'I WIEBELDE, Marktberichten. Adverteiitiën. t Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Agenda's. t Maria Engelina Jansen, geb. GRAAT, Antonius Hoogeboom, Dienstbode. Te koop aangeboden: R, K. Boerenknecht, Bergerineer jaarlijks voor pacht van de z.g. loterijlanden. Jaar op jaar wordt de pacht hooger. Bij de verpachting dezer dagen is de opbrengst weder inet eenige honderde guldens vermeerderd. Ook de Bergerweg was in deze verpachting opgenomen en bracht niet minder dan f 151 op. Gerustelijk kunnen we de Bergermeer een «rijke polder» noemen. Be spaarpot wordt steeds zwaarder, althans moet steeds zwaarder worden, want van belangrijke uitgaven hooren we nooit, van inkomsten daarentegen jaarlijks. Alle zeilen worden echter bijgezet. Zoo vernamen we dezer dagen, dat een 2 tal veehouders die noodzakelijkerwijze van een dam, we meenen van een polderdam, gebruik moeten maken om met hunne voertuigen den openbaren weg te bereiken, hiervoor voortaan een vry hoog bedrag moeten betalen. Wanneer men overweegt dat hiervoor nimmer iets werd betaald, dan is het begrijpelijk dat deze personen hierover minder te spreken zijn. Be zuinigheid schijnt de laatste jaren ter dege in praktijk te worden gebracht. Bit nu is op zich zelf goed, zelfs zeer prijzenswaardig, maar we hopen dat het niet tot overdrijving leide. Be zuinigheid mag de wijsheid niet bedriegen. Bij het toelatingsexamen voor de R. K. kweekschool alhier, slaagden 24 van de 28 candidaten. Rlnnegom. Zondag had alhier een ernstig ongeluk kunnen plaats hebben. Toen de heer B., na de Hoogmis per rijtuig naar huis wilde terug keeren, bleek ondanks alle voorzorgen het portier niet stevig genoeg gesloten te zijn, want, nauwelijks op weg, sprong het open, met het noodlottig gevolg, dat een der kin deren uit het rijtuig viel en vrij onzacht op den grond nederkwam. De heer B., uitstekend voerman als hij is, had de tegenwoordigheid van geest, om het paard onmiddellijk tot staan te brengen, waardoor hij het geluk had zijn kind van een anders wissen dood te redden. Eene waarschuwing te meer, om alvorens af te rijden het portier steeds goed te sluiten. St. Pancras. Be Coöperatieve Boerenleenbank hield Bon- derdag 12 Maart, vergadering over 1907, haar 4de boekjaar. Be ontvangsten bedroegen f 114,247,96 en de uitgaven f 113,964,45. Be netto winst over 1907 bedroeg f 80,46in het reservefonds der vorige jaren was aan wezig f 418,44, totaal f 498,90, Op 31 Bec. 1907 was aan spaargelden aanwezig f 15,916,26 en stond aan diverse voorschotten uitf41,860,— Er werd besloten de rente van 't spaargeld te brengen op 38/4 a 4 °/0 en dat der voor schotten op és/4 a 5 °/0. Voor de Coöperatieve vereeniging voor aankoop van kunstmest is opgegeven voor de le levering van 5 tot 10 April 20,650 E.G. chili, 11,950 E.G. ammoniak, 18,550 E.G. super, 8750 E.G. patent kali, 1550 E.G. chloor kali, 1300 E.G. kaniët, 400 E.G. turf- strooisel, 50 mud roet; voor de 2e levering in de le helft van Mei 4600 E.G. chili, 6560 E.G. ammoniak, 7750 E.G. super, en 3000 E.G. patent kali. Be aanbesteding heeft plaats 29 Maart a.s. Langendijk. In de te Zuid-Scharwoude gehouden ver gadering van de afdeeling van de Naamlooze Tuinbouw- en Handelsvereeniging aan den Langendijk en Omstreken, werd verslag uit gebracht van de onlange gehouden algemeene