w No. 45. FEUILI if Kr. Schu Gemengd Nieuws. BURGERLIJKE STAND. Oplossing van Saadsel No 10; KATHOLIEKENDAG. - RAADSEL No. 11. -> op het Kerkhof's avonds 7 uur Lof ter eere van den H. Joseph. Donderdag 's morg. 7 uur uitstelling van het Allerh. Sacrament en het H. Bloed van Mirabel tot na de gez. H, Mis van 9 uur, die wordt opgedragen voor de leden der Ged. Aanbidding van het Allerh. Sacra ment 's avonds 7 uur Lof ter eere van het Allerh. Sacrament en H. Bloed. Vrydag 's morg. 8 uur gez. H. Mis voor de leden van het Genootschap 't H. Hart van JeBus 's avonds 7 uur Lof ter eere van het Allerh. Hart van JeBus. Zaterdag vóór de H. Mis van 7 uur de vernieuwing en wijding van de Doopvont 's morg. 9 uur H. Mis voor de leden der Broederschap het Onbevl. Hart van Maria voor de bekeering der zondaren. Parochie van den H. Dominions. Zondag 's morgens 6, 71/» en 9 uur stille H.H. Missen; I01/i uur Hoogmis;'smidd. 2 en 3'/j uur Catechismus; 3 uur Vespers; s avonds 5 uur Cougregatie. Dinsdag 's morg. 9 uur gez. H. Mis ter eere van den H. Antonius 's avonds 7 uur Lof. Woensdag 's morg. 8 uur H. Mis ter eere van O. L. Vr. van den H. Rozenkrans met vollen aflaat voor een ieder die er by tegenwoordig is; 'savonds 7 uur Congregatie Donderdag 's morgens 9 uur gezongen Maandstond voor Jacob Kluft; 's avonds van 5—G uur gelegenheid om te Biechten. Vrydag, lste Vrijdag der maand, bizonder toegewijd aan 't II. Hart, 's morg. 9 uur gez. H. Mis 's avonds 7 uur Lof. Zaterdag, vigilie van Pinksteren, geb. vastendag, 's avonds 7 uur Lof. Zondag 7 Juni a.s. St. Joseph-Club, Afd. A 71/j uur Afd. B 9 uur Afd. C 101/, uur HEILO. Zondag, sluitingsdag van de Meimaand, 's morg. 7 uur H. Mis met onderrichting; 97» uur Hoogmis met Predikatie 's midd. H/i uur Catechismus 21/» uur Vespers 's avonds Gl/a uur Meimaand-Lof met Predikatie. Maandag begint de Junimaand, byzonder toegewijd aan de vereoring van het Godd. Hart, de H.H. Missen ten 7 x/t en 87» uur. Dinsdag 's morg. 71/» uur H. Mis; 87» uur Huwelijksmis. Woensdag 's morg. 71/» uur H. Mis; 9-'uur gez. Huwelijksmis. Donderdag 's midd. van 5—7 uur ge legenheid om te Biechten. Donderdag, Vrydag en Zaterdag de H.H. Missen ten 71/1 en 8'/j uur. V r ij d a g, le Vrijdag der maand, byzonder toegewijd aan de vereering vau 't Godd. Hart, 's morg. 7 uur wijding der Doopvont 77a uur gez. H, Mis. Zaterdag, vigilie, geb. vastendag. Na de H.H. Missen komen de kinderen biechten die in dit jaar zijn aangenomen 's midd. van 3 uur af gelegenheid om te Biechten voor anderen 's avonds 7 uur Lof ter eere van Maria. Zondag a.s. hoogfeest van Pinksteren, tevens le Zondag der maand, te verdienen vollen aflaat. Op gewone dagen de Catechismus, behalve die van Maandag, welke deze week zal worden gehouden Donderdag 11 uur v.m. EGMOND AAN ZEE. Zondag, onder 't octaaf van Hemelvaart, 's morg. 7 uur H. Mis91/» uur Hoog mis 2 uur Vespers; 'savonds 6 uur Congregatie. Maandag, Dinsdag, Woensdag, Donderdag en Vrijdag de H.H. Missen ten kwart over acht. Woensdag 's avonds 7 uur Lof ter eere van den H. Joseph. Zaterdag, vastendag, vigilie van Pinksteren 's morg. 71/» uur vernieuwing der Doop vont, daarna H. Mis 's midd. van 3—7 uur Biechthooren 's avonds 61/s uur Lof met Bozenkransgebed ter eere van de H. Maagd. EGMOND-BINNEN. Parochie van den H. Adelhertus. Zondag, laatste dag der Meimaand, 'smorg. 