Binnenland. Plaatselijk Nieuws. de honden eprong daarna op den zoon van Schwarzeustein toe, die op eenigen afstand stond te kyken. De hond was niet van hem weg te krijgen. Schwarzenetein, die van den •natielenden hond niets te vreezen had, werd zeer onrustig. Zaterdagmiddag bracht men hem naar de plaats van den moord. Hij beefde over het heele lichaam en riep luide Help, help 1 's Avonds zou men hem bij het lijk van zijn vader brengen. Frankrijk. Haat lier kerkvijandeti. Tot welke onbegrijpelijke ruwheden de haat tegen de geestelijkheid, die kunstmatig onder het volk wordt aangewakkerd, voeren kan, kan men zien uit een geval, dat in den omtrek van Le Mans heeft plaats ge vonden. De pastoor van Chapelle Huon, de Eerw. heer Roucheroy, ging per spoortrein naar Saint-Calais. In denzelfden coupé nam ook een individu plaats, die zonder eenige aanleiding den geestelijke begon te beschim pen, hem in het gezicht spuwde en trots de tusschenkomst van een ander medereiziger, den priester begon te slaan. In Saint-Calais moest de geestelijke, wien het bloed langs het gezicht stroomde, door het spoorweg personeel voor zijn aanvaller, die in hech tenis genomen werd, beschermd worden. Overlijden van Mgr. Richard, Kardinaal-Aartsbisschop van Parijs. Gistermorgen te half zeven is mgr. Richard, kardinaal aartsbisschop van Parijs, tengevolge eener bloedzweerachtige keelaandoening, waar bij zich een hevige longontsteking had ge voegd, bezweken. Het overlijden kwam, ondanks den hoogen leeftijd van den lijder en zijn ernstige ziekte, betrekkelijk nog onverwacht. Zondagavond waren den kardi naal de laatste H.H. Sacramenten toegediend, maar Maandagmorgen trad een aanmerke lijke verbetering in den toestand. Zelfs had den de geneesheeren nog een oogenblik hoop, dat het taaie gestel van den lijder de ziekte zou te boven komen. Tegen den mid dag verergerde echter opnieuw de toestand, en de cocafne-inspnitingen der geneesheeren hadden geen uitwerking meer. Talrijke geestelijken uit het Parjjsche diocees kwamen afscheid nemen van den stervenden kardinaal aartsbisschop, voor wien een groote troost de bijzondere zegen van Paus Pius X was. Francois Marie Benjamin Richard werd den len Maart 1819 te Nantes geboren en in 1845 priester gewijd. Twintig jaren van 1849 tot 1869 was hij vicaris-generaal van den bisschop van Nantes. Nadat hij enkele jaren het kleine bisdom van Belley had bestuurd den 22en December 1871 ontving hij de bisschopswijding werd hij in 1875 benoemd tot coadjutor van den aarts bisschop van Parjjs7 kardinaal Guibert, met recht van opvolging. Den 8en Juli 1886 volgde mgr. Richard den overleden kardinaal op drie jaar later, den 24en Mei 1887, ont ving hij den kardinaalshoed uit de handen van Paus Deo XIII. Mgr. Richard verwierf zich een grooten naam als hagiograaf. Meer dere drukken beleefden zijn levensbeschrij ving der zalige Francisca van Amboise en >Les Saints de l'Eglise de Nantes<. Met mgr. Richard daalt de vertegenwoor diger van een der belangrijkste tijdperken uit de geschiedenis der Fransche Kerk ten grave. Beproevingen zijn hem niet bespaard geworden, en bittere verdrietelijkheden had hij te verduren door den strijd der Regee ring tegen het onderwijs, de ontbinding der Congregaties, de opzegging van het Condor- daat, de Scheidingswet, de inventarisatie, de verbeurd verklaring der kerkelijke goederen, de uitdrijving der geestelijken en elke nieuwe pbase van de Kerkvervolging der laatste jaren. Met groote