Ons Blad Huwelijks gevolgen K m m BIJVOEGSEL Marktberichten. Gemengd Nieuws Ag enda's. RAADSVERGADERING. Correspondentie. Burgerlijke Stand. B. Kath. Middenstandsvereenijing „De Hanze" te Alkmaar. Limmen. de leer oor engt de een R. K. Kiesveteeniging rlijksche vergadering in het N. Kroon. den voorzitter en lezing de penningm. versie g saldo over 190G bedroeg 'angsten over 1907 bedroegen uitgaven f22.60 hadden batig saldo van f 25.25. bestuursleden, welke allen meene stemmen herkozen hunne benoemingen weder igden ter algemeene verga- liesdistrict Alkmaar (Prov. ekozen de heeren Th. Kaan- Pepping, welke eveneens aannamen, om voor de algemeene ver- n der kieevereeniging van i te voorzien, ten einde de te doen worden, werd na )n met algemeene stemmen overwegende dat het aantal gemeente 213 bedraagt en leden der kiesvereeniging ireekt den wensch uit, dat moge toenemen, opdat langen tijd alle kiezers de kiesvereeniging. de voorzitter mede, dat op een algemeene vergadering den van wege de Centrale het district Beverwijk, •ing, waarvan de beteekenis verhoogd doordien onze Tweede Kamer, de heer iet zijne tegenwoordigheid iben allen leden der kies- srtoon van hun bewijs van en toegang. de de voorzitter mede, dat int der agenda, n.l. de te or den WelEerw. Heer v. ens verplaatsing als kape- i, zeer zeker tot aller spijt kon gaan. de orde zijnde dankt de (ezigen voor hun opkomst lering met den chrietelijken astricum. is de ZEerw. heer Van oor dezer parochie naar n, om in het gesticht der 7an Johannes de Deo zijn door te brengen, neming in zijn droevig lot, ele parochianen hun jjve- afscheid de hand even aeeft aan vele gemeenten 1 gegeven. Door reeds nu arissen te regelen en die ïuari 1908 te doen ingaan, srwijzers zooveel mogelijk rijksbijdrage. arisregeling is nu Hoofd tot f 1250hoofd van f 1150onderw.(essen) is f 100 voor hoofdacte en 'te hoofdacte. Te gemoet- minghuur f 50 voor hen, termen vallen. 'ewaakt oogenblik dronk jarig zoontje van C. Borst, de kachel staanden ketel gebrand werd het naar gesticht te Alkmaar ver in volgenden morgen aan weken. ïgendijk. irgadering van de Naam- i Handelsvereeniging aan Omstreken zal dit jaar op 26 Februari a. s. te s 7 afdeelingen die de sbben elf voorstellen op ef gebracht. De verga- belangrijk te worden, oerlijn te Broek op Lan- inde de vorige week 132 mten verzonden. Tot nu lens het loopende seizoen Langendijk zijn door de IJsclub twee wedstrijden or heeren Uitslag W. C. Geluk, 2e prijs en 'rijs. or dames Uitslag N. i. Dirkmaat, 2e prijs en 'rijs. karspel. iging «Liefdadigheid naar heeft een vergadering kening en verantwoording ruit bleek, dat de ont- ebb8n bedragen f 470,45s 69,90. Op 't oogenblik de spaarbank. torldam. 1 April is aan den heer verzoek eervol ontslag igaarder. verdijk. de Naaml. Landb. en afdeeling Harenkarspel, Januari 's avonds ten 7 van den heer N. Boon izing der notulen, bracht arverslag over 1907 nit. in het afgeloopen jaar t 128. De rekening van den penningmeester sloot met een batig saldo van f 19,79. Aan de orde nu: bestuursverkiezing. De aftredende bestuursleden de heeren J. Slot, L. Dolkes en Jb. Pater werden met groote meerderheid gekozen. Hierna deelde de voorzitter mede, daar hij ook lid was van de Commissie tot coö peratieven