men voor de aanslagen op eer en goeden naam strenger te doen straffen. De gunstige gezindheid der Begeering jegens dit ontwerp, waarvan de uitwerking aan Ugarte werd opgedrongen, geven gegronde hoop, dat het ontwerp spoedig aan de Cortes zal worden voorgelegd. De anti duel Liga, die koning Alfonso XIV onder hare beschermers telt, kan dus op groot succes bogen. Katholieke Sociale Actie. Uit de laatst verschenen >Mededeelingen< van het Centraal Bureau blykt, dat in de maand December aan vlugschriften en vlie gende blaadjes een totaal van niet minder dan 62330 verspreid werd I Het hoogste cijfer dat tot heden in één maand werd behaald. Voorwaar een bemoedigend cijfer I Kuyper-bestrijding. Op wat fraaie wijze in sommige Linker organen tegen dr. Kuyper wordt opgetreden, kan o. a. hiyken uit een artikel van 'Toren wachter» in de Midd. Courant, Hy verzekert, dat de anti revolutionnaire leider buiten het rechtsche kabinet zal blyven, omdat die keus... te veel geld zou kosten. Dr. Kuyper moet wel volgens contract het tweede deel van zijn werk Om de Oude Wereldzee afmaken. Het is dus eenvoudig een geld quaestie. Welke hooge motieven werden toch bij een man als dr. Kuyper gezocht I Het zaakje komt echter nog in een mooier daglicht te staan, als men het volgende leest Het N. v. N. ontving van de heeren Holkema en Warendorf op een vraag omtrent de juistheid van het bericht van den 'To renwachter» der Midd. Crtover het contract tusschen hem en dr. Kuyper ten antwoord >Wij kunnen u niets mededeelen omtrent den aard of den inhoud van ons contract, met dr. Kuyper -, maar dat is ook niet noodig, want... het bericht is niet waar.» Tegen dr. Kuyper rchynt tegenwoordig zoowat alles geoorloofd te z\jn. Typische journalistiek. Het is bekend, dat Bet Volk er een zeer eigenaardige manier op ca houdt om verslag te geven van vergaderingen, waarin leden van de S. D. A. P. optreden, als sprekers of debaters. De verslagen zijn gewoonlijk kort, maar lang genoeg om te vermelden, dat de sociaal-democraten 't er prachtig hebben afgebracht. De anderen krijgen steeds 'danig hun portie». Wil men nu eens zien, hoe in Bef Volk de beschryving is van een geval, waarby blykbaar de S. D. A. P. het in een debat «afgelegd» heeft, dan leze men het volgende, meegedeeld in dat blad van Woensdag Liberale modder. Dezer dagen trad te Ouderkerk aan den Amstel voor de liberale kiesvereeniging de heer W. J. C. van Santen op met een rede, getiteld>In naam der democratie». Hy bepleitte een samengaan van alle democra tische elementen uit de verschillende partyen by een komenden stembusstrijd. Toen echter in het debat onze partygenoot Eekhof hem, naar aanleiding van zyn woorden over een party die den klassenstryd voert, nader aan den tand voelde, kwam de heer v. Santen met een heele schuit modder tegen de S. D. A. P. aanzetten. Het klerikale pamflet 'Allemaal Socialist» deed opgeld en terwijl hy eerst de christelijke antithese bestreden had, stelde hij nu een antithese van alle partijen tegenover de sociaal democratie. Zyn gedeeltelijk klerikaal gehoor praatte hy voorts naar deu mond, door de onvereenigbaarheid van godsdienst en socialisme te 'bewyzen.» Dit treurige liberale spektakel vond natuurlyk bij 's mans gehoor heel wat by val. Wie de taal van Bet Volk verstaat, moet met den 'partijgenoot» Eekhof te doen heb ben, zegt De Tijd In het land der halve centjes. Een firma heeft aan een Ryksinstelling geleverd 505 voorwerpen a f 35 per duizend en daarvoor een declaratie in triplo (waarvan één op zegel van 221/1 cent) ingeleverd, groot 17.68. Zij ontvangt een der (ongeze gelde) exemplaren terug met een uitvoerig, hoffeiyk echryven, houdende bericht, dat de declaratie foutief is, zy is een halven cent te hoogDeze brief was met een 5-cents postzegel gefrankeerd en kost den lande zeker, inclusief enveloppe, briefpapier en sala ris voor het opstellen, kopieeren en verzenden, 25 cents. Maar... aan de andere zy de heeft het land weer voordeel, want de firma, die den prys van het geleverde een halven cent te hoog had berekend, moet nu een nieuwe declaratie op zegel van 22cent echryven en die met twee ongezegelde exemplaren verzenden, en daarvoor extra 10 cents porto betalen. Zoo doet men zaken aan Ryksin- stellingen. (Tel.) Niet tegen den godsdienst. 