Binnenland. Plaatselijk Nieuws. ïeggen dat het in geheel Bretagne de gewoonte ie, aan menechen, die zich ver dieceteiyk jegens de kerk hebben gemaakt, het recht te geven, de lijken van hun familieleden na verloop van zekeren tijd uit het graf te nemen en geheel of ge deelteiyk in een kerk te begraven. In vele kerken ziet men in de koor gangen een groot aantal kaatjes, die de hoofden bevatten van heD, die op dit groote voorrecht aanspraak konden maken. Ia het niet vreeselyk Aan wie hier de gebuid ligt Daar zullen wij Het Nieuws aanstonds op laten antwoorden, want wjj moeten eerst eens uitlachen over den onnoozelen kippe- praat uit het bovenstaande stukje 1 'n Jongmensch snijdt van het lyk van i'n vader het hoofd af en dit wordt op •plechtige wijze» bijgezet in 'n kapel, en een priester verricht hierbij >de kerkelijke plechtigheid» 1 Hit Nieuws, dat zóó goed op de hoogte is, moet ons bepaald den naam eens noemen van >het dorpje» >ergens in Bretagne», den naam ook van den schilder, die dat gruwel stuk bedreef, maar vooral ook den naam van den geestelijke die de plechtigheid verrichtte 1 Wij willen voor onze rekening dan wel eens een onderzoek instellen en den uitslag daarvan aan Het Nieuws mededeelen, onder ééne voorwaarde, dat zij den uitslag geheel in hare kolommen afdrukt Ons dunkt, dat dit nogal 'n aannemelijk voorstel is. Wij hopen, dat Het Nieuws ons niet lang in de verlegenheid zal laten zitten, want wy, Katholieken, zitten er leeiyk meó in I Is dit grnwelstuk dau alweêr door Katho lieken bedreven Och, ronduit durft Het Nieuws zulks niet te zeggen, maar het zegt toch dit Is het niet vreeselyk Aan wie hier de schuld ligt? De gansche bevolking van Bretagne is nagenoeg Katholiek. Zóó wordt het liefeiyke brokje besloten en a bon entendeur... 'n goed verstaander heeft slechte een half woordje noodig Das, geachte perebroeder van Het Nieuws, wy wachten vol ongeduld op nwe mede- deeling. want tot zóólang zyn wy zoo vry, uw nieuwtje als lagen laster tegen de Katho iieke Kerk te beschouwen. Begrepen Steeds meer protesten t Mochten wy verleden week melding maken van een protest der geloovige Fransche pro testanten tegen de rechtsverkrachting door de Begeering op de Katholieke Kerk toege past, thans hebben ook de Israëlieten hun protest doen hooren. Zal de Begeering nü eindelijk hare schand daden gaan begrypen? Het ware te wenschen, maar och, het aeti-clericalisme maakt de geesten zoo ver blind! Daitschland. Uit het bierland. Een bedenkelijke statistiek uit het klas sieke land van het bier. In het jaar 1905/06 stegen, volgens een bericht in >De Volksbond», de dividenden der 489 Dnitsche actie brouweryen van gemiddeld 7.61 pet. tot 7.75 pet. Deze 489 bronweryen hebben een aandeel-kapi taal van meer dan 470 millioen, of elk gemiddeld van 1 millioen mark. Een stijging das in plaats eener daling 1 De drankbestryding vindt in Daitschland nog een uitgebreid arbeidsveld. Italië. Nasi. Elndeiyk is de ex minister Nasi, die zoo veel lieve dniten van den tóch al armen Staat naar de maan hielp, veroordeeld. Dezer dagen is hy naar de gevangenis gebracht, waar hy nog 'n maand of vier heeft te logeeren. Op Sicilië, waar Nasi de dagen zijner glorie doorbracht en hy door het volk zeer bemind wordt, ontstonden eenige relletjes, toen het vonnis bekend werd, maar overigens liep alles kalm af. Nu, over 4 maanden kunnen de Sicilianen weer