Vervolg Plaatselijk Nieuws, Gemengd Nieuws HEILO. Zondag 's morgens T1/, uur H. Mis; 9l/s uur Hoogmis met Predikatie; 'emidd. l'/j uur Catechismus; 2l/3 uur Vespers; 's avonds 61/s uur Lof, voorgeschreven ter eere van den H. Joseph, wegens den eersten dag van de maand Maart, toege wijd aan de vereering v. d. H. Joseph. Maandag en Dinsdag de H.H. Missen ten 8 en 8Vs uur. Woensdag, Aschdag, 's morgens 8 uur gez. H. Mis, vóór die H. Mis wijding en uitdeeling van de gewijde Asch 81/s uur de tweede H. Mis 's avonds G'/j uur Lof, voorgeschreven ter eere v. d. H. Joseph. Donderdag de H.H, Missen ten 8 en uur. 8 1/i uur jaargetij voor Anna Groot, huisvr. van Wulbert Duin's avonds van 5—7 uur gelegenheid om te biechten. V r ij d a g, le Vrijdag der maand, bijzonder toegewijd aan de vereering van het God delijk Hart, 's morgens 8 uur gez. H. Mis 8','j uur de 2e H. Mis 's avonds 61/., uur oefening van den H. Kruisweg, waarna vereering van de H. Reliquie. Zaterdag de H.H, Missen ten 7 Va en 81/2 uur 's morgens tot XI uur en 's mid dags van 4 uur af gelegenheid om te biechten's avonds 6l/2 uur Lof met predikatie, ter voorbereiding tot het 40 uren gebed, dat Zondag, Maandag en Dinsdag in deze parochie wordt gehouden. Zondag 's morgens 7 uur uitstelling van het H. Sacrament, waarna de le H. Mis. BediendJoanna Metzelaar, geb. Schol overleden Nicolaas Kok. BERGEN. Zondag 's morgens 71/s uur Vroegmis 10 uur Hoogmis; 'smidd. 1 uur Catechis mus 2 uur Lof ter eere v. d. H. Jozef. In de week 's morgens 71/1 en 8% uur de H.H. Missen. Woensdag 's avonds 5'/j uur Lof ter eere van den H. Jozef, V r y d a g, le Vrijdag van Maart, 81/* uur gez. H. Mis 's avonds 51/s uur Lof ter eere van het Goddel. Hart. Catechismus volgens gewoonte. Gelegenheid tot Biechten Donderdagmiddag van af 4 uur en Zaterdag den heelen dag, behalve van 127a—4 uur. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien: L. Wittebrood en G. Brakenhof. EGMOND AAN ZEE. Zondag, 1ste Zondag der maand, 's morg. 71/s uur H. Mis 10 uur Hoogmis 2 uur Vespers. In de week de H. Mis kwart over acht. Woensdag, Aschwoensdag, voor de H. Mis wijding en uitdeeling der assche; 's avonds 7 uur Lof ter eere van den H. Jozef. Zaterdag 's middags van 3—4 en van 57 uur Biechthooren 'savonds 67a uur Lof met Rozenkrans ter eere van de H. Maagd. EGMOND-B1NNEN. Parochie van den S. Adelbertus. Zondag, late dag der H, Josephmaand, s morg. 71/1 uur H. Mis voor de Parochie; 10 uur Hoogmis 1 uur onderrichting in de Bijbelsche Geschiedenis2 uur plechtig H. Joseph Lof met Rozenhoedje. Woensdag, Aschdag, 's morg. 81/J uur gez. H. Mis, vóór de H. Mis wijding der asch, waarna de uitdeeling dor gewijde asch; 's avonds 61/s uur Lof met Rozenhoedje ter eere van den H. Joseph. Donderdag, Vrijdag en Zaterdag de H.H. Missen om 7'/g en 8'/s uur. V r ij d a g 's avonds 6x/3 uur Lof met Pre dikatie tot voorbereiding voor het Hoogtij van het 40 uurgebed. Zondag 1ste dag van het Hoogtij, hetwelk Dinsdag eindigt. LANGENDIJK (N.-Scharwoude). Zondag 's morgens 7 uur stille H. Mis 10 uur Hoogmis; 'smidd. 