't Mag nog altyd weer herhaald worden dat de socialisten niet tegen den godsdienst zyn maar hunne daden leeren het telkens weer anders. Metterdaad spotten zy met alle christeiyke opvattingen en de meest ernstige verplich tingen. Pas hebben we Dr. Van Eeden van xyn wettige vrouw zien scheiden en kort daarop een nieuw huwelyk zien aangaan en by de bruiloft nota bene zijne wettige vrouw zien aanzitten. Een bespotting van alle edel gevoel. Nu levert Mr. P. J. Troelstra nog mooier streek. -- 29 Dec. bevatte Bet Volk de offlciëele be kendmaking zyner echtscheiding op vordering der vrouw en 12 Januari is hij alweer ge trouwd. Nauwelyks gescheiden of alweer de brui degom Voorbeeldige voorgangers altijd dan in de vrye liefde 1 R. K. Middenstands-organisatie. Te Eindhoven is, na een lezing van Dr. Nouwens, Maandagavond een vereeniging van B. K. Winkeliers van Eindhoven en Omstre ken opgericht. Onzedelijke Tooneelstukken. In de Nieuwe Crt. vond de Staatsraad Jhr. Boekussen het verslag van een te 's Gravenhage opgevoerd tooneelstuk, waarbij de verslaggever deze aanteekening maakte Het is onze taak hier een zoo wel moge- lyk overwogen oordeel te echryven over de artistieke waarde der tooneelstukken, die op gevoerd worden. Wij hebben niet, althans niet te dezer plaatse, over de meerdere of mindere moraliteit daarvan te berichten. Vooral van avond is dat maar goed ook... Het zal dus wel 'schuin» geweest zyn want men is hier op 't tooneel al aan zóó veel gewend, dat een verslaggever niet zoo dadelyk tot zulk een verzuchting komt. En pu vraagt de heer Bocbussen, waarom de verslaggever geen oordeel uitspreekt over do zedelijke waardij van enkele stukken Wdarom echter is de recensent van die taak ontheven Waarom moet de critiek zich tot de artistieke waarde van zulke letter vruchten beperken De kunst zoo wordt thans geleeraard, ook van een zijde by wie men die opvatting allerminst zou zoeken de kunst zy >Amoraal<. Zien nu tal van schryvers hierin een vrybrief om stukken te produceeren, die 'verregaande» immoreel zijn, mag de critiek dan niet daartegen opkomen Wél byv. zeggen het stuk laat in bouw en ontwikkeling te wenschen over de ge sprekken zijn onnatuurlijk de beelden ge brekkig, de styl slordig... Maar niet, dat het stuk slecht is, omdat het een hoon is voor de goede zeden, het zedelyk bcwustzyn ondermijnt en vooral het jeugdig gemoed te meer ontvankelyk maakt voor het booze gift van den lust, die genot belooft, doch onheil en verderf brengt f De schrijver wyst er dan op dat het met deze litteratuur er hoe langer hoe treuriger gaat uitzien Werken van deze categorie staan niet hooger, neen veel lager, dan alle overige artikelen van den pornografischen handel. Om op de hoogte te blyven van het ge halte der letterkundige waar, die aan het publiek geboden wordt, lees ik nu en dan een van die stukken, in extenso of in de 'berichtgeving» der dagbladen. Niet zelden heb ik dan den indruk, dat de schrijvers schijnen te denken hoe meer wij alle wel- voegelijkheid met voeten treden, des te beter kans om bij het groote publiek en ook by sommige recensenten voor «artisten» van den eersten rang door te gaan. Hoe smeriger de inhoud, des te meer, ook in den vorm, er maar op los gesmeerd 1 Zyn er stukken onder van letterkundige waarde, des te gevaariyker acht de schrijver ze erger dan de