U IS NIET 'VEEL Voor Bakkers waren „DE GAPER KAPITALEN AlmaarsÉ) Jongens, H.H. Winkeliers. Pruimen, Krenten, Rozijnen, Pruimedanten. KOLONIALE WAREN, Marktberichten. Advertentiëiï. J. A. NETTEN, KRUIDENIERS- i GIÏÏISMI Jb. BAART, Een minuut! Grossierderij van de firma Al 6c Oortwijn, lferdronkenoord C 86* Gemengd Nieuws 386ste Staatsloterij. Correspondentie. Burgerlijke Stand. Ag enda's. Nicolaas Johannes Antonius, Klerk« Kruideniersbediende, R K. Boerenknecht, R. K Boerenmeid, R, K, Dienstbode, MEISJE Te koops Ronde cartonnen Taartendoozen te koop, De nieuwste en fijnste Banketbakker, APPELSTEEG 1, Telefoon 147. Handel in Tabak, Sigaren, Pijpen, Sigaretten, ALKMAAR. als: Anijszaad, OuwelbladPoedersuiker, Potasch, Amonium, Alluin, Patentolie, enzenz., is een con- curreerend adres in Verdronkenoord C 86, ALKMAAR. P.S. Gebloemde perkamenten KOEKZAKKEN, zoolang de voorraad strekt, in alle maten, 38 ct per K.G. Extra koopje. LEO BAKKER, IiAAT, bij de Boterstraat. BehangeriJ, Stofeerderij, Matrassenmaker!], Vraagt de van ouds bekende H. Hc EENHORST, Luttik-Oudorp 74. „In de Gaper", Alkmaar, en relletje') welke aan de zaak der etakers |n oltgealoteneu een groot nadeel berokke- ea en vierkant in etrjjd zijn met het atboliek beginsel. jiy de daarop gehouden rondvraag gaven leb 6 personen op, waardoor eon aange- gme gedachtenwieseling ontstond. Daarna lilting. Assendelft. pe Stet. no. 34 bevat de statuten der d, Aeeendelft van de Noord-Hollandsche arkensfokvereeniging. pe bevolking dezer gemeente bedroeg 0p j jan, 1907 3519 personen. Vermeerdering "oor geboorten 80, door vestiging 113, totaal 712, Vermindering door overlijden 44, door ertrek 149. Bevolking op 31 Dec. 1907 519 personen. Ale bijzonderheid kan hierbij worden aan- emerbt, dat het jaar 1907 niet de minste erandering heeft gegeven in het zielental ezer gemeente. We mogen niet één zieltje ijn vooruitgegaan, we hebben er ook niet dn verloren. Pen '28en Januari is in deze gemeente eopend een Ryks-hulp-telegraaf en telefoon- -ntoor. Of 't »in een lang gevoelde behoefte» oorziet, durven wij niet beweren echter 't ing is er en 't heeft zijn zetel opgeslagen 't Raadhuis. En dan, 't is inter-communaal. Wie dus -n telegram heeft af te zenden, kan op 't aadbuis terechtdat is een reis naar Krom- enie uitgewonnen Het kantoor is geopend op alle werkdagen an 8.50 tot 12.60van 1.50 tot 2.50 en an 5.50 tot 6.50, alles AmBterd. tijd. Op ondagen en ook op Nieuwjaaredag is het esloten. Wanneer wij er nu nog bijvoegen, dat de eer Simon Kroon Gz., ambtenaar ter secre- rie, door de vroede vaderen van Assendelft s aangesteld als bedienaar van het telegraaf- elefoonzaakje onder den ofiicieelen naam an «Kantoorhouder» dan is, gelooven we, et nieuwtje volledig gemeld. Zondagavond gaf de R. K. Tooneelver- enigiug «Vriendschap» voor een vrijgoed ezette zaal haar eerste uitvoering in dit eizoen. Het auditorium toonde zich na elk edrjjf door luid applaus zeer dankbaar. Het nastukje, getiteld «Jeremias Pieter- an« of «Wat is het lastig, als men geen ld heeft», werd vlot gespeeld en bracht e lachspieren van de toehoorders nogal in Acht mensehen verdronken. Tijdens kken mist is het van Amsterdam komen- s es, «Vondel», der Stoomvaartmaatschap- ij «Nederland», in botsing geweest met de iemaBt schoener «PoolfiBher» van Barrouw. De schoener is onmiddelyk gezonken. De uit acht koppen bestaande bemanning is verdronken. Het ss. «Vondel» dat licht be- ichadigd is, zette de reis voort. Bloedvergiftiging. De 15-jarige dochter fan zekeren L. Meijer te Bruchterveld ging voor een paar weken op schaatsen