Huwelijks- gev Marktberichten. Advertentiën. Gemengd Nieuws KERKNIEUWS 386ste Staatsloterij. Correspondentie. Burgerlijke Stand. Ag enda's. C0RNELIS, Dankbetuiging. R. Kath. Middenstandsvereeniging „De Hanze" te Alkmaar. De rekening van den penningmeester eloot met een batig saldo van f 19,79. Aan de orde nu: bestuursverkiezing. De aftredende bestuursleden de heeren J. Slot, L. Dolkes en Jb. Pater werden met groote meerderheid gekozen. Hierna deelde de voorzitter mede, daar bij ook lid was van de Oommissie tot coo peratieven aankoop van kunstmest, dat eerst daags eene aanbesteding daarvan zal plaats hebben en dat opgaven daarvan tot 31 Ja nuari a.s. bij hem kunnen ingeleverd worden. De heer Slot lid van 't Hoofdbestuur, deelde dienaangaande nog mede, dat in Maart een tweede aanbesteding zou plaats hebben van kunstmest, welke deels in April deels in Mei zon geleverd worden. Rondvraag Ter sprake werd o.a. gebracht het ophalen en veilen van de uitgeschoten kool. Door den aanhoudenden winter Btaat dit bedrijf stil. Hieromtrent besloot men dat de ophaler, natuurlijk tegen eene hoogere belooning, de kool per as zou ophalen en wegbrengen en dat de daarvoor bestaande commissie voor den verkoop zal zorgen. Vervolgens bracht een der leden de ratten- verdelging ter tafel, den wensch uitsprekend, dat de at'deeling deze zaak zou ter hand nemen. Hierop deelde de heer Slot mede, dat deze questie ook bij de Alg. Verg. aan de orde gesteld zal worden, waarna men bei loot dit punt te laten, rusten en ai' te wachten het resultaat der Alg. Verg. Om meer leden ter vergadering te krijgen zal in de Febr. vergadering een voorstel tot heïfiDg van boete worden behandeld. Nog werd besloten, dat het herziene en door het Hoofdbestuur goedgekeurde Huis houdelijk Reglement gedrukt en aan de leden uitgereikt zal worden. Hierna sluiting der vergadering. Moerbeek, gem. Nieuwe Niedorp. Donderdag 23 Januari ontstond er brand in een oude boerenwoning, in gebruik bjj C "Wit en bewoond door twee arbeiders, en voorts voor berging van vee, hooi en ma- chineriën. Er bevonden zich in het huis 30 schapen, waarvan er 11 in de vlammen omkwamen. Niets was er verzekerd, ook niet de in boedel der arbeiders. Kerkebuurt, gem. Harenkarspel. Zaterdag j 1. trad de Weled. heer J. Merz voorzitter der IJ. H. N. als Bpreker op in het lokaal van den heer J. Bood alhier, om te komen tot oprichting eener IJsclub. Staande de vergadering traden reeds 40 leden toe als lid en werd besloten een voor- loopig bestuur te kiezen van 6 personen uit ieder gedeelte, Kalverdjjk, Kerkebuurt en Tuitjenhorn twee. Gekozen waren de volgende heerenS. Burger, A. de Groot, A, Blad, P. Hof, J. Veldman en P. Borst. Assendelft. Donderdag en Vrijdag, 30 en 31 dezer, Btaat den Katholieken dezer parochie wederom iets heerlijks te wachten, nl. een tweetal voordrachten over onze Hollandsche Missie 1 De E. P. Jozef Menken uit het Missiehuis te Tilburg, zal ten bate en tot ondersteuning der Ned. Missie op Hollandsch Nieuw-Guinea en de Kei eilanden, in de zaal van het Patronaatsgebouw, 's avonds om half acht uur, zjjne voordrachten houden, opgeluisterd met een prachtige reeks lichtbeelden naar gekleurde en ongekleurde foto's, alle betrek king hebbend op het leven, de zeden en de gebruiken der inboorlingen, de wijze