7 uur Vroegmis voor de Parochie; 9V» nur Hoogmis's midd. 1 uur Catechismus, in welke de kinderen, die 2 jaar na hunne lste H. Communie de Cathechismus trouw hebben bijgewoond, na afgelegd examen zullen uitslagen en beloond worden2 uur Meimaand Lof met Bozenhoedje tot dank zegging. Maandag, feestdag van de gelukzalige Liduina, Maagd van Schiedam. Dinsdag, 8ste der 9 Dinsdagen ter eere van den H. Antonius van Padua, 's avonds 61/» uur Lof met Bozenhoedje ter eere van den H. Antonius van Padua. Woensdag 's morg. 9 uur gez. H. Mis tot intentie eener huwelijksinzegening. Donderdag 's morg. 9% uur gez. H. Mis tot intentie eener huwelyksinzegening. Zaterdag, vigilie van Pinksteren, geb. vastendag, voor de 2e H. Mis ten 8^/3 uur wijding van het Doopwater. Evenals op Paaschzaterdag daarna gez. H. Mis. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien: Anna Abbo, geb. Van den Dam. LANGENDIJK (N -Scharwoude). Zondag 'e morg. 7 uur H. Mis met onder richting 10 uur Hoogmis voor bruidegom en bruid, vóór de Hoogmis lofzang Vent Creator'smidd. 21/» uur Vespers; 'savonds 6 uur Lof, waaronder Predikatie en Te Deum tot sluiting van de Meimaand. Dinsdag 'smorg. 87j nur H. Mis; 'savonds 7 uur Lof ter eere van den H. Antonius. Na beiden vereering van de Belikwie. Donderdag 'savonds van 5—8 uur ge legenheid om te Biechten7 uur Lof ter eere van het Allerh. Sacrament. V r ij d a g, le Vrijdag der maand, 'e morg. 81/» gez. H. Mis met uitstelling van het Allerh. Sacrament's avonds 7 uur Lof, w.o. het Bozenhoedje en de litanie van het H. Hart met de eereboete tot eer herstel van den Godd. Zaligmaker vooral in het H. Sacrament aangedaan. Zaterdag, geb. vastendag, 's morg. 7l/# uur wyding van de Doopvonttot 12 uur en 's midd. van 4 uur af gelegenheid om te Biechten. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien Trijntje Rijper, hvr. van Cornelis Horio. UITGEEST. Zondag 'smorg. 7 uur H. Mis tot zekere intentie Sl/t uur Hoogmis voor de Ge meente 'smidd. 2 uur Vespers;'savonds 7 uur Lof. Maandag 'smorg 81/2 uur H. Mis voor Antonius Cornelisse Mathysz. Dinsdag 'smorg. 81/» uur H. Mis voor Willem Duindam. Woensdag 's morg. 8 '/j uur H. Mis voor Afie Stam, wed. Jan Konijn. Donderdag 's morg. 81/, uur gez. H. Mis voor Antje Duiumaijer van 4—G uur ge legenheid om te Biechten. V r ij d a g 's morg. 8 '/s uur gez. H. Mis voor de leden van het Genootschap't H. Hart; 's avonds 7 uur Lof met eerboete. Zaterdag 'smorg. 8 uur wyding van Doopwater 81/, uur H. Mis voor Maartje Schee en Nicolaas Me'yne's avonds 7 uur Lof. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien Trijntje Druiven, hvr. van Gerrit Kimman. WARMENHUIZEN. Zondag 'smorg. 7 uur Vroegmis; 91/» uur Hoogmis's midd. 1 uur Catechismus 2 uur Veepers met Bozenhoedje. In de week de H.H. Missen om 8 uur. Donderdag 's avonds 7 uur Lof. Vrydag 's morg. 8 uur gez. H. Mis 's avonds 7 uur Lof. Zaterdag na de H. Mis en 's namidd. van 3—8 uur gelegenheid om te Biechten. In den Heer overledenMaria Adriana Knesing ASSENDELFT. Zondag vroegdienst voor de Gemeente laatd. Jaargetijde voor de ziel van zaliger Piet van Straaten's midd. l7» uur Catechismus2'/, uur Vespers. Maandag le H. Mis voor Corn. Olij, echtg. van Jan Sz. Kroon 2e H. Mis voor Griotje Kramer en overl. familie. Dinsdag le H. Mis voor Laurentius v. d. Laan en Grietje Huigen 2e H. Mis voor overleden ouders van bruid en bruidegom. Woensdag le H. Mis voor Albertus Betjes9 uur gez. H. Mis tot intentie van bruid en bruidegom. Donderdag le H. Mis voor Willem van Gelderen 2e Maandstond voor Petronella Berkhout, wed. van Klaas Jz. Al. V r ij d a g le Jaargetijde voor de ziel van zaliger Cornelis Poel2e gez. Jaargetyde voor Jan Poel en Grietje Boot's avonds 7 uur Lof en Bozenkrans. Zaterdag le Jaargetyde voor Maartje Oome2e H. Mis voor de Z.Eerw. Heer Hubertus Peperkorn. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien; Netje Proost, Maartje Boon, echtg. van Piet Bierman, Freek Bot. KROMMENIE. Zondag 's morg. 71/a uur H. Mis voor de Parochie 10 uur Hoogmis tot intentie van bruid en bruidegom. Na de Hoogmis de Catechismus; 'smidd. 21/1 uur Vespers. Maandag 's morg. 8 uur H. Mis voor overledenen81/, uur H. Mis voor over ledenen. Dinsdag 's morg. 8 uur H. Mis voor Brechtje Olie81/1 uur H. Mis voor Gouwe Boon en Marijtje Terra. Woensdag 's morg. 8 uur jaarl. H. Mis voor Nicolaas de Leeuw; 81/1 uur H. Mis voor Willem Noom en echtgenoote. Donderdag 'smorg. 8 uur H. Mis voor zekere overledene 8'^ uur H. Mis voor Hendrik Velzeboer en echtgenoote; 'savonds 7Yj uur Lof. Biechthooren vóór het Lof. Vrydag 's morg. 8 uur gez. H. Mis voor Willem Kieft81/» uur H. Mis voor Petrus Hazenberg en echtgenoote. Zaterdag, vastendag, 'smorg. 8 uur H, Mis voor 'n overleden familie 8l/2 uur Jaar getijde voor Anna Duin. Maandag, Dinsdag, Vrydag en Zaterdag Catechismus. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien Gerardus Klein en Catharina Huisman. In den Heer overledenTheodorus Oome. WORMERVEER. Zondag 's morg. 71/, uur H. Mis10 uur Hoogmis 's midd. 2 uur Catechismus 3 uur Vespers met Rozenhoedje. Maandag, Dinsdag en Woensdag de H. Mis ten 8 uur. Donderdag 'b morg. 8 uur gez. H. Mis 's midd. 12 uur Catechismus's avonds van G—8 uur gelegenheid om te Biechten 7 uur Lof. V r ij d a g, lste Vrijdag der maand, 's morg. 8 uur H. Mis; 'smidd. 12 uur Catechismus; 's avonds 7 uur Lof ter eere van het H. Hart van Jesus. Zaterdag, vastendag, vigiliedag van Pink steren, welke vastendag in deze parochie met goedgunstige toestemming van Z. H. den Paus naar verkiezing ook Vrydag kan gehouden worden. De onthouding van vet en vleesch biyft evenwel Zaterdag ver plicht, 's morg. 8 uur H, Mis 's midd. 12 uur Bybelsche Geschiedenis en van 3—8 uur gelegenheid om te Biechten. Omgeslagen. Op 't kanaal bij Munster is Zondag een boot met zes personen om geslagen. Vier verdronken. In 2301. Een Engelsch statisticus heeft uitgerekend, lezer Bchrik niet dat wanneer het aantal krankzinnigen zöö blijft toenemen, in 2301 de heele beschaafde wereld gek zou wezen. Zou op 't oogenblik de man zelf al niet Een moordenaar. Uit een Parysche gevangenis brak dezer dagen een man uit. 's Avonds kwam hij zich weer vry willig aanmelden. Hy zeide >een familie aangelegen heid geregeld te hebben< later bleek het, dat... hy zijn vrouw met een byl ver moord had. In waanzin. In het Duitsche plaatsje Julienburg heeft 'n plotseling gek geworden arbeidersvrouw haar vier kinderen van 6 maanden tot 7 jaar oud, met 'n bijl ver moord. Alleen een 10 jarig meisje kon vluchten. Da vrouw verwondde zich zelf met 'n scheermes. Door den bliksem gedood. Te Poppel bij Baarle-Nassau werd een vader, die met zijn zoontje in 't veld was, door den bliksem gedood. Ook 't kind werd getroffen, doch zal herstellen. De man laat een weduwe en 7 kinderen achter. Moordaanslag. Een Zaterdag wegens oneerlijkheid ontslagen expeditieknecht der firma Carl Schroers te Botterdam, drong Dinsdag het privékantoor