naar laar familie te Almelo. Door het rijden schaafde zij zich wat vel van een teen, waarop in 't begin geen acht werd geslagen. Eenige dagen later echter, toen de voet opzwol, werd geneeskundige hulp ingeroepen. Hen constateerde bloedvergiftiging, tengevolge waarvan het meisje is overleden. Het grootste café der wereld krijgt Ber lin. Het komt te liggen in de Behrenstrasse 18, dicht bij de Friedrisclistrasse op de plaats waar thans het groote gebouw der Darmstiidter Bank staat. Het zal bevatten koffie- en thee-salons, een hanketwiDkel, clubeetspeel-, lees- en dames salons, te zamen plaats biedende aan 2000 personen. In de biljartafdeeling komen... 66 biljarts te staan. Wat zal het daar aange naam biljarten zijn 1 Een kwakzalver in de doos. De Ber- lijnsche politie heeft William Scott in zijn prachtig ingericht huis in Schmargendorf in hechtenis genomen. Hij was eigenaar van een magazijn, dat geweldige zaken deed in kwakzalversmiddelen en andere middelen, om de gemeente te bedriegen. Hij verkocht een zoogenaamde Maxim planchette, dienende tot zelf hypnose en waardoor men de toekomst kon leeren kennen, een waardeloos lor, voor 10 mk,, Keth Harvey's middel tegen hardhoo- rendheid, dr. Rice's breukmiddel, Smith's middel tegen rheumatiek, Dana's middel tegen aamborstigheid, prof. Linde middel tot bevordering van den haargroei, een an der middel tegen magerheid enz. enz. De man verdiende geld als water en verzond eiken dag, ook naar het buitenland en ko loniën, aan pakketten tegen rembours voor 7000 mk., zoo goed als alles zuivere verdienste. Kinderen en lucifers. In den nacht van Zaterdag op Zondag is, naar de A. Ct. meldt, te Arnhem overleden de 3 jarige W., die eenige dagen geleden, tijdens de moeder zich uit de kamer had begeven, een doosje lucifers in zyne handjes had genomen en een ervan aangestoken, zoodat de kleederen in brand vlogen. Het kind had ernstige brandwonden gekregen. De brandkast uit den kelder. Maan dagmorgen kwam de huishoudster van een te Vught wonende dame, die zich voor eeni- gen tijd op reis begeven had, tot de ont- ing, dat de brandkast welke in den kelder stond, was verdwenen. Bij nader on derzoek bleek, dat er verder niets gestolen werd. De inhoud van de brandkast bestond slechts uit eenige spaarbankboekjes en en kele waardelooze papieren. Het huis werd tijdens de afwezigheid der eigenaresse niet iawoond, Relletjes. Voor de Willemskazerne te Arnhem zijn Zondagavond eenige ongeregeld heden voorgevallen door verzet van eenige artilleristen tegen de politieeenige trokken hunne sabels om een gearresteerden artille rist te ontzetten doch toen de politie eenige revolverschoten in de lucht loste, namen zij de vlncht. Het talrijk publiek van nieuwsgierigen werd door de politie verspreid. Jeugdige zwerfster. Door de politie te Breda is Zondagnacht slapende op een stoep van een huis in de Mauritsstraat aangetroffen een ongeveer 18 jarig meisje. "Mede naar het bureau genomen, weigerde zij aldaar haar naam op te geven. Vermoedelijk is zij zekere S., uit Rotterdam, die aldaar reeds eenigen tijd wordt vermiBt. Zij wordt door het R. K. damescomité te Breda voortgeholpen en zal waarschijnlijk naar Rotterdam worden teruggebracht. Aanranding. Zaterdagavond laat is op den N.Z. Voorburgwal te Amsterdam, achter het Koninklijk Paleis, een als heer gekleed persoon door een 3-tal opgeschoten jongens aangerand. De heer, die men op den grond wierp, maakte dadelijk alarm, zoodat spoedig hulp kwam opdagen. De jongens zetten het spoedig op een loopen, doch het mocht de politie gelukken een der daders aan te houden, die