Niet te verwond» Landbouw. Markt berichten. Advertent iën. Pelgrims naar HEIL0. Gemengd Nieuws. Officieele Berichten. 387ste Staatsloterij. Burgerlijke Stand. Agenda's. Boerenmeid, schrijf- en administratiewerk. Boekje met Gebeden en Gezangen, De strijd gaat tegen de drankideeën, drink gewoonten, driokgelegenheden. De strijd gaat niet tegen de dronkaards, die zijn zoo moei lijk te bekeeren, een tijger, die bloed ruikt, bijt de schapen de keel af, zoo ook de dronkaard; in de 21/, jaar, dat het «Kruis verbond» te Ursem bestaat, zijn de lappen nog lappen. De dronkenschap beBtaat ook niet alléén in zwieren on zwaaien langs de straat, in tumult maken, straatschenderijen, ontuchtige taal spreken, vloeken enz. Men drinktvóór het eten, na het eten, vóór het werk, na het werk, voor de koude, voor de warmtemen drinkt bij geboorten, by be grafenissen, bruiloften, nieuwjaarsdagen, ver jaardagen enz. enz. En daarom, nu wy zoo veel lydende medebroeders zien, moeten wij worden gelijk de barmhartige Samaritaan en olie gieten in de wonden. En naast andere drankbestrijders-vereenigingen mogen wij, Katholieken, trotsch zijn Katholieke drank bestrijders te hebben. Zult gij koel blijven gelijk de priester en de Leviet, die voorbij gingen Neen. Ik vraag het u, om de liefde voor Christus, word lid. Is het offer dan zoo groot? Spreek daarom gelijk een Petrus van Amiëns«God wil het U Na den spreker dank gebracht te hebben voor den nuttigen en aangenamen avond, moedigde de heer Bosch de aanwezigen nog maals aan om lid te worden, wees vooral op het voorbeeld der ouders voor de kinderen, en op het bekende woord Geef ons de kin deren en de toekomst is ons. Ook de Z.Eerw. pastoor dankt den spreker voor den' leerzamen avond maakt bekend, dat ook hij lid is geworden en dat ook hij als geestelijke gaarne had dat er een Kruis- verbond werd opgericht, om een voorbeeld te geven aan de minder goeden, om toch boven het menschelijk opzicht te staan en om als mannen te handelen en voor eigen overtuiging uit te komen. Spr. brengt dank voor de oplettendheid waarmede de spreker is gevolgd en beveelt het Kruisverbond in aller welwillendheid aan. De heer Ammerdorffer beantwoordt een gestelde vraag, waardoor het allen duidelijk wordt, dat niet drinken geen niet schenken beteekent. Het resultaat van den avond is, dat er een Kruisverbond is opgericht bestaande uit 12 personen, het voorloopig comité bestaat uit de heerenA. J. Bosch, Kerkebuurt C. Boekei, KalverdykG. Stoop, 't Kjjpje. Ursem. Het Kruisverbond «St. Bavo» alhier heeft op den avond van den eersten Pinksterdag een goedgeslaagde propaganda- vergadering gehouden. Opening met den christelijken groet. De voorzitter verklaart openlijk, dat deze pro- paganda-vergadering niet gehouden wordt tegen de kermis als zoodanig, maar tegen de ontaarding van de kermis, van welke ontaarding de alcohol een der hoofdschul digen is. De heer G. Bruna, de spreker van den avond, houdt een schitterende rede, waarin alle elementen, om de schare te pakken, aanwezig zijn. Het ernstige, het tragische, het humoristische element bouwden een rede voering van anderhalf uur op, waarnaar te luisteren een genot was. Het gebruik van alcohol beschouwd in het licht van den Pinksterdagde invloed van den alcohol op den mensch beschouwd in tegenstelling met de zeven gaven van den H. Geestde eenig ware wijze, waarop de Katholieken den drank- stryd kunnen voeren; wie leden van het kruisverbond moesten worden en hoe dezen te winnen warenhoe gemakkelijk het was aan den drankBtryd deel te nemenhet