KORTE VERHALEN VOOR COMMlffiEKINDEREN. Gemengd Nieuws. Oplossing van Raadsel No, 9; MARIABEELD. ™- RAADSEL No. 10. LANGENDJJK (N -Scharwoude). Zondag 's morg. 7 uur H. Mis met onder richting 10 uur Hoogmis met Preek 's midd. 2l/j uur Vespers 's avonds 6 uur Maria-Lof met Predikatie. Dinsdag, Donderdag en Zaterdag 's avonds 7 uur Lof, w.o. de Meimaandoefeningen. Donderdag 's morg. 8 uur H. Mis. Zaterdag 's morg. 7 uur jaarl. H. Mis voor Jacob Meiten's midd. van 4 uur af gelegenheid om te Biechten. WARMENHUIZEN. Zondag 'smorg. 7 uur Vroegmis; 91/, uur Hoogmis's midd. 1 uur Catechismus 2 uur Vespers met Rozenhoedje. In de week de H.H. Missen om 8 uur. Dinsdag 's avonds 7 uur Lof met Rozen hoedje. Donderdag 's avonds 7 uur Lof met Rozenhoedje. Zaterdag 's namidd. van 3—8 uur ge legenheid om te Biechten 's avonds 7 uur Lof met Rozenhoedje. UITGEEST. Zondag 'smorg. 71/, uur H, Mis tot zekere intentie91/s uur Hoogmis voor de Ge meente 's midd. 1 uur Catechismus2 uur Vespers met Rozenhoedje. Maandag 's morg. 9 uur H. Mis voor Maartje Schee en Nicolaas Meijne. Dinsdag 's morg. 9 uur H. Mis voor bruidegom en bruid. Woensdag 's morg. 9 uur H. Mis voor Florentius Fyburg en Catharina Boots. Donderdag 's morgens 9 uur gez. H. Mis voor bruidegom en bruid 's avonds 7 uur Lof met Rozenhoedje. V r 3 d a g 's morg. 9 uur gez. H. Mis ter gelegenheid eener 25 jarige Ëchtvereeniging. Zaterdag 's morg. 9 uur jaarl. H. Mis voor Petronella Lute, hvr. van G. v. d. Eng 's namidd. 4 uur Biechthooren 's avonds 7 uur Lof met Rozenhoedje. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien de Z.Eerw. Pastoor. In den Heer overleden Jacoba Bergwever, wed. Jan Rijs, en Willem Duindam. SCHAGEN. Zondag 's morg. 7 uur H. Mis91/a uur Hoogmis; 's midd. l'/2 uur Catechismus; 21/j uur Vetpers 's avonds 7 uur Mei maandoefening. Maandag, Woensdag en Vrijdag 's avonds 8 uur Meimaand oefening. D i n b d a g 's morg. 9 uur gez. H. Mis ter gelegenheid van een 25-jarig Huwelijk. Woensdag 's morg. 8 uur gez. H. Mis. Donderdag 's avonds 7 uur Lof en Rozen hoedje. Zaterdag 's avonds 7 uur Lof en Rozen hoedje. Heer Willem Gaal en overl. fam. 2e H. Mis voor Engeltje Eroon en familie. Dinsdag le H. Mis tot zekere intentie 2e H. Mis voor de ziel van zaliger Ger- truda Kerssens, echtg. van Nicol. Kramer. Woensdag le Jaargetijde voor Klaas Jansz. Al2e H. Mis voor Klaas Gerrz. Kroon. Donderdag le Jaargetijde voor Maartje Heyne 2e Jaargetijde voor Elisabeth v. d. Laan. V r ij d a g le H. Mis voor Jan Ez. Kramer en Grietje de Jong2e H. Mis voor Petronella Berkhout (lid der vereen. 33, afd. X)'s avonds 7 uur Lof en Rozen krans. Zaterdag le H. Mis voor overl. ouders van bruid en bruidegom 2e H, Mis voor bruid en bruidegom. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien Netje Proost, Maartje Boon, echtg. van Piet Bierman, Freek Rot. WORMERVEER. Zondag 'smorg. 