Binnenland. Plaatselijk Nieuws. groote middelen scheen te beschikken, heeft opgehouden te bestaan. Ze is opgedoekt bij gebrek aan belang stelling. Wat zeer gelukkig mag genoemd worden I Italië. Hoe er gelasterd wordt. In 't begin van Februari maakten de anti clericale bladen van Bome melding van een verduistering, die door een pater capucijn gepleegd zou zfjn ten nadeele van een armen zieke, waarbij natuurlijk de noodige «com mentaren* geleverd werden. Het sensation- neele voorval werd «volgens het getuigen van den zieke* aidus verhaald Een zekere Pietro Giovanni, die zwaar ziek in het Bomeinsche hospitaal San Spirito was opgenomen, zou aan pater Fio da Colle- pardo, overste der capucjjnen, die in dat hospitaal met de zielzorg der zieken belast zjjn, bij het naderen van zijn dood, al zijn bezittingen ten bedrage van 200 lire toever trouwd hebben, met de opdracht het geld tot na zijn dood te bewaren en dan aan een bepaald adres te zenden. Tegen verwachting echter genas de zieke en vorderde toen het geld van den pater-capucijn terug, die echter verklaarde niets ontvangen te hebben. De zieke beschuldigde daarop den pater van verduistering, terwijl de capucijn zijn onschuld betuigde. Beeds zou de politie zich met de zaak hebben bemoeid. Plotseling werd het echter in de anti clericale pers geheimzinnig stil. Waarom De volkomen onschuld van den capucijn werd klaar bewezen. De zoogenaamde Pietro Gio vanni, die in werkelijkheid Antonio Colantoni heette, was n.l. intusschen ontmaskerd als een gevaarlijke beroepszwendelaar. Beeds vroeger had hij in het hospitaal van het tuchthuis te Spoleto, waar hij wegens laster zijn straf uitzat, dezelfde handelwijze tegen over den gevangenisdirecteur beproefd* en later in het stedelijk ziekenhuis aldaar op gelijke wijze zijn spel trachten te spelen. Toen ter tijd had hij, om zich aan de drei gende straf te onttrekken, zelfmoord beproefd. In Bome was het hem haast, dank de be scherming der anti clericale lengenpere, béter gelukt. Het kon echter dadelijk bewezen worden, dat de man de som van 200 lire niet aan den pater gegeven kon hebben. Er werd namelijk bij hem een door zijn broe der geschreven brief gevonden, waarin deze hem op zijn vraag om geld (hij was zonder middelen van beBtaan) antwoordde, dat hij hem slechtB vijf lire kon zenden, «daar hij zelf niet goed by kas was*. Toen de kerel zoo ontmaskerd was, speelde bij den «wilden man*. Nu ziet bij zyn veroordeeling tegemoet. Toen men pater Pio vroeg of hy zich by de aanklacht tegen zijn lasteraar wilde aan sluiten, antwoordde deze, dat hij hem vergaf. Tot nu toe heeft nog geen der bladen, die er zoo vlug by waren den weerloozen capu- cyn te beschuldigen, ook maar met een woord van zyn volkomen onschuld melding gemaakt. 't Is wonder genoeg, dat voorzoover we weten 't lasterpraatje nog niet naar zekere Hollandsche bladen was afgezakt.-. Maar 't kan nog komen misschien. Portugal. Kalmte en rust. Volgens de laatste berichten uit dit land, heerscht er overal volkomen rust. De koning ontving Zaterdag de advocaten der begenadigde zeelieden, benevens een delegatie van zeven vrouwen, behoorende tot de families van laatstgenoemden. De advo caten lazen adressen voor van dankbetuiging voor de koninkiyke daad van goedertieren heid, waarop de Koning antwoordde, dat het voor hem een zeer aangename voldoening was zyn regeering met znlk een daad te kunnen beginnen, en de hoop uitsprak, dat allen hem zouden helpen om zyn bestuur, onder