SmMMEIJNRRN J. A. NETTEN, Laatste Berichten. Marktberichten. Advertentiën. t Schildersknecht, Alkmaarsche Jongens, Bij A,. J. van de Kamer, Gemengd Nieuws Correspondentie. Burgerlijke Stand. Agenda's. t NICOLAAS KOK, ADINA RIETVELD, Geertruida Maria de Wijs, flinke Loopjongen flink MEISJE of wed., Koetsier of Stalknecht, R K. Brood-, Koet en Banketbakkersleerling, Het meest bekende adres der gerenommeerde Banketbakker, APPELSTEEG 1, Telefoon 147. Costuumnaaister. LAAT ft» Kalfsvleesch. der notulen, deelt de voorzitter mede, dat de kunetmestproefvelden zullen worden aan gelegd b)j de heeren P. Groothuizen, P. Mooi, W. Keizer en W. IJfs, en de proefvelden ieder' 6 snees, zullen worden beplant met VToege roode kool, bloemkool en doorzetters, late roode kool en aardappelen. Daarna voor lezing van een verslag over de kunstmest- proefvelden in Noord Holland over 1906, verder benoeming van afgevaardigden voor de alg. vergadering te Warmenhuizen, daarna behandeling van den beschrijvingsbrief, ter wijl met meerderheid van stemmen werd aangenomen het aanleggen van proeftuinen door het Rijk gesubsieerd, in hoofdzaak fruit teelt. Verder werd bjj acclamatie aangenomen om de boetegelden in presentiegelden te ver anderen. Hierna sluiting der vergadering. Schoorl. Ten huize van den heer Timmerman alhier heeft de algemeene vergadering plaats gehad van de leden der Coöperatieve Leenbank. Van de 83 leden waren 59" tegenwoordig. De aftredende bestuursleden F. A. Busch en A. J. Peeck werden herkozen. Besloten werd dit jaar een of meer lezingen voor de leden te doen houden op het gebied van land en tuinbouw. Uit het verslag van den kassier bleek, dat op ultimo December 1907 het bedrag der spaargelden f 24142.91dat der voorschotten f 19390het aantal voorschot ten 37 bedrag der voorschotten in loopende rekening f 8000 en de winst f 258.42 bedroeg. Ursem. Op Donderdag 20 dezer hield de Coöp, Boerenleenbank alhier, haar algemeene ver gadering. Na lezing der notulen bracht de kassier verslag uit over den stand der bank, waaruit overduidelijk bleek, dat de leenbank in bloeienden staat verkeert. Het ledental bedraagt 70, waarvan 54 ter vergadering aan wezig waren. Na de gewone werkzaamheden, aan de algemeene vergadering opgedragen, van welke het vermeldenswaardigste is, dat de rente voor spaargelden van 3 °/0 tot 3s/6 werd verhoogd, werd stemming gehouden voor één lid van den Baad van Toezicht en dien van Bestuur. In plaats van den heer G. Duyn, die zich niet herkiesbaar stelde, omdat hij de gemeente gaat verlaten, werd gekozen de heer 8. Oud als lid van den Baad van Toetichtde plaats, opengevallen in den Baad van Bestuur, werd ingenomen door den heer 0. Keijzer, terwijl de heer A. van Diepen herkozen werd. Drie voorstellen waren ingekomen. Het eerste wilde aan art. 3 der Statuten toevoegen, «dat men God, huisgezin en eigendom als de grondslagen der maatschappij erkenne». Met warmte werd dit voorstel verdedigd door de H.H. G. Duyn en H. Ammerdorffer. De laatste verklaarde, dat hij het voorstel verdedigd had om uiting te geven aan zijn christelijke cons ciëntie, hoewel hij wist, dat het voorstel ver worpen was, daar 16 leden, waaronder vele Katholieken, niet ter vergadering aanwezig waren, en dezen op grond der Statuten werden geacht tegen het voorstel te stemmen. Hij sprak openlijk zijn afkeuring uit over deze houding der thuisblijvers, die, wetende waar om het ging, zich niet de moeite hadden ge-» troost, ter vergadering te komen of van hunne meening blijk te geven. Het tweede voorstel, dat aan het eerste voorstel terug werkende kracht wilde geven, werd nu niet in behandeling genomen. Met algemeene stem men verklaarde de vergadering zich