deelnemen aan den stryd wordt geboren uit den geest van offerende naastenliefde. Na deze rede, die op vele plaatsen een waar lachsucces had. en ook na het dank woord van den ZeerEw. heer PaBtoor, barstte een oorverdoovend applaus los. In de pauze bracht een collecte f 15.63 op. Sluiting met den christelijken groet. Assendelft, Woensdag 3 Juni hield de Prov. N. H. Boerenbond, afd. Assendelft, de algemeene jaarvergadering in het Patronaats gebouw op twee na waren alle leden tegen woordig. Na opening door den voorzitter, den heer E. Boon, voorlezing der notulen door den secr.-penningm., den heer J. J. v. d. Laan. Deze werden onveranderd vastgesteld. De reke ning sloot met een klein tekort van f 7.98. De ontvangsten bedroegen f 43.65, de uitgaven f 51.63. In den afgeloopen winter door de leden ontvangen 65325 stuks lijnkoeken en 1150 KG. lijnmeeldeze rekening sloot met een batig saldo van f 82,98. Het voorstel van het bestuur om uit dit saldo het te kort van f 7.98 te dekken, werd goedgekeurd; verder werd be paald het overschot der winst te verdeelen aan de leden werd 10 ets. voor elke ontvangen 100 KG. koeken en meel teruggegeven. Resultaat der verkiezing als volgtde heer E. Boon werd met algemeene stemmen her kozen en voor den heer J. Jz. Dekker, die niet meer in aanmerking wenschte te komen, werd na herhaald gestem gekozen de heer S. Vrouwe. Hierop verkreeg de voorzitter het oor der vergaderinghy las voor een kort doch zakelyk verslag van het verhandelde op het Congres van den Ned. Boerenbond te Nijmegen gehou den in Sept. 1907, De afgevaardigde oogstte daarvoor den dank der vergadering. Ten slotte werd de hoofdschotel van den avond opgediendnl. de rapporteurs in zake Je eigen stoommalerij kwamen aan het woord. Het dient gezegd, het lag 'm niet aan den schotel, dat de leden niet gretig toetastten goed toebereid, met smaak gekruid en gezouten, van alles voorzien werd hij den leden toege diend doch slechts de minderheid had appetijt de meerderheid bedankte. Blijkbaar vreesde jnen zich op Icarus vleugelen te verheffen, m. a. w. iets te ondernemen, wat boven de krachten ging. In 't kort, de stoommalery werd voorloopig begraven; haar tjjd was nog niet gekomen I Moge zij echter eenmaal als een Phoenix uit haar assche verrijzen I Een woord van hulde aan den rapporteur, den heer E. Boon, voor de kloeke en degelijke behandeling der onderhavige zaak. Bij de rondvraag zwegen allen, zoodat de voorzitter de vergadering met een woord van dank kon sluiten, Krommenie. Wij vestigen de aandacht der lezers op achterstaande advertentie der Tooneelvereeniging »St. Bonifacius», welke op Donderdag a.s. een buitengewone uitvoe ring zal geven in het lokaal van den heer Waagmeester. Hoe gevaarlijk het is om aan te jeugdige kinderen het beheer van een kin derwagen over te laten, bleek gistermiddag weer, toen een 8-jarig meisje een kinder wagen met twee kleine kinderen op den Heiligeweg voortduwde. Op een gegeven oogenblik geraakte zij haar stuur kwijt en kinderwagen met kinderen kwam in den vrij diepen Heiligewegsloot terecht. Het eene kind was vrij spoedig op het droge, doch het andere dreef van den wal af. Gelukkig werd het ongeval opgemerkt door den aldaar wonenden heer G. Mooy, koek- en banketbakker, die zonder aarzelen in het water sprong, en het genoegen mocht smaken het kind behouden en wel op het droge te brengen. Wormerveer. Donderdag j.l. had een zekere C. Keet, wonende Krommenieërweg alhier, die bezig was met een kleine repa ratie aan het dak van het huis van Dr. P. C. Korteweg, het