71/, uur H. Mis; 10uur Hoogmis 's midd. 2 uur Catechismus 3 uur Vespers. Maandag, Dinsdag en Woensdag 's morg. 8 uur de H. Mis. Donderdag 's morg. 8 uur gez. H. Mis 's midd. 12 uur Catechismus 's avonds 7 uur Lof. V r ij d a g 's morg. 8 uur H. Mis's midd. 12 uur Catechismus. Zaterdag 's morg. 8 uur H. Mis.'s midd. 12 uur Catechismus. lederen avond, uitgezonderd Zondag en Don derdag, ten 7J/j uur Meimaandoefening. LIMMEN. Zondag 's morg. 7 uur H. Mis 91/! uur Hoogmis 's midd. 1 '/s uur Catechismus 's avonds 7 uur Maria Lof met Preek. In de week de H.H. Missen om 8 en 81/, uur. Dinsdag 's morg. 9 uur gez. Bruidsmis. Donderdag 's avondB 7 nar Lof ter eere van het H. Sacrament. Zaterdag 's namidd. van 47 uur ge legenheid om te Biechten. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien Agatha Swart, Henricus Admiraal en Jcës de Winter. TUITJENHORN. Zondag, dag van Aanbidding, 's morgens 7 uur uitstelling van het Allerheiligste 91/1 uur Hoogmis 's avonds 7 uur Lof met Predikatie en Processie. Deze week de H. Mis ten 8 uur. Zaterdag 's midd. van af 4 uur gelegen heid om te Biechten's avonds 7 uur Lof ter eere van O. L. Vrouw van Lourdes, §|,waaronder de Meimaandoefeningen. hebben wjj van Maxentius en Cornelius niets meer te duchten. Plotseling stiet de patricische een kreet van afschuw uit en zich een weinig van hare gezellinnen verwijderend, bleef zij staan by de lijken van twee patriciërs. Het waren Cornelius en Aurelius. De beide vrienden, die onafscheidbaar waren bij alle schand daden en gruwelen, waren ook thans ver- eenigd in den dood. >Het lijk van den gemaal mijner moeder mag hier niet onbegraven blijven liggen», zeide Sylvia. Zoo sprekende nam zij den mantel van hare schouders en wierp dien over het lijk. Zij verwijderde zich nu en keerde weldra met twee slaven terug, die, in de hoop op een goede belooning, zich hadden laten vinden om de beide lijken te begraven. Niet ver van de keizerlijke villa werden de beide lijken aan den schoot der aarde toevertrouwd. Toen de beide slaven hun arbeid volbracht hadden, plukte Sylvia eenige herfstbloemen en legde ie op het graf van hen, die haar gedwongen hadden uit het paleis haars vaders te vluchten. XV. VREUGDE EN DROEFHEID. Het kruis, dat uit de sombere gewelven der catacomben thans heerlijk schitterde in het gouden licht der zon, was in 't openbaar Rome binnengevoerd. Door deze overwinning nam het kruis triomfeerend bezit van de paleizen des keizers, en Constantijn, die door de hulp van het kruis de overwinning be haald had, ging openlijk den bisschop van Rome, Melchiades, den plaatsbekleeder van Christus en opvolger van Petrus, zijne hulde brengen. De tempels der valsche goden werden gesloten, de heidenBche priesters sidderden voor Constantijn, die zelfs geweigerd had het Kapitool te bezoeken. De christenen daarentegen waren buiten zich zelf van vreugdezij dankten luide de oneindige goedheid Gods, die nu eindelijk door een schitterende zegepraal het drie eeuwen lang vertreden en vervolgde chris tendom verheerlijkte. Sylvia had in haar paleis hare moeder wedergevonden en met onbeschrijfelijke vreugde haar in de armen gedrukt. Hoe wreed ook haar gemaal was, toch beweende Aemilia zijn treurigen dood. De Aethiopiër had de catacomben wederom verlaten, en keerde terug in het paleis zijner meesteres zijn vreugde kende geen grenzen. Aemilia ontsloeg