ONS BLAD. d. sor, AAR, No. 69. RS niging, ommenie. TWEEDE BLAD. De laatste Offers. es, uisinier. en HsDiela. pier; trant op nader r persoonlijke of den op Hypo- irectie, 3 PER. STSsf t de 5 ons. selpapler, n restanten. ingf der )t betaling onwil- trt 1908, des N TELLINGEN, GSTUÜR. I. MDULES enz. ste prijzen. k randen, KA.ST* IN. )ZENKRANSEN, d BEELDEN in ovale. ,ar "—JLlkmMÏ Zaterdag 21 Maart 1908. KALENDER voor de dagen der week. 22 Mrt. Zondag, H. Patricius. Evangelie: Jezus dry ft den duivel uit. Lucas XI: 14-28. 23 Maandag. H. Gyrillus van Jeruzalem. 24 Dinsdag. H. Bertha. 25 Woensdag, Maria Boodschap. Evan gelie: De Boodschap des Engels aan Maria. Lucas I: 26-38. 26 Donderdag. H. Ludgerus. 27 Vrijdag. FeeBt van de vijf H.H. Wonden onzeB Heeren. 28 Zaterdag. H. Joannes OapiBtrano. 22 MAART. Derde Zondag van de Vaste. Vierde Zondag der Maand. Les uit den eersten brief van den H. apostel Paulus aan de Epheslërs; V, 1-9. Broeders 1 Weest navolgers van God, als veel geliefde kinderen, en wandelt in de liefde, gelijk ook Christus ons liefgehad en Zich zeiven voor ons ge geven heeft als een offerande en een slachtoffer Gode tot een aangenamen geur. Doch ontucht en allerlei onreinheid of gierigheid worde zelfs niet genoemd onder u, gelijk het heiligen betaamt; noch schandelijkheid, noch dwaze praat, noch onbetamelijke scherts, die niet past maar veeleer dankzegging. Want weet dit en beseft het, dat geen ontuchtige, nooh onreine, noch gierigaard, hetgeen afgodendienst is, erfdeel heeft in het Rijk van Christus en God. Dat niemand u verleide door ijdele redenen want om die dingen komt de toorn Gods overdo kinderen des ongeloofs. Wordt dus hunne deelgenooten niet. Want gij waart eens duisternis, nu echter zijt gij licht in den lieer. Wandelt als kinderen des lichts! immers is de vrucht des lichts in alle goedheid en rechtvaardigheid en waarheid. Evangelie volgens den H. Lucas; XI, 14-28. Te dien tijde dreef Jesus eenen duivel uit, en deze was stom. En toen Hij den duivel had uitgedreven, sprak de stomme, en de scharen stonden verbaasd Doch sommigen van hen zeiden in Beëlzebub, den vorst der duivelen, drijft Hij de duivelen uit. En anderen, Hem op de proef stellend, vroegen van Hem een teeken uit den hemol. Hij nu, hunne gedachten ziende sprak tot henelk rijk, dat tegen zich zelf verdeeld is, zal verwoest worden, en het eene huis zal op het andere vallen. Indien nu ook de Satan tegen zich zei ven verdeeld is, hoe zal zijn rijk stand houden daar gij zegt, dat Ik in Beëlzebub de duivelen, uitdrijf. Doch zoo Ik in Beëlzebub de duivelen uitdrijf, door wien dan drijven uwe zonen ze uit? Zij derhalve zullen uwe rechters zijn. Maar, zoo Ik door den vinger Gods de duivelen uitdrijf, dan is waarlijk het Rjjk Gods tot u gekomen. Als een sterke, gewapend, zijn hof bewaakt, is hetgeen hij bezit in veiligheid. Doch als een sterkere dan hij hem overvalt en over wint, zal hij hem al zijne wapenen, waarop hij vertrouwde, ontnemen en zijnen buit verdoelen. Die niet met Mij ia, is tegen Mijen die niet met Mij vergadert, verstrooit. Wanneer de onreine geest van den men8ch is uitgegaan, waart hij rond door dorre plaatsen, zoekend naar rust; en ze niet vindend, zegt hijik zal terug keeren in mijn huis, van waar ik ben uitgegaan. En gekomen zijnde, vindt hij het schoon geveegd en