Firm ie lijs Broers, J. B. L SM Jr., Voor Kuikens. Heete tranen tiROOTK AKSLAÖT van EEKEN's itisaliawvirkiB, IrafitiiBêa tag. B. H. J. SCHOUTEN, Hoogst gevaarlijk Markt berichten. Advertent iën. Ieder rookt ze!!! Bureau Gemengd Nieuws. Officieele Berichten. Correspondentie. Burgerlijke Stand. Petrus Kraakman, in den ouderdom van 73 jaar. Uit aller naam: C. KRAAKMAN Pz. Het Zand, 18 Mei 1908. Broodbaféersleerling, Puik beste Aardappelen. Kooltuin 7, Alkmaar. Prijscourant voor CASTRICUM Zie dezen lagen prijscourant. C. EEKEN. GROVE RIJST, per 27» Kilo, 30 ot. GROVE BOEKWIJT per 5 kop, 45 Vraagt SLUIS' Ochtendvaeder, SLUIS' Zang- en Lijsterzaad, Ritsevoort A 18. Koningsweg 69, ALKMAAR, beslist beste en billijkste adres voor voor Chemisch, Technisch en Rfgikrechêmisch Onderzoek. Al» men weet, met welke moeilijkheden de directeur te kampen had, dan Btaat men ver baasd over de resultaten. Wanneer men doorgaat zich met zooveel luet en ijver te oefenen, dan zal ongetwij feld "Castricum's Mannenkoor» zich een goe den naam verschaffen. Van de gezongen liederen wenschen we in 't bijzonder te noemen Nacht, van J. Sepp, en Bede, van G. A. Heinse. Ze werden keu rig en met veel gevoel gezongen. Veel bijval werd ingeoogst metDa twist in het Zang College. Tot afwisseling werden een paar toóneel- stukjes ten beste gegeven «Jochem Stumpel als koning Herodes» en »Het inhalen van den nieuwen Burgemeester». Of ze in den smaak vielen De toeschouwers hebben ge lachen, gelachen dat hun de lever schudde. Uitgeest. In de Maandag gehouden Raads vergadering is benoemd tot hoofdonderwijzer de heer J. v. d. Vies te Krommeniedijk, Nrd.-Scharwoude. Uitslag van de Maan dag in het lokaal van den heer D. Stam gehouden aanbesteding van de christelijke school met onderwijzerswoning en een woon huis voor P. Verburg. School en schoolhuis, begrooting f 7.200. J. Selbergen f 10.706, Jb. Vlaming f 9119, Gebr. Groot f 8880, Gebr. v. Pelt f 8872, A. Timmerman f 8716, C. Bol f 8175, G. Beek f 8123, Jb. Zijp f 8099, 8. Veen f 8000, J. Leeg water f 7810, D. Gelder f 7770, S. Valman f 7670, D. Mienis f 7475, J. Bruin f 7425, Jb. Butsen f 7213, P. Boos f 7100, A. Hen sélman f 7019, A. Sleutel f 6847, P. de Geus f 6790, Gebr. Nap f 6770, P, Zuidschar woude f 6599. Het woonhuis, begrooting f 12.550. J. Selbergen f 15859, Gebr. v. Pelt f 14844, Jb. Vlaming f 14239, G. Beek f 14168, M. Hol man f 13680, A. Timmerman f 13375, S. Mettes f 12898, D. Gelder f 12140, A. Sleutel f 12000 P. de Geus f 11590, E. Moerbeek f 11253, Gebr. Nap f 10860, P. Zuidscharwoude f 10159. De gunning werd aangehouden. Langereis. Zondagmiddag passeerde hier de heer P. Silver met tW6e schapen, welke hij bij zijn vader K. Silver had gehaald. Bij de Oude Niedorperbrug kwam hij echter tot de niet aangename ontdekking, dat er een schaap was gestorven, doordat het touw om den hals te sterk was aangehaald. Warmenhuizen. Op de Vrijdag j.l. ge houden tulpen veiling, uitmakende de geheele kraam van den heer P, Trans, werden de volgende prijzen besteed, te verhoogen met 5 pCt. opgeld Murillo 434 regels f 146 Salvator Rosa 464 reg. f 86 Rubra Maxima 287 reg. f 86 Imperator Bubrorum 81 reg. f 28Vuurbaak 320 reg. f 205 Frederik Moore 289 reg. f 56 Rose Luisante 96 reg. f40; Le Matelas 1458 reg. f 988; Proserpine 