SIQAAR- een Schildersknecht, Ze We siet JD Marktberichten. Advertentiën. Een netie JONGEN Ëen Timmermanszaakje Bij A. J. van de Kamer, Groot BOELHUIS tengd Nieuws. KERKNIEUWS Burgerlijke Stand. Correspondentie. Agenda's. Huishoudster R. K., R. K. Kindermeisje. drachtige jonge ZEUG, fimmerzaak A. BAKKER Sz. P. C. MOOIJ. Terstond gevraagd: TE HUUR! BOYENHUIS, 3 a 4000 pond best K0EH00I. een nieuwe Fonograaf, ~¥T¥irïfi d s f Geestersingel, hoek Tuinstraat, IXalfsvieesch. i ROZENKRANSEN, KETTINGEN, RINGEN, UURWERKEN, BAROMETERS, snz. in „Uiligentia" te ALKMAAR, te richten. Wel is besloten Broek op Langendijk te ver deze geen voldoende ruimte Voorloopig zal dus de scholeu- a revolutionaire en katholieke worden uitgesteld. Akersloot. f de rederijkerskamer «Har- hare gewone jaarlyksche uit lokaal van den heer 0. Kuit- Brd werden Menschenhaat en bende van Lammetje Zondag, het algemeen goed gespeeld. Assendelft. dag heeft de Z. E. Pastoor i een grooten dienst bewezen Drankweer. Dien avond trad its, waarop anders de lijdene nden werd, de bekende Pater Greeve op het spreekgestoelte, rende conferentie de Boomsche en te zetten. Hij wees er vooral kweer voor Katholieken vooral n vervolgens gemakkelijk is. overeenkomst tusscheu katho- holisrae, de groote reden van lijken ondergang, op de beoefe- re naastenliefde, welke in het er vereeniging gelegen is en n wij als katholieken hebben, wijze de versterving te be- ees hy op de belachelijkheid ie met een zóó katholieke zaak, hen. was algemeentastbaar sue- lfs een speer versplintert tegen Krommenie. ge jaren, zal ook dit jaar het verkersgilde «St. Joseph" een houden van teekeningen, welke cursus gedurende den winter d, Ook stelt zij eenige prijzen oor degenen, die daarvoor in men. Deze prijzen zullen wor- door een jury, bestaande uit h, Rutjes, voorzitter van het secretariaat; C Veltkamp, ge en K. v. Vliet, decoratie dag 25 April a.s., des avonds ning der tentoonstelling en uit- ijzen, alleen toegankelijk voor n hunne ouders, alsmede eenige londag 26 April ia de tentoon- id van 's morgens 10 tot 's na- in het lokaal van den heer alwaar de teekeningen voor a te bezichtigen zijn. ij vernemen, is gisterenavond dbesturen der in de actie be en, in vergadering bijeen met en uitgestotenen der Na^ besloten de staking )g heeft bijna 5 maant iteun is er ruim 10.000e onen zijn zonder betrekking. Wormerveer. shdag, 's middags, werden de ïen de vaartbrug en de spoor- door het geknal van een en zokeren K., aldaar wonende, a met een kogel in het hoofd. na huiselijk ongenoegen te was hy naar buiten gesneld ging tot zelfmoord gedaan, die te wel gelukte. Spoedig was ;er plaatse en werd de onge- et ziekenhuis gevoerd. Genees- mocht echter niet baten de eed spoedig. en was het 25 jaren geleden, A. Boekhout, onderwijzer aan hooi B, zijn betrekking aan- ns leerlingen, oud leerlingen en [en heer Boekhout een salon enkastje en namens de collega's auve aangeboden. Ook onder- Boekhout blijken van belang- et Gemeentebestuur en van de emmissie van Toezicht op het hartelijke toespraak overhan- rgemeester den jubilaris een wijl de heer Kluit hem namens Schoolcommissie een zilveren od. Helder. Jrijdag ontstond brand op het woond door den heer H. aan alhier, waarschijnlijk door het licht in eene kleerenkast. On geschoten hulp gelukte het den liten. Een tweetal spuiten, die ren aangerukt, behoefden geen ven. De aangerichte