BAAR BEENEN 11 I i Marktberichten. Advertentiën. 1 •tl we. f aangaat, verdeeldo uien broodbona f 0.11 per dus a f0.25 per stuk, per stuk en 2 brand- 1 a f 0.25 per atnk broodbona ii £0.11, 5 25,1 vleeachbon a f 0 40 ia samen 10.60, terwijl broodbona k f 0.11, 3 ,25, 1 brandBtoffenbon ra plaats 24 December ra 19 ultkeeringen van n f 1.75 31 December ra 15 nitkeeringen van van f 1.76 7 Januari sonen 18 uitkeeringeu 50, 36 van £1.75; 14 0 personen 21 uitkee- ,n 3.50. 41 van f 1.75 138 personen 16 uit- 73 van f 3.50, 49 van 5 weken 19 uitkeerin- £5, 242 van f3.50, 47 75. Totaal f 1732. lgende overzicht van den (gedeeltelijk naar schat- Aan geïnde bijdragen mde wekelijkache bydra- len 400 aan diversen UitgavenPer be- era f 856.80 per bedee- per zesde bedeeling onkoBten f 88.51 per leveranciers over de 5 504.44per getaxeerde ïog ter bedeeling f 900.57. aar schatting, op de helft ra tijd van werken, blijft thans is, dan verwacht bereikt te hebben en en allengs in de laatste vaardoor het comité dan ond zal komen met de 11 uur vergaderde de nte. Alle leden waren onderd de heer J. Olden- was en hiervan schrii'- yken. Na opening der de dijken en wegen, die publiek zonden worden bepaalden prijs ingezet, schrijven van W. Z. T. de gemeentekas van hem uitgekeerd tot ver- de gemeente in eigen en bij hem in huur an de Noordlaan. Met werd op dit verzoek het onderhoud, vol- waarop de verhuring der huurders komt. notulen der vorige ver- goedgekeurd. In verband 3 gehad hebbende feiten huijBen zijne bevreemding Ged. Staten is beslist, de Bergermeer behoort, en indien deze beslissing inleiding zou geven. Men eBtuur van de Bergermeer ;ig zal zijn om het Ge- erband met hetgeen voor van den weg in den weg te leggen, de uitspraak van Ged. awone jaarlijksche wegen- De totale opbrengst was ger dan het vorige jaar. de verlegging van het voor het publiek verkeer a nieuwen weg naast door Mej. Bouma werd wijziging van den stgesteld. Bezwaren hier- eene in de vorige ver- Ie verordening tot aan- meene politieverordening, afgesloten ruimten bij van het hoofd te treden. Dit bleek et oog op nog eenige die bij deze verordening die, bij nadere beschou- verordening tot regeling kunnen worden opge sp van ongeveer gelijke ne volgende vergadering tegelijk met eenige be- baden aan het zeestrand, missie zal ne algemeene schoorsteen randen en hiervoor een aar te Btellen. hier van den Hoof Jelijken vastgesteld, de donkerte des avonds ra van de tram en de jafé «De Rustende Jager*, tgenoemde te vervangen met lamp als bij tram is geplaatst, eenige onderwerpen alijken aard werd de ver- imand verder het woord eer 4 uur in den middag ig brandde aan het Jicht- rond af het huia, bewoond n in eigendom toebehoo- uilenberg. Een houten ik zij het vlug optreden die Bpoedig ter plaatse werd niets gered, zekerd by de Nederlanden voor f1125 on do inboedel bij de onderlinge N.