vergadering te Warmenhuizen. Baar dit den leden reeds voor het voornaamste gedeelte bekend was, gaf het tot geen op of aanmer kingen aanleiding. Inlichtingen waren inge wonnen naar prija, werking enz. van een aardappelbeeproei machine, zooals die te St. Pancras wordt gebruikt. Resultaat dezer in lichtingen was, dat de afdeeling besloot er een aan te koopen voor gezamenlijke reke ning om reeds dezen zomer in dienst te worden gesteld. Ook den aard der ingekomen antwoorden op een onderzoek naar qualiteit en prjjs der manden had tot gevolg, dat de afleeling het besluit nam de manden coöpe ratief aan te koopen. Reeds gaven de leden 200 stuks op, waarbij de afdeeling Koedijk er nog 300 stuks had besteld. Verder kwam ter sprake het verbouwen van augurken wegens de slechte resultaten en de vele ziek ten bij de koolteelt. Algemeen was men van gevoelen, dat het noodig was naar den ver bouw van andere culturen om te zien. Er werd dan ook besloten, ook voor gezamen lijke rekening der afdeeling, met dit nieuwe gewas te beginnen. Reeds 21 bouwers gaven zich daarvoor op, terwijl de gelegenheid, om zich daarvoor aan te melden, geopend bleef tot 31 Maart bij de leden van het bestuur. Boor een der leden werd voorgesteld het salaris van den tweeden penningmeester te verhoogen. Het bestuur verklaarde er zich eenstemmig tegen. Het voorstel werd dan ook verworpen. Be penningmeester in quaestie bedankte daarna als zoodanig. In de vacature werd nog niet voorzien. Na dankzegging aan de leden werd de ver gadering, die niet zeer druk bezocht was, gesloten door den voorzitter. Zuld-Scharwoude. Ba Raiffeisenbank te Zuid Scharwoude heeft verleden week hare jaarvergadering gehouden, onder presidium van den heer W. de Boer, voorzitter van den Raad van Toezicht. Aan- wezig waren 51 ledenmet kennisgeving waren enkele leden afwezig. Als bestuurslid werd met algemeene stem- men herkozen de heer 8. de Boer Ez., en kis lid van den Raad van Toezicht de heer 8- Zeeman, met hetzelfde stemmencyfer (51). Het Bestuur stelde verder voor het Balaris van den kassier van f 50 op f 100 te brengenj Hij de toelichting bjeek, dat de werkzaam heden van dien aard zijn, dat f 100 waarlijk niet te veel is. Na weinig of geen discussie werd dan ook besloten den kassier, den heer J. Verkroost, een salaris toe te kennen van f 100 per jaar. Aan het jaarverslag ontleenen we het vol gende. Het aantal leden bedroeg op 31 Bee. 1907 negen en vyftig. Bat is een groote vooruitgang. Het aantal spaarboekjes, welks werden uitgereikt, hedroeg 90, waarop 96 inlagen zijn gedaan tot een bedrag van f 29086,73. Het aantal terugbetalingen bedroeg 49 tot een bedrag vau f 14990, zoodat de inleggers een te goed van f 14096,73 hebben. Het getal uitgegeven voorschot boe! jes bedroeg 27 6tnks, waarop 33 voorschotten zijn verstrekt tot een bedrag van f16360. Baarop is afbetaald een som van f 460, zoodat aan voorschotten uitgegeven blijft f15990. Twee boekjes in loopende rekening zijn uitgegeven, waarop 4 uitbetalingen hebben plaats gehad tot een bedrag van f 8000. Twee terugbetalingen werden gedaan tot een bedrag van f 2000, zoodat de Bank van de leden in loopende rekening te goed had f 6000. Aan de Centrale Bank was opgezonden een som van f. 23109,69 ontvangen f 31120,18, zoodat aan de C. B. bleef te betalen een