Markt berichten. Advertentiën. Ze zagen verschrik kelijk groen KERKNIEUWS Gemengd Nieuws Correspondentie. Burgerlijke Stand. Agenda's. R, K. Dienstbode, ft. K. ieid-Huishitudsfer, 2e Schiidersknecht E. E. Souwerskaeeht, "17A7netten7~ Banketbakker, Appeisteeg i, vraagt een nstten LEëHMNS. Boerenknecht, R. K, Boerenknecht, Terwijl aan de achterzijde deze woorden zijn gegraveerd Hat ik mijn van te vooren wel bedagt, Ik hat mijn selven nooijt in het lyden gebragt. Overigens is alles zeer netjes en aardig bewerkt. Een en ander herinnert blijkbaar aan den heftigen strijd, die in de laatste helft der I8e eeuw in ons land werd gevoerd tusschen Prinsgezinden en Patriotten. De heer C. Voerman, alhier, vierde Zondag j.l. den dag, waarop hij voor 40 jaar in dienst trad als machinist bij den polder het Oeestmer Ambacht. Behalve vele andere blijken van belangstelling, ontving bij van bet bestuur van dien polder een gouden hor loge met inscriptie. Schagen. Zondagmiddag hebben we hier genoten van een prachtige uitvoering door bet be roemde Amsterdamsch a Cappella-Koor» on der directie van den bekenden musicus, den heer A. Averkamp. De uitvoering had plaats in de Ned. Hervormde Kerk, waar geen plaatsje onbezet was gebleven. Het programma dat ten gehoore werd ge bracht bestond uit veertien nummers, waarvan aoht voor de pauze kerkelijke muziek gaven. Hiertoe behoorden twee psalmen van Sweelinck, het bekende vierstemmige >Du Hirte Israëls», waarvan vooral de baBsen en de mezzo sopraan mooi klonken, het «Ave Verum» van Mozart met zijn pracbtigen slottoon en het >Ave Maria» van Bruckner, waarvan vooral het Sancta Maria door de sopranen heerlijk werd gezongen. Na de pauze werden behalve drie liederen van Brahms en een lied vau Cornelie van Oosterzee, waarin vooral de bassen weer uitblonken, nog twee Oud-NederlandseheVolks- liederen gezongen, waarvan in het bijzonder de «Bede voor het Vaderland» algemeen zeer mooi werd gevondenhet leverde dan ook verrukkelijke oogenblikken. Zooals wij reeds zeiden, het was voor de honderden aanwezigen een middag van echt kunstgenot. Dankbaar zijn wij dan ook degenen, die tot deze uitvoering het initiatief namen, doch vooral de 34 dames en heeren, die om de kunst en om ons daarvan te doen genieten, zich de moeite getroostten uit Amsterdam tot ons te komen. De accoustiek der kerk was uitstekend. Assendelft. Vergadering van den Baad dezer gemeente op Zaterdag 7 Maart 1908 des voorm. 10 uur op het Raadhuis. Tegenwoordig 7 leden. Afwezig de heeren D. Mz. IJff, Gr. Boon, B. Boón en S. Bon. De laatste heeft kennis gegeven door ziekte verhinderd te zijn. Voorzitter de Burgemeester. Na opening, lezing der notulen, welke onveranderd worden goedgekeurd. Vervolgens geschiedt mededeeling van eenige ingekomen stukken t.w. 1. van den voorzitter van Ged. Staten houdende aanduiding van de som, over 1907 verschuldigd wegens pensioenbijdragen voor onderwijzers en onderwijzeressen 2. van Ged. Staten, begeleidende een afschrift van een uittreksel uit het Kou. besluit van 27 Jan. 1908, houdende goed keuring dat ten behoeve dezer gemeente wordt geheven, eene belasting op de honden 3. van dezelfden houdende goedkeuring tot het aangaan van een tijdelijke geldlee- ning, ter voorziening in de behoefte aan kasgeld, dienst 1908 Voor kennisgeving aangenomen. 