i Tartit yaarwei Advertentien. 1 Gemengd Nieuws. Letteren en Kunst. Burgerlijke Stand. Marktberichten. M. A. P. SOECKER—van Giezen. GEVRAAGD een Boerenmeid of Meisje R. K., Kosteloos Gredachtenisplaatjes Eerste H. Communie Jan Tiebie Jac.zn., 't Loopt de spuigaten uit. Eea ieder eet QVERTOQM's K0EKBESCHUIT, H. HESS ING, Karpetten en Kleedjes, Rollen- en Deurmatten, Loopers en Tafelzeilen enz. R. K. Kerkebuurt, HEIL00. Prachtig mooi Koninklijke StoomvervefiJ „OE LELIE", AUG. BIERENS, Dordrecht. AgentschapJAN TIEBIE Jac.zn., Boek handel, Akersloot. Kleurenboek voorhanden. V - angssalaris krach je jaarwedde wordt belanghebbende, len dezer vcorde- op eene hoogere Igens de Wet als Als diensttijd tijd als tijdelijk openbare lagere 'te doorgebracht, vaste aanstelling voor Burgerschool en ebben voor het rwijs in vreemde lanspraak oo eene voor ieder dezer itens hunne aan- dracht van B. en kte M. O. in de dit geval f 50. ijsen, Glinderman werp-verordening n ingediend 1 in werking treden Ie dienstjaren als Alkmaar door- in dienst der ea van artikel 2 n werking treden dienstjaren als rekking doorge- f bijzonder lager in dienst der o belast met het tndwerken buiten lan wordt in dit >or de gemeente ing dezer amen- berekening van f3000 'sjaars dat de Raad nog over al of niet daarom voor dit :rgadering uit te iviezen der Com. n. van Financiën n bezwaar tegen 'a namiddags van maatsgebouw ten- vervaardigd door aats teekenechool. ij- n, betrekking heb- handteekenen znl- eel zullen we van et zeggeD, de be lopen dat er velen lag zich zelf gaan gehalte der ge lag alvaat gezegd teurig netjes uit; er, de heer 8. v. d. rechte man op de ia. Zondag groot >ote belangstelling daadwerkelijken w. heer Pastoor, ontziet om zjju achtalieden in het van veel zorg ol, welke natuur- ten goede komen, or den bloei vau epoedig kan wed- ij n soort. lamer van Arbeid te Amsterdam, t geschil tusschen 1 een deel harer zich uitgesproken aan de fabriek beschouwd, K. Volksbond irgadering waarin agandist van het spreker optrad, contract. Spreker dat er op twee. arbeidsovereen- nl. individueel it op het arbeids- bI contract regelt, sluiten van col- ins ging spr. de de wet op het een duidelijke len, welke het oor de arbeiders, lat voornamelijk moesten worden, irootste belang is vet. Spr. meende king treden van noodzakelijkheid ir zouden inzien, Jammer dat do tijd ontbrak voor bespreking van een der meest belangrijke punten, nl. de fabrieksreglementen. De voorzitter hoopte dan ook, by het sluiten van deze vergade ring, dat de spreker op een volgende verga dering dit punt zou behandelen. Zondagmiddag werd het driejarig zoontje van den bakker A. Buis dooi- een wielrijder aangereden, met het ongelukkig gevolg, dat het kind met een gebroken beentje werd opgenomen. Zaandam. De directie van de Hollandscb IJzeren Spoorwegmaatschappij heeft nfwijzend be- schikt op het adres van de afleeling Zaan streek der Maatschappij van Nijverheid, in zake den bouw of verbouw van het station te Zaandam. 