de meesten harer Blaven, het eerst Polybiusonder het klein getal dergenen, die zij by zich behield, bevonden zich Dio en de kleine doofstomme, die Sylvia zoo oprecht beminde. Volkomen ware aller geluk geweest, als niet de gezondheidstoestand van Antonia angst en bezorgdheid gewekt had. Het arme kind verwelkte als een bloem, die voor den kouden adem des winds sid derend ineenkrimpt en ontbladert. Haar gelaat verbleekte meer en meerhaar aan staand einde kon niet meer verre zijn. Gesteund op den arm van Sylvia en op hare oude pleegmoeder, begaf zij zich het eerst naar het Atriumdaar luisterde z|j naar de verhalen van Dio, die haar van zijn verbanning uit z|]n vaderland verhaalde. De zieke wachtte haren dood met een bewonderenswaardig geduld afhaar pel grimstocht hier beneden was kort geweest, maar toch zag zij meermalen met verlangen uit naar haar eeuwig vaderland. Dikwerf richtte zy hare blikken ten hemel, en haar ziel scheen in zoete verrukking verslondenhet was of hare ouders of de engelen des hemels haar wenkten naar om hoog. Onbeschrijfelijk was de droefheid van Flavianus en Servia. De soldaat, die zijn zuster langzaam sterven zag, was ontroost baar; zelfs de woorden van Sylvia konden zyn smart niet verlichten. Doch wie het meest treurde was Dio ja men vreesde dat hij Antonia niet lang meer overleven zou. Op zekeren dag, toen Servia, Aemilia en Sylvia spraken van een reiB naar Sicilië, in de hoop dat het zachtere klimaat dezer provincie een gunstigen invloed op den toe stand der zieke zou uitoefenen, lag Antonia als gewoonlijk in het Atrium op een rustbed, luisterend naar het verhaal van Dio. Na langen tijd hare blikken ten hemel gewend te hebben, onderbrak zjj plotseling den Aethiopiër, nam de bloem die op haar borst lag, gaf ze aan den slaaf en zeide »Neem deze bloem, ik heb ze op verzoek van Sylvia geplukt, en wanneer ik er niet m8er zyn zal, wil dan mijner gedenken in uwe gebeden.» Dio antwoordde slechts met tranen. Onmerkbaar sloot Antonia de blauwe oogen, kruiste hare handen over de borst en zuchtte zacht alsof zy was ingeslapen. De Aethiopiër hield den adem in om haar niet te storen, h|j waagde het niet het minste geruisch te maken. Eindelijk werd hij be angstigd door de geheele onbewegelykheid van het kind, die hem niet meer natuurlijk toescheen. Hij kon zich niet langer meer inhouden, en zacht greep hij de hand van Antonia... zij was reeds koud. Door de hevigste smart aangegrepen, begon hjj Antonia luide bij haar naam te roepen... geen antwoord-., haar engelreine ziel was ten hemel gestegen. Den volgenden dag was het heidensche Rome voor het eerst getuige van een christe lijke begrafenis. Door de straten der stad begaf de lijkstoet zich opweg naar het Ooe- meterium van Calixtus. Met witte rozen was de ljjkbaar versierd om aan te duiden dat een jeugdig kind ten grave werd gedragen. Twee patricischen in rouwkleederen, een vrouw, gebogen door ouderdom en smart, een jonge soldaat, een Aethiopiër, een verwelkte bloem met zijn tranen bevochtigend, en een groote onafzien bare menigte van christenen volgden de lijkbaar. Toen men aan de Porta Capena