aankoop van kunstmest, dat eerst daags eene aanbesteding daarvan zal plaats hebben en dat opgaven daarvan tot 31 Ja nuari a.s. bij hem kunnen ingeleverd worden. De heer Slot lid van 't Hoofdbestuur, deelde dienaangaande nog mede, dat in Maart een tweede aanbesteding zou plaats hebben van kunstmest, welke deels in April deels in Mei zon geleverd worden. Rondvraag Ter sprake werd o.a. gebracht het ophalen en veilen van de uitgeschoten kool. Door Draafsingel te Hoorn, en een stoomhout- zagerij, kantoorgebouw, loodsen, erf en water aan het kleine Oost te Hoorn, met erfpachts- recht van grond en water. De vennootschap wordt bestuurd door twee directeuren. Voor de eerste maal treden als directeuren op de heeren P. van Doornik en M. Zuidweg. Armoede. Een huisbezoeker van de com missie uit de burgerij tot steun aan werk- loozen te Amsterdam trof in een gangetje in de Rozenstraat een heel treuiig gezin aan. Een jonge, krachtige man, vrouw en 8 kin deren onder de 10 jaar zoo goed als naakt, slechts enkele lompen en bloote voetjes. Op een houtvuur stond een pot met aardappel schillen en op den grond de overblijfselen In tegenstelling met berichten in binnen landsche bladen kunnen wij meedeelen, dat niet twéé, maar slechts één jaar voor de bewerking noodig zijn. Eén dag vrij. Met toestemming van de justitieels autoriteit heeft jhr. De Geer de cellulaire gevangenis te Scheveningeu, waar hij gedetineerd is, voor één dag mogen ver laten, ten einde zich naar het sterfhuis zijner cchtgenoote, die eenige dagen geleden over leden-ie, te Nijmegen te begeven. Te dien einde werd de veroordeelde Zon dagochtend door een rijksveldwachter naar Nijmegen getransporteerd, vanwaar hy des avonds, onder hetzelfde geleide, in de straf inrichting terugkeerde. Kinderzegen. Het gezin van T. van Buuren te Bergschenhoek werd dezer dagen vermeerderd door de geboorte van drie meis- iijk van G. BI., vrachtbode op Stryen, een alleen wonend man. Vermoedelijk is hy door den mist verdwaald geraakt en van den hoo gen havenkant gevallen. Goed afgeloopen. Vrijdagmiddag om streeks half vier bemerkte men, dat de tele- phoonpaal aan den Zeedijk te Hilversum door het trekken der zwaar met rijp belaste dra den onrustbarend begon te hellen. Om hem weer recht te krijgen, moest de werkman W. Levendag naar boven om aan den top een draad te bevestigen, die in tegen overgestelde richting aan den grond werd vastgemaakt. Boven bij de draden gekomen en bezig zijnde met het lastige werk, knap ten plotseling onder een heidensch lawaai alle draden in de richting Heerenstraat af, waardoor de telephoonpaal zoodanig heen en weer begon te zwiepen en over te hellen, dat de werkman ziin houvast, verloor en van PUR5ÏEREND, 38 Jan. Aangevoerd 220 Runderen, waaronder 141 vette /0.60 a 0.76 p. K.G., prijshoud. stug, 79 m. en g, koeien f 180 a 260, prijshoudend, atng, 6 stieren, 67 vette kalveren f 0.80 a 1.00 p. K.G., stug, 161 nucht. f 11 a 25, vlug, 16 paarden, 383 schapen f28 a 30.00 en 300 overhouders f 18 a 25, lager prysli. vlug, 373 vette varkens 45 a 49 et. p. K.Q. stug, 41 magere id. 1 16 a 25.00, stug, 161 biggen f 5 a 9.uiatig. 60 mand appelen f 1.50 a 2.00. 80 mand peren (1.50 a 2.00 ganzen /'0.a 0.00. Kleine Kaas I 29.Middelbare (28.aange voerd 49 stapels. 