zóó bedroevende omstandigheden be gonnen, tot een goed einde te brengen. De vrouwen kusten de hand des konings en deze omhelsde een wichtje van twee jaren, het kind van een der begenadigde verban- nenen. Daarbuiten, voor het paleis, wachtten tal van familieleden der begenadigden de terugkomst af van de commissie. Rusland. Een samenzwering. Dat het Keizersschap in Busland geen prettig baantje is, hebben wij reeds meer malen aangetoond. Telkens weer leest men van moordaan slagen, samenzweringen enz. Druk besproken wordt thans een aanslag, welke de revolntionnaire socialistische party beraamd heeft, Onder de hoogsten van den lande had men nu de lugubere keuze gedaan groot vorst Nicolaas minister president Stolypin de minister van Justitie Schtscheglourtow, en de stedeiyke gouveneur Dratschewski zou den als offers vallen. Nog op- het laatste oogenblik werden de plannen, aan wier uit voering niet alleen anarchistische elementen, maar ook dames uit de elegante wereld zou den medewerken, verydeld. De in den laat- eten tyd meer merkbare opkomst der con servatieve elementen en de geruchten omtrent de ontbinding der doema, hadden by de revolutionnairen de vrees gewekt, dat het absolutisme weer in aantocht was en zoo maakten zy het plan tot den aanslag, die gelukkig verydeld werd. Aan de verijdeling van den aanslag gin gen een aantal huiszoekingen en arrestaties vooraf. By de meeste dezer onderzoekingen werden bommen, ontplofbare stoffen, ophit sende boeken en brochures en ander com- promitteerend materiaal gevonden. Ook de aanslag op den zaakwaarnemer V»u grootvorst Nicolaas, Busanow, die naby de Kathedraal overvallen en gewond werd, wekte argwaan. Ook in Helsingfors werd in een huis der voorstad eene groote massa dynamiet en bommen gevonden. Vele verdachte personen in Finland wisten echter te ontkomen. In het geheel werden 33 personen, waar onder een gewezen officier, verschillende politici en zes vrouwen, in hechtenis ge nomen. Ook de vroegere afgevaardigde der eerste Doema, dr. Korniljew, werd gearresteerd. Amerika. Onlusten te Philadelphia. Donderdagavond hebben te Philadelphia ernstige onlusten plaats gebad. Ongeveer duizend Italiaansche en Bussische werkloozen, trokken onder leiding van de anarchiste Voltairine de Cleire bygenaamd de Ameri- kaansche «Louise Michel* met een roode vlag naar het stadhuis, teneinde om werk te vragen. Onderweg maakten zy zich meester van twee karren een met dikke stokken en een met messen. Deze wapens hebben zy onder elkander verdeeld. Op den hoek van Boardstreet versperden 300 politieagenten te paard hun den doorgang. Een gevecht ont stond, dat wel een half uur duurde. -Een twintigtal agenten en vele werkloozen zyn gewond. Van deze laatsten zyn er veertien naar het hospitaal gebracht. Patrouilles van politieagenten doorkruisen de stad. Te Kensington hebben 18.000 werkloozen het plan gevormd, zich in optocht naar het stadhuis te begeven. Voltairine de Cleire zal waarscbijnlyk wor den gearresteerd. Van het Hof. Het Kon. Echtpaar wordt vermoedeiyk weder begin Aprii op het Loo verwacht. Kath. Sociale Actie. Volgens de laatste mededeelingen van het Centraal Bureau zyn in de maand Januari totaal 11504 vlugschriften verspreid. Bond van R. K. Kiesvereenlgingen. De Algem. Bond van B. K. Kiesvereeni- gingen in Nederland houdt zijn jaarlykscbe algemeene vergadering op Maandag 18 Mei te Utrecht. Zwart Is troef 1 Dat mag de stad Breda weder zeggen na de laatste