Nette 1 i Dienstbode >n TYP 1 Gemengd Nieuws. Officieele Berichten. Correspondentie. 387ste Staatsloterij. Burgerlijke Stand. Markt berichten. Agenda's. Advertentiën. schrijf- en administratiewerk. flinke R. K. Dienstbode. Dienstbode, R. K., R. K. WINKELJUFFROUW (Extern). bekwaam SLAGERSKNECHT. Hotel „Neuf", Gedurende de Zomermaan den KANTOORUREN van 9 uur v.m. tot 3 uur n.m., alzoo 's avonds niet. viel een pl. Hulde aan i directeuren lof voor den ido in zoo'n ,kt heeft, tot haar naam ando; zoodat en het Zuider leiding van iringer wordt, een kwelling, irvliezen >de iet wordt nu le uitvoering |nnmmera te eide vereeni §lukweuschen idt «keep» iet eteeda in linig tastbare eeft het, nu strijd aan- en misbruik r zond het mcceebijna rbeiders per elgemeenden ele borrels», rkgevers zijn gebleken ia idering der bedingt geld, likt daardoor roor n zei ven edel pogen bbe ten kermie- ïel van Van betrekkelijk de schuitjes rige sigaren- irzlchtigheid ngeluk zich iien hij per on de dokter en heeft hij el bekomen, ni hield de gewone ver re slechts 8 Ged. Staten le bestaande oor het pas- eze regeling aan de orde Plaatselijke ager Onder- veling inge- namen der Avis. De ng van deze deze weder it die geen vertegen- De voorz. eens en hjj adzaal reke- Dit laatste t adres van Evenwel om een be- iveling door liet 6 stem- S. Grootes d, terwjjl 2 rden uitge- met ingang ontslag als Daarop ging de regeling bespreken, n inmiddels is gekomen, tarief voor op 3 cent. wethouder enigde zich 1 met het dat met 6 omen. Ook ld om week- or 10 cent ing goedge- en prijs van an f 3.50 op verworpen, ir Korteweg et officieele de in deze in spoediger heer Busch ten van de len ergernis het Dage- nstige over- Binnendijk hieromtrent men nu in ach consor- n met de afgebroken ng gesloten, n den tijd, bloei onzer ngen krach aangewend, zijn, heeft er a.s. pre- g, voor ge- rplicht zjjn ir naar huis wordt f 1, len schaap f 0.01 per lerstemmin- ier zijn ge- inkman Hz. )83 op den irev.j. In 'i| '1 'jl J i district ni de heer J. van Delft (anti-re v.) met 391 stemmen tegen 388 op den heer G. Wagenaar (soc. dem.). Langendijk. De rattenverdelging aan den Langendijk is weer in vollen gang, n.l. te Zuid-Scharwoude, Noord-Scharwoude en Oud karspel. In de maand Mei werden te Noord- Scharwoude niet minder dan 735 ratten ingeleverd. Te Oudkarspel werden in April en Mei samen 892 ratten ingeleverd. Reeds spoedig zal tot de aanbesteding van het nieuwe rc-dhms te Zuid-Scharwoude worden overgegaan. Reede in 't begin van de volgende maand kan men dit verwachten, daar Gedeputeerde Staten het besluit voor het aangaan van een leening hebben goed gekeurd. In de maand October hoopt men gereed te zijn. In de eerstvolgende vergadering van de afdeeling Langendijk van den Algemeenen Ned. Geheelonthouders-bond zal een voorstel worden behandeld om zich van dien bond af te scheiden wegens iinancieële redenen. KERKNIEUWS Te Voorschoten (Z. H.) is overleden de WelEerw. heer N. Oly, sedert 1898 pastoor aldaar, de overledene was geboren in 1842 en ontving in 18G5 de H. Priesterwijding. Zondagochtend voor de Hoogmis had in de St. Josephskerk te Haarlem de plechtige installatie plaats van den Zsereerw. heer A. A. Verbeek, pastoor dier parochie en deken der stad, door diens ambtgenoot, den Hoogeerw. heer m^r. L. J. Jansen van Amsterdam. O. L. Vrouw ter Nood. De groote processie, welke gisteren uit Abbekerk (de Weere) naar O. L. V. ter Nood te Heilo kwam, telde niet minder dan circa 1400 pelgrims. In plechtigen optocht, godvruchtig biddend; trok de stoet in één lange rij naar de kerk en vervolgens naar den Runxput, waar ver