in be ginsel voor afscheiding van de Centrale Bank te Utrecht. Nadat de heer S. Oud den scheidenden voorzitter van den Baad van Toezicht in har telijke bewoordingen had toegesproken,'ging de vergadering uiteen. Mej. S. Bakker, onderwijzeres aan de B. K. School alhier, is op 21 dezer te Utrecht geslaagd in het examen, ter verkrijging eener akte van bekwaamheid in de Nuttige Hand werken. Krommenie. Op 22, 23 en 24 Febr. hield de B. K. Volksbond hare feest vergaderingen ter her denking van haar 5 jarig bestaan. In zijn openingswoord wees de voorzitter E. Schaaper op de werkzaamheden welke de bond in deze jaren had ontwikkeld. Hoe voor 5 jaren eenige vastberaden mannen met Gods hulp en 'n taaie wilskracht dezen bond hadden gesticht, welke thans 280 leden omvat en de moeder is van 4 vakvereenigingen en 7 andere in stellingen. Hy deed een beroep op de mede werking van alle leden, teneinde den bond tot een nog grooter bloei te brengen. Aan wezig waren ook de ZeerEerw. heeren de pastoor en kapelaan en de pastoor van Wor- merveer. Het verdere van den avond werd in bestag genomen door de tooneel vereeni ging >St. Bonifacius<, die opvoerde: >Fierre de galeiboef of onschuldig veroordeeld» en een komische scène»Het inhalen van den nieuwen Burgemeester». Deze tooneel vereeni ging geeft ook blijken dat zij onder leiding van den heer C. Miermans goede vorderingen maakt. Tijdens den storm van Zaterdagavond is de kap van een hooiberg, toebehoorende aan D. v. Harlingen te Krommeniedjjk, af gewaaid, met zulk een vaart, dat zij tegen den bovengevel van een op ongeveer 26 meter daar tegenover liggend huigje terecht kwam, en dit gedeeltelijk vernielde, ook een daarbij staand schuuttje raakte een stuk dak kwijt. \°°r den bejaarden bewoner, die tevens eigenaar van het huisje is, den arbeider Kester, is dit een zware ramp, wijl hjj finan- tiëel niet in staat is, het beschadigde te laten herstellen. Zaterdagavond ontstond er een begin van brand bij den broodbakker G. Mulder. Gelukkig ontdekte men het bijtijds, zoodat 6 mo' ëenige emmers water kon worden ge usoht. Door den hevlgen storm had het een groot onhs'i kunnen worden. Voor het bericht voorkomende in De Telegraaf van 24 dezer, als zou er een drei gend conflict bestaan tueschen de werklieden van de Zaanlandsche blikfabriek en de di rectie, door het ontslag van den arbeider Janssen, schijnt van welingelichte zijde geen grond te bestaan. Assendelft. Zondagavond gaf ons fanfare-corps «Cres- eendo» voor een flink bezette zaal de aan gekondigde uitvoering. De uitgevoerde num mers, zoowel de muzikale als de komische oogsten luiden bij val. De vereeniging kau met genoegen op den welgeslaagden avond terugzien. Dinsdagavond ten aoht uur werd op initiatief van het plaatselijk comité der K. S. A. een groote propagandavergadering ge houden in het patronaatBgebouw. Als spreker trad opde HoogEerw. Heer Mons. Konings met het onderwerp >Het Middenstandsvraag- stuk». Zaterdag den 29 Febr. des avonds 71/, uur zal in het lokaal van de wed. N. Olie de jaarvergadering plaats hebben van stemgerechtigde leden der vereeniging >Het Begrafenisfonds», onder voorzitterschap van den Edelachtb. Heer K. C. de Boer. Behalve de rekening over 1907 en het verslag over 1907 staan als punten op de agendabenoe ming van een bestuurslid wegens periodieke aftreding van den heer J. Fris en benoeming van een lid der commissie tot het nazien der rekening wegens periodieke aftreding van den heer G. Boevé. Tramongeluk. Een inwoner van 's-Gra- venhage kwam Zondagmiddag met de stoom tram te Delft in aanraking. De man, die onder den invloed van sterken drank ver keerde, werd aan den arm eu aan de hand zoodanig verwond, dat zijn