if; Burgerlijke stand. R. 1 No. 27. FEUILLET Landbouw. Oplossing van Baadsel No 2; BEDEVAART. RAADSEL No. 3. Een nieuwe s Schuld! in een herberg gedragen en, hoewel men voor zijn leven vreesde, schijnt er nog eenige hoop te bestaan. De dader, naar wien de politie een Btreng onderzoek instelt, is tot nu toe nog niet bekend. Nederlandsche Bond van inbrekers. Het Mbld. vertelt Van een zijde, welke wjj meenen te mogen vertrouwen, wordt ons meegedeeld, dat in wording is, wellicht reeds tot oprichting is gekomen een «Bond van Inbrekers en Aan verwante Vaklieden». Er zou reeds een constitueerende verga dering zijn gehouden, tot het vaststellen der bizonderheden. De hoofdzaken worden ons als volgt meegedeeld Lid kunnen slechts zij zijn, die zich aan het vak willen wijdende voorkeur genieten werktuigkundigen, smeden, timmerlieden, schilders en soortgelijke personen, die kennis van zaken hebben, veel bij particulieren werken, en bewijzen van moed en beleid kunnen overleggen. Het bestuur zal bestaan uit voorzitter en penningmeesterhet heeft het recht de stipste gehoorzaamheid te eischen. Desgevorderd werken beide functionarissen mee. De beide bestuursleden worden gehonoreerd, op deze wijze, dat van elke netto winst, uit de zaken voortvloeiende, voor elk een zestiende deel afgezonderd, terwijl nog een achtste in de kas gestort wordt. Na afloop van elke operatie wordt het restant onmiddellijk onder de leden gelijkelijk verdeeld. De Bond zal voorloopig tellen drie afdee- lingen, elk van niet meer dan acht leden. De leden zijn verplicht tegenover den Bond het bijwonen van zittingen der recht banken het lezen van dagbladen, waarin uitvoerig behandeld worden de aangelegen heden, die den Bond indirect aangaan het uitbrengen van rapporten in de gewone vergaderingen. Door den Bond zal jaarlijks in de maand April een examen worden afgenomen in de volgende vakken het geruischloos werken, kennis van de inrichting van brandkluizen en kasten, algemeene kennis omtrent inrichting van gebouwen, in het bijzonder van bankinrich tingen, het bezit van moed en beleid, en kennis van Wetboek van Strafrecht. Aan hen, die aan de gevorderde vereischten voldoen, wordt een geheim teeken kenbaar gemaakt, dat hij voor eeuwig bewaart. Het sohenden van dat geheim zal worden gestraft op eene wijze door het bestuur te bepalen. De gediplomeerde heeft het recht tot deelname aan de meest voordeel belovende afiaires. Of op de Bondstatuten de Kon. Goedkeuring gevraagd is, of zal worden... dat is meer dan wij voorloopig zeggen kunnen. Wat uit papier alzoo wordt gemaakt. De Amerikaansche industrie begint hoe langer hoe meer haar aandacht te wijden aan de bruikbaarheid van papier voor verschillende doeleinden. Het «American Magazine» weet te vertellen, dat het getal der huisvrouwen steeds toeneemt, die in plaats van de gewone tafellakens, servetten, ja zelfs gordijnen, zekere preparaten van papier gaan gebrui ken, die aan groote reinheid daarenboven een buitengewoon goedkoop-zijn paren, na het gebruik worden weggeworpen en zoo ook het lastige wasschen overbodig maken. Emil Olaiez heeft een houtvrij papiergaren uitge vonden, dat zeer goed blijkt te zijn, om wol, katoen en zelfs linnen te vervangen. Daarenboven garandeert hjj zijn uitvinding van heel lang draagbaar te