If. BH A. TAN DAALQOFF, Ingezonden. Marktberichten. Ad verten tiën. D. GROOT, ~W. NEDERKOORN, Kaadsoverzicht. Gemengd Nieuws. KERKNIEUWS Gevonden voorwerpen. Officieele Berichten. Correspondentie. 387ste Staatsloterij. Burgerlijke Stand. Bij Dirk Willebrands, Opperdoesser Aardappelen Langestraat A11, Scboutenstraat 6-7, Vliegenvangers. Vliegenpapier. Slijters GROOTE KORTING. geweest, ja liever gezegd een onhoudbare toestand, die ten hemel schreit. Het voorstel des Voorzitters is een vrijblijvende sorteering in drieën, onderhevig aan de keur. Goed gevonden wordt, dat hierover zal worden gestemd, die er voor is, blijft zitten, die er tegen is, gaat staan. Na driemaal te hebben geteld, bleek dat 22 personen zaten en 22 stonden, zoodat yolgeno reglement de dobbel- steenen een eind aan deze historie moesten maken. De heer Kroon, zeer zeker ontevreden, dat niet één persoon méér was gaan staan, was in geen geval te vinden voor dobbelen, al wordt dit ook door 't reglement voorgeschre ven spreker kan' niet begrypen, waarom de voorz. voor keur heeft gestemd, wjjl hij zelf geen zilveruien heeft. De voorz. protesteert tegen de woorden van Kroon en geeft hem op zeer gepaste manier te verstaan, dat hij eveneens als Kroon lid van de vereeniging is, en b. g. v. dezelfde rechten heeft als Kroon. De heer Kroon vraagt excuus. Hij wil inplaats van dobbelsteenen, morgen twee personen rondzenden met een lyst, daar nog niet de helft der belanghebbenden hier aanwezig is. De heer Bakker zegt, dat de vergadering het recht heeft om in zulke zaken te beslissen en is tevens van oordeel, dat een lijst het thuisbleven in de hand zou werken. De heer Zut vraagt, wat Kroon's plan is. Kroon wil zich niet in zyn vrijheid gekrenkt zien. Na nog eenige discussie, gevoerd door den heer Kroon en zyn aanhang, werd goedgevonden een keurcommissie te benoemen en het voor stel des voorzitters te handhaven. Gekozen werden de heeren As. Dekker, J. Bakker en J. Bos, respectievelijk met 19,17 en 16 stemmen. Hierna geeft de heer Jb. Pancras nog zijne afkeuring te kennen omtrent de onbillijke verdeeling van commissieleden tusschen Heer- hugowaard en Waarland, met het oog op het enorme verschil van den verbouw van zilveruien, waarop de voorz. antwoordt, dat dit het recht van 't spel is. Daar de rondvraag niets oplevert, sloot de voorz. met dankbare, bevredigende en bemoe digende woorden, om 12 uur deze vergadering. Castricum. Het provinciaal bestuur van Noord-Holland besteedde Donderdag aan het bouwen van een kerkgebouw en een varkens stal op Duinenbosch alhier. Minste inschrijver de heer J. Dujjn, te Spierdijk, f 19260. Heemskerk. Onder de katholieken circu leert een adres om de kermisvreugde geheel en al op te doekenonder de kasteleins en hunne volgelingen een verzoekschrift om de kermis te behouden, en, als 't niet anders kan, dan ten minste dit jaar nog. In de publieke veiling van 17 Juni, ten overstaan van notaris Moens, heeft per ceel 1 opgebracht voor de Erven Jan Kloes, in de kom van het dorp een broodbakkerij met woon- en winkelhuis, groot 9.15 are, geprezen op f 3075 door Zwager te Beverwijk, gemijnd door J. Henneman op 10 gulden. Perceel 2 van J. Henneman, een voor wei nige jaren nieuw gebouwd woonhuis aan den Wjjkweg, groot 2.31 are, geprezen door C. Beentjes op f 2225, niet gemijnd. Perceel 3 voor J. Henneman en C. Hoogewerf, een woonhuis aan de Marquettelaan, groot 