van werken en de moeilijkheden van den Missio naris zelf, terwijl deze lichtbeelden achtereen volgens zullen worden verklaard en toegelicht. Een opwekking om de voordrachten, die elders overal veel succes hadden, te gaan bijwoneD, is zeer zeker overbodig, daar de prijs der plaatsen, 25 cent, toch geen be letsel kan zijn, terwijl men er bovendien een goed liefdewerk mede verricht. Wormerveer. Onze R. K. kiesvereeniging hield Zondag avond haar goed bezochte jaarvergadering, ook bijgewoond door den ZeerEerw. Heer Pastoor Oudewater. Het geestig gesteld jaarverslag van den secretaris, den heer Mathjjsen, getuigde van opgewekt leven, terwijl de penningmeester, de heer Dikman, op een flink saldo kon wijzen. De secretaris aan de beurt van aftreden, werd met bijna algemeene stemmen herkozen en nam de Draafsingel te Hoorn, en een stoomhout- zagerij, kantoorgebouw, loodsen, erf en water aan het kleine Oost te Hoorn, met erfpachts- recht van grond en water. De vennootschap wordt bestuurd door twee directeuren. Voor de eerste maal treden als directeuren op de heeren P. van Doornik en M. Zuidweg. De avond was verder gewijd aan een bespreking der wet op het Arbeidscontract, ingeleid door den heer A. J. Oostdam, van Den Haag, die ruimschoots gelegenheid gaf tot het stellen van vragen, van welke gele genheid druk gebruik werd gemaakt. De pastoor bracht spr. hartelijk dank voor zijn bevattelijke, onderhoudende rede, welke een goed en duidelijk inzicht in de wet had gegeven. De president, de heer Spek man, sloot zich hierbij aan, den heer O. onder applaus der vergadering een »tot weerziens» toeroepend. Hoorn. De Stct. no. 23 bevat de statuten d®' N. V. Stoomhoutzagerij en Hout handel, voorheen van Doornik en Zuidweg, te Hoorn. Doelhet koopen en verkoopen van hout, zoowel ruw als bewerkt, gezaagd en ongezaagd, zoomede het zagen van hout voor eigen rekening en voor rekening van erden en voorts al datgene wat verder op et houtvak en den houthandel betrekking heeft. Duur20 jaren. Kapitaalf 130,000, verdeeld in 130 aandeelen van f 1000, waarvan 120 zijn geplaatst en volgestort, nbreng ter volstorting van 118 aandeelen een loods, kapberg, stal en erf aan den Armoede. Een huisbozoeker van de com missie uit de burgerij tot steun aan werk- loozen te Amsterdam trof in een gangetje in de Rozenstraat een heel treurig gezin aan. Een jonge, krachtige man, vrouw en 8 kin deren onder de 10 jaar zoo goed als naakt, slechts enkele lompen en bloote voetjes. Op een houtvuur stond een pot met aardappel schillen en op den grond de overblijfselen van een... kat 1 Vanwege het comité is da delijk hulp geboden, doch dit feit kan weder dienen als bewijs, dat veel noodig is om de heerschende ellende te lenigen. Vooi' altijd hulpeloos. Zaterdagavond had op het station te Roosendaal, de arbeider Bertus v. d. Laan het ongeluk tuBschen de buffers van goederenwagens te geraken en wel zoodanig, dat hem de rechterarm geheel werd verbrijzeld. Nadat geneeskundige hulp was ingeroepen werd hij naar het gesticht «Charitas» gebracht, waar hem genoemden arm werd afgezet. De ongelukkige een zeer oppassend, ongehuwd persoon, die tot over maat van smart, vóór dit geval met z'n lin kerhand hoegenaamd niets kon uitvoeren, zal nu verder heel z'n leven gansch hulpe loos zijn. Aanklacht