schillende godsdienstoefeningen onder leiding van den Z.Eerw. heer P. Stroomer, uit Abbekerk, werden gehouden. De collecte voor de te bouwen kapel bracht een flinke som gelds op. Brand, in het hospitaal te Millingen. In den nacht van Zaterdag op Zondag omstreeks half één, werd door een schildwacht brand ontdekt in »Het Remonte depöt te Millingen», onmiddellijk grenzend aan het kroondomijn van de heerlijkheid Het Loo. Dit gebouw was vroeger bestemd voor een kampement der militairen en hoewel het bij de manoeuvres nog als zoodanig dienst doet, is de eigenlijke bestemming sedert jaren een inrichting voor het verzorgen, africhten enz. voor jonge en aanvullingspaarden ten dienste van het leger. Een der gebouwen, dat vroeger als hospi taal ingericht is, wordt in den zomer ge bruikt voor reconvalescente militairen, die door de gezonde lucht der dennen aldaar volledig herstel trachten te vinden, Jujst een paar dagen geleden waren 26 van die her stellende zieke militairen in het gebouw onder gebracht. De brand breidde zich zoo spoedig uit, dat de manschappen ternauwernood hunne klee- ren konden redden. Gélukkig zijn geen men- schenlevens te betreuren en is er zelfs nie mand gewond, hoewel er bjj zijn, die alleen hun corveebroek en mantille konden redden om zich te kleeden. De directeur van het Remonte-Depöt, kolo nel I. H. Knel, die wegens zijn a.s. verhui zing ook in 't gebouw sliep, werd door den dienstdoenden officier uit zijn bed naar buiten gedragen. De paardenarts was toevallig af wezig, doch zijn bezittingen gingen door den brand te loor. De reconvalescenten zijn Maandagmorgen te Apeldoorn per rijtuig van Millingen over gekomen en naar hun respectieve garnizoenen teruggebracht. Hun onvoldoende kleeding trok, zooals begrijpelijk is, aan het station nogal de aandacht. Hoewel er nog een paar handepuiten in 't gehucht zijn, en ook op het terrein, waar de ramp plaats had, waren aangekomen, heb ben zij zelfs niet beproefd den reusachtigen brand te blusschen. Het gebouw bevat circa 70 vertrekken en is totaal uitgebrand alleen de muren staan nog, hoewel men vreest, dat deze zullen in- torten. De oorzaak van den brand is onbe kend. Men vermoedt, dat hij in een der bedden is aangekomen. Dierenmishandeling. Door den burge meester van Zandvoort is het navolgende bekend gemaakt. Overwegende, dat telken jare in nieuwsbladen, talrijke klachten voor komen over het mishandelen van rijdieren op het strand. Overwegende, dat dit mishan delen in den regel niet geschiedt, wanneer een politiebeambte in de nabijheid is, ver zoekt eenieder, die getuige is van het mis handelen van een rijdier (een aangifte gedaan door twee personen, is strafrechtelijk vervolg baar) hiervan kennis te geven aan het politiebureau, opdat, zoo er genoegzame termen voor bestaan, procesverbaal kan worden opgemaakt. Het opnemen van het signalement van den persoon en het nummer, dat zich aan de oogkleppen van het mishandelde dier bevindt, is noodzakelijk. Opgevischt. Te Vuren, op een boven gekomen zandplaat in de rivier de Waal, is het lijk gevonden van een vrouwspersoon. Het hoofd ontbreekt. De kleederen waren voor 't grootste gedeelte vergaan. Een lederen ceintuur en kousen werden aan het lichaam en een blouse van schijnbaar roode stof op penigen afstand van het lp gevonden. In het lijk meent men te herkennen een 20 jarige vrouw, in 1906 onder Tiel van een Belgisch schip overboord geslagen. Werken op Hemelvaartsdag. Te Borsselen is door de rijkspolitie tegen een groot aantal personen proces-verbaal opgemaakt wegens het verrichten van openbaren arbeid op den akker op Hemelvaartsdag. Nieuio