1162 kg. boter f 1.85 a 1.45, Xipeieren (4.75 a 5 35 per 100. BROEK OP LANGENDIJK, 27 Jan. Heden werd besteed voor: aardappelen, graafjes, f 0,00 a 0,00, ronde dito f0,00 a 0,00 per 17y2 K.G. '/i H.L., reuzen bloemkool f0,00 a 0.00, roode kool f 3,00 a 7,00, gele kool f 3,50 a 7,50, Deensche witte kool f 2,00 a 4,25, uien f0,90 a 1.05, Bieten f 8.00 a 11.50, alles per 171/s K.G. TT„,1 van van Woensdag 29 Januari 1908. Openbare vergadering van den Raad dezer gemeente, op heden, 29 Jan. des nam. 1 uur. Afwezig de',heeren Melchers en de Groot met kennisgeving. De voorzitter opent de vergadering en deelt mede dat de notulen voor de volgende vergadering ter visie zullen liggen. Achtereenvolgens komen aan de orde: Punt i. Ingekomen stukken. d) een schrijven van Dr D. M. Kooij houdende bericht, dat de herbenoeming tot lid der Commissie van Toezicht L. O. door hem wordt aangenomen. b) alsvoren, van Mr. W. F. A. Verhoeff, idem de herbenoeming tot regent van het Burgerweeshuis. c) alsvoren, van den heer J. K. Ous- hoorn, idem de herbenoeming tot lid der Commissie van Toezicht op het Stedelijk Muziekkorps. d> alsvoren, van den hee' P. de Lange P.Bz., idem de herbenoeming tot lid van het Burgerlijk Armbestuur. ealsvoren, van den heer W. H. J. Hel ling, idem de herbenoeming tot lid van het bestuur van het Stads-ziekenhuis. alsvoren, van Mr. j. j. Carsten,idem de herbenoeming tot lid van het college van Curatoren van het Gymnasium. Allen voor kennisgeving aangenomen. g) alsvoren, van B. en W. houdende bericht, dat Dr. M. Boas te Amsterdam, tijdelijk is belast met de waarneming der betrekking van leeraar in de oude talen aan het Gymnasium. Voor kennisgeving aangenomen. h) alsvoren van het bestuur van de Pluimveevereeniging „Aves" houdende dankbetuiging voor de verleende subsidie voorde op 28 en 29 Februari en 1 Maart a.s. te houden tentoonstelling. Voor kennisgeving aangenomen. i) alsvoren van Ged. Staten, houdende bericht van ontvangst van 's raadsbesluit tot wijziging der Verordening op het be stuur van het Stadsziekenhuis. Voor kennisgeving aangenomen. j) alsvoren, ten geleide van het goed gekeurde raadsbesluit tot afstand van een standplaats ter kermis voor de jaren 1909, 1910 en 1911 aan H. Hommerson. Idem. k) alsvoren, ten geleide van de goed gekeurde gemeente-begrooting voor 1908. Idem. i) alsvoren, ten geleide van het goed gekeurde raadsbesluit tot het aangaan van eene kasleening. Idem. m) alsvoren, eene beschikking van Ged. Staten, houdende vaststelling van de gemeente rekening over 1908. Idem. n) alsvoren, een schrijven van het be stuur der Huishoud en Industrieschool, houdende bericht, dat de begrooting voor 1908 weldra zal worden ingezonden. Idem. 0) alsvoren, een adres van de Alkmaar- sche Exploitatie Maatschappij, om het deel van de Oude Zandersloot tusschen Linde laan en de sloot naar Ropjeskuil aan haar te verkoopen. Wordt uitgesteld tot na punt 7. p) alsvoren, een adres van de afd. Alk maar van dea Bond van Nederlandsche onderwijzers, betreflende een in de vergade ring van 26 November 1.1. gehouden debat. De Voorzitter stelt voor dit stuk voor kennisgeving aan te nemen. De heer Van Buijsen zal zich buiten stemming houden, wanneer het in behan deling mocht komen. De