der firma binnen en loste een revolverschot op den patroon J. Mackenzie. Deze werd licht getroffen. Hij overmeesterde den dader met behulp van het personeel en leverde hem aan de politie over. Vreeselijk Woensdag heeft de tram te Sneek een 26 jarigen ongehuwden boer van Wolsum J. Jansma, die van zijn sjees op de rails viel, het hoofd afgereden. Verdronken. Te Hoorn is de schipper A. de Jong bij het van boord gaan doordat hij misstapte tusschen de kade en zijn schip gevallen, en verdronken. In verkeerde handen. Een boer te 's Gra- veland bood per advertentie eenige laken- veldsche koeien te koop aan. Er kwam een kooper, die tegen een flinke som eigenaar werd. De beesten moesten aan het station in Den Haag geleverd worden. Zelf bracht de boer ze er heen, doch aan het station was niemand, om ze in ontvangst te nemen. De kooper werd opgezocht, doch deze wilde met den boer naar Scheveningen gaan, waar, naar zijn zeggen, een medekooper woonde. Hierin had de boer geen zin de zaak kwam hem verdacht voor, bij de politie werd ge ïnformeerd en het bleek, dat hij werkelijk in verkeerde handen was gevallen. Met een verlies van een veertig gulden aan kosten kwam hij gelukkig vrij. Een ivonderbare redding. Te Parijs had onlangs iemand aan een buitengewoon toeval zyn leven te danken. Toen hij bezig was zyn bloemen op het balkon van zyn woning te verzorgen, verloor hij het evenwicht en viel van de derde verdieping af naar beneden. Maar zyn kleeren bleven aan een uitstekenden haak hangen. De man durfde zich niet te bewegen en ook niet te roepen, uit vrees, dat hij dan zou vallen. Het was nacht, en eerst na eenigen tyd werd de zwevende be merkt. Toen kon men hem redden, maar hij is thans den waanzin naby. Als de wijn is in den man... Te Mid delburg werden Zondagmiddag opgeschoten jongens uit een tapperij in de Kapoenstraat verwijderd, omdat zy hun vertering niet wenschten te betalen. Buiten gekomen begon nen zy de ruiten van de tapperij te vernielen, waardoor een hunner, zekeren S., zoodanig met zyn rechterpols in een ruit terecht kwam, dat de slagader zoo goed als door gesneden werd. Dit jongemensch zakte korten tyd daarna ineener werd geneeskundige hulp ingeroe pen en de jongen moest onmiddellijk per brancard naar het gasthuis worden overge bracht. Een duur dameshoojd. Een Engelsch- man heeft uitgerekend op hoeveel de ver siering komt van het hoofd eener moderne dame en kwam tot de niet zeer lage som van 221/» p.st. d. w. z. ongeveer f 270! Dit bedrag wordt op de volgende wijze gevonden haarspelden met juweelen 7 p.st., de hoed 6 p.st., het stel van drie echt schild- paddenkammen 5 p.st., de krullen 4 p.st., voor de voile 1/i p.st. Toen de draagster deze berekening vernam, moest zij verbaasd geweest zyn, dat haar leeg hoofdje zooveel waard was. Ontplofbaar stof (meelstof.) Het feit, dat meelstof een uiterst licht ontplofbaar lichaam is, heeft sedert lang de aandacht der chemici getrokken. Kortelings heeft de Amerikaansche pro fessor Peckham belangwekkende onderzoe kingen gepubliceerd, die een duidelyk beeld geven van de vernielende kracht van meel stof. Na de verschrikkelijke stoomboot ont ploffing te Minneapolis, waarbij drie meel- molens volkomen vernietigd werden, heeft prof. Peckham zich onverwijld aan het onder zoek betreffende de ontplofbaarheid van meelstof gewijd. Hy stelde vast, dat ongeveer 60 gram meelstof aanwezig in een kist die circa twee kubieke voeten