4. van den heer Directeur Generaal der Posterijen en Telegrafie, betrekkelijk de open stelling van het hulptelegraaf- en telefoon kantoor aan het Raadhuis alhier. De Voorzitter deeit mede, dat in verband met deze beschikking, de inkomende tele grammen voor personen wonende tusschen den Zaanlandschen Communicatieweg en de brug bezuiden M. Sikkes kosteloos worden besteld en dat het Rijk hiervoor eene ver goeding van 10 cents per telegram uitkeert. Voor telegrammen welke buiten dezen kring worden besteld, zal naar verhouding van den afstand bodeloon moeten worden geheven. Waar overigens alle kosten van het kantoor voor rekening der gemeente komen, komt het B. en W. billijk voor, dat telegrammen buiten den kosteloozen kring voor rekening der gemeente aan de geadresseerden worden bezorgd. De Raad is het hiermede geheel eens en draagt de verdere behandeling dezer zaak aan B. en W. op. 5. van de Hoofden der O. L. scholen, houdende dankbetuiging voor de wijzigingen in de regeling hunner salarissen gebracht. Tevens merken zij hierbij op dat door de onlangB tot stand gekomen wijziging in de lageronderwyewet de uitkeering van het Rijk voor de Hoofden met f 650 per jaar is vermeerderd, terwijl bij de in het vorig jaar vastgestelde verordening voor verhooging hunner jaarwedden van de gemeente slechte een meerdere uitgaaf van f 270 per jaar wordt gevorderd. Zjj vertrouwen dat bij de herziening dezer verordening, welke volgens de wet in den loop van dit jaar moet plaats hebben, een meer beduidende verbetering hunner jaarwedden niet zal zijn buitengesloten. Ook zouden zij gaarne zien dat mogelijke voorstellen tot veranderingen in de bestaande verordening omtrent uitbetaling van tracte- ment bjj ziekte, overlijden vervulling van dienstplicht enz. vóór in behandeling neming om advies in hunne handen werden gesteld, opdat zij in de gelegenheid zijn hunne wensehen daaromtrent aan den Raad ken baar te maken. Het eerste gedeelte dezer missive wordt voor kennisgeving aangenomen, het overig deel zal bij de aanstaande hernieuwing der verordening tot regeling der onderwijzerejaar- wedden in behandeling worden genomen. 6. van B. en W. der gemeente Krom menie, inzake verlichting van een deel der gemeente Assendelft, door middel van gas, geleverd door de gasfabriek der gemeente Krommenie. Daar B. en W. van Krommenie daartoe wel geneigd zonden zijn, indien het gedeelte dezer gemeente benoorden den spoorweg gelegen, aan die gemeente kon worden gevoegd, in welk geval zij toch tot nitbreiding der gat-fabriek zouden moeten overgaan, daar de capaciteitsgrens dier fa briek thans reeds bijna is bereikt en B. en W. dezer gemeente tot genoemde grensrege ling nooit zullen medewerken, daar die voor deze gemeente zeer schadelijk zou zijn, is met aigemeene instemming besloten, van elke verdere onderhandeling over deze zaak met de gemeente Krommenie af te zien. Vervolgens deelt de Voorzitter mede, dat naar aanleiding van de staking aan de blik- fabriek van de Venn. Verwer te Krommenie en de daaruit voorvloeiende onregelmatighe den door zijn ambtgenoot te Krommenie op 19 December 1907, tot handhaving der open bare orde enkele buitengewone politie maat regelen zijn vastgesteld. Aangezien later bleek dat het gewenscht was deze maatregelen ook voor een gedeelte dezer gemeente te doen geiden, zijn op 3 Februari 1908, door hem voor het gedeelte dezer gemeente vanaf de grens der gemeente Krommenie tot brug No. 3 de voorschriften uitgevaardigd, zooals zij op dien datum op de borden by de Spoorbrug en bij den Zaan landschen