som van f 8010 49. Be wsarde der papieren, eigendom der bank, bedraagt f 50. Over het afgeloopen jaar zijn aan renten van voorschotten der leden ontvangen f 215,57 aan provisie en kosten f 49,60 aan rente in loopende rekening f 203.59 hiervan provisie en kosten f 20,15 terwijl de buitengewone uitgaven f 52,23 bedroegen. Aan rente der spaargelden was verschul digd f 326,04, waarvan is uitbetaald f 6,31 en bijgeschreven f 319,73 aan rente in loo pende rekening der Centr. Bank f 10,18, aan provisie en onkosten f 10, salaris kassier f 50, aan buitengewone uitgaven f 277 54, waaronder ongeveer f 220 oprichtingskosten. Be stand der balans is a's volgt Actief: Inhoud kas op 31.Bec. f 24,86 Uitstaande voorschotten 15900,— Te goed in loopende rekening - 6000, Waarde der papieren - 50, Saldo of te kort van dit jaar - 132,26 Samen f 22107,12 Passief Saldo's der spaargelden f 14096,73 Schuld by de Centr. Bank in Rek. Courant 8010,49 Totaal f 22107,22 Wordt aangenomen, dat de oprichtings kosten alle betaald zijn, en de boeken en aanwezige formulieren alle als verlies is geboekt, dan is het tekort niet een onover komelijk bezwaar, vooral als men daarbij bedenkt, dat de C. B. dezelfde rente aan de bank te Zuid-Scharwoude gaf, welke hier aan de inleggers werd uitbetaald. Bovendien zijn de voorschotten grootendeels in 't najaar uitgegeven, die de winst moeten bevorderen. Het dagboek wijst 310 posten aan met een ontvangst van f 63208,31, met een uitgaaf van f 63183,45, wat het kassaldo op 31 Bec. op f 24.86 brengt. In vereeniging met den Raad van Toezicht zyn 9 vergaderingen gehouden, waarin aan vragen werden besproken en boeken nagezien. Het crediet aan de Centrale Bank bedraagt thans f 20,000. Na nog meegedeeld te hebben, dat het aantal leden op 't oogenblik 69 bedraagt, werd de vergadering gesloten. Tuitjenhorn. Boor de commissie tot coöperatieven aan koop van kunstmest, benoemd door -de af- deelingen der Naamlooze Landbouw- en Han delsvereeniging, zal op 28 Maart e.k. aanbe steed worden24,850 E.G. chilisalpeler 18,500 E.G. zwavelzure ammoniak26,300 E.G. superphosphaat12,550 E.G. patentkali 1550 E.G. chloorkalium; 1300 E.G. kainiet waarvan de eerste levering zal plaats hebben van 6 tot en met 11 April en de 2de levering van 4 tot en met 9 Mei. Prijsopgave per 100 EG. op gehalte. Krommenie. Van de reeks rechtszaken, welke tijdens de staking bij de Vennootschap Verver, al hier ontstonden, zyn de eerste drie Bonder- dag j.l. voor de arrondissementsrechtbank te Haarlem behandeld. Ba kooienmaker J. Smit en de staker J, Erkens, hoorden wegens verzet 6 en P. Hart- hoorn, wegens beleediging 3 weken gevange nisstraf eischen. Uitspraak morgen. Mr. Mendels trad als verdediger op. Wormerveer. Zondag 22 Maart a.s. zyn eenige vereer ders van het H. Sacrament van Mirakel te Amsterdam weder voornemens den stillen om gang mede t8 maken. Zaterdagnacht te half één vereenigen de deelnemers zich op de Markt te Wormerveer en vertrekken dan te voet naar Amsterdam, waar zy tegen half vijf 's morgens aankomen. Baar leggen zij, in stilte biddend, den weg af, dien de pro cessie in vroegeren tijd placht te nemen. Na afloop vau deu stillen omgang ziju zy gewoon te communiceeren onder de H. Mis, die te 6 uur 's morgens in de Eapel van het Beggijnhof tot intentie der deelnemers aan