met hnn afgod sollen I Een kranige brief. Zooals wy reeds mededeelden tracht de anti clericale Italiaansche regeering het gods- dienstonderwijs nit de lagere school te ver dringen. Het regende reeds protesten tegen dezen dwangmaatregel, doch het meeet krachtige protest zal wel de open brief zyn, welken het hoofdbestuur van den Katholieken Kie- zersbond heeft gericht aan den minister president I Zonder omhaal wordt den premier voorgehoudenóf gij en uw politieke vrienden toonen by het aanhangig parle mentair debat, dat gy de gewetensvryheid der Italiaansche Katholieken volop wilt eerbiedigenóf, indien gy dezen plicht verzuimt, dan zullen wy wederkeerig geen rekening meer honden met ti, en u voor taan onvoorwaardelyk den stenn der katho lieke kiezers by de stembus onthonden. Een kranige brief, die wel zal inslaan. Want als het om de lieve zeteltjes gaat Ondertnsschen hebben de Italiaansche Katholieken groot geiyk, dat zy op hunne beurt de tanden eens laten zien. De heeren afgevaardigden moeten nu maar eieren voor hnn geld kiezen 1 Zóó schreven wy gistermorgen en zie de bladen van gisteravond bevatten het nieuws, dat de anti clericalen bakzijl hebben gehaald. Met groote meerderheid werden de anti- clericale moties verworpen Eene opzienbarende bskeering. Uit Mexico wordt aan een ItaliaanscU blad geschreven William H. Haan, predikant der Baptisten en een der vnrigBte Protestanteche missio narissen In Mexico, Is Katholiek geworden hy ia in de 8t. Lanrentius kerk >eub condi- tione» (voorwaardelijk) gedoopt. Hy ia 34 jaren missionaris van de sekte der Baptisten geweesteerst in Indië en later, 88 jaar lang, in Mexico. Hy heeft verscheidene ker ken gebouwd, vele boeken geschreven en het Baptistisch orgaan, de >Luz< gesticht en bestuurd. Lange jaren van studie brach ten hem tot de Katholieke Kerk, in wier dienst by nu zyn yver en ondervinding besteden zal. Het Koninklijk rijtuig aangereden. Woensdagmiddag had te 's Gravenhage een botsing plaats van het Koninklyk rijtuig, waarin H. M. de Koningin en Z. K. H. de Prins der Nederlanden waren gezeten, met de electrische tram, welke botsing echter ge lukkig afliep. Ziehier, hoe het geval zich heeft toege dragen. De phaeton, waarmede het Koninkiyk Echtpaar dageiyks, gewoonlijk na het dejeuner, uitrydt, werd door den Prins, gezeten naast H. M., zelf bestuurd. Op het punt van den overgang der Oranjestraat, in de Parkstraat, scheen eerst, of het rytuig de richting naar de Mauritsknde wilde nemen, maar op dit zelfde oogenblik werd met het rytuig de draai rechts genomen, in de richting Voor- hont. Ten gevolge van dien kort genomen draai kwam het rytuig zeer dicht by de tram rails, ja moet zich op de trambaan hebben bevondeD, want een uit de richting Scheve ningen komende tram greep bet achterwiel van de Koninkiyke brik en wierp het hooge koetsje vierkant op zyde. De voorwielen werden stukgeslagen en een der achterwielen werd mede beschadigd. Als door een wonder bleven H. M. de Kooingin en Z. K. H. de Prins ongedeerd. Hare Majesteit was zelfs niet van haar plaats geweken en bleef zitten alleen de Prins viel door den schok op zyn knieën, doch richtte zich weldra op en hielp H. M. uit het rytuig. Omstanders hoorden toen uit den mond van onze vorstin verklaren, dat zy hoege naamd niet geschrikt was, en H. M. leverde daarvan dadel uk het bewys, door met Z. K. H. te voet naar het paleis terug