I It 11 Binnenland. Plaatselijk Nieuws. Landbouw, Gemengd Iffi m ■t;' telde, gingen 21 Kardinalen mee. Du ponti ficale Ml* werd opgedragen door kardinaal Vincenzo Vannutelli, die nog altijd den titel voert van protector van Portugal en de Portugeescke bezittingen. De Oapella Slettna voerde een meerstemmige Requiem-Mis van Peroel nit, namelijk die by componeerde bij den dood van Leo XIII. Na het laatste Evangelie hield Mgr. Sardi, secretaris der Breven aan de vorsten, do ljjkrede. In het sieriyke latyn, waardoor zich deze prelaat zoo onderscheidt, prees hij de deugden der beide wreedaardig omgebrachte vorsten en vooral de trouwe gehechtheid van het regee- rende Huis van Braganza, jegens den H. Stoel. Volgens gebruik werd de ïykrede, die byua een half uur duurde, van hel papier afgelezen. Hierna gaf de H. Vader over een voor deze gelegenheid opgestelde baar de absolutie. Om 12 uur was de indrukwekkende plech tigheid ten einde. Onze 'Paus. Mgr. Turinaz, bisschop van Nancy, die een reis ad limina gedaan heeft, heeft aan de geloovigen van zijn diocees een herderiyk sohrjjven gericht, waarin hij over den H. Vader het volgende zegt De gezondheid dee Pausen scheen ons volmaakt te wezensyn gelaatstrekken zyn beminnelyk en vriendeiyk, zyn woord is levendig en krachtig. Zyn goedheid is inderdaad zyn voornaamste hoedanigheid van karakter, die zich in alles en voor een elk uitspreekt. By de ontroering welke dadeiyk het gezag en de waardigheid van den plaats bekleder van Jesus Christus wekt, voegt zich spoedig de vreugd ons te gevoelen in de nabyheid van een Vader die ons liefheeft. We «yn weder getroffen geworden door de verhevenheid en de kracht van 's Pausen verstand en door zyc inderdaad merkwaardig geheugen, dat de kleinste bijzonderheden omtrent zaken en personen schynt te ont houden. Hij is volmaakt op de hoogte van de godsdienstige en politieke toestanden van ons land. Hy luistert met aandacht, onder vraagt gaarne en antwoordt met groote juist heid op hetgeen hem gevraagd wordt. Wij weten wel, dat er zich onder de tegenstanders van de Kerk een samenzwering gevormd heeft om de publieke opinie en de katholieken in het byzonder een minder waardige gedachte in te boezemen over Pansen gezag. Men beweert, dat hy niet bekwaam is om de Kerk te besturen te midden van de moeiiykheden en stryd van den tegenwoordigen tijd. Men insinueert, dat Pius X de zoon van een werkman is en een dorpspastoor. Zeker, het wil ons voorkomen, dat wy de Voorzienigheid moeten danken, dat Zy in dezen zoo by uitstek democratischen tyd een Paus van Rome heeft opgewekt te midden van de kleinen en nederigen, in het armeiyk verbiyf van een arbeider en dezen dorps pastoor heeft laten worden. Maar die zoon van den arbeider en die dorpspastoor is professor en directeur van een groot seminarie geweest en heeft zich zoodoende volkomen op de hoogte gesteld van de gewyde wetenschappen en van de leiding der geesteiykbeid. Die professor en directeur van het groot seminarie is een werkzaam, energiek en bekwaam bisschop geweest, die de orde in een diocees beeft hersteld en er een onuitwiscbbaren indruk beeft achter gelaten. Die bisschop is de zoo populaire, zoo beminde en vereerde patriaroh van het illustre Venetië geworden. Waariyk zulk een voorbereiding tot bet verheven Opperpriesterschap mag met elke andere vergeleken worden en overtreft vele