No. 11. R. FEUILLl ipologie voi Schuil KERKNIEUWS Ingezonden Stukken. Gemengd Nieuws Maandag Feestdag van den H. Blasius, bijzondere beschermheilige tegen alle pijn6n der keel. Na de H.H. Missen zal de Zegen van den H. Blasins worden gegeven. Woensdag Feestdag van de H. Agatha, Maagd en Martelares, late der zeven Woens dagen ter eere van den H. Joseph's avonds 61/, uur Lof met Rozenhoedje ter eere van den H. Joseph. Donderdag gelegenheid om te Biechten als gewoon voor den len Vrijdag der maand, alsdan de H.H. Missen en Lof als gewoon op den lsten Vrijdag der maand. In den Heer overleden: Maria Joanna Bekker, wed. Margaretha Gaarthuis, geh. Van der Molen, en Agnes Apeldoorn, geb. Bussing. LANGENDIJK (N.-Scharwoude). Zondag, Feestdag der Zuivering van Maria, 's morgens 7 uur stille H. Mis met onder richting 10 uur Hoogmis, vóór de Hoog mis wyding der kaarsen en Processie 's midd. 21/2 uur Vespers; 'savonds6uur Lof met Predikatie, ter eere van de Allerh. Maagd. Maandag Feestdag van den H. Blasins, patroon tegen keelziekte. Na de H. Mis van half negen zal de Blasiuszegen wor den gegeven. Dinsdag 's morgens 8'^ uur H. Mis 's avonds 7 uur Lof, ter eere van den H. Antonius. Na beiden vereering der Reliquie van dien Heilige. Donderdag 's namiddags van 5—8 uur gelegenheid om te Biechten's avonds 7 uur Lof ter eere van het Allerheiligst Sacrament. V r ij d a g, le Vrydag der maand, 's morg. 9 uur gezongen H. Mis met uitstelling van het Allerh. Sacrament; 'savondB 7 uur Lof, waaronder gemeenschappelijke aan bidding tot herstel van het oneer, den Verlosser vooral in het Allerh. Sacrament aangedaan. Zaterdag van 4 uur af gelegenheid om te Biechten. Van de laatste H.H. Sacr. voorzien: Geertje Bijwaard, huisvr. van öornelis Kramer, en Klaas Bos, lid van het kerkbestuur. UITGEEST. Zondag 's morgens 71/g uur H. Mis voor de leden van den Levenden Rozenkrans 91/» uur Hoogmis voor de Gemeente. Maandag 's morgens 8% uur H. Mis voor Basilius Zonjée en Glasina Melker 9 uur H. Mis voor Petronella Bakkum. Dinsdag 's morgens 81/} uur H. Mis voor Oornelia Kuijs, huisvr. van Bas. Zonjée 9 uur H. Mis voor Cornelis Kraakman en Maria Slijkerman. Woensdag 's morgens 8l/j en 9 uur H. Mis voor den Z.Eerw. heer Wijnandus van Ryn en familie. Donderdag 's morgens 8J/j uur H. Mis ter eere van het Allerh. Sacrament9 uur gezongen H. Mis voor Maartje Schee en Nicolaas Meijne. V r ij d a g 's morgens 8Vs uur H. Mis voor Bernard Zurlohe en Maria Mohrman 9 uur gezongen H. Mis voor de leden van 't Genootschap van 't H. Hart. Zaterdag 'smorg. 8ll3 en 9 uur H. Mis tot zekere intentie. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien Veronica Fraayman, hvr. van G. Schermer. KROMMENIE. Zondag 's morgens 71/1 uur H. Mid 10 uur Hoogmisna de Hoogmis Cate chismus 21/, uur Vespers. In de week de H.H. Missen om 8 en 81/, uur. Gedurende deze week eiken dag Catechismus. Donderdag 's avonds 71/., uur Lof. Zaterdag 's namiddags van 4—8 Biecht- hooren. In den Heer overleden Engelbejtus Bos en Willem Berkhout. Zaterdag 's middags van 3—7 uur gelegen heid om te Biechten 's avonds 7 uur Lof met Rozenhoedje ter eere van O. L. Vrouw van Lourdes. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien Cornelis Hansleden. SCHOORL. Zondag 's morgens '71/, uur stille H. MiB; 10 uur Hoogmis; 's middags 11/3 uur Catechismus21/» uur Vespers. Maandag na de H. Mis de Zegen tegen de keelziekte. Woensdag, Donderdag en Zaterdag Catechismus. V r ij d a g 's morgens 71/i uur acte van eere boete, toewijding en gezongen H, Mis met uitstelling 's avonds 7 uur Lof met Litanie van het H. Hart. WARMENHUIZEN. Zondag 's morgens 7 uur Vroegmis 9Va uur Hoogmis, waarvoor wyding der kaarsen 's middags 1 uur Catechismus 2 uur Vespers Gl/1 uur Maria Lof met Rozenhoedje. In de week de H. Mis 's morg. 81/a uur. Donderdag 's avonds 6l/j uur Lof. Zaterdag na de H. Mis en namiddags van 3—8 uur gelegenheid om te Biechten. In den Heer overleden Maria de Jong. TUITJENHORN. Zondag, Feestdag van Maria Lichtmis of Zuivering, volle aflaat te verdienen voor de leden van de Broederschap van O. L. Vrouw van Lourdes bij bezoek aan de kerk van de Broederschap, ook onder het Octaaf, 'smorgens l1/^ uur H. Mis10 uur Hoogmisl1/» uur Catechismus 2l/a uur Vespers. Daarna zitting der Bibliotheek tot 4 uur. Maandag Feestdag van den H. Blasius, patroon tegen de keelziekte na de H. Mis en ten 10l/s uur zal de zegen van den H. Blasius gegeven worden. Woensdag 's morgens 9 uur gezorgen Jaargetijde voor de ziel van zaliger Antje Slijkerman, huisvr, van C. Groot. De overige dagen de H.H. Missen ten 8l/s uur. SCHAGEN. Zondag 's morgenB 7 uur H. Mis91/3 uur Hoogmis's middags 1 '/s uur Catechis mus 21/s uur Vespers. Maandag na de H. Mis zegen van den H. Blasius. WoenBdag 's morgenB 8 uur gezongen H. Mis. V r ij d a g 's morgens 8 uur gez. H. Mis 's avonds 7 uur Lof. Zaterdag 's avonds 7 uur Lof. ASSENDELFT. Zondag 's morgens 7 uur H. Mis voor de Parochie10 uur Hoogmis tot zekere intentie 21/s uur Vezpers met Rozenkrans. Maandag 'smorgens 7Vs uur H. Mis voor den WelEerw. heer Willem Gaal 81/s uur gezongen Uitvaart voor de ziel van zaliger Maarten Klous. Dinsdag 's morgens 7 '/2 uur II. Mis voor de ziel van zaliger Z.Eerw. heer Hubertus Peperkorn S1/^ uur H. Mis voor de ziel van zaliger Maarten Klous (overleden lid Westl. proc). Woensdag 'smorgens 7l/s uur H. Mis voor Klaas Dekker en Bregje Koning 8% uur H. Mis voor Jan Groen en Simon Kramer. Donderdag 's morgens 7 uur H. Mis voor de ziel van zaliger Nicolaas Janz. Al 8'/j uur H. Mis voor de ziel van zaliger Gertruda Kerssens en Nicolaas Kramer. V r ij d a g 's morgens 7'/3 uur H. Mis voor de ziel van zaliger Gerrit Kroon en Maartje Blankeruur H. Mis voor de ziel van zaliger Hend. Klaasz. Boon en Pietertje Poel's avonds 7 uur Lof en Rozenkrans. Zaterdag 's morgens 7'/2 uur H. Mis vcor de ziel van zaliger Engeltje Kroon en familie8l/s uur H. Mis voor de ziel van zaliger mej. wed. Holters. Catechismus op de gewone dagen. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien Neeltje v. d. Zaan, Gerrit Kroon, Corn. Corz. Bos Jacob Tambach. In den Heer Overleden Maarten Klous. LIMMEN. Zondag, Feestdag van Maria Lichtmis, 's morgens 7 '/j uur H. Mis10 uur Hoogmis, voor de Hoogmis wijding der kaarsen 's middags l1/s uur Catechismus 2 Vj uur Vespers met Rozenkrans. In deze week de H.H. Missen om 8 en 8% uur. Maandag, Feestdag van den H. Blasius, patroon tegen de keelziekte. Na de H. Missen Zegen van H. Blasius. Donderdag nam. van 5 7 uur gelegen heid om te biechten; 's avonds 61/, uur Lof ter eere van het H. Sacrament. V r ij d a g, le Vrydag der maand, 's mor gens 8 uur gezongen H. Mis ter eere van J. H. Hart; 's avonds 6'/j uur Lof met akte van eereboete. Zaterdag van 4—7 uur gelegenheid om te Biechten. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien Maria Mooy, geb. Vaders, Agatha Verver en Adriana Rietveld, wed. Kruijer. DEN HELDER. Parochie Kerk. Zondag 's morgens 8 uur H. Mis 10", uur Hoogmis 's middags 2 uur Catechismus 3 uur Vespers41/s uur Congregatie der H. Familie. Deze week Catechismus op de gewone dagen. Donderdag 's avonds 7 uur Lof. Zaterdag 's middags van 4 uur af ge legenheid tot Biechten. O. L. Vrouwe-Kerk. Zondag 'smorgens 7'/2 uur H. Mis; 10 uur Hoogmis; 's avonds 61/a uur Lof van het H. Hart met predikatie. Deze week de Catechismus op de gewone dagen Dinsdag 's avonds 7 uur Lof. Zaterdag 's middags van 4 uur af ge legenheid tot biechten. Zie voor eventueel nagekomen Kerklysten het eerste Blad. Pater L. P. K. Regout. f Te Utrecht is in de Pastorie der EE. PP. Jezuïeten aan den Abstederdijk, de zeereerw. pater L. P. H. Regout S. J. uit 's Gravenhage, socius van den provinciaal der EE. PP. Jezuïeten, overleden. Pater Regout was met den hoogeerwaarden provinciaal op visitatie te Utrecht, alwaar hy voor eenige dagen plotseling door een hevige longontsteking werd aangegrepen, waarvan hij niet meer zou genezen. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. De copie ivordt nimmer teruggegeven. Een conferentie met lichtbeelden. Ziet ge wel, dat ik 'r met myn reclame maken bijna heelemaal naast greep, toen ik 'n drie weken geleden vertelde, dat door een Pater MiBBionaris te Egmond aan Zee conferentie zou worden gehouden over de Hollandsche Katholieke Missie van Nieuw- Guinea, en dat by zyn voordrachten zou verduidelijken met lichtbeelden Het een bad ik vast, o zeker. De Pater is gekomen, de conferenties zijn zelfs druk bezocht geworden. Maar het ander, het tweede is juist andersom gebeurd. Ik wil het als verslaggever dade lijk verbeteren. Niet de lichtbeelden hebben de voordracht, maar de voordracht heeft de lichtbeelden verduidelijkt. Wel neen, niet het licht heeft ons dien avond in vlam gezet, niet de lichtbeelden hebben den weg naar ons hart gevonden. Maar de voordracht is dat wonderbaar voertuig geweest, alleen ge schikt om de edelste gedachten over te brengen in het hoofd, de teerste gevoelens te doen overtrillen in de ziel der hoorders. De voordracht heeft ons het leven van die menechen in die landen doen zien, doen voelen, doen inleven. Van verre en toch zoo vlak by. We zijn door de voordracht zoo dicht mogelijk bij de werkelijkheid, bij het bijzondere aangeland. Ik zeg het rond uit ik heb de menechen lief gekregen, van wie ik hoorde vertellen. De Pater ontweek alle zeggingskunst. Eenvoudig verbalen was zijn streven. De Pater zei alles eenvoudig, toch warm. Wij voelden alles vlak, toch zeer teer. Laat ieder, die met mij de con ferentie heeft bijgewoond, sprekentoen Pater in zijn eerste deel vertelde van den ruwen aard maat te gelijk van het ontvan kelijke zachte gemoed der Keyeezen, toen hy ons verhaalde van de lage béechaving en ontaarde gewoonten maar tegelyk van de edele gevoelens, van den kunst- en gods dienstzin dier menschen, toen heeft hij door zijn voordracht ons binnenste open gemaakt en wij hebben ons hart verheven tot den Schepper, den Vader van allen. En toen de Missionaris ons in zijn tweede deel ver telde van het offervragend missiewerk daar ginder en ons toeriep Weest gij allen hier missionaris door uw offer, door uw gebed met den Missionaris die daar werkt, toen heeft hij weer door zijn voordracht niet alleen ons hart maar ook onze beurs open gemaakt, en wij hebben graag gegeven ons offertje voor de Missie. Dank aan den Pater, den yverigen Mis sionaris, die door zijn voordracht de beelden voor onze ziel heeft verduidelijkt, 't licht in ons binnenste heeft doen worden en lof aan de ijverige zelatricen, die door den verkoop van toegangskaarten en ansichtkaarten den Pater in zyn werk gesteund hebben. A. F. SUIDGEEST, Egmond aan Zee. Pastoor. Het Alkmaarsch Schouwburg-bezoekend- publiek. Kenschetsend mag voor Alkmaar zeer zeker het feit genoemd worden, dat hier vooral in den laateten tijd, door het uitgaande