79 reg, f 36. Het gewas stond buitengewoon sterk, er waren 767 nummers. Er werd niet voor kweeklust gekocht, zoodat de handel bijna uitsluitend in handen was van de han delaars. Flinke prijzen werden besteed, toch werd het meeste opgehouden. Schagen. In een vergadering alhier is een comité uit de gemeenten en polders, die belang bij den aanleg van de tram Den HelderSchagen hebben, gevormd. Tot be stuursleden werden gekozen de heeren P. Loopuit, voorzitter van den polder •Het Koegras» te Schiedam, voorzitter H. M. Th. Man, lid van den gemeenteraad te Zype, secretaris S. Krijnen,- lid van den gemeente raad te Den Helder, penningmeesterH. Krnisveld, dijkgraaf van den polder Callants- oog S. Govers, wethouder van de gemeente OallantsoogW. Vader, wethouder van de gemeente Schagen D. Brommer, hoofdinge land van Zijper en Hazerpolder. Krommenie. Zondag hield de B. K. Volksbond hare Encycliekmeeting, waarin Mgr. Konings als spreker optrad. Op de eerste plaats schetste de begaafde redenaar den toestand van de arbeiders gedurende de middeleeuwen, toen zij vereenigd in hun gilden en onder schutse der kerk in geloof, liefde en welvaart leefden. Daarna de richting van het ongeloof, dat in hoogere kringen ontstaan, doordrong tot de lagere standen, en een zedeloosheid met zich voerde die zich openbaarde in de Fransche revolutie, welke in hoofdzaak teg6n de Kerk was gericht. D9 gilden werden opgeheven, en onder de valsche leuze van vrijheid werd de arbeid in verkeerde banen geleid, waarvan schending van Zondagsrust, vrouwenarbeid en een loon regeling naar vraag en aanbod, de gevolgen waren. Hierdoor ontstonden er toestanden, waaruit het socialisme is ontstaan met zijn klassestrijd. Vervolgens zette de H.Eerw. spreker uit een, hoe in die benarde tijden Leo XIII met zijn encycliek Rerum Novarum het vereenigingsleven regelde op de grondslagen van waarheid en rechtvaardigheid omschrij vende de rechten en plichten der verschillende standen, waardoor de arbeid weer in het rechte spoor kan worden gebracht, Zondags- heiliging en vrouwenwaarde weer in eere kannen worden hersteld en de arbeider een loon kan erlangen overeenkomstig zijn be hoefte. N'è. een krachtige aansporing om allen zich overeenkomstig de encycliek te organiseeren tot heil van kerk en maatschappij, eindigde de Eerw. spr. zijn met een daverend applaus beloonde rede. Hierna werd door de onderafd. »St. Boni- facius» een stukje opgevoerd getiteld: >De twee vrienden» of »Het spook te midder nacht», hetwelk de lachspieren der aanwe zigen niet weinig in beweging bracht. Na afloop hiervan deelde de regiseur van deze ondorafd. de heer O, Mooiman mede, dat in de a.kermisweek een uitvoering zal worden gegeven, om zóó de gelegenheid open te stellen een onschuldige uitspanning genieten, Hierna werd door den voorzitter deze buitengowoon druk bezochte vergadering gesloten. Tegen de steeds zich uitbreidende diphtheritis is op last van den inspecteur van de volksgezondheid de bewaarschool gesloten. Gelukkig heeft de gevreesde ziekte nog geen slachtoffers geëischt. Maandag stond in een buitengewone zitting van de Rechtbank te Haarlem te recht het raadslid Binnendijk uit Krommenie wegens beleediging van den drukker Min- nersma. Als getuige a décharge werd geboord een zekere Langereis. De