schade is k. Dacht omstreeks 12 uur ontstond an brand in het pakhuis van Hoogenbosch, gelegen achter aan de Weststraat. Een ijlings buurman wist met behulp van ,nger door eenige emmers water Biding te voorkomen. Verzekering de die niet belangrijk is. Men vond te Novokiewsk straat. In Rusland niets buiten- it werd naar de morgue gebracht ;er constateerde den dood. Maar was het lijk weggeloopen. De zich «vergist», re». Ingevolge gewijzigde in den brievenbestellers het rookeu arboden. Alleen bij uitvoering van op landwegen buiten de steden mag daarop een uitzondering raakt. Hij ook all Dezer dagen deed zich te Ouderkerk aan den Amstel het zeker zeldzame geval voor, dat eeh lid der com missie tot wering van schoolverzuim (tevens gemeenteraadslid) voor deze commissie werd geroepen, om, zich te verantwoorden over het ongeoorloofde schoolverzuim van een zijner kinderen. Ken 'bewaarder'. Bij een nalatigen betaler, wonende in de Buitenstraat te Til burg, was door een deurwaarder beslag gelegd en een bewaarder aangesteld. Toen deze laatste Woensdagmorgen van koude wakker werd, bespeurde hij, dat alle deuren open stonden en de bewoners met hunnen ganschen inventaris er van door waren. Een vergissing. Zaterdagmorgen vroeg, om I uur al, wapperde van den Domtoren te Utrecht, de driekleur met den oranje wimpel. Het gymnasium, het stadhuis, de Buurtoren hadden eveneens de vlag aan den stok geheschen. Maar om 11 uur was op den Dom en alle andere gebouwen het vroolyk rood-wit-blauw weer verdwenen. De oorzaak Vermoedelijk deze dat men den dag van Zaterdag voor den 19n April 's Prinsen verjaardag, heeft aangezien. Een nieuwe ark. Onder den titel «een nieuwe arke Noach's" leest men in een bui- tenlandsch blad het volgende Het grootste transport wilde dieren, dat ooit den Oceaan heeft overgestoken, bevindt zich op het oogenblik op weg van New-York naar Londen. Het zijn de beeeten voor de Zoölogische Afdeeling der Eransch-Britsche tentoonstelling, die weldra te Londen ge houden zal worden. Op het schip bevinden zichleeuweD, tijgers, olifanten, wolven, hyena's, jaguaren, puma's, ijsberen, kameelen, bruine beren, apen en nog tal van andere groote en kleine dieren. Twintig wakers en een veearts met een paar assistenten gaan met de lading mee. Om voor voedsel te zorgen voor al dat volkje, moesten er heel wat tamme dieren meegenomen worden. Zoo bevinden zich aan boord vier koeien, acht paarden, zes ezels, twee muilezels, twaalf geiten en zes schapen daarenboven 500 zakken met pas geslacht vleesch, 200 vaten ossenlever, een ton hon den cake, drie manden kippen, drie dozijn konijnen (voor de slangen), een ton ijs, vijf ton visch en 100 gallons levertraan (een delicatesse voor de ijsberen), 't Zal aan boord wel een leven als een oordeel zijn. Een vreemd voor-val Bpeelde zich deze week op de Brugstraat te Dortmund af. Eene dame, die over die straat kwam, hield plot seling eene haar tegenkomende dame aan eu voegde haar de woorden toe «Je hebt mijn blouse aan en als je dien niet op itaanden voet uittrekt, zal ik je laten arres- teeren". Daar had je het lieve leven aan den gangaan scheldwoorden en verwjjtingen ontbrak het niet, wat nog erger werd, naar mate de nieuwsgierigen zich opdrongen. Ten slotte bleek het, dat beide vrouwen hunne blousen bij dezelfde firma hadden gebracht, om uitgestoomd te worden en deze de blousen verwisseld had. Dat de twist geen