opgesierd. Alsdan gaat hij en neemt zeven andere geesten, boozer dan hij zelf, mede; en, binnen gegaan zijnde, wonen zij daar. En het laatste van dien mensch wordt erger dan het eerste. Het geschiedde nu, toen Hij dit sprak, dat eene zekere vrouw uit de schare hare stem verhief en tot Hem zeide za% de schoot, die U gedragen heeft, go de borsten, welke Gij gezogen hebt! Doch Hij sprak: ja zalig zij, die Gods woord hooren en het bewaren «Ach*, riep de Aethiopiër, «ia het waar, at in die ruimte een jonkvrouw is opge- oten, even schoon als dit marmeren beeld De jonge slaaf, die de woorden van de PPen des Aethiopiërs gelezen had, klom "nel naar beneden en danste van vreugde 0m ^een, daar by nu toch verstaan was. oe weet gy dat vroeg Dio verder, in zijn ontroering geheel vergetende, dat hy t°t een doofstomme sprak. De knaap wees nog eenmaal naar de ge eime deur, wischte zich toen de oogen aleo£ hij weende. Antonia weent in dit rampzalig oord n "enige wezen dat my daarover «ou kunnen onderrichten, dat haar troostend zou kunnen toespreken en haar zeggen hoe wij allen aan haar denken, dat wezen is stom I* mompelde Dio voor zich zeiven, terwijl hij zyn gelaat met zijn handen bedekte. De knaap bemerkte de smart van Dio en zuchtte medelijdend op eens snelde hy de zuilenbal door en begaf zich naar de aan grenzende vertrekken, onhoorbaar ging hij voort angstige blikken om zich werpend. In de eetzaal bleef hij op den drempel staan, hy was teleurgesteld, by zag vele slaven heen en weder loopen maar niet dengene, dien hy zocht. Onopgemerkt trok hij zich terug, en spoedde zich nu naar de beneden vertrekken van het paleis, daar vond hij Polybius, die bij de ovérechenking van den wijn toezag. »GHJ zijt een luiaard,* riep de gunsteling van Cornelius, toen hy den doofstommen knaap bemerkteom zijn woorden meer kracht bij te zetten, gaf hij hem een flinken oorveeg, wees hem de deur en zeide »pak u weg, en waag het niet ooit weder hier vlucht gereed moet houden, en morgen vroeg zullen wy haar uit haar kerker bevrijden*. »Het is nog niet te laat; ga nu spoedig naar de woning van Flavianus en zeg hem, dat wij hem morgen zijne zuster zullen terugvoeren. Haast u, om spoedig weder terug te zijn, ik zal u van avond behulp zaam zyn.< «Meesteres,* antwoordde Dio, «laat ik my alleen aan het gevaar blootstellen.* «Ik vrees niets,* hernam Sylvia, «en de toorn van Qornelis kan mij geen schrik aan jagen, ofschoon ik gevoel dat er een onweder boven mijn hoofd hangt. Dezen morgen zag ik den gemaal mijner moeder, hij voegde my toe, dat mijne weigering meer dan ooit Aurelins vertoornde en dat Maxentius niets onbeproefd zou laten om aan het verlangen van zijn gunsteling te voldoen.* i «Deze beide booswichten hebben uwen ondergang gezworen, maer God is machtiger dan alle tyranneD,* antwoordde de Aethiopiër. Hy verliet nu Bnel het paleis van Sylvia om de blijde tijding naar de woning van Servia'over te brenger. (Wordt vervolgd) De knaap, die aan de ruwheid van Poly bius gewoon was, vond niets buitengewoons in deze ontvangst. Integendeel zich vol vreugde in de handen wrijvende, keerde hy naar de zuilenhal terug. Nog zag hij Dio bij de fontein zitten nu opende de knaap een deur die naar een andere zyde van het paleis voerde, hy steeg een marmeren trap op, betrad het terras, vanwaar men het geheele paleis