te gaan, ja kort na haar terugkeer eveneens naar het paleis van de Koningin-Moeder te wandelen, btykbaar met het voornemen, om Hare Moe der met het gebeurde persoonlijk in kennis te brengen en gernst te stellen. De Prins verklaarde ter plaatse van het ongeval, dat de wagenbeetnnrder der tram geen schnld aan de botsing had. Een gelukkige uitkomst van deze vry ern stige aanrijding is zeker, dat onze Koningin en haar gemaal als door een wonder onge deerd zijn gebleven, en dit te meer, daar het tramrytnig een vry snelle vaart had, ofschoon de bestnurder ten spoedigste den wagen tot stilstand bracht. Na hst gebeurde heeft het personeel van het staldepartement het gehavende, van drie wielen ontdane, Koninkiyke rijtuigje van de plaats weggehaald. Na het bezoek aan KoniDgin Emma wan delden H, M. de Koningin en Z. K. H. de Prins in het Bosch. Waakt en blijft actief 1 Dit zonden wy aan alle Boomsche kiezers willen toeroepen, naar aanleiding der raads verkiezing op Dinsdag j.l. te Zaandam. Toen werd nl. de tweede sociaal democraat in den Baad gebracht. Met 848 stemmen won de socialist het van den rechtschen candidaat, een anti revo- lntionnair, die 318 stemmen behaalde. Slechte 30 stemmen verschil dus. Vragezijn daar te Zaandam alle recht- sche kiezers wel opgekomen Bij Z. H. den Paus. Mr. B. Regout, lid der Tweede Kamer, werd met zijne echtgenoote Zaterdag in particuliere audiëntie door den H. Vader ontvangen. Een merkwaardige motie. Zóó mag de motie genoemd worden, welke door de B. K. Kiesvereeniging te Gouda is aangenomen. Daarin wordt toch gezegd, dat zy voor ditmaal nog den candidaat der christelijk his- torischen zal steunen, onder voorwaarde, dat een volgend maal een Katholiek candidaat zal worden gesteld. Een waarschuwing voor al te groote inha lerigheid dus De Spectator. Heden is de uitgaaf van het weekblad De Nederlandsche Spectator gestaakt. Na, de Katholieken, behoeven er niet rou wig om te zij ui Maar al te dikwyis gaf dit blad lncht aan een venynig anti-cleriarlisme. Bravo 1 Zondag hield de neutrale Ned. bond van post- en telegraafbeambten in Bokstel een propaganda vergadering. Kapelaan Donders kwam in debat en be toogde in gloedvolle taal en met klemmende bewyzen, waarom de B. K. mannen van post- en telegraafkantoor in een neutrale Bond niet thuisbeh'oren. Met welk succes? Dat op de vraag van kapelaan Donders, wie der aanwezigen het met hem eens waren, vijftien mannen opstonden, die wilden komen tot oprichting eener afdeellng van het B. K. Secretariaat van post en telegraafbeambten, •St. Petrus». Bravo voor kapelaan Donders, maar bravo niet minder voor de 15 kloeke mannen, die mèt kapelaan Donders daarna de zaal verlieten. Brutaal 1 De Voorhoede betreurde het, datverschil lende Katholieke bladen nog maar steeds voortgaan met kwakzalvers advertenties op te nemen» ter wille van »de lieve centen». Hierop vatte Zelandia, R. K. Nieuws- en Advertentie-blad voor Zeeland vuur, en zegt nu, dat De Voorhoede zelf niet zonder zonden is in het opnemen van zwendel advertenties. Daartoe rekent Zelandia dan de in De Voor hoede voorkomende advertenties •Handelscre- dieten», Breimachines» en Schoonheidszeep.» Wy weten niet, in hoeverre hier van •zwendel» sprake mag zijn, maar in ieder geval gaat het niet op, deze advertenties met kwakzalvers advertenties te vergelijken I De gevallen zyn niet gelijk, Zelandia! Van de kwakzalvers