andere. Spanje. Landverhuizinq. Het schynt, dat Spanje concurreeren wil tegen Italië en Ierland wat de landverhui aing betreft. Het aantal landverhuizers in Spanje is in de laatste vier jaren meer dan verdubbeld, van 39 000 tot 83.000. Het cyfer o-ver het jaar 1907 is voor de Katholieke sociale actie van Italië een aanleiding ge weert om een eigen bureau voor landver huizers naar Italiaansch model op te richten. Portugal. iDe dooden rijden snel In den nacht van Zondag op Maandag is te Lissabon een nachtwaker op zyn post door een onbekend gebleven persoon aange vallen en met een messteek ernstig gewond. Overigens, zoo werd uit Lissabon aan de Kfiln. Zeitung gemeld, «heeft de Carnavals- pret zonder eenige ongeregeldheden een zeer levendig verloop.' Nog geen maand geleden gebeurde daarginds een gruwel, die de wereld met ontzetting vervulde en wel in staat was land en bevolking in diepen rouw te dompelen. Eu in de afgeloopen dagen heeft men in het openbaar feest gevierd alsof er niets ware voorgevallen. Ook te Lissabon rijden de dooden snel 1 Noorwegen. Landverhuizing. In 1907 heeft Noorwegen door landver huizing 22,142 inwoners verloren, d. 1. 176 meer dan in 1906. 't Schynt daar - dus bók al geen vetpot te zyn 1 Perzlë. De aanslag op den Sjah van Pen-zie. Een telegram uit Teheran aan bet Berl. Tageblatt meldt, dat vier Kaukasiërs in hech tenis genomen zyn, van wie men vermoedt dat zy de hoofdschuldigen zyn aan den aan slag van verleden Vrydag. De vier mannen waren gevluoht naar een heilige plaats, die .sinds eeuwen reeds een verblijfplaats voor vervolgde misdadigers is geweest. Hier werden zy in arrest genomen, ondanks bet protest en het krachtdadig verzet van mul lah's en derwiscbeu, (Perzische geesteiyken), die verontwaardigd waren over deze schen ding van het asylrecht. Amerika. Brand vn een school. In de openbare school te Oolllngwood, een voorstad van Cleveland, is een vreeseiyke brand uitgebroken. Een ontzettende paniek greep de vierhonderd leerlingen aan. Byna tweehonderd van hen zyn levend verbrand en talryke leerlingen werden gewond door uit de vensters te springen. Het schoolge bouw is geheel vernield. Men is bezig de ïyken te zoeken in de pulnboopen. Alle ambulaiice-wageni uit den omtrek zijn ont boden. Nadere berichten melden Het aantal der omgekomen kinderen wordt thans opgegeven als 180. Tydens de paniek wierpen zich 16 kinderen nit het venster. De meesten hnnner werden deeriyk gewond opgenomen3 meisjes vonden op die wyze den dood. Een zekere Upton heeft 18 kinderen gered. Toen hy o. a. een meisje nit het brandend gebonw wilde redden en het by den arm greep, scheurde de arm van het lichaam loszóó ver had het vuur zyn vreeseiyk werk al verricht. Upton viel van zich zelf, toen hy het kinderarmpje in de hand hield. Men moest hem wegdragen. Hy heeft ern stige brandwonden. Een van de geredde kinderen heeft verteld, dat de kinderen, die uit het gebouw snelden, over de lyken hunner kameraadjes moesten loopen. Catherine Welder, een onderwyzeres, stond op de derde verdieping in de deuropening en gelastte de kinderen zich ordeiyk op te stellen. Toen bare bevelen niet werden opge volgd, greep zy de kinderen by de schouders en duwde hen terugzy vermaande hen de orde te bewaren, daar allen er dan goed af zonden komen. Een andere onderwyzeres, Grace Fiek, kwam haar te bnlp, maar zy en de kinderen, die »y naar een