2 are, geprezen door B. de Boode op f 925, niet gemynd. Perceel 4 van Jacob Kloes, twee woonhuizen, in een waarvan tevens een welbeklante kruidenierszaak werd uitgeoefend by de E. K. Kerk, gr rot 5,70 are, geprezen op f 3500 door B. Nijman, niet gemijnd. Beverwijk. Door de Coöperatieve Tuin- dersvereeniging is heden de eerste wagon aardbeien naar Duitschland verzonden. Assendelft. De Z.Eerw. heer pastoor Schliiter heeft een goed werk gedaan, dat navolging verdient. Daartoe verzocht door het bestuur van het Kruisverbond, heeft Z.Eerw. het Patronaatsgebouw opengesteld voor de vreemde maaiers en hooiers, zoowel Katholieken als niet-Katholieken. Deze man nen, zoover van hun eigen gezelligen huise- 1 ijken haard verwijderd, kunnen nu eiken Zondag van half 4 tot 9 uur in de kleine zaal van het Patronaatsgebouw hun anker laten vallen, om aldaar den avond op gepaste en nuttige wijze met spel en lezen door te brengen. Een uitmuntend biljart en ver schillende andere spelen zijn voor hen dis ponibel, terwyi de leestafel voorzien wordt van couranten, geïllustreerde- en andere boekwerken. Het is te hopen, dat velen van die schoone gelegenheid om hun Zondag avond nuttig en netjes door te brengen, zullen gebruik maken. De 2e prijs door >Oresendo< behaald te Hoorn was een eerste 2e prys door de Jury toegekend met byzonderen lof èn voor den Directeur èn voor de executanten. Eere, wien eere toekomt I Krommenie. J.l. Woensdagmiddag sloeg de blikBem tijdens een kortstondig onweer, in de sluiswachterswoning van de Zuidersluis, bewoond door S. Heinis. Door den schoorsteen binnengekomen, vulde hy de kamer met roet en vuil, sloeg een spiegel aan splinters, vernielde nog eenige voorwerpen en zocht waarschijniyk door de deur een uitweg. Gelukkig waren er geen andere personen in het vertrek aanwezig dan een 18 jarig meisje, dat by het fornuis stond, en een lichte ontsteking aan den arm verkreeg. Dinsdag 23 Juni a. s. vergadert de raad dezer gemeente ter behandeling van de volgende punten 1. Ingekomen stukken 2. Besluit tot ontheffing van art. 26 der bouw- en woningverordening aan de Neder- landsche Linoleumfabriek3. Besluiten tot het doen van af en overschrijvingen op verschillende posten, het doen van betalingen uit den postonvoorziene uitgaven der be grooting voor 1907 en het vaststellen der suppletoirs begrooting voor 1907 4. Vast stelling der rekeningen van de bewaarschool, den' Brandraad, de gasfabriek en wijkver pleging over 19075. Eervol ontslag van het hoofd der school te Krommeniedijk en overplaatsing van het hoofd der noor- derschool naar de school te Krommeniedijk 6. Besluit tot het aangaan eener tijdelijke leening7. Vaststelling van het kohier der straatbelasting8. Aanbieding der rekeningen van het Godshuis en van het algemeen arm bestuur over 19079. Idem van het gemeen teverslag over 190710. Verordeningen rege lende de jaarwedde van het onderwijzend personen. Zaandam. De gemeenteraad besloot Don derdag tot uitgifte van het tweede gedeèlte der leening van 1 millioen gulden, in obli- gatiën van f 500, t. w. de 2e serie van f 150,000, de 3e en 4e serieën «elk van f 100,000 en wel tegen den koers van ten minste 98. pet. by een rente van 31/s pet. De nog resteerende f 500,000 zullen eerst later bij gedeelten worden geplaatst na voor afgaand besluit van den gemeenteraad. Onze vroede vaderen hebben Woensdag weer heel wat afgewerkt 1 Zoo