-H. Brandwaarborg Maatschappij, gevestigd te Oudkarepel, voor f 500. De brand ia vermoedelijk aangekomen door den schoorsteen waarin zich een houtey luik scheen te bevinden. Helloo. Zondagavond werd de jaarlijksche groote vergadering gehouden van de Heilosche kies- vereeniging «De Eensgezindheid*. In de lokalen van «Het wapen van Heiloo* was een tal rijke bijeenkomst, toen ten 71/s ure de ver gadering voor de eerste maal met den chris- telijken groet «Geloofd zij Jezus Christus* werd geopend. De secretaris, de heer Arie Klaassena bracht het verslag uit van de vorige algemeene en bestuursvergaderingen, waarna de heer C. Bakker Pzn. als penning meester een kunstig verslag deed hooren: de uitgaven nl. waren hooger dan de inkom sten en toch sloot hij nog met een batig saldo van f 1,26. Hierna hield de voorzitter zyn lezing over »de sociale kwestie*, die met aandacht werd aangehoord en waarvoor hij door monde van den heer Klippers, den dank der vergadering inoogatte. Nadat ten slotte nog enkele mededeelingen waren gedaan omtrent de kiezerslijst, en door den eere-voorzitter, den ZeerEerw. heer Pas toor nog enkele woorden tot opwekking wa ren gesproken, werd de vergadering met den chriatelijken groet gesloten. Oudorp. Werd in de voorlaatste vergadering van de Kath. Vereeniging door den voorzitter meegedeeld dat onze oud kapelaan, de weleerw. heer Intres, Zondag 2 Febr. een lezing zou houden, een teleurstelling was het zeker, dat er bericht kwam, dat Z.eerw. hierin verhin derd werd. Evenwel werden er pogingen gedaan om dezen avond niet in stilte voorbij te laten gaan en was onze weleerw. heer kapelaan Yan de Pavoort zoo bereidwillig als spreker op te treden, en uitstekend hield Z.eerw. de aanwezigen bezig. Na opening der vergadering door den heer Bleeker, verkreeg de weleerw. heer Van de Pavoort het woord. Spr. zette op duidelijke en voor ieder begrijpelijke wijze uiteen, het nuttige en voordeelige van de Boeren-Spaar- en Leenbank, en waarom deze op chriate lijken grondslag moet gevestigd zijn. Ook betoogde spr. het nut van aansluiting der Locale bij de Centrale Banken. Ten slotte wist Z.eerw. in hooge mate de lachlust der aanwezigen op te wekken, door een der be kendste stukken: De kruier uit Amsterdam*, van Justus van Maurik, voor te lezen. Dat het ons gegeven zij Z.eerw. nog menig keer in ons midden te hooren, is voorzeker de wensch van al de aanwezigen. Ofschoon de opkomst van leden tamelijk fiink was, had de belangstelling nog wel grooter mogen zijn. Door dergelijke vergaderingen bij te wonen, verkrijgt men immers meerdere kennis, het geen in 't nut en het belang is van allen. Nadat door den voorzitter den eerw. epr. was dank gebracht voor dezen gezelligen avond, werd de vergadering gesloten. Langendijk. Dinsdag 28 Januari hield de R. K. Kies vereniging «Recht en Orde* haar algemeene jaarvergadering. Na opening en lezing der notulen, bracht de penningmeester verslag uit. De rekening sloot met een batig saldo van f 5.02. Hierna hield de WelEerw. Pater Jansen het eerste deel zijner lezing over het bijzon der onderwijs. Onder de pauze werd overgegaan tot het kiezen van 3 bestuursleden. Aftredende leden waren P. Woestenburg, A. Henselman en Jac. Bruin Pz.wijl de laatste twee niet meer in aanmerking wenschten te komen, j werd herkozen P. Woestenburg, en de twee nieuw gekozenen waren A. Koomen en Josef Daarna vervolg lezing van den WelEerw. Pater, bij het eindigen waarvan de ZeerEerw. Heer Pastoor zijn dank uitsprak voor de lezing, en hoopte dat de leden het nut er van zouden inzien, terwijl spr. vertrouwde op den steun van alle