'Vriendjes'- Zekere S. te Arnhem, die in beschonken toestand verschillende vriendjes had opgedaan, kwam, na ontnuch tering tot de ontdekking, dat hij zijn gouden hoTloge kwijt was. Verkooping. Te Wageningen werden op een verkooping van een inboedel 10 blanw porseleinen bordjes, voorstellende haring visscherij, verkocht voor f1190, plus de op eenten. Avonturier. Op het telegraafkantoor te Rotterdam is aangehouden de 18 jarige H. W., die de ouderlijke woning te Berlijn ontloopen wbb om op zee te gaan varen. Zijn vader verzocht langs telegrafischen weg zijn aan houding. Verdronken. Zaterdagmorgen geraakte een 2-jarig kind van M. Hazen te Roosen daal, terwijl de moeder een oogenblik af wezig was, in een tob water, en was vóór hare terugkomst reeds verdronken. Middendoor gereden. Nabij het station Haps (N.-B.), is mét rangeeren van den goederentrein 9.25 de condncteur Buckink bijna middendoor gereden. De ongelnkkige was onmiddellijk dood. Hij laat een vrouw en vijf kinderen achter. Arme vrouw. De zeventigjarige vrouw de H. te Deventer, die zich verleden week in overspannen zenuwtoestand met petroleum begoot en zich daarna in brand stak, is Zaterdagmorgen aan de gevolgen overleden. Een brutale grijpvogel. In het bijkan toor van de Italiaansche bank te Milaan heeft een onbekende jongeman een pak banknoten ter waarde van vijftig duizend lire geetolen, eenvoudig door ze brutaalweg met een krommen stok naar zich toe te trekken. Aprilgrap van een kip. Een kip van den heer W. van Weerd te Noord-wolde heeft een vreemde Aprilgrap uitgehaald; ze heeft een ei gelegd met een tweede eitje er binnen in. Dat tweede eitje bevond zich in het wit van het andere ei en was pl.m. I1/, c. M. lang. Het bestond uit eiwit met een vlies er omheen en een dooier er in, ongeveer zoo groot als een grauwe erwt. Bekkensnijders. Zaterdagavond is te Zntpben de huzaar van der Pent door ze keren Z., uit Amersfoort, zoodanig met een mes in het gezicht verwond, dat neus en wang tot op het been zijn doorgesneden. Vei dronken. Eergisteravond geraakte in het Westerdok te Amsterdam achter het kantoor der havenpolitie een man te water. Hjj werd door personeel van dien tak van dienst daaruit opgehaald, doch bleeks reeds verdronken. Op hol. Doordat het paard voor een boerenwagen gespannen, schrikte voor de stoomtram te Hniien, sloeg het op hol. De bestuurder, de 16-jarige weesjongen Jan Bos uit het Oranje weeshuis, werd bewusteloos en zwaar aan de borst gekwetst op den weg gevonden. Doodgevallen. Zaterdag had de vrouw van den werkman S. te Kaatsheuvel welke bezig was met schoonmaken, het ongeluk in den kelder te vallen. Op baar hulpgeroep kwam de man toegesneld en bracht haar boven. Voor geneeskundige hulp was komen opdagen was de vrouw reeds overleden. Een vlegel. Te Enschede heeft een 15-jarige jongen een voor den wagen ge spannen paard van de Expeditie-onderneming van Gend Loos een brok ongebluschte kalk in den bek geduwd, waardoor het arme dier zieh deerlijk aan den bek en tong brandde. Het moest worden gestald en onder behandeling worden gesteld van een veearts. Tegen den jongen is proces-verbaal opgemaakt. Dood gevallen. Te Rozendaal is de metselaar C. K. van een dak gevallen en op zijn hoofd terechtgekomen. De man is overleden. 