gekomen was, kwam een schaar ruiters den lijkstoet tegemoetaan hun hoofd reed Constantijn. De keizer steeg van het paard, ontblootte het hoofd, mengde zich onder de menigte en begeleide het lijk naar de catacomben. Een jaar na den vroegtijdigen dood van Antonia vierde men het huwelijk van Fla vianus en Sylvia. Met toestemming harer moeder had Sylvia niettegenstaande haar hooge geboorte willen huwen met Flavianus, door Constantijn in den ridderstand verheven. Aemilia en Servia leefden beiden nog lange jaren in het paleis van Sylvia. Dio, zwijgend, altijd treurig, bleef, zjj het ook niet als slaaf, in den dienst der patri cische, die hem als een vriend behandelde. Voor het eerst na twee jaren kwam weder een glimlach om z|jn lippen, toen men in zijn armen een kindje, den zoon van Fla vianus en Sylvia nederlegde. Met geheel zijn hart begon de Aethiopiër dit kind lief te hebbenhij meende in diens gelaat te herkennen zjjne dierbare afge storvene dikwerf sloot hij met verrukking het kind in zijn armen en leerde het, den vinger naar den hemel wjjzend, voor het eerst stamelen den naam «Antonia!» VI. Lieve kinderen, er is door u allen vandaag een groot werk gedaan. Morgen begint weer uw kinderspel. Voor hoepels en springtouw en ballen hebt gij dan geen handen genoeg. Vóórdat het licht echter ten avond daalt, wil ik u nog kort verhalen van de kleine Mientje. Dat hupsche ding, hoe moe vau 't spelen ook, gaat nooit naar bed vooraleer pa en moe haar hun kruisje gegeven hebben. En vergeten pa en moe soms het te doen, dan komt ze in haar taal, met paaien en aaien, het stelen. Als ze het kruisje gekregen heeft, dan wipt ze vlug heen naar boven, schuilt achter het gordijn en gaat Blapen, want haar oogen zjjn moe. Met dat kruisje, lieve kinderen, wordt zooveel gedaan, zooveel gezegd en beteekend, veel meer, dan gij misschien ooit geweten of begrepen hebt. Met dat kruisje wordt hetzelfde gedaan, als waarmee de priester de menschen naar huis stuurt, nadat hij gezegd heeftGaat heen, de Mis is uit. Dan, wanneer de priester met het kruis zegent en de menschen het kruisteeken maken, wordt met dat kruis onbreekbaar een band vastgemaakt, die ook om de allereerste chris tenen vast te maken diende. Zoo ook, wanneer de hand van vader en moeder het hoofd der kleinen kruisteekenend aanraakt, geschiedt het om een band vast te maken, veel meer dan een vriendenband, ook niet alleen een band tusschen ouder en kind, maar een onbreekbare band tusschen christenen. En zoo wil ik ook vandaag van u afscheid nemen, lieve kinderen, u het kruisje gevend. Kort verhaald is kort gedacht en vaak ook kort gebeden. Mocht een mijner korte ver halen een goede gedachte in uw gèlieugen of een goed gebed uit uw hart hebben ge streeld, dan ware genoegzaam antwoord gege ven op de vraag, waartoe die korte verhalen gediend hebben. En al kennen wij mekaar niet, zeker is tusschen ons een band vast gemaakt, onbreekbaar, zoodat wjj elkaar liefhebben en voor elkaar biddenGod beware 't lieve kind, hemelsblauw en zomer- wit, zooals het was op den eersten H. Communiedag. Bidt allen nu ook voor mij één Wees gegroet. ALKMAAR. Parochie