tegen 'n wethouder. In de Noordbrabantsche gemeente Lith is een aan klacht ingediend tegen wethouder E. Sch. ter oorzake dat door hem een gedeelte der ge meente toebehoorend wederrechtelijk bü zijn tuin zou zijn getrokken. Op last van den Comm. der Koningin in Noordbrabant zouden reeds fruitboomen en latwerk van dat betwist gedeelte verwijderd zijn. Eveneens is tegen hem een klacht ingediend als zou hij zich ten nadeele van den pachter der armen- en gemeentegronden jachtvergunning van lande rijen verschaft hebben. Lugubere last. Toen een Amsterdamsch student onlangs verhuisde, moest de kruier ook zijn studiegeraamte overbrengen. Op de gespecificeerde nota, die hij daarop van den kruier ontving, las hij onder meer»Voor U Edele de dood aan huis besorgt feif en twintig ets.» De Culliman-diamant. Uit Londen werd Zaterdag bericht Volgens verschillende bladen is de Culli man-diamant gisteren uit de bank gebaald en aan detectieves overhandigd, die naar een onbekende bestemming vertrokken. Men ver moedt dat die bestemming Nederland is, maar iets zekers is hieromtrent niet te melden». Reeds eenigen tijd geleden werd in Am- sterdamsche bladen gemeld, dat de Gulliman daar ter stede was aangekomen, maar dat beslist geheim zou worden gehouden, waar de steen zou worden geslepen. Daarop kwam weer een tegenspraak de diamant zou nog steeds te Londen, op Scotland Yard, berusten. Nu zou de steen, die volgens het boven staande in een bank was bewaard, vermoede lijk eerst de vorige week naar ons land zijn overgebracht. Uit al die tegenstrijdige berichten blijkt wel duidelijk dat niemand eigenlijk iets van den steen afweet, behalve dan de enkelen wien het aangaat. En dat is natuurlijk ook de bedoeling van degenen, die met de be waking van de kostbare diamant belast zijn. Thans kan het Kbl. echter met zekerheid meedeelen, dat de reuzensteen, de grootste diamant ter wereld, de vorige week inder daad op geheimzinnige wijze naar Nederland is overgebracht en zich thans te Amsterdam bevindt onder de hoede der firma Asscher. De bewerking van dit kroonjuweel, dat miliioenen waarde vertegenwoordigd, is nl. door Koning Edward opgedragen aan gebrs. Asscher, leden der firma's J. Asscher Cie. te Parijs en I. J. Asscher te Amsterdam. Dag en nacht wordt de steen thans door speciale politie bewaaktuitgebreide voor zorgsmaatregelen zijn genomen om de «Culli- man» tegen alle mogelijke ongevallen te be schermen. 's Nachts wordt de diamant bewaard in een extra groote brandkast van buitengewone sterkte, die weer geplaatst is in een groote brandkluis. Eenmaal daarin afgesloten, zou-» den inbrekers stel dat zjj ooit de dwaas heid zouden willen of kunnen beginnen om een poging tot diefstal te doen 1 zeker veertien dagen onafgebroken moeten arbei den aleer zij die sterke muren verbroken hadden. Nachtwakers controleeren de kluis aan de buitenzijde elk uur en de geheimen der afsluiting zijn aan slechts weinige inge wijden bekend. Koning Edward stelt bijzonder veel be lang in de «Culliman». Dat blijkt wel hier uit, dat de Koning de vorige week eenige leden der firma Asscher in particuliere audiëntie ontvangen heeft en zelf zijn hove lingen omtrent de bewerking heeft uitgelegd. Het is natuurlijk voor ons land en in het bijzonder voor de Nederlandsche diamant industrie een