heer Glinderman zal niet over het stuk spreken omdat hij het nog niet gelezen heeft. Wordt voor kennisgeving aangenomen. qalsvoren, een rapport van den Opzich ter over den Hout en de plantsoenen, be treffende bemesting van den Hout. Voor kennisgeving aangenomen. Punt 2. B. en W. stellen aan den Raad voor 1. Voor het terrein tusschen den 00-- telijken Stationsweg en de Stationsstraat: a. de verlenging van de Snaarmans- laan, van de Stationstraat tot den Hel- derschen weg te noemenVerlengde Snaar- manslaan b. de straat, evenwijdig loopende aan den Helderschen weg achter den grooten gashouder, den naam te (-reven van Gas straat hetgeen voor het gebruik aanneme lijker wordt geacht dan Gashouderstraat; c. de straat, die de beide vorige ver bindt, te noemen de Kinheimstraat, naar de naburige boterfabriek „Kinheim". 2. Voor het in exploitatie gebrachte terrein van de Alkmaarsche Exploitatie- Maatschappij a. den breeden weg van den Singel tot de ontworpen splitsing te noemende Nassaulaan. Deze naam schijnt voor den breedsten en veel belovenden weg gepast, wijl de gemeente reeds een Wilheminalaan en een Emmas traaf bezit b. de openruimte, gevormd door de sub a bedoelde Nassaulaan, waar deze zich in tweeën splitst en de straat welke deze gesplitste straten weder verbindt, samen te vatten en te noemen: Nassauplein; c. de straat, voerende van het noordelijk gedeelte van het Nassauplein naar den i Westerweg te noemen: Egmonderstraat d. de straat, voerende van het westelijk gedeelte van het Nassauplein naar den Westerweg, te noemen: Lamoraalstraat. De namen sub c ea d voorgesteld zijn ontleend aan de nabijheid van de Egmon- dervaart en de Egmondermeer, waarvan graaf Lamoraal, een groot figuur in onze geschiedenis, de bedijker was. Het komt B. en W. wenschelijk voorden doop der overige fragmentstraten op dit bouwterrein uit te stellen tot deze tot eenige ontwikkeling zijn gekomen. De heer Glinderman constateert met ge noegen dat B. en W. zooveel mogelijk his torische namen aan de straten geven. Spr. stelt voor de Gasstraat te noemen Van der Meijstraat. Hij is een man, die veel ge daan heeft voor de ontzetting van Alkmaar. De Voorzitter meent, dat als hij zooveel voor Alkmaar gedaan heeft, hij wel een mooiere straat verdient. De heer Glinderman zal thans niet ver der op deze kwestie aandringen, maar geeft zijn denkbeeld toch in overweging. De heer Uïtenbosch stelt voor niet te zeggen: Verlengde Snaarmanslaan, maar eenvoudig Snaarmanslaan, evenals Gasstraat voor Gashoudersstraat. De heer v. d. Boseh stelt voor de Gas straat, Gashoudersstraat te noemen. Besloten wordt de straten te noemen Gashoudersstraat en Snaarmanslaan, terwijl 2 van punt 2 conform voorstel B. en W. wordt aangenomen. Punt 3. Ter vervulling der betrekking van marktmeester der kleine kaas aardap pelen- en eierenmarkt, op eene jaarwedde van f 73 bieden B. en W. de volgende voordracht aan den Raad aan: S. H. van Drunen, 2. J. J. Joosten, 3. F. C. Rike Jrallen te Alkmaar. De heer S. H. van Drunen wordt geko zen met 10 stemmer, terwijl de heer Joosten 4 en Rike 1 stem" verkrijgt. Punt 7. Voorstel van B. en W. om a. aan Mej. C. van den Kommer, met in gang van 1 April a.s een eervol ontslag te verleenen uit hare betrekking van