Landbouw. ^BURGERLIJKE STAND. Oplossing van Raadsel 3Jo, 15; ALKMAAR, RAADSEL NO. 16, De storing in het verkeer was niet van langen^dnur. Aan het materieel is geringe schadeatoegebracht. Drie vingertoppen afgeperst. Op de blikfabriek van de heeren Hofmeester en Vis te Weesp heeft een ernstig ongeluk plaats gehad. De veertienjarige zoon van de wed. Koole was aldaar bezig om door middel van een z.g.n. stempelpers deksels voor bussen te vervaardigen, toen een deksel aan den stempel der in beweging zijnde machine bleef vast zitten en toen Koole dit wilde wegnemen, geraakte de rechterhand onder den naar beneden komenden stempel beklemd en werden hem 3 vingertoppen geheel afgeperst. Gierige James. In Swansea (Ierland), is zekere James Brazil, bekend als »Jimmy de Gierigaard, overleden. Hjj verraste zjjn erfgenamen met een nalatenschap van ander half millioen, hoewel hij altijd geprobeerd had, voor doodarm door te gaan. Brazil begon zijn loopbaan als bediende in een winkel, ging daarna aan het schar relen in beeldjes, werd woudlooper in Australië en goudgraver in Zuid-Afrika. Na 17 jaar kwam hij, moe van zijn avontuurlijk leven, terug naar Swansea en ging daar op een benepen kamertje wonen. Hjj at bijna niets dan brood zonder boter onderwijl speculeerde hjj met ware woede aan de beurs, vermoedelijk daarmee zijn vermogen verdienend. Als Brazil een krant gekocht had, wat zelden gebeurde, en iemand vroeg hem, haar even in te zien, dan wei gerde hij dit met de bemerking, dat de krant hem een stuiver gekost had, zoodat hij haar voor niet minder dan een halven stuiver kon afstaan. Een aanval van een uil op een éksternest. J. Lako verhaalt in De Levende Natuur van een aanval van een uil op een eksternest. Hij schrjjft Toen ik j.l. Zondagmorgen omstreeks tien ure Middelburg verliet teneinde een wandeling te maken den weg op naar Grijpskerke was het koud en guur weer en vertoonden zich in de lucht sneeuwkoppen en windstrepen met N.-O. wind, het leek meer of het Kerst dag dan Paschen was, er waren dan ook heel weinig menschen op wandeling. Toch kwam nu en dan het lieve zonnetje voor den dag en deed de vogelen hun schuilhoeken verlaten en deze begonnen langzamerhand hunne zangen te doen hooren. Vooral ontmoette ik langs de oude wilgen- tronken vele roodborstjes, meezen en een kwikstaartje of paardewachtertje, boomgaard of slagvinken, duimpjes of winterkoninkjes, een enkele gele vink, alsmede meerls en ljjsters, alle om strijd hun best doende het Zondagmorgen-concert zoo goed mogelijk te doen slagen, hetwelk hun allen naar mijn bescheiden meening bizonder mocht gelukken, althans mijne dankbaarheid droeg het ten volle weg. Op eens hoorde ik op. mijn eenzamen weg een angstig vervaarlijk geschreeuw alsof kraaien, eksters en boschduiven aan het vechten waren, ik keek natuurlijk rond om te zien vanwaar dat angstgeluid kwam en ja, eindelijk ontwaarde ik, ik was reeds op mijn terugtocht, in de buurt van het hof »Booiënhove« aan de achterzijde in hooge olmenboomen een eksternest, waar aan beide zijden een ekster wbb gezeten die dat vree- selijk geluid aanhieven, op dat geluid kwamen een tweetal eksters aanvliegen die post vatten kort bij de eerste. Waren de eerste in groote spanning en zichtbaren angst, de tweede poogde iets te doen om hunne stamgenooten eenigszins gerust te stellen en moed in te spreken hun houding en doen geleek veel op posten die worden uitgezet om het overrompelen van wacht of hoofdpost te voorkomen en werkelijk niet zondèr reden. Wat toch waB het geval van uit een open hol of gat in de schuur kwam van uit die richting een groote boschuil vliegen die eene opwaartsche vlucht nam naar de plaats, waar het eksternest zich bevond, maar op het zien van het goed bewaakte nest door eigenaars en buren zakte de moed uit de vleugels van den uil die langzaam maar beslist afdreef en een goed heenkomen zocht in een hol van eenen grooten wilgen boomtronk, zeker