prostitutie van het lichaam acht hy dien van den geest, die een besmet ting met zich brengt van de gevaarlijkste soort. De heer RochusBen besluit zijn echry ven aldus Voor my ïydt het geen twyfel, of het is plicht der letterkundige critiek, front te maken tegen een literatuur en in 't bijzonder tegen tooneelstukken, die een beleediging zijn voor iedere vrouw, voor des toeschouwers moeder en dochter, vrouw en verloofde, voor zijn zuster en voor iedere, die hy om haar rein heid eert. Ieder wien het eigen levensgeluk en dat zijner kinderen, de zedelyke gezondheid van ons volk en toekomtt van het vaderland dierbaar zy'n, doe wat hy vermag om den vaderlandschen bodem van die giftplanten vrij te houden ALKMAAR, 25 Jan. 1908. Raadsvergadering. Woensdag a. s. vergadert de Baad dezer gemeente des namiddags 1 ure. Katholieke Drankbestrijding. De prachtige lezing van Dr. Ariëus blijkt goed na te werken. Beeds deze twee dagen is het getal leden van het Kruis verbond en der Maria-Vereeniging met ongeveer dertig vermeerderd, terwyl zich tevens vele ouders opgaven voor de St. Anna-Vereenlging. De Ambachtsschool Wy vestigen de aandacht op de mede- deelingen, welke de directie van de Am bachtsschool alhier, aan het hoofd van dit nummer, doet omtrent aangifte van leerlingen en de oprichting van een cursus in het metselen en het kleermaken. Organisatie van R. K. Mil. onz. De afd. Alkmaar van bovengenoemden bond hield Dinsdag 21 Januari des avonds ten 8 uur op de bovenzaal van den heer Hazes haar eerste vergadering in het jaar 1908, welke druk bezoeht was. Alhoewel de punten welke op de agenda voorkwamen, spoedig en met succes werden verhandeld, lieten zich ongeduldige stemmen hooren, over de reeds in vorige vergaderin gen voorgestelde propaganda in den omtrek. Besloten werd reeds binnen de 14 dagen in de Egmonden de propaganda te beginnen tot het oprichten eener onderafdeeling. De vergadering ging opgewekt te kwart over tien uur uiteen. De rijp. Hoewel boomen en struiken thans een prachtig gezicht opleveren door de zware ryp, die er zich op heeft gezet en de tak ken zyn herschapen in kristaltwygen, heeft die rijp ook minder aangename gevolgen. Evenals elders zyn ook hier meerdere telefoondraden door de zwaarte der rijp gebroken en is daardoor tydelijk de com municatie verstoord, terwijl de verbinding met tal van plaatsen in het land eveneens is afgesloten. Geslaagd. By het op 22 en 23 dezer gehouden examen hebben 14 leerlingen voor de com missie uit de afdeeling Alkmaar en Omstre ken van den Nederlandschen Bond voor Ziekenverpleging voldoende bewyzen geleverd, dat zij met vrucht den bakercursus hebben gevolgd en is haar mitsdien het diploma A uitgereikt. Algem. R. K. Prop.-Club. Dinsdagavond 8 uur spreekt in den ont wikkelingscursus van bovengenoemde club de Weled, heer J. F. Endel, bestuurslid der Katholieke Middenstandsvereeniging alhier, over het onderwerp »De bron van alle Mid- denstandskwalen» Gewone lokaalNieuwstraat. Toegang voor alle Katholieken. Algem. R. K. Prop.-Club >St. Petrus». Bovenstaande corporatie houdt begin Febr. een hoogst belangrijke propaganda vergadering in de groote zaal der 'Harmonie» alhier. Een eminent spreker zal door haar worden nitgenoodigd, zoodat de avond interessant belooft te worden. Naam des sprekers, alsmede de juiste datum zijn nog niet definitief vastgesteld, maar zullen nog nader worden gepubliceerd. Aanbesteding. De uitslag van de Donderdag door het gemeentebestuur gehouden herbesteding van het doen van vernieuwingen aan de wal- muren en het maken van sehoeiïngen is als volgt J. Huiberts f 3348, N. van der Voort f 3400, Gebrs Apeldoorn f 3467, J. Koster f 3500, J. Bregman Pz. f 3658, A. Zuurbier f 3700, G. Beek en B. Holman f 4077, allen te Alkmaar. Het werk is niet gegund. Uitslag velling gehouden