maar eventjes 19 punten en dat met een temperatuur, dat je stijfst gestreken boord als 'n nachtdas om je hals kleefde. Toch waren ze allen present, 'n bewijs, dat het gemeentebelang bij de Alkmaarsche Vroeden bóven alles gaat. Er werd ook heel wat gepraat, meer dan anders zelfs en van sommigen gingen de sluizen der welspre kendheid nog wijder open dan de hemel sluizen, welke ongeveer half drie wat koelte en verfrissching brachten. Een der interessantste debatten leverde ons onvolprezen slachthuis op. Ondanks alle schatten gelds, schynt er aan dat koeien- moordpaleis nog veel te ontbreken, 't Moet er soms bar druk zyn en aan den vroeden vader Luiting, die Woensdag bijzonder wel bespraakt was, hebben we het te danken, dat we van al de slachthuisbedtijvigheid iets méér te weten kwamen. Zoo vernamen we, dat de hulpkeurmeester soms 'n dag maakt van, nou laten we het matigjes nemen 14 urenl Dat zou vader Van Buijsen zelfs te kras zijn, dunkt ons, die liever den lü'/s, dan den 10 urigen arbeidstijd zag ingevoerd 1 Verder kwamen we te weten, dat dezelfde hulpkeurmeester ook beëedigd huidenweger is, hetgeen vader Glinderman, zeer terecht, niks een baantje voor hem vond. Vader van den Bosch toonde aan, dat het bedekken van het vleesch soms veel te wenschen over laat. Zoo deelde hy o.a. mede, dat de Alk maarsche burgery een kuip vleesch te slikken heeft gekregen, dat eerBt veilig gerust heeft onder een slobberbroek, een instrument, waarmede men niet gewoon is, consumptie- vleesch te bedekken. Al even mooi was, wat vader Fortuin vertelde, n.l. dat er nog zooveel ongekeurd vleesch binnen wordt ge smokkeld en wel precies uit de richting van het slachthuis. Deze vroede wil daarom scherper politietoezicht hebben en hij heeft groot gelyk, want anders wordt het slacht huis nog grooter paskwil dan het reeds is, terwyl het tevens een gepaste werkverschaf fing voor onze heeren politie agenten zal zijn. Bij het debat over invoering van minimum loon en maximum arbeidstyd, ontpopte de heer Zaadnoordijk zich als 'n liberaal van den ouden stempel, die Gods water maar over Gods akker wil laten loopen. Hij bouwt al z'n hoop op het particulier initiatief, maar vader van den Bosch beweerde, dat al dat particulier initiatief slechts larie is en die kan er toch óók iets van weten. Onze vroede vader Melchers liep z'n baantje vooruit en gaf een heele predicatie over het nadeel van dat particulier initiatief, terwyl z'n collega UitenboBch zich kameraadschap pelijk bij dat pleidooi aansloot. De groote welbespraaktheid onzer diverse beschreven Vaders kwam echter eerst voor goed aan den dag, by de behandeling der plannen van B. en W. om twee bruggen te bouwen en achteraf zijn wy den hemel dankbaar, dat de vroede vaderen de Lange, Meienbrink en Wanna tenminste by deze gelegenheid hunne welsprekendheidBluizen gesloten hielden. Vader van den Bosch deed zich kennen als een echte kunstbeminnaar. Hij is de aestheticus van onzen Baad en hield byge- volg een warm pleidooi voor behoud van het mooie in deze mooie stad. Hij haalde er zelfs professor W. Vogelzang Ons Blad schreef Woensdag per abuis Vogelenzang by en geraakte een en al in vuur over het mooie artikel, dat deze prof. over bruggen bouw in Onze Kunst heeft geschreven. Jammer maar, dat onze Vroeden over het algemeen zoo geweldig practisch zijn bewijze 't slachthuis zoodat we voorloopig nog niet te veel kunstgevoel