gemeenteraadsverkiezing. Vrydag j.l. werden daar immers by eerste Btemming de twee katholieke candidaten der Boomsche Kiesvereeniging gekozen. De socialisten leden daardoor een jam merlijke nederlaag. In beide districten ging hun stemmencyfer achteruit en al het geschetter van Dr. van den Brink, die in priesterkleeren strooibil jetten voor de «rooien* uitdeelde, kon niets baten I Is het wonder, dat Het Volk van Maan dagavond geen enkel regeltje by de bloote mededeeling van den uitslag wist te pennen 't Is toch ook zoo hard in 'n «rooi* district wederom zwart te zien troef worden, OndertusBchen gelukkig Breda met dit succes Op den goeden weg. Zóó betitelt de Standaard het berichtje, dat in de gemeente Smallingerland (Fr.) door arbeiders eene Christelyke vereeniging is opgericht onder den naam «Draagt elkanders lasten* met het doel om tusschen werkman en werkgevers eene goede verstandhouding te bevorderen. Wij leggen het de Standaard nadaar in Smallingerland is men op den goeden weg. Wie volgt Tietjerksteradeel. De socialisten zullen, met W. H. Vliegen als candidaat, alle pogingen in het werk stellen om Tietjerksteradeel weer «rood* te krygen voor de Tweede Kamer. Moge het hun niet gelukken 1 Verzekering en werkloosheid. Te Bussum heeft in een openbare verga dering van de B. K. kiesvereeniging de heer A. J. Oostdam, redacteur van de Residentie bode, gesproken over«Een gemeenteiyk fonds ter verzekering tegen de geldeiyke gevolgen van werkloosheid*. De spreker noemde als voorbeelden de fondsen te Utrecht en Den Haag. Van de gelegenheid tot het doen van vragen en debatteeren maakten o.a. gebruik de heeren Mr. A. Moolenburg, wethouder, Klijnman, raadslid, en J. A. P. Janeen. Door dit optreden is het vraagstuk der werkloozen-verzekering te Bussum flink voor uitgekomen. Een juiste opmerking. In de Mededeelingen van het Centraal Bureau der K. S. A. wordt o. i. de volgende zeer juiste opmerking gemaakt Opmerkelyk is, dat wanneer onderwer pen, als volksontwikkeling, woningvraag stuk e. d. g. (door de sprekers der K. S, A behandeld worden, de zalen veel minder vol zyn dan wanneer de redenaar een algemeen onderwerp behandelt, dat meer aanleiding geeft voor een zwierig dan direct practisch en nuttig betoog. Dit wyet op een fout by onze menschen. Velen blyken naar de «lezingen* te gaan veel meer om iets moois dan om iets degelijks te hooren. Hiertegen moeten we met kracht ingaan. Maar hoe Volgens de Mededeelingen is het meest afdoende middelvooraf ruim de Vlugschrif ten verspreiden en daardoor, met de meer dere kennis, ook meerdere belangstelling op te wekken. Nog steeds de droomer! «Door schade en schande wordt men wys, zegt een Hollandsch spreekwoord, doch dit schynt niet van toepassing op den idealis- tischen droomer Fred, van Eeden. Onze lezers weten, dat hy een paar ton verspeelde met zijn gemeenschappelyk grond bezit en hy thans naar Amerika vertrekken zal. Na zulke wreede ervaringen zou men dus verwachten, dat Van Eeden wat nuchterder uit zyn oogen zou zien. Zulks is evenwel niet het geval. Van Eeden is dezelfde droomer gebleven, dezelfde utopieën houden dien, overigens schranderen geest bezig. Uit zyn «afscheidswoord* in De Pionier blykt dit duidefijk. Daar lezen wy o.a. «In een landje, waar een groepje u op de gemeenste manier belastert en bevuilt omdat men hun dogma'B niet deelt, en waar een ander groepje de stuipen op het lyf krijgt als men van strenge tucht spreekt, en de rest u wezenloos begrinnikt als men van