stads- vroedvrouw; b. uit de navolgende aan beveling eene keuze te doen, ter vervulling der open te vallen plaats: 1. Mej. D. M. Manheim, vroedvrouw te Alkmaar; 2. Mej. C. W. van der Weele, vroedvrouw te Boe- kflo; 3. Mej J. W. ModderRoozen, vroedvrouw te Schoorlen te bepalen, dat de benoeming zal plaats hebben voor den tijd van vijf jaren, ingaande den isten April a.s. Zonder hoofdelijke stemming wordt aan Mej. v. d Kommer eervol ontslag verleend. In hare plaats wordt gekozen Mej. Man heim met 10 stemmen, terwijl Mej, van der Weele 4 stemmen verkrijgt en 1 stem blanco wordt uitgebracht. Punt 4. Voorstel van B. en W. om het bestuur van het Burgerweeshuis te machtigen een der lokalen van het Burgerweeshuis tot wederopz?ggens, op de door het wees huisbestuur te stellen voorwaarden, in ge bruik af te staan aan het bestuur van de Evangelische Unie alhier, tot het geven van godsdienstonderwijs. Zonder hoofdelijke stemming conlorm besloten, terwijl de heer v. d. Feen de Lille als Regent van het Burgerweeshuis verklaart bij eventueele stemming buiten stemming te blijven. Punt 5. Voorstel van B. en W. om de woningen, plaatselijk bekend Kennemer- singel, Wijk E Nos. 20 en 21, ten kadaster bekend gemeente Alkmaar in sectie E Nrs. 620 en 619, van welke het eene E No. 20 bewoond wordt door B. van Eist, schilder, en het andere E 21 onbewoond is, onber woonbaar te verklarenmet last deze wo ningen te ontruimen binnen den tijd van drie maanden, te rekenen van den dag waarop de tijd tot voorziening is verstreken of dit besluit is gehandhaafd. Afschrift van dit besluit, bij te adviseeren dienstbrief, onverwijld, onder overlegging van een afschrift van het advies der Ge zondheidscommissie, te zenden aan den be woner van het perceel E No. 20.en aan den eigenaar J. J. H. Weijmer. ten fine als daarin is omschreven; voorts afschrift te zenden aan den Directeur der gemeente werken, met opdracht om binnen den wet telijke» termijn aan de bovenbedoelde wo ningen een kenteeken te doen bevestigen, als bedoeld in de artt. 12 en der Bouw en Woningverordenicg alsmede een afschrift aan de Gezondheidscommissie tot informatie. Conform besloten zonder hoofdelijke stemming. Punt 6. Voorstel van B. en W.: A. Burgemeester en wethouders te mach tigen tot het doen rioleeren van de Ooster burgstraat, de Nieuwstraat, alsmede den Westerweg en omgeving, overeenkomstig de door den Directeur der gemeentewerken opgemaakte plannen. B. Genoemd college te machtigen den post onder- volgnr. 106 der gemeentebegroo- ring voor f908, voor de werken sub A be doeld, met een bedrag van 1240 te over schrijden en uit te noodigea te zijner tijd de noodige financiëele voorstellen te doen tot vinding dezer gelden. De kosten van deze werken zijn geraamd als volgt Verbetering rioleering Oosterburgstraat f 79°-— Nieuwstraat 1070. Rioleering Westerweg en omgeving 1880. /3740-— De heer de Lange zegt dat het Wester hofje eeen gemeente-eigendom is en daarom kan thans verbetering daarvan niet worden voorgesteld. Misschien zijn die eigenaars thans echter genegen zich bij het riool aan te sluiten. De Voorzitter zegt, dat daartoe pogingen in het werk worden gesteld. Onze R. K. kiesvereeniging mwu ziuuuag avond haar goed bezochte jaarvergadering, ook bjjgewoond door