publiek, geleverd door al de standen onzer plaatse lijke gemeenschap, een drang schijnt te ont staan voornamelijk ddér niet te ontbreken, waar de kunst op de meest erbarmelijke wijze als caricatuur wordt misbruikt, en waar zij zich (de kunst) om niet uitgelachen te worden, zooveel mogelijk omgordt met het gewaad der onbeschaamdheid, welk tooneel- kleed, zelfs in de oogen van het oude hei dendom geen genade kon vinden, ook al was de platte taal, gelijk in dezen modernen tijd, met dit schouwkleed in volkomen har monie. De avond van 30 Januari 1.1. waarin een talrijk auditorium naar de «Harmonie» heen toog om van het (voor dezen tijd kernachtig I) sensatiestuk «Z'n Edelachtbare» en het onbe nullige «De (ante van Charley» te gaan genieten (I), was daar een nieuw bewijs voor. Menschen die in de gewone samenleving zich met een zeker decorum trachten te omhangen, door zich voor te doen als ston den zij boven het alledaagsche, dia zich mogelijk in sommige kringen geroepen ge voelen den toon aan te geven, ook zy die gewone gesprekken zonder een zskere piquan ten bijsmaak gewoonlijk flauw en vervelend vinden, zij allen hebben gelachen, neen, geschud van 't lachen door het aanhooren en aanschouwen van flauwiteiten, van welke een flinke portie attisch zout nog geen genietbaar gerecht zou kunnen maken. Het toppunt van genietenscheen echter bereikt te worden, toen in de pauze het publiek verrast (I) werd door het zingen van liedjes, waarin waarschijnlijk de noten zich geschaamd zullen hebben ter versiering te moeten dienen aan den inhoud. Daverend applaus bewees, wat de lieveliugskost is hier te Alkmaar. Horatius, een der grootste dichters der Romeinen, geeft voor een dich ter het volgende voorschrift>die moet zich op het tooneel, mijns bedunkens, wach ten den mond vol te hebben van vuile of beleeaigende taal, als ware men geboren op de drukst bezochte plaateen der steden en als stond men op het forum. Want dat is stootend voor de ridders, adelijken en rijken en wat een koopman van gepofte erwten en boonen bevalt, dat vindt bij hen geen bijval, en aan zoo iemand reiken zij den eerekranB niet uit." Tegenwoordig echter, nu men zegt op een zooveel hoogeren trap van beschaving te staan dan in de oudheid, klapt en trapt en schreeuwt zyn bravo èn ridder èn adelijke èn rijke in koor met den koopman van gepofte erwten en boonen, hèm toe, die de meest schuine en meest beleedigende taal ten tooneele durft te voeren en bij gebrek aan een eerekrans wordt «de dienaar der kunst» 111 drie a viermaal terug geroepen 11 Kenschetsend voorwaar ook hier te Alk maar, waar werkelijke kunst geen sympathie schijnt te kunnen winnen. P. Overreden. Aan het station Zoetermeer- Zegwaard is Dingdag de dienstbode van den Stationschef by het overloopen der spoorlijn door den sneltrein van 7 uur uit Gouda overreden. Verschrikkelijk verminkt, werd zjj levenloos opgenomen. Verdronken. Donderdagmiddag is de tuinknecht van mej. S. op Pijnenburg te Soest vermist. Na eenig zoeken vond men hem verdronken in een der vijvers liggen. De man leed in den lsatstcn tijd aan toe vallen en men vermoedt, dat hieraan het ongeluk is toe te schrijven. De ongelukkige laat een weduwe met 7 kinderen achter. Een mooi legaat. Een kanlfabrikant te Nottingham, met name Wilkinson Smith, in December overleden, heeft zijn vermogen van nagenoeg vier millioen gulden bestemd voor weduwen eu oude vrijsters in het graafschap. Er worden hofjes voor ze gebouwd en jaar gelden ingesteld. Fluitconcerten. In het Friesche dorp Noordwolde is een vereeniging opgericht, die ten doel heeft het fluiten te beoefenen en