advertenties weet ieder een dat ze rommel aanprijzen en al die reclame lawaaierig boerenbedrog is, hetgeen niet zoo aanstonds van de gewraakte Voorhoede ad vertenties kan worden gezegd. Derhalve... doch De Voorhoede ia zelve mans genoeg om zich te verdedigen. Ecbter nog ééae opmerking. In hetzelfde nummer van Zelandia, waarin het protest aan De Voorhoede vóórkomt, prij- ken aan de achterzyde de lieve advertenties: Kloosterbalsem» en de >Nieuwe Londen» dat binnen enkele dagen bet grijze haar doet verdwijnen 11 Zelandia hield dns een oratio pro domo I Wenschte zich zelf vrij te pleiten I Daardoor werd echter het protest tegen De Voorhoede niet slechts misplaatst, maar ook brutaal Schoolreizen. De Hilversumsche vroede vaderen gevoelen veel voor het onderwys. Verleden jaar verhoogden zy de onderwy- zers salarissen dusdanig, dat thans by iedere vacature 'n anderhalf honderd sollicitanten komen opdagen. In de laatste raadzitting kwam de school jeugd aan ds beurt. De onderwijzers hadden het nut van school reizen betoogd en de Baad besloot nu met algemeene stemmen voor de leerlingen van de hoogste klassen der openbare scholen f 2 per leerling voor schoolreizen beschik baar te stellen. Gelukkig, leeraar en leerling te zyn in de parel van het Gooi I Ter waarschuwing I Er zyn nog altyd menechen, die in den drank geen kwaad zien en op wie de klem mendste betoogingen geen vat hebben. Misschien dat voorbeelden dnideiyker tot hen spreken. Daarom, ter waarschuwing, het volgende berichtje, dat door de geheele pers gaat De wednwe G. P te Farneum (Gr.), die zeer verslaafd aan sterken drank was, is dood op den vloer van haar krot gevon den in verregaanden staat van vervuiling. De ratten hadden het doode lichaam reeds aangevallen en vreeselijk verminkt. De >drankdaivel< staat er in de bladen boven en terecht I Zal ze komen Wij bedoelen de wettelyke sluiting van winkels en magazynen des avonds om 9 uur. Deze kwestie is uitvoerig besproken in de jongste raadszitting van Weesp en hoewel de zaak nog niet aanstonds haar beslag kreeg, werd toch besloten, eene commissie te benoemen van drie leden, bestaande uit de heeren Rijke, Eckelstroth en Knaap, die de wenschelijkheid van een vast slnitingsnur hebben te onderzoeken en zoo noodig binnen drie maanden een concept-verordening samen te stellen. Wy zyn benieuwd naar den uitslag en alle middenstanders zeer zeker mèt ons. Bevol kin gscljfers. Op 1 Januari 1907 bedroeg het aantal in woners in Nederland 5,672,533; levend ge borenen 170,919 of 30,13 op de 1000 inwoners per jaaroverleden met inbegrip der leven loos aangegevenen 83297, aantal overledenen zonder levenloos aangegevenen op 1000 inwo ners per jaar 14 68. In 1907 stierven 1882 personen een gewei dadigen dood en 401 personen pleegden zelf moord. Twee trenrige cyfers voor een christeiyk land als het onze I ALKMAAR, 29 Febr. 1908. De Scheppingsdagen. Over dit onderwerp hield de WelEerw. Heer kapelaan Quant Woensdagavond voor de leden van den Kath. Kring eene lezing in de zaal van den heer Proot. Na opening der vergadering, by afwezig heid van den voorzitter door mr. Aghina, die allen het welkom toeriep en mededeelde, dat de WelEerw. Pater Jansen een cursus zal openen tot opleiding van leden voor den Katholieken Kring, welke cursus voor jongelui van 16—21 jaar bestemd is, las de secretaris de notulen, die werden goedgekeurd. Hierna leidde