van den E. Laurentius. Zondag 's morgens en 8 uur stille H.H. Missen; 10 uur gezongen Hoogmis; 's midd. 2 uur Catechismus 3 uur Ves pers 'b avonds 6 uur Lof met predikatie ter eere van het Onbevl. Hart van Maria voor de bekeering der zondaren. Maandag 's avonds 8 uur Maria-Lof met Predikatie. Dinsdag 's morg. 9 uur gez. Jaargetijde voor Cornelis Stadegaard 's avonds 8 uur Maria-Lof met Rozenhoedje. Woensdag 's avonds 8 uur Meimaand oefeningen met gezangen. Donderdag 's morg. 9 uur gez. H, Mis ter eere van het H. Sacrament en het H. Bloed van Mirakel's avonds 8 uur Maria Lof met Predikatie. V r ij d a g 's avonds 8 uur Meimaandoefe ningen met gezangen. Zaterdag 's morg. 9 uur H. Mis voor de leden der Broederschap het Onbevl. Hart van Maria enz.'s avonds 8 uur Maria-Lof met Rozenhoedje. Parochie van den H. Dominions. Zondag 's morgens 6, 71/s en 9 uur stille H.H. Missen; 10'/s uur Hoogmis;'smidd. 2 en 3'/j uur Catechismus; 3 uur Vespers; 's avonds 5 uur Congregatie. Maandag 's morg. 9 nur gez. Uitvaart voor Sibilla Brinkman, geb. Mulder. Dinsdag 's morg. 9 uur gez. H. Mis ter eere van den H. Antonius. Woensdag 's morg. 9 uur gez. H. Mis tot zekere intentie met Veni Creator 's avonds 7 uur Congregatie. Donderdag 'e morg, 8 uur Uitvaart voor Johanna Klein, als lid der H. Familie. Verder geheel de week, behalve Zondag en Woensdag, 's avond ten 8 uur Lofgezangen en Rozenhoedje ter eere van de H. Maagd. A.s. Dinsdag ten 12 uur Catechismus voor de meisjes en Vrijdag ten 12 uur voor de jongens die bet volgend jaar hunne 1ste H, Communie zullen moeten doen. Maandag ten 12 uur voor de meisjes en Donderdag ten 12 uur voor do jongens van 9—11 jaar en Zaterdarg ten 12 uur voor de eerstbeginnenden. Woensdag ten 12 uur voor de meisjes die dit jaar hunne lste Communie deden en ten 31/s uur voor de meisjes die zulks het gepasseerde jaar gedaan hebben. Des Zondags ten 12 uur voor de jongens van dit jaar en ten 31/3 uur voor de jongens van het gepas seerde jaar. Zondag 24 Mei a.s. St. Joseph Club, Afd. A 9 uur Afd. B IO'/q uur Afd. O 71/, uur HEILO. Zondag 's morg. 7 uur H. Mis met onder richting 9l/j nur Hoogmis met Predikatie 'smidd. I1/, uur Catechismus; 2,/j uur Vespers, waarna het Rozenhoedje zal wor den gebeden voor Henricus Houtenbosch, als lid van de Broedersch. van den Lev. Rozenkrans 's avonds li1/^ uur Meimaand- Lof met Predikatie. Maandag, Dinsdag, Vrjjdag en Zaterdag de H.H. Missen ten 71/i en 8T/S uur. Maandag 'smorg. 9 uur H. Mis, opge dragen door kapelaan J. A. Annegarn voor de pelgrims uit Bovenkarepel's namidd. 2 uur Lof. Woensdag 's morg. 71/» uur Jaargetijde voor Apbra Lakenmans, geb. Vlaar9 uur gez. Maandstond voor Johanna de Waard, geb. Kos 's avonds 7 uur Meimaand Lof. Donderdag 's morg. 71/ï uur H. Mis 8V9 uur Huwelijksplechtigheid. Zaterdag 's namidd. van 4 uur af ge legenheid om te Biechten 'a avonds 7 uur Meimaand Lof. Op gewone dagen de Catechismus, behalve die van Woensdag, welke deze week zal worden gehouden Zaterdag 11 uur v.m. Zondag a.s. feest van MariaBijstand der Christenen. BERGEN. Zondag 's morg. 7 uur Vroegmis 9 '/i uur