parochianen, om het volgende jaar met den bouw der katholieke school te mogen beginnen. Hierna een woord van den voorzitter voor de aspirant kiezers, om bijtyda op de kie zerslijst te worden geplaatst, en daarna sluiting met gebed. Noord-Scharwoude. Alhier is een druk bezochte vergadering gehouden van verschillende beBturen van Landbouwvereenigingen aan den Langendijk en Omstreken. Daar werd o.a. meegedeeld, dat het Hoofdbestuur van de Naamlooze tot statutenwijziging wenscht te komen, welke wijziging in concept zal worden gedrukt en op de algemeene vergadering zal worden be handeld. Uit de rekening en verantwoording in zake de proeven tegen de koolziekten bleek, dat de uitgaven f §'76.26* hebben be dragen, de inkomsten f 473.22s, alzoo een nadeelig slot van f 203.14, in welk bedrag ieder lid (er zijn er 1150) 18 cent zal be talen. Nog werd besproken het middel, dat een paar practische landbouwers meenden ge vonden te hebben tegen de voorkomende ziekten in de kool. Een der aanwezigen meende hierop niet te moeten ingaan, aan gezien het beleedigend was tegenover prof. Ritzema Bos, die reeds lang verschillende proeven heeft ontworpen, toch nog steeds zonder resultaat. Deze laatste, ter vergade- «Dg aanwezig, was van een tegengesteld ge voelen en zou -zich zeer verheugen, als de practijk middelen had aan de hand gedaan, die de theorie nog niet had gevonden. Be sloten werd dit punt ook op de a.s. algem. vergadering te behandelen. Dit zal ook hst geval wezen met de bespreking der ratten- verdelging. Prof. Ritsema Bos raadde het gebruik van een serum aan, dat door de Rotterdamsche serum-inrichting wordt ver krijgbaar gesteld. Daardoor wordt een soort typbus onder de diertjes verspreid. Aange zien het niet gevaarlijk is voor monschon, zal er een ernstige bespreking aan worden gewyd. De begrooting voor de te nemen proeven tegen koolzi-klen werd vastgesteld op een vermoedelijke uitgaaf vau f 685 eu een ontvangst van f 100. De loop der bevolking alhier was over 1907 als volgt: 31 December 1906 1391 inwoners. Ge vestigd 44 m. en 53 vr. samen 97 inw. vertrokken 55 m. en 62 vr. samen 117 inw. geboren 30 m. en 15 vr. samen 45 inw. overleden 14 m. en 5 vr. samen 19 inw., dus totaal aantal inwoners 1391. Er werden 10 huwelijken gesloten. Zuld-Scharwoude. Vrijdagavond toen J. Mars uit Noord- Scharwoude, knecht bij den heer Esen te Oudkarspel, met een wagen met 2 paarden bespannen huiswaarts keerde en den Harse- laarsweg inreed, verschrokken de paarden zóó van den bliksem, dat zij met wagen en al in het water sprongen en de voerman het op een loopeu zette van den schrik. Thuis gekomen, wist hij niet meer te vertellen wat er gebeurd was. Voorbijgangers hebben de paarden gered. De bevolking van Zuid-Scharwoude be droeg op 31 December 1906 in 't geheel 1621 inwoners, waaronder 800 mannelijke en 821 vrouwelijke. Gedurende 1907 zijn er inge komen 55 m. en 69 vr., vertrokken 60 m. en 70 vr. Geboren 49, waaronder 25 vr. en 24 m.overleden 30, waaronder 13 vr. en 17 m. Aldus 6 meer vertrokken dan inge komen en 19 meer geboren dan overleden, zoodat de bevolking op 31 Dec. 1907 was 1634. Het aantal gesloten huwelijken be droeg 10. Tot Februari waren van de toevoerlijn te Broek op Langendijk verzonden