een poging tot beter maatschap- pelyke organisatie rept, daar is niet veel uit te richten*. Van Eeden acht politiek socialisme een onding, en ziet nog steeds alleen heil in economisch socialisme. Of hy in Amerika iets zal uitrichten hangt vooral daarvan af, of hy de bekwame, practische mannen vindt, die het idee in zich opnemen en uitvoeren. Hy zelf zal alleen de idee trach ten te verbreiden en zich niet met het practische organisatiewerk ophouden. Thans zal dus Amerika de zegeningen van Van Eeden's theorieën gaan genieten. Als de practische Amerikanen maar niet te nuchter blyken voor den droomer, die Fred, van Eeden gebleven isi Handige advocaten. Uit den jongsten brief van den Parijscben correspondent der N. R. Ct.: De Fransche socialistische partij het dient erkend telt handige advocaten. Niet dat men hieraan nog twyfelde sedert men socialistische advocaten als Briand, Millerand, met groote behendigheid en talent tot op den hoogsten top van de burgerlyke maatschappy had zien klauteren. Dergeiyke «handige* advocaten, heeft de socialistische party in Nederland ook 1 Uit de ouderlijke macht ontzet. In vele bladen lezen wy het volgende be richtje By vonnissen van verschillende recht banken is aan de St. Vincentiusvereeniging te Nymegen (Liefdewerk), de voogdij opge dragen over 59 kinderen, wier ouders uit de ouderlyke macht zyn ontzetr Welk een treurig teeken destyds I Maar van den anderen kant, hoe verblijdend dat er steeds Katholieken gevonden worden, dis zich vol liefde het lot dier ongelukkige kinderen aantrekken I Legaten. Wyien mevr. de Wed. A. Caramelli geb. Usellino te Amsterdam, heeft voor 83,000 gulden aan Katholieke instellingen te Amster dam vermaakt. ALKMAAB, 26 Febr. 1908. R. K. Handelsrelzigers-Vereeniglng. Het bestuur dezer vereeniging afd. Alk maar en Omstreken, is thans definitief sa mengesteld als volgtF. Bak, president T. Jos. H. Vermeulen, secretarisG. H. Kos ters, penningmeester O. Velzeboer, commis saris; J. Winter, commissaris, terwyi door Z. D. H. den bisschop van Haarlem tot geesteiyk adviseur is benoemd de WelEerw. Heer kapelaan Quant. Onzerzijds sporen wy gaarne alle Katho lieken, die in de termen vallen om lid van bovenstaande vereeniging te zyn aan, ook lid te worden. Hoe grooter het aantal leden is, des te krachtiger zal de vereeniging zyn en met des te meer Bucces kunnen arbeiden. Uitvoeringen. Zondagavond gaven èn de Ned. B. K. Volksbond èn de Zouaven-Broederschap elk eene openbare uitvoeringde Volksbond in de Harmonie, de Zouaven-Broederschap in Diligentia. Beide vereenigingen speelden voor een volle zaal en hadden met hare uitvoe ring veel succes. Zoowel het biyspel«Hy wilde een groot sinjeur zyn*, dat de B. K. Volksbond op voerde, als het drama«Onschuld Zegepraalt*, waarmede de Zouaven-Broederschap voor het voetlicht trad, vielen zeer in den smaak van het talrijke publiek, hetgeen het daverend applaus na elk bedryf voldoende bewees. Een woord van lof daarom aan de heeren acteurs, die zich zoo verdienstelyk van hunne taak kweten en zoodoende de stukken geheel tot hun recht deden komen. De B. K. Volksbond voerde gisteravond andermaal hetzelfde biyspel van Zondag op en had nu weder veel succes. Weggeloopen. Zondagmiddag z\jn tydens een wandeling negen verpleegden van het Byksopvoedings- gesticht weggeloopen. Drie moesten spoedig den stryd om de vryheid opgeven. Vyf an deren werden Maandagnacht om twaalf uur te IJmuiden vastgehouden. Denk om uw Kiesrecht. Zy die