uit vrees voor erger gevolgen. De aanval op het eksternest was dus mislukt indien het vrouwje van den ekster alleen op haar eieren had gezeten was zeker de uil op haar en op haar eieren gevallen en had mogelijk beide buit gemaakt. Nadat de roover uit het gezicht was, ver dwenen eerst de te hulp gesnelde buren daarna vader ekster om eens rond te vliegen teneinde wat te bekomen van zijn schrik, daarna nam moeder ekster de zorgen van het nieuw overdekte huis weer waar en alles verkeerde nu weer in stille Zondagsrust. Postzegelvervalscliing. Een juffrouw te Utrecht had twee postzegels van 2'/i cent. Helaas beide gestempeld. Echter bemerkte zjj, dat bij het eene zegel het onder-, bij het andere het bovengedeelte bestempeld was. Met vaardige band knipte zij nu de bestempelde gedeelten van de zegels af en plakte de ongestempelde gedeelten aan elkaar, zette ze op een brief en verzond die. Op 't postkantoor liep het bedrog evenwel in de gaten. En Woensdag had de juffrouw A. O. van H. er zich ter terechtzitting voor te verantwoorden, 't Was slechts om der spaarzaamheid wille gebeurd, snikte ze. Eén dag gevangenisstraf eischte het O. M. Op 9 Juli doet de rechtbank uitspraak. Friesche, geen frissche kaas. Voor eenige dagen werd te Oldemarkt, Ruinen, Ruiner- wold enz. kaas verkocht, waarvan het ge bruik by verschillende personen de een meer, de ander minder, ongesteldheid veroor zaakte. Het bleek, dat die kaas giftige bestanddeelen bevatte. De politie ging op onderzoek uit en vond den verkooper te Heerenveen, tegen wien proces-verbaal werd opgemaakt. Dezer dagen bood een boter- kooper voor de grap één cent per pond voor een partijtje kaas en werd dadelijk kooper, maar de zaak niet recbt vertrouwende, probeerde hij met die kaas zijn kippen te voederen, welke na het gebruik spoedig on gesteld werden. Laag. Sultana, de groote olifant in den dierentuin te New-York is het slacht offer geworden van een lage streek. Terwijl het publiek zich verdrong om de kooi gaf een toeschouwer den dikhuid een stuk chocolade. Nauwelijks was de versna pering in den bek van den olifant verdwenen of een knal weerklonk. Men zag uit de neusgaten van Sultana een rookwolk komen. De bewakers snelden toe en richtten een waterstraal op den ongelukkigen olifant, die in zijn kooi ronddraaide. Toen men eindelijk den dikhuid had kun nen bedaren, bleek dat de bek verschrikkelijk verbrand was. In de chocolade moeten ont plofbare stoffen verborgen zijn geweest. Een ontmoeting met een wild varken. Op een der laatste dagen van de vorige week kwam een barbier 's morgens van Hoog-Soeren per fiets naar Apeldoorn. Op den Soerenschen grindweg, te midden der bosschen, zag hij een wild varken dwars den weg oversteken aangezien de weg op dit punt naar beneden liep, had hy nogal gang, en meende hij juist achter 't varken om te kunnen, maar hij zag zoo gauw niet, dat het dier gevolgd werd door een jong. 't Gevolg was, dat hg het jonge varken even aanreed. Het diertje begon uit alle macht te schreeuwen en woest brullend kwam de moeder op den wielryder af, die, gedre ven door angst, in vliegende vaart er vandoor ging. Zoo ontkwam de barbier aau een kennismaking, die hem zeker slecht bekomen zou zijn. Een correspondent, die onlangs ook eens zoo'n moeder-varken ontmoette, met zes jon gen bij zich, had geen lastmoeder en kroost wandelden in het vroege moigonuur op eenigen afstand rustig voorbij. Uit een ingesteld onderzoek is 't hem gebleken, dat de wilde varkens, indertijd door Z. K. H. Prins Hendrik uit Mecklenburg in de bosschen van 't domein, in de omgeving van het Loo, uitgepoot, welig voorttelen. De dieren vinden overvloed van voedsel en worden op sommige tyden bovendien gevoerd met maïs. Gevaarlyk voor wandelaars zijn ze niet, mits ze niet geplaagd wordende dieren zijn zeer schuw en gaan er bij het minste gerucht van door; bovendien liggen xy op den dag in hun lager, op zeer eenzame plekken, te