overzien kon, dan sloeg hy een gang in waarop aan beide zijden vele deuren uitkwamen. Een dier deuren opende de doofstomme, zy gaf toegang tot e§n vry groote kamer, waarin «ich onder meer ook een bed en een koffer bevonden. De knaap schrok een weinig over zijn stoutmoedigheid, maar moed vattende trad hy op het bed toe, haalde onder de dekens een sleutel te voorschyn waarmede hij den koffer opende. Gejaagd greep hy naar een voorwerp, dat hy zorgvuldig onder zyne kleederen verborg. Hij sloot don koffer weder, legde den sleutel op zijn plaats en snelde nu den marmeren trap of naar Dio. Dio drukte den goeden knaap, die zyn armen weder om zyn hals sloeg aan zijn borst, maar hoe groot was zyn verwondering, toen hij een grooten, vergulden sleutel op zijn knieën liggen zag. Hij vreesde nog, dat het de goede sleutel l 'gt, zijn mocht en stond dus onmiddellijhod uim zich te ver zekeren dat hy nu einctelijfe in 't bezit was van het zoolang begeerde voorwerp. God dank het slot knarste, de deur kon geopeDd worden. - Vol dankbaarheid sloot hij den doofstom men knaap weder in zyn armen en onder vroeg hem nu door teekens, hoe hy in het bezit van dien sleutel gekomen was. De knaap beschreef de gestalte van Poly bius, wees naar het gedeelte van het paleis waar de slaven woonde, duidde een koffer aan en klapte toen vol vreugde in de handen. «Verheug u, goede jongen,* mompelde de Aethiopiër, terwyi hy den sleutel zorgvuldig onder zijn kleederen verborg«verheug u, want gy l^bt een rein, onschuldig kind het leven gered.* De doofstomme zag den sleutel in de kleeding van Dio verdwy'nendit scheen hem niet te bevallen, althans hij gaf te verslaan, dat zy terstond de geheimzinnige ruimte moesten binnengaan. Dio beschreef met de hand een halven cirkel in de lucht, om te kennen te geven, dat zy wachten moesten tot den ondergang der zon. De knaap begreep, dat de Aethiopiër tot het aanbreken van den nacht wachten wilde en bad na om mede te mogen gaan. De slaaf knikte toestemmend 'en stond nu op om zich naar Sylvia te begeven. Toen hy verhaalde hoe zyne verwachtingen onverhoopt vervuld waren, riep de patri cische uit «Gy hebt wel met recht gezegdGod schenkt hulp als wy er het minst aan denken. Van nu af aan zal de doofstomme knaap alleen in myn dienst zyn, ik zal het met toestemming mijner moeder aan Cor nelius vragen.* «Wist Polybius dat deze knaap den sleutel had weggenomen, hij zou hem op hetzelfde oogenblik dooden.* «Wat denkt gy nu te doen vroeg Sylvia. «Heden avond, eer dat Cornelius de ge heimzinnige zaal binnentreedt, zal ik de gevangene bezoeken. Daarna kan de knaap den sleutel weder in den koffer van Polybius terugbrengen en hem weder wegnemen als wy hem noodig hebben.* «Gelooft gy dat Antonia werkelyk in de donkere ruimte zit opgesloten «Ik twyfel er niet meer aan, de doof stomme heeft my het kind maar al te duidelijk beschreven «Wanneer dit zoo is, zullen wy haar ge- makkelyk kunnen bevrijden. Als ik my niet bedrieg, hebt gy my verhaald, dat zich in de kamer, waarin gy met Cornelius geweest zyt, twee vensterB bevinden, waarvan er een nitziet op de zuilenhal en het andere in de gevangenis van Antonia. Door dit tweede venBter kunnen wy, ten minste met behulp van een ladder, de gevangene bevrijden.