door Notaris M. Gouverne, op 22 Januari 1907. De Warmoezierstuin met daarop staande gebouwen en verder getimmerte te Alkmaar in den Hout op Botjeskuil groot 57 aren 80 ceDtiaren is in bod gebracht door den heer P. Messelaar op f 5815. De afslag heeft plaats op Woensdag 29 Januari 1908 's avonds 7 uur in het koffie huis van den heer Peperkamp. Egmond a. d. Hoef. De telephoondienst met Egmondbinnen is verbroken, doordat de draden over een lengte van ongeveer twee honderd meter zijn stuk gebroken door de zware sneeuwvracht, welke eraan hing. Nu de mist zoolang blyft hangen en het zoo sterk blyft vriezen, zullen op vele plaatsen verstoringen in den telegraaf- en telephoondienst ondervonden worden. Jammer, dat we overdag niet eens een zonnetje te zien krijgen, dan zouden we van de prach tige natuur kunnen genieten, want de boomen zyn nu schooner, dan wanneer zij met sneeuw beladen zyn. Ook het schaatsenrijden is by zulk weer weinig genotvol, zoodat men, hoewel het ijs weder vertrouwbaar is, weinig of geen liefhebbers op de banen aantreft. Rinnegom. Dinsdagavond had de heer B. het ongeluk door de gladheid vau den weg met den melkwagen en hit om te vallen. Noch het paard, noch de voerman bekwamen letsel, doch het tuig moest geheel stuk gesneden worden om den hit te kunnen verlossen uit zijn benarde positie. Hoewel dit ongeluk zich ernstig liet aanzieD, liep alles vry gelukkig af. Egmond-blnnen. Dinsdagavond had in de benedenzaal van het café de 'Drie Egmonden» te Egmond san de Hoef, eigenaar de heer Biegen, de uitvoering plaats, gegeven door de Harmonie kapel 'Lamoral» van Egmond, onder directie van den heer N. F. Soomer van Alkmaar. Een zestal aardige nummers werden heel goed afgewerkt, by tusschenpoozen opge luisterd door eenige voordrachten, en ten slotte een tooneelstukje, getiteld >Een half uur by den kapper». Dit stukje wekte bij de aanwezigen zeer de lachspieren op en werd met luid applaus begroet. Aan het slot der uitvoering verkreeg de heer Klooster het woord en schetste in korte woorden het ontstaan der vereeniging, nu twee jaren geleden, terwijl Egmond thans trotsch mag gaan, zulk een vereeniging te bezitten. Spr. bracht daarvoor op de eerste plaats een woord van dank aan den directeur en vervolgens aan de leden, die met zooveel yver gewerkt hebben, om de vereeniging zoo krachtig te maken, terwyi hy eindigde met de hoop uit te spreken, dat op den ingeslagen weg mag worden voortgegaan, tot bloei der vereeniging. Zekere H. L., die te diep in het glaasje had gekeken en toen door eenige buren naar huis werd gebracht, heeft, toen hy omstreeks thuis was, zekeren A. een pak slaag gegeven en M. in de hand gebeten. St. Pancras. De op 23 Jan. gehouden verkooping van twee woonhuizen en bouwland te samen groot 35. aren 62 centiaren heeft in publieke veiling opgebracht f 2215. Twee woonhuizen en tuingrond te samen groot 9 aren zijn op f 1795 opgehouden. Langendljk. De landbouwafdeeling Zuid-Schar woud e heeft voor de eerste maal in 1908 vergaderd, waarby 38 leden tegenwoordig waren. Aan het jaarverslag ontleenen we, dat met de rattenverd6lging op dezelfde wijze werd voort gegaan gelijk voorheen. Een bijdrage werd geheven van 2 cent per snees van het land in de banne Zuid-Scharwoude gelegen. Het polderbestuur verleende subsidie, het gemeentebestuur niet. In 't geheel werden 4060 ratten ingeleverd,- waarvoor f 406 werd uitbetaald. Door de afwijzende beschikking van het gemeentebestuur moest nog 1 cent per snees meer door de leden worden byge- dragen. De 2 cent koolregeling had geen reden tot klagen gegeven. Als bestuursleden werden herkozen met algemeene stemmen de heeren W. de Boer en W. Goudsman. Verder werd besloten het hoofdbestuur van de Naamlooze te verzoeken zoo mogelijk adhaesiebetuiging te krygen voor een verzoek ter bevoegder