lucht bevatte, sterk genoeg was om twee op de kist staande personen weg te slingeren. Daaruit concludeert hy, dat een zak meel, die in 4000 kubieke voeten lucht ontploft, in staat is 2500 ton (2miilioen kgr.) 10 voet omhoog te slingeren. Evenzeer als er voor tot exploiBie komend myngas een zekere hoeveelheid lucht vereischt wordt, is ook voor de ontploffing van meelstof een zekere verhouding van meelstof tot de omgevende lucht noodig. Prof. Peckham heeft een apparaat samen gesteld, waarmede hij verschillende soorten stof, op dezelver ontplofbaarheid en mate van ontploffingskracht onderzocht en kon daarmede aanwijzen, dat bijv. droge houtstof in zaagmolens en houtbewerkingeplaatsen aanwezig, evenzeer groote exploisies kan veroorzaken als meelstof en in het algemeen, als elke brandbare stof. Zoo bleek byv. een plaats gehad hebbende exploisie in een confiturenfabriek, door suikerstof veroorzaakt te zijn. Droge zeepstof veroorzaakte een hevige ontploffing in een zeepfabriek. Het is dus beslist noodig te achten, dat alle fabrieken het stofzuigsysteem invoeren. Ook zou wellicht nu en dan vrije stoom ingebracht kunnen worden, om door het vochtig maken der zwevende stofdeeltjes het gevaar te bezworen. Twee kinderen overreden. Door de tram naar Harlingen zijn onder Bolsward een meiBje en een jongetje overreden. Het meisje was .direct dood. Het jongetje werd het been boven den knie afgereden. Men vreest voor zijn leven. Eigen rechter, Een Duitscher, die gister ochtend naar het huis van bewaring te 's Gravenhage overgebracht werd om gefoul- leerd te worden, heeft zich met een revolver doodgeschoten. Overreden. Terwyi Woensdagnamiddag een landbouwersknecht te Goes een met aardappelen geladen wagen vervoerde, kwam eensklaps zijn 4 jarig zoontje aanloopen het kind had het ongeluk te vallen en onder de wielen te geraken met het gevolg, dat het dood werd opgenomen. Verdronken. Woensdagmiddag is te Hilversum een droevig ongeluk gebeurd. De 10 jarige D, v. d, B. was met zyn 8-jarig zusje aan 't hout sprokkelen in 't Spandera- woud en ter afwisseling wou hij eens gaan zwemmen in de x. g. Nieuwe Yaart. Hy stapte echter in een der diepe kuilen, die zich daar, geheel voor 't oog verborgen door waterplanten in den bodem bevinden. Op zijn hulpgeroep kwam een werkman toe snellen, die zich te water begaf en aan wien het gelukken mocht het knaapje op het droge te brengen. Onmiddeliyk werd nu naar een dokter getelefoneerd, die, ver gezeld van twee verpleegsters, zoo spoedig mogelyk op de plaats van het onheil aan kwam. Ondanks alle moeite van den ge neesheer, mocht het dezen niet gelukken, het knaapje weer bij te brengen. Door den drank. Te Nieuwepekela (Gr.) is de arbeider Schols door dronkenschap in het kanaal geraakt en verdronken. Door het nestjes uithalen. Te Heurne is de 12-jarige W. L. bij het uithalen van vogelnestjes uit een boom gevallen en bekwam zulke hevige wonden, dat hij spoedig overleed. Een faillissementskwestie. De Haar- lemsche rechtbank besliste, dat de f 30.000, door de verzekeringsmaatschappyen uitbetaald, in verband met het overlyden van C. Plan- teydt, directeur der gefailleerde IJmuider Trawlermaatechappyen, toekomen aan diens weduwe en kinderen en niet vallen onder den faillieten boedel. Waarschmving. Een net gekleed, ta melijk bejaard heer reist tegenwoordig in Friesland om leden te werven voor het Amsterdamsch Schuldinvorderingskantoor, dat gevestigd zou zijn op Rapenburg 55 te Amsterdam. Het lidmaatschap kost f 3.50 en moest dadelijk betaald worden. Na in formatie is gebleken, dat dit kantoor daar niet bestaat, zoodat hier vrijzeker oplichting in het spel is. Vergeten. 