* «Ik zal daarover hedenavond met Antonia spreken en haar zeggen, dat zy zich ter Zij spuwden en sloegen Hem Matth. XXVI; 67. Ver in den stillen nacht klinkt feestend rumoerruw geschreeuw, openbarstend in Bcbaterend lachen... In een vuns hok, bewalmd van toortsen, zwaar beademd door droukene kelen, vieren ruwe mannen hun wreed feest. De beestige koppen, zweet-blinkend, brallen ontuchtliederen dan hoog boven uit schreeuwt er een snauwende stem met dron- kenmansmoed een godslaetering. Tegen den muur op een steenen bank zit Jesus, lichtelijk gebogen voorover, ver- Blapt in 't angstig smartelyk waken. Vast gesjord in 't styf ruige touw knellen pijnlijk Zijn polsen aaneen. Met moeielijken wil onderdrukt, dreigt er klagend geschrei in zyn lippen. De oogen, gloeiend onder fel roode randen, branden diep in zy'n hoofd zonder iemand te bezieD, etaren zy uit in eindeloozen weemoed. Zyn aangezicht en baard zyn beplekt met scbandelyk vuil, uitgespogen door gemeene, dronkene monden... Met gebogen hoofd, eerbiedig nadert er een tot bij Jesusdan plots, onder grijnzend gelach, dreunt vlak zyn eeltige hand op Jesus' gelaat. In zacht verwyt vragen Jesus' oogen hem reden, maar angstig krampen zy van zelf weer dicht, als grof harde handen gekDuist neerbonken op zyn hoofd... Met breed stootend gebaar van armen en handen, woelt er een naar voren tot Jesus; een vuilen lap in zyn hand. Hij grypt Jesus' hoofd, trekt het by de haren naar zich toe, dwingt Hem rukkend en snoerend dien vuilen lap voor de oogen, en- drukt Hem terug naar den muur. Fel slaat dan zyn ruwe hand op Jesus' pynlyken monden spottend ernstig, vlak by Jesus' gezicht, vraagt zijn stem«Zeg my nu eens wie heeft U geslagen En Jesus zit zwygend neer, zijn hoofd zwelt smartelijk onder de nydige slagen, als een pynlijke brok kropt de hoop in Zijn keel het moede lichaam verlangt naar rust, die 't niet mag genieten. Ver in den stillen nacht klinkt feestend rumoerruw geschreeuw openbarstend in schaterend lachen, en de eenzame wandelaar in den nacht vermoedt niet, dat bij dat luide feeBt een schuldelooze gemarteld wordt, die ïydt en zwijgt. H. M. v. d. B., Pr. Gemengd Nieuws. Dure violen. De violist Rebner uit Frankfurt, die op het oogenblik concerten geeft te parys, heeft aldaar een viool ge kocht voor dertig duizend gulden. Verdronken. Donderdagvoormiddag is de 16 jarige den Houter uit Katwijk, die met een kameraad aan het zandvaren was, onder het boomen tusschen Wassenaar en Valkenburg van de schuit in den Ryn ge vallen. Toen hy opgehaald werd, was hy reeds verdronken. Strooper. Een strooper heeft met de kolf van een jachtgeweer den gemeente veldwachter van Linschoten zoo geweldig op het hoofd geslagen, dat hy bewusteloos neerviel. Zijn toestand is zeer ernstig. Zichzelf vergeten. Een schatter, by de per- soneele belastingen in eene Friesche gemeente heeft proces-verbaal gekregen, omdat hy in zyne woning een schoorsteen gebruikte, dien hy niet had aangegeven. Omgekanteld. By Harlingen is Woens dagavond een pontveer, met drie jongens en zes meisjes eener zangvereeniging huiswaarts keerende omgekanteld. Allen geraakte te water. De 16-jarige Martha Vellinga ia daar by verdronken. Gevaarlijke knapen. Twee schooljoggies van een jaar of 10 te Aalst kregen om een kleinigheidje ruzie, 't Kwam tot klappen. Plotseling stak toen een van hen z'n te genstander een groot mes in 't lichaam. De dood trad spoedig