kant trachtten mee te krijgen, vielen en verloren het leven. Andere onderwyzeressen stierven als hel dinnen, terwijl zy bare scholieren poogden te redden. Ook enkele van de onderwyzers offerden bun leven. Het lyk van den concierge was een van de eerste, die de brandweer vond. De kin deren hadden hem biykbaar onder den voet gelooper, toen zy als een onweerstaanbare stroom de trap afkwamen. De brandweer kwam te laat, om de trap te behouden en de meuseben, die zich als redders aanboden, in staat te stellen, haar vrjj te maken van de gevallen kinderen, die, een dozyn dik, op eiken overloop lagen, afschuwelijk ver minkt door elkanders bakken. Het is een hartverscheurend tooneel, om wanhopige ouders in de overblyfselen, die nit het gebouw worden weggedragen, te zien zoeken. Er heerscht verontwaardiging tegen de echooio verheid, omdat de deuren zoo in de hengsels hingen, dat zy het' vluchten belemmerden. Meer dan aan den brand Is aan die omstandigheid het zware verlies aan menschenlevens te wijten. Grondwetsherziening. Door den minister van binnenlandsche zaken zijn, ingevolge Koninklyke machtiging, ingetrokken de door de vorige regeering verleden jaar ingediende wetsontwerpen be treffende de Grondwetsherziening. Wij zullen zien 1 De federatie der socialisten in het kies district Enschedé heeft besloten, bare leden vry te laten in de keuze tusschen de can- didaten H. J. E. van Heek (lib.) en J. Win kels (r. k.) by de herstemming op Dinsdag a.s. voor de Provinciale Staten. Wy zullen zien I Hoe dikwijls toch reeds kroop het bloed, waar het niet gaan kon I Drledaagsche sociale cursussen. Op de vergadering van het Bestuur der «Federatie», gehouden op Zondag 16 Febr. j.l. te Utrecht, werd o.a. naar aanleiding van een daarover ingekomen schrijven van de K. 8. A., met algeraeeue stemmen beslo ten vanwege de Federatie over te gaan tot het beleggen van driedaagsche cursussen voor werklieden in de verschillende diocesen. De Voorzitter der Federatie, de heer W. O. J. Pastoors en do Weleerw. Heer J. M. Sonren, Aalmoezenier van den arbeid te Maasticht, werden door de vergadering ge machtigd, nader daarover iu overleg te treden met het Centraal Bureau te Leiden, hetwelk zich. gaarne bereid had verklaard tot mede werking, wat de voorbereiding betreft. Bedankt. Te Beverwyk hebben twee R. K. raads leden bun ontslag genomen. Ter waarschuwing! In de Gelderlander komt uit 's Heereiiberg het volgende bericht voor De Vastenavondpret eiechte hier weer een offer. Op den zgn. Wal werd het lijk ge vonden van een sedert kortelings hier woon achtig werkman. De ongelukkige was in den drank gestikt Treurig, diep treurig 1 Multatuli en het socialisme. De socialisten plegen hoog weg te loopen met Multatuli, dien zy als een hunner voor- loopers beschouwen zegt De Tijd. Nu, wat betreft hoogmoed en botte 'ttofvereeniging zjjn zy geiyke maatjes. En wel begrypeiyk is 't, dat vooral in socialistische vergade ringen «Het Gebed van..den Onwetende' en audcre geschriften van den vrijdenker Multa tuli gevent worden. Maar hoe weinig Ed. Don-we* Dekker zich aan bet socialistische stelsel Het gelegen lig gen, biykt niet voor de eerste maal uit de onlangs gepubliceerde briefwisseling tusschen -hem en S. B. W. Roorda van Eysinga. Daar schrijft Multatuli op bla. 166 «Over de arbeiders quaestie, over de crediet banken, over socialismus en commnnismns heb Ik Dog