dan fluitconcerten te geven. Er hebben zich reeds 20 liefhebbers aangemeld. Russisch. Dinsdagmiddag werden te Helsingfors twee stationsbeambten, die een paar kiBten met geld vervoerden, door vier gewapende roovers overvallen. De roovers doodden een der beambten, maakten zich meester van een kist en ontkwamen. Een duizeling. Zekere J. Th. ongeveer 60 jaren oud, had het ongeluk, vermoedelijk tengevolge van een duizeling, van een trap te vallen in het waschhuis van het Liefde gesticht te Eindhoven. Hevig bloedende werd hij opgenomen en is kort daarop overleden. Een moord te Berlijn. De weduwe Wilsner werd Dinsdag in haar woning aan de Gerichtsstrasse (Noord Berlijn) met gesple ten schedel, badende in haar bloed, gevonden. De ongelukkige moet al twee weken geleden dood zijn. Veertien dagen geleden vond n.m. de commensaal van de weduwe 'n briefje, waarin stond >Ik ben voor vier weken uit de stad, wegens het overlijden van mijn zuster.» Er verliep een week, zonder dat men argwaan kreeg, totdat een ondragelijke stank het ergste deed vermoeden. Uit de schouwing van het lijk is geblekeD, dat de weduwe met een bijl gedood is. De gansche situatie wijst verder op een lustmoord. Op de keukentafel lag een n.euwe brief geschreven door den moordenaar met de bedoeling, de politie te misleiden. Ook het briefje aan den commensaal moet hij geschreven hebben. Het slachtoffer was 33 jaar oud. Holland op zijn malst. >Neerlandia« schrijft: Een groote Nederlandsche winkel zaak te Amsterdam zendt een geheel in het Fransch gestelde aankondiging rond. Een dame zond ze teiug met deze terecht wijzing >In een Nederlandsche stad, waar met Nederlandsch geld betaald wordt, is een aankondiging als die ik de eer heb u hierbij terug te sturen, een beleediging aan de Nederl. taal en dus aan het volk. Beleefd verzoek ik u in het vervolg van zulke aan kondigingen verschoond te blijven». Tot zoover «Neerlandia». Maar de «Nieuwe Koerier» merkt op «Roermond mag een uitzondering maken, in zoover er niet met Nederlandsch geld wordt betaald. Onze winkeliers ontvangen evengoed Duilsche, Belgische, Fransche en Zwitsersche als Nederlandsche munten. Zij mogen dus op prijscouranten, winkeldeuren, ramen, uithangborden enz. schilderen in de taal, die ze verkiezen. Van dit verlof wordt een ruim gebruik gemaakt.» Een paard door een koe gelood. Dat een paard een koe doodtrapt gebeurt wel meermalen dat een koe een paard met haar horens afmaakt is daarentegen een zeldzaam voorkomend verschynsel. Dezer dagen is zulk een dierenmoord evenwel te Marum voorgevallen. Dievenvrees. Een van de oudste en gun stigst bekende winkeliers in de Kalverstraat te Amsterdam, een forens, wil in de afge- loopen week op 'n avond naar zijn woon plaats, Hilversum, terug, 't Was 71/9 uur, wel 'n ietsje te vroeg om een inbraak te doen. Onderweg naar het station wordt hij aange klampt door een heer, wien hij al zoo vaak in den trein had ontmoet, zoodat zij reis- vrienden waren geworden, al kenden zij zelfs elkanders namen niet. Men wandelt van den Dam het Damrak op, naar 't station. «Ah zegt de ander ik kan net nog snappen; 'k loop even vooruitin drie tellen ben ik bij ul» en wipt een huis in. Onze winkelier, niet best van gezicht en door den dikken, killen mist nog meer be neveld, vindt het heel geschikt, dat het huis, waar, naar zijn meening, zijn treinvriend was binnen gegaan, een portiek heeft. Mooi om te schuilen. Eenige seconden dat hij daar stond, komen drie heeren de deur uit en sluiten die. «Moet u hier zyn?». «Ja, mynheer, er is iemand boven, dien ik wacht I» «Iemand boven En eensklaps, met even bedenkelijk