1 Vijflwnderd I Voor de betrekking van portier bij de Universiteitsklinieken te Utrecht hebben zich vyfhonderd gegadigden aangemeld. f1350 kwijt. Zaterdagavond bemerkte een dame, die van Schiedam per spoor naar Den Haag ging, reeds vóór dat de halve Kethel bereikt was, dat zij een reticule, waarin een bedrag aan bankpapier van f 1350, kwijt was. De politie stelt een on derzoek in. Door een drijfriem gegrepen. Te Wa penveld is op de berghnizer papierfabriek de 41-jarige Jan Horst, die bezig was met het opleggen van een drijfriem plotseling door de machine gegrepen en onmiddellijk gedood. Twee huizen ingestort te Londen. Twee groote hnizen in Castle street en in Oxford- street bewoond door 36 personen, meestal keilners, zijn Zondagnacht ingestort. Alle inwoners werden begraven onder de puin hopen Maandagochtend ten 10 uur waren 9 doodsn te voorschijn gehaald 7 personen worden vermist terwijl 20 met lichte ver wondingen uit de ruïnen werden bevrijd. Gebrek aan geneesheeren. Een groot gebrek blijft nog steeds bestaan, vooral in de provincie Limburg, op het gebied van geneeskundige hulp, schrijft 'Het Huisgezin'. Er zijn in Limburg tal van dospen en plaat sen geheel of grootendeels van geneeskundige hulp verstoken. Vooral in de noordelijke streek van Limburg is de doktersnood het hoogst gestegen in de gemeenten Meerlo, Wanssnm, Well, Grnbbenvorst-Lothem, Broek huizen, Arcen, ruim 7000 inwoners, is noch dokter, noch apotheker. Verder in de groote gemeenten Helden, Kessel, Meijel, enz. met een bevolking van circa 8000 zielen één dokter, géén apotheker. Een ware geschiedenis. Voor het vor stelijk paleiB te Stuttgart staat een plattelands- recruut op post. Een elegante jonge dame komt naderbij de wakkere grenadier kent haar natuurlijk niet het is prinses P., een lid van het koninklijk huis. Tien stappen achter haar draaft een onderofficier, die door rollen met de oogen, zwaaien met den arm en andere grimassen een misdrijf tegen den staat wil verhinderen en den schildwacht nog het teeken voor de gebruikelijke eerbewijzen geven wil. Deze knipt allergemoedelykst 'n oogje naar zijn overste, dan treedt bij met 'n vriende lijken glimlach op de prinses toe, houdt haar vertrouwelijk by den mantel vast en fluistert »Hé, juffer, wacht nou even daar komt je vrijer aanl» Een griezelig verhaal. Uit Saint-Amand- Montrond, een stadje in Cher, zoowat midden in Frankrijk gelegen, komt bericht van een opmerkelijken moord. Een jonge vrouw Je anne Gilbert geheeten, heeft zeer waarschijn lijk een nicht van haar vergiftigd, eene juf frouw Pallot. De familie Pallot vond een dezer dagen op een stoel bij het open venster van haar hnis een kaas liggen. Zij dachten, dat een der familieleden die kaas daar als verrassing had neergelegd. Zulke verrassingen kwamen meer voor. Toen de Pallots hun nictit Jeanne Gilbert sprakeD, vroegen zij haar, of zij die kaas daar had neergelegd. Neen, zeide Jeanne Gilbert. 