verdere gevolgen zal hebben, is echter nog onzeker. Juweelendiefstal. Midden op den dag heeft in het centrum van Brussel een brutale Btraatroof plaats gehad. Op den hoek van Petite rue du Beurre staat een huisje waarin door de drie gezusters Dechamps een ju weelenzaak wordt gedreven. Dinsdagavond omstreeks zes uur wenschte een politiebe ambte den winkel binnen te gaan om te vragen of aan de zusters niet een ring, afkomstig van diefstal was aangeboden. Eerst na veel moeite gelukte het den agent de deur open te krijgen en nu vond hij de 64-jarige Marie DeehampB op den grond liggen, aan het hoofd gewond, en met een bebloed touw om den hals. Ze leefde nog eu kon den politieman kenbaar maken dat ze door drie mannen overvallen was. Door aanwijzingen van een postbeambte kwam men op het spoor der daders, De beambte, Lebeau genaamd, had namelijk in de rue des Tripiers een voortsnellenden man ont moet, wiens bleek ontsteld gelaat hem opviel. De man trachtte zich te verschuilen, ver scheen na een oogenblik weer en ging toen een herberg binnen. Toen Lebeau kort daarop van het misdrijf hoorde, bracht hij de politie naar de herberg, waar de verdachte zich nog bevond. Hij had krabben in het gezicht en men vond op hem 52 gouden ringen, 14 armbanden, een groot aantal horloges en andere sieraden. Hij beweerde Michel Nekowsky teheeten, Pool van geboorte en 21 jaar oud te zijn. Na een lang verhoor noemde hij ook de namen van zijn medeplichtigen, met wie hy den vorigen dag uit Antwerpen was aange komen. Het viel de politie niet moeilijk ook hen te arreBteeren. Ze hadden 34 gouden horloges en een massa andere voorwerpen van waarde by zich. De eene is een 28-jarige Rus, Jouskowsky; de andere een 23 jarige man uit Arlon, Jock- mans geheeten. Beiden waren reeds vroeger met de justitie in aanraking geweest. Nog altyd Köpenick. Te Bielefeld stond de directeur van het gymnasium, tevens reserve-officier, in uniform te wachten op rijn vrouw, die bezig was met inkoopen te doen. Zijn pakje zag er een beetje ouder- wetsch uit. Opeens riep iemand «Dat is ook een kapitein van Köpenick". Dadelijk ontstond een geweldige volksop loop, Een politiebeambte verzocht den officier mee naar het bureau te gaan, wat onder groot getier van het publiek geschiedde. Op het bureau was de zaak spoedig opgehelderd. De gymnasiumdirecteur had een feestmaal van reserve-officieren bijgewoond, waarbij zijn kleedjj ietwat geleden had. fi'anikattplmderaars, In den nacht van Donderdag op Vrijdag zijn te Rotterdam de brandkastplunderaars weer dapper aan den gang geweest. Nadat zij zich door overklimming van uit een aangrenzend groen tenpakhuis toegang hadden verschaft tot het kantdbr van den houthandel der firma H. en T. van Schaik, Rechterrottekade 43, heb ben zij daar de brandkast voorover geworpen, den achterwand afgescheurd en zich op deze wijze meester gemaakt van f 400 aan con tant geld. O die drank I Een Gemeenteveldwach ter in TietjerkBteradeel (Fr.) zag iemand bedelen, arresteerde hem en het bleek te zijn J. de V. vroeger onderwijzer te Beets en te Appelscha en daarna hoofd der school te Wachtum (Dr.) Hy was pas uit de ge vangenis ontslagen, na daarin wegens dief stal van een jas één jaar doorgebracht te hebben. Enkel door den sterken drank is hij zoo diep gezonken. Katten en ooievaars. Ben gevecht tus- schen ooievaars en katten had dicht bij Hannover op een boerenhoeve