ongeveer 3100 wagons groenten. Castricum. Vrijdag werd onze nieuwe Pastoor, de Zeer Eerw. heer v, d. Deyl onder klokgelui en vlaggentooi plechtig ingehaald. De installatie geschiedde Zondag onder de Hoogmis door den HoogEerw. Deken van Beverwijk. Voor eivolle zalen hield pater Meuke zijn conferentie over de Missie in Nieuw Guinea, de Keieilanden enz. Dat de Eerw. spreker de rechte snaar had getroffen, bleek bij de collectie. Ieder offerde gaarne iets van het zijne, om de Missionarissen in hun moeilijken en gevaarvollen arbeid te steunen. Zondagmorgen kwam men in de zuivel fabriek «Holland* tot de onaangename ont dekking, dat er dien nacht ongewenscht bezoek was geweest. Een kistje met 30 kop boter wordt ver- mist, zoodat de bezoekers geen rijken buit hebben gevonden. Vreemd is het zeker wel, dat er nergens eenig spoor van braak was te bespeuren. De politie is met den diefstal in kennis gesteld. Heemskerk. Heerlijke, godvruchtige dagen hebben onze mannen en jongelingen, leden der H. Familie weer genoten door de retraite, die geleid werd door een weleerw.pater Redemptorist. Een goede geest bezielt deze leden, dit bleek uit de getrouwe opkomst, waarmede zij de oefeningen, die van af Woensdag tot en met Zondag gehouden werden, bijwoonden. Vol bewondering, in de volmaakste orde en grootste godsvrucht naderden circa 300 Familieleden op den .morgen van den slui tingsdag tot de Tafel des Heeren, terwijl 13 - nieuwe leden hun opdracht uitspraken, die door de ouderen met geestdrift vernieuwd werd. Blijve de H. Familie van Heemskerk groeien en bloeien. Krommenie. Afgaande op een door de vennootschap-. Verver geplaatste advertentie, waarin blik slagers werden gevraagd, hebben de uitge sloten blikslagers der vennootschap zich Zaterdag ten kantore aangemeld, doch zijn door de directie niet aangenomen. In de staking van het drukkersperaoneel is nog geen verandering gekomen. Hoewel er geen wanordelijkheden zyn voorgevallen, zijn toch Zondag verschillende personen, die de staking tegenwerkten, lastig gevallen, waardoor de politie eenige naaien beschermend moest op treden. Overigens behoudt de staking een rustig verloop. Heden, 5 Februari, houdt het Kruis- verbond alhier haar gewone driemaandelyk- sche vergadering ten huize van den heer J. Bouhuizen. Blijkens het veralag vaa het Onderling Begrafenisfonds alhier, bedroegen in 1907 de ontvangsten f 998.26, de uitgaven f 464.90, zoodat er een voordeelig saldo van f 533.36' was, waardoor het reservefonds is gestegen tot f 3095.93. Het aantal leden bedroeg 633. Assendelft. Woensdag 1.1. gaf de Maria-vereeniging alhier, een feestje voor de kinderen der St. Anna-vereeniging. Ruim 200 kleinen stroom den te zamen naar het Patronaatsgebouw in opgewekte stemming, om een onschuldig ge noegen te smaken. Allen werden overvloedig, getracteerd op allerlei lekkernijen en werden intusschen aangenaam bezig gehouden door de vertooning eener groote poppenkast. Scha terend en lachend leefden zy mee de lotge vallen van Jan Klaassen en kregen by afloop der fecetolykheid ieder nog een souveniertje mene naar huis. Donderdag- en Vrijdagavond kwamen de twee Tilburgsche missionarissen ook in deze gemeente hun copferentie houden over de Nederlandsche Missiën op