ongeluk uit te glyden. Hij viel op de stoep vcor de voordeur en kwam terecht op een knaapje, dat op die stoep zat te spelen. Voor den timmerman liep het ongeval boven verwachting gunstig afhij had slechts een kleine wonde aan het voor hoofd en zyn linker arm moest verbonden worden. Voor het knaapje, een jongetje van omstreeks 4 jaar, een zoontje van D. Ofman, wonende Steynstraat alhier, had het ongeval ernstiger gevolgen. De spoedig ter plaatse zijnde geneesheer constateerde, dat het een been had gebroken. Dezer dagen werd in de Zaanstreek een rapport verspreid naar aanleiding van de uitspraken der Zaansche artsen over den invloed van alcoholische dranken op het kinderorganisme. Dit rapport was uitgegeven door de afd. Wormerveer van de Ned. Ver. tot afschaffing van -alcoholhoudende dranken, hierbij gesteund door de ZaanBche vereeni- gingen van drankbestryding. Ook de afd. Wormerveer van het Kruisverbond had hare sympathie met dit plan betuigd en het ge steund. Aan 21 doctoren, in de gemeenten Zaandam, Koog aan de Zaan, Zaandyk, Wor merveer, Krommenie, Assendelft en West- zaan, was hunne meening gevraagd over het gebruik van alcohol door kinderena. als geneesmiddel, b. als versterkend middel, c. als genotmiddel. Alle 21 doctoren zijn het er over eens, dat alcohol als geneesmiddel, evenals andere vergiften, in enkele gevallen onmisbaar is. Als versterkend middel wordt het door een paar doctoren gebruikt in door den genees heer te bepalen gevallen en hoeveelhedende andere 19 doctoren verklaren, dat het als versterkend middel absoluut geen waarde heeft. Doch allen zijn eenstemmig in hun verklaring, dat alcohol als genotmiddel voor kinderen nadeelig en verderfelijk is. Aan al onze plaatsgenooten, bevelen wij de lezing dezer brochure aan, wasrin ook de uitspraken voorkomen der hier gevestigde doctoren, de heeren P. C. Korteweg, F, G. van Asperen en A. L. Schmidt. De reeks Parkconcerten zal dit jaar geopend worden door een middagconcert van de muziekvereeniging «Excelsior» op Zondag 14 Juni a.s. van 4 tot 6 uur. De lammerenuitvoer van Texel bedraagt sedert 1 Mei reeds 24.047 stuks. Gedurende de thans geëindigde week zijn met 6 vee stoombooten 6869 stuks vervoerd, waarvan 5551 naar Leiden. Allerlei. De Berljjnsche onderofficier Thamm is wegens mishandeling van soldaten tot 15 maanden gevangenisstraf en tot degradatie veroordeeld. Die moet het bar gemaakt hebben I Vyftien Amerikaansche veeartsen zijn in den dierentuin van New York bezig ge weest een rhinoceros een oog-operatie te doen ondergaaD. Om het diertje te bedwelmen waren maar... 900 gram chloroform en 200 gram ether noodig. De bliksem. Te Poortvliet (eiland-fTholen) werden drie woningen door den bliksem ge troffen, waarby schade werd berokkend. Een der bewoners, welke buiten voor de woning stond, werd op den weg geslingerd en was daardoor een tijdlang bewusteloos. Een kind, in de wieg liggend, kreeg een onbeduidende brandwond, doordat een glaB van een nacht lamp in de wieg geslingerd werd. De metselaar B., woonachtig te Enter, is te Nijverdal door den bliksem gedood. Een opperman, die bij hem Btond kreeg brandwonden in het gezicht. Branden. Maandagnacht sloeg de blik sem in de woning van den landbouwer J. te Azewijn (gem. Bergh). Het pand brandde totaal uit. Te Roden is de boerenplaats van F. A. door den bliksem gedeeltelyk afgebrand. Te Wijnjeterp (Fr.) is de boerderij van S. D. door het hemelvuur getroffen en afge brand. Donderdagavond zijn dicht bij Zutphen onder Steenderen, door het inslaan van den bliksem