zijn. Hij twijfelt er volstrekt niet aan, dat het vervaardigen van hemden en alle ander linnengoed uit dit papierweefsel, slechts een kwestie van zeer korten tijd is. De beruchte papieren boorden hebben in hun tijd spoedig een Biechten naam gekregen, omdat ze, behalve geringe duurzaamheid, een slecht uitzien had den. De nieuwe preparaten echter zullen, ondanks al hun goedkoopte, er uitzien als echt linnen, en veel heeren zullen deze soort boorden daarom gaarne willen dragen, om dat ze niet gewasschen behoeven te worden, en, na eens gedragen te zijn, worden weg geworpen. Dat uit gestampt en geperst papier bouw- steenen worden vervaardigd, die in sterkte de baksteenen zelfs verre overtreffen, is be kend ook heele wielen van rijtuigen wor den uit papier gemaakt, en bezitten een verwonderlijke duurzaamheid. In Amerika houdt men zich op 't oogen- blik met het plan bezig de dageljjksche aflevering van melk ook in papieren kannen te doen plaats hebben, die na 't gebruik eenvoudig kunnen worden verbrand. Hoe snel loopt een liaas Een Zwit- sersche dokter, die met zijn auto 's avonds vaak door een wildrijke streek tuft en meer malen een haas, verblind door het licht van de auto lantaarn, vlak voor zjjn auto uit zag vluchten, beweert, dat het dier, wiens snel heid spreekwoordelijk is, op een effen weg een snelheid heeft van 22 tot 25 kilometer in 't uurop een hellenden weg is zijn snelheid kleinerniet meer dan 20 kilo meter in 't uur. Musschen en andere kleine vogels berei ken, volgens de waarnemingen van den dokter-automobilist, gemakkelijk een snelheid van 60 kilometer in 't uur buizerds balen een auto, die een vaart van 80 kilometer in 't uur heeft, heel snel in. ALKMAAR. Parochie van den H. Laurentius. Zondag 's morgens 7 en 81/) uur stille H.H. Missen10 uur gezongen Hoogmis 'e middags 2 uur Catechismus 3 uur Vespers's avonds 6 uur Lof ter eere van het Onbevl. Hart van Maria voor de bekeering der zondaren. Maandag 's avonds 7 uur Congregatie der H. Maagd. Dinsdag 's avonds 7 uur Lof ter eere van St. Joseph, met Lofzang Te Deum, tot sluiting van de maand Maart. Woensdag 's morg. 9 uur gez, H. Mis op het Kerkhof 's avonds 7 uur Lof ter eere van den H. Joseph. Donderdag 's morg. 7 uur uitstelling van het Allerh. Sacrament en het H. Bloed van Mirakel tot na de gezongen H. Mis van 9 uur, die wordt opgedragen voor de leden van de Broederschap der Gedurige Aan bidding 's avonds 7 uur Lof met Meditatie over het Lijden des Heeren. Vrydag 's morg. 8 uur gezongen H. Mis voor de leden van het Genootschap van het H. Hart van Jesus 's avonds 7 uur Lof ter eere van 't Allerh. Hart van Jesus. Zaterdag 's morgens 9 uur H. Mis voor de leden van de Broederschap 't Onbevl. Hart van Maria voor de bekeering der zondaren. Parochie van den E. Dominions. Zondag 's morgens 6, 71/, en 9 uur stille H.H. Missen; lO'/s uur Hoogmis;'smidd. 