den omgang zal opgedragen worden. Zooals wellicht velen bekend zal zijn, kunnen alleen mannen aan den stillen omgang deel nemen. Tijdens de relletjes te Erommenie, ontstaan door de bekende staking aan de blikfabriek der vennootschap Verwer te Erommenie, werd ook proces verbaal opge maakt tegen ons sociaal-democratisch gemeen teraadslid B. W. Binnendijk. Zaterdag jl. was hjj opgeroepen om zich voor het kantonge recht te Zaandam te verantwoorden. Beklaagde, die het hem ten laste gelegde, het niet dadelijk opvolgen van de bevelen der politie, ontkende, hoorde door het O. M. 5 dagen hechtenis tegen zich eischen. Zooals wellicht bekend zal zijo, werd Binnendijk in Becember 1907 bjj de vennoot schap Verwer ontslagen, en was dit ontslag de aanleiding tot de staking. Hoorn. Een bekend type alhier, een oud vrouwtje, nog op het laatst van haar leven hard wer kende bij vrienden en trekkende van do be deeling, is overleden. Na haar dood vond men o. a. éen spaarbank-boekje met f 1900. Neefjes en nichtjes kunnen daar nu van profiteeren. Tegen brandwonden is niets zoo doelmatig alB met water vermengde spiritus het doet de pijn verminderen en voorkomt blaren. Het beste is het lichaamsdeel in de vloei stof te houden, maar zoo dit onmogelijk is, legt men er compressen daarmede bevoch tigd op, en drukt ze er zoolang op totdat de pijn geheel verdwenen is. Hongersnood. Berichten uit Ealkutta spreken van 1.500 00*1 inboorlingen, die onder den heerschenden hongersnood te lijden hebben. Drama. In den nacht van Zaterdag op Zondag werd de koetsier van een slee perswagen, die naar Gouda terugkeerde, op den Goejannerwelledijk aangesproken door een jongeling, die vroeg, of zijn meisje, dat ongesteld was geworden, met den wagen vervoerd kon worden, onderwijl hijzelf een dokter ging halen. Be koetsier was hiertoe bereid, en men haalde het meisje, dat op een omgehakten boomstam zat. Eort daarop overleed ze echter. Men kwam toen tot de ontdekking, dat de jongeling en het meisje vergift hadden ingenomen en in allerijl werd naar het politiebureau gereden en direct ge neeBkundige hulp ingeroepen. Nadat aan den jongeling een tegenvergif was toegediend, werd hij naar het gasthuis vervoerd, waar men er in slaagde, het doodsgevaar voor- loopig af te wenden. Uit op het paar bevonden brieven moet gebleken zijn, dat beiden te- Rotterdam thuisbehoorden, waarheen de geredde jonge ling, de 20 jarige J. G. B. en het lijk der 19-jarige A. v. d. L. daar ook zijn over gebracht. Be oorzaak van de wanhopige daad moet gelegen zijn in de tegenwerking der ouders in het engagement der jongelui. De Bureaux van De Telegraaf i verbrand. Zondagmiddag zijn de redactiebureaux van het dagblad de Telegraaf alsmede de zetterij en drukkery van dit blad, gevestigd in de St. Nicolaasstraat te Amsterdam, een prooi der vlammen geworden. Overvallen. In de gevangenis te Orel overvielen zes ter dood veroordeelden plot seling hun bewakers. Zij doodden er drie en wondden één. Be gevangeniswacht snelde toe en schoot de oproermakers neer. Onder den sneeuw. Twee boerderijen te Omsk zyn onder sneeuw bedolven. Twintig menschen moeten omgekomen zyn. Groote brand te KonstantinopH. In de voorstad Haskieny, de wijk der Spaansche Joden, zijn 370 huizen verbrand. Ongeveer 3000 personen zijn dakloos. Verdronken. Be visscher