twee boerderijen in de asch gelegd. Te Musselkanaal, gemeente Onstwedde, is het huis van den heer O. t. H. in de asch gelegd. Alles was verzekerd. Te St. Oedenrode is de boerderij van G. v. R. door den bliksem getroffen en ge heel afgebrand. Gevecht aan boord van een Oceaan stoomer. De passagiers van dyn te New York aan gekomen Cunard-stoomer «Mauretania», ver tellen van een woest gevecht, dat gedurende de reis in een rookealon eerste-klasse, ten gevolge van een speeltwist, uitbrak. Drie Amerikanen wonnen bij het dobbelen kapitalen, die in de duizenden Hepen, van eenige Engelschen. By gebrek aan contanten gaven ze schuldbekentenissen. Toen het op betalen aankwam, beweerden de Engelschen, dat de tegenpartij valsche dobbelsteenen ge bruikt had. Dientengevolge ontstond een ver woede stryd, waarin verscheiden personen betrokken werden. Men gooide elkander zware voorwerpen naar het hoofd, en verwoestte den salon op barbaarsche wijze. Ten slotte ontruimden de matrozen het vertrekde passagiers hervatten echter op het dek hun strijd, tot eindelijk de officieren tusschenbeide kwamen. Een der Engelschen zond een draadloos telegram naar New-York, waarin hij bij be landing om politiebescherming verzocht. De drie Amerikanen werden dientengevolge bij aankomst te New-York gearresteerd, doch spoedig daarna weer op vrije voeten gesteld. Een martelaresje. In een van de buiten wijken van Parijs hebben ontaarde ouders hun dochtertje Suzanna op schandelijke wjjze gemarteld en verwaarloosd. Buren ontdekten het kind, uitgehongerd, vol litteekens en geheel met onrein overdekt, in een koffer liggen. De politie werd gewaarschuwd en spoedig had men maatregelen genomen, om het kind naar elders over te brengen. De buren hadden vernomen van den toestand, waarin het kind gevonden was, en spoedig verzamelde zich een groote massa menschen voor het huis. Toen de ouders door de politie uit hun huis werden gehaald, drong het publiek met woest geweld op. Men wilde de beide wreedaards te lyf. Tusschen de politie, die de arrestanten moest beschermen, en het publiek ontstond een wild gevecht. De agenten moesten hun sabel en revolver trekken, om de woedende menigte in bedwang te houden. Men wierp met steenen, stukken flesch, enz. Men liep de arrestanten na tot aan het naaste politiebureau, dat een uur lang letterlijk be legerd werd. Vyf agenten werden gekwetst ook de beide ouders kregen kwetsuren. De vrouw was zelfs zóó toegetakeld, dat men haar nog niet heeft kunnen verhooren. Vreeselijk drama. Een vreeseljjk drama is afgespeeld in een logement te Namen, ge houden door een Duitsche, Marie Egelhof genaamd. Zjj had, al sedert eenige jaren, als kostgangers 2 landgenooten, Joseph Martin en zyn zoon Emil. De vader was knecht by een veekooper, de zoon banketbakker. Zij hadden te zamen een kamer op dezelfde verdieping, waar ook de vrouw des huizes haar Blaapkamer had. Eenige dagen geleden had in het logement ook zijn intrek genomen een werkman in de leigroeven nabij de stad, Isidore Deville genaamd. Deze is op een nacht in de kamer van de Duitschers ge drongen en heeft hen, met zyn houweel, de hersens ingeslagen. De logementhoudster kwam op het geraas toesnellen. Zij ontmoette den moordenaar in den gang en kreeg van hem een hevigen slag op het hoofd, zoodat zjj bewusteloos neerviel. Daarop verliet de moor denaar, met zjjn werktuig in de hand, het huis door de herberg, maar juist kwamen 2 politieagenten voorbij, die hem grepen. Emil Martin vond men dood op zijn bed. Zjjn vader leefde nog, maar overleed 's mor