wijsheid en voorzichtigheid bestuurde hij te midden van al deze beroe ringen zijn diocees, en wendde hij zijn invloed aan, om de kwade gevolgen der Scheidingswet voor de Kerk van Frankrijk af te wenden. Troost en sterkte vond hij daarbij in zjjn ascetisch leven, zijn onwan kelbaar Godsvertrouwen, de groote persoon lijke genegenheid, die de H. Vader hem toe droeg, de sympathie zijner mede-bisschoppen, die hem telkens het voorzitterschap hunner vergaderingen toevertrouwde, en de groote steun van den coadjutor, dien op zijn ver langen de H. Stoel hem een viertal jaren geleden had toegevoegd in mgr. Amette. Italië. Diefstal van een kelk. In de kathedraal van Ancona is een zeer kostbare kelk gestolen, die in 't begin der 19e eeuw door Lodewijk XVIII geschonken was aan kardinaal Delia Gen ga, die later Paus is geworden onder den naam Leo XII. De kelk was versierd met paarlen en had een waarde van twee honderdduizend francs. Ook nog andere voorwerpen van waarde zijn er gestolen. Werken voor het volk I De leider der Italiaansche socialisten, Enrico Ferri, directeur van de Avanti gaat naar Zuid-Amerika om daar 't proletariaat in 'n 200 tal conferenties de bljjde boodschap te brengen I Daarvoor krijgt hjj 'n douceurtje van... 50.000 gulden. Dat heet dan nog werken voor de opheffing van 't volkI» Spanje. Oratie. Koning Alfons beeft op z'n naamdag 5 ter dood veroordeelden gratie geschonken. Portugal. Een merkwaardige vlucht. Dr. Farmano Lopez, medeplichtig aan een aanslag op den dictator Franco, is uit den toren San Julia, aan den oever der Taag, waar hjj gevangen gehouden werd, ontsnapt. Verscheidene zijner vrienden, die Vergun ning gekregen haddon, hem te bezoeken, waren in eene automobiel naar de gevange nis gekomen. Nauwelijks stopte de automo biel toen eene geweldige ontploffing plaats had. De commandant van het fort deed de pas aangekomenen arresteeren en plaatste schildwachten rondom het fort. Daar het onderzoek echter geen enkel resultaat opleverde, werd aan de vrienden van Lopez vergunning verleend om te ver trekken. Korten tjjd daarna bemerkte men de ver dwijning van Lopez. Naar het schijnt zijn, in de verwarring, die op de ontploffing volgde, hem sleutels in de hand gespeeld, waarmede hij de deur van zijn kerker heeft kunnen openen en naar buiten hëeft kunnen komen. Hij slaagde erin de automobiel te bereiken en door een automobiel bril op te zetten, wist hij zich onkenbaar te maken. Het geheele gevangenis personeel, met den commandant van het fort, is in hechtenis genomen. Zjj worden allen verdacht van het complot deel uit te maken. Men veronder stelt, dat iedereen door de vrienden van Lopez is omgekocht om hem te doen ont snappen. Eene belooning van 10.000 francs is uitgeloofd voor dengene, die er in slaagt Lopez wederom te pakken te krjjgen. Zweden. Merkwaardige woorden. Een merkwaardig woord wordt in de ICbln. Volksz. door prof. dr. Pastor in her innering gebracht. Hij wjjst op een nieuwe uitgave der Gedachten van Koningin Chris tina van Zweden, de begaafde dochter van Gustaaf Adolf, die iu 1655 door de Katholieke Kerk werd opgenomen. Prof. Pastor geeft enkele der rijke ge dachten van deze hooge bekeerlinge, waar onder we lezen >Hoe kan men Christen wezen zonder Katholiek te zjjn 1 En hoe kan men Katholiek zijn en dan aan den PauB de volstrekte onderwerping weigeren, die we hem zijn verschuldigd Zóó schreef Koningin Christina van Zweden. Amerika. Vreeselijke brand te Baltimore. Den 24sten Januari