den ZeerEerw. Heer Pastoor Oudewater. Het geestig gesteld jaarverslag van den secretaris, den heer Mathysen, getuigde van opgewekt leven, terwijl de penningmeester, de heer Dikman, op een flink saldo kon wijzen. De secretaris aan de beurt van aftreden, werd met bijna algemeene stemmen herkozen en nam de benoeming aan. De avond was verder gewijd aan een bespreking der wet op het Arbeidscontract, ingeleid door den heer A. J. Oostdam, van Den Haag, die ruimschoots gelegenheid gaf tot het stellen van vragen, van welke gele genheid drnk gebruik werd gemaakt. De pastoor bracht spr. hartelijk dank voor zijn bevattelijke, onderhoudende rede, welke een goed en duidelijk inzicht in de wet had gegeven. De president, de heer Spek man, sloot zich hierbij aau, den heer O. onder applaus der vergadering een «tot weerziens» toeroepend. Hoorn. De Stct. no. 23 bevat de statuten der N. V. Stoomhoutzagerij en Hout handel, voorheen vau Doornik en Zuidweg, te Hoorn. Doelhet koopen en verkoopen van hout, zoowel ruw als bewerkt, gezaagd en ongezaagd, zoomede het zagen van hout voor eigen rekening en voor rekening van derden en voorts al datgene wat verder op het hontvak en den houthandel betrekking heeft. Duur 20 jaren. Kapitaalf 130,000, verdeeld in 130 aandeelen van f 1000, waarvan 120 zijn geplaatst en volgestort, nbreng ter volstorting van 118 aandeelen een loods, kapberg, stal en erf aan den Asscher, leden der firma's J. Asscher Cie. te Parjjs en I. J. Asscher te Amsterdam. Dag en nacht wordt de steen thans door speciale politie bewaaktuitgebreide voor zorgsmaatregelen zjjn genomen om de «Culli- man« tegen alle mogelijke ongevallen te be schermen. 's Nachts wordt de diamant bewaard in een extra groote brandkast van buitengewone sterkte, die weer geplaatst is in een groote brandkluis. Eenmaal daarin afgesloten, zou-- den inbrekers stel dat zjj ooit de dwaas heid zouden willen of kunnen beginnen om een poging tot diefstal te doen zeker veertien dagen onafgebroken moeten arbei den aleer zij die sterke muren verbroken hadden. Nachtwakers controleeren de kluis aan de buitenzijde elk uur eu de geheimen der afsluiting zijn aan slechts weinige inge wijden bekend. Koning Edward stelt bijzonder veel be lang in de «Culliman*. Dat blijkt wel hier uit, dat de Koning de vorige week eenige leden der firma Asscher in particuliere audiëntie ontvangen heeft en zelf zijn hove lingen omtrent de bewerking heeft uitgelegd. Het is natuurlijk voor ons land en in het bijzonder voor de Nederlandsche diamant industrie een zeer groote onderscheiding, dat aan een Hollandsche firma de bewerking van dit uiterst kostbare kroonjuweel is toe vertrouwd. Wij herinneren er aan, dat de firma Asscher eenige jaren geleden ook de veel kleinere «Excelsior» bewerkt heeft. Van te meer beteekenis is deze onderscheiding, wanneer men weet, dat van uit Parijs, Lon den en Antwerpen heel wat pogingen ge daan zijn om den steen ter bewerking te krijgen. van O. te Enschedé komt een juffrouw, die verzoekt eenige hoeden .op zicht te mogen meenemen. Ofschoon de winkelier hiertoe niet graag overgaat, voldoet hij eindelijk aan haar verlangen, doch laat uit voorzorg iemand met haar meegaan. Op weg naar haar woning koopt de juffrouw kwansuis in een sigarenwinkel