gens in het hospitaal, waarheen men hem onmiddellijk had overgebracht. Ook de loge menthoudster moest daar worden opgenomen en, hoewel haar toestand zeer ernstig is, hoopt men haar nog te redden. Deville be kent, dat hij de moorden heeft gepleegd, maar tot dusverre weigert hy opheldering te geven omtrent de aanleiding tot zyn daad. Zeister Moordzaak. De Rechtbank deed Zaterdagmiddag uitspraak in de Zeister moordzaak. Zooals bekend had de Officier van Justitie geëischt Tegen beklaagde Van Vaalen 20 jaar ge vangenisstraf tegen beklaagde Van Ee levens lange gevangenisstraftegen beklaagde Kors en Overhorst ieder 10 jaar en 8 maanden. De rechtszaal was geheel gevuld door een schare van belangstellenden. Onder alge meene opschudding worden de vier beklaagden binnengebracht. Van Vaalen doodsbleek en afgetrokken, van Ee ontroerd en zeer zenuw achtig, Overhorst bleek, Kors ook thans uiterlijk onverschillig, echter lang niet zoo brutaal als by de behandeling der zaak. De Rechtbank uitspraak doende veroor deelde Van Vaalen tot 12, van Ee tot 20, Kors tot 6, Overhorst tot 8 jaar gevangenisstraf, met aftrek der preventieve hechtenis. Van Ee begon te weenen. De anderen hielden zich kalm. Merkwaardige boom. De heer Sprangers vertelt in het tydschrift der Ned. Heide-My. van een merkwaardigen boom, bestaande uit een oude linde, waarin een groote spar (Ficca excelsa) is opgegroeid, die staat te Middelbeers (N.-Br.), by de kom van het dorp, voor de boerenwoning van den land bouwer Nouwens aldaar. Men noemt den boom «den wonderboom». De linde is geheel hol en er is eene breede spleet in den schors. In de holte is mogelyk een sparren zaadje terecht gekomen, dat aldaar ontkiemd is en zich verder ontwikkeld heeft. De stam van den spar is geheel omsloten door dien der linde, terwyi de wortels van den spar zich tusschen die der linde hebben gedrongen. De hoogte van den spar is 11.50 M de kroon der linde is 2 M. hoogdeze wordt door snoeien koepelvormig gehouden. De ouderdom der boomen is moeilyk te schatten. De linde is blijkbaar al zeer oud, de spar zal ongeveer 80 jaar oud zijn. Deze ziet er nog vry gezond uit. Omveer en hitte. Tijdens het hevig onweder, dat Donderdagmiddag woedde, is te Vlissingen de bUksem geslagen in een woning in de Breewaterstraat. In den gevel werd een groot gat geslagen, doch brand werd niet veroorzaakt. Te St. Fhilipsland werd de landbouwschuur van Gebr. Van Dalen door den bliksem getroffen, waardoor deze tot den grond toe afbrandde. Persoonlyke ongelukken hadden niet plaats. De buitengewone warmte dezer week heeft ook in Zeeland slachtoffers geëischt Te Stoppeldyk kwam een bejaarde vrouw van haar aardappelakker, waar ze gewerkt hadze ging ongesteld naar bed en was binnen een uur een ïyk. Te Ossenisse dronk een man tydens zijn veldarbeid zooveel, dat hy ziek naar huis ging en kort daarna stierf. Varkens houden. Varkensvleesch is een gewild artikel op den disch zoowel by den stedeling als bij den dorpsbewoner, maar in de stad stelt men andere eischen aan dit vleesch dan op de dorpen. Onze landbouwers mogen er daarom wel ernstig op letten, of zij fokken en mesten voor de markt en dus voor den uitvoer, dan wel voor eigen gebruik op de hoeve. Noodigt een - landman u tegen het einde van den zomer eens uit om naar zyn schoone varkens te komen kyken, tien tegen een, dat ge in zijn hokken zult aantreffen groote, forsch ontwikkelde, hoogbeenige zwij nen, met een rug zoo breed, dat men er haast op liggen kan en van een gewicht, dat wel naar de 300 KG. loopen kan. Zulke dieren zijn dan meestal een jaar oud en zelfs vaak nog ouder, ja, eer ze geslacht worden hebben ze dikwijls een leeftijd van 20 tot 25 maanden bereikt. Zulke beesten zijn wat goed in de kuip, zegt de boer, wie er zoo twee of drie per jaar slacht, behoeft zijn werkvolk geen armoede te laten lyden, daar is voortdurend volop spek en vet. En de man heeft gelijk. Dieren van zulk een ouderdom en gewicht zyn puik voor eigen gebruik. Die beesten zijn laatrijp, zy groeien lang en worden gemakkelijk groot, ook by minder krachtig voer. 