nooit iets gelezen, dat ik begreep'. En op blz. 367«Ja, die staatsalmacht van de socialisten 1 't Is bespottelijk. Heb je 't program van Domela Nieuwenhuis in «Recht voor Allen' gelezen 7 't Is myns inziens on zinnig. Niet eens discutabel'. Toch zullen de sociaal-democraten voort gaan, Multatuli als bón denker te exploitee- ren. Het anti clericalisms is by ben titel ge noeg, om in de gratie te komen en te biyven. Utrecht's nieuwe burgemeester. Mr. A. F. baron van Lynden, secretaris generaal van bet departement van binnen landsche zaken, is benoemd tot burgemeester van Utrecht. Waar blijft de brandweer? Dat zullen een massa inwoners van Lon- neker wel met zeker ongeduld en verklaar bare ontevredenheid vragen I IJezer dagen toch heeft een brandwaar- borgmaatschappy al de by haar verzekerde posten in de uitgestrekte gemeente Lonneker per aangeteekend schrijven geroyeerd, omdat er in genoemde gemeente geen georganiseerde brandweer bestaat. Voorwaar eeu krasse maatregel, die het gemeentebestuur van Lonneker niet tot eer strekt I Ze hadden er genoeg van Te Hilversum sprak Woensdagavond een Duitschthessoof over de «christeiykeiuwijding'. Als' men de' verslagen gelooven mag, moet het vreeseiyk boeiend geweest zyn, hoewel wy, met den besten wil van de wereld, er geen jota van snappen. De spreker had het erg druk over de zeven treden «van het innerlijk geestelyke pad der der Christelijke inwyding, het gevooelspad van geleidelyke zelfvolmaking tot inneriyke Godsverwezenlijking' Zooals gezegd, begrijpen wy er niets van, betgeen waartchijnlyk komt, wyi wy niet tot de ingewyden behooren. Wy betwyfelen echter, of deze laatsten er óók wel veel van gesnapt hebben. In" het verslag toch van de N. B. Ct. lézen wy, na het stereotiepe«Hiermede eindigdespr. zyn boeiende rede', het volgende Door een misverstand gingen de aan wezigen dadeiyk weg, ofschoon was aan gekondigd, dat een bestuurder der Loge Hilversum in het .Hollandsch een samen vatting van de rede zou geven. Ondanks de aankondiging dus, dat de rede in 't Hollandsch zou worden samengevat, gingen de aanwezigen toch «dadelijk weg'. Ze hadden er dus blijkbaar genoeg van Klappen. De Prov. Statenverkiezing gisteren te Rotterdam in district IV gehouden, heeft de vrijzinnigen wederom eeu klap bezorgd. Gekozen werd de ant.-rev. H. Bosch met 2951 stemmen, tegen 1514 op den liberaal en 660 op den socialist. Door dezen uitslag is weder een zetel in da Prov, Staten voor de vrijzinnigen verloren gegaan, Tweede Kamer. Dinsdag a. s. komt de Tweede Kamer voor bet eerst onder het nieuwe ministerie bijeen. ALKMAAR, 7 Maart 1908. Maria-vereenlging. Dezer dagen ontving de Mariavereeniging de milde gift van f 10, van iemand die on bekend wenscht te blijven. Liefdadigheid naar Vermogen. In de op 4 Maart 11. gehouden gewone vergadering van «Liefdadigheid naar Ver mogen', is voor divetse personen huip toe gestaan ten bedrage van f 144. Overleden. Een der drielingen, waarover wij in ons vorig" nummer spraken, heeft het tijdelijks reeds met het eeuwige verwisseld. Nederlandsch Paardenstamboek. De afd. Noord-Holland Van de vereenlging het Nederlandsch Paarden Stamboek hield gistermiddag eene vergadering in hotel «De Toelast». Uit de mededeeüngeu bleek o. a. dat dit jaar wederom 3 premies van f 1000 door de legelings-commissie voor hengsten be schikbaar zijn gesteld. Tot plaats voor de volgende