's Avonds heeft het echtpaar Fallot van de kaas gegeten. Zij werden terstond na het eten ziek. De vrouw stierf na eenige pijn. Dadelijk werd er gedacht aan vergiftiging en na onderzoek bleek, dal de kaas vergif tigd was met rattekruid. De justitie deed huiszoeking by de familie Gilbert en vond in een koffer een zakje rattekruid. Men herinnert zich in Saint- Amand Mont- rond nu met schrik, dat binnen den tyd van twee jaren de beide schoonouders en de beide ouders van Jeanne Gilbert overleden zijn, ook zoo plotseling als deze nicht, cn nu valt de aandacht op allerlei feiten, die een sterk vermoeden wekken, dat Jeanne haar ouders, schoonouders, een dienstbode, en als laatste slachtoffer een bejaarde nicht om het leven heeft gebracht. Het is een vreemde geschiedenis. De ver dachte is even dertig jaar, is gehuwd met een oppassend man, is betrekkelijk ryk de Gilbert's hebben een vermogen van op zijn minst 100.000 frank en was in haar jeugd een zacht en gehoorzaam kind. Het eenige kwaad dat men tot dusverre van haar wist was, dat zy wel eens iets wegnam, dat haar niet toebehoorde, Jeanne Gilbert ontkent dat zy iets zou hebben misdreven. Ongelukken. Te Nieuweschans is de arbeiderwisselwachter Steekstra tusschen een machine en de loods doodgedrukt. Een mijnwerker op de mijn Oranje Nassau te Heerlen werd door een losgeraakten steeu in den rug getroffen, waardoor hem de wervelkolom verbrijzeld werd. De veekoopman Mol is te Nieuwebrug (Fr.) verdronken. Een brutaal stukje. Zekere J., te Nijmegen woonachtigen timmerman, bekroop een dezer dagen de lust zich eens aan het Schiedammer nat te goed te doen, doch het ontbrak hem aan het noodige geld. Hy wist evenwel raad: hy zocht een tweetal collega's op die zonder werk waren, deed zich voor als de aannemer van het sloopingswerk van de kazernegebon- wen en nam beiden in dienst. Vervolgen» werden door hem als baas van het zaakje eenige ladders en een handwagen gehuurd en toen toog dit drietal naar de oude Ma riëoburg kazerneeen ladder werd tegen het dak geplaatst en in korten tyd waren door het drietal eenige bladen lood losge broken, op den wagen geladen en daarna bij een opkooper verkocht voor f 30. De helpers kregen nu achterdocht en weigerden hun verdere hulp, met het gevolg dat de zaak nitlekte en de pseudo aannemer werd gearresteerd. Een geheimzinnige zaak. Zaterdagmid dag was freule Boddaert uit de van Eeghen- straat te Amsterdam de stad uit. In dien tyd vervoegde zich ten haren huize een dame (naar zy vermoedt een man in vrouwen- kieeren) dis het dienstmeisje mededeelde dat zy van hare mevrouw, dus freule Bod daert gezonden was om haar mede te deelen dat zij een boodschap voor mevrouw moest doen. In dien tusschentyd heeft de vrouw de gelegenheid te baat genomen om het huis te doorsnnffelen en er met een zeer aanzienlijk bedrag aan geld en effecten van door te gaan. Ook werden gouden en zilveren sieraden medegenomen. Men heeft vermoeden op een persoon die vroeger bij freule Bod daert in betrekking was en juist Zaterdag naar Duitechland vertrokken is. Een waanzinnige. Een conducteur der gemeentetram te Utrecht riep Vrydag de hulp der politie in voor een onwilligen tram- passagier, die in het rytuig had plaats geno men en de denr vast hield, zoodat het den conducteur niet mogeiyk was den wagen binnen te gaan. Een politieagent verleende assistentie om den man te verwijderen Lij bleek de ongelukkige waanzinnige uit Zuilen te zijn, die te Utrecht dezer dagen bezoeken aflegde in