in. Een voordeelige haan. Een inwoner van Doetinchem slachtte dezer dagen een vette haan. In den krop vond hy, behalve een paar knoopen, een muntstnkje van gele kleur, dat, toen het schoongemaakt was, een gouden tien-markstuk je bleek te'zyn. Békend. Een 82-jarige vrouw heeft op haar doodsbed verklaard de stichster te zyn van een brand, waarby op 7 Juni 1899 te Attenheim zeven menschen omkwamen. Men had nooit kunnen uitvinden wie de brand gesticht had. Ontzettend ongeluk. In een draadfa- briek te Brussel geraakte een zeventig jarige arbeider tusschen de machine. Een vliegwiel sr.eed den grysaard het hoofd af, dat eerst naar de zoldering geslingerd werd en toen midden onder de ontzette arbeiders viel, die eerst daardoor het ongeluk bemerkten. Een treurig ongeluk. Voor eenige dagen had te Dantshem in Transvaal een treurig ongeluk plaats. Een tweejarig dochtertje van zekeren H. Viljoen viel in een put. De moeder wilde het kind redden, doch gleed uit in den put zy kon echter haar kind op het droge werpen, maar zonk zelf weg. Een dochtertje van 12 jaren sprong in den put om haar moeder te helpen, maar zonk evenals haar 15 jarig zusje. De lijken wer den opgehaald en in één graf gelegd. Een buitenkansje voor de schoolkinderen. Nu aan den heer Beeftink, onderwijzer aan de openbare lagere school te Lettele (gem. Diepenveen) verlof is verleend om zyn mi litaire dienstplichten te vervullen en het niet is mogen gelukken een tydelijke leer kracht aan de school te verbinden, is, om stagnatie in het onderwijs te voorkomen, door B. en W. in overleg met den districts schoolopziener besloten dat aan de beide hoogste klassen (het 5e en 68 leerjaar), om den anderen dag vacantie zal worden gegeven. Wie heeft gelijk f De Amsterdamsche rechtbank heeft twee strafkamers, eeu vierde kamer, waarvan mr. Meineez president is, en een vyfde, waar mr. baron Van Imhof als president fungeert. Donderdag 12 dezer zitting der 4e kamer. Een persoon doet de deur der publieke tribune open en zet zijn voeten naar binnen. Pree. Meinesz donderend «Eruit I Veld wachter, gedurende de zitting mag je geen publiek toelaten. Deur dicht.* Vrijdag 13de, zitting der 5de kamer. Een persoon betreedt de publieke tribune. Veldwachter streng bevelend: «EruitI Ge durende de zitting mag geen publiek toegelaten worden*. Deur wordt dichtgesmakt. Pres, baron Van Imhof toen«Veldwach ter, zoolang er plaats is, mag een elk grin. Gij hebt het recht niet, iemand te weigeren.* Wiens meening is nu de juiste? De Berlin. Naar de N. Ct. verneemt, zijn er tot op dit oogenblik nog ongeveer 80 personen, behoorende tot de passagiers van het stoomschip Berlin, 't welk verleden jaar aan den Hoek van Holland verging, niet teruggevonden. Het meerendeel der ver misten zijn Duitschere, enkelen Engelschen. De kapitein Parkinson, de eenige der passagiers die uit het water nog levend werd gered, is dezer dagen van een reis naar China teruggekomen en heeft een be zoek gebracht aan den Hoek van Holland, waar hij den bekenden kapitein Jansen heeft bezocht en hem een geschenk uit China heeft aangeboden. Ook de dochter van den eigenShr van het hotel Amerika ontving van den heer Parkinson voor haar goede-; zorgen een gedachtenis, bestaande uit een I prachtig Chineesch servies, terwijl de dank bare kapitein nog f 50 aan de algemeene 1 armen