zeer groote onderscheiding, dat aan een Hollandsche firma de bewerking van dit uiterst kostbare kroonjuweel is toe vertrouwd. Wjj herinneren er aan, dat de firma Asscher eenige jaren geleden ook de veel kleinere «Excelsior» bewerkt heeft. Yan te meer beteekenis ie deze onderscheiding, wanneer men weet, dat van uit Parijs, Lon den en Antwerpen heel wat pogingen ge daan zijn om den steen ter bewerking te krijgen, In tegenstelling met berichten in binnen landsche bladen kunnen wij meedeelen, dat niet twéé, maar slechts één jaar voor de bewerking noodig zijn. Eén dag vrij. Met toestemming van de justitieele autoriteit heeft jhr. De Geer de cellulaire gevangenis te Scheveningen, waar hij gedetineerd is, voor één dag mogen ver laten, ten einde zich naar het sterfhuis zijner echtgenoote, die eenige dagen geleden over leden -ïb, te Nijmegen te begeven. Te dien einde werd de veroordeelde Zon dagochtend door een rijksveldwachter naar Nijmegen getransporteerd, vanwaar bjj des avonds, onder hetzelfde geleide, in de straf inrichting terugkeerde. Het gezin van T. van Buuren te Bergschenhoek werd dezer dagen vermeerderd door de geboorte van drie meis jes tegelijk, no. 18, no. 19 en no. 20. Het gezin verkeert in behoeftige omstandigheden. Gebrek. Zaterdagmorgen viel in de Haar lemmerstraat te Amsterdam een pijnlijk iets voor... Een man, door gebrek daartoe ge dreven, trachtte eerst de aandacht der voor bijgangers op zich te trekken en nam toen uit de uitstalling van een winkel een tasch weg. Daarop stelde hij zich zelf vrijwillig in handen van een daar ter plaatse staanden politieagent... wél droevig 1 Potlooden van aardappel. Men vervaar digt tegenwoordig potlooden van aardappelen. Voor de vervaardiging van potlooden is een enorme hoeveelheid hout noodig, vooral cederhout, dat zeer duur is en steeds moei lijker te verkrijgen. Het is inderdaad moeilijk een houtsoort te vinden, die gemakkelijk te snjjden is zonder plotseling af te breken. Te Berlijn heeft zich een maatschappij gevormd om potlooden te vervaardigen van aardappelen. Scheikundig worden de aard appelen behandeld en gevormd tot een vaste, dichte stof, die gemakkelijk te snijden is. Er worden er reeds groote hoeveelheden van gefabriceerd. Hun inkoopsprijs is zeer gering. Kondenschranderheid. Een kras staaltje van hondenschranderheid wordt uit Hindeloo- pen gemeld. De burgemeester aldaar verzond een hond per trein naar Leeuwarden, waar het dier bij den nieuwen eigenaar bezorgd werd. Na een paar dagen wist het dier echter te ontkomen en het oude tehuis weer te vinden, langs een weg, die het nimmer te voet had afgelegd. Geschaakt Uit Roermond meldt men aan de N. Holt. Ct. De familie van een 22 jarig meisje alhier, genaamd K., verkeert sedert acht dagen omtrent het verblijf van dit kind in gestadige onrust. Na met eenige dagen verlof hier vertoefd te hebben, vertrok ze Zaterdag der vorige week naar Antwerpen, teneinde aldaar haar betrekking als dienstmeid weder te hervatten. Sedert zijn acht dagen verloopen. Tot heden weet men nog niet, waar het meisje gebleven is. De familie te Antwerpen, bij wie ze in dienst was, heeft haar, sedert ze met verlof naar huis gegaan is, niet weer gezien. Een ingesteld onderzoek heeft geleid tot het vinden van een haar toebehoorend hand koffertje aan