Nieuw-Guinea en de Kev eilanden. Donderdagavond kwamen 300 belangstellenden luisteren naar die gun 8tig bekend staande lezing. Veel is er voor ons Hollanders te vernemen over die verre streken, waar zoovele Hollandsche mannen te midden van de grootsche moeilijkheden hun liefdewerk voor Gods Ryk verrichten. Vrijdagavond had men de elementen tegen. Sneeuw, storm en regen hielden menigeen thuis. Maar de ondernemers hadden nog meer'pech. Midden onder de voordracht raakte de pit der lantaarn onklaar, zoodat de ver tooning der lichtbeelden niet kon worden doorgezet en doordat men geen reserve pit had medegebracht en in de binnenlanden van Noord Holland geen nieuwe te krijgen was, moest de voordracht gestaakt worden. Een missionaris echter ie gewoon aan moei lijkheden en weet van doorzetten. Tot aller genoegen beloofden zy op Dinsdag 4 Februari terug te keeren en de thans gestaakte voor dracht opnieuw te houden voor dezelfde en liefst voor nog meerdere toehoorders. Tijdens de strenge vorst bevond men in het Nauernasche Kanaal, dat de stoomboot «De Handel*, van schipper O. Nagel, alhier, ofschoon ze stil lag, op zekeren morgen op raadselachtige wijze was gezonken en byna geheel in de diepte verdwenen, Bjj nader onderzoek op de scheepstimmer werf, is gebleken, dat de oorzaak daarvan was het losraken van de moer op een der schroeven, die onder den waterspiegel eenig binnenwerk bevestigde. Doordat deze buiten den romp uitstak, is het lek ontstaan. Gelukkig mag dus niet aan kwaad opzet van een of andere zijde gedacht worden. Vrijdag a.s. zal de eigenaar met zijn schoon gewasschen en opgeknapte boot den dienst hervatten, om de geleden schade zooveel mogelyk in te halen. Harenkarspel. Donderdag a.s., 's avonds ten 7 uur, ver gadering bij den heer Bood te Kerkebuurt, gem. Harenkarspel, tot. definitieve oprichting van een Ijsbond. In de gehouden bestuursvergadering, is het bestuur der R. K. Kiesvereeniging als volgt vastgesteld A. J. Bosch, Voorzitter, KerkebuurtJ. Bos, Vice Voorzitter, Waarland Jac. Mole naar, le Secretaris,. Tuitjenhorn A. Dekker, 2e Secretaris, WaarlandP. Hof, le Pen ningmeester, KerkebuurtW. Zut, 2e Pen ningmeester, Waarland J. Burger Jacz., Kalverdijk G. Boekei Pz., Kalverdijk G. Stoop, Tuitjenhorn. Zijdewind. Donderdag 30 Januari werd ten'huize van den heer P. J, Bruin een gecombineerde ver gadering gëhouden. door de R. K. Kiesver eeniging der parochie 't Veld en «Eendracht maakt Macht* te Oude Niedorp. Aanwezig 18 personen. Na opening en inleiding door den voorzitter, den heer F. J. Schuchart, werden de notulen gelezen en onveranderd goedgekeurd. Uit het jaarverslag van den penningm., den heer O. D. Baas/bleek, dat het leden tal van 95 tot 100 was gestegen en dat op het oogenblik in kas was een saldo van f 16.49 en de uitgaven in 1906 bedroegen 19 41. Aan de orde verkiezing van'2 bestuurs leden, wegenB periodieke aftreding der heeren Schuchart en Baas. Beiden werden herkozen. De heer Schuchart werd tevens als voor zitter der Parochiale herkozen. De «Jonge Garde* is gaarne bereid allen mogelyken steun aan de Kiesvereeniging te geven. Hierna wordt de gecombineerde ver gadering gesloten. J In de daarop gehouden vergadering der plaatselijke Kiesvereeniging, werden