opname in het gesticht Bethel noodig was. Omveer. Zaterdagavond ontlastte zich boven 's-Hertogenbosch, bij hevigen wind een onweersbui, vergezeld gaande van over- vloedigen regen. Twee zwaTe boomen werden door den bliksem getroffen. Ook uit verschillende andere plaatsen in het land komen dergelijke berichten. Overreden. Aan den Bossendijk bjj Oudenbosch is het zoontje van O. V., toen het de tramlijn wilde oversteken, door de terugrijdende tram gegrepen. Ernstig ver wond aan hoofd en beentjes werd het knaapje bjj een der familieleden binnenge dragen, waar bleek, dat de dood reeds was ingetreden. Huwelijk in de gevangenis. De wethouder van den burgerlijken 'stand, te Botterdam, jhr. F. van Citters, heeft Vrijdag een man in den echt verbonden met een in de straf gevangenis op den Noordsingel aldaar gede tineerde vrouw. Deze zeldzame huwelijks voltrekking had in de strafgevangenis plaats;- geëmployeerden van dit huis waren de getuigen. Wilhelm Voigt de >kapitein van Köpenick», heeft gratie gekregen van de straf die hem nog restte. Hjj was in de gevangenis ^ek geworden. J Een eleclrische stroom door 't lichaam. Aan de Jansbrug te Haarlem viel Zaterdag avond door den storm een boomtak op den draad der electrische tram en'rukte dien uit den muur. De draad trof een man en een paard, de boomtak ook een oude vrouw van 82 jaar, die daardoor een been brak. De man kreeg evenals het paard den stroom door het lichaam en werd in het gasthuis opgenomen. Een afschuwelijk gevecht. Een afschu welijk gevecht heeft te Emmer-Compascuum, onder invloed van Schiedammer, plaats gehad. Eeq tiental personen namen er aan deel met blanke messen. Een van hen, T. B., werd zoodanig gewond, dat twee dokters hem moesten verbinden. Nog vier werden zwaar gekwetst. De hoofddaders zjjn over de gren zen ontvlucht. Verdronken. Zaterdagmiddag viel te Leeuwarden de 51-jarige vrouw Ticheloos bjj het waterputten in een sloot aan de Oichoreibuurt. Eerst na eenigen tjjd bemerkte men het ongeval, doch toen was het te laat. Een te hulp geroepen arts kon er niet in slagen het leven weer op te wekken. Dit is het tweede plotselinge sterfgeval binnen zeer korten tjjd in dezelfde buurt. De vorige week toch viel daar een vrouw bjj haar waschtobbe dood neer. De oudste mensch ter wereld Naar de •Figaro» meldt, is de vermoedeljjk-oudste mensch ter wereld een Turk, Baouf geheeten. Hjj woont te Konstantinopel in de Khan- Baktache wjjk en heeft den leeftijd bereikt van 132 jaar. Ondanks dezen eerbied waar- digen ouderdom is Baouf nog volmaakt gezond en sterk en oefent hjj nog altijd zjjn vak uit als zadelmaker aan de mili taire school te Bamkaldi. Zjjn vader is 142 jaar geworden. Of in Turkjje de registers van den Burgerlijken Stand ook wel accu raat worden bijgehouden Door den storm. Het heeft Zaterdag ook in Engeland ongemakkelijk gestormd. Te Lincoln woei, tjjdens een voetbalwedstrijd, een stuk van de tribune in elkaar en dertig menschen, o.a. leden van het orkest, deden een leeijjken val. Eenigen werden zwaar gekwetst. Te Birmingham rukte de wind, ook op een voetbalveld, een stuk van het dak van de tribune af. De menschen liepen er gauw onder vandaan. Verder allerlei be richten over weggewaaide daken en omge waaide schoorsteenen. Van de kust natuurljjk ernstiger nieuws. Bijna gestikt. In het stedelijk armenhuis te Amsterdam heeft een bjjna tachtigjarige verpleegde, die niet wel bjj het hoofd was, in een onbewaakt oogenbllk een worst van anderhalf ons gewicht en 11 centimeter lang bemachtigd en ingeslikt. Slechts met de meeste moeite werd de ongelukkige door Dr. Hejjermans, die spoedig aanwezig was, voor verstikking behoed. Maar het gestel van den oude bleek tegen