iB te Baltimore een vreeselijke brand uitgebroken in de handels wijk. In korten tijd had de brand een grooten omvang genomen met groote moeite slaagde men er eindelijk in hem meester te worden. Vier pontonniers zijn onder een instortenden muur begraventwintig anderen werden min of meer ernstig gewond. De schade is aanzienlijk. Van het Hof. De Prins begaf zich Maandag naar Olden burg, om van daar naar Schwerin door te reizen ter bijwoning van den verjaardag van Zijn Moeder, H. K. H. Groothertogin Marie van Mecklenburg op heden, 29 dezer. Benoemingen. Aan Het Centrum schrijft men. Van de twee millioen Katholieken woont meer dan de helft boven den Moerdijk. Bij zijn optreden als minister van Justitie vond mr. Van Raalte de bezetting der col leges van de rechterlijke macht boven den Moerdijk als volgt In de 4 gerechtshoven te Amsterdam, Den Haag, Arnhem en Leeuwarden m«t 42 Raads- heeren waren er drie Katholiek. In de 19 Rechtbanken te Amsterdam, Alkmaar, Haarlem, Utrecht, Den Haag, Rot terdam, Dordrecht, Middelburg, Zierikzee, Arnhem, Zutphen, Tiel, Zwolle, Almelo, Leeuwarden, Heerenveen, Groningen, Win schoten en Assen met 138 rechters waren er zeven katholiek. Minister Van Raalte heeft kans gezien dit getal van zeven terug te brengen tot vijf. Eerste Kjjjner. In doorgaans wel ingelichte kringen in Limburg verzekert men, dat voor den va- canten Eerste Kamerzetel, ontstaan door het overlijden van den heer Brouwers, ernstig sprake is van de candidatuur notaris Haf- mans te Helden. Sociale Week. Van het Centraal-Bureau van de K. S. A. ontving De Tijil gisteren de volgende tegen spraak Het bericht, door De Tijd opgenomen, dat op de jongste Centrale Vergadering van de K. S. A. besloten zou zjjn, dit jaar geen Sociale Week te houden, is onjuist. Waar ie, dat het voorstel van den algemeenen secre taris, om dit jaar, behoudens goedkeuring van Z. D. H. den Bisschop, de Sociale Week in het Bisdom Haarlem te houden, niet in stemming kwam, wijl een voorstel van een der leden, om de beslissing ongeveer een maand aan te houden, werd aangenomen. In verband hiermede verwijzen wjj naar ons ster artikeltje op de eerste bladzijde van dit nummer en blijft de vraag gelden Hoe zit dat 7 Krijgen we een Sociale Week of niet? De Crisis. Naar men de Msb. uit betrouwbare bron verzekert, zal mr, Loeff wiens naam reeds werd genoemd in verband met de oplossing der crisis in geen geval een minister portefeuille aanvaarden. ALKMAAR, 29 Jan. 1908. Tijdregeling. Over dit onderwerp sprak Zaterdagavond op de bovenzaal der >Unie« de Edelgestn Heer van Bnysen, arrondissements-scboolop- ziener, voor de Alkmaarsche onderwijzers, die in vrij flinken getale waren opgekomen. (Waarom hadden zoo weinig kath. onderwij zers aan die uitnoodiging gehoor gegeven De geachte spreker Btelde als voorwaarde voor een goede tijdregeling, dat deze geba seerd moet zijn op standvastigheid, aan welke voorwaarde de sterretijd, door astro nomen gebruikt, voldeed. Echter is de sterretijd voor het dageljjksch leven onbruik baar, wjjl een vaste ster, waarvan moest uitgegaan worden, niet op alle deelen der aarde zichtbaar is, tenzij het een ster in den equator ware. Daarom is de zon de regelaarster van den tijd geworden, waarnaar wij onzen tijd zonnetijd noemen. Evenwel is de zonnebe- weging (eig. beweegt de zon zich niet, maar voor de verklaring der feiten wordt dit meestal aangenomen) niet eenparig, omdat de zonnebaan een ellips is en baar wente ling een spiraal. De maat ie dus niet stand vastig. Daarom heeft men berekeningen gemaakt met denkbeeldige zonnen, waardoor de bezwaren worden opgeheven. In een duidelijke uiteenzetting, door teeke- ningen toegelicht, toonde Bpreker een en ander aan. Vervolgens kwam spr. tot de onderscheiden tijdregelingen. Allereerst de Juliaansche, zoo genoemd naar Julius Cesar. Het jaar werd daarbij op 3651/, dag gerekend. Op het Concilie van Nicea (325) werd deze tijdregeling voor de christenwereld aangenomen. 