2 en 3uur Catechismus'savonds 5 uur Congregatie. Onder de H.H. Missen collecte voor Z. H. den Paus. DinBdag 'b morgenB 9 uur gez. H. Mis (er eere van den H. Antonius 's avonds 7 uur Lof met Meditatie. Woensdag 's avonds 7 uur Congregatie. Donderdag 's morg. 8 uur Uitvaart voor Maria Engelina Jansen, geb. Graat, als lid der H. Familie 9 uur gez. Maandstond voor Maria Roskam, geb. De Wit;'savonds van 5—6 uur gelegenheid om te Biechten. V r ij d a g, le Vrijdag der maand, 's morg. 9 uur gez. H. Mis 's avonds 7 uur Lof en Kruisweg. Zaterdag 's avonds 7 uur Lof Zondag 5 April a.s. St. Joseph-Club, Afd. A lO'/j uur Afd. B 71/, uur Afd. C 9 uur. HEILO. Zondag 's morg. 71/i uur H. Mis; 91/a uur Hoogmis met Predikatie 'smidd. l1/^ uur Catechismus 21/j uur Vespers; 'savonds 6l/t uur Lof ter eere van O. L. Vrouw ter Nood. Maandag, Dinsdag, Woensdag en Vrijdag de H.H. Missen ten 8 en 81/3 uur. Dinsdag 's avonds 6l/a uur Lof ter eere van den H. Joseph, met Te Deum, beiden voorgeschreven tot sluiting der Lentemaand, toegewijd aan de vereering v. d. H. Joseph. Donderdag 's morg. 8 uur H. Mis; 9 uur gez. Maandstond voor Johanna Metselaar, geb. Schol's namidd. van 5 tot 7 uur gelegenheid om te Biechten. V r ij d a g, le Vrijdag der maand, 's morg. 8 uur gez. H. Mis 81/s uur stille H. Mis; 's avonds ö'/j uur oefening van den H. Kruisweg, waaronder vereering van de Reliquie. Zaterdag 's namidd. van 4 uur af ge legenheid om te Biechten 's avonds 61/2 uur Lof ter eere van Maria. Van de laatste HH, Sacramenten voorzien: Oatharina Verduin, geb. Leeuw. BERGEN. Zondag 'smorg. 7 uur Vroegmis; 91 /a uur Hoogmis's midd. 1 uur Catechismus 2 uur Vespers. Daarna De Profundis. In de week de H.H. Missen ten 7 en 8 uur. Dinsdag 's avonds 6 uur Lof ter eere van den H. Joseph, tot sluiting van de maand Maart. V r ij d a g 's morg. 8 uur gez. H. Mis ter eere van het H. Hart's avonds 6 uur Kruisweg. Donderdag en Zaterdag 's middags van af 4 uur Biechthooren. Catechismus naar gewoonte. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien: L. Wittebrood, G. Brakenhof en de wed. Besteman. EGMOND AAN ZEE. Zondag, 4e Zondag van de Vasten, Laetare, 'smorg. 71/s uur H. Mis10 uur Hoogmis 2 uur Kruisweg; 'savonds 7 uur Lof en Lijdensmeditatie. In de week de H. Mis kwart over acht. Woensdag 's avonds 7 uur Lof ter eere van den H. Joseph. V r ij d a g Feestdag van het Kostbaarst Bloed Onze Heeren Jesus Christus. Zaterdag 's middags van 3—4 en van 5—7 uur Biechthooren 'savonds 61/> uur Lof met Rozenkrans. Op 23 April zullen de kinderen tot de le H. Communie worden toegelaten. EGMOND-BINNEN. Parochie van den E. Adelbertus. Zondag 's morg. 7 uur Vroegmis 9f/s uur Hoogmis voor de Parochie 1 uur onder richting in de Bijb. Geschiedenis 2 uur H. Kruisweg 's avonds 61/s uur Boete-lof met Lijdensoverweging. Dinsdag, laatste dag der St. Josephmaand, 's avonds 61/» uur plechtig Lof, met den Lofzang van dank Te Deum laudamus. V r d a g, le Vrydag der maand, 's morg. 7 uur gezongen H. Mis ter eere van het H. Hart's avonds 61/» uur Lof met acte van Toewyding aan het H. Hart. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien Christina Adriana Apeldoorn en de wed. Geertr. Tomas, geb. Twisk. In den Heer overleden Weduwe Cornelia Zendveld, geb. De Zeeuw. LIMMEN. Zondag 'smorg. 7uur H. Mis; 10uur Hoogmis 's midd. 11/1 uur Catechismus 's avonds 7 uur Lof met de Lijdens meditatie. In deze weèk de H.H. Missen om 8 en 8'/s uur. Dinsdag 's avonds 7 uur Lof ter eere van den H. Josef met Te Deum tot sluiting van de maand Maart. Donderdag 'b namiddags 5—7 uur gele genheid om te Biechten 's avonds 7 uur Lof ter eere van het H. Sacrament. V r ij d a g, le Vrijdag der maand, 's morg. 8 gezongen H. Mis 's avonds 7 uur Lof ter eere van Jesus H. Hart met acte van eereboete. Zaterdag van 47 uur gelegenheid om te Biechten. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien Adriana Bakkum, geb. Hageman, Agatha Swart, Hendrik Admiraal en Catharina Wiebes, wed. Beekman. In den Heer overledenElisabeth Bakker, wed. van W. C. Dekker. HEER HUGOWAARD. Zondag 's morgenB 7 uur H. Mis voor de Parochie; 10 uur Hoogmis voor P. Leek en J. Baas; 21/s uur Lydensoverweging en Lof. Maandag 's morgens 8 uur H. Mis voor S. A. de Klerk9 uur H. Mis voor de overleden familie Hijnis. Dinsdag 's morgens8 uur H. Mis voor C. de Moei en A. Steur 9 uur H. Mis voor R. Gribling en Gr. Groot. Woensdag 's morgens 8 uur H. Mis voor C. Konijn 9 uur H. Mis voor den Z.Eerw. Heer H. Stoopman. Donderdag 's morgens 8 uur H. Mis voor I. Straat9 uur H. Mis voor N. Hooge boom. V r ij d a g 's morgens 8 uur H. Mis voor zekere intentie 9 uur H. Mis voor den Z.Eerw. Heer H. Stoopman. Zaterdag 'smorgens 8 uur H. Mis voor N. Hoogeboom 8% uur H. Mis voor de wed. Konijn. Dinsdag 7 uur Lof. Vrijdag 7 uur Kruisweg. Catechismus op de gewone dagen. LANGENDIJK (N.-Scharwoude). Zondag 's morg. 7 uur stille H. Mis met onderrichting 10 uur Hoogmis met predi katie 's midd. uur Vespers 's avonds 6 uur Lof, w.o. Lydensmeditatie. Dinsdag 's avonds 7 uur Lof ter eere van den H. Joseph, waaronder de Lofzang Te Deum. Donderdag 'savonds van 5—8 uur ge legenheid om te Biechten 7 uur Lof ter eere van het Allerh. Sacrament. Vrydag, le Vrydag der maand, 's morg. 9 uur gezongen Jaargetij voor Gerritje Bleeker, hvr. van Jan Pankras 's avonds 7 uur oefening van den H. Kruisweg. Zaterdag 's midd. van 4 uur af gelegen heid om te Biechten. Van de laatste H.H. Sacr. voorzien: Klaas Bos, lid van het kerkbestuur. In den Heer overleden Antje de Zwart, hvr. van Jan de Groot, en Resina Strooper, hvr. van Simon Mettes. UITGEEST. Zondag 'smorg. 71/» uur H. Mis voorde Gemeente 9\/j uur Hoogmis voor Joanna Vryling, wed. Klaas Vonk 's namiddags 2 uur Vespers 's avonds 7 uur Lof met Meditatie. Maandag 'smorg. 8'/a uur H. Mis voor Basilius Zonjée en Clasina Melker 9 uur H. Mis voor Maartje Schee en Nicolaas Meyne. Dinsdag 's morg. 81/,, uur H, Mis voor Geertje Terra 9 uur H. Mis voor Mar- garetha Kraakman 's avonds 7 uur Lof. Woensdag 's morg. 8 a/j uur H. Mis voor Cornells Leeuw9 uur H. Mis voor Marytje Kraakman. Donderdag 's morgens 8l/t uur H. Mis voor Gerrit Brantjes 9 uur gezongen H. Mis ter eere van het Allerh. Sacrament 's namiddags van 4 tot 6 uur gelegenheid om te Biechten. V r ij d a g 's morgens 8x/j uur H. Mis voor Maartje Schut, wed. Piet Bakker 9 uur gezongen H. Mis voor de leden van het genootschap van 't H. Hart's avonds 7 uur Kruisweg. Zaterdag 'smorg. 8% uur H. Mis voor Jan Meijne en Cornelis Kraakman 9 uur H. Mis voor Maartje Slijkerman 's avonds 7 uur Lof ter eere van de Allerh. Maagd Maria. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien Doortje Fraayman, huisvr. van Piet Smit. WARMENHUIZEN. Zondag 'smorg. 7 uur Vroegmis; 9'/i uur Hoogmis 's middags 1 uur Catechismus 2 uur Vespers. In de week de H Mis ten 8 uur. Dinsdag 's avonds 7 uur Lof ter eere van den H. Joseph met Lofzang Te Deum Donderdag 's avonds 7 uur Lydens meditatie. Vrydag 's morg. 8 uur gez. H. Mis ter eere van het Allerh. Hart;'savonds 7 uur Lof. Zaterdag na de H. Mis en 's middags van 3 tot 8 uur gelegenheid om te Biechten. ASSENDELFT. Zondag Vroegmis Jaargetijde voor Grietje Simonz. Kroon; Hoogmis voor de Parochie; 'smidd. 