deze buitensporigheid niet bestand en zeven dagen later is bij aan longontsteking overleden. Inbraak veredeld. Zondagnacht ont dekten bewakers van den particulieren veilig heidsdienst te Amsterdam, dat inbrekers bezig waren aan het kantoor der firma Vroom en Dreesmann, hoek Beguliersbreeetraat. Toen dezen onraad bemerkten, wisten zjj jammer genoeg te ontsnappen. Gapen een goed teeken. Professor Geigel uit Würzburg, wijdt in een geneeskundig tijdschrift uitvoerige beschouwingen aan het gapen en komt tot de slotsom, dat gapen in ziekten een gunstig en hoopvol teeken is. Het gapen, zegt de professor, is een teeken van verveling en iemand, die zwaar ziek is verveelt zich niet. Zieken dus die gapen zijn aan de win nende band. De Berlinramp. Zaterdagmorgen is door Duitsche inwoners te Hoek van Holland, in tegenwoordigheid van hun consulairen agent aldaar, een bezoek gebracht aan het graf hunner met de Berlin verongelukte landge- nooten en daarop een krans nedergelegd De oudste aanwezige, de heer Stachelhaus Sr., sprak daarbij een kort woord. Verregaand. Een matroos heeft te Marseille een dokter doodgeschoten. Hij was naar den medicus gegaan om zich ziek te laten verklaren, maar de dokter verklaarde, dat hem niéts mankeerde. Daarom had hjj wraak genomen. Op maréchaussee geschoten. Zondagnacht waren de maréchauseées Schut en Dissel- veld van Apeldoorn onder Beekbergen aan het surveilleeren en troffen een onbekend persoon aan, dien zij aanriepen. Deze loste als antwoord verschillende schoten, waardoor Schut met 5 hagelkorrels en Disselveld met 25 in de beenen werd getroffen. De ge wonden werden in het ziekenhuis te Apel doorn opgenomen. Baldadigheden. Te Uden zjjn Zaterdag nacht op 10 a 12 plaatsen de koperen kruk ken van de huisdeuren afgerukt, men heeft ze teruggevonden bij de kazerne der maré- chaussée. De laagste en lafhartigste daad is echter het vernielen van den nieuw aan gelegden kersenboomgaard van mej. Kemps hier heeft men een 40 tal jonge kersenboomen afgesneden en doorgebroken, zoodat de boom gaard totaal vernield is. Moge het de politie, die thans ijverige nasporingen doet, gelukken, de laffe daders dezer baldadigheid te arre steeren. Treurig ongeluk. Een noodlottig ongeluk met doodeljjken afloop had Zaterdag op de rivier voor Tiel plaats. Twee jongelieden van ongeveer 18 jaren, leerlingen van het Gymnasium, elders woonachtig, begaven zich omstreeks vier uur per zeilboot op de rivier om zich met zeilen te amuseeren. Nauwe lijks midden op de rivier zijnde, deed een rukwind de boot omslaan. De jongelieden hadden de tegenwoordigheid van geest zich aan de boot vast te klemmen en dreven ongeveer 100 meter naar beneden. De boot dook echter telkens onder water en met haar de twee in doodsangst verkeerende jongelui. Het werd hun echter op het laatst door uitputting en het binnenkrijgen van water te machtig zich langer aan de boot vast te klemmen. Ter hoogte van het inundatie kanaal verdwenen zjj in de diepte. Een visscher, die hen bemerkt bad, was hun echter reeds nageroeid, en het gelukte hem een der jongelieden, Valk geheeten, van een anders wisschen dood te redden. Zijn makker, O. uit Utrecht, kwam echter niet meer boven. Belangrijke diefstal. Zaterdagavond werd uit Hulst een bedrag van 56.424 francs per spoor afgezonden aan de Henegauwsche Bank te Bergen. Het zakje met geld werd. te Mechelen overgebracht in een van Ant werpen gekomen sneltrein. Een beambte nam bet aan en gaf een bewijs van ont vangst af op het oogenbiik dat de sneltrein zich weer in beweging stelde. Onderweg bemerkte een hoofdbeambte, dat het garen, waarmee het zakje was toegenaaid, stukge sneden was, en te Brussel werd in tegen woordigheid van