na ope ning door den voorzitter, de notulen gelezen en goedgekeurd en vervolgens finantieel ver slag uitgebracht. In kas is f 6,12, wat belegd zal worden by de Boerenleenbank- Volgt verkiezing wegens periodieke aftre ding van de heeren A. Ruiter en P. Veld man, welke beiden werden herkozen. Op voorstel van den heer P. Tromp zullen in het vervolg convocatiebiljetten aan de leden gezonden worden. Ook wordt besloten de jaarvergadering steeds gecombineerd te houden. Bij de rondvraag vraagt de heer O. Jong, of de Kiesvereeniging niet bereid is mede te werken, óm verlichting te krijgen aan den toegangsweg nabij de halte Zijdewind, wat algemeen by val vindt en besloten wordt, dat het bestuur hiertoe eene vergadering zal beleggen. Hierna sluiting der vergadering. Gemengd Nieuws Moord. Zondagnacht stond een vrouw van verdachte zeden voor het café van W. EsBer, in de Zandstraat te Rotterdam. De polderjongen M. van Oorschot, 23 jaar oud, die verblyf hield in het logement de Zeis van O. A. Willerfis in de Sint Laurens- straat, kwam daar voorby en maakte gek heid tegen de vrouw, wilde haar in de armen knijpen, enz. Dit viel niet in den smaak van den 21 jarigen stoker O. But ter, die* meenende dat de vrouw het te kwaad kïeeg, haar party trok, wat aanlei ding gaf tot een twiBt, waarby de polder jongen al heel spoedig zijn mes trok en den stoker een belangryke verwonding in den linkerbovenarm toegebracht. Op het geroep; «er worden messen ge trokken I*, kwamen van verschillende zyden manrea aangeloopen, die dadelijk ook de messen trokken en by de ontstaande alge meene worsteling er op los Btaken. De polderjongen M. van Oorschot had het weldra zwaar te verantwoorden, hy kreeg een steek in het linkerdybeen, die een slag ader doorsneed. Aan een politieagent wees hy den stoker C. Butter als den dader aan. Toen zakte hij ineen, werd binnengedragen in de Rykshalle, een dansgelegenheid in de Zandstraat, en vandaar, door een groote volksmassa begeleid, naar het Ziekenhuis getransporteerd. By aankomst aldaar bleek hy reeds te zijn doodgebloed. Verdronken. Terwyi het dienstmeisje uit de stadsapotheek aan de Aalmarkt te Leiden, S. A., bezig was met - straatschrob- ben en daarvoor water ging halen uit den Ryn, viel ze voorover in het water. Na ruim tien minuten werd zy byna levenloos opgehaald en overleed spoedig daarop. Geweldige brand. Er heeft een hevige brand gewoed in de fabriek van telefoon- apparaten van Helster te St. Petersburg. By de instorting van een zoldering werden aoht brandweerlieden zwaar gewond. Twin tigduizend apparaten zyn een prooi der vlammen geworden. In dronkenschap. By een worsteling tusschen den politieagent R. en den bierhuis houder J. A. B. te Enschedé, die wegens dronkenschap zou worden opgebracht, bracht deze den agent met een mes een vry ern stige wond toe in het rechterdijbeen. B. is opgesloten. Vei-dronken Sedert enkele weken wor den er twee jongens uit de gemeente 's Heer Arendskerke vermist. Aan den Sloedam zijn Zaterdag twee klompen aangespoeld, welke door de ouders herkend werden als die van hun vermiste kinderen. Van beide joDgena was er een klomp by.. De kleinste gemeente. De kleinste ge meente van ons land, de Geldersche gemeente Hemmen, telde op 1 Januari