officier vroeg diens gevangenneming wegens meineed. De recht bank stond dit evenwel niet toe, doch gelaste onmiddellijke instructie. Wormerveer. Op den Internationalen Zangwedstrijd voor mannenkoren, gehouden in de concertzaal van het Paleis voor Volks vlijt, welk concours was uitgeschreven door de liedertafels •Zangluat» en »De Vereenigde Zangers» te Amsterdam, behaalde Zaterdag avond in de derde afdeeling «Zaanlands Mannenkoor», directeur de heer A. M. de Jong, den eersten prijs, een verguld zilveren medaille en f 150, terwijl Zondag in de tweede afdeeling >Wormerveers Mannenkoor», directeur de heer M, Liirsen, den vijfden prijs verwierf. Zaandam. Aan de Nederl. Meubel- en Houtwarenfabriek alhier, (voorh. Hermanus de Vries Go.) is aan ruim 50 werklieden (waaronder 16 gehuwden) Zaterdag te kennen gegeven, dat zij zich over 14 daag als ont- slagon kunnen beschouwen. Helder. Zondagavond vergaderde de afdee ling Helder van den Ned. R. K. Volksbond in het Bondsgebouw ter viering van het Encycliekfeest. Met een kort woord heette de voorzitter, de heer Van de Bilt, de aanwezigen, die de groote zaal van het gebouw tot de achterste hoeken vulden, welkom. Aan den hoer Zoete lief, die wegens gezondheidsredenen als be stuurslid had bedankt 12 jaar had hij als zoodanig zitting reikt8 de voorz. met een hartelijke toespraak het diploma als eerelid uit. Na het zingen van het Bondslied door St. Gregorius», betrad de feestredenaar, pater Hendrichs S. J., uit Amsterdam, het spreek gestoelte. In een rede van meer dan een uur schetste de begaafde redenaar de beteekenis der Encycliek »Reium Novarum». Vooral het beginsel dat er aan ten grondslag ligt in verband met andere encyclieken van Pius IX, Leo XIII en Pius X op verschillende tijd stippen, bracht hij n.l. voor. Machtig, schilderachtig was het betoog vol van poëzie, uitmuntend door woordenkeus en stijl. Het gehoor werd meegesleept en volgde met spannende aandacht, onder ademlooze stilte de ontwikkeling van sprs. stellingen. Meermalen door applaus onderbroken, werd den gevierden redenaar aan 't slot eene ware ovatie gebracht, door de in geestdrift ge raakte toehoorders. De voorz. bracht namens de vergadering een woord van oprechten dank voor het ge hoorde. Na de pauze werden een viertal voor drachten gegeven, die bijzonder in den smaak vielen. De muziekafdeeling »Winnubst« zorgde voor de muzikale afwisseling by het pro gramma. Een doodelyke beet. Te Sprundel is de molenaar v. B. zoodanig -door zijn hond gebeten, dat hij Zaterdagmorgen aan de gevolgen is overleden. Verdronken. Het 2-jarig dochtertje van de echtelieden J. J. te Beegden viel Maan dag, gedurende de afwezigheid der ouders, in een kuipje met water en verdronk. Zelfs liij I Een jachtopziener te Axel, is wegens overtreding der Jachtwet, by her haling gepleegd, de vorige week door den kantonrechter te Ter Neuzen veroordeeld tot 7 dagen hechtenis. Op z'n ouwe dag. Petersburg herbergt op het oogenblik een 128 jarigen soldaat, die daar nog even een proces om 5000 roebel gaat voeren. De man trad op 15 jarigen leeftijd in den krijgsdienst, en heeft de geheele Fransche campagne meegemaakt. Een kleine 50 ridderorden sieren zijn borst... Een kind verongelukt. Te Enschedé is Vrijdag in een onbewaakt oogenblik het éénjarig kindje van