't Gebeurde Zondag te Groningen met den namiddagtrein, die van Holland komt. Ze hadden een heele reis gehad en waren wat biy, dat ze ter plaatse waren. De fa milie stond bij den trein, om hen af te halen. Gezoen en handdrukken. Een groote sportkar werd met pakjes en kindergoed opgeiaden, en voort ging het langs den Sin- gelweg, de Emmabrug over naar de stad. Plotseling by het plantsoen gekomen, een gillende kreet. Waar is Toos 1 (het kleinste kind van 2 1 3 jaar). Toob mankeerde en toch wisten ze bepaald zeker, dat zij het by aankomst in den trein nog gezien meen den te hebben. Vliegensvlug gaat het weer terug naar het station, onder luid roepen en weeklagen, waar men al spoedig Toos aan de hand van een reiziger aantrof, 't Kind was heel eenvoudig vergeten mee te nemen, 't Was ook zóó druk. >Kan ik overal om denken. beet de vrouw haar echtvriend nijdig toe. Prov. Or. Crt. Een taalkenner. Een onzer Brabantsche scherpschuttersvereenigingen ontving, vertelt De Noordbrab., dezer dagen 'n collegiale uitnoodiging, eigenhandig geschreven door den president eener zustervereeniging, welke luidt als volgt scherp schutters gezelschap Proeder min geveB digt bij den heer m beerens (plaats naam weggelaten. Red.) fienancie jurij hebben ;,de eer u te be rig ten dat onze ver een niggong heeft beslooden om op zondag 27 juni een prijz ver schieet ding te geeben 1 prijz een verguld zilveren eere krius 2 pryz een zilver medullie 3 prijz een IH II III en verders nog een nigge personeels prijz sen een horloosie en een wekben en nig ander renprijz sen in leg geit 30 cent ber schijt ter en elkses dal moed versien zyn van 3 geweer ren in dien er niest meer dan 2 per zoonen ned een ge weer mooge schiet den het rigele ment wort voor ge luzsn siica 12 uren. preese dent. Heemskerk. GEBORENLeendert, z. van Jacobus van Riessen en Grietje Keijzer. Maria, d. van Corn. Brasser en Jacoba Cornelia Maria Theunissen. Theodorus, z. van Nicolaas Kloes en Alida Rijkhoff. Joanna Maria, d. van Jan Hoogewerf en Guurtje Cramer. Cornelia, d. van Jacobus Veld huis en Maria Groot. ONDERTROUWDBernardus Johannes Piepers, 25 jaar te Castricum en Cornelia van Egmond, 21 jaar alhier. Pieter Beentjes, 34 jaar alhier en Tryntje Zonne veld, 32 jaar te Castricum. Cornelis Zonneveld, 27 jaar en Anna Beentjes, 25 jaar beiden alhier. Hendrik Sneke, 32 jaar alhier en Tjette Minnema, 27 jaar van Beverwyk. Cornells Kluft, 24 jaar en Jansje de Vries. Hendrikus Johannes Schuurman, 24 jsar en Cornelia Beentjes, 27 jaar beiden alhier. Johannes Wille brordns Kuijl, 24 jaar alhier en Anna Eli sabeth Bruyns, 21 jaar van Wijk aan Zee en Duin. Gerardus Castricum, 23 jsar to Uitgeest en Margaretha Kunnen, 24 jaar te Heemskerk. GETROUWDJohannes Glorie en Anna Beentjes, beiden alhier. Johannes Koper en Margaretha Dam, beiden alhier. Cor nelis Groenland en Petronella Voormeer, beiden alhier. Bernardus Johannes Pie pers van Castricum en Cornelia van Egmond, alhier. Hendrik Ineke en Tj. Minnema. Corn. Kluft en J, de Vries. OVERLEDENMaria Clasina, d. van Jan Adrichem en Maria de Ruyter, 21 j. Jo hannes Nicolaas, z. van Anthonius TheodoruB Zuurbier en Christina Kloes, 6 weken. Simon de Ruyter, 72 jaar echtg. van Ma ry t je van