plaatse te doen, om te ver- krygen, dat aan den treurigen toestand van de regeling voor het openhouden van het ijs alhier, een einde worde gemaakt. De adhaesie- betuigingen zullen worden gevraagd aan 'Eendracht» te Oud-Karspel, 'Landbouwbe lang» te Noord-Scharwoude en 'Koophandel», de vereeniging van handelaars en schippers. Bij het puntPunten voor den a.s. Beschrij vingsbrief der Algemeene Vergadering bracht de heer Kooy de ziekten in de kool ter sprake, en hij wenschte, dat een prijs zal worden uit geloofd aan hem, die een middel tegen de ziekte vindt. In dit verband wordt gevraagd, wat bekend is omtrent het beweerde middel tegen «vullers» van den heer Madderom te St. Pancras. Het hoofdbestuurslid Zeeman deelde mee, dat door Prof. Bitsema Bos en de heer Hazeloop was gevraagd om openbaarmaking van het middel, dat onder geheimhouding zou worden onderzocht. Genoemde heeren zouden dan, bleek het afdoende te zijn, zorgen, dat de heer M. een premie kreeg. Tot op 't oogen- blik heeft hy echter niets van zich laten hooren. Door een der leden werd gevraagd aan den heer Kooy, iets te willen meedeelen, omtrent het door hem gevonden iaidds! tegsc draaiharten. Hij wil het evenwel nog niet kenbaar maken, alleen beeft hij de proef genomen met goede uitkomsten. Wellicht is hy later genegen het te openbaren, doch by goede uitkomsten na algemeen gebruik wenscht by dan een premie te ontvangen. Na heel wat besprekingen wordt op den Beschrijvings brief gebrachtde afd. Zuid Scharwoude stelt voor een premie beschikbaar te stellen aan degenen, die het middel vinden vuilere of »draaiharten«-ziekten in de kool te voorkomen het hoofdbestuur op te dragen stappen te doen by zustervereenigingen de eventueel uit te keeren premie proportionneel te betalen. Ter toelichting dient, dat het gewenscht is, het middel te laten beoordeelen door des kundigen en het door bepaald aangewezen personen te doen toepassen. Uit de rekening en verantwoording blykt, dat de ontvangsten met het saldo van 1906 te zamen f 187.43 bedraagt. De uitgaven be droegen f 135.58, waaronder f 23.33 wegens deelname aan den landbouwoptocht te Alk maar. Saldo was alzoo f 51.85. Medegedeeld werd nog, dat de le aangifte voor kunstmest tot 31 Januari kou geschie den de levering geschiedt half Maart. Vol gende aangifte tot April met levering tot half Mei. Er kan 20 °/0 nabesteld worden. De levering geschiedt tot Alkmaar, verder zorgt iedere afdeeling voor het verdere ver voer. Nog werd besloten op de volgende agenda te plaatsenweer adresseeren om subsidie aan het gemeentebestuur voor be- etryding van kosten voor de rattenverdelging en coöperatieven aankoop van aardappel manden. Ook wordt er door den voorzitter nog op gewezen, dat de suikerbieten dit jaar hoog in prys zyn, zoodat er misschien aan leiding zou kunnen zyn dit gewas te ver bouwen. Niemand is dit echter van plan. Daarna werd de belangrijke byeenkomst ge- Bloten. Zuid-Scharwoude. Alhier trad in een openbare vergadering op, de heer Voorbrood, lid van den Raad te Arnhem, voor den Bond van Staatspen- sionneering. De belangstelling was zeer ge ring. Slechts 9 personen waren opgekomen. Een afdeeling kon dan ook niet worden ge sticht. Als voorzitter van de afdeeling Zuid- Scharwoude van den Nederlandschen Bond van Schilderpatroons, is herkozen de heer P. Berkhout alhier. Als lid der ongevallen commissie werd herkozen de heer W. Speets te Wieringerwaard en als nieuw lid daaraan toegevoegd de heer Bood te Spanbroek. Over 't afgeloopen jaar werd f 109,28 ont vangen en f 91.50' uitgegeven, zoodat er een batig slot van f 17,775 was. Door den heer Van den Burg uit Amsterdam is een cursus in het hout- en marmerschilderen geopend. Hoogstwaarschynlyk zal van de vervaardigde

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1908 | | pagina 2