r 1 Plaatselijk Nieuws. de bonden sprong daarna op den zoon van gchwarzeustein toe, die op eenigen afstand «tond te kyken. De hond was niet van hem weg te krijgen. Schwarzenstein, die van den ■nuffelenden hond niets te vreezen had, werd zeer onmatig. Zaterdagmiddag bracht men hem naar de plaats van den moord. Hij beefde over het heele lichaam en riep luide Help, help I 'a Avonds zou men hem bij het lijk van zijn vader brengen. Frankrijk. Haat der kerkvyanden. Tot welke onbegrijpelijke ruwheden de haat tegen de geestelijkheid, die kunstmatig onder het volk wordt aangewakkerd, voeren kan, kan men zien uit een geval, dat in den omtrek van Le Mans heeft plaats ge- s n*. rUionoltA-TTnon dft Verscheidene zijner vrienden, die vergun ning gekregen hadden, hem te bezoeken, waren in eene automobiel naar de gevange nis gekomen. Nauwelijks stopte de automo biel toen eene geweldige ontploffing plaats had. De commandant van het fort deed de pas aangekomenen arresteeren en plaatste schildwachten rondom het fort. Daar het onderzoek echter geen enkel resultaat opleverde, werd aan de vrienden van Lopez vergunning verleend om te ver trekken. Korten tijd daarna bemerkte men de ver dwijning van Lopez. Naar het schijnt zijn, in de verwarring, die op de ontploffing volgde, hem sleutels in de hand gespeeld, waarmede hij de deur van zijn kerker heeft kunnen openen en naar buiten hèeft kunnen 1Tlïï .'.onjo opin de automobiel te Heer van Bnysen, arromlissements-schoolop- ziener, voor de Alkmaarsche onderwijzers, die in vrij fiinken getale waren opgekomen. (Waarom hadden zoo weinig kath. onderwij zers aan die uitnoodiging gehoor gegeven De geachte spreker stelde als voorwaarde voor een goede tijdregeling, dat deze geba seerd moet zijn op standvastigheid, aan welke voorwaarde de sterretijd, door astro nomen gebruikt, voldeed. Echter is de sterretijd voor het dagelijksch leven onbruik baar, wijl een vaste ster, waarvan moest uitgegaan worden, niet op alle deelen der aarde zichtbaar is, tenzij het een ster in den equator ware. Daarom is de zon de regelaarster van den tjjd geworden, waarnaar wij onzen tijd zonnetijd noemen. Evenwel is de zonnebe- weging (eig. beweegt de zon zich niet, maar spr. om te overloggen wat er kan gedaan worden om den Etrooru van het koude egoïsme I van den hoogeren stand te keeren. Na een geanimeerd debat besloot de voorz. dezen voor de vele aanwezigen zeer leer- zamen avond. „Alg. R. K. Prop. Club". Maandagavond hield bovenstaande vereen! ging hare gewone maandvergadering. Na ope ning met gebed en een inleidend woord van den voorz., waarin de slechte opkomst werd betreurd, bracht de 1ste secretaris uitvoerig verslag uit omtrent de laatste vergadering, dat onveranderd werd aanvaard. Medegedeeld werd voorts, dat weldra eene groote propa- gauda-vergadering zal worden gehouden toe gankelijk voor alle katholieken, terwijl in de door vertrek ontstane vacature voor secretaris van de commissie der ontwikkeling, werd Lltnmcn. Vrijdag hield de K. K. Kiesvereeniging hare gewone jaarlijksche vergadering in het lokaal van den heer N. Kroon. Na opening door den voorzitter en lezing der notulen, brengt de penningm. verslag uit. Het batig saldo over 1906 bedroeg f 22.60, en de ontvangsten over 1907 bedroegen f 26.22, terwijl de uitgaven f 22.60 hadden bedragen, alzoo een batig saldo van f 26.25. De aftredende bestuursleden, welke allen