Communicatieweg zyn aangeplakt. Hierop worden deze voorschriften, in ver band met art. 187 der gemeentewet door den Raad met aigemeene stemmen bekrachtigd. Komt in behandeling de mogelijkheid eener aansluiting dezer gemeente aan het bnizennet der Zaanl. waterleiding. De voorzitter zegt dat, in verband met een gehouden bespre king met den heer Directeur dier waterleiding, B. en W. zich op diens advies hebben gewend tot de Maatschappij tot Exploitatie van waterleidingen in Nederland, welke My. bij schrijven van 3 Februari, kennis gaf van de voorwaarden waarop deze gemeente aan genoemde waterleiding kan worden aangesloten. B, en W. zouden, alvorens eene beslissing wordt genomen, ten deze gaarne het advieB van een bekwaam rechtsgeleerde inwinnen. Op voorstel van den heer Sikkes wordt vervolgens een commissie van 3 leden be noemd, welke belast is met het onderzoek omtrent het aantal aansluitingen, dat kan worden verkregen. Deze commissie bestaat uit de heeren H. Veenboer, C. IJ. Kleijn en M. Sikkes. Hierna wordt in behandeling genomen de zaak, waarover in de vorige vergadering de stemmen staakten, nl. het toekennen van presentiegeld aan de leden van den Raad. Na eenige toelichting door den heer Sikkes, van wien het voorstel afkomstig is, wordt tot stemming overgegaan en het voorstel met 5 tegen 2 stemmen verworpen. Vervolgens wordt vastgesteld het door B. en W. opgemaakte kohier voor de belasting op de honden dienst 1908. Na eenigen tijd in geheime zitting ver gaderd te zijn, waarin het kohier hoofdelijken omslag over 1908 werd vastgesteld, is de vergadering door den voorzitter gesloten. In het lokaal van den heer P. Betjes werd Vrydagavond voor rekening van de Wed. Jac. Betjes aanbesteed: het maken van een burgerwoonhuis volgens bestek en teekening van den heer A. Noë. Begrooting metselwerk f 877,50timmer werk f 1087,50 schilderwerk f 240. Voor het timmerwerk 4 biljetten inge leverd, waarvan één ongeldig: Jan Kroon f 1732Nic. Vrouwe f 1744 en G. Wildeboer f 1967. Voor het metselwerk één biljet nl. van de firma Kuiper f 846. Voor het schil derwerk twee biljetten nl, H. Hijne 264 Jac. Schavemaker f 295. De gunning heeft nog niet plaats gehad. Zaterdagavond vergaderde de afdeeling Assendelft van het Witte Kruis. Wegens ongesteldheid van den voorzitter dr. Bon Sr., werd de vergadering gepresideerd door den eere-voorzitter, den edelachtb. heer K. Cz. de Boer. Aanwezig 50 leden, een ongekend getal, waaruit biykt dat de belangstelling voor het Witte Kruis hand over hand toe neemt. Na de opening werden de notulen voor gelezen en goedgekeurd. Het jaarverslag van den secretaris, waarin het werken en streven van het Witte Kruis in 't licht gesteld werd, mocht de aigemeene goedkeuring wegdragen. Den secretaris werd dank gebracht. De vyf aftredenden werden met groote meerderheid herkozen. De rekening, door een commissie nagezien, werd op voorstel dier commissie goedgekeurd. De inkomsten ad f 7687,94de uitgaven ad f 7512,09°batig saldo ad f 175,846. Deze zeer hooge posten staan in verband met den bouw van het ziekenhuis. De begrooting voor het dienstjaar 1908 werd na behandeling goedgekeurd. Zy luidt als volgtontvangsten ad f 862,22uitgaven ad f 862,22. Den accuraten penningmeester werd dank gezegd voor zijn uitstekend finan cieel beheer. Na heel wat gedachtenwisseling werd het bestuur machtiging verleend krachtige po gingen aan te wenden om een wykverpleegster aan te stellenwat