den oever der Schelde in meergenoemde stad. In dit koffertje was haar portret geborgen. Vermoed wordt, dat hier schaking in het spel is. Vergiftigd. Te Zeitz, in de provincie Saksen, zijn 20 schoolmeisjes ziek geworden zjj leken vergiftigd. Het moet gebleken zijn, dat zij in een muziekzaal, waar een tijd lang opgezette vogels bewaard waren, arse- nikstof hebben ingeademd. Plotselinge dood. De 61-jarige J. S. te Rijswijk, knecht op een Rotterdamsche pak schuit, geraakte Maandag in den Delftschen Vliet, doch werd spoedig gered. Toen de man zich echter later naar den dokter wilde begeven, is hij nabij de Hoornbrug ineen gezakt en gestorven. Een opliohtster. In den hoedenwinkel van C. te Enschedé komt een juffrouw, die verzoekt eenige hoeden op zicht te mogen meenemen. Ofschoon de winkelier hiertoe niet graag overgaat, voldoet hij eindelijk aan haar verlangen, doch laat uit voorzorg iemand met haar meegaan. Op weg naar haar woning koopt de juffrouw kwansuis in een sigarenwinkel eenige sigaren, en vraagt of ze daar voor eenige oogenblikken een hoed mag laten staan. Dit wordt haar toe gestaan. Ze laat een der haar op zicht mee gegeven hoeden in den winkel en vult de doos met een vod en met haar begeleidster, die buiten is gebleven, gaat ze verder. Bij haar z. g. woning gekomen, zegt ze tot haar geleidster, dat het voor deze niet wenscheiijk is binnen te gaan. Hiermee is deze echter niet gediend, neemt de hoedendoos in ont vangst en keert naar den winkel terug. De patroon blij zijn hoeden te hebben behouden, ontdekt spoedig het bedrog. In den sigaren winkel is echter de hoed reeds afgehaald. De politie met het feit in kennis gesteld, heeft de dievegge nog niet kunnen uitvinden. Griezelig. Bij Freudenberg, in West- falen, heeft een trein een lijkwagen aange reden. Koetsier en paard werden gedood en het lijk uit de kist geslingerd. Achterover geslagen. Toen de knecht S. van den heer W., zadelmaker te Goor, Zaterdagavond naar bed wilde gaan, sloeg hij bij het opgaan der trap achterover en werd met een hevig bloedende wonde in het achterhoofd- opgenomen. Direct ingeroe pen geneeskundige hulp mocht niet meer baten na een uur stierf hjj, zonder tot be wustzijn te zjjn gekomen. Door den mist misleid. - Zaterdagmorgen is uit de haven te Strijenaas opgehaald het lijk van G. BI., vrachtbode op Strjjen, een alleen wonend man. Vermoedelijk is hy door den mist verdwaald geraakt en van den hoo gen havenkant gevallen. Goed afgeloopm. Vrijdagmiddag om streeks half vier bemerkte men, dat de tele- phoonpaal aan den Zeedijk te Hilversum door het trekken der zwaar met rijp belaste dra den onrustbarend begon te hellen. Om hem weer recht te krijgen, moest de werkman W. Levendag naar boven om aan den top een draad te bevestigen, die in tegen overgestelde richting aan den grond werd vastgemaakt. Boven bij de draden gekomen en bezig zijnde met het lastige werk, knap ten plotseling onder een heidensch lawaai alle draden in de richting Heerenstraat af, waardoor de telephoonpaal zoodanig heen en weer begon te zwiepen en over te hellen, dat de werkman zijn. houvast verloor en van eene hoogte van ongeveer 20 M. naar be neden tuimelde. Onder het vallen had hij echter de zeldzame tegenwoordigheid van geest een der ijzeren klimtrappen te grypen en vast te