woningbureaus, onder voorwendsel SO huizen te willen bouwen. Gisteravond moest deze persoon uit hotel «Bellevue» verwijderd worden, waar hij door zijn vreemd gedrag niet langer kon worden geduld. Kikkerboutjes. Men schrijft uit Ooste lijk Zeeuwech Vlaanderen Nauwelijks beginnen de kikvorschen uit hun winterslaap te ontwaken of er wordt weder jacht op deze nuttige diertjes gemaakt. Het zijn Belgen, die van een schepnet voor zien langs de slooten enz. gaan en zoo de kikkers weten te bemachtigen. Zy verzenden de diertjes naar Parijs, alwaar kikkerbouwtjés een geliefkoosde delicatesse zyn. In België zijn de kikvorschen door de wet beschermd bij ons te lande echter niethet ware echter wel te wenschen, want millioenen voor den landbouw schadelyke insecten wor den door de kikkers verdelgd. Na tien jaar gewroken I Tien jaar ge leden vonden eenige toeristen op hun zwerf tochten door het Rumeensch gebergte, in'de nabijheid van een klein, armoedig dorpje, een zak, die hun, om de een of andere reden verdacht voorkwam. Ze vonden h8t dan ook maar beter, den inhond niet te on derzoeken, en terwijl een paar van hen de wacht bij de vondst hielden, trokken de anderen naar het dorp, om den burgemeester en eenige gendarmes te halen. In tegen woordigheid dier autoriteiten werd de zak geopend, waarin zich het vreeselyk verminkte ïyk van een marskramer bevond, die van uit het dorp de boeren op de afgelegen hofsteden in den omtrek bezocht, om hen van alle mogelyke en onmogelijke gebruiks voorwerpen te voorzien. Het lijk was geheel ontkleed, de armen en been en waren er afgesneden en daarna op den romp gebonden. Yan de misdadigers geen spoor. Overal in 'den omtrek werd nauwkeurig onderzoek gedaan, doch niemand, die ook maar eenige opheldering kon verschaffen. De vaste klanten waren allen door den marskramer bezocht.. Waarschijnlyk was de man, op weg naar huis, door bandieten aangevallen, die in. een der vele bergpassen een goed heenkomen gevonden hadden. Nn, na tien jaren, wordt men eensklaps op zeer eigenaardige wyse aan deze vreese- lyke misdaad herinnerd, In het ziekenhuis der gevangenis te Jaffa is sedert eenige jaren de dochter van den vermoorden marskramer als verpleegster werkzaam. Sedert eenige dagen telt ze onder haar patiënten een tuchthuisboef, die reeds menie-en moord op zijn geweten heeft en thans wegeDs brandstichting gevangen zit. De man lijdt aan Looge koortsen en is dikwijls zoo woest, dat zes verpleegsters hem nauwelyks kunnen hon^8{|.s In zijn koorts- phantasieën spelen natuurlijk de avonturen uit zyn verleden een hoofdrol. Aanvankelyk lette de hoofdverpleegster niet op die wartaal. - In de afgeloopen week echter had ze, door toevallige omstandigheden, de nachtwacht, 't Was doodstil in de zaal. Alle patiënten sliepen, alleen de brandstichter wentelde zich onrustig heen en weer. Verwarde klanken drongen tot de verpleegster door... Hij komt... ginds, om den hoek... Val aan, Hopkono- witsj Kan 't niet in den zak Ongeluk kige... Het moet... We zyn verloren... Hoe meer de zieke ylde, hoe duidelijker het de zuster werd, dat de man, dien ze met zooveel zorg verpleegde, niemand anders kon zijn dan de moordenaar van