als vastberaden geziebt, vormt het «trio» een levenden slagboom voor hem en fluks wenkt een 'n agent en fluistert hem iets in 't oor. Of de kleptophobie te Amsterdam vèr gaatl «Ga maar eens mee naar bureauzegt de agent. Onze winkelier krygt schik in 't geval en wandelt, zonder een woord van verzet, gehoor zaam mee naar het bureau Warmoesstraat. Uiterst kalm en beleefd geeft hy den in specteur zijn naam op en legitimeert zich met brieven enz., die hij bi; zich had. «We zullen onderzoeken I» Dat onderzoek duurde anderhalf uur. Toen eindelijk zei de inspecteur »U kunt gaanl» «Mijnheer vroeg de in vryheid gestelde arrestant zou ik u nu nog mogen vragen of n my voor 'n inbreker hc-udt?» -En bet antwoord luidde: «Dat weet ik niet.» Zulk gezegde kwam in de plaats van een troostwoord, althans een wellevende verant woording. De lach om de dievenvrees van den Damrakker maakte nu plaats voor een anderen lach om de lompheid van den po litieman. Belangrijke Postzegeldiefstal. Te Rotter dam is de politie vermoedelyk op het spoor gekomen van een belangrijken postzegeldief stal. Sedert meer dan een jaar worden n.l. door een paar personen, een koffiehuisbe- diende en een huisknecht, ongebruikte post zegels van 21/s—12'/j ct. verre onder de waarde verkocht. Vanwaar die postzegels afkomstig zyn ligt op het oogenblik nog in het duister. Waarschijnlijk zijn de verkoopers de helers, by wie kantoorbedienden de post zegels van de hand deden. Men wil zelfs weten, dat zij voor meer dan f 30 in de week omzetten. De koffiehuisbediende en de huisknecht zijn in bewaring gesteld, doch blijven hard nekkig weigeren, omtrent de herkomst der postzegels opheldering te geveD. Verfraaiing van stations. Door de di rectie der H. IJ. S. M. is aan het personeel medegedeeld, dat aan verschillende stations en halten door het personeel pogingen worden gedaan het uiterlijk der terreinen en gebou wen te vereieren en te vervroolijken door het kweeken van bloemen en planten. Daar die pogingen aanmoediging .verdienen, heeft de Raad van Administratie besloten daartoe mede te werken door het doen sa menstellen van een «Beknopte handleiding voor het kweeken van planten in stations- tuinen en aan de stationsgebouwen», waar van aan de stations en haltechefs exem plaren zullen worden toegezonden, terwijl de benoodigde zaden gratis zullen worden verstrekt. Treurig ongeluk. Men meldt uit Made aan de 's H.h. Ct. Woensdagmiddag omstreeks twee uur zijn alhier in den zoogenaamden leemkuil drie kinderen door het ys gezakt en jammerlijk verdronken. Het zyn Josephus Braat, 11 jaar, Bernardus en Johannes van Fessen, respectievelijk 13 en 11 jaar. Een dochtertje van G. van Oosterhout had den bewonderenswaardigen moed op het hulpgeroep dier kinderen over het ys toe te snellen om zoo mogelijk nog hen te redden, doch bij het nemen van een der handjes der ongelukigen brak het ijs en viel zij te water. Inmiddels kwam hulp opdagen en door het grijpen van een toegeworpen touw heeft zij zich nog weten te redden. De andere drie verdronken voor de oogen der omstanders, zonder dat hulp kon geboden worden. De droefheid der ouders is ontzettend en beter te beseffen dan te beschrijven. De geheele gemeente heeft met dit treurig on geluk te doen. Als de wijn is in den man... Onder het opschrift «Oorlog tusschen Venlo en Blerik» meldt de Venl. Ct. In den nacht van Maandag op Dinsdag omstreeks 1 uur, moesten op verzoek van den kastelein door de politie uit de danszaal van W. aan den Noordsingel te Venlo een drietal Bleriksche jongelui verwijderd worden, die twist hadden gekregen met eenige Ven- Ionaren. Buiten