Hoogmis 's midd. 1 uur Catechismus 2 uur Lof met Mariavereering. Maandag en Zaterdag de H.H. Missen om 7 en 8 uur. Van Dinsdag tot en met Vrydag maar één H, Mis, en wel om 8 uur. Donderdag 's avonds 7 uur Lof met Mariavereering. Catechismus voor de grooten op Maandag en Vrijdag. Voor de kleinen op Maandag en Zaterdag. Gelegenheid tot Biechten Zaterdagmiddag van af 4 uur. EGMOND AAN ZEE. Zondag, 4e Zondag na Paschen, 'e morg. 7 uur H. Mis; 9l/s uur Hoogmis; 2 uur Vespers; 'savonds 6 uur Congregatie. In de week de HH. Missen ten kwart over acht. Woensdag 's avonds 7 uur Lof ter eere van den H. Joseph. Zaterdag 's midd. van 3—4 en van 5-7 uur Biechthooren 's avonds 61/, uur Lof met Rozenkrans ter eere van Maria. Gedurende de Meimaand iederen avond 7 uur Mei-oefening. EGMOND-BINNEN. Parochie van den E. Adelbertus. Zondag 's morg. 7 uur Vroegmis; 91/j uur Hoogmis 's midd. 1 uur onderrichting in de Bijb. Gesch.2 uur Meimaand-Lof met Rozenhoedje voor de Communiekinderen. Dinsdag, 6de der 9 Dinsdagen ter eere van den Antonius van Padua, 'smorg. 9 uur gez. H. Mis tot intentie eener huwelijks inzegening 's avonds ö'/j uur Lof ter eere van den H. Antonius van Padua. Woensdag, lste H. Communie der kin deren, 'smorg. Ö1/3 uur H. Mis 87a uur pl. Hoogmis. Onder de H. Mis de Geloofs belijdenis. 's Midd. 2 uur pl. Vespers, onder welke de hernieuwing der Doopbeloften en toewijding aan de H. Maagd, daarna de lofzang van dank Te Deum laudamus. Donderdag 's morg. 9 uur 2e H. Mis als Maandstond voor de ziel van zaliger de wed. Geertrüida Lingerak, geb. Van Duin. A.s. Zondag feestdag der Allerh. Maagd, onder den eeretitelMaria, hulp der Christenen. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien Sibylla Dekker, geb. Klaver, de wed. Adriana de Waard, geb. Madder. In den Heer overledenWed. Geertrüida Lingerak, geb. Van Duin, en Joannes Kleverlaan. HEER HUGOWAARD. Zondag 's morgens 7 uur H. Mis voor de Parochie; 10 uur Hoogmis voor een overl. moeder 's midd. 11/J uur Catechismus 21/j uur Lof. Maandag 's morgens 8 uur H. Mis voor S. A. de Klerk9 uur H. Mis voor de wed. Kieft. Dinsdag 's morgens 8 uur H. Mis voor N. Hoogeboom9 uur Bruidsmis. Woensdag 'b morgens 8 uur H. Mis voor W. Offringa en G. Appel mann9 uur H. Mis voor Tr. Veldman. Donderdag 's morgens 8 uur H. Mis voor Jan Dekker 9 uur H. Mis voor C. Konijn. V r ij d a g 's morgens 8 uur H. Mis voor S. Kos en G, v. Egmond 9 uur H. Mis K. Bruins en Tr. v. Diepen. Zaterdag 'smorgens 8 uur H. Mis voor overl, ouders81/, uur H. Mis voor J. Bijvoet en Gr. Schermerhorn. Dinsdag en Vrijdag Lof. Geen Catechismus Dinsdag begint de Novene voor de le H. Com munie der kinderen. KROMMENIE. Zondag 's morg. 71/s uur H. Mis voor de Parochie 10 uur Hoogmis voor Jan Koning als lid der Westlandsche Processie Na de Hoogmis de Catechismus 's midd. 2'/j uur Vespers. Maandag 's morg. 8 uur H. Mis voor overledenen 81/1 uur H. Mis voor Petrus Joannes van Gelderen als lid der West landsche Processie. Dinsdag 's morg. 8 uur H. Mis voor Brechtje Olie 8l/x uur H. Mis voor de overledene familie Hazenberg. Woensdag 's morg. -8 uur H. Mis voor overledenen 81/, uur H. Mis voor Willem Noom en echtgenoote. Donderdag 'smorg. 