met bijna algemeene stemmen herkozen werden, namen hunne benoemingen weder aan. Tot afgevaardigden ter algemeene verga dering in het kiesdistrict Alkmaar (Prov. Staten) werden gekozen de heeren Th. Kaan dorp en Com. Pepping, welke eveneens hunne benoeming aannamen. De heer van den Bosch maakt bezwaar tegen de overschrijding met bijna de helft van den post. Spr. is er in beginsel tegen en daarom hadden B. en W. vroeger vóór het opmaken der begrooting hieraan moeten denken. De heer Gluidertnan is het eens met den heer v. d. Bosch en vraagt, of deze verbetering niet kan worden uitgesteld De Voorzitter is het met beide vorige sprekers gehe-T eens, doch er is niets aan te doen. Het wordt thans in de vergadering gebracht, omdat er zoo spoedig mogelijk, aan d*t werk moet begonnen worden, te meer met het oog op de tijdsomstandig heden. Spr. vraagt of iemand een voorstel heeft. De heer v. d. Bosch zou willen voor stellen, dat in beginsel besloten wordt de Nieuwstraat wel te verbeteren, maar deze verbetering uit te stellen tot het volgende jaar. De heer Glindcrman stelt voor, den Westerweg uit te stellen dan blijft men meer aan de begrooting. De heer Uitenbosch verwondert er zich over dat er nog tegenstand in den Raad is. Reeds sinds 1902 verkeeren de bewo ners van den Westerweg in een slechten toestanden daarom juicht spr. het voorstel van B. en W. toe. Spr. acht splitsing van het voorstel niet goed, omdat steeds aan de bewoners van de Oosterburgstraat ge zegd is, dat de rioleenng daar verbeterd zal worden. Verder is het veel beter in 't voorjaar aan de rioleering te werken, terwijl het precies hetzelfde is, of thans of in Aug. b.v. het geld wordt uitgegeven. De heer v. tl. Been de Lille vraagt, waarom de Westerweg niet op de begroo ting geplaatst werd. De Voorzitter antwoordt, dat er nooit plannen van te voren worden gemaakt, waar deze steeds in den Raad ter behan deling komen. De heer v. d. Bosch zal zich niet ver zetten tegen de verbetering, wanneer deze zoo urgent is, maar dan spijt het spr. dat het stelsel der gemeente Alkmaar niet goed is. Spr. vindt het voorzichtiger met het gebruikelijke stelsel te breken dan er telkens van af te wijken. De Voorzitter merkt op, dat de laatste opmerking wel wat onbillijk is, daar zoo dikwijls niet wordt afgeweken. De heer Boelmans ter Spill komt op tegen de bewering van den heer Uitenbosch, als zou deze kwestie reeds van 1902 rusten. Dat is lang niet zeker, al is zij nog niet in openbare behandeling geweest. Overigens heeft de heer Uitenbosch als lid der Com van Bijstand in dezen nog nooit iets over dit plan laten hooren. De heer Uitenbosch komt hier tegen op en zegt, reeds tweemaal in den Raad over den toestand van den Westerweg geklaagd tf hebben. De heer Boelmans ter Spill zegt, dat de heer Uitenbosch hem niet begrepen heeft. Spr. ontkent niet. dat die weg slecht is, maar hij gevoelt toch ook wel iets voor het bezwaar der heeren v. d. Bosch en Glinderman. Verder heeft de heer Uitenbosch nooit in de Comm. van Bijstand gezegd, dat hij in de eerste plaats was voor de verbetering van den Westerweg. De heer Uitenbosch zegt, dat hij als minderheid zich nooit openlijk verklaard heeft, omdat dit m de Comm. nooit gebeurt. De heer Glinderman spoort nogmaals aan tot uitstellen vau de rioleering van den Westerweg. De Voorzitter verdedigt nader de votee- ring van het geheele bedrag. De heer