haar vader. Bij het krieken van den dag deelde ze den directeur der gevangenis haar vreeselijke vermoedens mee. De patiënt werd ondervraagd en viel na eenig aarzelen door de mand». Zoodra hij voldoende hersteld is, zal hij zich voor de vreeselyke misdaad te verant woorden hebben. Thans is de man nog te zwak, dat men hem naar de, zonder twijfel vreeselijke, bijzonderheden vragen kan. Een nachtelijke wedren. Eergisteren- nacht hebben een paar veld artilleristen te 's Hertogenbosch, die stal wacht hadden, het in hun hoofd gekregen een nachtelyken wedren te houden. Ze haalden twee van de beste paarden van stal en renden er mee den Pettelaarschenweg op. Het was zoo'n woeste rit, dat een der paarden eergister morgen ha'f dood op den weg werd opge laden op een kar en kazernewaarts werd gebracht. Hst berst zal er het leven wel bij inschieten. Het is zeker een nog zeld zaam voorgekomen feit. De beide wedrennera zyn thans britsiuiters, want ze werden tijdig opgeborgen in de doos. Een moderne Salomo. Een moderne Sa lomo is rechter Milligen. Voor de rechtbank te WalBingham in Engeland werd een ver bitterde strijd afgespeeld tnsschen meneer Henry Male en mevrouw Ourson om het bezit eener kat. Toen zyn edelachtbare inzag, dat bet geschil geen einde nam, beval hij beiden partijen, zich elk naar een apart ver trek te begeven, daar op een brief van hem te wachten en onmiddeliyk te antwoorden. Korten tyd daarna verschenen partyen weer voor den rechter, die nu zijn schryven en de ingekomen antwoorden voorlas. De eerste brief luidde als volgt: Aan den heer Henry Male. Wees zoo goed, hieronder te schryven, wel ken prys gy voor de kat wilt betalen, wan neer zal worden uitgemaakt, dat de kat mrs. Onrson toebehoort». Male antwoordde>Een pond, wanneer het niet myne kat wasniets, daar zy my toebehoort». Mrs. Onrson antwoordde kortvier pond. En de rechter velde zijn oor deel als volgt: >Ik ben tot het besluit gekomen, dat de kat bet eigendom is van de aange klaagde mrs. Ourson en veroordeel den aan klager in de kosten».- Het Dompertje. Inhoud van jaargang 1908, No. 4Goede vooruitzichten, door Valentijn. De lijk verbranding en haar verdediger», door Gerard van Hilversum. Malle manieren, door R. H. Een protestantse'1 «Mirakel», door K. Neus. Vivisectie, door Felix. Arrondlssements-Rechtbank te Alkmaar. Uitspraken van gisteren. P. K., vroeger te Rotterdam, thans te Alkmaar, mishandeling, tweemaal gepleegd, 10 dagen gevangenisstraf, wegens het op- geven van een valschen naam f 7 boete of 14 dagen hechtenis. J. H. Ja., zonder vaste woonplaats, bede larij, 12 dagen hechtenis. W. O. te Anna-Paulowna, opzettelijk en wederrechteiyke beschadiging van eenig goed dat een ander toebehoort, f 15 boete of 10 dagen hechtenis. A. N. en S. J., beiden te Harenkarspel, ordeverstoring 7 dagen gevangenisstraf. P. M., Alkmaar, mishandeling, 14 dagen gevangenisstraf. W. J. M. S., Hoorn, overtreding ykwet, 5 maal fO.