geweer. Maxim Jr. heeft te New-York proeven gedaan met een geweer, dat bij het afschieten absoluut geen knal geeft. Er wordt aan de uitvinding groote waarde toegekend. Als door een wonder. Te Haart gem. Aalten werd Zaterdagavond een vrouw door den bliksem getroffen en gedood. Een kind dat zij op den arm hield bleef gespaard. Moordaanslag. Zekere O. in de Heisteeg te Arnhem heeft Maandagmiddag een moord aanslag gepleegd op zijn vrouw. Met een beitel bracht hij haar drie zware verwondin gen in den rug toe. Een ontrouwe postbode. Een der post boden te Oostzaan is uit zijn betrekking ontslagen, wegens oneerlijkheid. Hem was door iemand, die in den Oostzanerpolder werkt, een bedrag in geld ter hand gesteld, met verzoek, dit per postwissel toe te zenden aan de vrouw van den afzender. Een gelde lijke belooning voor de te nemen moeite was hem daarbij overhandigd. De postbode verzond echter het geld niet, doch wendde het ten eigen bate aan. De politie wist den ontrouwen beambte tot bekentenis te brengen. Kunstmatig gekleurde sinaasappels. Te St. Petersburg gaf een kind na het in den mond steken van een stuk rooden sinaasappel, een luiden schreeuw, terwijl er bloed uit den mond vloeide. Het gelukte een spoedig aanwezigen geneeskundige, uit de keel van het kind een stuk van een injectienaald te verwijderen, waaraan by onderzoek sporen van een roode teerkleurstof te zien waren. Een nader onderzoek leerde, dat de oor spronkelijk gele (en zure) sinaasappel met een teerkleurstof en een saccharineoplossing gekleurd en verzoet was. Oplichter aangehouden. Zondagmiddag deed de politie te Arnhem een goede vangst. Zij arresteerde den Duitscher L., die al eenige dagen door de Duitsche Justitie werd gezocht wegens oplichterij. L. wist in Duitsch- land eenige hotelhouders te bewegen om een •kiekje» van hun hotel te nemen, hij haalde de hotelhouders om, 1000 stuks van die fotografieën te leveren voor 35 Mark. Ver schillende bestellingen kwamen in zijn bezit. Hij begaf zich naar Holland, kocht daar een partij gewone ansichtkaarten, welke hoege naamd geen betrekking op die hotels hadden, betaalde daarvoor f 3 25 per 1000 stukB, en verzond dezen tegen rembours aan zijn afnemers, dezen betaalden het bedrag, en bij het openen kwamen zij tot de ontdekking dat ze bedrogen waren. Eenigen tijd ging het goed, totdat de politie in Duitschland werd gewaarschuwd, die zyn aanhouding en uitlevering verzocht. Onze signeur, die tegen zijn arrestatie nog al wat had in te brengen, is niettegenstaande zijn verzet naar het Huis van Bewaring overgebracht. Door den drank. Vrouw D., een bekend straattype te Groningen, ie gisteren in den drank geBtikt. Treurig. Te Ter Aa vermaakten zich eergisterenmiddag een paar jongentjes van O. den H, met een pistool en spelenderwijs mikte de oudste van 12 jaar op den jongste van 6 jaar, met bet treurig gevolg, dat de laatste in de borst getroffen werd. Hij kon nog naar huis loopen, om te zeggen wat er gebeurd was, maar een klein half uur later gaf hij den geest. Naar de Rijkswerkinrichting terug I Te Baarn kwam een ruim 75 jarige zwerver zich bij de politie aanmelden, met verzoek om te worden opgezonden naar Veenhuizen, alwaar hij reeds 27 jaren in de rijkswerkinrichting had doorgebracht. Toen hij vernam, dat aan zijn verzoek niet kon worden voldaan, ging de man onder de oogen der politie bedelen. Dit gaf aanleiding tot zijne aanhouding, ter wijl nu tevens gezorgd zal worden, dat aan zijn verlangen wordt voldaan. Moordaanslag. Men schrijft uit Baardwijk: Gisterenavond ongeveer 6 uur had op het Laag eind alhier een vechtpartijtje plaats tusschen