houden. Ongedeerd en bedaard bereikte bij toen den beganen grond. IJsongeluk. Te Urk werd Woensdag middag de drukte van het ijsvermaak op en buiten de haven plotseling verstoord door de tijding van een droevig ongeluk. Een zestal jongelieden waren op een kwar tier afstands van het eiland in een wak ge reden, zonder dat dit wegens den dikken mist van den wal kon worden opgemerkt. Aan vijf hunner gelukte het zich op het ijs te werken, doch de zesde, Jacob Meun, die den volgenden dag 20 jaar zou geworden zyn, is voor hun oogen verdronken, in weer wil van de vele pogingen tot zijn redding aangewend. Zoodra het ongeval op het eiland bekend was geworden, werd een ijsschuit uitgerust. Toen men den jongeling na veel moeite had opgehaald, had by reed^ opgehouden te leven. Op Urk herinnert niemand zich dat daar ooit bij het ijsvermaak iemand is omgekomen. Benoemingen. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot kapelaan te Haarlem (H. Jozef) den weleerw. heer H. G. Caarlstot kape laan te Haastrecht den weleerw. heer H. A. Bots, die assistent was te Castricumtot kapelaan te 's Gravenhage (H. Agnes) den weleerw. heer J. H. Duijmeltot kapelaan te Moordrecht den weleerw, heer A. Koop man, en tot kapelaan te Stompwijk den weleerw. heer J. C. J, Melchers, die kapelaan was te Grootebroek. Jubilé mgr. Klönne. Den 26en Januari was het vijf en twintig jaar geleden, dat de Hoogeerw. heer Mgr. B. H. Klönne tot rector van het Begijnhof te Amsterdam werd genoemd. Het Begijnhof heeft niet nagelaten op dien dag door eene plechtige viering van dit jubileum uiting te geven aan de dankbaarheid die de paro chianen voor hunnen eerbiedwaardigen herder bezielt, evenmin het Katholieke Amsterdam, dat zooveel aan Mgr. Klönne verschuldigd is. Door H. M. de Koningin werd de jubi laris benoemd tot officier der orde van Oranje-Massau. Mgr. Van Meyel f. Vrijdag is te Roermond in den ouderdom van 78 jaar overleden de H.Eerw. heer Mgr. George Theodorus Carolus van Meyel, vicaris- generaal van het bisdom Roermond en proost van het Kathedraal kapittel. 5e klasse. 3e Lijst. Trekking 28 Januari GETROKKEN PRIJZEN. Prys van f 50,000: 16410 25,000: 781 1000 2002 10726 12339 18053 400 5058 8388 12359 13433 20898 200 3113 3330 4080 5438 8798 20968 100 4402 4404 10107 12507 15129 18051 20808 P. Dit berust op een misverstand. Zal worden gerestitueerd. Een onzer correspondenten. Reeds meer malen deelden wij u mede, dat mét-geplaatste correspondentie ook niet gehonoreerd wordt. Wij vestigen hierop nogmaals uwe aandacht, opdat later u teleurstelling bespaard blijve. De Administratie. Alkmaar. GEBOREN27 Jan. Margaretba Cornelia, d. van Cornelia Plomper en Wilhelmina Perfors. Leendert, z. van Paulus Cornelia Nicolai en Guurtje Palenstein. 28 dito. Dirk Gosewyn, z. van Dirk Gosewyn van Beek en Cornelia Elisabeth Slegtkamp. Geertje, d. van Pieter Oojjkaas en Maartje Kwantes. 27 dito. Anna Maria, d. van Pieter Marie de Wolf en Catharina Christina van Doorninck. OVERLEDEN26 Jan. Andries Tokkie, 20 j., won. te Amsterdam. 