by de overige Vaderen durven veronderstellen. Wat echter niet is, kan komen en vader Boelmans ter Spill schreef alvast de namen op der kunstzinnige adviseurs, door de heeren van den Bosch, Fortuin en Van Buysen opgesomd. Eindelyk kwamen we aan het end en mèt de agenda eindigden ook twee Vaderen hunne loopbaan als raadslid. Tot aller verbazing zei vader Vonk, dat hy er 't byitje bij neerlei, tevens 'n heele zedepreek aan de blij venden meegevend, welke ongetwijfeld een diepen indruk moet gemaakt hebben. Nauwelijks echter had voorzitter de Wit aan vader Vonk een hartelyk vaarwel toegeroepen of vader Melchers kwam ook voor den dag met de verklaring, dat hy er uitscheidde. Ook deze vader kreeg een lievigheidje en terwijl allen nog onder den indruk waren, en afwachtten of er nog meer Vroeden zouden gaan loopen, vroeg vader de Groot eensklaps of de tram niet wat zachter kon ryden 11 groote hilariteit..., verdwenen was de plechtige stemming en opnieuw werd bewe zen, dat de brute realiteit vijandin is van elk idealisme SCRIPTOR. Treurig. Een veel belovend jong beéld- V houwer te Berlijn is onder het blok marmer, dat hij bezig was te bewerken, verpletterd, 't Was door een verkeerden slag omgevallen. Doodgevallen: Een werkman uit Bot terdam, die in het Koninginnedok aldaar bezig was met het verrichten van werk zaamheden aan den schoorsteen van een stoomschip, had het ongeluk voorover in dien schoorsteen te vallen. ErnBtig gewond werd hij naar het gasthuis vervoerd, waar hy is overleden. Yreesëlijk. Op de kust van Kagesjima is 'n ontzaggelijke ramp gebeurd. Bij een storm zyn verschillende viBschersvaartuigen vergaan, waarbij 356 personen verdronken zyn. Omgekanteld. Aan De Bilt kwam Don derdagmorgen een met twee paarden be spannen brik, waarin drie dames en twee heeren uit Botterdam de omstreken van Utrecht bezichtigden, op den Straatweg nabij de sluis in botsing met een stilstaanden houtwagen, naar men zegt tengevolge van de onachtzaamheid van den koetsier van het rijtuig. De brik sloeg om en de inzit tenden geraakten er onder. Een dame en een heer werden ernstig aan het achterhoofd verwond, terwijl de anderen lichte kwetsuren bekwamen aan de handen. De koetsier kwam er goed af. De brik was deerlyk gehavend. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) (De copie wordt nimmer teruggegeven.) Mijnheer de Redacteur I Mag ik u beleefd verzoeken onderstaande regelen te plaatsen By voorbaat mijn dank. In Ons Blad van Zaterdag 6 Juni had ik de eer te lezen eenige regelen aangaande het hek voor het nieuw gebouwde huis. Ik weet niet of de geachte schryver er mee bekend is, of dat bewuste heer het voor zijn voeten heeft opgeraapt. Maar dat weet ik wel, dat hij leugens in Ons Blad heeft laten zetten No. 1 dat ik, ondergeteekende, niet een hek voor het huis heb geplaatst, maar dat het hek, dat door B. en W. is weggeruimd, er al jaren gestaan heeft, wel bekend bij honderden voorbygangers, No. 2 dat ik niet 30 Mei een sommatie kreeg doch Maandag 1 Juni '08 2). No. 3, die sommatie luidde ook niet dat ik het binnen 3 dagen moest weghalen. Zy luidde als volgt: Overtreding bouwverordening. Wy hebben de eer, u er op te wijzen dat bij de ver nieuwing van een gedeelte van het hek voor het door u gebouwde perceel geheel is ge handeld in strijd met de bepalingen der bouwverordening, door hiervoor niet de ver- eischte vergunning aan te vragen. In