2% uur Vespers; 'savonds 7 uur Lof en Meditatie. Maandag 's morgens 71/, uur H. Mis voor Jan Gauwez. de Jong, echtg. en zoon Klaas; 81/, uur H. Mis voor Neeltje v. d. Laan, hvr. van Gerrit Kroon, overleden lid Vereen. 33, afd. XI. Dinsdag 's morgens 7^/t uur H. Mis voor Gertruda Kerssens, echtg. van Nicolaas Kramer 8ï/i uur H. Mis voor de ziel van zaliger Gerrit Abbink. Woensdag 's morg 7:/j uur H. Mis voor JanBje Jan Ez. Kramer 8Vj uur H. Mis voor Jan Ez. Kramer en Grietje de Jong 's avonds 71/J uur Lof en Predikatie. Donderdag 's morgens 71/» uur H. Mis voor Guurlje Al, echtg. van Simon Velzen- boer 8 uur H. Mis voor de overl. familie Landman; 81 /3 uur H. Mis voor Cornelis Al en Clasina Gaal 's avonds 7 Vg uur Lof en Predikatie. V r ij d a g 's morgens 6 uur Jaargetijde voor Maarten Kuijper en Maartje Bos; 7'/j uur Jaargetyde voor Gauwe v. d. Laan 9 uur gez. Jaargetijde voor Klaas Dekker en Grietje Jak 's avonds 7 uur Lof. Zaterdag 's morgens 6 uur H. Mis voor Jan Cornz. Kramer en Trijntje Jacz. Kroon 71/j uur H. Mis voor Agatha Al en Jacob Gaal9 uur gez. H. Mis ter eere van Maria tot zekere intentie's av. 7 uur Lof. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien Netje Proost, Piet Bierman, Maartje Boon, Wijfje Rys en Petrouella Berkhout, wed. van Klaas Jz. Al. Donderdag en Vrydag geen Catechismus. CASTRICUM. Zondag 's morgens 7 en 81/» uur stille H.H. Missen 10 uur Hoogmis 's midd. 2 uur Lof waaronder Meditatie. In de week de H.H. Missen 71/, en 8'/g uur. Vrydag 's avonds 6l/j oefening van den H. Kruisweg. Zaterdag 'savonds 61/» uur Lof met Rozenhoedje. KROMMENIE. Zondag 's morg. 71/, uur H. Mis voor de Parochie 10 uur Hoogmis tot intentie van het Houtbewerkersgilde »St. Joseph» na de Hoogmis de Catechismus 's avonds 7 uur Meditatie. Maandag 's morg. 8 uur H. Mis voor zekere intentie8Vj uur H. Mis voor ove> ledenen. Dinsdag 's morg. 8 uur Jaargetyde voor Jan Stut en Maria de Boer81/j uur H. Mis voor overledenen 's avonds 71/a uur Lof ter eere van den H. Joseph. Woensdag 's morg. 8 uur Jaargetyde voor Brechtje Klaasje Dekker 8T/i uur H. Mis voor Petrus Hazenberg. Donderdag 's morg. 8 uur H. Mis voor Clemens Kessen 81/! unr H. Mis voor Catharina Maria Al, huisvr. van Hendrik Noom; 'savonds van 5—6 uur Biechthooren. Vrydag 's moTg. 8 uur gez. H. Mis voor Cornelis Maatjes, als lid der Westl. Proc. 81/, uur H. Mis voor Jan Koning, als lid der WeBtl. Proc.; 's a v. 71/, uur Kruisweg. Zaterdag 's morgens 8 uur H. Mis voor Petrus Joannes van Gelderen en Th. de Wit81/j uur H. Mis voor de overlede nen van 4—8 uur Biechthooren. Eiken dag Catechismus. Donderdagavond 8 uur Apologetischen Cursus by den heer Bouwhuizen. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien Gerardus Klein. Overleden in den HeerJoanna Vleesch, wed. van Petrus Hazenberg. SCHAGEN. Zondag 's morgens 7 uur H. Mis91/s uur Hoogmis's middags 1s uur Catechis mus 2J/j uur Vespers 's avonds 7 uur Lof en Lydensmeditatie. Dinsdag 's avonds 7 uur Lof ter eere van den H. Joseph en Te Deum. Woensdag 's morg. 8 uur gez. H. Mis. Donderdag 's avonds uur Lof. Vrydag 's avonds 7 uur oefening van den H. Kruisweg. Zaterdag 's avonds 7 uur Lof en Rozen hoedje. DEN HELDER. Parochie Kerk. Zondag 's morgens 8 uur H. Mis 10 V, uur Hoogmis 's middags 2 uur Catechismus 3 uur Vespers41/s uur Congregatie der H. Familie. Deze week Catechismus op de gewone dagen. Donderdag 's avonds 7 uur Lof. Zaterdag 's middags van 4 uur af ge legenheid tot Biechten. O. L. Vrouwe-Kerk. Zondag 's morgens 7x/a uur H. Mis; 10 uur Hoogmis; 'savonds 61/, uur Lof van het H. Hart met predikatie. Deze week de Catechismus op de gewone dagen Dinsdag 's avonds 7 uur Lof. Zaterdag 's middags van 4 uur af ge legenheid tot biechten. De invloed van samengesteld voeder op de melkopbrengst. Als uitkomst van nauwkeurige onderzoe kingen naar den dikwyis beweerden invloed van sommige samengestelde voederartikelen op de melkopbrengst, is men tot de volgende conclusie gekomen. Ofschoon men aanneemt, dat zekere sa mengestelde voeders invloed schynen uit te oefenen op de hoeveelheid, de samenstelling en wellicht op het vetgehalte van de melk, is het overtuigend bewijs daarvoor tot heden niet geleverd. Practische landbouwers waren veelal gewoon bij het koopen van zulke voederartikelen, den daaraan toegeschreven invloed op de melk opbrengst in aanmerking te nemen, en werden alzoo verleid daarvoor een hoogeren prijs te gevenhet is echter aan twyfel onderhevig, of deze hooge prys wel gerechtvaardigd is. De landbouwers wordt daarom aangeraden de samengestelde voederartikelen eenvoudig te waardeeren naar hun inhoud aan voeder eenheden, zonder eenige speciale werking, welke zy geacht worden uit te oefenen op de melkopbrengst, in aanmerking te nemen. (Ned. Landb. Wkbl.) Arrondlssements-Rechtbank te Alkmaar. Uitspraken van Dinsdag. J. 8. Z., Wognnm, drankwetovertreding, f 5 boete of 5 dagen hechtenis. P. de J., Wieringen, wegens straatschen- dery, f 6 boete of 3 dagen hechtenis, wegens mishandeling f 2 boete of 4 dagen hechtenis. M. H. V., Hoorn, wederspannigheid, f 8 boete of 8 dagen hechtenis. M. K., Anna Paulowna, eenvoudige belee- diging, f 15 boete of 10 dagen hechtenis. J. K. M., Hoorn, mishandeling, 2 maanden gevangenisstraf. G. v. K., Hoorn, bedelarij, 2 dagen hech tenis en 3 maanden naar een rykswerk- inrichting. G. v. D., Veenhuizen, bedelary, 12 dagen hechtenis en terugzending naar de Rykswerk- inrichting te Veenhuizen. A. IJ. K., kinderwettenzaak, f 5 boete of tuchtschool 2 weken, ter zake van mishan deling. Uitgeest. GEBOREN14 Maart. Aaltje, d. van L. Feenstra en W. Feenstra. 15 dito. Geer- truida, d. van P. Buur en M. Groot. Gerardus, z. van W. Zonneveld en A. M. Mooij. 18 dito. Wilhelmus, z. van W. Groen en O. Pol. 21 dito. Cornelia, d. van Hermanus Albrink en Elisabeth Poel. ONDERTROUWD 20 Maart. Jacob Meyer en Tryntje van der Eng. GETROUWD22- Maart. Jan Jacobus Pie- kema en Neeltje Rol. OVERLEDEN 18 Maart. G. van Egmond z. van H. M. van Egmond en G. M. Mole naar, oud 6 jaar. Krommenie, 19—26 Maart. GEBORENWaltherus Joseph Marie, z. van 8. F. Blyboom en C. M. Vosse. GEHUWD: K. W. Bak en M. Bloem. H. van Luit en H. Reijne. Assendelft. GEBOREN Cornelia Albertus Josephus, z. van P. Betjes en J. Boon. Jan, z. van Jb. Kleijne en T. Houwertjes. Wormerveer. Van 21—27 Maart 1908. GEBOREN Klaas, z. van