Uitenbosch verdedigt zich tegen over het verwijt, ook van den heer Glin derman als zou hij nooit voor de rioleering van den Westerweg zich hebben verklaard. Het is in de commissie nog nooit gebeurd, dat een lid een speciaal voorstel deed. De heer Dorbeck gelooft dat de Raad zich gaat bevinden op een zeer gevaarlijk terrein en een hellend vlak. Het gaat hier over een principieele kwestie. Wij gaan op een hellend vlak. Wij zijn het stadium dat wij met de rioleering niet weten waar we blijven, nog niet te boven. Waar gaan we dus heen, wanneer nu de begrooting reeds wordt overschreden. Wij stellen een zeer gevaarlijk precedent. Spr. zal dan ook zijn stem niet verleenen aan het voorstel van B. en W. en zou willen voorstellen een der posten weg te nemen. De heer Boelmans ter Spill gelooft, dat het voordeeliger is, het voorstel in zijn geheel aan te nemen. Spr. hoort echter dat de gevoerde discussie aanleiding zal zijn, om in 't vervolg niet zoo spoedig de be grooting te overschrijden. De heer Glinderman kent geen enkel bezwaar tegen splitsing van het voorstel en zou dat bezwaar wel eens willen weten. De Voorzitter gelooft ook, dat er in 't algen-een geen bezwaar tegen bestaat. Dit is echter een voorstel dat B. en W. bij hooge uitzondering doen. De heer Dorbeck betwijfelt of het wel een_ uitzonderings-voorstel is, want het motief voor het voorstel 's reeds reden dat het niet bij één voorstel zal blijven. Op 'c oogenblik kan spr. zijn stem niet aan 't voorstel verleenen. De heer v. d. Bosch meent, dat het beter is het voorstel-Dorbeck aan te nemen en zal dit steunen. In den loop des jaars Kan men dan nóg zien. Wanneer men in 't najaar eerst tot rioleeren overgaat, kan men beter zieni hoe groot de uitgaven zullen worden. Spr. vindt het daarom beter, thans alleen de twee eerste posten aan te nemen, terwijl men dan op de volgende begrooting een hoogeren post dan f 2500 voor rioleering kan plaatsen. Hierna komt in behandeling het voor- stel-Glinderman om den laatsten post te schrappen. Dit voorstel wordt verworpen met 9 tegen 6 stemmen. Vóór: de heeren Dor beck, Glinderman, v. d. Bosch, Meienbrink, Wanna en Fortuin. De Voorzitter deelt nog mede, dat de gemeente heeft aangekocht het huis van de wed. de Munk op het Ritsevoort voor de sorn vau f 2285 en stelt voor dit goed te keuren. Conform besloten. I11 behandeling komt hierna het adres der Alkm. Exploitatie-Maatschappij, tot demping van den sloot naar Ropjeskuil. De heer Dorbeck vraagt waarop hoofd zakelijk de voorwaarden neerkomen. De Voorzitter deelt deze mede De heer v. d. Been meent, dat deze voor waarden niet gering zijn en spr. vraagt of met de Mij. daarover reeds is onderhandeld, anders zou de gemeente wel eens op groote kosten kunnen komen. De Voorzitter gelooft niet dat de Mij. er veel op tegen zal hebben. De heer Dorbeck deelt mede, dat de Mij. de illusie heeft, dat de gemeente niet on genegen zal zijn de zich in loco bevindende huisjes te_ onteigenen. Indien dus de Mij. dergelijk idee heeft, is het misschien wel mogelijk dat de Mij. eenige bezwaren heeft, ofschoon spr. gelooft dat de onderhande lingen niet zullen afspringen. Conform besloten. Hierna wordt de openbare zitting ge sloten en gaat de Raad over in comité generaal. De geschiedenis van een lange kerel.