J. Ilooghuis, wonende te Earmsum, die lijdende was aan toevallen, kreeg Maandag, werkzaam zijnde op het slik nabij den zeedijk, weder een toeval, waardoor hij in de modder viel en stikte. Doodgebloed. Men meldt uit Makkum, dat een dienstmeisje aldaar, dat zich eenige kiezen liet trekken, zoo hevig bloedde, dat ze aan bloedverlies is overleden. Schadeloosstelling. Zelandia; meldt, dat de Belgische Staatsspoor aan de firma Van Waesberghe te Hulst heeft uitbetaald het bedrag van 56,609 francs, dat op 22 Februari jl. uit een postzak werd gestolen. Verbrand. Vrijdagmorgen, terwijl de moeder even afwezig was, geraakte het drie jarig jongetje van den landbouwer 0. B. aan het LieBbosch te L'eur, aan de kachel in brand. Toen de moeder het ontdekte, bad het kindje reeds erge brandwonden beloopeD. Be toestand is zeer gevaarlijk. Overleden. Men meldt uit Prinsenhage aan de 'sHb. Ct.: Be 20-jarige Van Nynatten, die met Vas tenavond door den landbouwer F. met een boksbeugel verwond weid, is aan de gevolgen overleden. Hen vrouw gestikt. Te Watergraafsmeer werd Zondagochtend een begin van brand ontdekt in het perceel Steinstraat 40. Een bed en eenige kleedingstukken lagen te smeu len. Be 64 jarige, alleenwonende juffrouw E. E. M. P. Sohus vond men half uit het bed hangende en de geneesheer constateerde baar dood door verstikking. Aan misdaad wordt niet gedacht. Een bedrieger gesnapt. Vrijdagmiddag kwam bij de weduwe H. iu de Oude Eerk- straat te Belft een jongmensch, die, onder het voorgeven schryver ten Raadhuize te zyn, een kamer huurde. Zaterdagochtend toen na het vertrek van den commensaal, de juffrouw de kamer wilde doen, bemerkte zy, dat met hem ook ver dwenen was eenig zilverwerk en oud Belftsch. Na aangifte bij de politie met mededeeling, dat de commensaal zich vermoedelijk te voet naar Ben Haag had begeven, toog de briga dier rechercheur v. d. Veer er op uit en" gelukte het hem, niettegenstaande hij slechts een vaag signalement had, den bedrieger op den Rijswijkschen Weg naby Ben Haag te pakken. Ha eenig verzet werd het jongmensch ge vankelijk naar Belft Vervoerd en aldaar In arreBt gesteld. Het bleek een banketbakker te zjjn, af komelig van Nijmegen en laatst komende vau Amsterdam. Een kerkdief. Maandagmiddag 7 uur werd een kerkdief op heeterdaad betrapt in de kerk O. L. Vrouw aan het Bezuidenhout te 's-Gravenhage. 't Was een EDgelechman, die een van de offerbuaseu van den muur had opgelicht, een gat daarin gemaakt en het geld daaruit gehaald. Be koeter, die juiet uit de sacrislv kwam, zag het en snelde den dief achterna. Beze vluchtte door de Mariastraat, waar hy door den koster en de politie werd gegrepen. Be man werd eerst naar 't politiebureau bij O verbosch en daarna naar de Groen markt overgebracht, waar hij in verhoor werd genomen. Een bijzonder paartje. Als een bijzon derheid wordt uit Eampen gemeld, dat aldaar een paartje in ondertrouw is opge nomen, samen tellende 146 jarenbruid en bruigom tellen evenveel jaren. Leer om leer' Iemand te Holtke, ge meente Beilen, ontving dezer dagen per post een brief uit Assen, onderteekend door no taris Rambonnet aldaar, mot verzoek te diens kantore te komen om een erfenis van f800 in ontvangst te nemen, hem nagelaten door een broeder, die diende by het Indisch leger. Ben volgenden dag bracht