verband daarmede geven wij u te kennen, dat krachtens de bevoegdheid, ons by art. 180 der gemeente wet verleend, op Woensdag 3 Juni door ons dit vernieuwde gedeelte zal worden ontruimd. Geteekend door B. en W. Nu denk ik wel, dat de geachte schryver het wel zal begrepen hebben, dat hij terdege leugens heeft laten verspreiden s). De ge meentewet verklaart wel, dat er vergunning moet worden aangevraagd, maar welke dorps- genooten zullen dat weten, en wie zal al die artikelen kennen 4) Maar enfin het hek is reeds geplaatst en ik heb slechts een weinig grond verspeeld. Met de meeste achting, JACOB BETJES. Assendelft, Juni '08. 1) Zou de geachte inzender niet verstan diger hebben gedaan, door zulke krachttermen als «leugens» niet te gebruiken? Vergissing ware hier beter op zijn plaats, dunkt ons. 2) Oök al een leugen I 3) Voor ons, redactie, is dat hoegenaamd niet door u bewezen. 4) Dat is geene verontschuldiging. Er wordt immers verondersteld, dat iedere Nederlander alle wetten kent. 't Klinkt wel idioot, maar 't is toch niet anders I De Redactie. Mgr. H. L. Spoorman, deken en pastoor te Delft is nog steeds niet in staat zijne ambtsbezigheden te vervullen. Z. D. H. Mgr. Callier bracht Woensdagavond Mgr. Spoorman een bezoek. Te bevragen aan het bureau van politie op werkdagen van 's morgens 9—12 uur. Drie broche's. Vier huissleutels. Een boekje. Drie portemonnaie's met en zonder geld. Twee paar dameshandschoenen. Drie armbanden. Twee biggenkorven. Een beer (speelgoed). Een ring van een rytuigwiel. Eenig speelgoed. Drie kin derzakken met inhoud. Een halve mud citroenboonen. Een gouden ring. Een bal. Een servet. Een potloodhouder. Een loterijbriefje. Twee banden en een dop van kinderwagens. Een gouden kruisje. Een meter. Een slotje. Een potlood aan een ketting. Een zakje met broek en scheermes. Een jongensmuts en een doos met teekengereedschap. Alkmaar, 17 Juni 1908. De Comm. van Politie, W. T. VAN GRIETHUIJZEN, Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar bren gen ter algemeene kennis, dat heden op de gemeente secretarie ter visie is gelegd het aan hen ingediende verzoek met bijlagen van de firma Hekket en Vreijbloedt, aldaar, om ver gunning tot het uitbreiden van de bestaande druk kerij door l et oprichten van een gasmotor van 2 P.K. tot het drijven van een snelpers in het perceel Spoor straat, Wijk E, No. 8. Bezwaten tegen deze uitbreiding kunnen worden j ingediend ten raadhuize dezer gemeente, mondeling j op Woensdag 1 Juli e.k., 's voormiddags te elf uur en schriftelijk vóór of op dien tijd. Gedurende drie dagen vóór gemelden dag kan de verzoeker en hij, die bezwaren heeft ingebracht, op de secretarie dezer gemeente van de ter zake ingekomen schrifturen kennis némen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Alkmaar, JAN DE WIT Dz., Voorz., lo. Burg. 17 Juni 1908, DONATH, Secretaris. Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar bren gen ter algemeene kennis, dat zij bij besluit van 17 Juni 1.1. onder voorwaarden vergunning hebben verleend aan S. Elte, aldaar, tot het oprichten van een Brood- en Koekbakkerij in het perceel Laat, wijk D, No. 54. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Alkmaar, JAN DE WIT Dz., Voorz., lo. Burg. 18 Juni 1908. DONATH, Secretaris. Gemeenteverslag. Ter gemeente-secretarie te Alkmaar is legen beta- .ing van twee gulden verkrijgbaar een afdruk van het door Burgemeester en Wethouders aan den Ge meenteraad uitgebrachte verslag omtrent den toe stand der gemeente Alkmaar over 1907. De Secretaris van Alkmaar, DONATH. Stedelijk Museum. Kostelooze bezichtiging op Zondag 21 Juni a.s., 's middags van 13 uur. Kinderen beneden de 12 jaren worden niet toegelaten, van 12—16 jaren slechts onder geleide. Inzender schoolreisjes. Wy hebban onze meening duidelijk genoeg uiteengezet en de conclusie lag voor ieder voor de hand. KerklystenHeerhugowaard, Limmen en Castricum niet ontvangen. De Redactie. FAILLISSEMENTEN. J. Baar, fabrikant van gewapend beton, te Anna-Paulowna. Cur. mr. H. P. M. Kraakman. Willem Groentjes, winkelier te Alkmaar. Cur. mr. W. C. Bosman. Jan Kikkert, koopman te Den Helder. Our. mr. A. Dorbeck. Trekking 17 Juni. 5e klasse. 15e Lyst. No. 13087 f 100.000. No. 7431 f50.000. No. 20709 f 2000. No. 140, 442, 5218 en 19904 elk f 1000. No. 2509, 10092, 14215 en 18651 elk f 400. No. 3786, 4604, 10355, 14384, 14979, 15146 16711 èlk f200. No. 263, 674, 735, 1290, 2780, 3954,4781, 6907, 8625, 11090, 15381, 15884 en 17535 elk f100. Trekking 18 Juni. 5e klasse. No. 17824 f 5000 en premie van f 30.000. No. 1314, 5839, 7449, 8936, 15920, 16800, 17630 elk f400. No. 376, 14644, 16764 elk f200. No. 1572, 1694, 4099, 4791, 6829, 9564, 11625, 11693, 13570, 14088, 14926, 16101, 17051, 17056, 19502, 20569 elk 100. Trekking 19 Juni. 5e klasse. 17e Lyst. No. 19618 f 70 met premie van f 3000. No. 14597 en 18718 elk f200. No. 2661, 15369 en 15471 elk f 100. Alkmaar. GEBOREN18 Juni. Maria Catharina Margaretha, d. van Wijbrand Houtkooper en Maria Margaretha van Doorn. Jacobus Theodorus, z. van Corneiis Hendricus Im- pink en Anna Schouten. ONDERTROUWD18 Juni. Nicolaas Hulst en Antje de Boer, Johannes Fran- ciscus van Leeuwenstijn en Henrica Maria Caarls. Martinus Kager en Guurtje Duin. Jacob Lind en Anna Elisabeth Pronk. GETROUWD 18 Juni. Adriaan van der Wissel en Alida FehreB. Hendrik Beuser en Maria Schoenmaker. Marinus Lissen- berg en Cornelia Johanna Dane. OVERLEDEN 18 Juni. Jan Ton 58 jaar. Cornelia Nicolaas, z. van Pieter Louter en Cornelia van der Park, 5 maanden. Uitgeest. GEBOREN16 Juni. Wilhelmus Fran- ciscus Joseph, z. van G. de Groot en W. C. Schoon. GETROUWD11 Juni. Jacob Meijer en Tryntje van der Eng. 17 dito. Anthonie van der Eng en Maartje Rijs. Heemskerk. GEBOREN Maria Johanna, d. van Ban- cras Beentjes en Maria Kloes. Martha Catharina, d. van Lambertus Heesterbeek en Elisabeth Maria Groot. GETROUWDJacobus Teeling van Uit geest en Catharina de Boode, van Heemskerk. Krommenie, van 11 tot 18 Juni, GEBORENCornelia, z. van M. van Enkhuizen en G. Middelburg. Assendelft van 12 tot 19 Juni. ONDERTROUWD: Gerrit de Vries en Maartje Buntsma, van Krommenie. OVERLEDENAntje Hos, 65 jaar, ge huwd met Barend Jongejans. Klasina, d. van Jan van derLaan en Catharina Zuider vaart, 1 maand. Wormerveer, van 13 tot 20 Juni. GEBORENBernardus Corneiis, z. van K. Laarkamp en R. H. Stolp. Maria, d. van A. G. Schoute en M. E. O. Brat. Cornelia, d. van D. Schenke en E. Honyk. Christina, d. van G. F. Temme en N. E. Hart. Leonard, z. van G, J. Bongaardt en D, Blok. GETROUWDP. Kuijper en D. Velthuis. OVERLEDEN: Aldert Helling, oud 57 jaar, gehuwd met M. Kwak. ALKMAAR, 19 Juni. Aargevoerd 426 stapels, wegende 229516 K.G. FabriekskaasKleine kaaa f 26.00. Boerenkaas; Kleine kaas f 80.commissie f 29.50 middelbare f 27.50. Het vorige jaar was de markt op 21 Juni aldus; Aangevoerd 428 stapels, wegende 236901 K.G. Boerenkaas; Kleine kaas f 31.00, commissie f 29,50, middelbare f 30.00. ALKMAAR, 19 Juni. Aangevoerd 160 Hectoliters als. tarwe f 0.