2*/i uur Ves pers 's avonds 6 uur Lof ter eere van den H. Jozef, waaronder het Rozenhoedje en de Litanie van de H. Maagd met korte toespraak tot opening van de Jozefmaand. Maandag en Dinsdag de H.H. Missen ten 8 en 8ya uur, doch van Woensdag af ten 7 en 81/a uur. Dinsdag 's morg, ST/a uur H. Mis 's avonds 7 uur Lof ter eere van den H. Antonius, na beiden vereering der Reliquie. Woensdag, Aschwoensdag, 's morg. 9 uur gez. H. Mis, vóór de H. Mis de wijding en uitdeeling der H. Assche's avonds 7 uur Lof ter eere van den H. Jozef. Donderdag 's avonds 7 uur Lof ter eere van het Allerheiligst Sacrament. V r ij d a g 's avonds 7 uur oefening van den H. Kruisweg, waarna vereering der Reli quie van het H. Kruis. Zaterdag den geheelen dag, uitgenomen van 12—3 uur, gelegenheid om te biechten. A.s. Zondag begint het 40-uurgebed. Van de laatste H.H, Sacr. voorzien: Klaas Bos, lid van het kerkbestuur. In den Heer overleden Jan Hoogeboom Dz. UITGEEST. Zondag 's morgens 71/s uur H. Mis voor Petronella Twaalfhoven, huisvr. van Jan Pater; 9lit uur Hoogmis voor de Gemeente; 's midd. 2 uur Vespers; 'savonds 7 uur Lof. Maandag 's morg. 9 uur H. Mis voor Maartje Schee en Nic. Meijne. Dinsdag 's morg. 9 uur H, Mis voor de overleden familie Mul. Woensdag 's morgens 81/a uur H. MiB voor Elisabeth Groot9 uur gez. H. Mis voor Willem Berkhout; 'savonds 7 uur Lof. Donderdag 's morgens 8l/a uur H. Mis voor Mathijs Cornelisse en Jansie van Klaveren;'9 uur gez. H.'Mis ter eere van het Allerh. Sacrament. Vrijdag 's morgens 8l/s uur H. Mis voor een overleden familie9 uur gez. H. Mis voor de leden van het Genootechap het H. Hart's avonds 7 uur Kruisweg. Zaterdag 'smorg. 81/a uur H. Mis voor Maartje Groen, huisvr. van Piet Leek 9 uur H. Mis voor Petronella Bakkum 's avonds 7 uur Lof, Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien Hendrik Rijs, Doortje Fraaijman, huisvr. van Piet Smit. In den Heer overleden Jan Mors. SCHOORL. Zondag 's morg. 7 l/z uur stille H. Mis; 10 uur Hoogmis; 'smidd. l1/s uur Cate chismus 21/4 uur Vespers. Woensdag Donderdag en Zaterdag Cate chismus. Woensdag 's morg. 7 7» uur wijding en uitdeeling der asch, daarna gez. H. Mis 's avonds 7 uur Lof ter eere van den H. Joseph. V r y d a g 's morg. 71/J uur acte van eere boete, toewijding en gez. H. Mis met uit stelling 's avonds 7 uur Lof met Litanie van het H. Hart. Zondag 7 uur stille H. Mis, 9'/s Hoogmis. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien Jannetje Roosloot, wed. Dekker. HEER HUGOWAARD. Zondag 's morgens 7 uur H. Mis voor de Parochie10 uur Hoogmis voor Clara Groenveld; 'smidd. l1/s uur Catechismus; 2J/j uur Vespers. Maandag 's morgens 8 uur H. Mis voor S. A. de Klerk 9 uur voor den Z.Eerw. Heer Lud, Weve. D i n b d a g 's morgens 8 uur H. Mis voor de familie OudhuisGroothuizen 9 uur voor A. Honig. Woensdag 's morgens 8 uur H. Mis voor A. Slykerman 9 uur voor A. Honig. Donderdag 's morgens 8 uur H. Mis voor A. Honig9 uur voor Fr. Bos. V r ij d a g 'b morgens 8 uur H. Mis voor overl. ouders; 9 uur voor J. Portegijs en de Eerw. Z. Desiré. Zaterdag 'e morgens 8 uur H. Mis voor J. Bijvoet en Gr. Scbermerhorn8*/a uur voor A. Honig. Vrijdag 7 uur Lof. Catechismus gewone dagen. Zondag 7 Maart 'e avonds 6l/s uur vergade ring Kiesvereeniging bij S, Klaver. KROMMENIE. Zondag 's morgens 71/1 uur H. Mis voor de Parochie; 10 uur Hoogmis voor Dirk Molthofna de Hoogmis Catechismus21/1 uur Lof ter eere van den H. Joseph. Maandag 's morgens 8 uur H. Mis voor Petrus Joannes van Gelderen, als week- dienst8 l/j uur H. Mis voor Jacoba en Gerbrand