hy in rouwge waad een bezoek aan den notaris, doch daar bleek, dat hij de dupe van een grappenmaker was geworden. Be brief is ter hand gesteld aan de justitie die uu een onderzoek instelt. Men vermoedt, dat hier het «leer om leer» is toegepast. Eenigen tijd te voren was nl. een koopman in naaimachine^te Beilen, medegedeeld, dat iemand, op een uur gaans afstand wonende, een dergelijke machine wenschte te koopen. Toen de koopman aan het opgegeven adres kwam, bleek hij beet genomen te zijn. Uitgesteld. Iemand te Etterbeek zou gaan trouwen met een keukenmeid en wilde voor een goed bruilofstmaal zorgen. Wegens financiëele omstandigheden vond hij het gemakkelijker 'n geit en 'n stuk of zes kippen te stelen. Be bruigom werd echter gesnapt en kreeg twee jaar. Bruiloft en bruiloftsmaal ziju uitgesteld. Knoeierijen. Terwijl eenige lotelingen nit Drenthe zich begaven naar de plaats van indeeling te Assen, mengde zich onder hen iemand, die aan enkelen het voorstel deed, een vocht in te nemen, hetwelk hij in een flesch bij zich had ze zouden vol gens hem, hierdoor worden afgekeurd. Een zekere som moest vooruit worden betaald, en later bij de afkeuring een hooger bedrag. Een brigadier der maréchaussee, inmid dels gewaarschuwd, heeft tegen dezen per soon proces-vei baal opgemaakt en de flesch met inhoud in beslag genomen. Arrondlssements-Rechtbank te Alkmaar. Uitspraken van gisteren. Abraham van W., Den Helder, hoogerbe- roepszaak voor het kantongerecht, verspreiden van ongeoorloofde reclamebiljetten, f 1 boete of 1 dag hechtenis. Jetsen G., Zijpe, eenvoudige beleediging, f 2 boete of 2 dagen hechteniB. Cornells Z,, Egmond aan Zee, mishande ling, 7 dagen gevangenisstraf. Maarten R-, St. Pancras, mishandeling, f 15 boste of 10 dagen hechtenis. Gerrit D-, Hoorn, vernieling, f 7 boete of 7 dagen hechtenis. Jan v. DEnkhuizen, baggeren zonder toe stemming f 5 boete of 5 dagen hechtenis. Alkmaar. GEBOREN12 Maart. Wilhelmus, z. van Wilhelmus de Bruin en Margje Bloemberg. 15 dito. Maria Gerardina, d. van Gerrit Spruit en Maartje Blom, Pieter Wilhelmus, z. van Johannes Franciskus de Hoyer en Johanna Adriana Bieman. GETROUWD18 Maart. Jan Olij en Grietje de Vries. OVERLEDEN14 Maart. Wilhelmina Maria Elooters, 72 j. 15 dito. Maria Engelina Graat, echtg. van Hermann Jansen, 54 j. 16 dito. Wilhelmina Hooft, echtgen. van Jacob Jan Biuyn, 33 jaar. 18 dito. Grietje Eoopman, echtgen. van Adrianus la Grange, 68 jaar, Zuid-Scharwoude. GEBOREN Stijntje, d. van S. de Boer Ez. en E. de Boer. Adriana, d. van P. Blokker en S. Pagano. ONDERTROUWDE. Eliffen en D. Eostelijk. OVERLEDEN -. Aaltje Deugd, 87 jaar, Noord-Scharwoude. GEBORENGrietje, d. van Dirk Eeppel en Adriana Groet. Jansje, d. van Corne lia Eraakman en Maartje Vreeken. Anna, d. van IJf' de Lange en Anna Eos. Castricum. GEBOREN1 Febr. Antlionius, z, van M. Res en Cath. Beekman. 2 dito. Geer- truida Maria, d. van C. Sprenkeling en O. M. Zonneveld. 5 dito. Adrianus, z. van C. Oastricum en A. Buur. 15 dito. Johannes Everardus, z.van W. Th. Eoopman en O. P. Tromp. 17 dito. Pieter, z. van J. Zonne veld en C. Baltes. 20 dito. Dina Elisabeth, d. van J. Eamp en E. Vrouwe. 22 dito. Anna Maria, d. van P. Nyman en A. Schut. Hendrikus Jacobus, z. van R. Eaptein en O. Burger. 