'Daar het jaar echter -365 dagen telde, bleek deze tijdrege ling onjuist. Men kwam achter, zoodat men in 1582 rt 10 dagen ten achter was. De zon ging 10 Mrt reeds door het lentepunt (wat op 21 Maart geschiedt) Paus Gregorius veranderde de regeling op voorlichting van den sterrekundige Lidco en de datum werd van 4 Oct. op 15 Oct. geplaatst. Hierdoor was de fout hersteld. Om ze echter voortdurend te ontgaan, werd bepaald dat er om de 4 jaar een schrikkeljaar (1 dag meer) zou zijn, behalve in de eeuwjaren, waarvan de 2- voorste cyfers niet door 4 deelbaar zjjn (1600, 2000 enz. dus wel schrikkeljaren). Deze is de Gregoriaansche tijdregeling. Voorts gaf Z.E.Gestr. de berekening aan van Paschen en de verklaring der dagnamen, terwijl werd opgemerkt, dat de Russen en Grieken nog de Juliaansche tijdregeling vol gen, waardoor zij nu 15 dagen in den datum met ons verschillen. Verder passeerden nog de revuehet lengen en korten der dagen, zonnewijzers en torenuurwerken, gordeltjjd, Greenwich en Midden Europeesche tijd. Dit laatste punt zette spr. uitvoerig uiteen. Daarbij verklaarde hij zich voor invoering van den M. E. tijd om economische en hygiënische redenen. Invoering toch geeft groote besparing van licht en door de ver vroeging van het leven wordt meer van het zonlicht genoten, wat voor de gezondheid van groot nut is. Uit dit zeer beknopt verslag blijkt wel, dat de thuisblijvers veel verzuimd hebben. Middenstandskwalen. Dinsdagavond hield in den ontwikkelings cursus van de Alg. R. K. Prop.-Club de heer J. F. Endel, bestuurslid der Kath. Middenstands- vereeniging alhier eene hoogst belangrijke lezing over het onderwerp»De bron van alle Middenstandskwalen'. Spreker beschouwt den middenstand als den trechter, waardoor al datgene wat het groot-kapitaal, de groot-industrie voortbrengt, moet vloeien, teneinde te komen bij den arbeidersstand. De middenstand ligt tusschen de grenzen van kapitaal en arbeid en is alzoo afhan kelijk van de normale werking van beide. Spr. gaat na, hoe het staat met den arbeidersstand, hoe deze in zijn levensonder houd moet worden voorzien door het groot kapitaal, waarbij vaak kinderen naar de fabriek worden gezonden om toch maar een loon te genieten,"dat voor het gezin aller noodzakelijkst is. Van dit vaak lage loon hangt het verbruiksvermogen van den ar beidersstand af en daarmee de koopkracht, die van zoo'n groot belang is voor den middenstand. Vervolgens zet spr, uiteen, hoe de toe stand en de werking is van het groot kapi taal met cijfers toont hij aan dat opeen- hooping van kapitaal schadelijk werkt voor den midenstand. België heeft minder rnil- lionnairs dan Nederland, de arbeidersstand is er daar beter aan toe en als gevolg daafvan de middenstand ook. Daartegenover stelt spr. Amerika met de vele millionnairs, met de talrjjke botsingen tusschen arbeiders en kapitalisten, Midden stand is zoo goed als niet. Zoo is de arbeidersstand afhankelijk van het kapitaal en omgekeerd, beide hebben rechten