algemeene vergadering werd met - algemeene stemmen Schagen aangewezen. De begrooting voor 1908 sluit in ont vangsten en ditgaaf met f 1770.24'/j- De begrooting van de provinciale subsidie 1908 sluit in ontvangst en uitgaaf op f 5000. ZoDder op of aanmerkingen werd deze begrooting goedgekeurd, waarna de vergade ring werd gesloten. Notariaat. By Kon. Besl. van 6 dezer is benoemd tot notaris binnen bet arrondissement Alk maar, ter standplaats de gemeente Groote broek, de heer O. Th. Pool, candidaat notaris aldaar. Verplaatst. Met lDgang van 1 April wordt de districts- lnspecteur der spoorwegdiensten B. A. Henket alhier, belast met bet. dagelfjkscb toezicht op de spoorwegen iu het 7e district, ter standplaats Nymegen. Geslaagd. Mej. D. V. Henneman van hier, slaagde gisteren te Utrecht voor 't examen nnttige handwerken. Hello. In de gemeenschappelijke vergadering van Kerk- en Armbestnur, Woensdag 1.1. aan de pastorie gehouden, werd besloten, 11 Maart a.s. de jaariyksche verkoopiDg der kerk- en armenlammeren te doen plaats hebben. Dat geeft hier eigenaardige drukte's morgens vroeg worden de bokken naby de kerkestal opgeslagen en tegen 9 ure brengen de houders hunne lammeren daarheen en daarna begint ten 10 ure de verkooping by opbod, sfslag en combinatie. Dikwijls komen verschillende vreemde kooplieden hierheen om, zoo moge- ïyk, hun slag te slaan. Egmoad Zee. Het bericht over de levering van schelp kalk, in een onzer vorige nummers, wae in zooverre onjuist, dat er stondde N.V. Eg- roond's Schelpkalkbranderij, dit moet zyn Egmond's Schelpkalkbranderij, G. Ruigewaard. Langendljk. De bruid Antje de Zwart, die de vorige week zoo luisterrijk haar gouden bruiloft heeft gevierd, is Donderdag overleden, na een ongesteldheid van een dag. Heden werd zy ter ter aarde besteld. In de parochie worden pogingen aan gewend, om de gelden, benoodigd voor den bonw eener R. K. Zusterschool geheel of ten deele te verkrygen door by de parochianen met een inteekeniyst rond te gaan. Noord-Soharwoude. De gemeenteraad van Noord-Scbarwoude heeft met 6 tegen 2 stemmen besloten geen subsidie te verleenen aan den wagendienst Oudkarspel—Broek op Langendyk, waarvan oudernemer is de heer K. de Boer Kz. te Zuid Scharwoude. Nog werd besloten voor- loopig nog geen nortonwel te boren, vooral ook, daar verluidt, dat die te Zuld Schar- woude niet voldoet, Men kwam overeen te onderzoeken de mogeiykheid, by de kerk een bak te maken en tevens of bet niet kan schade, dat die zoo dicht by het kerkhof wordt geplaatst. De heer K, Dlkstaal onderwijzer met verplichte hoofdacts te Oudkarspel komt als no. 1 voor op de voordracht voor hoofd der school te Midden-Eierland. Mej. E. Boon te Zuid-Scharwoude onlang geslaagd voor apothersbediende, ia thans als zoodanig benoemd te Utrecht In den gemeenteraad van Nd. Scharwoude heelt de heer Vlug den Burgemeester geïn terpelleerd over de weigering tot opvoering van het tooneelstuk «Kleine Menscheu'. De interpellant was van meening, dat op die wyze het vrye woord te veel aan banden wordt gelegd en dat de grens moeilijk te trekken valt. Consequent blijvende zou men ook politieke vergaderingen moeten weigeren. De burgemeester zal zich laten leiden door zyn persoonlyke meening en niet luisteren naar wat anderen er van zeggen. Bovendien was bet stuk reeds eenmaal opgevoerd en dat vond spreker voldoende. Alleen de beer Barten viel den burgemeester by. De anderen vonden het verkeerd, dat de burgemeester op die wijze was opgetreden. Noot der Medactie. Het argument van deu heer Ving, wat betreft het te veel aan banden leggen van het «vrye woord', gaat o.i. niet op. Zeker moet die vryheid gewaarborgd biyven, doch altijd tot op zekere hoogte. Die vryheid beteekent allerminst een vrybrief, om alles maar te zeggen en te schrijven wat men wil en waar te Nd.