een hoofdambtenaar vast gesteld, dat het zakje niet meer bevatte dan 1424 francs een biljet van 1000 francs en 424 francs aan twee franc- en francstuk ken. Vyf en vjjftig biljetten van 1000 frans waren er uit verdwenen. Ook al 'n reden om te feesten. Men meldt uit Weert Weldra zal onze gemeente 10.000 inwoners tellen. Om dit heugelijk feit te herdenken, opperde een raadBlid in de jongste vergadering van den gemeenteraad de idéé, om op den dag, waarop Weert 10.000 inwoners zal tellen, alge meen te vlaggen. Nog werd een voorstel van den burgemeester aangenomen, om hem of haar die geboren wordt, nadat de gemeente 9999 inwoners heeft, 25 gulden te geven. Een ander raadslid zon gaarne zien, dat de burgemeester over den gelukkigen wereld burger als peter fungeerde, terwijl de vrouw van den eersten wethouder zal worden aan gezocht, om als meter te fungeeren. Dat zal me een feest worden. Een goedkoops vliegmachine. Wat de jeugd tegenwoordig al niet probeert I JDezer dagen waren eenige jongens op het Mallesveld te Uden bezig met... vliegen. Een stiik linnen van een paar meter werd een jongen voorgebonden bij wijze van boezelaar, aan het ondereinde was een stevige lat vastgemaakt. De «vlieger» liep met den he vigen wind af en hield meteen de lat hoog boven zijn hoofd, zoodat het linnen een flink zeil vormde. Een andere jongen liet een touw afwinden, dat men den «vlieger» om zijn middel gebonden had en eensklaps, we zenlijk hij vloog omhoog en niet weinig, zeker 4 meter de lucht in. Dat het den vlieger beter voor den wind ging dan bij z'ch had voorgesteld, merkte men aan zijn verschrik kelijk hulp roepan, met een ruk aan het touw daalde hy toch gelukkig weer heel huids op het land. Niemand der jongens durfde de welgeslaagde proefvlucht nog eens probeeren. Alkmaar. De dames J. H. Blom en T. P. J. Pronk beiden alhier, slaagden gisteren te Utrecht voor het examen nuttige handwerken. H. M. de Koningin-Moeder heeft een ver guld zilveren medaille beschikbaar gesteld voor den a.s. vakwedstrjjd. B. te A. Dergelijke uitvoerige, in bij zonderheden afdalende recensies over plaat selijke liefhebberij-gezelschappen kunnen wij niet opnemen. Intusschen danken wjj u voor uwe welwillendheid. Corr. te Zd.-Sch. Uw brief kwam wederom met de laatste bestelling (heden ochtend half 10) in ons bezit I Bij dezen maken wy alle H.H. Oorrespon denten erop attent, om steeds den juisten datum van gehouden vergaderingen enz. in de correspondentie te lasschen. Bij wegla ting van datum komen dergelijke, onvolledige berichten het eerste..-, in aanmerking om te blyven liggen. De Redactie. H.H. agenten gelieven hunne advertenties zoo duidelijk mogelijk te schrjjven, daar wy anderB niet kunnen instaan voor mogeiyke fouten. De Administratie. Alkmaar. GEBOBEN22 Febr. Annaatje Aatje, d. van Jan Borst en Egretha Guurdina Aafje Groot. Elisabeth, d. van Jan Hendrik Hasselmeyer en Johanna de Vries. Harmtje, d. van Egbert Koops en Harmtje Stoffer. 23 dito. Hendrik, z. van Nicolaas Schot en Geertje de Jager. GETROUWD: 26 Febr. Johannes Hen- drikus Vogelpoel en Adriana Anna Maria Ruiter. Wulbert Kuys en Petronella Maria Baltus. Petrus Ny man en Maria Catharina Kager. Pieter Groot en Sytske Kootje. OVERLEDEN23 Febr, Adrianus, z. van Willem Jonker en Adriana Maria de Jong, 2 jaar. Francina Johanna, d. van Cornelia Kieft en Bregtje Oukes, 2 w. 24 dito. Albert van der Neer, 74 j. Geertruijda Pranger, wed. van Johannes Franciscus de Wys, 84 j. ALK.MA-AR, 24 Febr, Aangevoerd 9 Koeien en Ossen 1160 a 230, 48 vette Kalveren/"40 a 107. per Ned. pond 100a 110 ct. 154 nacht. Kalveren f 8 a 24 per stok; 9 magere Schapen f 16.00 a 24.00, 0 vette idem f 00.00 a 00,300 vette Varkens 38 a 50 ct. p. Ned. pond, 40 mag. idem f 16 a 19. PURMEREND, 25 Febr. Aangevoerd 270 Runderen, waaronder 186 vette f 0.60 a 0.73 p. K.Gi, lager prijs stug, 134 m. eng. koeien f 120 a 240, lager prijs stag, 12 stieren, 72 vette kalveren 0.80 a 1.00 p. K.G., matig, 921 nacht, f9 a 23, matig, 21 paarden, 633 schapen f 18 a 25.00 en 600 overhouders^/18 a 25, beide prijsh. vlag, 271 vette varkens 50 ct. p. K.G. matig, 88 magere id. f 11 a 25.00, matig, 208 biggen f 7 a 11.stag. mand appelen f 0.00 a 0.00. mand peren f 0.00 a 0.00 ganzen f 0.