na 1 Januari 1908 hun belasting over 1907 nog hebben betaald, zyn verplicht, bun belastingbiljet vóór 1 Maart op de secretarie te toonen, willen zy dit jaar nog op de kiezersiyst geplaatst worden. Ook een eer voor Alkmaar 1 De Utrecbtsche socialistische Stem des Volks schynt pater Weyers maar niet te kun nen vergeten I Mogeiyk wel om den geduohten tegenstan der, die de roode firma in pater-' Weyers heeft gevonden. Zoo weet zy in haar laatste nummer te vertellen, dat pater Weyers «ergens naar Alkmaar* «verbannen* isl Wat nu dat «verbannen* betreft, moeten we toch bekennen, dat het hier weinig op 'n verballingsoord geiykt, maar dat de Stem des Volks zóó minachtend spreekt over onze goede stad, zal zelfs hare roode collega's hier en in den omtrek erg tegenvallen! Dat hebben we nu gewonnen met alle pogingen om van Alkmaar 'n «Groszstadt* te maken I De socialisten beschouwen het als 'n soort Duivelseiland I Zouden de heeren socialisten echter niet wijzer doen met te zwygen over 'n vermeend ballingsoord van pater Weyers, waar zy weten, dat hun eigen collega, de heer Mel- chers er ook zit Ten slotte is het voor Alkmaar te hopen, dat de socialisten het nog lang als 'n bal lingsoord blyven beschouwen, des te langer toch blyft het voor de «zegeningen* van het roode gild gespaard I Wedstrijd voor Handwerkslieden. In de Vrijdagavond gehouden vergadering van de commissie voor het houden van een wedstrijd voor Handwerkslieden te Alkmaar en omliggende gemeenten, werd als lid geïn stalleerd de heer G. D. L. Graafland, door het bestuur der Ambachtsschool aangewezen als opvolger van wylen dr. Z. Th. Diehl. Medegedeeld werd, dat de Koninkiyke goedkeuring was verkregen voor het houden van een verloting, waarvoor de pryzen zooveel mogelyk zullen worden aangekocht uit de voor de wedstrijden ingezonden voorwerpen. Besloten werd, waar de deelname in den gebonden wedstryd in sommige vakken te wenscben overlaat, den termijn van aangifte te verlengen tot I April en in de tweede helft van Maart nog eens een openbare vergadering te houden, waarin de voorzitter, de heer G. Looman, het doel en de voor waarden uiteenzetten zal. Voor een ontwerp-diploma zal een prys- vraag worden uitgeschreven, waarvan weldra nadere byzonderheden zullen worden bekend gemaakt. Alktn. Handelsreizigers Vereeniging. Het vijfjarig bestaan der Alkmaarsche Handelsreizigers-Vereeniging is Zaterdagavond op luisterryke wyze in de Harmonie herdacht. Onder medewerking van het Gemengd Koor «Alcmaria*, dir. den heer F. Bichter, Amster dam, den heer F. Beijne, tenor, Amsterdam, den heer Joh. Schouten, declamator Weesp, de dames Ph. Buigh Krens en C. A. Gosker, sopranen, beiden leden van «Alcmaria*, den heer A, Imhulsen, viool en W. H. Slinger, piano, beiden te Alkmaar werd een zeer afwisselend, ryk programma van muziek zang- en declamatie-nummers op hoogst ver dienstelijke wyze uitgevoerd. Zoowel het koor als de solisten kweten zich uitmuntend van hunne taak en oogstten dan ook telkens luid applaus in. Het was een zeer gezellige avond en tot laat duurde de pret. Een tom bola en bal besloten de feesteiykheid. Gesnapt. Willem Hendrik Broekhuijs, zich noemende directeur eener incasso-bank te Haarlem, tegen wien by bevelschrift van 20 Februari door de rechtbank alhier gevangenneming was gevraagd, is te Botterdam aangehouden en alhier gevankelyk binnengebracht. Hij wordt verdacht van verduistering eener schuldbe kentenis. Verleden jaar woonde B. te Bergen en te