mr. Aghina den spreker van den avond met een kort woord in, waarop deze het woord verkreeg tot het honden zyner lezing. Spr. zal de vraag, hoe de wereld ontstaan is, beantwoorden volgen het Bybelverhaal en dus spreken over de cosmogonia biblica. Hiertoe geeft spr. eerst den korten inhond van het scheppingsverhaal weer, zooals dit In den Bijbel voorkomt en gaat vervolgens over tot het geven van enkele algemeene verklaringen. De Bybel beweegt zioh alléén op zedeiyk-godsdienstig gebied, zoodat het eerste hoofdstuk van den Bybel alléén als theologische waarheid bedoeld is. Verder toont spr. aan, dat de natnorknnde de op somming der verschillende scheppingen niet kan bestryden, wanneer zy de wereldschep ping terugbrengt tot de goddeiyke causaliteit. Op de derde plaats is volgens het scheppings verhaal de mensch niet alleen het laatste deel der schepping, maar ook het doel ervan. De Bybel blyft dns ook in dit opzicht ge trouw aan zyn doelom den mensch gods dienstig te stichten. Op de vierde plaats had Mozes nog eene byzondere theologische reden om de opsomming te geven nl. om te doen uitkomen de verplichting om den zevenden dag te heiligen. Na deze algemeene opmerkingen gaat de Eerw. spr. meer uitvoerig na de waarheid, dat de mensch niet alleen het laatste der schepping, maar ook het doel ervan is en concludeert hieruit; lo. dat het Mozaïsche scheppingsverhaal bewust eenzijdig en onvol ledig is2o. Mozes met opzet een populaire ja cnwetenschappelyke voorstelling koos, en 3o. de populaire en onwetenschappelyke voorstelling aan het licht treedt door de wyze, waarop Gods schepping wordt voor gesteld. Alles wordt in het verhaal ver menschelykt, hetgeen spr. met voorbeelden toelicht Na deze ophelderingen behandelt spr. ééne opwerping nl. hoe er de eerste drie dagen licht kon zyn, terwijl de zon eerst op den vierden dag geschapen werd. Spr. stelt de wedervraagwat is licht De ge leerden weten het zelf niet. Men kent wel de eigenschappen van het licht, maar niet het licht zelf. Spr. roert hierby even aan de emauatieleer, de vibratieleer en de leer der iuponderabilia. Spr. concludeert, dat de natuurkunde nooit zal kunnen bewyzen, dat God vóór het bestaan der zon niet heeft kannen maken dat het licht was vóór den 4den dag. Kan er licht zijn geweest, dan is het ook mogelyk dat er warmte was, noodig voor den plantengroei. De astrono mische wetenschap kan nooit verder komen dan vermoedens en daarom blykt nergens tegenstrijdigheid tusschen Bybel en astrono mie. Verder moet men niet gaan. Men moet niet trachten te veel te bewyzen, zooals sommige Fransche schryvers willen. Het is niet de taak van den Bybel astronomisch- wetenscbappelyk te zijn. Na de pauze geeft spr. een overzicht der verschillende opvattingen omtrent de zes dagen. Heden worden voornameiyk drie op vattingen gehnldigdlo. de letteriyke ver klaring; 2o. de periodistische en 3o. de idealistische. De letterl. verklaring volgt in alles de letteriyke bewering der H. Schrift. De periodistische verklaring neemt aan, dat de scheppingsdagen zyn lange tydperken en verder dat deze tydperken overeenkomen met evenzoovele geologische tydperken (de concordietische theorie). De idealistische verklaring beweert, dat de H. Schrift niet de historische, maar de logische volgorde heeft aangewend. Nauw verwant met deze theorie is de vizioenstheorie. In de derde theorie is de waarheid van