de Peet, Uitgeest. GEBOREN24 Mei. Adriana, d. van Jacob Reisser en van Tryntje de Wit. 26 dito. Evert, z. van Pieter Pilkes en van Antje Eldenbeek. ONDERTROUWD: Geene. GETROUWD24 Mei. Klaas Bot en KlaBina Mooij. Frederik Bak en Kaatje Kor ver. OVERLEDEN: Geene. Assendelft van 22 tot 29 Mei. GEBORENPetrus Jacobus, z. van C. Huisman en P. Duineveld. GETROUWD Jan Boon en Aagje Winter. Jacobus van Loon en Grietje Berkhout. OVERLEDENIJsbert Jan, oud 6 dagen, z. van Nicolaas Bleeker en Aafje Boet. Krommenie. Van 21 tot 28 Mei. GEBORENMaarten, z. van O. Koome en M. Boon. ONDERTROUWD Chr. Nieuwkamp (Hel der) en' A. Overdyk. Levenloos aangegeven Kind van K. W. Bak en M. Bloem. Wormerveer. Van 23—30 Mei 1808. GEBOREN Reindert, z. van M. Bruijn en G. Zweeris. Jan, z. van K. Huisman en N. Walrave. Dieuwertje, d. van P. de Wit en T. Mol. ONDERTROUWDP. Kuijper en D. Velthuis. GETROUWD C. Kramer an F. Byisma (van Amsterdam). P. Brand (van Koog a/d. Zaan) en D. van der Meer. P. Bleeker (van Koog a/d. Zaan) en A. Jaapies. Lourdes in woord en beeld verzonden aan Fr. Roobeek, Bergen Jan Knys, Limmen Nic. Bakker, Egmond a/d. Hoef. Oplossingen van Raadsels te zenden met by voeging van een 5 ets. postzegel aan G. SNOEKS, Egmond aan Zee en niet aan het Bureau van Ons Blad. Myn geheel bestaat uit 14 letters en is de naam van een grooten Christelijken feestdag. 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 1. 7. 8. 9. 5. 4. 3ligt aan het Spaarne. Alkmaar is een oude 11. 10. 13. 12 Lourdes ligt aan de 14. 13. 6. 2. ...-. OPLOSSING s NAAM: ADRES: l-^.Hl-Alt iu~ I AB 50 oenta per drie het l Afzonderlijke mnnrne Ook beglnselv De Rotterdamscbe gc verleden week met men de daar berucht De geheele rechter man haar stem tej de linkerzijde pleitte Nu zulleu wij he over de min of mei heid der kermisafsch onze lezers alléén ginselvast de socia. geval gedroegen. Dat is zeer leerzai De socialisten da aan het hoofd, hadd< let wel, principieel. afschaffing der kerm] men Bet Volk van vindt men daarin door Spiekman tege Raad gehouden. Men zou dus zoo tische raadsleden k dan vóór afschaffing d Dan kent men ec niet Er waren twee m De eerste wilde di' behouden, haar echt toekomst veroordeel de tweede motie jaar geen kermis m De socialisten ver de eerste motie, het; De burgemeester stonds de motie tot in stemming en toen democraten tegen Omdat ze dus v iets hun zin niet 1 liever maar heelemaa waarover Spiekman nog zoo druk had. Of die Rotterdam raadsleden ook begin Zóó vast, dat zij voor een toevallig, e 't Zijn me de luicf Waar blijven 't Is nu eenige m de Alkmaarsche gei sluit nam, aan de ti drankbestrijders-vere zamenlijke subsidie kennen. Kort daarop hoorc reeds verdeeld warei namen we niets. Hetgeen ons bevr Zijn voor den Ra; bruikelijke dankbetu betgeen toch zeker 1 Hoe het met de ders-vereenigingen s doch we weten wèl, en Mariavereeniging van dankbetuiging aa romi Amerikaansche val OTTO HC 41) Zwak wendde de naar hem toe. .Charlie, toch is he byeengenomen toch ee je, dat ik het niet g<j poeder in dien whiske gister namiddag? 't V Al lag ik ook in bed duister.ik zag je, altyd gehad ale een lt Je meende, dat ik rr te verdrinken, ik wee dend waart, omdat gerecht wilde laten el jy bet me hadt voor gewilliger werd, wilde want het wae volgens voor me, dat drinken se onder de dekens gi xe in den emmer mc men, dien de neger h{

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1908 | | pagina 6