midden van het kreupelhout, 's Morgens vroeg en tegen 't ondergaan der zon gaan ze er op uit, om eten te zoeken. Alleen in dezen tyd als ze jongen hebben en deze worden geplaagd, of als in boven staand geval aangereden, dan vallen zij den mensch aan; kan men dan niet uit den weg komen, dan is het 't best, in den dichtstbgzijnden boom te klauteren. Overigens zijn de wilde varkens niets gevaarlyker dan menige losloopende hond, voor wie men, als zg met haar kroost op straat loopt, ook beter doet uit den weg te gaan. Wraak. Nieuw Vennep (Haarlemmer meer) is in rep en roer gebracht door een ouderloozen jongen, die pas uit een Rijks opvoedingsgesticht was ontslagen en wiens zuster hem niet in haar huis wilde hebben. Uit wraak hierover had hij 'o nachts zgn kleeren in den vorm van een mensch bij elkander gebonden en met een paar groote steenen er aan in den welput laten zakken, zoodanig, dat er 6en klein gedeelte nog boven water uitkwam. Bg het waterscheppen dacht men niet anders dan dat hij zich had verdronken vandaar dat de geheele buurt schap in rep en roer was. Met haken en touwen voorzichtig er uitgehaald, bleek, onder groote hilariteit van de omstanders, spoedig het tegendeel. De jongen is spoor loos verdwenen. Vermoord. Te Joinvillele-Pont, even buiten Pargs, is een oude schaapherder ver moord, een man van vyfenzeventig jaar, Frits Jung. De oude Jung placht op een bepaalde plaats een kudde van 350 schapen te weiden. Verleden Donderdag waren herder en schapen niet op de plaats waar zij plachten te komen. De herder lag dood in »gn schuilwagen, de schapen waren nergens te vinden. Het blijkt nu, dat dié schapen verkocht zgn voor 15 a 16,000 frank door zekeren Alfred Malviel. Malviel is gevangen genomen. Hij verklaarde in opdracht van anderen de schapen te hebben verkocht. Men heeft een som van ruim 14,000 frank in zijn bezit gevonden en hij heeft in de laatste dagen allerleibuitensporige inkoopen gedaan, als daar zijn het traditioneele gouden horloge en gouden ketting. Alles wgst er op, dat Malviel den moord en diefstal lang van te voren had beraamd. H.H. MissenlO'/g uur Hoogmis's midd. 2 en 31/, uur Catechismus; 3 uur Vespers 's avonds 5 uur Congregatie. Dinsdag 's morgens 9 uur gez,^ H. Mis 's avonds 7 uur Lof. Woensdag 's morg. 9 uur H. Mis op het Kerkhof 's avonds 7 uur Congregatie. Donderdag, feestdag van de H.H. Marte laren van Gorcum, 'smorg. 9 uur solemneele H. Mis voor de leden der Broederschap van de Brielsche Processie. V r g d a g en Zaterdag 's avonds 7 uur Lof. Zondag 12 Juli a.s. St. Joseph-Club, Afd. A 101/s uur Afd. B 71/, uur Afd. O 9 uur HEILO. Zondag, le Zondag der maand, te ver dienen volle aflaat, 's morg. 7 uur H. Mis met onderrichting 9l/j uur Hoogmis met predikatie 's midd. ll/3 uur Catechismus 2!/j uur Vespers 's avonds 7 uur Lof ter eere van den H. Willibrordus, waarna ver eering van de Reliquie. Maandag, Dinsdag en Woensdag de H.H. Missen ten 61/s en 7 uur Donderdag en Vrijdag de H. Mis ten 6Y3 uur. Donderdag, jaarl. feestdag der H.H. Martelaren van Gorcum. Zaterdag 's morg. 71/s eu 8% uur de H.H. Missen's namidd. van 4 uur af gelegenheid om te Biechten's avonds 7 uur Lof ter eere van Maria. Op gewone dagen de Catechismus. Zondag a.s. feest van kerkwijding. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien Catharina Maria de Haan en Elisabeth Klaasse, geb. Goedhart. EGMOND-BINNEN. Parochie van den H. Adelbertus. Zondag, le Zondag der maand, toegewijd aan het Allerkostbaarst Bloed onzes Heeren, feestdag van den H. Bonifacius en zgne H.H. gezellen, geloofsverkondigers en martelaren in ons vaderland, 'smorg. 7 uur Vroegmis; 91/a uur Hoogmis v. d. parochie 's midd. 1 uur onderrichting in de Byb. Gesch.2 uur Vespers met Rozenhoedje. Dinsdag gez. H. Mis van Requiem als Maandstond voor de ziel van zaliger Clasina Hollander. Donderdag, feestdag der H.H. Martelaren van Gorcum, 's avonds 7 uur Lof met Rozenhoedje voor de bekeering der onge- loovigen in ons vaderland. In den Heer overleden Clasina Hollander, geboren Mors. LIMMEN. Zondag 'smorg. 