-Scharwoude gebleken is, dat een belangrijk deel der in woners met de opvoering van het stnk niet gediend was, deed de Burgemeester, die het hoofd is over alle burgers der gemeente, een goed werk, door de opvoering te ver bieden. Nog minder kan hier sprake zyn van banden leggen aan het vrije woord, |uu het bewuste stuk reeds eenmaal was opgevoerd. Assendelft. Heden vergadert onze gemeenteraad. De onderwerpen van beraadslaging zyn le Inge komen stukken 2e Kohieren 19083e Politie verordening4e Benoeming 2 leden Burger!. Armbestuur. Heeft het noordelnde van Assendelft een flink lokaal voor uitvoeringen en verga deringen in het patronaatsgebouw, ook de Kerkbuurt krygt nu baar groote lokaliteit. «Het Huis .Assenburg' van den heer M. IJff, zal een groote verandering ondergaan. Het bestaande zaaltje zal van achter uitgebouwd worden, zoodat een zaal verkregen wordt, met vast tooneel van 7 bij 6 M. en een ruimte voor 300 zitplaatsen. Die verandering zal een groote verbetering zyn. De sloot tot aan de boerdery van den heer Bloetjes zal gedempt worden. Het te dempen gedeelte is 162 M. lang. De strook land daarachter, gekocht door den beer D. van Konynenburg, houthandelaar te Wormer- veer, zal als bouwterrein verkocht wordeD, zoodat bouwondernemers aan den slag kunnen. Hedenavond half acht in de zaal van den heer A Noë, algemeene vergadering van «Het Witte Kruis' afd. Assendelft. Agenda1 Opening en notnlen2 Mede- deellngen 3 Verslag van de afgevaardigden 4 Verslag van den secretaris over 19076 Rekening van den penningmeester over 1907 6 Verkiezing van vijf bestuursleden, aftre denden zyn de heerenS. Bon, E. Boon, J. Kwantes, J. J. de Boer en H. Veenboer; 7 Omvraag en sluiten. Vrijdagavond 6 Maart, vergaderden in het patronaatsgebouw het bestuur van liet pl. comité der K. S. A. met 25 middenstan ders. Het bestuur van «Hanze' te Kromme nie, behalve de voorzitter, die wegens ziekte verhinderd was, had het slechte weer ge trot seerd en was mede aanwezig om de verga dering voor te lichten. De voorzitter, oyze Eerw. kapelaan, opende de vergadering met gebed en zette beknopt uiteen, waarvoor men by elkaar gekomen was. De vice-voorzitter van >Hanze< gaf nog eenige toelichtingen by het besprokene en daarna werd de vergadering gesteld voor de categorische vraagZal Assendelft een zelf standige vereeniging oprichten of zullen de Aseendelftsche middenstanders zich aansluiten by 'Hanze' van Krommenie. Na overweging van het voor en tegen, werd by hoofdeiyke stemming besloten met 24 tegen 1, een zelf etandige vereeniging op te richten. Daarna stemming tot benoeming van eeu voorloopig bestuur. Vijf heeren behaalden reed* bij le «temming de volstrekte meer derheid die heeren namen hun benoeming aan en verdeelden de functiën als volgt Com. Nagel, le voorz.H. Veenboer, 2e voorz.J. Stam, le secr. J. Meyer, 2e secr. en Jasper Jak, penningm. Het bestuur van het Pl. Comité kon nu haar taak als afgedaan beschouwen