26 dito. Margretha, d. van Paul Groentjes en Cath. Eeyzer, 27 dito. Maria Geertruida, d. van J. Stuifbergen en Joh. Ory. 29 dito. Nicolaas Matheus, z. van J. v. d. Park en Joh. Bakker. GETROUWD: 9 Febr. Hendrik Grobbe'en Sietske Veenstrft. 10 dito. Nicolaas de Ruijter en Johanna Oatharina van Weenen. OVERLEDEN: 8 Febr. Cornelia Maria Zonneveld, echtg. van Cornelia Sprenkeling, 36 j. 10 dito. Laurentiua Adrianus van VelzeD, 4 m. 18 dito. Johanna Maria Ory, lj. 26 dito. Wilhelmus Theodorus Eaan- dorp, 6 j Wormerveer. Van 7-13 Maart 1908. GEBORENPhilippus, z. van Philippus Welter en Anna Luadahl. Dirk, z. van Willem Vloon en Grietje Smit, Maartje, d. van Willem Sikkes en Oatharina Schilp. Lodewijk Johan Pieter en Jacques Jan Cor nelia, zonen van Jacob Jan Cornelia Bandel en Louisa Johanna Petronella Eoene. Wil helmina, d. van Johan Eoerse en Neeltje Rond. Hendrika Cornelia, d. van Jan Stolp en Grietje Hildering. Neeltje, d. van Elaas Bakker en Maartje Schaap. OVERLEDEN Lena Scheepbouwer, 8 d. Johanna Margaretha Houwen, echtgen. van Jan Mooi, 71 j. Hermanus Anthoniua Stevens, 3 m. ALKMAAR, 16 Maart. Aangevoerd 5 Koeien en Oasen 150 a 220, 56 vette Kalveren 40 a 140. per Ned. pond 90 a 100 ct. 189 nueht. Kalveren 6 a 20per stuk; 1 magere Schapen 28.00 a G0.00, 0 vette idem f 00.00 a 00,23 L vette Varkens 43 a 50 ct. p. Ned. pond 26 mag. idem 16 a 18. PURMEREND, 17 Maart. Aangevoerd 308 Run.deren, waaronder 184 vette ƒ0.60 a 0.75 p. K.G., prijshond. matig, 174 m. en g. koeien 130 a 270, prijshoud, matig, 4 stieren, 59 vette kalveren f Q.75 a 0.95 p. K.G., matig, 1168 nacht, f8 a 22, matig, 35 paarden, 1988 schapen f 18 a 27.00 en 0 overhouders ƒ0— aOdeleprysh. matig,221 vette varkens 46 a 50 ct. p. K.Q.matig, 65 magere id. f 11 a 20.00, stug, 332 biggen f 6 a 10.stug. mand appelen f 0.00 a 0.00. maud peren 10.00 a 0.00 ganzen ƒ0.a 0.00. Kleine Kaas 30.00, Middelbare f28.00, aange voerd 53 stapels. 1402 kg. boter 1.25 a 1.35, per kilo, Kipeieren f 3.10 a 8.60, eenden dito 8.75 per 100. Hedenavond 81/3 uur vergadering der R. E Propagandaclub bij den heer Eonyn a. d. Dijk. Heden overleed, ca een lang durig doch geduldig lijden, inden ouderdom van ruim 54 jaren, onze innig geliefde Ecbtgenoote, Moeder, Behuwd en Grootmoeder na meermalen gesterkt te zijn door de H H. Sacramenten der ster venden. Uit aller naam, H, JANSEN, stucadoor. Alkmaar, 15 Maart 1908. Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader in ?t St. Elisabethsgesticht te Alk maar, voorzien van de H.H. Sacra menten, in den ouderdom van 81 jaar en 7 maanden. Uit aller naam, T. HOOGEBOOM. A. HOOGEBOOM—Quant. Kair, er dijk. N. BAKKUM. A BAKKUM - Hoogeboom. Warmenhuizen, 16 Maart 1908. Voor een .V1E1SJE, e.a. 18 jaren, wordt een betrekking gezocht. Zij kan flink werken, is zindelijk en gewillig. Hoog salaris geen vereisohte, wel goede behandeling. Informaties bij Mevr. WANNA, Rit sevoort 2. Tegen 1 Mei gevraagd een fatsoenlijke DIENSTBODE bg Mej. A. M. HAZES, Luttik Oudorp. Eigenheimers Planters, bij P. BEENTJES, Rijksstraatweg, Oastricum. Er biedt zich aan een goed kunnende MELKEN. Adres; H. BLUNK, Heerhugowaard. viel om en brak! Dus nu naar W. NEDERKOORN, Langestraat A ll waar men WONDERLIJM verkoopt van 20 cent per flacon; ze heelt alle gebroken voorwerpen»^

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1908 | | pagina 3