in verzekerde bewaring werd gesteld. Een eigenaardig soort »vet'. Wij onder zochten een artikel uit Engeland aan den handel als >vet> aangeboden, en bevonden het te bestaan uit... 80 pCt. water en 20 pCt., witte zeepHoewel wij gaarne aan willen nemen, dat onze bandelaren nog wel aan den smaak alleen reeds vet en zeep van elkaar kunnen onderscheiden, achten wij het bovenstaande toch een aardig staaltje, van hetgeen men uit het buitenland ons al zoo durft aan te bieden. Af. t. V. De drank. Uit Ambt Almelo wordt aan de Zw. Ct. gemeld Zaterdagmorgen omstreeks vier uur werd het lyk van den 53 jarigen fabrieksarbeider E. B. in een sloot aan den Schapendijk alhier gevonden. Vermoedelijk is hij onder den invloed van sterken drank in de duis ternis van den weg af en te water geraakt. In zijn zakken werd nog een bedrag van f 3.67 gevonden, Zaterdagavond door hem ontvangen. Verdronken. Een bewoner van Wol- fertsdjjk ontving Zaterdag uit Moll (België) telegrafisch bericht, dat zijn 21 jarige zoon M. Houtekamer, varensgezel, aldaar door een ongelukkig toeval overboord geslagen en verdronken was. Het lyk werd kort daarna opgevischt. Tyrannie. Te Bussum zou deze week door de architecten Van der Goot en Kruis weg het bouwen van een villa worden aan besteed. De aannemers, die grieven tegen de heeren moeten hebben, besloten niet in te schrijven. Om van buiten af komende aannemers mede terug te houden van inschry ving werd zelfs vóór het bureau der architecten ge post, zoodat ten slotte slecht één bijet werd ingeleverd. Een hanengevecht. In eene herberg te Lanaeken zon een hanengevecht plaats heb ben. Er waren wel 100 personen opgekomen. De herbergier werd echter verwittigd dat de gendarmerie zou komen èn hanen èn mannen, gevolgd van de gendarmerie, trok ken te Caberg het Hollandsch grondgebied op, waar de tent werd opgeslagen en de wedstrijd zou hernomen worden. Hier ech ter werden zij wederom verontrust. De Hol- landsche douanen wilden de hanen bena deren, als zijnde niet gekeurd. Een gevecht ontstond tnsschen de Hollandsche douaniers en de hanenvechters. Een haan werd be naderd en naar Maastricht vervoerd. Toen de mannen met hunne hanen de Belgische grenB wilden terugpasseeren, werden de die ren aan het Belgisch bureau te Smeermaes aangehouden. Door den drank. Een werkman, reeds 17 jaar werkzaam op de fabriek der firma Becht en Dyserinck aan de Stadhouderska de te Amsterdam, maakte in den laatsten tijd opvallend groote verteeringen. Hierdoor kwam hij onder verdenking en werd hy herhaaldelijk besurveilleerd. Zaterdagmiddag is hij gearresteerd en naar het politie bu reau in de Eerd. Bolstraat gebracht wegens diefstal van eene partij koper van zijn fa briek. Het is gebleken, dat hy reeds ge ruimen tijd diefstal pleegde en de opbrengst gebruikte voor jenever. De man is vader van een groot gezin. Het drama van een krankzinnige. Te Fawley, een dorpje bij Henley in Engeland, heeft een krankzinnige een ongewoon misdrijf gepleegd. Daar woonde op een fraai buiten huis een bierbrouwer met name Holmes, Hij was rijk geweest, maar kon nu nog be- hoorlyk leven. Onlangs verkocht hij zjjn laatste paarden. Over dat geldverlies is hy blijkbaar aan het tobben geraakt. In den nacht nu van Vrijdag op Zaterdag beeft bij eerst zyn vrouw in bed doodgeschoten, toen zyn dochter, vervolgens de twee dienstbo den. Een van de dienstboden had, naar 't scheen, den kogel in 't hoofd gekregen, terwyl zij zich oprichtte, de drie andere slachtoffers waren blijkbaar door den slaap geschoten, terwyl zij sliepen. Het lyk van Holmes zelf vond men in een bosch op