plaats. Sedert 5 jaar bevond zich op het dak eener boer derij een ooievaarsnest. Dezer dagen was een kat naar het dak geslopen en lag spoedig in de warme voorjaarszon zich in het nest te koesteren. In de nabijheid van het nest zat een groote kater. Op dit oogenblik naderde een ooievaarspaar. De vrouwelijke ooievaar vloog eenige malen om het nest heen en ging vervolgens op den rand itaan. De kat verroerde zich niet. Papaooievaar zweefde op eenigen afstand boven het huis. Plotseling schoot hy pijlsnel naar beneden op de kat in het nest. Hst dier schreeuwde luid, sprong in de hoogte en weerde de aanvallen van den ooievaar met haar pooten af. De kat wilde den ooievaar de oogen uitkrabben, maar deze werd dapper ter zjjde gestaan door zijn wijfje. Op een gegeven oogenblik pakten de beide vogels de kat beet en wilden naar boven vliegen. Op het gemauw schoot nu de kater toe. Het groote en sterke dier sprong den ooievaar in den hals, sloeg zijn klauwen in kop en hals en beet als een razende om zich heen. De aanval duurde slechts kortspoedig rolden kater en ooievaar van de nok van het dak in de gootsteen. De kat was inmiddels gevlucht en mama ooievaar vloog bij de nadering van den kater weg. Zoowel de kater als de mannelijke ooievaar bloedden uit vele wonden, de kat was een oog uitgepikt. De beide vogels vlogen den volgenden dag eenige malen om het huis, maar daarop verdwenen zy om op een veiliger plaats een nest'op te zoeken. Ongelukkig. Een 75 jarig kleermaker, v. S., uit Delft, werd Donderdagmiddag op de spoorbaan naby Delft gevonden met een gapende wonde aan het hoofd en liggende met het hoofd tegen de rails. Nadat in de verbandkamer der Nederl. Gist- en Spiritus fabriek het eerste verband was gelegd, werd de man naar het gasthuis te Delft vervoerd. De man gaf op, door eene duizeling gevallen te zyn, maar hoe hij op de spoorbaan kwam, kon hjj niet ophelderen. De man is niet buiten levensgevaar. Vrijdagmiddag is er in de ijzergieterij Vulcaansoord bij Doetinchem een droevig ongeluk gebeurd. Bij het rangeeren van waggons, die ter vulling aan de fabriek stonden, had de werkman K. het ongeluk met zijn hoofd tusschen de buffers te geraken, waardoor dit ingedrukt werd en de hersens kwamen bloot te leggen. Dr. Brunt uit Ter- borg en dr. Blommers uit Doetinchem ver leenden de eerste geneeskundige hulp, waarna de ongelukkige naar Arnhem werd vervoerd. Men vreest voor zijn leven. Toen Vrijdagmiddag te Oudenbosch de werkman A, B., met een kruiwagen straat- steenen uit een schip in de haven alhier, loste, viel hy ongelukkigerwijze van de loop plank, zoodat hij in het ruim terecht kwam. Daarby kreeg hij den kruiwagen met steenen op zijn lichaam, waardoor hij in- en uit wendig zwaar gewond werd. Met drie ge broken ribben en met bloed bedekt, ie hy naar het gasthuis vervoerd. Een slimme hond. De Fransche politie hond «Lion« heeft weer van zich doen spre ken. In het station van Arcueil werden gedurig diefstallen bedreven, en de dader kon maar niet ontdekt worden. De commis saris van politie nam nu «Lion< mee en wandelde met hem het station rond. Zoo kwamen ze ook langs een gesloten waggon. Aan de gesloten wagens dacht de commissaris niet, evenmin als de andere beambten, maar onze schrandere >Lion< wel. Hy snoof er eens aan, bromde, besnuffelde hem in het rond en blafte, blafte, zette een vervaarlijke keel op. De commissaris kwam naderbij, treinbeambten