en plichten tegenover elkaar. Van den samenhang tusschen beide is afhankelijk de mindenstand. Uit de wanverhouding tusschen groot kapitalisten en loonarbeiders is eene geld cir culatie ontstaan, die niet in orde is en dit is de moderne pandora waaruit alle kwalen van den middenstand zijn verrezen. Spr. somt verschillende van die kwalen op on eerlijke concurrentie, verkoopen op crediet, leugenachtige reclame enz. enz. Al die kwalen vloeien direct of indirect uit die bron voort. Die bron is slecht te bereiken, het geneesmiddel moeilijk te vinden. Spr. gaat ten slotte na hoe de berg stroom ontstaat, toeneemt in kracht, dijken omverwerpt, landerijen overstroomt. Onder het luiden van den noodklok komt al het volk dan samen om te overleggen wat er gedaan moet worden. Thans is het tjjd zegt spr. om te overleggen wat er kan gedaan worden om den stroom van het koude egoïsme van den hoogeren stand te keeren. Na een geanimeerd debat besloot de voorz, dezen voor de vele aanwezigen zeer leer- zamen avond. „Alg. R. K. Prop. Club". Maandagavond hield bovenstaande vereeni ging hare gewone maandvergadering. Na ope ning met gebed en een inleidend woord van den voorz., waarin de slechte opkomst werd betreurd, bracht de 1ste secretaris uitvoerig verslag uit omtrent de laatste vergadering, dat onveranderd werd aanvaard. Medegedeeld werd voorts, dat weldra eene groote propa- ganda-vergadering zal worden gehouden toe gankelijk voor alle katholieken, terwijl in de door vertrek ontstane vacature voor secretaris van de commissie der ontwikkeling, werd voorzien door de verkiezing van den heer B. Wehnes. Besloten werd krachtig te gaan werken voor het aankweeken van nieuwe kiezers. De voorz. merkte op, dat hiervoor een commissie was gevormd, die weldra zal vergaderen en spoorde de leden aan allen op die vergadering te verschijnen. By de rondvraag bespraken verschillende leden den toenemenden handel in pornogra- phische producten. Eene uitvoerige discussie ontspon zich, terwyl de laatBte schandaaluit voeringen op het tooneel scherp werden ge- critiseerd. Met een dankwoord des voorzitters en een krachtige opwekking om ook de afwezigen tot jjver aan te sporen, werd de geanimeerde vergadering gesloten. Waarschuwing. Morgenavond treedt in de Harmonie op de zoogenaamde artist en bekende liedjes zanger Speenhof, terwijl mede wordt opge voerd het zeer ongunstig bekend staande stuk >de Tante van Charley». Zoowel om het een als om het ander achten wij het onzen plicht, de lezers van 'Ons Blad» ernstig te ontraden deze voor stelling te gaan bijwonen. Menschen, die zich zelf respecteeren, voegt het niet naar dubbelzinnige aardigheden, onbe tamelijke zinspelingen en schuine moppen te gaan luisteren en nog veel minder, die toe te juichen. Doen anderen dit wol, dan is het niet meer dan een veeg teeken van de jam merlijke zedelijke ontaarding, die, heiaas, ook om ons heen voortwoekert. Een jubllé. 8 Februari herdenkt de heer H. Langen- dam den dag dat hij vóór zestig jaar door B. en W. werd aangesteld als kaasdrager. Brievenbesteller. Met ingang van 1 Februari a.s. is be noemd tot brievenbesteller de heer H. van Drunen alhier. Benoemd. Onze oud-stadgenoot, de WelEerw. Heer H. A. Bots, die'assistent was te Castricnm, is benoemd tot kapelaan te Haastrecht. Eervol ontslag. Aan den agent van politie, den heer J. K. P. Kraan, is na 28 jaar dienst in onze gemeente door B. en W. op zjjn eigen ver zoek eervol ontslag uit den dienst verleend, onder