Gaal. Dinsdag 's morgenB 8 uur H. Mis voor zekere overledene 8l/1 uur H. Mis voor zekere intentie. Woensdag 's morgens 8 uur H. Mis voor Piet Breeuwer 10 uur gez. H. Mis voor Catharina Maria Al, huisvr. van Hendrik Noom's avonds 77a uur Lof ter eere van den H. Joseph. Donderdag 's morg. 8 uur H. Mis voor Aafje Zwaan 8V3 uur gez. Jaargetijde voor Petrus Joannes van Gelderen. V r ij d a g 's morg. 8 uur H. Mis voor Pietor Neeft8 Va uur H. Mis voor Joannes Petrus Palmboom's avonds 71/3 uur oefening van den H. Kruisweg8 uur Apologetischen Cursus bij den heer Bouwhuizen. Zaterdag 's morgens 8 uur H. Mis voor zekere overledene8l/s uur H. Mis voor Petrus Joannes van Gelderen en Anna de Wit. ASSENDELFT. Zondag 's morgens 7 uur Jaargetijde voor Klaas Huisse en Thrijntje Kramer 10 uur Hoogmis voor de Parochie's middags l1/s uur Catechismus 21/a uur Vespers. Maandag 's morgens 71/, uur Maandstond voor de ziel van zaliger Maarten Klous 8Va uur H. Mis voor de ziel van zaliger Jan Veenboer, overl. lid Wet tl. processie. Dinsdag 's morgens 7'/a uur H. Mis voor de ziel van zaliger Engeltje Kroon 8l/a uur gez. Jaargetijde voor Corn. Kroon, wed. Klaas Vrouwe. Woensdag 's morg 71/2 uur H. Mis voor de ziel van zaliger Jansje J. Ez. Kramer, huisvr. Jan v. d. Laan 8l/a uur H. Mis voor de ziel van zaliger Simon Kramer en Antje Brakenhoff's avonds 7 uur Lof en Rozenkrans. Donderdag 's morgens 71/3 uur H. Mis voor de ziel van zaliger Nicolaas Klz. Al 81/s uur H. Mis voor Thrijntje Hendz. Boon. Vrijdog 's morgens 71/8 uur Jaargetijde voor de ziel van zaliger Simon Gaal en Teuntje Vrouwe; 81/a uur gez. Jaargetijde voor Jan Dekker en Clasina Boon; 'savonds 7 uur Kruisweg en Lof. Zaterdag 's morgens 7Vj uur H. Mis voor de ziel van zaliger Neeltje v. d. Laan, echtg. van Gerrit Kroon 81/3 uur H. Mis voor de ziel van zaliger Engeltje Kroon. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien Jacob Tambach, Netje Proost, Piet Bier man, Maartje Boon, Immelje Kerssens, wed. van Jan Veenboer, Alida Brakenhof, huisvr. van Gerbrand Gaal, Pieter Cornz. Waaij. In den Heer overleden Neeltje v. d. Laan, echtg. van Gerrit Kroon. SCHAGEN. Zondag 's morgens 7 uur H. Mis91/3 uur Hoogmis's middags 1 '/3 uur Catechis mus 2 7« uur Vespers 's avonds 7 uur Lof. Woensdag, Aschdag, 's morgens 8 uur gezongen H. Mis's avonds 7 uur Lof. V r ij d a g Vmorgene 8 uur gezongen H. Mis (oefening v. d. H. Kruisweg. Zaterdag 's avonds 7 uur Lof en Rozen hoedje. WARMENHUIZEN. Zondag 's morgens 7 uur Vroegmis 97, uur Hoogmis's middags 1 uur Catechismus2 uur oefening van den Kruisweg 's avonds 61/s uur Lof. In de week de H. Mis ten 9 uur. Woensdag 's morgens 9 uur gez. H. Mis, waarvoor wijding en uitdeeling der Asch. Donderdag 's avonds 7 uur Lof. Zaterdag na de H. Mis tot ll1/, uur en des 's middags van 2 tot 9 uur gelegenheid om te Biechten. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien Antonius Hoogeboom. TUITJENHORN. Zondag, lBte Zondag der maand, 's morg- 77* uur H. Mis10 uur Hoogmisl'/a uur Catechismus21/, uur Lof. Opening van de maand Maart, toegewijd aan de vereering van den H. Jozef. Gedurende deze maand na de H.H. Missen gebed ter eere van den H. Jozef en des Woensdags ten 7 uur Lof ter eere van den H. Jozef. Na 't Lof zitting der Bibliotheek tot 4 uur. Woensdag, Aschwoensdag en begin der 40daagsche Vaste, volgens vroom gebruik zwartdag, 's morg. 8Va uur gez. H. Mis voor de H. Mis wijding en uitdeeling der H; Asch. Donderdag van 6—7 uur gelegenheid om te Biechten. Vrijdag, lete Vrijdag der maand, 'smorg, 81/, uur gez. H. Mis; 'savonds 7 uur Lof met opdracht aan het H. Hart. Zaterdag 's middags van 4—7 uur gelegen heid om te Biechten 's avonds 7 uur Lof ter eere van O. L. Vrouw van Lourdes. Zondag, 1ste Zondag in de Vaste. Van nu af de H.H. Missen Zondags ten 7 en 91/, uur en in de week ten 8 uur. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien: Corn. Hansleden, Margaretha Buter Smunck en Elizabeth Waij. In den Heer overleden: Marijtje Tol—Visser. DEN HELDER. Parochie-Kerk. Zondag 's morgens 8uur H. Mis lO'/j uur Hoogmis 's middags 2 uur Catechismus 3 uur Vespers; 41/, uur Congregatie der H. Familie. Deze week Catechismus op de gewone dagen. Donderdag 's avonds 7 uur Lof. Zaterdag 's middags van 4 uur af ge legenheid tot BiechteD. O. L. Vróuwe-Kerk. Zondag 's morgens 7'/2 uur H. Mie10 uur Hoogmis; 'savonds 6l/1 uur Lof van het H. Hart met predikatie. Deze week de Catechismus op de gewone dagen Dinsdag 's avonds 7 uur Lof. Zaterdag 's middags van 4 uur af ge legenheid tot biechten. Zie voor eventueel nagekomen Kerklysten het eerste Blad. St. "Pancras. De op 25 Febr. gehouden verkooping in het café van J. Tamis van 3 woonhuizen en erven, hebben in publieke veiling opge bracht een huis en ongeveer 10 aren grond f 810.een huis en 1 are 73 centiaren grond f 1190.een winkelhuis en 14 aren 40 centlaren grond f 1100. De poreeelen werden niet gecombineerd. Langendijk. Donderdag vierden Jn, de Groot en Antje de Swart hun gouden bruilofsfeest, dat door de edelmoedigheid van onzen ZeerEerw. heer Pastoor luisterrijk in de kerk gevierd is. In een rijtuig met twee paarden bespannen reden de jubilarissen naar de kerk, welke prachtig versierd was. Onder de gezongen H. Mis, welke met een »Veni Creator» be gonnen was, wenschte de ZeerEerw. heer Pastoor het gouden bruidspaar van harte geluk met hun zeldzaam feeBt. Na de H. Mis werden zij bij Zijn Eerw. onthaald en daarna weder per vigilante thuis gebracht. Moge het mooie voorbeeld van onzen ZeerEerw. heer Pastoor navolging vinden bij zijne parochianen, dan zal de liefde tot de armen steeds grooter worden. Schagen. De heer H. Ploeger, vleeschventer alhier, geraakte Dinsdag in 't Waarland te water en verdronk. 't Zand. By Kon. Besluit is met ingang van 7 Maart benoemd tot burgemeester dezer gemeente, de heer H. A. R. Jonkers. Krommenie. -••X Dinsdag vervolgde de Weleerw. kapelaan Aalberse zyn socialen cursus. De Eerw. spr. behandelde den tweeden band van het maatschappelijk levenn.l. De rechtvaardig heid, verdeeld in drie verschillende soorten, ten 1°. de wettelijke rechtvaardigheid, welke de afzonderlyke burgers of groepen verplicht, om aan de gemeenschap te geven wat haar toekomt, ten 2° de verdeelende rechtvaar digheid, waardoor de gemeenschap of het gezag verplicht is om aan de afzonderlyke burgers of groepen datgene te geven wat hun toekomt en de stride rechtvaardigheid, dat is de plicht om afzonderlijk aan elkander te geven wat ieder toekomt. De sociale recht vaardigheid is de wettelyke en verdeelende rechtvaardigheid te samen gevat, terwyi de billijkheid een matiging is van hot