den heer te P., aan nemer aldaar, dat op een bovenverdieping in zijn wiegje lag voor een open raam, uit de wieg en het raam gevallen. Het kwam zoodanig op zijn hoofdje neer, dat het in hopeloozen toestand werd opgenomen. Onverantwoordelijk. Donderdagavond werd een persoon te Hoofddorp, Haarlem mermeer, door een automobiel in volle vaart overreden en zwaar gekwetst. De dokter telefoneerde naar de politie te Amsterdam, welke den chauffeur opwachtte en proces verbaal opmaakte. Een luchtballon gedaald. Te Wychen daalde Vrijdagmiddag een luchtballon snel neer, waarin zich 5 personen bevonden. Te vergeefs wierpen zij den ballast uitde ballon kwam tegen een telegraafpaal aan, welke brak en de reizigers vielen in een sloot. Zij vertelden later, circa 12 uur uit Brussel te zyn opgestegen en van plan in den omtrek van Nijmegen neer te dalen. Volgens den luchtschipper hebben zy een hoogte van pl. m. 2700 M. bereikt en moesten door een buitengewone warmte dalen. Verdwenen, Een 18 jarig jongmensck G. genaamd, op kantoor bij de firma Meyer en Co. aan de Prins Hendrikkade te Am sterdam, op wien tot dan niets was aan te merken en die steeds bet vertrouwen van zyn patroon genoot, kreeg Zaterdag voor zijn kantoor een quitantie van f 65.000 op de Deli maatschappij ter inning, welk bedrag hem in cheques is uitbetaald. Hoewel hem uitdrukkelijk reeds meermalen verboden was, cheques te verwisselen heeft hy zulks toch gedaan en wel bij de Kasvereeniging. Met het geld iB hij verdwenen, maar werd reeds denzelfden avond te 's Gravenhage gevat en naar Amsterdam overgebracht. Op pl.m. f 7 na werd het bedrag nog bij hem gevonden. Gevangen burgemeester. Aangaande den burgemeester van Holten, die wegens fraude aan de gemeentekas is gearresteerd, meldt het Deventer Dagblad nog, dat het tekort wordt begroot op f 3500. Hij was vroeger, onder burgemeester Harinxma thoe Slooten, ambtenaar ter secretarie, werd later secre taris en is vier jaren geleden op algemeen verlangen der Holtenaars tot hun burge meester benoemd. Het blijkt evenwel, dat hij met zijn traktement van 1600 niet kon rondkomen en schijnt, dat hy de hoogere uitgaven met gemeentegeld heeft betaald. Heel de gemeente is er ontsteld van. Des morgens vóór zijn arrestatie had de burge meester nog eenige paartjes getrouwd. Een uitgebreid onderzoek was in gang, maar in afwachting van den afloop had de justitie alvast orde tot aanhouding gegeven, hetgeen te Almelo gebeurde. Een hondenneus. De Tijd schrijft Voor een der loketten onzer administratie (te Amsterdam) een meisje met 'n kleinen hond. Het meisje tevergeefs zoekend naar 't kwartje, dat zij, ter betaling eener adver tentie in De Morgenpost, bij zich gestoken had en nu spoorloos verdwenen bleek... Dan maar weer naar huis terug... Tot plotseling, midden op den N. Z. Voorburgwal de hond luid blaffend staan bleef en niet verder wilde... Vóór bet dier lag het vermiste kwartje 1 Het reukorgaan van den hond had het voorwerp, dat zijn meesteres toebehoorde, dadelyk herkend. Ongelooflyk... als wij niet voor de waar heid konden instaan. Diefstal. Men meldt uit 's-Gravenhage, d.d. 17 dezer Ia den afgeloopen nacht is een belang rijke inbraak gepleegd in het horlogemaga zijn van den heer O. in de Lange Poten alhier. Uit het perceel, dat 's nachts niet