öo boete of 5 maal 1 dag hech tenis, benevens verbeurdverklaring van de planken der toonbank en de punaises, of 5 maal f 1 boete. Alkmaar. GEBOREN4 April. Anna Catharina, d. van Pieter Oudes en Maartje Mienis. Anna Rympje, d. van Gerrit Wesselman en Rympje Anna van Brederode. Anna Geertruida, d. van Johannes Bernardn» Soecker en Maria Alida Francisca van Gigzen. OVERLEDEN4 April. Tryntje, d. van Pieter de Bakker en Johanna Schot, 2 d. Petrus Hoek, 83 j. 5 dito. Maria Cornelia Leydekkers, echtgen. v. Adrianns Praat, 46 j. 6 dito. Neeltje Bruijn, wed. van Hendrik Hoekmeyer, 81 jaar. Helloo. MaartApril. GEBOREN3 Maart. Pieter, z. van Simon de Geus en Jansje Wijhenke. 6 dito. Petrus, z. van Petrus Bakker en Tryntje van Kleef. 9 dito. Willibrordus Josephus Maria, z. van H. F. v. Leuven en Geertrnida M. Faasse. 21 dito. Nicolaas, z. van Gerrit Mooij en Tryntje Bakker. ONDERTROUWD: 3 Maart. Jan Langen- berg, 38 j. en Neeltje Smit, 23 j. - 19 dito. Pieter Modder, 28 j. en Grietje Bergsma, 30 j. van Egmond-Binnen. GETROUWD: Dezelfden. OVERLEDEN6 Maart. Gee»je Kleijn, 86 <y,, wed. van Hendrik Tuyn. 17 dito. Cornelis Rozing, lj. 27 dito. Catharina Agatha Leeuw, 35 j., echtgen. van Cornelis Verdnijn. Schoor), gedurende de maand Maart. ONDERTROUWDGerrit van Zoonen te Helder en Tryntje Raat. GETROUWD: Teeuwie Raat en Niesje Duin. Gerrit van Zoonen te Helder en Tryntje Raat. OVERLEDEN Grietje ZwakmaD, echtgen. van Simon Hoogvorst, 23 j. Adriana Pels, 17 j., wonende te Alkmaar. Bergen, over Maart 1908. GEBOREN 14 Maart, Jan Jacobus, z. van Simon Akerboom en Baukje Mulder. 15 dito. Pieter Dirk, z. van Jan Hoogland en Anna Elisabeth Molenaar. 17 dito. Jacob, z. van Pieter de Graaf en Antje Vet. 21 dito. Cornelis Thomas, z. van Cornelis Thomas Schouten en Maria van Lieshout. 23 dito. Jacobus Cornelis z. van Floris Zwart en Aafje Tnijp. 24 dito. Willem z. van Ja cob Briefjes en Tryntje Commandeur. ONDERTROUWD: Jij Maart. Reinold Kalsbeek en Reinontje Martina Alderlieste, beiden alhier. OVERLEDEN8 Maart. Jacob z. van Jacob Swaan en Jannetje Kuiper, 5 weken. 23 dito. Neeitje Ploeger, wed. Cornelis Modder, 79 jaar. Assendelft, 27 Maart tot 3 April 1908. GEBORENMaria Martha Columba, d. van D. Jak en A. Vrouwe. OVERLEDENPietertje, d. van G. Schoone en H. Veenis. Wormerveer, van 28 Maart—3 April 1908. GEBOREN Gerrit, z. van Leendert An drea en Jansje Bottelier. Diederika, d. van Jacobus Vonk en Johanna Koene. Antje, d. van Jacob Betiem en Antje La- keman. ONDERTROUWDDirk Spaander en Welmoed van Omme. Berend Jan Gars- sen en Berendina Willemina Sangers. OVERLEDENAnije Zeulevoet weduwe van Jan Kwlkkel, oud 83 jaar. Krommenie, 26 Maart tot 2 April. GEBOREN WilhelmiDa Catharina, d. van G. Klaus en W. Berkhout. OVERLEDEN: J. Vleesch, wed. van P. Hazenberg, 77 j. G. Koning, 64 j., echt- genoote van G. Wout. Heemskerk. GEBOREN Dirk Cornells, z. van J. Oud huizen en Antje Kuys. Petronella, d. van Adrianus Visser en Anna Adrichem>Mietje, d. van Jan Rol en Christina Johanna Wit tebrood. Johannes Nicolaas, z. van An- thonius Johannes Zuurbier en Clasina Kloes. Johannes Josephus, z. van Gerrit Koper en Agatha Hefting. Cornelis, z. van Jan de Rnyter en Catharina Schuyt. Agatha Wil- helmina, d. van Piet de Boer en Antje Henneman. Geertruida, d. van Hermanus Doctor en Wijhelmina van Dorp. Johanna, d. van Pttrm Sap en Guurtje de Wit. Nicolaas Johannes, z. van Antonie de