liepen nieuwsgierig toe, maar... in een gesloten waggon kan geen dief zijn, meende iedereen. Toen evenwel >Lion< niet ophield met blaffen en werkelijk woedend te keer ging, haalde men sleutels en ontsloot men de ijzeren deur. En jawel, tegen den commissaris aan, tusschen de ver baasden beambten door sprong een man. De man zette het verbazend op een loopen, maar >Lion< nu ook. De hond zette den dief ach terna, greep hem by een been, wierp hem om en hield hem vast tot eenige heeren zich mees ter hadden gemaakt van den uitbreker, die een bekende en gevaarlijke dief bleek te zijn. Om het voordeel. Men schrijft uit Fries land Door de ondervinding hebben de landbou wers in de Friesche wouden geleerd, dat wei land financieel voor hen vrij wat beter is dan bouwland, en het gevolg daarvan is, dat hoe langer hoe meer de bouw- in wei landen worden veranderd. De melk der koeien, het mesten en aanfokken van vee brengen vry wat meer geld op dan de vruchten van de bouwakkers, waarbij nog komt, dat het bemesten en omploegen van den grond, het poten, zaaien, wieden, schoffelen en oogsten der vruchten veel meer banden en geld eischen dan de weilanden, terwijl men bovendien gevrijwaard is voor de risico van den oogst. Een gevolg hiervan is, dat vele landbouwers van lieverlede hunne knechts afschaffen, Omdat ze het werk, uitgezonderd in de >on getfid" (hooiing) nu met eigen volk kunnen doen, waardoor het loon en de kost der knechts worden uitgespaard. Er zijn onder scheidene boeren, die reeds zooveel bouw in weiland hebben veranderd, dat zij niet meer hebben overgehouden dan ze voor eigen gebruik tot het verbouwen van aardappelen, erwten, boonen enz. noodig hebben. Uitbarsting. De Vesuvius is sinds enkele dagen weer roerig. De bevolking der dorpen op de hellingen van den vulkaan vreest, dat een nieuwe gevaarlijke periode van den vuurberg in aantocht is. Verdronken 1 Te Sondel (Fr.) is het 2 jarig zoontje van G. B., eenige oogenblik- ken aan de waakzaamheid der moeder ont snapt, in een waterplas verdronken. In Bergen (Friesland) viel in een on bewaakt oogenblik een kind van den land bouwer K. S. in een sloot en werd na eenige oogenblikken daaruit opgehaald. Benoemd. De Z.Eerw. Pater A. Frinzen S. J. te Oudenbosch is benoemd tot directeur van het retraitehuis te Venlo. Alkmaar. GEBOREN17 April. Adrianus Johannes, z. van Albertus Johannes Dekker en Marytje van Schagen. 18 diie. Cornelis Johan, z. van Johan Ooyevaar en Bijtje Vredenburg. 19 dito. Geertruida, d. van Josephus Oornelis Koreman en Dorothea Balvers. Anna Jo hanna, d. van Johannes Roos en Anna Pesser. 20 dito. Petrus Martinus, z. van Jacobus Bel en Adriana Anna Alida Schouten. 21 dito. Maria Petronella, d. van Theodorus Petrus de Swart en Agatha Johanna Koppers. 19 dito. Pieter, z. van Laurens Schagen en Maartje Buis. ONDERTROUWD: 16/17 April. Johannes Gerardus Termaat alhier en Maria Hopman te Egmondbinnen. Peter Antoon Hubert Gielen alhier en Bertha Schenk te Nieuwe Niedorp. Petrus Schut te Akersloot en Elisabeth Hoek te Heerhugowaard, onl. alhier. Petrus Dekker te Limmen en Aafje Dekker, alhier. Leonard Maria de Fouw alhier en Johanna Gesina van den Berg te Utrecht. GETROUWD: 22 April. Arie Korver, Wedn. van Alexanclrina Corino en Wilhelmlna Cor nelia Anthonia Briefjes Koetsveld, wed. van Jacob de Groot. OVERLEDEN; 18 April. Clasina Aghina, 65 j. Anna Petronella, d. van Izaak