recht, in het belang van een ander. De derde band is de naasteliefde doch alleen in verband met den godsdienst. Geen naastenliefde uit den grilligen indruk van 't oogenblik, maar elkander beminnen om God, geeft een duur zame vastheid en een verhevener doel. Hierna begon de Eerw. spr. aan de deelen van het maatschappelijk leven, of de verschillende vormen waarin het maatschappelijk leven zich vertoont. Ten le het staatkundig leven in zijn natuurlijken en historisclien oorsprong. Natuurlijke oorsprong, omdat de maatschap- pelyke natuur van den mensch behoefte heeft aan bescherming in allerlei hulpmiddelen voor lichamelijk behoud en geesteiyke ont wikkeling. De historische oorsprong, d. w. z. het ontstaan van dezen of genen staat, ligt in menschelyke feiten, zooals afstamming, verdrag, geweld, oorlog, verovering, onder werping, enz. enz. Met het beantwoorden van eenige vragen werd deze leerzame avond besloten. Assendelft. Op initiatief van het PI. C. der K. S. A. trad Dinsdagavond voor een groot aantal belangstellenden op de Hoog Eerw. heer Mgr. Konings, met het onderwerp»Het, Middenstandsvraagstuk Zijn Hoog Eerw. begon met te zeggen, dat de Middenstand een zwaren stryd te voeren heeftgegeven de tegenwoordige maatschappelijke verhoudingen. Trust, syn dicaat, coöperatie enz. 't zijn alle zaken, waarvan de naam alleen den middenstander doet rillen en beven. Zijn Eerw. betoogde met aanhalingen van bekende kath. sociologen, dat de middenstand de kern is der maatschappij, dat in een goedgeordende maatschappij een welvarende middenstand noodzakelijk is. De middenstand moet dus opgeheven worden uit den vervallen toeBtand, waarin hy verkeertopdat nimmer de wensch van de socialisten, om n.l. den laatsten strijd tusscben arbeid en kapitaal te stryden op de ruïne's van den middenstand, in ver vulling kan gaan. Wetten en verordeningen alleen echter kunnen den middenstand niet redden. De middenstanders moeten zelf meehelpen. Niet klagen en morren en moedeloos bij de pak ken gaan neerzitten, maar de handen uit de mouwen steker.zich organiseeren. Van het vereenigingsleven moet de middenstan der zijn heil verwachten. De middenstanders van elke plaats moeten zich zooveel mogeiyk vereenigen teneinde middelen te beramen om oneerlyke concur rentie te bestrijden om den stand stoffelijk en zedelyk te verheffen. Met tal van pakkende voorbeelden bewees de Eerw. spreker, hoe de leden eener midden stands-7ereeniging elkaar kunnen helpen en steunen in den moeielljken stryd om 't bestaan. Vakonderwys, na goed lager onderwys genoten te hebbenonderwijs in boekhouden onderwys in warenkenniscrediclinstellingen een goed leerlingstelselziedaar de middelen voor de middenstandsvereeniging om tot opbloei te geraken. Zijn de middenstanders vereenigd, dan kunnen zij, indien het voor hun belang noodzakelijk ia, ageeren tegen wetten, ver ordeningen en belastingstelsel. Zy kunnen komen, doch alleen in vereeniging, tot Zon dagsrust. Dat de katholieke middenstanders zich vereenigen is ook volgens den geest der Kerk. Somtijds zijn er speciaal katholieke be langen te verdedigen en dan moeten ook de kath. middenstanders vereenigd op de bres staan. Hierbij werd door zijn HoogEerw. gewezen op Duitschland en Frankryk. Duitschland met zyn krachtig, katholiek vereenigingsleven en Frankrijk met zijn