genot van pensioen. Egmondblnnen. Maandagavond vergaderde de R. K. Kies- vereeniging 'Kiesrecht is Kiesplicht», hoofd zakelijk tot het benoemen van afgevaardigden naar de algemeene vergadering te Beverwjjk. De waarnemende voorzitter opende de vergadering en deelde mede, dat 13 nieuwe leden tot de vereeniging waren toegetreden. De notulen werden gelezen en goedgekeurd- De heeren W. en J. Apeldoorn wenscbte men weder bij acclamatie tot afgevaardigden te benoemen, doch de heer Alleman vroeg, of dit reglementair was, waarop ontkennend moest geantwoord worden. Nu volgde een stemming, waaruit bleek dat de heeren W. Apeldoorn en J. Noort werden aangewezen om de vereeniging te Beverwijk te verte genwoordigen. Na eenige besprekingen over bet aan winnen van kiezers enz. werd de vergade ring gesloten. Door d8n gemeente veldwachter dezer gemeente werd heden f 1.50 per persoon uitbetaald een degenen die bjj den brand bij den heer Groen, wethouder dezer ge meente, geholpen hebban te blusschen. On geveer 60 personen ontvingen dit meevallertje. Egtnond aan Zee. Maandagavond baadde ons dorp in een zee van licht. De mooie gaslantaarns waren voor de eerste- maal opgestoken en door dat feit was de gasfabriek geopend. Het raadhuis was geïllumineerd. Er heerschte vreugde bjj alle ingezetenen, want ook door zjjn gasfabriek is Egmond weer een stap verder gegaan op het pad van den vooruitgang en menigeen voorspelt, dat het nieuwe licht, nieuwen voorspoed voor onze gemeente zal aanbrengen. Wij hopen het van ganscher harte. De burgemeester hield ten raadhuize een toespraak tot de raads leden1 en verdere aanwezigen, waarin hij ook op den snellen vooruitgang van zjjn gemeente wees. Na deze plechtigheid ging men naar de fabriekwaar de eerewijn werd gepre senteerd. Ontegenzeggelijk is deze opening een heugelijke gebeurtenis voor onze bad plaats. Akersloot. Vrjjdag a. s. des middags ten 12 uur heeft de installatie plaats van onzen nieuwen pastoor. In de Zondagmiddag gehouden ver gadering van de R. K. Kiesvereeniging werden alle aftredende bestuursleden herkozen, Llmmen. Vrjjdag hield de R. K. Kiesvereeniging hare gewone jaariijksche vergadering in het lokaal van den heer N. Kroon. Na opening door den voorzitter en lezing der notulen, brengt de penningm. versleg uit. Het batig saldo over 1906 bedroeg f 22.60, en de ontvangsten over 1907 bedroegen f 26.22, terwijl de uitgaven f 22.60 hadden bedragen, alzoo een batig saldo van f 25.25. De aftredende bestuursleden, welke allen met bijna algemeene stemmen herkozen werden, namen hunne benoemingen weder aan. Tot afgevaardigden ter algemeene verga dering in het kiesdistrict Alkmaar (Prov. Staten) werden gekozen de heeren Th. Kaan dorp en Corn. Pepping, welke eveneens hunne benoeming aannamen. Een voorstel, om voor de algemeene yer- gadering den leden der kiesvereeniging van convacatie biljetten te voorzien, ten einde de opkomst talrijker te doen worden, werd na eenige besprekingen met algemeene Btemmen aangenomen. De voorzitter, overwegende dat bet aantal kiezers in deze gemeente 213 bedraagt en dat het -aantal leden der kiesvereeniging slechts 100 is, spreekt den wensch uit, dat bet aantal leden moge toenemen, opdat binnen niet al te langen tijd alle kiezers lid zullen zijn van de kiesvereeniging. Hierna deelde de voorzitter mede, dat op Dinsdag 4 Febr. een algemeene vergadering zal gehouden worden van wege de Centrale Kiesvereeniging in het district Beverwjjk. Tot deze