en nam als zoodanig geen deel meer aan de verdere besprekingen. De vice voorzitter van »HaDze< las ver volgens de statuten en 't reglement van >Hanze< voor, benevens 't reglement van de Leen- en Spaarbank van «Hanze'. Aan de noodige toelichtingen ontbrak het daarby niet. Nadat nu nog was vastgesteld, dat bet voorloopig bestuur zoo spoedig mogeiyk statuten en reglement zou ontwerpen, waarop dan de bisschoppeiybe en koninklyke goed keuring zouden aangevraagd worden, en nadat besloten was om Z. D. H. den Bis schop een geesteiyk adviseur te verzoeken, werd de vergadering met gebed en met eeu woord van dank voor de vriendschappeiyke besprekingen gesloten. Assendelft heeft dus baar Middenstauds- vereeniging met reeds 27 leden. Dat zy aan baar doel n.l.de zedeiyke en stoffelyke welvaart van den middenstand te verhoogen, in ruime mate moge beantwoorden. Krommenie. Donderdag bezocht de inspecteur van de ryksveidwacht deze gemeente en gelastte een buitengewoon streng optreden. Dientengevolge werd het doorloopen streng gehandhaafd en menig nieuwsgierig wandelaar werd op minder aangename wyze aan deze verordening her innerd. Tegen eenige weerspannigen werd proces-verbaal opgemaakt, waaronder een zekere Bak, die wegens verzet eenige gevoe lige slagen opliep. Hoewel er Donderdagavond verbazend veel volk liep, zyn de huzaren niet uitgetrokken. Wanordeiykheden van be- teekenis vielen, niet voor. Wegens ongesteldheid van den burge meester treedt de wethouder A. Schut op als waarnemend burgemeester. Op Woensdag 11 Maart tusschen 2 en 2'/z uur is by dr, de Goeie gelegenheid voor kostelooze koepokinenting. Donderdag j.l. te half 2 vergaderde de raad dezer gemeente in openbare zitting. Aanwezig 7 leden. Ingekomende goedkeu ringen der Gedep. St. over de gemeente rekening 1906 en de jaarwedde van den gemeente-ontvanger. Ingekomen een bericht van den heer B. J. Baars, dat hy zyn be- noeming tot lid van het algemeen armbestuur aanneemt. Reclames hoofdeiyken omslag. Gehandhaafd werd de H. O. van de wed. H. Aafjes, die van den heer C. Reyne niet. Aan J. v. Vliet werd verlenging toegestaan tot het bewonen zyner afgekeurde woning. Een ingekomen verzoek van den heer D. v. Heyden. om.by zijn aanlegplaats aan den Vaartdijk, 226 M. binnenberm van genoemden dyk in erfpacht te verkrygen, .tegen 40 cent per strekkenden meter, werd toegestaan. Besloten werd, zonder wijziging van tarief, verlenging der concessie tot het heffen van bruggeld voor de brug over de Nawernaasche vaart, weer voor den tyd van drie jaar aan te vra gen. Voor de personeele belasting is deze gemeente van de 7e tot de 6e klas overge gaan. Met 6 stemmen voor en 1 stem tegen werden de algemeene voorschriften der politie, door den burgemeester ingevolge art. 187 der gemeentewet uitgevaardigd, bekrachtigd. Vódi stemden de heeren Olie, Woud, Verwer, Waai, Reijne en v. Vliet, tegen de heer Jongejane De rekening van brandraad en wijkverpleging) werden in handen gesteld van de heeren Waal en Schots. Het detachement huzaren is Donderdag door een ander detachement afgelost, ook bestaande nit 6 man en 1 wachtmeester. Dlstrlotsveearts. By Kon. Besl. van 4 dezer is, met ingaafl van dien datum, tot wederopzegging benoem tot plaatsvervanger van den districtsveeariil wien Haarlem als standplaats is aangewezen, de veearts O. Roodzaut te Alkmaar. Belangrijke vergadering. De Vereeniging