bewoond wordt, is voor een waarde aan sierraden gestolen van f 10,000 waaronder 250 horloges. De daders zijn onbekend. Ver zekering dekt de schade. De politie is drnk in de weer. In ver band met de inbraak werden bij hun aan komst aan het Centraal station te Amsterdam, twee beruchte personnages gearresteerd en naar het hoofdcommissariaat geleid. O, die drankwet I Te Gorredijk ver wisselde voor eenigen tijd een café met annex hotel van pachter. De nieuwe pachter ging het gebouw uitbreiden en verbouwen één lokaal een bovenzaal, die o.m. voor heeren-societeit gebruikt wordt bleef in zijn oude doen. Het gebouw werd geïnspecteerd in ver band met de drankwet, en nu bleek, dat ook die zaal niet voldoende voorzien was van ramen met doorzichtig glas. Doch de nieuwe huurder wist raad. In den oostelijken muur werd flnks een raam aangebracht met doorzichtig glas, oppervlakkig zoo groot als 't ontbrekende aan de vlakte, voorgeschreven door de Drankwet. Wel staat die muur op pl. m. 10 centimeter afstand van den muur van buurmanswoning en er valt dus haast geen licht door dat •doorzichtig» raam, maar doorzichtig is het, men ziet bnnrmans muur. De oppervlakte doorzichtig glas is nu voldoende en de •Vergunning» op die zaal is behouden gebleven. Een reis met een kruiwagen om de aarde. De wereldtippelaar Anton Hansliar, van Wee- nen, die sinds 12 Sept, 1900 naar aanlei ding van een weddingschap van Weenen uit vrouw en kind in een sportwagen om de wereld liet reizen, heeft thans die reis vol bracht en is den 12en j.l. in Oostenrijks hoofdstad teruggekeerd. Hansliar heeft, zoo als hij zegt, gedurende zijn zevenjarige kruis tocht 49.800 kilomater te voet afgelegd, dage lijks 19 kilometer. Hij gebruikte 104 paar schoenen en deed 18000 photographische opnamen. Zijn weg ging door Europa, Ame rika, Australië, China. Hier werd hy, vol gens zijn voorgeven, in den »Bussisch-Japan- schen oorlog gewikkeld» en was hy bijna als spion doodgeschoten. Zyn vrouw kreeg ten gevolge een zenuwlijden, waaraan zij het vorige jaar te Sunderland (in Engeland) be zweek. Den ergsten tijd maakte Hansliar in Arazone door, waar hij zes dagen lang geen huis zag en vier dagen geen droppel water had. Hy beleefde talrijke jachtavonturen met panters, tijgers leeuwen en slangen. Zijn aardig dochtertje heeft al die avonturen kranig doorstaan, Wyl zijn vrouw gestorven is krijgt nu Hansliar slechts 20.000 Mark (f 12000), de helft der weddenschap, uitbe taald, Hansliar gaat te Sunderland zijn ver dere dagen rustig doorbrengen. Niet erg dankbaar I Toen Zaterdag avond een dame, aangekomen met de «Princes Alice» van de Noord Deutsche Lloyd, aan wal wilde stappen, ontglipte haar een taschje met f 10.800, dat ineens in het donkere water verdween. Een jeugdige bootwerker dook onmiddel lijk eenige malen, met het gelukkig gevolg, dat hij het voorwerp met zijn kostbaren inhoud ongeschonden boven bracht. Waar voor hij werd beloond met de kapitale som van5 (zegge vijf) mark, of te wel f3. Geld gevonden. Te Loon op Zand heeft een boer in het Loonsche Moer Za terdag bij het omhakken van laag eikenhout, groeiend op een zoogenaamden wal langs een akker, een dikken Keulschen pot ge vonden, waarin 571 geldstukken. Onder deze waren 171 driegulden stukken en ver der zijn het daalders en