een kleinen afstand van 't huis, met een schot door 't hart. Een hert in een kippenhok. Te Soest had een hert zich zelf gevangen in een kip penhok, waarin het verward geraakte in het rasterwerk. Nadat het beest pit zijn benarden toestand was verlost, werd het teruggebracht naar het Paleis Soestdjjk, alwaar het in 't bosch in vrijheid werd gesteld. Ook een argument. In een Gemeente raadszitting van een onzer kleine steden werd ook ter sprake gebracht de vraag om een bergplaats voor patronen door een aldaar opgerichte schietvereeniging. Volgens het Raadsverslag zeide een der Raadsleden «Wat zal de vrucht zijn van al die geoefendheid in het schieten We zien het nu weer in Portugal, waar de Koning en de Kroonprins zijn doodgeschoten.» Grafschennis. Op het graf der jonge lieden, onlangs by het ysvermaak op de Zuiderzee verdronken en te Elbnrg begra ven, zijn kransen en kransendoozen door baldadigen beschadigd en stukgetrapt. De vrye toegang tot het kerkhof is thans voor het publiek gesloten. Dit is de tweede maal binnen kort, dat aldaar grafschennnis voor komt. Ongeluk of misdaad Op de spoor baan tusschen de Crailoosche brug en Hil versum is gisterenmorgen vroeg door het treinpersoneel gevonden het geheel vermink te lyk van den 17 jarigen Jnrrien v. d. W. Het spoorwegongeluk te Hilversum. De overwegwachter G. Remkes werd wegens het veroorzaken van den dood van drie personen door schuld tot zes maanden hech tenis veroordeeld. KERKX1LKUWS Benoemingen, Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot dekenvan Amsterdam den Hoogeerw. heer Mgr. L. E. Jansentot pastoor te Amsterdam (O. L. Vr. Onb. Ontv.) den Weleerw. heer M. T. A. Oomstot pastoor te Rotterdam (H. Joseph) den Wel eerw. heer J. C, H. Klompétot pastoor te Hazerswoude den Weieerw. heer G. A. de Groot en tot pastoor te Wielingen den Weleerw. heer J. J. A. M. Krook, die kape laan was te 's Gravenhage (H. Jacobus). Pastoor Vos. f De Zeereerw. heer A. H. J. Vos, rustend pastoor van Leidschendam, die reeds gerui- men tyd lydende was en in het gesticht St. Joannes de Deo te Haarlem werd ver pleegd, is daar Maandag overleden. 5e klasse. 13e Lyst. Trekking 10 Febr. HOOGE PRIJZEN. Prjjs van f 1000 15577 f 400 6131 9879 18722 f 200 5944 6305 10324 13863 15906 19072 20327 f 100 499 3766 4190 6834 9075 9220 11811 12278 12769 17496 18740 19896. Trekking van 11 Februari. Prijs van f 1000 10586 f 400 2195 3304 9599 14449 16708 17734 20017 f 200 3267 5499 13180 13289 18199 20631 f 100 2283 4244 4681 6785 7135 7512 9798 11116 13869 14078 14903 16627 18564 De correspondentie uit Nd. Scharvjpude kwam voor dit nummer te laat in ons bezit. De Redactie. Alkmaar. GEBOREN9 Febr. Francina Johanna, d. van Cornelis Kieft en Bregtje Oakes. 10 dito. Nicolaas Johannes Antonius, z. van Theodorus Anthonius Koelman en Johanna Maria van Bavel. OVERLEDEN -. 8 Febr. Jacobus Leblom, 79 jaar. ALKMAAR, 10 Febr. Aangevoerd 4 Koeien en Ossen f 180 a 2B0, 43 vette Kalveren f 40 a 100, per Ned. pond 80 a 100 ct. 66 nacht. Kalveren 8 a 20per stak; 3 magere Schapen f 20.00 a 24.00, 0 vette idem f 00.00 a 00,00, 327 vette Varkens 38 a 50 ct. p. Ned. pond, 45 mag. idem f 14 a 18. PURMEREND, 11 Febr. Aangevoerd 226 Runderen, waaronder 126 vette ƒ0.60 a 0.75 p. K.G., prijshoud. stug, 100 m. en g. koeien 130 a 250, prijshoudend, stug, 9 stieren, 64 vette kalveren f 0.80 a 1.00 p. K.G., matig, 295 nacht, f 10 a 25, vlug, 23 paarden, 759 schapen f 25 a 32.00 en 600 overhoiïders 20 a 27, beide prijsh. matig, 303 vette varkens 45 a 49 ct. p. K.G. vlug, 65 magere id. i 12 a 25.00, stug, 196 biggen f 6 a 10.matig. mand appelen f 0.00 a 0.00. -r- mand peren f 0.00 a 0.00 ganzen f 0.a 0.00. Kleine Kaas I 30.50. Middelbare f28.50, aange voerd 54 stapels. 