vergadering, waarvan de beteekenis niet weinig wordt verhoogd doordien onze afgevaardigde ter Tweede Kamer, de heer Pastoors, baar met zijne tegenwoordigheid zal vereeren, hebben allen leden der kies vereeniging, op vertoon van hun bewjjs van lidmaatschap, vrijen toegang. Ten slotte deelde de voorzitter mede, dat een belangrijk punt der agenda, n.l. de te houden lezing door den WelEerw. Heer v. Noort, wegens diens verplaatsing als kape laan te Amsterdam, zeer zeker tot aller spijt niet in vervulling kon gaan. Niets meer aan de orde zjjnde dankt de voorzitter de aanwezigen voor hun opkomst en sluit de vergadering met den christelijken groet. Castricum. Maandagmorgen is de Z.Eerw. heer Van Leeuwen, oud-pastoor dezer parochie naar Haarlem vertrokken, om in het gesticht der Eerw. Broeders van Johannes de Deo zijn verderen levenstjjd door te brengen. Met innige deelneming in zjjn droevig lot, kwamen Zondag vele parochianen hun jjve- rigen herder, ten afscheid de hand even drukken. Castricum heeft aan vele gemeeDten een goed voorbeeld gegeven. Door reeds nu de onderwjjzerssalarisseu te regelen en die regeling met 1 Jauuari 1908 te doen ingaan, profiteeren de onderwijzers zooveel mogeljjk van de verhoogde rjjksbjjdrage. De volledige salarisregeling is nu Hoofd van sch. I. f 950 tot f 1250; hoofd van sch. II f 950 tot f 1150onderw.(essen) f 600 tot f 875, plus f 100 voor hoofdacts en f 200 voor verplichte hoofdacte. Te gemoet- koming in de woninghuur f 50 voor hen, die daarvoor in de termen vallen. In een onbewaakt oogenblik dronk Zondagmiddag het 4 jarig zoontje van C. Borst, alhier, uit een op de kachel staanden ketel met kokend water. Inwendig hevig gebrand werd het naar het St. Elisabethsgestlcht te Alkmaar ver voerd, waar het den volgenden morgen aan de gevolgen is bezweken. Langendljk. De algemeene vergadering van de Naam- looze Landbouw- en Handelsvereeniging aan den Langendijk en Omstreken zal dit jaar gehouden worden op 26 Februari a. s. te Warmenhuizen. De 7 afdeelingen die de vereeniging telt, hebben elf voorstellen op den beschrijvingsbrief gebracht. De verga dering belooft zeer belangrijk te worden. Van de toevoerlijn te Broek op Lan gendijk zjjn gedurende de vorige week 132 wagonladingen groenten verzonden. Tot pu toe bedraagt dit tijdens het loopende seizoen 3026. Te Broek op Langendijk zijn door de aldaar opgerichte IJsclub twee wedstrijden gehouden. le pijprijden voor heerenUitslag W. Dirkmaat, le prjjs, C. Geluk, 2e prijs en W, Strijbis Jz. 3e prijs. 2e pjjprjjden voor dames Uitslag N. Vroegop, le prijs, A. Dirkmaat, 2e prjjs en G. v. d. Oord, 3e prjjs. Oudkarspel. De vrouwen vereeniging «Liefdadigheid naar Vermogen» alhier, heeft een vergadering gehouden, waarin rekening en verantwoording werd gedaan. Daaruit bleek, dat de ont vangsten over 1907 hebben bedragen f 470,45 s en de uitgaven f 469,90. Op 't oogenblik is nog f 392,36 s op de spaarbank. Schoorldam. Met ingang van 1 April is aan den heer A. Nicolai alhier op verzoek eervol ontslag verleend als brievengaarder. Kalverdijk, Vergadering van de Naaml. Landb. en Handelsvereeniging, afdeeling Harenkarspel, op Donderdag 23 Januari 's avonds ten 7 uur in het lokaal van den heer N. Boon te Kalverdjjk. Na opening en lezing der notulen, bracht de secretaris het jaarverslag over 1907 uit. Het ledental was in het afgeloopen jaar gestegen van 122 tot 128, i I' \Mt~ -- - - - - -

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1908 | | pagina 2