's Zomers kan men zé gerust in de weide en 't bosch laten loopen en al gaat de ontwikkeling ook lang zamer, de beesten kosten ook niet veel aan onderhoud. Zijn ze eenmaal uitgegroeid, dan kan men ze krachtiger gaan voeren, waardoor ze verder vet worden. Als zulke beesten geslacht worden, leveren ze inderdaad veel spek en reuzel, en die komt in een boeren gezin zeer te stade, Een geheel andere vraag is het, of dit soort varkens ook voor den handel veel waarde heeft. De consument in de stad vraagt niet naar zooveel spek, hij heeft liever vleesch. Daarbij komt, dat de spieren van zulke oude varkens minder malBch en fijn zijn dan van jongere dieren, iets, wat trouwens voor alle vleeschsoorten geldt. Men zou daarom ook die laatrype, zoogenaamde spekvarkens, reeds op jeugdiger leeftyd kuunen mesten en zoo de spier weefsels malsch houden, maar ook dan zullen ze by 't mesten veel vet aanzetten onder de huid en derhalve om 't vleesch en rond de ingewanden. Dat vet is van minder betee- kenis voor den steedschen verbruiker en de slager uit de stad moet zich zooveel mogelijk richten naar de eischen zyner klanten. Hy koopt daarom by voorkeur zwynen, welke we kennen als vleeschvsqkene. Deze dieren zyn vooral door de Engelsche fokkers ver beterd en veredeld, jzy zyn vroegryp, d. i. op jeugdigen leeftyd uitgegroeid, kort van pooten en klein van kop en tevens fijn van geraamte, zoodat ze by 't slachten niet al te veel aan gewicht verliezen of afleggen. Het vet zit by deze varkens ook meer tusschen de spieren verspreid, zoodat die vanzelf malsch blyven. Het is waar, zij eischen in de prille jeugd na 't spenen iets meer zorg en beter voer dan de grovere soorten, maar kunnen, wanneer zy gevoerd worden met ondermelk en wat krachtvoer by het ruwvoer, in zes maanden tyds afge leverd worden. Zij halen dan geen enorm gewicht, maar de slagers besteden voor deze dieren een goeden prys en de boeren kunnen er veel afleveren, ook een voordeel. Stedelijk Museum» Het Stedelijk Museum is Zondag 14 Juni a.s., 's namiddags van 13 uur te bezichtigen tegen be taling van 10 ets, per persoon. Trekking 9 Juni. 5e klasse. 9e Lijst. No. 1803 en 13080 elk f 1000. No. 549 en 13900 elk f 400. No. 6704, 9807, 11295, 11338,16330, 20184 en 20668 elk f 200. No. 1129, 1898, 3184, 4075, 4167, 5184, 8723, 9854, 10156, 14923,15121,16318,16555, 16885 en 20633 elk f 100. Alkmaar. GEBOREN 5 Juni. Anna Alida, d. van Hendricus Jacobus Vaske en Hendrina Catharina Wilhelmina Veer. 7 dito. Johan nes Theodorus, z. van Johannes Kuis en Aaltje Rasch. 