530 kg. boter f 1.50 a 1.60, Xipeieren f 3.60 a 4.25 per 100. BROEK OP LANGENDIJK, 10 Febr. Heden werd besteed voor: aardappelen, graafjes, f 0,00 a 0,00, ronde dito f 0,00 a 0,00 per 17Va K.G. lJi H.L., reuzenbloemkool f0,00 a 0.00, roode kool f 2,50 a 7,00, gele kool f 3,00 a 7,50, Deensche witte kool f 2,00 a 4,00, uien fl,00 a 1.10, Bieten f 9.50 a 11.00, alles per 171/» &.G. Donderdagavond, 8 unr, ledenvergadering van het Kruisverbond, afd. Alkmaar, by den heer Hazes, Lnttik Oudorp. Agenda Opening met gebruikelijk gebed Notulen der vorige vergaderingInstallatie der nieuwe ledenMededeelingen van het BestuurIngekomen stukken Rondvraag Lering van den heer Keijsper over het 2e Kath. congres t. dr.bstr. (verv.); Jaarverslag secr. en penningm. - Verkiezing 4 Bestuurs leden wegens per. aftr.Sluiting. Deze bijeenkomst is ook voor H.H. Donateurs toegankelijk. A.s. Vrjjdag geen repetitie van het zang koor «Soli Deo Gloria» te Tnitjenhom wegens de restauratie in de Kerk. A.s. Vrijdag repetitie der werkende leden van de «St. Jacobus Ver.» te Tnitjenhom, precies ten 7 uur. Aller opkomst dringend verzocht. Geboren: Zoon van Th, A. KOELMAN Nz. en JOH. M. KOELMAN-VAN BAVEL. Alkmaar, 10 Eebr. 1908. Voor de vele blijken van belangstelling;, ondervonden bij het overlijden van hun Broeder, Zwager, Oom en Behuwdoom, den Heer G. A. KRAAKMAN, betuigen ondergeteekenden hun hartelijken dank. Namens de Familie, Th. KRAAKMAN. Alkmaar, 10 Februari 1908. Voor de vele bewijzen van deelneming ontvangen bij het overigden van onze geliefde Echtgenoote, Moeder, Behnwd- en Grootmoeder CATHARINA HÜI- BERTS, betuigen wij onzen harteljjken dank. Uit aller naam, Jb. GROOT Pz. Alkmaar, Febr. 1908. Gevraagd voor enkele nren daags een KLERK, goede hand schrijvende, liefst met eenige ervaring. Brieven eigenhan dig te schrijven met opgave van onder- dom, hnidigen werkkring, verlangd salaris enz., onder lett. C. Advertentie Bureau A. KUSTERS, Ramen, Alkmaar. Gevraagd een nette van goede getuigen voorzien, bij de firma DE WIJS BROERS. Terstond gevraagd een die goed kan Meikeu, bij R ROSKAM, 't Woud te Bergen. Er wordt gevraagd, om terstond in dienst te treden, een die goed kan Melken, bij W. HOLLEN BERG, Zuidervaart, Schermer. Er biedt zioh aan een nette 17 jaar oud, om in een eenvoudig burger gezin werkzaam te zjjn. Brieven franco onder letter B. bureau dezer courant. Gevraagd een net Adres: J. B. SC HEL LINGER, Vier-Staten. Een C A F .E, staande op een der beste standen aan de Markt te Alkmaar, dat meer dan 25 jaren met succes ge dreven is. Brieven franco aan dit blad, lett. H. geschikt voor H.H. KOEKBAKKERS. AdresJAN TIEBIE Jaoz., Boekh. Akersloot. er mee gebaat, als U goedkoopeLIJSTEN aan den wand hangt waarvan de hoeken na enkele maanden reeds trekken. W. NEDERKOORN, Langestr. A 11 en Schoutenstraat 6 en 7 levert SCHILDERIJEN, die mooi zgn en mooi blijven. A 5 cent per stab, uitsluitend verkrijgbaar bjj van f 10000.— en hooger beschikbaar voor eerste hypotheek op landerijen. Adres lett. IT, bureau dezer eonrant. "Verdronkenoord C 81, behoeft men maar te kijken in het nieuwe Tapijt-Magazijn LAAT 163 en Uw kens is gemaakt Steeds het nieuwste en modernste in goedkoope en beste kwaliteiten voorradig. Beleefd aanbevelend, bekend sedert 1850, vroeger Appeleteeg 1, thans verkrijgbaar bjj Voorts alle soorten tegen billijken prijs, in de

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1908 | | pagina 3