Egmond aan de Hoef, waar hy ver bonden was aan de drukkerij «Hollandia*. Een nieuw orgel. Gisteren bezichtigden wy, in gezelschap van een deskundige, het nieuwe orgel be stemd voor Hoogmade en vervaardigd in de fabriek deB heeren Vermeulen, firma L. IJpma en Oo., de bekende orgelmakersfirma alhier. Beeds by een eerste bespeling bewonder den wy bet heerlyk-voldragen geluid en viel onze aandacht terstond op de practisch inge richte behandeling voor de bespeling, de artistieke bewerking van alle deelen, waar van het orgel is samengesteld, de ryk ge ornamenteerde orgelkast. Het orgel is ingericht naar een pneuma tisch systeem, alle denkbare hulpmiddelen ter registratie staan den organist ten dienste. De firmant maakte ons opmerkzaam op een geheele nieuwe constructie voor het in even redigheid brengen van het volumen geluid van het pedaal voor elk der klavieren. Wy raden belanghebbenden aan, het orgel te gaan bezichtigen, dat tot 1 Maart opge steld blyft. De welwillendheid van den heer Vermeulen is ons een waarborg, dat hy ter kennismaking met de nieuwste toepassingen der pneumatiek, zoowel als met het sonore gedeelte der moderne orgels, de fabriek gaarne toegankelyk stelt. Egtnond a. d. Hoef. Naar wy uit goede bron vernemen is de naamlooze vennootschap «Egmondsche Sehelp- kalkbrandery* leverancierster geworden van de kalk benoodigd voor de koninkiyke stallen op het Loo. Deze leverantie geschiedt door tusschenkomst van de heeren De Bruin en Tiethof te Apeldoorn. Ongeveer 8000 mud zal er noodig zyn. Egmond aan Zee. Maandagavond vergaderde de raad onzer gemeente. Alle leden waren present. De voorzitter las de notulen, welke na een kleine aanvulling werden goedgekeurd. Voor kennisgeving werden nu aangenomenten eerste een brief van Y. v. d. Plas, waarin adressant den raad vroeg om een gemeente betrekking en ten tweede een schryven van de Koningin, waarin werd meegedeeld, dat ter gemoedkoming in de gemeente huishou ding een rykssubsidie van f 1050 was toe gestaan. De heer Boom ontving eervol ontslag, ingaande 15 April e.k., uit zyn betrekking van onderwijzer aan de O. L. School. Het voorstel van den heer Pluimgraaf, directeur van het Kurhaus, hetwelk gesteund werd door het bestuur der Kindervacantie kolonie en het Herstellingsoord en dat inhield aan vrage om restitutie voor zelf aangelegde gasbuizen in het Kurhaus en het Herstel lingsoord «Kerdyk*, werd met 5 tegen 2 stemmen van de hand gewezen. Beter ging het met het voorstel tot verhooging van het salaris van den gemeente ontvangermet algemeene stemmen werd n.l. aangenomen dit te brengen van f 225 op f 350 Nu kwam aan de orde een adres van de afdeeling Egmonden van den Bond van Ned. Onderwyzers, waarin aangedrongen werd op een betere salarisregeling van het onderwijzend personeel aan de O. L. S. Gevraagd werd om het minimum te verhoogen en de ver hooging te doen ingaan om de 3 jaar, verder werd een regeling aan de hand gedaan. Aangenomen is het minimum te brengen op f 650, terwyl de verdere regeling in de volgende zitting zal afgehandeld worden. Naar het ons voorkwam, waren de meeste leden voor een betere regeling der tracte- menten. De voorwaarden tot plaatsing van munt gasmeters werden aangenomen. Evenzoo ging het met de voorwaarden voor de levering van het gas, welke na enkele wyzigingen werden aangenomen. Om het uitbreidingsplan der gemeente te onderzoeken, werd een commissie van drie heeren benoemd, n.l.v. Hall, Oonyn en Zwaan. De heeren de