den Bijbel echter moeilyk vol te houden. Met allen nadruk zegt spr. echter, dat geen der drie theorieën door de Kerk ver oordeeld is, waaruit blijkt, dat de Kerk volle vryheid geeft tot onderzoek, omdat Zij over tuigd is, dat de wetenschap nooit in stryd kan zijn met de geïnspireerde waarheid. Mr. Aghina dankte den Eerw. spreker voor zyne met applaus begroete rede, waarna de vergadering gesloten werd. Het Witte Kruis. Uit het Woensdagavond uitgebrachte jaar verslag 1907 van Het Witte Kruis, afd. Alk maar, blykt o.m, dat de rekening van den magazijnmeester sluit met een batig saldo van f 374.005. Het ledental nam met 94 toe, zoodat het ledental totaal bedraagt 733. In 1907 werden aan 847 aanvragers 1060 voorwerpen verstrekt (in 1906 waren deze getallen 868 en 1004). f 350.65s werd aan bet magazijn ten koste gelegd. Zeven her stellende zieken werden voor rekening der afdeeling naar Heideheuvel gezonden. Behalve een tweetal tnberculose lydereseen die achter uitgegaan zijn, kwamen de overige patiënten veel verbeterd terug. 744 porties ije werden afgegeven tegen 893 in 1906. Wat het badhnis betreft, wordt medege deeld, dat er werden genomen 3546 kuip baden, 4159 regenbaden le kl. en 7562 regenbaden 2e kl. te zamen 15267, tegen reep. 3206, 3995, 6953, 14462 in 1906. Tus schen 1902 en 1907 bedraagt de vooruitgang 3781 baden. Er werd een winet gemaakt van f 380.04, een nog nimmer bereikt bedrag. Uitgeloot werd een aandeel f 50 in de 3 fl/n obligatieleening van het Badhuis en wel no. 19. Tot bestuurslid werd herkozen de heer H. J. Vonk en in plaats van den heer J. G. Potgieser, die niet herkiesbaar was, ge kozen de heer mr. W. F. A. Verhoeff. De weggeloopen verpleegden. De laatste van de negen verpleegden nit het rijksopvoedingsgesticht, die Zondag j.l. op een wandeling op de vlucht gingen, is Woensdag te Delft door de politie aangehouden De Hagespelers. Woensdag 18 Maart zullen >De Hagespelers», onder leiding van Eduard Verkade, in de tooneelzaal van >De Harmonie» alhier, eene tooneelvoorstelling geven. Opgevoerd zal worden >Oandida», tooneel- spel in drie bedrijven naar het Engelsch van Bernard Shaw, en >Paraselsus», een vers- spel ln een bedrijf taar het Dultsch van Arthur Sobnltzler, ln de vertaling van Jan Bruna. Buiten den leider bevinden zich onder de medespelenden o.a. de dames Meina Irwen, Pine Beider, Hellen Desmond en de heeren Bienk Brouwer, Julias Brongers, E. M. Ver- heyen, Felko Boerima. Tentoonstelling „Aves". Gisterochtend werd in tegenwoordigheid van burgemeester, secretaris, enkele raads leden en belangstellenden in de «Harmonie» de vyfde tentoonstelling door de vereeniging •Aves» geopend. De tentoonstelling ziet er aardig nit en menig prachtexemplaar uit de pluimveewereld is tentoongesteld. Voor belangstellenden is een bezoek aan deze tentoonstelling dan ook zeker de moeite waard en wy twijfelen niet, of de tentoon stelling zal met een druk bezoek vereerd worden. Raadsvergadering. Woensdagmiddag 1 uur vergadert de Baad dezer gemeente. Bevorderd. Aan de Universiteit te Utrecht is bevor derd tot doctor in de Nederlandsche letter kunde, op proefscbrift>De aanspreekvormen in 't Nederlandecb, I De Middeleeuwen», de heer J. A. Vorder Hake, leeraar aan bet Gymnasium. Aanbesteding. Door het gemeentebestuur werd Donder dag ten stadhuize aanbesteed het leveren van bouwmaterialen voor den dienst 1908, in vier