* Het ie algemeen bekeDd, dat koning Fr iet- rieh Wilhelm I bij jsijne voorliefde voor lange kerels, voor de in geval van oorlog onbruikbare reuzengarde groote sommen overhad, die mat zijne zuinigheid volstrekt niet in overstemming zijn te brengen. Hij was met brieven en gebruik van politieke betrekkingen voortdurend in de weer, om «twee ruster-mannen» voor de garde te ver krijgen. Een voorbeeld daarvan vinden wij in een opstel van Max Berbig in de «Hei- matblfitter aua den koburg-gothaischen Landen». Toen hertog Friedrich III van Gotha-Altenburg na de aanvaarding der regeering in Potsdam zijne opwachting kwam maken, werd hem dan ook verzocht, eenige recruten voor de garde te zenden. De hertog zond hem uit de gevangenis een vreemden struikroover van buitengewone lengte. Met dit pracht exemplaar was Friedrich Wilhelm lang niet tevreden en in zijne onverzadigbare recruteDhonger vroeg hij naar meer. Ds hertog meende het beste te doen, de zaak maar op de lange, politieke baan te schui ven. Maar Friedrich Wilhelm liet niet los voortdurend werd de arme hertog met brieven en aanmaningen overstelpt en ein delijk moest hij, daar hij geen langen struikroover meer tot zijne beschikking had, eene proclamatie aan zyn volk richten, waarin 'n »lange kerel», werd opgeroepen. Na lang zoeken gelukte het er een te vin den, die door luitenant Siegfried naar Berlijn gevoerd werd. Het was de 34 jaar oude, gehuwde landbouwer Hans Georg Partsche- feld te Freienoria in het district Kahla, vader van twee zoons. Hij was 6 voet 11 duim of 2.04 meter lang. Siegfried berichtte weldra, hoe de koning in zijn schik geweest was met den langen recruut, en Friedrich Wilhelm schreef zelf, dat hij Siegfried bevolen had, den hertog mede te deelen, hoeveel genoegen hem het «geschenk» gedaan had. Als schadevergoeding voor het gemis van zoo'n langen onderdaan kreeg de hertog de belofte, dat Gotha Altenburg van inkwar tiering van troepen des rijks zou worden bevrijd. Daarentegen nfoest de hertog ook het land van den garde soldaat doen be bouwen en voor het onderhoud van vrouw en kinderen zorg dragen. Eerst na den dood vau den koning kon Partschefeld van de reuzengarde wegkomen eu naar huis terugkeeren. Ben oplichter minder. De Duitsche jus titie zal binnenkort met een internationaal bedrieger afrekenen. Het is zekere Walz, uit Neurenburg, die sedert jaren, van Nederland en Frankrjjk uit, een uitgebreiden handel dreef in balletjes, die volgens zijn beweren ammoniak bevatten en die men in de peer van een petroleumlamp moest doen, om het licht te verbeteren. Deze ammoniakballetjes werden met veel ophef in Duitsche kranten aanbevolen. Walz stelde ook vele agenten aan, die in den beginne overstelpt werden met bestellingen, welke in werkelijkheid van Walz zelf afkomstig waren. De schynbestel- lingen moesten dienen, om die menechen te verleiden groote voorraden van het waarde- looze bocht op te doen. Want, de «ammoni akballetjes» waren in werkelijkheid naftaline- balletjes. Walz heeft honderdduizenden met zyn geknoei verdiend, maar niet ongestoord van de vruchten van zijn bedrog kunnen genieten. Hij is in handen van de politie en zal eerlang een rondreis door Duitsch- land moeten doen, om van verschillende rechtbanken loon naar werken te ontvangen. A r :i 1 'i daarbjj in zijn ascetisch leven, zijn onwan kelbaar Godsvertrouwen, de groote persoon lijke genegenheid, die de H. Vader hem toe droeg, de Bympathie zijner mede-bisschoppen, die hem telkens het voorzitterschap