R. Boekelaar en A. Nomen. Jannetje, d. van A. de Vries en C. Melk. ONDERTROUWDG. Hille en M. van Enkhuizen. GETROUWD B. Koeman en M. Nielen (van Krommenie). OVERLEDENMelgert Mare, 65 jaar, gehuwd met H. Dekker. Sytje Dekker, 12 jaar. Grietje May, 75 jaar, gehuwd met A. Wiepkes. Stuyf- Aan de drie goede oplossers D. Krom, UitgeestJ. Vrouwe, AssendelftJ. bergen, Alkmaar, is verzonden Lourdes in woord en beeld. Op 't eind dezer maand zal aan één het O. L. Vrouwbeeld worden verzonden. Ieder zorge dus bytijds oplossing van Raadsel No. 3 met byvoeging van een 5 ets. post zegel in te zenden aan G. SNOEK8, Egmond aan Zee. Myn geheel bestaat uit 15 letters en is een merkwaardig feit in de Kerkgeschiedenis. 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 16. 8. 7. 13. 14. beteekentonbevlekt 4. 5. 5. 3. 1. beteekentongeschonden 11. 12. 9. uit den zondvloed gered 6. 2. 10. beteekentgeheel en al 15. 7. 14. 11. beteekentwerk van liefde OPLOSSING ABON 50 oents per drie maa het begi Afzonderlijke nummers Een voor deze strekeD wetsontwerp werd dezt Tweede Kamer ingedien ontwerp tot toekennir schatkist van een rent ten bedrage van een-dei kosten, doch tot geen dan f380 000, ten beh aanleg van een spoorwe door de Zijpe naar Scha Daar velen onzer lezers zóó nauw met deze plar z\jn, ongetwijfeld iets deze nieuwe spoorlijn w nemen, zullen wij hier r van Toelichting, welke d vergezelt, een en ande Men krijgt daardoor een van het plan, zooals dit w Op de eerste plaats di de Memorie van Toelic innerd, dat reeds in onderscheidene belanghet streek, ten westen van landschen staatsspoorweg maar en Schagen, zich ve tot een Noorder stoon ging", welke zich ten aanleg te verzekeren tramweg van Alkmaar naar Schagen. Het is eeniging gelukt, van de Spoorweg-Maatschappij verkrijgen, dat zij bere exploitatie van de ontwc de Zijpe op aannemelijke op zich te nemen, en onmiddellijk belanghebbe de provincie Noord-Holla toezeggingen tot geldelijk te verkrijgen. Tengevolge van de 's ministers ambtsvoorg geen aanleiding bestond overgang van de lijn nie draaibrug ter vervangin staande vlotbruggen ovt hollandsch Kanaal geheel van het rijk te nemen, van een wijziging in lijn, aangebracht, moest der aanlegkosten worden h het eindcijfer daarvan hooger bleek dan was aa in 1904 voor den aanl spoorweg opgerichte tram wegmaatschappijtr nieuw in onderhandeling hebbende besturen over Amerikaansche roman uit van OTTO HOECKE NAAM: ADRES: 23) Er sprak zooveel zieleiyde trokken gelaatstrekken, da onwillekeurig zich getroffen hetzelfde oogenblik echter w de geheel in zyn vak opgaa >U zoudt werkelyk niet Mr. Whistler werd gevangen «Neen, neen, dat zei ik Ik weet slechts, dat men hei weiyke misdaad betrekt... eindeiyk eens I» •Mr. Whistier is gisteren vangen genomen onder zwi zyn neef Huntington Whistle met een dolk doorstoken klaarde hy met verheffing vt Een luide kreet onderbrak Als versteend stond Ethel onnatuuriyk wyd geopend. 1 het, vooraleer die onnatuur haar losliet. «Dat is niet waarl... niet wa «Gy wilt my in de val heeft u niet gezonden, neen den afschuweiyken Hunting ding... of» een plotseli scheen over haar te komen don tracht op nieuw woeker geloof geen woord van u; ht 9 te hebben binnen gelaten

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1908 | | pagina 6