perceelen. De uitslag was als volgt Houtwaren J. Eecen te Alkmaar, f 759,17 H. Simons Zn. te Zaandam, f 876,32 en Ambagtsheer en Van der Menlen te Amster dam, f 946,44. Gegnnd aan J. Eecen. MetselmaterialenN. V. Bouwstoffen v. h. P. Messelaar te Alkmaar, f 435,50 en firma W. F. Stoel Zu. te Alkmaar, f 482,50. Gegund aan de N. V. Bouwstoffen, v. h. P. Messelaar. Ijzerwaren N. V. Hollands IJzermagazyn v. h. M. de Wild te Alkmaar, f 337,51s en R- van Ree te Alkmaar, f 352,47. Gegnnd aan N. V. Hollands IJzermagazyn v. h. M. de Wild. Verfwaren: G. Groot te Alkmaar, f 345,03 Gebrs. Molenaar te Alkmaar, f 348,70 en P. J. Revet Zonen te Gouda, f 406,89s. Ge gund aan G. Groot. Helloo. De dief en moordenaar van de koolzwarte kippen van pastoor S.; die van den koster W. K., enz, enz. is op heeterdaad betrapt) Hoe het geval zich toegedragen heeft Deze week werd de weduwe Mietje B. met haar dochter en kostganger incluis in den nacht opgeschrikt door een helsch lawaai. Op bloote heenen stormde het drietal naai buiten om de oorzaak ervan op te sporen. En wat zagen ze voor hun ontstelde oogen Een wegvluchtenden hond, waarvan de eige naar bekend is, die het kippenhok had open gebroken en een gedeelte der levende have bad verscheurd i Alle teekenen wijzen er op, dat deze bloed dorstige hond de bedryver is van de talrijke kippendiefstallen in de baart. Naar we vernemen heeft de weduwe B. schadevergoeding ontvangen van den eigenaar, maar de andere heeren zullen naar hnn kool zwarte en uitgepelde kippen kannen fluiten I Egmond aan de Hoef. Donderdagavond vergaderde de kortgeleden opgerichte afdeeling van de V. P. N. in het lokaal van den heer P. Batter alhier, vooral ter bespreking der statuten, welke dan ook na opening der vergadering en lezing der notnlen werden behandeld. Na eenige wyzigingen werden ze goedge keurd. Hierna werd het bestuur gekozen, dat bestaat nit een voorzitter, secretaris en penningmeester, respectievelyk de heeren O. Koosloot, J. Wittebrood en J. A. Nieuwen- hnizen. Nog werd er besloten geen kippen aan opkoopers te verkoopen. Mededeeling werd gedaan, dat de leden broedeieren knnnen krijgen a 5 cent per stak by nader op te geven adressen. Egmond aan Zee. Maandag- en Dinsdagavond jl. werd in de bovenzaal van het Bad-Hotel by den heer van Schaik door de B. K. Jongelings Olnb, onder leiding van den ZeerEerw. heer Suidgeest, pastoor alhier, het bljjspel Krelis Louwen opgevoerd en niettegenstaande het barre weer waren beide avonden vele be langstellenden aanwezig. Het stuk werd zeer goed gespeeld, dank zy de y verige bemoeiingen van onzen pastoor. De lachspieren kwamen herhaaldelyk los en alle aanwezigen amuseerden zich kosteiyk. De rollen zaten er best in en de costomes waren met zorg gekozen. De avonden, die ten bate der paroohiale school gegeven werden, mogen dan ook uit stekend geslaagd heeten. Een zangkoortje van 30 kleinen, onder leidiDg van het hoofd der school, brachten een paar aardige liedjes ten gehoore, welke zeer in den smaak vielen. Het waren mooie avonden, waarvoor den Z.Eerw. heer pastoor, by monde van den heer Snoeks terecht werd dank gebracht. Castrlcum. Woensdag hield de Afd. Alkmaar van den Ned. Bond van B. K. Mil. en Landweerplioh- tigen haar aangekondigde propaganda-verga dering in het lokaal van den heer Van Benthem alhier.

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1908 | | pagina 2