totale verwaarloozing van alle organisatie's volgens den geest van onze Moeder de H. Kerk. In Duitschland bloei, krachtig en gezondin Frankrijk achteruitgang en verslapping van zeden. In een gloedvolle peroratie eindigde de Eerw. inleider, den wensch uitsprekende, dat Assendelft spoedig zou bezitten een bloeiende R. K. Middenstandsvereeniging. Een mooie leerryke en tevens succesvolle avond. De voorzitter van de Middenstandsvereen. -Hanze le Krommenie», waarvan het ge- heele bestuur tevens aanwezig was, zette kort en duidelijk uiteen wat -de Hanze» in Krommenie in den korten tijd van haar bestaan al gedaan had. 't Was een duidelijke illustratie bij de behandelde punten van den Eerw. inleider. By de rondvraag gaven zich 21 personen op, die lid wenschten te worden van een R. K. Middenstandsvereeniging. Op Vrijdag 6 Maart zal het bestuur van het pl. comité der K. S. A. met het wakkere bestuur van -Hanze» en de belanghebbende middenstanders van Assendelft vergaderen in het patronaatsgebouw ten einde een R. K. Middenstanders vereeniging op te richten. Voorwaar een succes voor den Hoog Eerw. inleider. Hoorn. Het hoofdbestuur van den Prov. Bond van harmonie- en fanfarecorpsen in Noord Holland heeft besloten, dat tengevolge van de ophef fing der Beverwyksche harmoniekapel, dit jaar het concours niet te Beverwijk zal wor den gehouden, maar gedurende de beide Pink sterdagen te Hoorn. Overreden. Te Den Dungen is een 26 jarige jongeman door de stoomtram over reden en gedood. Onvoorzichtig. Te Roermond is den arbeider N. v. N. die op een goederentrein wilde springen maar viel, de linkerhand afgereden. Brand te Zaandam. Woendagnacht ia te Zaandam het koffiehuis van den heer V. geheel uitgebrand. De oorzaak is onbekend verzekering dekt de schade. De belendende perceelen beliepen eveneens veel schade. Treinongeluk. By den storm in Enge land werd by Londonderry een trein uit de rails geslingerd. Zes reiziger werden gedood. Met de auto in 't water. Woensdag middag reed te Amsterdam in de van Len- nepkade een auto te water. De twee inzittenden, de heer Kerkhof en een ander werden by- tyds gered. Het geval wekte veel consternatie. Een dolle hond. Een hond van zekeren P. te Ryssen vertoonde voor een paar dagen teekenen van dolheidhet anders makke dier beet een paar kinderen, vloog tegen eene vrouw op en beet ook naar andere dieren. Het dier is op last der politie dood geschoten. Ongelukken. By Woudsend (Fr.) is Za terdag de 60 jarigè melkvaarder J. v. d. Meer met zijn bootje door den wind op het ondergeloopen buitenland geloopen. Bij de poging om daar af te komen, is de man verdronken. Zekere L., koetsier bij een geneesheer te Nijmegen, is Maandagavond op een partijtje in een Btuk vleesch gestikt. De man laat een vrouw met 9 kinderen na. Te Veldhoven is de 10 jarige van G., die met zijn moeder huiswaart beerde, eens klaps door een sterke windvlaag meegevoerd en te water geraakt. Zyn lijk werd eenigen tyd later opgehaald. Te Vlymen liep een zoon van den man denmaker v. d. L. tegen een geladen ge weer aan, dat in de werkplaats hing. Het geweer ging af en trof een anderen zoon, die zat te werken in de zy. De ongelukkige werd levensgevaarlijk gewond. Onder de machine. In de papierfabriek van den heer Mulder, te Oude-Pekela (Gr.) is Donderdagnacht de arbeider Hakkerman