j.l. 192 zielen tegen 186 op 1 Januari 1907. In 1907 wer den er 2 huwelyken voltrokken en 6 kinderen geboren. Sterfgevallen kwamen er niet voor. Een noodlottig schot. Zaterdag wilde de 26 jarige arbeider G. H., op de Heide te Dieren, in de achterdeur van zijD woning staande, op een wilde duif schieten. Plotse ling valt het geweer uit zyn handen, en hy krijgt de volle lading in het rechterbeen onder de knie, terwyl zyn vrouw nog een gedeelte door de kleeren kreeg. De man is onder vreeselijke pijnen naar het ziekenhuis vervoerdhet been moet geheel versplin terd zyn. In het vuur gevallen. Donderdag had S., uit Hengelo, het ongeluk achterover in het vuur te vallen. Met ernstige brandwon den aan rug en armen werd hy in het Ziekenhuis opgenomen, alwaar hy Zaterdag avond na vreeseiyk ïyden is overleden. Verbrand. Te Opende "(Gr.) kreeg een kind van den arbeider v. d. H. Dinsdag kokend water over het lichaamna twee etmalen lydena is het gestorven. Kerkdief. Een kerkdief te Arcen is einde vorige week op vermakeiyke wyze gesnapt. Vrydagochtend bezocht een vreemde sinjeur, den vorigen avond gearriveerd, de H, Mis aldaar. Na den dienst haalde hij ïymstokjes uit zyn zak en begon daarna de offerblokken te peilen. De koster had evenwel mynheer aan het werk gezien. Hy sloot de deuren der kerk dicht, en waar schuwde inderhaast de marechaussees. Toen de politie in de kerk kwam, zat de dief in een bank, in gebed verzonken. By fouillee ring kwamen de lijmstokjeB plus eenige centen te voorschyn, Hij legde een volledige bekentenis af, gaf op uit Viersen te komen, en van beroep koperslager te zyn. De kerk dief werd achter slot en grendel gezet. KERKNIEUWS Mgr. M. J. A. Lans f. Maandagmiddag te half een is de hoogeerw. deken van Amsterdam, Mgr. M. J. A. Lans, na een smartelijk maagiyden overleden. Mgr. Michael Joannes Antonius Lans werd geboren te Haarlem in 1845, werd opgeleid aan het Klein Seminarie «Hageveld* te Voorhout en het Groot Seminarie te Warmond en in 1869 tot pries.er gewyd; waB van 1869—1887 professor aan het Klein Seminarie «Hageveld*; van 1887—1896 pastoor te Schiedam, sedert 1896 kanunnik van het Kathedraal Kapittel van Haarlem en tot voor eenige jaren presi dent van het Groot Seminarie te Warmond. Verder was Mgr. geheim-kamerheer van Z. H. den Paus en oprichter en hoofdredac teur van het St. Gregoriusblad, tydschrift tot bevordering van kerkeiyke toonkunst; op richter en voorzitter der Ned. St. Gregorius- vereeniging tot bevordering der kerkeiyke toonkunst. Mgr. Lans was ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw. Arrondlssements-Rechtbank te Alkmaar. Uitspraken van gisteren. Aagje N., Broek op Langedyk, gedetineerd in het Huis van Bewaring, diefstal, 2 maan den gev. Frits Wilhelmus H., Alkmaar, beleediging van een politieagent, f 5 boete, subs. 5 dagen hechtenis. Gerrit D., Egmond aan Zee, mishandeling en vernieling, 1 maand gev. Jan F., Zype, beleediging van een burge meester, f 50 boete, subs. 10 dagen hecht. Jan F., Zype, wederspannigheid, f 30 boete, subs. 10 dagen hecht. Antonius T., Enkhuizen, kinderwettenzaak, f 3 boete of een week tuchtschool. Johan Sch., Twisk, alsvoren, f 3 boete of een week tuchtschool. 3Q6sts Staatsloterij. 5e klasse. 