— a 0.00, H.L. Rogge f 0.a 0.H.L. Gerst f 4.75 a 0.id. Chev. 0.00 a 0.00, Haver f 8.60 a 8.80, Paardeboonen/0.aO.Bruine id. 00, a 00.00, Citroen id. a Duiven id. f 0. a 0.—, Witte id. f a—.Karweizaad f 00. a 00, Mosterdzaad Rood f a Geel id. 0.00 0.Kanariezaad 6.a 0.Erwten Groene f9. a 17.grauwe id. f 17.— a id. vale f 0. a Blauwmaanzaad f 0.a 0. ALKMAAR, 20 Juni. Aangevoerd 20 Paarden f 100 a 250, 25 Koeien en Ossen f 140 a 260, 35 nucht, Kalveren /8a 22, 27 magere Schapen f 14.00 a 20,00 33 mag. Varkens 14 a 16, 190 Biggen i 5.a 10.00. 7 Bokken en Geiten f 3.00 a 6.00, 3 kl. Bokjes 1.25 a 2.00. Boter per kop 55 a 65 ct. Kipeieren 3.50 a 4,00' 118 lammeren f7 a f 10.00 SCHAGEN, 18 Juni. Aangevoerd 12 Paarden f 80 a 200, 0 Veulens ƒ00 a 00, 8 Stieren 60 a 260, 2G Geldekoeien f 110 a 185, 70 vette Koeien 180 a 310, 10 Kalfkoeien 140 a 240, 0 Graskalveren a 10 Vaarzen 70 a 110, 0 hokkelingen f a 25 nuchtere Kalveren 6 a 19.00 Schape.. magere 00 a 00, 540 id. vette f 25 a 29.00n 150 Overhouders 20 a 28.200 Lammeren 7 a 12.00, 0 bokken en geiten f 0 a 00, 8 magere VarkenB 12 a 14, 40 vette id. 0,36 a 0.42 p. K.G. 60 Biggen 6.— a 9.—. 1800 K.G, Boter p. P. 52B a 575 ct„ 4000 Kipeieren f 3,40 a 8.80, 0 Eenden dito f 0.00 a 0.00 per 100 stuks. ASSENDELFT, 19 Juni. Aangevoerd 1050 koppen Boter f 0.75 a 0.87B. 6125 Kipeieren per 100 f2.50 a 3.75, Lammeren 10. HOORN, 18 Juni. Ter waag zijn gewogen 143 stapels kaas, wegende 54535 kilo. Hoogste prijs Kleine f 29.50, Middelbare 00.Commissie f 27.00, Fabriekskaas f 25.00, GOUDA, 18 Juni. Kaas le qual. f 25.a^27.Q0, 2e qual. f 22.00 a 24.zwaardere f 28.— aNoordhollandsche kaas f 23,a Aangevoerd 121 partijen. UTRECHT, 19 Juni. Op de kaasmarkt waren lieden aangevoerd 171 wagens met 41040 kilo kaas. De prijzen beliepen voor le qual. f 23,— a 25.50, 2e qual. f 19,a 22.50, zwaardere f a per 50 kilo. Handel vlug. WOERDEN, 17 Juni. Kaas. De aanvoer bedroeg 339 partijen. Goudsche le soort f 24.a 27.2e soort 20.a 23. id. zwaardere 28.a Edammer le soort 20.Handel iets vlugger. Ondertrouwd: MARTINUS KAGER en GUURTJE DUIN. Huwelijksvoltrekking 2 Juli a.s. Alkmaar, 18 Juni 1908. Voor de bewijzen van deelneming ontvangen bij het overlijden van Me juffrouw de Wed. B. BRINKMAN— MULLER, betuigt de familie haar harte- lijken dank. Alkmaar, 18 Juni 1908. De grootste keuze in TAFELLOOPEBS, TEEEELEBDJES, KASTKLEEDJES, CEINTUURS, HANDSCHOENEN, KOU SEN, BLOUSES en EINDERERAGEN, etc. etc. Bij ons worden KOUSEN machinaal gebreid en aangebreid. Voor net en solied maat- en repa- ratiewerk is D. GROOT je adres. Reparatie wordt als nieuw afgeleverd, stukjes onzichtbaarschoeisel naar maat, goed passend, solied en zeer netjes afge werkt. Minzaam aanbevelend, Egmoud aan Zee. LAAT No. lOO. zijn de echte te verkrijgen tegen marktprijs. Alle dagen v e r s e h. LAAT IVo. lOO. Met aanvang van Maandag 22 Juni zal aan het Station NOORD-SCHAR- WOUDE dagelijks worden geveild. Met ingang van 29 Juni zal de keur op de sorteering worden toegepast. Verpachting der plaatsen op de tribune Vrijdag 26 Juni, te half drie. HET BESTUUR. ALKMAAR.

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1908 | | pagina 3