hunner vergaderingen toevertrouwde, en de groote steun van den coadjutor, dien op zijn ver langen de H. Stoel hem een viertal jaren geleden had toegevoegd in mgr. Amette. Italië. Diefstal van een kelk. In de kathedraal van Ancona is een zeer kostbare kelk gestolen, die in 't begin der 19e eeuw door Lodewljk XVIII geschonken was aan kardinaal Delia Genga, die later Paus is geworden onder den naam Leo XII. De kelk was versierd met paarlen en had een waarde van twee honderdduizend francs. Ook nog andere voorwerpen van waarde zijn er gestolen. Werken voor het volk I De leider der Italiaansche socialisten, Enrico Ferri, directeur van de Avanti gaat naar Zuid-Amerika om daar 't proletariaat in 'n 200 tal conferenties de blijde boodschap te brengen I Daarvoor krijgt hij 'n douceurtje van... 50.000 gulden. Dat heet dan nog «werken voor de opheffing van 't volk Spanje. Oratie. Koning Alfons heeft op z'n naamdag 5 ter dood veroordeelden gratie geschonken. Portugal. Een merkwaardige vlucht. Dr. Farmano Lopez, medeplichtig aan een aanslag op den dictator Franco, is uit den toren San Julia, aan den oever der Taag, waar hy gevangen gehouden werd, ontsnapt. Limburg verzekert men, dat voor den va- canten Eerste Kamerzetel, ontstaan door het overlijden van den heer Brouwers, ernstig sprake is van de candidatuur notaris Haf mans te Helden. Sociale Week. Van het Oentraal-Bureau van de K. S. A. ontving De Tijd gisteren de volgende tegen spraak Het bericht, door De Tijd opgenomen, dat op de jongste Centrale Vergadering van de K. S. A. besloten zou zijn, dit jaar geen Sociale Week te houden, is onjuist. Waar is, dat het voorstel van den algemeenen secre taris, om dit jaar, behoudens goedkeuring van Z. D. H. den Bisschop, de Sociale Week in het Bisdom Haarlem te houden, niet in stemming kwam, wijl een voorstel van een der leden, om de beslissing ongeveer een maand aan te houden, werd aangenomen. In verband hiermede verwijzen wy naar ons ster artikeltje op de eerste bladzijde van dit nummer en blijft de vraag gelden Hoe zit dat Krijgen we een Sociale Week of niet? De Crisis. Naar men de Msb. uit betrouwbare bron verzekert, zal mr. Loeff wiens naam reeds werd genoemd in verband met de oplossing der crisis in geen geval een minister portefeuille aanvaarden. ALKMAAR, 29 Jan. 1908. Tijdregeling. Over dit onderwerp sprak Zaterdagavond op de bovenzaal der «Unie» de Edelgestr, loon te genieten, "dat voor het gezin aller noodzakelijkst is. Van dit vaak lage loon hangt het verbruiksvermogen van den ar beidersstand af en daarmee de koopkracht, die van zoo'n groot belang is voor den middenstand. Vervolgens zet spr. uiteen, hoe de toe stand en de werking is van het groot kapi taal met cijfers toont hij aan dat opeen- hooping van kapitaal schadelijk werkt voor den midenstand. België heeft minder mil- lionnairs dan Nederland, de arbeidersstand is er daar beter aan toe en als gevolg daafvan de middenstand ook. Daartegenover stelt spr. Amerika met de vele millionnairs, met de talrijke botsingen tusschen arbeiders en kapitalisten, Midden stand is zoo goed als niet. Zoo is de arbeidersstand afhankelijk van het kapitaal en omgekeerd, beide hebben rechten en plichten tegenover elkaar. Van den samenhang tusschen beide is afhankelijk de mindenetand. Uit de wanverhouding tusschen groot kapitalisten en loonarbeiders is eene geld cir culatie ontstaan, die