schonk. Spotters. Men meld uit Waddingsveen aan het Goudscli Nbl,: Op den avond van den 27en Februari 1908 waren in een kroeg alhier eenige personen byeen, al vloekend en drinkend. Na met God en Godsdienst den draak te hebben gestoken, stelde een zekere M. M. voor, om voor de aardigheid eens het Isatste Avondmaal na te bootsen. Een andere spotter K. B. geheeten, stemde niet alleen volkomen met het voorstel in, maar leende zich zelfs voor de uitvoe ring. M. M. Btelde den priester voor en K. B den geloovige, die het brood ging nuttigen. Op dit oogenblik doofde echter plotseling de lamp uit. De bezoekers verlieten in alleryi de herberg en toen de verschrikte kastelein de lamp weder aangestoken had, zaten de beide spotterB met verwrongen gelaatstrekken en half verdraaide oogen te klappertanden van angst en ontvlo den, zoo goed en zoo kwaad het ging, in haast het tooneel hunner spotternij. De een loopt sedert dien rond met verdraaid hoofd en verlamde kaak, terwyi de andere niet meer in Btaat is zich van zijn plaats te bewegen. De ton. By de trekking der laatste Staatslotery was de f 100.000 gevallen op een nommer dat zoek was. Dat nommer is thans terecht. By het binnenkomen van het stoom schip «Solo* van de Rotterdamsche Lloyd kwam uit, dat het nommer het eigendom was van acht stokers varende op dat schip. De vorige lotery hadden ze 1/10 en daarop f 85 getrokken. Ze besloten toen alles of niets, en kochten een heel lot voor f 70 waarop thans de prijs is gevallen. Ook daar. Te Jeruzalem ia voor 't eerst een auto gekomen. Tot voor korten tijd was dit vervoermiddel in het Turksche Rijk en onderhoorigheden verboden, maar nu mag het. En een Amerikaan is met zyn sneltuig naar de hoofdstad van het Heilig Land gegaan, waar hy met verbazing is aangestaard. Een duur landhuis. In den Aerdenhout te Haarlem wordt thanB een landhuis ge bouwd, dat kant en klaar, met parkaanleg mee, pl.m. f 1.000.000 zal kosten. Alleen het aanleggen van het park zal eene uitgave van f 300.000 vorderen. Letteren en Kunst. Het Dompertje Maart-aflev. Nog iets uit de Kindérkamer, door F. W. Thomas Haemerker Spinozist I door Th. M. Een laagheid, door Jan van Delft. De Debatingsclub te S., door Guustje. Een Souvenir, door X. Wat is er van het Vegetarisme door L. Bruysten. Valcche voorstelling, door Daniël. AeroCasa, door Dr. Joris. ECerïclij aten.. ALKMAAR. Parochie van den H. Laurentius. Zondag 's morgens 7 en 8l/t uur stille H.H. Missen10 unr gezongen Hoogmis 's middags 2 uur Catechismus3 uur Vespers's avonds 6 uur Lof ter eere van het Onbevl. Hart van Maria, met oefening van den H. Kruisweg. Maandag 's morg. 9 uur gez. Uitvaart voor de wed. Burger, geb. Cornelia Duin 'b avonds 7 uur Congregatie der H. Maagd. Dinsdag 'a middags van 5—7 uur gelegen heid om te Biechten. Woensdag, Hoogfeest van de Congregatie der H. Maagd, 's morg. 7 uur H. Mis 8Yj uur gez. H. Mis der Congreganisten 10 uur gez. Hoogmis's namidd. geen Vespers 's avonds 7 uur plechtig Lof der Congreganisten, met opdracht van nieuwe leden en Feestpredikatie door den Weleerw. Heer Beukering, kapelaan te Amsterdam. Donderdag 's morgens 9 uur gezongen H. Mis ter eere van het Allerh. Sacrament en het H. Bloed van Mirakel; 'savonds 7 uur Lof met Meditatie over het Lyden des Heeren. Vrjjdag 's avonds 7 uur Lof ter eere van t Allerh. Hart van Jesus. Zaterdag 'b morgens 9 uur H. Mis voor de leden van de Broederschap 't Onbevl. Hart van Maria voor de bekeering der zondaren. Parochie van den PL. Dominions. Zondag 's morgens 6, 71/9 en 9 uur stille H.H. Missen; 101/a uur Hoogmis;'smidd. 