Graaf, Middelkamp en v. Hall werden aangewezen tot vaststelling van het kohier van den hoofdelyken omslag. Bij de rondvraag kwamen nog enkele zaken in bespreking, de gasfabriek betreffende. Rlnnegotn. Zondagavond hield het Kruisverbond »8t. Bernardus* zyn huishoudeiyke verga dering, waarin aan de orde kwamen het jaarverslag van den secretaris, rekening en verantwoording van den penningmeester, oplossing der propagandistenquestie, enz. enz. Het verslag over het vereenigingsjaar 1907 wees op een krachtig werken in dat jaar en op flinke propaganda. Over het aantal leden kon evenwel niet geroemd worden, daar dit telken jaTe met eenigen vermindert. De oorzaken van dezen achter uitgang zijn wel by benadering aan te geven, doch met zekerheid is daarvan weinig te zeggen. Toch mag de vermindering in leden tal de overbly venden niet ontmoedigen, daar de vertrekkenden niet allen tot de flinkste en degelykste drankbestrijders behoorden menigeen deed door zyn lidmaatschap der vereeniging meer schade, dan door zyn be danken. Het is beter een klein, doch degelyk corps Kruisverbonders te hebben in een vereeniging, dan een groot aantal, waarvan bij vele de overtuiging ontbreekt. Het jaar verslag was dan ook zoo gesteld, dat den leden moed werd ingesproken en de toekomst lang niet zoo duister was, als ze wel leek. De penningmeester deelde hierop mede, dat hij in het afgeloopen jaar slechts f 2,05 s schuld had moeten maken en dat hy uitge geven had f 47,615 en ontvangen f45,56. Deze rekening werd gezien en goedgekeurd, waarna de penningmeester een woord van dank ontving voor het richtig beheer der gelden. Tot propagandist werd benoemd de heer A. Baart voor Egmondbinnen, zoodat dit dorp, zoowel als de Hoef, drie propagandis ten telt. Ter afwisseling gaf de heer G. de Goede een voordracht en las de secretaris«Boer Meeuwsen en zyn zeun naar de Amsterdam- sche karmis* van Cremer. Verder zal in een van de eerstvolgende weken een propaganda vergadering gehouden worden, waarvoor een bekend drankbestryder zal uitgenoodigd worden om te spreken. Na eenige werkzame uurtjes doorgebracht te hebben, sloot de voorzitter deze byeenkomst. Oudorp. Maandag 18 Febr. was het voor de kin deren feest in de B. K. School, ter gelegen heid van den verjaardag van den ZeerEerw. Heer Pastoor, en een woord van lof komt toe aan de Eerw. Zusters, die alles ertoe hebben bygedragen om dit feest zoo prettig mogelijk te doen zyn. Vol afwisseling werd de Z.Eerw. jubilaris verrast met luimige en kluchtige voordrachten, terw'yi de kinderen door Z.Eepw. werden onthaald op versnape ringen, bestaande in chocolade, sinaasappelen enz. Dat er heel wat verorberd is door den 260 kleintjes, laat zich begrypen Het feest werd opgeluisterd door de heeren van het Kerkbestuur, Armbestuur en de heeren Collectanten voor de St. Jozefschool. Niet minder was het Zondag j.l., feest voor de leden van de B. K. Vereeniging, welke feestavond door 350 leden werd by- gewoond. Het ryke program werd kranig uitgevoerd en voorzeker komt alle heeren comedianten een woord van lof toe, hetgeen de Z.Eerw. Heer Pastoor dan ook niet naliet uit te spreken, terwyi ook het Bestuur een woord van lof toekomt voor de goede rege ling. Onder de pauze werden alle aanwezige dames en heeren onthaald. St. Panoraa. Vrydag j.l. vergaderde de Naaml. Tuin bouw- en Handelsvereeniging afd. St. Pancras. Aanwezig 49 leden. Na opening en lezing

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1908 | | pagina 2