met een zijner handen in de strooafsny- machine geraakt. De rechterhand werd ge heel afgeslagen. Overreden. Bij de halte de Bremer, gemeente Steenderen, is een dertienjarig meisje van den lanbouwer Dietz uit Drempt door de tram ZutpheaEmmerik aangereden en onmiddellyk gedood. Toppunt van brutaliteit. In de gevan genis te Rendsburg is valsche munter gesnapt. Met behulp van 'n gevangenbe waarder maakte de man 's nachts valsch geld, 't was z'n vak I dat door de familie van den gevangenbewaarder werd uitgegeven. Lenteboden. Dit 'e Gravenzande (Z.-H.) schryft men, dat aldaar reeds de eerste tul pen in bloei staan en in het Frederik Hen drik plantsoen klonk het eerste gefluit van een merel. Een leeuwerik was haar al vóór geweest in den Sloterpolder. Verduistering. Door den marechaussee en den veldwachter te Tegelen, werd een klerk aangehouden verdacht van verduiste ring van gelden tot een aanzieniyk bedrag ten nadeele der Tegelsche yzergieterij. Hij werd naar Venlo getransporteerd om verder ter beschikking der Justitie te worden gesteld. Diefstal. Ten huize van dr. H., te Roermond, werden in den laatsten tyd dia manten, gouden en zilveren voorwerpen van groote waarde vermist. Men had verdenking op de twee dienstmiesjes, de gezusters H., van 16- en 21 jaren leeftyd en uit Beegden afkomstig. De marechaussees Btelden 'n on derzoek te haren huize in en vonden op den zolder de ontvreemde voorwerpen hor loges, ringen, kettingen en kleedingstukken. De beide meisjes zijn in arrest gesteld. Doodslag. Een drietal mannen uit Osch kwamen Zondag in een café te Haren, onder Megen en vielen, zonder eenige aanleidende oorzaak, eenige daar vertoevende bezoekers met messen aan, waarby zekere L. G. en L. v. d. C. zwaar werden gewond. Laatsge- noemde is reeds overleden, de andere kreeg een steek in den rug en den hals. Ontploffing in een kerk. In het evangeli- satielokaal te Nieuwe Brug by Heerenveen bestaat een inrichting voor de fabricatie van acetyleengas. In een hok er naast ontstond by het schoonmaken een ontploffing van carbied. Alle ruiten braken, de muren scheur den, het houtwerk van deuren, ramen en zolder splinterden. Er kwamen geen per soonlijke ongelukken voor. Twistende schooljongens. - Twee school jongens te Apeldoorn kregen bij het huis waarts keeren twist. De oudste, 11 jaar, sloeg zyn 10 jarig kameraadje zoodanig met de klomp op het hoofd, dat deze, hevig bloe dend, bij een geneesheer moest worden bin nengebracht, die opnemen in het Ziekenhuis noodzakelijk achtte. De jongen is daar ech ter aan de gevolgen der mishandeling be zweken. Dievenbende. De politie te Bergen-op- Zoom heeft een bende beruchte stroopers en dieven ingerekend, die de omstreken in den laatsten tyd onveilig maakte. Zy hadden het gemunt op kippen en konyen, waarvan in de afgeloopen nachten dozynen werden gestolen. De hoofddaders, benevens de op- koopers, zijn gevankelyk naar Breda vervoerd. Zwaarmoedigheid. Woensdagnamiddag is te Leiden uit de sloot aan den Ryns- burgerweg bij den tol het ïyk van een 77 jarige vrouw, genaamd wed. De L. en wonende in de Rynstraat aan den Morschweg, opgehaald. Dinsdagavond had zy haar woning ver laten, na eerst nog haar familie bezocht te hebben. Zij was lydende aan zwaarmoedigheid.

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1908 | | pagina 6