2 en 3'/j uur Catechismus 3 uur Ves pers 'savonds 5 uur Congregatie. Dinsdag 's morgens 9 uur gez. H. Mis ter eere van den H. Antonius's avonds 5—7 uur gelegenheid om te Biechten 7 uur Lof met Meditatie. Woensdag, Feestdag van O. L. Vr. Bood schap, geboden Heiligendag, 's morg. 6, 71/2 en 9 uur stille H.H. Missen 10Vï uur plechtige Hoogmis's namidd. 3 uur VesperB's avonds 7 uur Lof met Pre dikatie. Donderdag 's morg. 8 uur Uitvaart voor Anna Maria Veltman, geb. Koppe, als lid der H. Familie9 uur gez. Maandstond voor Gertrudis de Wys, geb. Pranger. V r y d a g 's avonds 7 uur Lof en Kruisweg. Zaterdag 's avonds 7 uur Lof Zondag 29 Maart a.s. St. Joseph-Clnb, Afd. A 9 nur Aid. B lO'/j uur Afd. C 7 7, uur. HEILO. Zondag 's morg. 7Va uur H. Mis; 9l/s uur Hoogmis met Predikatie; 'smidd. lVa uur Catechismus 2*'/» uur Meditatie en Lof. Maandag 's morg. 8 nur gez. Jaargety voor den W elEer w, Heer Leonard us Oor- nelius Heemskerk, kapelaan dezer parochie 87a uur H. Mis. Dinsdag 's morg. 8 uur H. Mis 9 uur gez. Maandstond voor Nicolaas Kok 's namidd. van 4—7 uur gelegenheid om te Biechten. Woensdag, Feestdag van Maria Bood- schap, te vieren als Zondag, 'smorg. 7'/j uur H. Mis 97a uur Hoogmis met Pre dikatie 's namidd. 21 /a uur Lof ter eere van Maria met Rozenhoedje, voor intentie van Z. H. den Paus 's avonds 6l/s uur Lof ter eere van den H. Joseph. Donderdag, Vrydag en Zaterdag de H.H MiBsen ten 8 en 8l/a uur. Vrydag 's avonds Ql/Z uur oefening van den H. Kruisweg. Zaterdag 's namidd. van 4 uur af ge legenheid om te Biechten, alsdan komen de kinderen biechten, die in 't voorlaatste jaar zijn aangenomen; 's avonds 6!/j uur Lof ter eere van Maria. Op gewone dagen de Catechismus, behalve die van Woensdag, welke zal worden ge houden Zaterdag 11 uur v.m. Woensdagavond na het Lof vergadering der Kiesvereeniging Eensgezindheid BERGEN. Zondag 'smorg. 7 uur Vroegmis; 9 lj1 uur Hoogmis met Predikatie 's midd. 1 uur Catechismus; 2 uur Vespers. Daarna De In de week de H.H. Missen ten 7 en 8 uur. Woensdag, Maria Boodschap, 's morgens 7 uur Vroegmis9l/9 uur Hoogmis 's avonds 6 uur Lof ter eere van den H. Joseph. Catechismus naar gewoonte, behalve Woensdag Gelegenheid tot Biechten Dinsdag- en Zaterdag middag van af 4 uur. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien: L. Wittebrood en G. Brakenhof. EGMOND AAN ZEE. Zondag, 3e Zondag van de Vasten, 'smorg. *v» uur H. Mis 10 uur Hoogmis 2 uur Kruisweg 's avonds 7 uur Lijdensmeditatie. Maandag en Dinsdag de H. Mis kwart over acht. Dinsdag van 57 uur Biechthooren. Woensdag, Feestdag van Maria Bood schap, te vieren als Zondag, 's morg. 7Yj uur H. Mis 10 uur Hoogmis 's avonds 7 uur Lof met Rozenkrans. Donderdag en Vrijdag de H. Mis kwart over acht. Zaterdag 'b middags van 3—4 en van 5—7 uur Biechthooren 's avonds 6l/t uur Lof met Rozenkrans. EGMOND-BINNEN. Parochie van den JET. Adelbertus. Zondag 'b morg. 7 uur Vroegmis 91/a uur Hoogmis voor de Parochie 1 uur ouder richting in de Byb. Geschiedenis2 uur IÉ diiÉËj.

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1908 | | pagina 5