Fredriks en Antje Bijvoet, lj. 19 dito. Geertje Akkerman, wed. van Klaas Zeeman, 74 j. Hendrik, z. van Nicolaas Schot en Geertje de Jager, lm. 20 dito. Pietertje, d. van Dirk Kloosterboer en Marytje Smit, 9 j. 22 April. Hendrikus Hermanns Jansen, 23 j. Uitgeest. GEBOREN11 April. Maria Anna, d. van Johannes Berkhout en Jannetje v. d. Laan. ONDERTROUWD: Simon Velserboer, wedn. van Guurtje Al, en Jansje Gaal, wed. van Nicolaas de Leeuw. GETROUWD12 April. Lucas Daniel Beumer en Antonia Elizabeth Kuit. Jacob Ooms eu Elisabeth Smit. OVERLEDENAndries Visser Gerritszoon, echtg. van Neeltje Bakker, 68 j. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken G. West, aannemer te Enkhuizen. Curator mr. P. C. Reering. J. Ekkerman, schipper te Venhuizen. CuratorE. Ruyter. Vernietigd E. van der Horst, caféhouder te Heilo. Geëindigd J. Blaauboer, timmerman en aannemer te Egmond aan Zee. Corr. Heilo. Dat is een advertentie en geen bericht I De Redactie. ALKMAAR, 22 April. Op de jaarlijksehe Paardenmarkt vverdeu aange voerd 173 stuks. De prijzen varieerde van f 70 tot 450 PURMEREND, 21 April. Aangevoerd 38 Runderen, waaronder 38 vette /"0.60 a 0.75 p. K.G., prijshoud. matig, 0 m. eng. koeien f 0a 0prijshoud. matig, 3 atieren, 151 vette kalveren f 0.70 a 0.90 p. K.G., matig, 684 aucht. f 8 a 23, matig, 24 paarden, 731 schapen f 18 a 25.00 en 0 overhoudera f 0— aOde ie prijah. matig, 177 vette varkens 45 a 49 et. p. K.G. matig 34 magere id. f 18 a 24.00, atng, 322 biggen f 6 a 10.matig. mand appelen f 0.00 a 0.00. mand peren f 0.00 a 0.00 ganzen f 0.a 0.00. Kleine Kaas f 28.00, Middelbare f22.00, aange voerd 89 stapels. 1229 kg. boter f 1.15 a 1.25, per kilo, Xipeieren f 8.a 3.40, eenden dito 3.60 per 100. Öp de eierenmarkt werden verhandeld, 1800 kievits eieren tegen 12 a 13 ct. per stuk. Alg. R. K. Prop.-club „St. Petrus". De leden worden herinnerd aan de ver gadering van hedenavond, Woensdag 22 April, in het lokaal van den heer Mooi, Ohoorstraat. 81/, uur precies. Opening. Notulen. Installatie nieuwe leden. Med. Statuten en Reglement. Med. Commis sies. Besp. R. K. Spotblad. Prop. voor nieuwe leden. Rondvraag. Sluiting. Dringend wordt tijdige opkomst verzocht. Zaterdag 25 April, des avonds 8 uur, jaarvergadering van het onvrijwillige werk- loozeDfonds »8t. Dominicus», bij den heer N. Conijn aan den Dijk. 1. Verslag van den Secretaris en Pen ningmeester. 2. Verkiezing van 4 bestuursleden wegens periodieke aftreding, namelijk Voorzitter, 2e Secretaris, le Penningmeester en 2e Com missaris, waarvan Voorzitter en le Penning meester niet herkiesbaar zijn, en le Secretaris die bedankt heeft als bestuurslid. 3. Herziening van het Reglement. Aan de boeten zal streng de hand worden gehouden. Zondag 26 April vergadering der Afd. Uitgeest van den N. R. K. Volksbond, des avonds 7 uur, by den beer G. Smit. Toegang voor alle Katholieke mannen boven de 16 jaar. BehandelingArbeidscontract. Opkomst gewenscht. Zondag 26 April sluiting der Lees bibliotheek. Zij, die nog boeken onder hun bereik hebben, worden verzocht die op dien dag terug te brengen. R. K. Volksbond Krommenie. Zondag 26 April, 's avonds 7 uur, bij S. Waagmeester, Bondsvergadering, waaronder verkiezing Centr. Raad, verslag der onder wijzers van de beide cursussen, enz. Op den lsten Mei a.s. hopen onze geliefde Ouders SIMON VAN DEE PEET Dz. w 62 C0MELI& MORSCH Ad., hunne 25-jarige Echtvereeniging