het bestuur in die richting reeds gedaan heeft, mocht de goed keuring der vergadering wegdragen. Voorts werd het bestuur opgedragen om namens het W. K. aan den Raad der ge meente een schryven te richten, waarin een sympathie betuiging met het voorloopig stre ven van genoemd college om Assendelft aan te sluiten bij de Zaansohe waterleiding. De heer Th. Mooy kwam, met het voor stel om by het gemeentebestuur aan te klop pen, ten einde te komen tot de aanstelling van gemeentewege vau een deskundig vieeech- keurder. Het nut en de noodzakelykheid vau een vleeschkeurder werden niet ingezien, zoodat genoemd voorstel kelderde. Niets meer aan de orde zijnde, sloot de eera voorzitter met een woord van dank de belangrijke vergadering. Wormerveer. Dezer dagen had er aan de stoomryat- pellery «De Hollaudia» alhier een nogal ernstig ongeval plaats. De schipper H. Mooy was bezig van een der pakhuizen der fabriek balen rijst te lossen, toen een baal uit den haak losschoot en den schipper zoo onge lukkig op het been vie), dat de knieschijf brak en het onderbeen geheel van zijn plaats werd geschoven, Spoedig was de brancard aanwezig, waarmee de getroffene naar zyne woning werd gebracht. In deze gemeente zal het openbaar lager onderwijs worden gereorganiseerd. Kleeding bij de Eerste H. Communie. De Zeereerw. heer W. D. Kersemakers, pastoor te Hel6naveen, schryft het volgende in het «Zondagsblad voor Kath. Huisg.» «Het is nu vijf jaar geleden, dat in mijne Parochie, het gebruik ingevoerd is, dat alle meisjes, by hare Eerste H. Communie, juist dezelfde kleeding dragen in hoofdzaak be staande uit een witte voile en kroontje, een zwart kleed, met heel weinig garneersel, een witte eeinture en gewone zwarte schoenen. Het dragen van goud, zilver en juweelen, echt of niet, is, onder welken vorm ook, voor dien schoonen dag verboden. Voor de jongens werd bepaaldeen zwart pak, en werden verboden bouquetjes, horloges en horlogekettingen. Alles op straffe van ver beurdverklaring. Was het moeilijk dat in te voeren In 't minste niet. Den 2den Februari 1903, riep ik, ter bespreking van die quaestie, alle moeders van myn Parochie, en van een gedeelte der Limburgsche Parochie Helden- Panningen, in de scholen van het Liefde gesticht alhier, bij elkander. Een zeer groot aantal gaf er gevolg aan. Een goed kopje koffie, door de Eerw. Zusters gezet, met een sneedje zoete koek, brachten haar in de gewenschts stemming. Na een korte uiteen zetting van het geestelijk en geldelijk voordeel van bovengenoemde kleeding enz. mocht myn voorstel aller goedkeuring erlangen. Of ik over dat besluit tevreden ben Ja en wel zoo, dat ik het eiken Pastoor ten zeerste aanraad, wijl voor dien dag althans, elke naijver ophoudt, de hoofdzaak, de Eerste H, Communie, beter tot haar recht komt en de bron verstopt wordt van zeer veel ver strooiingen in de godsvrucht en van onaan genaamheden voor minder welhebbende kinderen, welke vooral op den gelukkigsten dag van hun ieVen, zooveel mogeiyk moeten vermeden worden.» Benoemingen. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot kapelaan te Amsterdam (H. Vin- centius a Paulo) den Weleerw. heer J. Nolet, te 's-Gravenhage (Allerb. Hart) den Weleerw. heer F. H. Kimman, te Berkenrode den Weleerw. heer Th. de Haan en te Rypwe- tering den Weleerw. heer Ohr. 8. Dessing, die kapelaan was te Quintsheul. EE, PP. Dominicanen. De HoogEerw. pater L. TheisBling, Pro vinciaal der Dominicanen, is Zaterdagavond per 8.S. Rijodam van zijn visitatiereis naar Curasao en Porto Rico teruggekeerd. Het Provinciaal Kapittel der Hollandsche Dominicanen zal den 11 Mei en volgende dagen gehouden worden in het klooster te Huissen. Wegens periodieke aftreding van den hoogeerw. pater L. Theissling zal het kapittel o.a. ook in de vacature van den Provincialen Overste mooten voorzien. Zelfmoord. In Mönchen heeft zich 'n man gezelfmoord door boven van den om gang van een kerktoren te springen, In de drukke straat, waar hij neerkwam, verwekte zyn val héél wat sensatie. Zulke joggles I 'n Formeel oproer is er op 'n college te Napels onder de school jongens uitgebroken tegen een onderwyzer, waarop de joggies 't erg begrepen hadden. Alles in de lokalen werd kort en klein ge slagen en de politie moest toen ze te hulp kwam, heele barricaden opruimen. Gevaarlijk gezelschap. In de Zuider express, komend van Madrid werd een rei ziger plotseling krankzinnig en dreigde al z'n mede-reizigers te vermoorden. Gelukkig kon men den woesteling meester worden en by 't eerstvolgend station aan de autoriteiten uitleveren, 't Was voor de menschen geen pleizierreisje Treurig. In Siberië moeten allertreu rigste toestanden heerschen. Heele dorpen liggen onder sneenw begraven èn er heerscht een hevige pokkenepidemie. Honderden menschen komen om. Door den drank Een vrouw te Maastricht dronk in beschonken toestand salpeterzuur en is aan de gevolgen daarvan overleden. Gevonden lijk Zaterdagmiddag ïb uit de zgn. leiding onder de gemeente Oost- West-Souburg het ïyk opgehaald van een onbekend manspersoon. Nader deelt men mede dat het lyk is van Jacobus vau Doorn uit Zierikzee, welke steeds een zwer vend leven leidde. Misdaad f Zondag werd in de gemeente St. Laijreyus, oven over de grens, een 23- jarig meisje vermist. Het meisjo werd deze week levenloos in een gracht gevonden. Zy was aan het hoofd verwond en ter plaatse moet een worsteling hebben plaats gehad, zoodat hier zeer vermoedeiyk aan misdaad moet gedacht worden. Den dader heeft men evenwel nog niet ontdekt. Zonder water. Tengevolge vau het breken van een buis der waterleiding onder St. Laurens, was Zaterdagmiddag de toevoer van water naar Middelburg afgesneden. Men is direct met het herstel begonnen. Een gevaarlijke vrouw. Te Winschoten is gevankelyk binnengebracht de 23 jarige Helena Johanna Pragt van Weerdiugermond (GroD.) verdacht van het vergiftigen van twee waterputten aldaar. Beklaagde heeft bekend. Door uitputting gestorven. Zondagna middag werd door eenige burgers aan de Binnerotte te Rotterdam op straat liggende aangetroffen de 45 jarige smidsknecht T. B., wonende te Maasland. De man, die zich tot het verkrijgen van werk, eenige dagen daar ter stede ophield, was tengevolge van uit putting en vermoeienis in elkaar gezakt en was niet in staat, zich verder te begeven. Op advies van Dr. H. Mees werd hij per brancard naar het ziekenhuis vervoerd en aldaar ter verpleging opgenomen. Des avonds half elf overleed hij. Diefstal op een postkantoor. Het was reeds enkele malen voorgekomen dat op het postkantoor te Hansweert geld vermist werd, zonder dat men te weten kon koman waar deze kleine bedragen bleven. Zaterdag hadden de directeur en de klerk zich verdekt opgesteld, terwyl de eerst kort aangestelde hulpbesteller P. B. alleen in de bestelkamer was, en mocht het hun geluk ken dezen besteller op heeterdaad te betrappen. De politie