eenige sigaren, en vraagt of ze daar voor eenige oogenblikken een hoed mag laten staan. Dit wordt haar toe gestaan. Ze laat een der haar op zicht mee gegeven hoeden in den winkel en vult de doos met een vod en met haar begeleidster, die buiten is gebleven, gaat ze verder. Bij haar z. g. woning gekomen, zegt ze tot haar geleidster, dat het voor deze niet wenschelijk is binnen te gaan. Hiermee is deze echter niet gediend, neemt de hoedendoos „in ont vangst en keert naar den winkel terug. De patroon blij zijn hoeden te hebben behouden, ontdekt spoedig het bedrog. In den sigaren winkel is echter de hoed reeds afgehaald. De politie met het feit in kennis gesteld, heeft de dievegge nog niet kunnen uitvinden. Griezelig. Bij Freudenberg, in West- falen, heeft een trein een lijkwagen aange reden. Koetsier en paard werden gedood en het lijk uit de kist geslingerd. Achterover geslagen. Toen de knecht S. van den heer W., zadelmaker te Goor, Zaterdagavond naar bed wilde gaan, sloeg hij bij het opgaan der trap achterover en werd met een hevig bloedende wonde in het achterhoofd- opgenomen. Direct ingeroe pen geneeskundige hulp- mocht niet meer baten na een uur stierf hjj, zonder tot be- wustzijn te zijn gekomen. Door den mist misleid. - Zaterdagmorgen is uit de haven te Strijensas opgehaald het -> 1UU4402 4404 10107 12507 15129 18051 20808 F. Dit berust op een misverstand. Zal worden gerestitueerd. Een onzer correspondenten. Reeds meer malen deelden wij u mede, dat mef-geplaatste correspondentie ook niet gehonoreerd wordt. Wij vestigen hierop nogmaals uwe aandacht, opdat later u teleurstelling bespaard blijve. De Administratie. Alkmaar. GEBOREN27 Jan. Margaretha Cornelia, d. van Cornelis Plomper en Wilhelmina Perfors. Leendert, z. van Faulus Cornelis Nicolai en Guurtje Palenstein. 28 dito. Dirk Gosewijn, z. van Dirk Gosewijn van Beek en Cornelia Elisabeth Slegtkamp. Geertje, d. van Pieter Oofjkaas en Maartje Kwantes. 27 dito. Anna Maria, d. van Pieter Marie de Wolf en Catharina Christina van Doorninck. OVERLEDEN26 Jan. Andries Tokkie, 20 j., won. te Amsterdam. 27 dito. Trijntje Osinga, echtg. van Hendrik Bakker, 30 j. ALKMAAR, 27 Jan. Aangevoerd 13 Koeien en Ossen 160 a 270, 47 vette Kalveren ƒ40 a 100, per Ned. pond 80 a 90 ct. 28 nacht. Kalveren f 8 a 20 per stok; 12 magere Schapen 15.00 a 25.00, 0 vette idem f 00.00 a 00,00, 347 vette Varkens 40 a 49 cl. p. Ned. pond, 62 mag. idem 16 a 18. uag j.i. aan uuaeu aromvu jvugonj en in 't bijzonder aan mijnheer en mevr. Wanna voor de liefderijke verzorging aan hem besteed. F. RABELING en Echtgenoot». TK li OOP: Een knap ISargerwoonhafa met Schaartje, staande aan den Rijksstraatweg in de kom van het dorp Heiloo. Te bevragen bij S. HOEDJES, Motselaar. zjjnhet koopen van KINDERSPEL LEN, KINDERPRENTEN, enz. enz., bij W- NEDKRKOORN, lla.ngrestra.Eit A 11. Buitengewone Vergadering morgen avond (Donderdag) ten 7*uur, ten huizo van den heer Peperkamp, Breedstraat, alhier De WelEdele Heer A. J. VAN BENTHEM zal dien avond aantoonen het nut van de mogelijkheid en middelen tot oprichting van een Midden- etande-Credietbank. Alle Leden hebben dien avond recht van introductie. HET BESTUUR, É2Ë -

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1908 | | pagina 3