eenige polderwerkers en den van zijn verstand beroofden van Drongelen. De broeder van v. D., een 18 jarige jongeling, wees de polderwerkers op den toestand van zijn broeder, doch een dezer greep een mes en stak hem in den rug. De jongen viel voor dood neer. Zijn toestand is van dien aard dat hij niet mag worden vervoerd. De dader is onmiddellijk in hechtenis ge nomen. Ongelukken. Te Schoonebeek (Dr.) ge raakte Zaterdagnamiddag een kind van den heer J. A. onopgemerkt in een sloot, waaruit het dood werd opgehaald. Uit Oudenbosch meldt menZondagavond is te Kruisstraat J. D. zoodanig van zijn fietB gevallen, dat hij nog Zondagnacht aan de gevolgen is overleden. By het lossen van boomen in de Zuider haven te Zutphen is Zaterdagavond de schip persknecht M. Reinders, afkomstig uit Mirle- hout, bij Helmond, zeer ernstig in den rug verwond door een giek, die los geraakt was. Per brancard werd hij naar het ziekenhuis gebracht. Zyn toestand is hoogst bedenkelijk. Zaterdagavond geraakte het bijna 2-jarige zoontje van den grafdelver ten H. in een diepe sloot bij de begraafplaats der gemeente Enschede, waar het eenige oogenblikken later door de moeder levenloos werd gevonden. Te Asten zijn Maandag een vrouw en een kind uit een groepje, dat stond te praten en een aankomende, bedaard rijdende en steeds signaalgevende automobiel te laat opmerkten, door dit voertuig aan- en overreden. De vrouw werd, zoo meldt de 's-Hert. Ct. niet noemenswaardig gekwetst, het 8 jarig jongetje is aan het hoofd gewond en zyn toestand is ernstig. De 32 jarige boerenknecht Yan Dalen, te St. Philipsland, is Maandag overleden tenge volge van een trap van een paard, dat door hem in de weide was gebracht. Hij laat een jonge vrouw met twee jeugdige kinderen na Overreden. Op de Laan van Meerder- voort te 's Gravenhage schrikte Zaterdagna middag een voor een wagen van den distil lateur R. gespannen paard van een uit de richting Waldeck-Pyrmontkade komende tram van lijn 7. Het dier maakte een zijsprong en werd door de in volle vaart zijnde tram gegrepen. Met gebroken ruggegraat en af schuwelijk bloedend, werd het nog een klein eind ja meegesleept. Het voorbalkon van de tram werd ernstig beschadigd en ook de wagen bekwam eenige schade. De voerman kwam met den Bchrik en enkele lichte verwondingen vrij. Wagenbestuurder noch koetsier hebben volgens ooggetuigen, eenige schuld aan het ongeluk. Typhus. In de Streek (N.-H.), in de dorpen Grootebroek en Lutjebroek breidt de typhus zich weer uit. Een en ander wordt in verband gebracht met het verontreinigen van het slootwater door rottende koolbladeren. Spoorwegongeluk te Haarlem. In zake het spoorwegongeluk, dat verleden week Dins dag te Haarlem heeft plaate gehad, kan men mededeelen, dat door den districtsinspecteur der spoorwegdiensten, den heer A. R. Witkop te Haarlem een uitgebreid onderzoek is ge houden. Hieruit is ten duidelijkste gebleken, dat het ongeval te wijten is geweest aan den seinhuiswachter F. uit het seinhuis onder de stationskap, die schijf 3 gaf in plaats van Bchijf 2, waardoor de trein binnenliep op het derde spoor, waarop de trein voor de rich ting Weesp voor vertrek gereed stond, terwijl het tweede spoor vrij was. De man heeft direct zonder uitvluchten toegegeven de vergissing te hebben gemaakt.. Oorlog te water. In de Vest te Delft, ter plaatse, waar de groentenveiling wordt gehouden, wemelt het, als deze aan den gang is, van schuiten en bootjes die de pro ducten uit het Westland aanvoeren. Vrijdag ontstond plotseling een hevige opschudding, doordat een motorboot van de firma Tetenburg met volle kracht kwam aan- stoomen en