heeft P. B. Zondagmorgen ge boeid naar Middelburg getransporteerd. Tramongeluk. Men meldt uit Emmen Compascuum Toen Zaterdagavond de tram van 10 uur op Ter Apei aankwam, had bij dezen 6en ernstig ongeluk plaats. Het paard van den scheepsjager F. v. d. Veen werd overreden, zoodat het dier onmiddellyk dood was. De straat was met een groote plas bloeds bedekt. V. d. Veen zelf bekwam zoodanige kneuzing aan den arm, dat onmiddellyk geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. De tram en de inzittenden kregen geen letsel. Naar men verneemt moet misbruik van Bterke drank de oorzaak van het ongeval zijn. Vrouwen energie. In Saksen had dezer dagen het volgende ccmieche tooneeltje plaats Een landeigenaar reed met eenige wagens rogge, naar de op een mijl afstand gelegen marktplaats. Nadat hy de rogge verkocht en de leege wagens naar huis had gestuurd, ging hij met het ontvangen geld cafó's binnen, waar hij eenige bekenden ontmoette. Toen de heeren verscheidene potjes van het edele gerstennat hadden genoten, begonnen ze een partytje biljart te spelen. Bij de steeds hooger wordende inzetten werd het spel al boeiender en duurde tot den volgenden morgen. De landeigenaar was niet alleen zyn geld, maar ook zijn beide paarden met equipage kwyt. Daar verscheen echter de redder in den nood. De vrouw van de ongelukkige, die, 't zij hierbij opgemerkt, de dochter van een hotelhouder te Dresden is en de edele kunst van het biljartspel vroeg heeft geleerd, kwam in gloeiende verontwaardiging de biljartzaal binnen en nadat zy zich van het verlies van haren echtgenoot op de hoogte had gesteld, nam zy de qeue en daagde de winners uit met haar verder te spelen. Om zich niet te blameereD, moesten deze het aanbod aan nemen en wel bij nog aanzienlyk hoogere inzetten, Na ongeveer twee uur had de kranige speelster al het verlorene teruggewon nen en zonder ook maar één woord te zeggen, nam zij haar verbluften man by de hand, bracht hem weer by de teruggewonnen equipage en reed met hem naar huis. Wat daar is voorgevallen blyft een familie geheim. De 100.000 Begin Februari viel de hoofdprijs van f 100 000 der Staatsloterij op een heel lot by den collecteur B. te Rotterdam, door hem aan een onbekende verkocht. Tot na toe is die pry's nog niet afgehaald, en zyn ook de pogingen, om den gelukkigen winner te vinden, vergeefs geweest. Zooals bekend, vervalt na 3 jaren deze prys aan het Rijk. Minder prettig bezoek. De New-Yorksche bankier Pasquale Pata en zijn schoonzoon Luis Barratier, zyn Zaterdagmiddag den dood ontsnapt. Een anarchist, afgezonden door de Zwarte Hand, drong Pate's kantoor binnen, met een revolver in de hand en roepende ik kom jou en je vrouw en zoon dood schieten. Maar of ze er op verdacht waren, Pata en zyn schoonzoon hadden dadelijk ieder een revolver uit hun lessenaar ge haald en schoten den anarchist neer voor die had kunnen schieten. Poging tot brandstichting. Te Bruchem, gemeente Kerkwyk, heeft men gepoogd de pastorie in brand te steken. In een houten zomerhuisje, aan het gebouw grenzende waren hossen stroo en een brandend kaarsje geplaats, terwijl verder tegen de ramen ook stroobossen gezet waren. De predikant werd door zijn echtgenoote op het geknetter op merkzaam gemaakt, zoodat hij nog bijtijds de vlammen heeft kunnen dooven. Het zomerhuisje was 'geblakerd en reeds hier en daar verkoold. De politie heeft de zaak in onderzoek. Een 100 jarige. Te Apeldoorn heeft