guldeus, alle ge- dastcckend nit de I7e eeuw. Verbrand. Te Hoorn, gemeente Wedde, is afgebrand de boerenschuur van H. B. Eeuige kalveren en biggen verbrandden. Vermoedelijke oorzaak is bet omvallen van een lampje. Verminkt. Te Beek-en Donk is Zater dagmorgen de zoon van den machinist V. d. Elzen in de fabriek »Java« van de firma v, Thiel, door een machine gegrepen en vreeselijk verminkt. Aan beenen en lichaam waren de wonden afgrijselijk, terwijl het hoofd letterlijk van het lichaam was gerukt. Voorbereidend Militair Onderricht. Ingevolge het bepaalde in de regeling van het voorbereidend militair onderricht, zal de aanmelding tot deelneming aan dit onderricht, dat kosteloos wordt verstrekt, moeten geschieden vóór den isten Juni eerstkomende en wel a. in plaatsen waar Infanterie of Vesting-Artillerie in garnizoen ligt, bij den Comraandee'enden Officier der Infanterie of der Vesting-Artillerie b. in de overige plaatsen bij den Burgemeester der gemeente. Bedoelde Commandeerende Officieren en Burge meesters zenden vóór of op i Juli aan den Inspec teur der Infanterie een staat in, vermeldende onder meer welke jongelieden zich tot deelneming hebben aangemeld. Vermits nu door genoemden Inspecteur na ont vangst van bedoelde staten, alle verzoeken om alsnog tot het onderricht te worden toegelaten, zullen wor den afgewezen, tenzij de belanghebbenden kunnen aantoonen, dat zij door verblijf in het buitenland of om andere redenen onschuldig zijn aan te late aan melding, meenen we de jongeheden, die aan het voorbereidend militair onderricht wenschen deel te nemen, dat i October a.s. begint, nadrukkelijk op merkzaam te moeten maken, op de noodzakelijkheid zich daartoe vóór i Juni a.s. aan te melden, terwijl we tevens in herinnering brengen, dat gelijke aan melding ook moet geschieden door hen, die ten vorigen jare reeds aan het onderricht deelnamen. Drankwet. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar brengen ter algemeene kennis, dat bij hun college is inge komen een verzoekschrift van I. H. Manheim, aldaar, om verlof tot den verkoop van alcoholvrijen drank in het perceel Laat D 42. Binnen twee weken na deze bekendmaking kunnen hiertegen bezwaren worden ingediend. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Alkmaar, G. RIPPING, Voorzitter. 18 Mei 1908. DONATH, Secretaris. Kiezerslijst. De Burgemeester der gemeente Alkmaar brengt ter algemeene kennis, dat de kiezerslijst voor liet jaar 1908/9, aanwijzende de namen van hen, die bevoegd zijn tot het deelnemen aan de verkiezing van leden van de Tweede Kamer, van de Provinciale Staten en van den Gemeenteraad, ter secretarie dezer gemeente voor een ieder ter inzage is neder- gelegd en in afdruk legen betaling van f5 verkrijg baar is gesteld. Alkmaar, De Burgemeester voornoemd, 18 Mei 1908. G. RIPPING. De Raadsvergadering van Assendelft a.s. Zaterdag. Correspondent te Oudkarspel. Dat eene bericht ontvingen wy reeds. Het andere achten wij beter niet te publiceeren. Gelieve intnsschen onzen dank over te brengen voor het genomen beBluit en wij wenschen u het beste succes I Op ons kunt u rekenen 1 Een inzender. Volgens belofte plaatsten wij heden alsnog uw stuk, Jammer echter, dat wij het gisteravond reeds in een ander blad zagen opgenomen 1 Waart u zóó onge duldig De Redactie. Wij ontvingen een advertentie van een 25-jarige echtvereeniging, doch kunnen deze niet opnemen vóór wij naam 6n woonplaats van den inzender kennen. De Administratie. Alkmaar. GEBOREN17 Mei. Sijbrand Pieter, z. van Abraham Wijnand van Zuydam en Anna Margaretha Keijser. 