daarbij op een tjalk liep, welke een groot gat boven de waterlijn bekwam. Onmiddellijk vlogen de aanwezigen als ra zend op en begonnen den bestuurder der motorboot te bombardeeren met wat maar voor handen kwam, anderen sprongen inde booten en poogden met haken gewapend de motorboot te enteren. De politie, telefonisch gewaarschuwd, was spoedig ter plaatse en herstelde de orde, de motorboot werd vastgelegd en procesverbaal opgemaakt, maar het duurde nog langen tijd voor de gemoederen der verbolgen tuinders tot rust waren gekomen. Ongelukken. De 37 jarige arbeider Ma- rinus Venema te Glanerbrug (Lonneker), die zich Vrijdag j.l. te Dienstlaken in Pruisen bevond, had het ongeluk aldaar, doordat de paarden op hol gingen, van den wagen te vallen. Met vreeselijke hoofdwonden werd hij bewusteloos opgenomen en naar een ziekenhuis vervoerd, waar hy reeds den volgenden dag overleed. De 9 jarige V., op den Schuttersmuur te Waalwijk aan de haven staande, wilde op de voorbijrijdende tram springen. Hij kwam daardoor tusschen den muur en de tram te vallen en werd letterlijk ineengedrukt. Ge neeskundige hulp kon niet meer baten, daar de jongen kort daarop overleed. Bij het baden in de Maas voor Maastricht verdronk de 14 jarige glasblazer Simons zijn Ijjk werd opgevischt. De vrouw van zekeren Wessels zou te Goevorden op een wagen stappen, het paard steigerde en de vrouw kwam onder het paard terecht. Vreeselijk bloedend werd de ongelukkige opgenomen en naar de Aleida Kramerstichting vervoerd. Daar aangekomen bleek de vrouw evenwel reeds overleden. Een eigenaardige krokodillenjacht. Een eenigszins vreemd en zenuwprikkelend avon tuur, schrijft de Singapore Free PresB, over kwam den heer P., die tijdens de Paaschdagen in het district Seletar op de vogeljacht was. Terwijl hij bezig was naar een duif te zoeken, die hij geschoten had en die in een dicht begroeide plek gevallen was op ongeveer 300 meters afstand van de rivier, stond hij plotseling voor een groote hoop, ter hoogte van drie voet, bestaande uit modder, droge bladen en takjes. De Maleier, die hem ver gezelde, verklaarde onmiddellijk dat het een krokodillen-nest was. By nader onderzoek bleek dat zoo te zijn, want de aarde aan den bovenkant verwijderende, zag hy 32 groote ovale eieren liggen. Daar de heer P. nog slechts één patroon met loopers had en overigens niets dan patronen met hagel no. 5 geladen, was het wel met een eenigszins beklemd hart. dat naar de eigenaresse en legster der eieren werd uitgekeken, die maar al 4e spoedig in de nabijheid slapende gevonden werd. In het dichte kreupelhout was het echter niet mogelijk, te zien waar kop of staart van het dier lagen. De heer P. sloop dus zoo dicht bij als mogelijk was en loste beide loopen van zijn geweer tegelijk op een bloot liggend deel van de krokodil. Zooals later bleek, trof hij het dier achter den rechter schouder. De uitwerking van het dubbele schot was werkelijk schrikwekkend. Het monster sloeg met haar staart alles in hare nabijheid tegen den grond en schoot daarop door het bosch vooruit in de richting der zee. Langs een omweg bereikten de jagers de plek aan den rand van het bosch, waar zij verwachtten dat zij te voorschijn zou komen en zagen, toen zij er aankwamen, het dier met wijd geopenden bek op zich afkomen. Bjj wyze van verwelkoming loste de heer P. beide loopen tegelijk in haar keel, wat tengevolge had, dat zij zich omdraaide en weer het bosch inliep. Zjj scheen zwaar gekwetst en vluchtte zoo langzaam, dat het geen moeite kostte, haar te vervolgen en met nog twee schoten af te maken. Deze jacht kan als verwonderlijk goed afge- loopen beschouwd worden, daar het dier een lengte had van meer dan acht voet en wijfjes-krokodillen in de periode van het eierenleggen bijzonder gevaarlijk zyn. Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar brengen ter algemeene kennis, dat heden op de gemeente secretarie ter visie is gelegd het aan hen ingediende verzoek met bijlagen van G. Groot, aldaar, om vergunning tot het oprichten van een benzine-motor van 4 P.K. tot het in bewe ging brengen van een eest voor het branden van koffieboonen, in het perceel Spanjaardstraat, Wijk C. No. 4. Bezwaren tegen deze oprichting kunnen worden ingediend ten raadhuize dezer gemeente, mondeling op Zaterdag 27 Juni e.k., 's voormiddags te elf uur en schriftelijk vóór of op dien tijd. Gedurende drie dagen vóór geraelden dag kan de verzoeker en hij, die bezwaren heeft ingebracht, op de secretarie dezer gemeente van de ter zake ingekomen schrifturen kennis nemen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Alkmaar, JAN DE WIT Dz., Voorz lo. Burg. 13 Juni 1908, DONATH, Secretaris. Stedelijk Museum. Kostelooze bezichtiging op Zondag 21 Juni a.s., 's middags van 13 uur. Kinderen beneden de 12 jaren worden niet toegelaten, van 1216 jaren slechts onder geleide. Corr. te H. Dat eerste was een officieel communiqué, dat aan alle katholieke bladen gezonden werd en dus hoegenaamd niet onder gewone correspondentie viel. Overigens blijven wij, zooveel doenlijk, by ons genomen besluit, om die telkens terugkeerende feiten niet steeds te vermelden. Wat dat tweede punt betreft, weet u daar een middel op om er af te komen Gaarne I De Redactie. FAILLISSEMENTEN. OpgehevenO. Kok, schilder te Oudkarspel, Our. mr. A. Prins. Arrondlssements-Rechtbank te Alkmaar. Uitspraken van gisteren. Ant. de Gr., te Limmen, door schuld toe brengen van letsel, vrijgesprokenovertre ding rijwielwet f 7 boete of 7 dagen hecht. K. S., Hoorn, verduistering, vrijgesproken. Alb. K., Spanbroek, bedelarij, 12 dagen hechtenis. U. Z. en C. S., Hoorn, diefstal, 10 dagen gevangenisstraf. N. G., Sybekarspel, diefstal, f 8 boete of 7 dagen hechtenis. J. O. en D. K., Andyk, vernieling, f 14 boete of 14 dagen hechtenis. Trekking 15 Juni. 5e klasse. 13e Lyst. No. 3270, 5134, 7410, 10305, 13159, 16723 en 18096 elk f 1000. No. 1957, 7353 en 15535 elk f400. No. 40 f200. No. 491, 982, 2087, 2286, 3614, 5523, 7769, 9370, 11604, 11988, 12631, 14313,15229,15781, 20529 elk f 100. Trekking 16 Juni. 5e klasse. 14e Lijst. No. 10872 f 10.000. No. 9609, 11286, 12891, 16025 en 16891 elk f1000. No. 279, 6899, 8533,, 11256, 16504, 16792 en 19884 elk f400. No. 268,5814,11001,18040 en 20337 elk f 200 No. 1527, 2610, 3776, 4052, 8244, 13530 17507, 17967 en 18930 elk f 100. Alkmaar. GEBOREN 12 Juni. Johannes Cornelia, z. van Cornelia Heddes en Catharina Maria Koenis. 14 dito. Leendert, z. van Michiel Kouwenhoven en Margaretha van Es. 15 dito. Margaretha Cornelia, d. van Theodorua IJpelaan en Neeltje Vreeker. Gerardus Thomas Johannes, z. van Antonius Johannes de Munk en Geertruida Weel. Bernardus, z. van Johannes Gerardus van der Wissel en Neeltje Termaat. 16 dito. Johannes, z. van Klaas Bos en Antje Schoen. j OVERLEDEN14 Juni. Geertruida Hen- drica, d. van Lodewyk Gerrit van der Putten en Johanna Elisabeth Pannekeet, 8 j. Geer- truyda Rochel, wed. van Hermanus Romijn, 88 j. 15 dito. Jacob Hooijboer, 31 j. Zuidscharwoude. GEBOREN Daniel, z. van C. de Jong en P, Klinkert. Wijntje, d. van C. Doom en T, Lodder. Jantje, d. van A. Beets en N. de Jong. ONDERTROUWD: P. Noordstrand en J. Kraakman. C. 