gekomen werd het relletje voort gezet tusschen de twistende partijen, welke van beide zijden allengskens versterking hadden gekregen. De Venlonaren werden door de politie naar een kant weggedreven en de Blerikenaren onder geleide naar de Maasburg gebracht. Aan de brug gekomen werden zy door een troep van wel 50 personen opgewacht en hoorde men het lossen van schoten. In een oogenblik was men daar handgemeen. De inmiddels versterkte politie dreef de vechtenden uiteen en bracht de Bleriksche jongens over de brug. Hier werden zij, op het midden der brug aangekomen, door steenworpen begroet. Eenige vechtersbazen waren boven op de brug voor spoorwegver keer geklommen en richtten van daar uit hun projectielen op hun tegenstanders. De politie was genoodzaakt hier de re volvers te trekken, en eenige schoten in de lucht te lossen, waarop de «bommenwerpers» de vlucht namen. Het gelukte ten slotte aan de politie de vechtersbazen ieder huns weegs te dryven, waarna de rnBt hersteld was. Bekeerd. Een zekere vrouw had een man, die avonden lang thuis kon zijn, zonder dat hy een woord tot haar sprak, Dat begon haar te vervelen en ze bedacht een middel om aan dien onhoudbaren toe stand een einde te maken. Op een keer moest hij voor zaken een heelen dag afwezig zijn en toen by tegen den avond thuis kwam, vond hy alles in elke kamer van het huis in de uiterste wanorde. Kasten en laden en zelfs de groote boeken kast waren ledig, terwyl de inhoud over den vloer lag verspreid. Wat te drommel heeft dat nu te betee- kenen riep de man zijn ega toe, die juist begon met een koffer open te maken. Wel I riep. ze uit met gemaakte blijdschap. Ik zocht overal naar je tong, die ik dacht, dat verloren was en nu heb ik ze gevonden 1 Het geval was zoo zot, dat de man het uitproestte van het lachen. En zoo kwam er een eind aan de neiging tot stilzwijgendheid van den man. Ai 60 cents per drie het fzonderlijke nuuint - |De heer Laudy z en „Katholieken liet te veel, toen h atholieke herleving het oogenblik ze vondering zelfs va ande maakt. Alom toch teek atholiek leven, ka en op speciaal ar öök opgewekt ciaal, politiek en f Geen katholieke pslaan, of men le irsussen en lezingc v^reenigingen, midd ten-vereenigingen, enz. Men ziet bij kleinste plaatsjes v katholieke vereenigi Allerlei sociaal gebi dag- en weekbladei öloei toe, kortom dringt overal, in alle Ier maatschappij ste m doet zijn weldadi le mannen der lienaren van den idrachtig samen e it, om dien gelul jomsch-leven zoove rderen. Onophoude ff, om dat heen stzijn, waar het wekken en waar vruchten droeg, z< 'ichtiger en vrucht "Tandaar ook, naa bkomsten en bondi srd en het nuttige talrijke bevattelij idjes, welke bij iden over het gei spreid en zoo het woord uitgestroo: lot vollen wasdon let is dan ook ni( loening, dat wij til iwe uiting van 1 loliek leven moge het welkom toe ,Apologie voor he boven dit artiki >1 is geheel het pk 'ing de beste krac ichreven. In eefi (schriftjes zal mer eene beknopte, aerikaansehe roman van OTTO HOE daar wat kan je pie riep de advocs deze zoogenaamde uit hun aard zwak och gemakkelijk he dat de een of a |jou familieverhoudin misbruikt heeft I» pat is het juist», ant droevig. f8 ik nu de misdadi kaD, omdat... z Bisterend, Bltchts ale atste woorden ove jonge mail waB ble ken zag hij haar a dat zoo iel knikte. lr epreek niet ver illes hooren». hand aan het voorh I J ^'kken zwijgend na 'Je weet eigenlijk no verleden», begon zij 'roeger heb ik je we Dubuque in den s sn myn reeds lanj Minkers, een evi koopman was. Z

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1908 | | pagina 6