niet in orde is en dit is de moderne pandora waaruit alle kwalen van den middenstand zijn verrezen. Spr. somt verschillende van die kwalen op on eerlijke concurrentie, verkoopen op crediet, leugenachtige reclame enz. enz. Al die kwalen vloeien direct of indirect uit die bron voort. Die bron is slecht te bereiken, het geneesmiddel moeilijk te vinden. Spr. gaat ten slotte na hoe de berg stroom ontstaat, toeneemt in kracht, dijken omverwerpt, landerijen overstroomt. Onder het luiden van den noodklok komt al het volk dan samen om te overleggen wat er gedaan moet worden. Thans is het tijd zegt genwoordigen. Na eenige besprekingen over het aan winnen van kiezers enz. werd de vergade ring gesloten. Door dsn gemeente veldwachter dezer gemeente werd heden f 1.50 per persoon uitbetaald een degenen die by den brand bij den heer Groen, wethouder dezer ge meente, geholpen hebben te blusechen. On geveer 60 personen ontvingen dit meevallertje. Egmond aan Zee. Maandagavond baadde ons dorp in een zee van licht. De mooie gaslantaarns waren voor de eerste- maal opgestoken en door dat feit was de gasfabriek geopend. Het raadhuis was geïllumineerd. Er heerschte vreugde bij alle ingezetenen, want ook door zyn gasfabriek is Egmond weer een stap verder gegaan op het pad van den vooruitgang en menigeen voorspelt, dat het nieuwe licht, nieuwen voorspoed voor onze gemeente zal aanbrengen. Wij hopen het van ganscher harte. De burgemeester hield ten raadhuize een toespraak tot de raads leden en verdere aanwezigen, waarin hy ook op den snellen vooruitgang van zyn gemeente wees. Na deze plechtigheid ging men naar de fabriekwaar de eerewijn werd gepre senteerd. Ontegenzeggelijk is deze opening een heugelijke gebeurtenis voor onze bad plaats. Akersloot. Vrydag a. s. des middags ten 12 uur heeft de installatie plaats van onzen nieuwen pastoor. In de Zondagmiddag gehouden ver gadering van de R. K. Kiesvereeniging werden alle aftredende bestuursleden herkozen, aar /te de mr voorstellen op den oescuiyvingsbrief gebracht. De verga dering belooft zeer belangrijk te worden. Van de toevoerlijn te Broek op Lan- gendyk zijn gedurende de vorige week 132 wagonladingen groenten verzonden. Tot nu toe bedraagt dit tijdens het loopende seizoen 3026. Te Broek op Langendijk zijn door de aldaar opgerichte IJsclub twee wedstrijden gehouden. le prijprijden voor heerenUitslag W. Dirkmaat, le prys, 0. Geluk, 2e prijs en W. Strybis Jz. 3e prijs. 2e pypryden voor dames Uitslag N. Vroegop, le prijs, A. Dirkmaat, 2e prys en G. v. d. Oord, 3e prijs. Oudkafspel. De vrouwenvereeniging «Liefdadigheid naar Vermogen» alhier, heeft een vergadering gehouden, waarin rekening en verantwoording werd gedaan. Daaruit bleek, dat de ont vangsten over 1907 hebben bedragen f 470,45 s en de uitgaven f 469,90. Op 't oogenblik is nog f 392,36» op de spaarbank. Schoorldam. Met ingang van 1 April is aan den heer A. Nicolai alhier op verzoek eervol ontslag verleend als brievengaarder. Kalverdijk. Vergadering van de Naaml. Landb. en Handelsvereeniging, afdeeling Harenkarspel, op Donderdag 23 Januari 's avonds ten 7 uur in het lokaal van den heer N. Boon te Kalverdyk. Na opening en lezing der notulen, bracht de secretaris het jaarverslag over 1907 uit. Het ledental was in het afgeloopen jaar gestegen van 122 tot 128. De rekening van den sloot met een batig saldo Aan de orde nubestuu aftredende