'Jansen en T. de Ruiter. GETROUWDK. Schroder en M. Bakker. A. de Ruiter en M. M. Andringa. P. Noord- strand en J. Kraakman. C. Jansen en T. de Ruiter. Heemskerk. GEBOREN Antonia Maria, d. van Lou- rens van Roon en Cornelia Stengs. Cor nelia Maria, d. van Cornelia de Ruijter en Maria Nan. Johan Hendrik, z. van Wil lem Schipper en Alida Ineke. GETROUWDJn. Zonneveld, wedn. Jn. Admiraal van Castricum en Maria de Wit, wed. R. Kruijenaar van Heemskerk. OVERLEDENLeendert van Kiessen 5 weken, z. van Jac. van Kiessen en Gr. Keijser. ALKMAAR, 15 Juni. Aangevoerd 20 Koeien en Ossen 180 a 290, 200 vette Kalveren 40 a 95, per Ned. pond 75 a 85 ct*. 32 nucht. Kalveren ƒ8 a 22 per stuk; 0 magere Schapen f 0.00 a 0.00, 488 vette idem f 20.00 a 30.339 vette Varkens 37 a 44 ct. p. Ned. pond, 27 mag. idem 15 a 18. PURMEREND, 16 Juni. Aangevoerd 639 Runderen, waaronder 336 vette ƒ0.62 a 0.76 p. K.G., prijshoud. stug, 303 m. eng. koeien 136 a 270, prijshoud. stug, 29 stieren, 240 vette' kalveren f 0.65 a 0.85 p. K.G., matig, 358 nucht. f9 a 23, matig, 81 paarden, 2468 schapen f 22 a 30.00 en 820 lammeren 8 a 14, beiden prijsii. stug, 397 vette varkens 38 a 42 ct. p. K.G. stug, 32 magere id. f 7 a 18.00, stug, 347 biggen f 4 a 8.—, stug. mand appelen f 0.00 a 0.00. mand peren fO.OO a 0.00 ganzen ƒ0.a 0.00. Kleine Kaas f 30.00, Middelbare faange voerd 238 stapela. 2550 kg. boter 1.10 a 1.20, per kilo, Kipeieren f 3.50 a 4.eenden dito 3.80 per 100. BODEGRAVEN, 16 Juni. Kaas. Aangevoerd 443 wagens, te zamen 22,165 stuks, wegendepl,m. 132.400 kilo; le soort Goudsche f 25.50 a 27.00, zwaardere f 29.2e soort f 20.00 a 22.50, Derbykaas, le soort f 24.af 2e soort f 21.a Edammer-kaas, le sooit f 0.—, 2e soort -f 24.a f 0.Leidsche kaas f a het schippond. Handel matig. BEEMSTER, PURMERENÜ en OMSTREKEN. Op de a'slagmarkt werden gisteren verhandeld: 4805 pond Peulen 5.10 a 5.60 per 200 pond, 2209 pond Doperwten 5.30 a 6,per 100 pond. Capnceijnders f 7.40 ii 7.80 per lüu pond. 58400 Tuinboonen 15 a 20 et. per 100 stuks. Sla f 0,55 a 0.90 per 100 krop. Prei f 1.40 a 2,20 per 100 boa. Peterselie f 2.70 a f 3.per 100 bos. Selderie f 3.80 a f 4.20 per 100 bos. Handel vlug. Vergadering van het Plaatselijk Comité van de Kath. Sociale Actie op Vrijdag 19 Juni, des avonds 8 uur, in het lokaal van den heer Proot. Agenda Woningbouw. Zaterdag 20 Juni, 's avonds 8 ure, huis houdelijke vergadering van de Kalk- en Steenbewerkers-vereeniging >St. Marinus», ten huize van den heer N. Konijn aan den Dyk. Agenda 1. Behandelen punten voor de jaarverg. van het Secretariaat2. Verkiezen van een afgevaardigde 3. Mededeeling. Trouwe opkomst hoog noodzakelijk, het geldt ons aller belang. gevraagd, bij Mejuffrouw MENKE, Net PERSOON, op een kantoor hier werkzaam, heeft nog tijd voor Brieven franco bureau van dit blad onder letter ïfc. GJ-evraagtl een AdreaM. A. ERKAMP, Fnidsen C 60. Gevraagd. een nette Aug. of eerder, bij J. OPDAM, Kenne- merstraatweg bjj Alkmaar. In een garneeringzaak kan een JUEEROUW geplaatst worden. Bekend heid met het vak of met coatuumnaaien gaarne gewenscht. Te bevragen bureau van dit blad of onder letters A. B. Gevraagd een Zich in persoon aan te melden bij D. OUDHUIS, Obdam. Indiensttreding zoo spoedig mogelijk. LANGESTEAAT, tegenover het Stadhuis, vraagt een netten R. K. Jongen, van goede getuigen voorzien, leeftijd 16 a 18 jaar, voor Huiswerk en als Commissionair. H. P. M KRAAKMAN, Advocaat en Procureur. Alkmaar, 16 Juni 1908. van een goede huisvrouw gebruikt NEDERKOORN's WONDERLIJM, PELIKAAN IN KT en SCHRIJFPEN NEN, verkrijgbaar Langestraat A 11 en Schoutenstraat 6. y

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1908 | | pagina 3