6e Lijst. Trekking 3 Februari. GETROKKEN PRIJZEN. Prijs van f 5000 5392 f 1000 612 4024 9069 13912 17044 18285 19531 f 400: 5618 8855 13240 15079 200: 1987 7789 9846 10594 13073 13364 19920 f 100: 191 2622 2875 3757 6135 6283 6548 8019 16168 18068 18176 19749 20876 Trekking van 4 Februari. Prys van f 100.000 7221. f 1000: 1051 13764 f 400: 2841 3093 3530 6953 f 200: 2564 3792 11144 13710 19161 f 100148 662 2553 5197 6634 7210 8471 13450 15189 18094 18222 Burgerlijke Stand. Alkmaar. GEBOREN1 Febr. Josephine Maria Eli sabeth, d. van Lambertus Kooter en Anna Maria Elisabeth Schroder. 3 dito. Johan nes, z. van Mattheus Dekker en Maria Insing. 4 dito. NicolaaB Jan, z. van Muus Speur en Grieije Paarlberg. Geertruida en Maartje, drs. van Johannes Nierop en Jansje v. d. Pol. 5 dito. Andries Johannes Willem, z. van Willem Kaas en Anna Geertruida Maria Buys. GETROUWD5 Febr. Hermanus Everardus Jacobus ten Kley en Jacoba Charlotte Pau line Ezermau, wed. van Tennis Papeveld. OVERLEDEN3 Febr. Petras Adrianus, z. van Cornelia Hes en Cornelia Groot, 2 m. Melchert Pauw, 62 j. 4 dito. Trijntje Bouwma, wed. van Taeko Sijperda, 67 j. 5 dito. Nicolaas Cornelis, z. van Oornelis Byl en Margaretha Scholten, 1 m. Ag enda's. De leden van het on vry willig Werklozen fonds worden verzocht, wanneer zij werkloos zijn, zich op te geven bij den administrateur van de arbeidersbeurs den heer G. A. Keys- per Jz., Lindengracht 20 A, alhier. Morgenavond te 8 ure in de «Harmonie*, groote propaganda-vergadering. Spreker: de heer G. Bruna, redacteur van Het Centrum. Entree vry voor alle Katholieken, Dames en Heeren. ALKMAAR, 3 Fobr. Aangevoerd 7 Koeien en Ossen /200 a 8U0, 51 vette Kalveren/"40 a 100, per Ned. pond 80 a 100 ct. 32 nacht. Kalveren f 8 a 25 per stuk; 17 magere Schapen f 12.00 a 24.00, 0 vette idèm f 00.00 a 00,00, 371 vette Varkens 38 a 4U ct. p. Ned. pond, 86 raag. idem 12 a 14. PURMEREND, 7 Febr. Aangevoerd 237 Runderen, waaronder 144 vette /"0.60 a 0.76 p. K.G., prijshoud. stug, 93 ra. en g. koeien f 130 a 260, prijshoudend, stag, 2 stieren, 68 vette kalveren f0.80 a 1.00 p. K.G., matig, 232 nucht. f 11 a 24, vlug, 22 paarden, 463 schapen f 25 a 32.00 en 460 overhonilers /"18 a 25, beide prysh. matig, 312 vette varkens 45 a 49 ct. p. K.G. vlug, 62 magere id. t 14 a 25.00, stug, 191 biggen 1 5 a 9.stug. 20 mand appelen f 1.50 a 2.00. 10 mand peren (1.50 a 2.00 ganzen f 0.a 0.00. Kleine Kaas 29.Middelbare (29.aange voerd 60 stapels. 829 kg. boter f 1.40 a 1.60, Kipeieren f 4.60 a 5.00 per 100, Op den 16 Fébruari a.s. hopen onze Broeder en Zuster CORNELIS VREEKER MARIA MOOIJ, hun 40-jarig Huwelijksfeest te her denken. Hunne dankbare Broeder en Zuster, J. VREEKER. A. VREEKERLANS en Kinderen. Alkmaar, Febr. 1908. Dankbetuiging. De ondergeteekenden betuigen hnnnen hartelijken dank aan Familie, Vrienden en Bekenden, voor de vele blijken van belangstelling bij hun 25-jarig Huwelijks feest ondervonden. C. HOUTENBOS en Echègenoote. Bergen, Februari 1908. PENHOUDER, POTLOOD, POST- ZEQELDOOSJE, enz. waren gekooht bg W. NEDEBKOORi^, Langestrnat A 11. ZEHZo22.d.e:rL aan huidziekte lgdende, worden radicaal genezen door H. TER HOEVE, te OTERLEEK.

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1908 | | pagina 3