Zondag mevrouw Beeckman, geboren Sohel- tns, weduwe van kapitein Beekman, onder vele blijken van belangstelling, haar hon derdsten verjaardag gevierd. De honderd jarige heeft nog het gebruik van al hare zintuigen en is nog vol levenslust. D. M. te M. Wy deelen steeds de ge trokken hoofdprijzen der Staatslotery mede. Wanneer er echter, zooals nu, geen trekking aan den gang is, kunnen wy toch moeiiyk die lysten mededeelen, niet waar De Redactie. Een aantal Burg. Standen bleven liggen tot Zaterdag. Heeren agenten, die nog al' te rekenen hebben, worden beleefd verzocht, zulks zoo spoedig mogelijk te komen doen. De Administratie. Alkmaar. GEBOREN7 Maart. Jannetje, d. van Klaas Poeze en Elisabeth Geertruida Dekker. 8 dito. Johanna Theodora, d. van Chrietiaan Nicolaas van den Idsert en Agatha Oudhoff. Maartjo Johanna, d. van Dirk Braak en Alida Brand. 9 dito. Grietje, d. van Jan Pool en Grietje Termaat. 10 dito. Maria Her- derina, d, van Hermanus Simon van Staten en Herderina Schoen. Johan Conrad Heinrich Christian, z. van Eiidert Conrad Heiurich Christian Bruins en Anna Cornelia Tonck6ns. 11 dito. Cornelia, d. van Evert Schoen en Lijsbech Pyper, OVERLEDEN10 Maart, Klazina de Lange, wed. van Hermann Bernard Meijer, 41 j. 11 dito. Anthonia de Graaf, echtgen. van Hendrik Jan August Poortman, 38 j. ALïyMa.Alt, 9 Maart. Aangevoerd 0 Koeien en Oasen f 0a 026 vette Kalveren ƒ40 a ilo. per Ned. pond 90 a 110 ct. 134 nnelit. Kalveren ƒ7 a 18 per stuk; 1 magere Schapen Ö0.C0 a 00.00, 0 vette idem f 00.00 a 00,185 vette Varkens 40 a 51 et. p. Ned. pond, 46 mag. idem 16 a 19. PL'ilMJKRENÜ, 10 Maart. Aangevoerd 344 Runderen, waaronder 127 vette ƒ0.60 a Q.7ö p. X.G., prijshoud. vlug, 217 m. eng. koeien 120 a 250, pryshoud. ving, 11 stieren, 54 vette kalveren i 0.80 a 1.00 p. K.G., matig, 986 Micht. t 7 a 22, stag, 24 paarden, 1307 schapen f 18 a 25.00 en 0' overhouders ƒ0— aOde Ie pr^ali. stug, 292 vette varkens 46 a 50 ct. p. K.G. stug, 99 magere id. i 11 a 25.00, stug, 230 biggen f 6 a 10-,stug. mand- appelen i G.üO a U.OO. mand peren f 0.ÜÜ a 0.00 ganzen 0.a Ü.Ü0. Kleine Kaas f 30.50, Middelbare i CÜ.G0, aange voerd 50 stapels. 1077 kg. boter i.35 a 1.45, per kilo, Kipeieren f 8.00 a 3.50, eenden dito- 3.60 per 100. Zondag 15 Maart, des morgens 6 uur, H. Mis in de kerk van den H. Dominicus voor de Kalk- en Steenbewerkers-Vereeniging «St. Marinue». De leden worden vriendelyk verzocht er by tegenwoordig te zyn en^tot de H, Tafel te naderen. Gevraagd met Mei of eerder een fliake tegen hoog loon, bij L. BUREN, Alkmaar. Wegens huwelijk der tegenwoordige, gevraagd een middelbaren leeftijd. Adres: J. POT VEER te Obdam of E. POTVEER te Warmen- huizen. Terstond gevraagd een oi vergevorderd LaBELINbij Th. PORTEGIES, Rijksstraatweg, V eisen Biedt zich aan een 18 jaar oud, met 1 April oi eerder, bij W. DEKKER, te Obdam. Gevraagd een goed kunnende mekea, bij M. KUIJS, Oosterbuurt, Castrioum. Wordt gevraagd een om direct of met Mei in dienst te treden, goed kunnende melken, niet beneden de 16 jaar, bij Jn. YERDUIN Jnz. te Akersloot. Twee a drie koog-gemeubileerde K&MEBS te huur. Zeer geschikt voor een alleenwonende JUEEROU W. Brieven fr. onder lett. S. aan het bureau van dit blad. de eertijds vergulden Lysten. Gelukkig wist W. NEDERKOORN, Lange- straat A 11, wel raad om ze goedkoop en netjes weder toonbaar te maken.

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1908 | | pagina 3