27 dito. Trijntje Osinga, echtg. van Hendrik Bakker, 30 j. ALKMAAR, 27 Jan. Aangevoerd 13 Koeien en Ossen 1Ö0 a 270, 47 vette Kalveren f 40 a 100, per Ned. pond 80 a 90 ct. 28 nacht. Kalveren f 8 a 20 per stak; 12 magere Schapen 15.00 a 25.00, 0 vette idem f 00.00 a 00,00, 347 vette Varkens 40 a 49 ct. p. Ned. pond, 62 raag. idem 16 a 18. PURGEREND, 28 Jan. Aangevoerd 220 Runderen, waaronder 141 vette f 0.60 a 0.76 p. K.G., prijshoud. stug, 79 m. en g. koeien 180 a 260, prijshoudend, stug, 6 stieren, 67 vette kalveren f 0.80 a 1.00 p. K.G., stug, 161 nucht. fll a 25, vlug, 16 paarden, 383 schapen f28 a 30.00 en 300 overliouders ƒ18 a 25, lager prijsh. Ylug, 373 vette varkens 45 a 49 ct. p. K.G. stug, 41 magere id. t 16 a 25.00, stug, 161 biggen f 5 a 9.matig. 60 mand appelen f 1.50 a 2.00. 80 mand peren f 1.50 a 2.00 ganzen /'0.a 0.00. Kleine Kaas f 29.Middelbare 128.aange voerd 49 stapels. 1162 kg. boter f 1.85 a 1.45, Xipeieren f4.75 a 5 25 per 100. BROEK OP LANGENDIJK, 27 Jan. Heden werd besteed voor; aardappelen, graafjes, f 0,00 a 0,00, ronde dito f0,00 a 0,OU per l7x/aK.G. 1/4 H.L., reuzen bloemkool f0,00 a 0.00, roode kool f 3,00 a 7,00, gele kool f 3,50 a 7,50, Deensche witte kool f 2,00 a 4,25, uien f0,90 a 1.05, Bieten f 8.00 a 11.50, alles per 17V2 K.G. Hedenavond voor den >Kath. Kring» lezing van den heer A. Laudy, in de zaal van den heer Proot alhier. Zondagmiddag 121/, uur bij den heer Peperkamp alhier, groote propagaftda-verga- dering door het Hoofd-Oomité der R. K. Handelsreizigersvereeniglng gevestigd te Rot terdam, tot het oprichten eener afd. Alk maar en Omstreken. Als spreker zal optreden de heer M. J. P. Pelster, den Haag. Donderdagavond 7 uur, ten locale van den heer P. J. Bruin te Zijdewind, gecombineerde vergadering voor alle leden van de R. K. Kiesvereeniging's der «Parochie 't Veld» en «Eendracht maakt Macht» te Oude Niedorp. Op den 31sten Januari hopen onze geliefde Ouders PETRUS BAKKER en PETRONELLA DEKKER, hunne 25 jarige Echtvereaniging te herdenken. Kunne dankbare Kinderen. Limmen, Januari 1908. Heden overleed plotseling te Goor, onze geliefde Broeder GERARDUS C0RNELU3 SCHOUTEN, in den ouderdom van 48 jaar. Alkmaar. G. M. SCHOUTEN. Enschede. C. S. SCHOUTEN. [A. D. RIJNAARTS. Alkmaar M. E. H. RIJNAARTS - Schouten. Weeep. J N. SCHOUTEN. 26 Januari 1908. Eenige en algemeene kennisgeving. t Heden overleed na een lang durig doch zeer geduldig lijden, voorzien van de H H Sacramenten der stervenden, onze innig geliefde Zoon en Broeder op den jeugdigen leeftijd van 12 jaar. Uit aller naam, D. WIJNKER. M. WIJNKER-Stam en Kinderen Zijdewind, 27 Jan 1908. Oe ondergeteekenden betuigen hun hartelijken dank aan al degenen die de reddende hand hebben verleend Zater dag j.l. aan onzen kleinen jongen, en in 't bijzonder aan mijnheer en mevr. Wanna voor de liefderijke verzorging aan hem besteed. F. RABELING en Echtgenoote. TE li OOI*: Een knap ISurjrerwoonhais met Schaartje, staande aan den Rijksstraatweg in de kom van het dorp Heiloo. Te bevragen bij S. HOEDJES, Metselaar. zijnhet koopen van KINDERSPEL LEN, KINDERPRENTEN, enz. enz., bg W. NEDERKOOaN, Langestraat A 11. Buitangewone Vergadering morgen avond (Donderdag) ten 7*uur, ten huizo van den heer Peperkamp, Breedstraat, alhier. De WelEdele Heer A. J. VAN BENTEEM zal dien avond aantoonen het nut van de mogelijkheid en middelen tot oprichting van een Midden- et ands-Credie thank. Alle Leden hebben dien avond reolit van introductie. HET BESTUUR,

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1908 | | pagina 5