bestuursleden d L. Dolkes en Jb. Pater we meerderheid gekozen. Hierna deelde de voor: bij ook lid was van de Oo peratieven aankoop van kur daags eene aanbesteding dt hebben en dat opgaven da nuari a.s. bij hem kunnen ir De heer Slot lid van 't Hor dienaangaande nog mede, d tweede aanbesteding zou pi kunstmest, welke deels in Mei zou geleverd worden. Rondvraag Ter sprake werd o.a. geb: en veilen van de uitgesct den aanhoudenden winter stil. Hieromtrent besloot me natuurlijk tegen eene hooge: kool per as zou ophalen en dat de daarvoor bestaande den verkoop zal zorgen. Vervolgens bracht een de: verdelging ter tafel, den wer dat de afdeeling deze zaa nemen. Hierop deelde de dat deze questie ook by de de orde gesteld zal wordi bet loot dit punt te laten, wachten het resultaat der A Om meer leden ter verga zal in de Febr. vergadering heffing van boete worden bi Nog werd besloten, dat door het Hoofdbestuur goei houdelijk Reglement gedrut leden uitgereikt zal worden. Hierna sluiting der vergat Moerbeek, gem. Nieuw Donderdag 23 Januari ont in een oude boerenwoning, O Wit en bewoond door tw voorts voor berging van ve chineriën. Er bevonden zich schapen, waarvan er 11 in omkwamen. Niets was er verzekerd, boedel der arbeiders. Kerkebuurt, gem. Har Zaterdag j 1. trad de Weie voorzitter der IJ. H. N. als s] lokaal van den heer J. Bood komen tot oprichting eener Staande de vergadering leden toe als lid en werd be loopig bestuur te kiezen uit ieder gedeelte, Kalverdl en Tuitjenhorn twee. Gekozen waren de volger Burger, A. de Groot, A. BI Veldman en P. Borst. Assendelft. Donderdag en Vrydag, 3( staat den Katholieken dezer par iets heerlijks te wachten, voordrachten over onze Holla De E. P. Jozef Menken uit te Tilburg, zal ten bate en tot der Ned. MisBie op Hollandscb en de Kei eilanden, in de Patronaatsgebouw, 's avonds uur, zijne voordrachten houde: met een prachtige reeks liet gekleurde en ongekleurde foto king hebbend op het leven, gebruiken der inboorlingen, werken en de moeilijkheden naris zelf, terwijl deze lichtbeel volgens zullen worden verklaart Een opwekking om de voo elders overal veel succes ha bijwonen, is zeer zeker overb prys der plaatsen, 25 cent, letsel kan zyn, terwijl men een goed liefdewerk mede ver Wormerveer Onze R. K. kiesvereeniging avond haar goed bezochte ook bijgewoond door den Ze Pastoor Oudewater. Het jaarverslag van den secretar Mathijsen, getuigde van terwijl de penningmeester, de op een flink saldo kon wijzan aan de beurt van aftreden, algemeene stemmen herkozen benoeming aan. De avond was verder bespreking der wet op het ingeleid door den heer A. Den Haag, die ruimschoots tot het stellen van vragen, genheid druk gebruik werd De pastoor bracht spr. harte, sijn bevattelijke, onderhoudend! een goed en duidelyk inzicht had gegeven. De president, man, sloot zich hierbij aan onder applaus der vergaderii weerziens» toeroepend. Hoorn. De Stct. no. 23 bevat I v.8' ®'°omhoutzagerii handel, voorheen van Doornik te Hoorn. Doelhet koopen v»n hout, zoowel ruw als bew on ongezaagd, zoomede het I ?°°r eigen rekening en voor derden en voorts al datgene et houtvak en den houthande eelt. Duur 20 jaren. Kapitaal ere eeld ïn 130 aandeelen waarvan 120 zijn geplaatst eng ter volstorting van ®en loods, kapberg, stal en ja: op? we gev Ar gel var gei za| 1

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1908 | | pagina 4