Ruyter en Antje Henneman. Gerardus Joseph, z. van Cornelis Theodorus Groeneveld en Agatha van Egmond. Gerardus, z. van Arie Schuyt en Guurtje Limrnen. ONDERTROUWD: Bancras Beentjes, 22 j. en MaTia Kloes, 23 jaar. GETROUWDBancras Beentjes en Maria K1 )es, beiden van Heemskerk. OVERLEDENCatharina Baltns, 11 jaar d. van H. Baltns en A. Daam. 1 Levenl. aangeg. kind van het mann. geslacht van J. de Ruijter en C. Schuijt. Elisabeth Tweehuijzen, 73 j., wed. van Michiel Gooyer. ALKMAAR, 4 April, Aangevoerd 5 Koeieu en Ossen /200 a 245, 61 vette Solveren 40 a 120. per Ned. pond 80 a 100 et. 140 nacht. Kalveren f 8 a 22 per stok; 5 magerte Schapen f 18.00 a 25.00, 0 vette idem f 00.00 a 00,225 vette Varkens 40 a 50 ct. p. Ned. pond 48 mag. idem 16 a 18. PURMEREND, 7 April. Aangevoerd 875 Runderen, waaronder 90 vette ƒ0.60 a 0.74 p. K.G., prijshoud/matig, 285 m. en g. koeien 130 a 260, prijshoud. matig, 7 stieren, 105 vette kalveren f 0.75 a 0.96 p. K.G., vlug, 916 nacht, f8 a 22, matig, 25 paarden, 2453 schapen f 18 a 27.00 en 0 overhouders /"O— aOdeleprijsh. stug, 165 vette varkens 45 a 49 ct. p. K.G. matig', 82 magere id. f 11 a 25.00, matig, 331 biggen f 6 a 10.stug. mand appelen f 0.00 a 0.00. mand peren 10.00 a 0.00 ganzen ƒ0.a 0.00. Kleine Kaas f 29.00, Middelbare f26.00, aabge* voerd 101 stapels. 965 kg. boter 1.15 a 1.25; per kilo, Kipeieren f 3.— a 3.50, eenden dito 3.75 per 100. Op de eiereninarkt werden verhandeld, 200 kievits eieren \tegen 20 et. per stuk. BROEK OP LANGENDIJK, 6 April. Heden werd besteed voor; aardappelen, graafjes' f 0,00 a 0,00, ronde dito f 0,00 a 0,00 per 17V2 Vl H.L., reuzen bloemkool f0,GQ a 0.00, rooae.kool f 2,a 12,gele kool f 4,00 a 17,00, Deensche witte kool f 2,50 a 8,00, uien f0,70 a 1.20, Bieten f 12.00 a 16.—, alles per 171/2 K.G.' STATION NOORDSCHAKWOUDE. 6 April. Uien f 1.00 a 1,20 per 50 K.G., roode kool f 11. a 12.2e soort f 9.00 a 10.kleinere f3.a S,per 100, gele kool f 16.00 a 17.2e soort f 4.Ö0 a iö.CO, kleinere f 5.00 a 8,5C, Beenscha witte kool f 7.00 a 7.25, 2e siort f 5.a 6,50 kleinere 2.00 a 4.— per 100. Geboren: Anna Geertrnida, dochter van J. B SOECKER en Eenige en algemeene kennisgeving. bij J, PUNT, Schoorl. wordt ten allen tijde premieopgaaf ver-' strekt voor Brandverzekering op Beurs- polis, welke premie gewoonljjk lager is dan bij Maatschappijen Overgang uit andere Maatschappijen zonder poliskosten. Vraagt over deze verzekering prospectus bij JAC. G. MEIJER Hz., Assuradeur Alkmaar. Op alle plaatsen AGENTEN gevraagd. roept ge uw Inktpot, Pen en Penhouder toe, als ge U een VULPENHOUDER hebt aangeschaft bij W. NEDER- KOORN, Langestraat A 11 en Schoutenstraat 6. Prijzen van 10 cent tot 8 gulden. TE KOOP: Bakwagenï (waarvan één op eoll, as) Boerenwagens met breede wielen (één voor oud), een Sport- bar en een Driewielde Har, bij J. DE GROOT, Mr. Smid en Wagen maker, CASTBICUM. bedrukt met naam, verkrijgbaar bij Boekhandel, AKERSLOOT. 12 stuks a 10 cent. beveelt zich beleefd in ieders gunst aan voor de levering van alle soorten zijn de goederen, welke UITGESTOOMD en GEVEBFD worden in de

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1908 | | pagina 5