te herdenken. Hunne dankbare Kinderen, THEODORUS, fr. wlllebrordus. ALIDA. ADRIANUS JACOBUS. MARIA, Religieuse. JOHANNA. JOHANNES. MARIJTJE. CORNELIS. Heiioo, 22 April 1908. |iQ^)fl^w-^^^jC^nraiQQg1^yw-ïin^>n^yinn(innfï| Op den lOden Mei hopen onze geliefde Oom en Tante JOHANNES VERDUIJN en MAARTJE MORSCH, hunne 40-jarige Echtvereeniging te herdenken. Hunne dankbare Neven en Nichten. Heiioo, 22 April 1908. Op den 26 April e.k. hopen onze geliefde Ouders, Behuwd en Grootouders CORNELIS VAN DER LAAN en PETRONELLA VAN DER PARE, hunne 40 jarige Echtvereeniging te gedenken. Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen, E. VAN DER LAAN. J. VAN DER LA AN-de Wit 4 en Kinderen. J. PLAK. A. PLAK—van der Laan en Kinderen. A. ZUIDERVAART. A. M. ZUIDERVAART— van der Laan en Kinderen. JOANNA VAN DER LAAN. Assendelft, i qq Harenkarspel, J APm1 1908' Gevraagd wegens huweljjk der tegenwoordige, een degelijke bij P. v. d. ENG, Uitgeest. gevraagd, niet beneden 16 jaar, bjj J. P. WAGENAAR, Laat A 103. Gevraagd een AdresKRAAKMAN, Steenenbrug. TE KOOP een voor de tweede maal bij C. KAPTEIN, Nieuwpoortsiaan, Alkmaar. TE KOOP: 2 beste gebruikte BOERENWAGENS, 2 dito BAKWAGENS, 1 SPORTKAR voor Hit of Paard, 1 platte MELKWAGEN voor hond, 1 nieuwe SPIEL- of KAAS WAGEN met garantie, bij A. LIGT- HART, Schagerbïug, (Zijpe). De ondergeteekende bericht door deze aan zijne geachte cliëntèle, dat bij zijn heeft overgedaan aan den Heer P. C. MOOIJ, betuigt zijn hartelijken dank voor de genoten gunst en durft zjjn opvolger in ieders gunst aanbevelen als een bekwaam vakman. 't Welk doende, Waarland, 21 April 1908. In verband met het bovenstaande neemt ondergeteekende de vrijheid, zioh als Timmerman aan te bevelen, hopende door net en degelijk werk een ieders gunst waardig te mogen worden, 't Welk doende, Waarland, 21 April 1908. aanstekers en Electr. Zak-lantaarns weer ontvangen. De allernieuwste Sigaar-aanstekers alleen verkrijg baar bij PEDROLI, Langestr. 104, Alkmaar. bij C. DE GOEDEEgmond aan de Hoef Een prachtig en ruim aan de Zaadmarkt, 3 gulden per week. Te bevragen bij C. EEKEN, Oude gracht. TE KOOP, met overname van benoo- digd materiaal, o.a. solide Draaibank. Te bevragen Oudegracht No. 278. meer en daarom kocht men een nieuwe BOEKENTASGH bij W. N E D E R- K O O R N, Langestraat A 11, daar was groote sorteering en ze waren goedkoop TJE HOOP: Te bevragen bjj K. PRAAT Jbz., Schoórl. TE KOOP: met negentien rollen, goed spelende, voor 8 gulden. Adres: P. SLUIS, p.a. Jn. POLLE, Schoor l. beschikbaar op hypotheek tegen billjjke rente en voorwaarden, zoowel van parti culieren als banken. Brieven fr. lett. M, bureau dezes. beveelt zich beleefd aan tot het plaat sen en bezorgen van gelden op hypo theek tegen billijke voorwaarden. liAAT 53, is dagelijks verkrijgbaar eerste kwaliteit versob geslacht in grootste en goedkoopste keuze bij PEDROLI, Langestraat 104, Alkmaar. op Donderdag 23 April 1908, v.m. 10 uur, van Pianino's, Salon Eet- en Slaapkamer- en Kantoormeubelen, Kleeden, Gordijnen en Bedden, Glas-, Porcelein- en Aarde werk, Gouden- en Zilveren voorwerpen, 20.000 Sigaren en kisten Tabak, 10.000 rol Behangselpapier, enz. enz. Yooraf verkooping van Steigerhout, Steigertouw en Deelen, 2 nieuwe Kippen hokken met Ren, Afbraak en grove Meubelen op bet Hof. AMOUREUS, Deurw, - -

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1908 | | pagina 3