tot Ontwikkeling van Landbouw in Hollands Noorderkwartier op Woensdag 18 dezer te Midden Beemitei een vergadering honden, waarin de volgen# voorstellen van het bestuur aan de ord<| komen f a. tot het opleiden van veeverloskunai gen.. Ia te leiden door den heer A. J. Fe b. tot het bevorderen van goed melken] In te leiden door dr. L. T. O. Scbey c. tot voortkweeklng van verbeterde "f riëteilen vau zaaigranen, den voorzitter, den beer d. tot hel eventueel omtreut de vraag, of volle melk met laag geh bezit voor de kaasbere stof van volle melk var te leiden door den heer e. tot het bevorderen houding in het landbouw door den heer G. Nobel f. tot beproeving v bind- en per* dorschmac door den heer P. Kaan g. tot het bevordere veekennis. In te leiden Kaan Ks. h. tot bet instellen omtrent de meest gewen een Noordhollandsche bi den door den heer H. bouw ingenieur i. - tot het voortzetten naar de oorzaken van d< tjea in de kaas. In te le O. Sehey. Ken, ongelukkige reis. J. K., Dinsdagavond n nog twee personen per Lieshout, geraakte ondei De vrouw kwam onder J. K. had een been gebr Ontslagen. De geme heeft den onderwijzer A veen, die herhaaldelyk sc melijk strafte en tnishan gedrag niet eervol ontsla; het tydstip waarop Ged besluit goedkeuren. De geschorst. Op straat gezet. Maandagmorgen de wed haar drie kinderen, het jor op straat gezet. Het huis was een half jaar geh verklaard, en de eigena afbreken en herbouwen, echter te vertrekken, was volgde. De armzalige inbc de vrouw heeft nog geen Drie en twintig jaar 28en Februari jl. is te komen en aan den geac digd een briefkaart, di Amsterdam verzonden i biykt, dat de kaart den aangekomen is, doch op toen weer verdwenen is. bruari 1908 te Marburg naar hier gezonden van Karinthië. De kaart is onderweg geweest. Een misdaad e Eer; de Rykspoiitie te Woei een onderzoek ingesteld overiyden eener vrouw, i liep dat deze vronw gest- gevolge eener mishandelk Het moet echter geble misbruik aan den dood vreemd is, alhoewel gez nog deze week ernstig noot is mishandeld gewoi De vrouw werd eergist,! haar bed gevonden. Op heeterdaad betrapt. werden door den gemeen gehouden een tweetal kermiswagen op heeterdas stal van geld uit den v aldaar en nit den zak huizes. De vrouwen hebb gegeven. Door kolendamp gestt droevig ongeval beeft 1 Amsterdam plaats gehad, een oppassende jongen i lijken vader een schamel deelen, verdiende als m voddenpakhnis van de fir Zonen aan de Uilent iets by. Donderdagnacht begaf zyn schuit, waar een kole| ter verwarming tegen verzuimde by het aanmakt; het eindje van de pyp open lucht in te steken, damp de toch reeds bepe: vulde. De ongelukkige jor den slaap en warmte bevat meld, en is op deze w gekomen. Gisterenmorgen De consternatie in de bt lijden met de zoo zwaai is groot. Moordpartij. Omstrt dagavond ontstond te Nee op de openbare straat e party tusschen L. van pachter der hoeve van Kessenich onder Kesseni en L. 8., landbouwers te I werden door messteken g L. van M. kreeg een en stierf onmiddellijk, tt bloedverlies zoodanig is I ieven in gevaar verkeert H. Sacrmaenten zyn toegf op zyn bed door de politie drie, L, S., is door de de brigade te Thora geva: De justitie uit Roermon een onderzoek in. Doodelyke val. Te Woensdagavond een dam< TOlge van een val op ee vevrorem straatje bg haar 1-4

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1908 | | pagina 2