8 uur H. Mis voor overledenen 81/., uur H. Mis voor Slmon Brantjes en echtgenooten. V r ij d a g 's morg. 8 uur H. Mis voor overledenen 81/, uur H. Mis voor zekere overledene. Zaterdag 's morg. 8 uur H. Mis voor den Z.Eerw. Heer VoortmansSl/X uur H. Mis voor Anna Duin's midd. van 4—8 uur Biechthooren. Dinsdag, Donderdag en Zaterdag, 's avonds 7Va uur Lof ter eere van de H. Maagd. Maandag, Vrjjdag en Zaterdag Catechismus. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien Gerardus Klein. In den Heer overledenTheodorus Oome. ASSENDELFT. Zondag vroegdienst Jaargetijde voor de ziel van zaliger Grietje Tjipjes, hvr. van Jac. Koning laatd. voor de Parochie 's midd. I1/» uur Catechismus 21/a uur Vespers. Maandag le E, Mis voor den W.Eerw. Ernstig ongeval. Bij Bocholt is een ernstig ongeval gebeurd. Terw|jl de trein, van Wezel komende, naderde, bevond zich op de rails een met twee paarden bespannen wagen, die door den trein werd aangereden. De koetBier kon zich nauwelijks redden. De beide paarden werden gedood en de wagen vermorzeld. Schadeloosstelling. Aan C. Vermeulen, wiens vrouw en kind b|j het spoorwegonge luk aan den Liebergerweg te Hilversum, den 2n November van het vorige jaar, op zulk een treurige wyze het leven verloren, is door de H. IJ. S. M. een schadeloos stelling toegekend van f 4800. Veel liefhebbers. Voor de betrekking van concierge aan het nieuwe gemeentehuis te Zeist hebben zich maar liefst ruim 200 sol licitanten aangeboden. Het baantje is dan ook een vette kluif. Er is nl. f 400 salaris aan verbonden. Ontploffing. In de koolmijnen van Mount Lockant, Pennsylvanië, heeft eene gasontploffing plaats gehad. Twintig mijn werkers zijn bedolven. Brand. Te Gendringh is de windkoren- molen van den heer H. totaal afgebrand door het omvallen van een lamp. De eige naar kon zich redden. Verwoest. Een vreeselyke cycloon heeft het Oosten van Nebracka geteisterd. Het is bekend, dat de halve stad Louisville is verwoest en dat er verschillenden z|jn gedood. Overreden. Te Hengelo is een driejarig kind van den kleermaker H. overreden door een houtwagen en terstond overleden. Lom-des in woord en beeld is gezonden aan M. Genet, Egmond aan Zee Nic. Hoogzaad, Zes wielen, Oudorp Mevrouw van Calker, Waalwijk. Goede oplossingen met bijvoeging van een 5 ets. postzegel worden ingewacht by G. SNOEKS, Egmond aan Zee. Mijn geheel bestaat uit 14 letters, wekt geestdrift onder Katholieken 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. en wordt gevonden door het lezen van de volgende ware gebeurtenis. Op een 12. 13. 14precies 8. 10. 11uur want ik ben een man van de 1. 6. 5. 9zal 7. 9gaan eten, 'tls vastendag. Wacht, nog eerst even de brief weg. O seldrement, daar heeft me de weerga van een 1. 2. 3mijn heer IQ ke gebakken 3. 5. 11. 14weggekaapt. Waar is ie, de vlegel Redden wat er te redden valt. De 1. 2. 3de straat op. Ik 4. 5. 6'm achterna. Weg is ie. 't Was voor me een eohte ongeluks 12. 13. 14 OPLOSSING - NAAM:Z ADRES: I

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1908 | | pagina 6