8 dito. Elisabeth Catharina Maria, d. van Nicolaas Johannes Maria Broers en Maria Anna Renckens. Martinus Andreas, z. van Antonius Bernardus ten Berge en Tecla Rondema, 9 dito. Franciscus Hendricus Cornelis, z. van Adolf Louis Hendrik Din- gerdis en Maartje van den Berg. Gerrit, z. van Willem Molenaar en Elizabeth Boers. Cornelia Elisabeth, d. van Evert Temme en Elisabeth Mol. OVERLEDEN 8 Juni. Engelina, d. van Arie Schermer en Engeltje Geels, 2 m. 9 dito. Hendrikus Anthonius, z. van Cor nelis Hendricus Schneiders en Maria Helena van Ouna, 5 5 dito. Barend Bernardus Corbié, 30 j., overl. te Amsterdam. Broek op Langendijk. GEBORENMaurits, z. van Maurits Smit en Neeltje Wayboer. Sapke, d. van Boele IJtsma en Maartje Wagenaar. Jacob, z. van Cornelis Bakker en Neeltje Nol Pover. Klaas, z. van Maurits Kool en Maartje Visser. Wig- gert, z, van Dirk Voogs en Maartje de Boer. Willem, z. van Jacob Bruin en Aaltje Groot. Dieuwertje, d. van Gerrit Arends en Maartje Groen. Magdalena, d. van A. A. van 't Riet en Antje Wagenaar. GETROUWDPieter de Wit en Klasina Kramer. Sieuwert Voogt en Elizabeth Smit. Arie Slot en Neeltje Keizer. Dirk Borst en Antje Kostelijk. Heemskerk. GEBORENCatharina Maria, d. van Fran ciscus Bernardus Jak en Maria Verduin. ONDERTROUWD Jan Zonneveld, wedn. van Jannetje Admiraal, 56 jaar te Castricum en Maartje de Wit, wed. Reynier Kruijenaar, 55 jaar te Heemskerk. GETROUWDCornelis Zonneveld en Anna Beentjes te Heemskerk. Hendrikus Johannes Schuurman en Cornelia Beentjes te Heemskerk. Gerardus Castricum te Uitgeest en Margarethe Kunnen te Heemskerk. OVERLEDEN Anna Bees, 33 jaar d. van Nicolaas Bees en Jannetje de Wildt. Wormerveer van 30 Mei tot en met 6 Juni. GEBORENMarijtje, d. van P. C. Brussel en T. Kee. Agaéha Adriana, d. van C. J. Vet en E. Winkelaar. Willem Frederik, z. van W. F. van Calsem en Z. Vermeer. ONDERTROUWD P. Krom en G. de Vries. P. Kuyper en D. Velthuis. M. Schoen en M. Kool. GETROUWDP. van den Broek (van Krom menie) en 8. Ofman. P. Krom en G. de Vries. OVERLEDEN Johanna Maria Geertruida, 8 mud,, d. van Jr. v. d. Laan en A. Berk hout. Paulus Mans, 49 jaar, gehuwd met A. Koppies. PURMEREND, 9 Juni. Aangevoerd 417 Runderen, waaronder 108 vette 0.60 a 0.76 p. K.G., prijshoud. matig, 8C9m.eng. koeien f 130 a 260, prijshoud. matig, 10 stieren, 250 vette kalveren f 0.65 a 0.85 p. K.G., vlug, 280 aucht. f 10 a 24, matig, 67 paarden, 1912 schapen i 22 a 30.00 en 675 lammeren f 8 a 14, beiden prijah. matig, 310 vette varkens 38 a 42 et. p. K.G. stug, 80 magere id. i 12 a 20.00, matig, 182 biggen f 6 a 9,stug. mand appelen f 0.00 a 0.00. -*■ mand peren f 0.00 a 0.00 ganzen f 0.a 0,00. Kleine Kaas f 30.00, Middelbare f26.50, aange voerd 202 stapels. 2776 kg. boter f 1.10 a 1.15, per kilo, Kipeieren l 3,40 a 3.80, eenden dito 8.80 per 100. BODEGRAVEN, 9 Juni. Kaas. Aangevoerd 457 wagens, te zamen 23,297 stuks, wegende pl,m. 136.422 kilo; le soort Goudscbe f 23.50 a 25.50, zwaardere f 27»2e soort f 18.50 a 20.50, Derbykaa3, le soort f 24.af 2e soort f 28.a Edammer-kaas, le sooit f 24.2e soort f 0.-- a f 0.— Leideche kaas f a het schippond. Handel matig. 4 Wegens omstandigheden niet Zaterdag maar Zondag 14 Juni ten half één preelee Bestuursvergadering van de Timmerlieden- vereeniging «St. Joseph», by den heer J. Baars, Geest. Aller opkomst noodzakeiyk. Geboren: Martinas Andreas, zoon van A. B. TEN BERGE en Th. TEN BERGE—Rondema, Alkmaar, 8 Juni 1908. Eenige en algemeene kennisgeving. Er wordt gevraagd een Melken geen vereischte, bij El. VAN LANGEN, Jan Glijnisweg, Heerhugo- waard. Net PERSOON, op een kantoor hier werkzaam, heeft nog tijd voor Brieven franco bureau van dit blad onder letter in linnen bandje 50 cent. Boekh. D. J. MIJNEN, Assendelft. dat de NOTA's, KWITANTIES, REKE- NINGEN, ENVELOPPEN, BRIEF KAARTEN, enz. enz. wegvliegen, 5, 71/, en 10 cent per 100 is dan ook spot prijs, Natuurlijk alleen bij W. NEDER- KOORN, Langestraat AU,

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1908 | | pagina 3