18 dito. Anna Maria, d. van Ohristoffel Hermanus Putte- naar en Cornelia Maria Schouten. OVERLEDEN 16 Sibi. Dirk MareeB, 74 j. 17 dito. Freerk Jan Dijk, 21 j, Johanna Anthonia Middelkoop, echtgen. van Hen- dricus Johannes Keesen, 51 j. ALKMAAR, 18 Mei. Aangevoerd 4 Koeien en Ossen 210 a 250, 126 vette Kalveren ƒ40 a 100. per Ned. pond 80 a 90 ot. 40 nucht. Kalveren 8 a 20 per stuk; 0 magere Schapen 00.00 a 00.00, 2 vette idem f 30.00 a 32,254 vette Varkens 38 a 48 ct. p. Ned. pond, 48 mag. idem 16 a 19. PU RMEREND, 19 Mei. Aangevoerd 932 Runderen, waaronder 116 vette ƒ0.60 a 0.?4 p, K.Gr., prijshond. matig, 816 m. en g. koeien 150 a 250, prijshoud. matig, 52 stieren, 193 vette kalveren f 0.65 a 0.85 p. K.G., vJug, 339 nucht. f 10 a 26, vlug, 29 paarden, 3946 schapen f 18 a 28.00 en 1500 lammeren ƒ6 a 14, de ie prijsh. matig, 246 vette varkens 42 a 46 et. p. K.G. stug, 52 magere id. t 14 a 26.00, matig, 207 biggen i 7 a 10,matig. mand appelen f 0.00 a 0.00. mand peren f 0.00 a 0.00 ganzen f Q.a 0.00. Kleine Kaas f 29.50, Middelbare i 24.00, aange voerd 133 stapels. 1922 kg. boter 1.15 a 1.25, per kilo, Kipeieren f 2.90 a 3.30, eenden dito 3.60 per 100. Heden overleed, na voorzien te zijn van de iaatate H.H. Sacramen ten der stervenden, onze geliefde Vader, Behuwd en Grootvader, de heer GevrfiOgrd met Juni een bij Jb. KIEFT, Heer Hugowaard. DUIN-AAKDaPPELEN f2.25 en beste S31ÏÏWS0HE BLAUWE f 1.80 per zak. Tevens ruim voorzien van BESSENSAP. B. KUIPER, Omval, Oudorp. schreien de kinderen vaak, als zg voor verjaardag als anderszins soms een ver keerde STEENBOUWDOOS ontvangen, W. NEDERKOORN, Langestraat All verkoopt de echte9 met merk Anker. Iedere mensch, 't zij beed laar of Czar, Rookt altjjd met smaak mijn fijne sigaar. Prijzen: f 1.—, f 1 10, f 1.20, f 1.30, f 1.35. f 1.50, f 1.60, f 1.80, f 2.— en f 2.50. O. KAAIJ, Sigarenfabriek „De Concurrent," prima, kwaliteiten. Er wordt bij mij beslist geen vleesch verzonden dan in bedrnkt perkament papier verpakt en van bedrukte naam kaartjes voorzien. WETF en Vet Spek bjj 5 pond 30 ot. de 5 ons, voor Slijters bij 5 pond 28 ct. Mager Spek bij 5 pond 371/, ot. de 5 ons, voor Slijters bij 5 pond 35 et. Rauw Ossenvet bij 5 pond 321/, ct. de 5 ons, bij 5 ons 35 ct. Gesmolten Reuzel bij 5 pond 35 ct. de 5 ons, bij 5 ons 40 ct. Voor Slijters 321/, ct. per 5 ons. Rauwe Reuzel bij 5 pond 371/,, ct. per 5 ons, bij 5 ons 40 ct. Doorregen Varkenslappen 35 ct. en Vette Lappen 28 et, de 5 ons. De prijscourant van Ossen- en Varkens- vleesch is genoeg hekend. Alles met 1 cent per pond verhooging met het oog op de slachtgelden van het Gemeente Slachthuis. Beleefd aanbevelend, ALSMEDE want dit is alleen de boste Aanbevelend, Apotheker, Scheikundige. is het uw Ik e B e t e n te laten Cdoor personen welke met Breuken en andere onaan genaamheden niet bekend zjjn, en daarom ontbiede men ST K.OÓ.M1K TR. uit Alkmaar. (Bewijzen van dergeljjke gevallen voorhanden).

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1908 | | pagina 3