— a 0.00. Kleine Kaas I 31.00, Middelbare f29.00, aange voerd 56 stapels. 608 kg. boter f 1.55 a 1.65, per kilo, Kipeieren 3.00 a 3.60, eenden d to 4. per 1U0. Vergadering van het fabrieks- en losse arbeidersgilde St. Laurentius, op Zaterdag 29 Februari,.- in 't lokaal van den heer N. Konijn, op den Dyk, 's avonds ten 8 are. Alg. R. K. Prop. Club. Vrydagavond 81/, uur in bet lokaal van den beer Konyn, Dyk, gecombineerde vergadering tnsschen bet bestuur der Club en de Perscommissie. De leden worden er aan herinnerd, dat de vergadering precies op tyd begint Hedenavond lezing voor den Katholieken Kring, in hotel Proot, door den weleerw. heer kapelaan Quant. Heden overleed' tot onze diepe droefheid, na een kortstondig lijden en voorzien van de H.H. Sacra menten der stervenden, onze ge liefde Eohtgenoot en Vader in den ouderdom van 65 jaren. Wed. N. KOK—van Beek. PETRUS MELKER. Heiloo, 23 Februari 1908. Heden overleed, voorzien van de H.H. Sacramenten der ster venden, onze geliefde Moeder en Grootmoeder Wed. R KRUiJER. in den ouderdom van 88 jaar en 2 maanden. Tevens hierbij onzen welgemeen- den dank aan den WelEerw. Heer Geestelijke en ook bijzonder aan het algemeen bestuur der gemeente Limmen, voor het raime onder houd haar bewezen. Dank ook aan de Buren van Limmen en degenen die haar in de laatste dagen hebben bijgestaan te Ondorp. W. KRUIJER, T. KRUIJER - Poland. K. POLAND. G. POLANDKruijer en Pleegkind CATHARINA POLAND. Oudorp, Febr. 1908. Heden overleed zaoht en kalm, voorzien van de H.H Sacramenten der stervenden, ODze geliefde Moe der, BehuwdGrootmoeder en Zuster geboren PRANGER, in den ouderdom van bijna 85 jaar. Familie DE WIJS. Alkmaar, 24 Febr. 1908. Gevraagd een bjj Jb. BOS, Limmen. Gevraagd een 14 k 15 jaar, bg J. F. LIESHOUT, Grossier, Zaadmarkt, Alkmaar. Iemand, oud 32 jaar, R Kgoed gedrag, zoekt langs dezen weg een zacht karakter, van ongeveer denzelfden leeftijd, om na wederzjjdsch goedvinden een huwelijk aan te gaan. Geheimh. verzekerd. Franco brieven onder no. H 23, aan het bnreau van dit blad. Voor twee WEESMEISJES, 20 jaar oud, worden in degelijke R. K. Huis gezinnen dienstbetrekkingen gezocht. Inlichtingen geeft de Eerw. Moeder in het R. K. Weeshuis alhier. Een gehuwd persoon zonder kinderen, middelbaren leeftijd, biedt zich aan als ook niet ongenegen als Boerenwerkman werkzaam te zijn. Er zal meer op dege lijke behandeling dan op hoog loon gelet worden. Adres: Letter A, bij F. POTVEER, Agent van Ons Blad, Heerhngowaard. Wordt gevraagd, tegen 1 Mei in dienst te treden, een of iemand die gaarne in het vak opge leid wenscht te worden, bij A. OUD, Middelweg, Heerhngowaard. 4 f 0.60 per 6 ons, is Een bekwame COSTUUMNAAISTEE biedt zich aan om bij deftige of gegoede burger families aan huis te werken. AdresMejuffr. Mefaea, Snaar- manslaan 55, Alkmaar. verwijzen wij naar het buitenland. Ieder een weet dat W. NEDERKOORN, Langestraat A 11 en Schouten straat 6 en 7, een eigen binderij heeft en prima KANTOORBOEKEN levert voor weinig geld. is dageljjks verkrijgbaar eerste kwaliteit versoh geslaoht

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1908 | | pagina 3