7 uur H. Mis; 9'/j uur Hoogmis 's midd. l'/s uur Catechismus 21/s uur Vespers. In de week de H.H. Missen om 8 en 8'/j uur. Donderdag 's avonds 7 uur Lof ter eere vau het H. Sacrament. Zaterdag 's namidd. van 4—7 uur ge legenheid om te Biechten. In den Heer overledenHenricus Admiraal. ALKMAAR. Parochie van den H. Laurentius. Zondag 'b morgens dVj en 8 uur stille H.H. Missen10 uur gezongen Hoogmis 's namidd. 2 uur Catechismus3 uur Vespers 's avonds 6 uur Lof met predi katie ter eere van het Onbevl. Hart van Maria voor de bekeering der zondaren. N.B. W6gens schoonmaak der kerk, deze week 's morg. ten 7 en 8 uur een H. Mis in de kapel van het Weeshuis. Parochie van den H. Dominicus. Zondag 's morg. 6, 71/J en 9 uur stille LANGENDIJK (N.-Scharwoude). Zondag 's morg. 7 uur stille H. Mis 10 uur Hoogmis, onder beiden predikatie 's midd. 21/3 uur Vespers, waaronder het Rozenhoedje voor de ziel van zaliger Arie Bakker's avonds 6 uur Lof, w.o. het Rozen hoedje en de litanie van Maria. Maandag 's morg. 9 uur Uitvaart voor Arie Bakker. Dinsdag 's morg. 9 uur gez. Jaargetgde voor Petrus Briigemann's avonds 7 uur Lof ter eere van den H. Antonius, waarna vereering der Relikwie. Donderdag, feestdag van de H.H. Mar telaars van Gorcum, 's morg. 8ys uur gez. H. Mis's avonds 7 uur Lof. Na de H. Mis en na het Lof vereering der Relikwie van de H.H. Martelaars. Zaterdag 'b midd. van 4 uur af gelegen heid om te Biechten. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien Trijntje Rijper, hvr. van Cornelis Horio. In den Heer overleden Arie Bakker. UITGEEST. Zondag 's morg. 7 uur H. Mis voor de gemeente91/» uur Hoogmis tot zekere intentie 's midd. 2 uur Vespers. Maandag 'smorg. 8 uur H. Mis voor Dirk Groen en Guurtje Megne8^ uur H. Mis voor Frans Berkhout en Anna Wittebrood. Dinsdag 'smorg. 8 uur H. Mis voor de overleden familie Albrink8% uur H. Mis voor Mathgs Bokkum en Antje Wiehes. Woensdag 's morg. 8 uur H. Mis voor Willem Duindam 81/s uur H. Mis voor Cornelis en Willem Smit. Donderdag 's morg. 8 uur jaarl. H. Mis voor Mijntje Groenland8ys uur gez. H. Mis ter eere van het Allerh. Sacrament. V r g d a g 's morg. 8 uur H. Mis ter eere van den H. Antonius 8'/s uur H, Mie voor Cornelis Janz. Schermer. Zaterdag 'smorg. 8 uur H. Mis voor Mathijs Groot81/, uur H. Mis voor Maartje Schee en Nicolaas Megne. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien Kees van der Gracht. TUITJENHORN. Zondag 's morg. 7 uur Vroegmisuur Hoogmis; 's midd. 11/a uur Catechismus 21/j uur Vespers. Daarna zitting voor de Bibliotheek tot precies 4 uur. Deze week de H.H. Missen ten 7 uur. Donderdag, feestdag van de Gorkumsche Martelaren, 's morg, 8 uur gez. H. Mis. Zaterdag 's midd. van 4—7 uur gelegen heid om te Biechten's avonds 7 uur Lof ter eere van O. L. Vr. van Lourdes. Zondag a.s. feestdag van kerkwgding. SCHAGEN. Zondag 's morg. 7 uur H. Mis91/J uur HoogmiB 's midd. ll/s uur Catechismus 27, uur Vet pers. Dinsdag 's morg. 9 uur gez. H. Mis voor bruidegom en bruid. Woensdag 's morg. 8 uur gez. H. Mis. Donderdag 's avonds 7 uur Lof. Zaterdag 's avonds 7 uur Lof en Rozen hoedje. ASSENDELFT. Zondag vroegdienst Jaarg. voor de overl. kinderen van Engel Hegnelaatd. voor de Gemeente's midd. I1/, uur Catechis mus 2 i/j uur Vespers. Maandag le H. Mis voor den WelEerw. Heer Willem Gaal en overl. fam. 2e H. Mis voor Cornelia Kroon en Nicol. Vrouwe. Dinsdag le H. Mis voor Grietje Kramer en familie2e H. Mis voor Jan Gauwez. de Jong, echtg. en zoon Klaas. Woensdag le H. Mis voor Eva Kroon en haar zoon Jan 2e H. Mis voor Simon Kramer en Jan Groen. Donderdag le H. Mis voor Klaas J Ez. Kramer Sr.2e gez. H. Mis voor Neeltje v. d. Laan, echtg. van Gerr. Kroon. V r ij d a g lo H. Mis voor Gerrit Brandjes 2e H. Mis voor Gerrit J. Ez. Kramer 's avonds 7l/t uur Lof en Rozenkrans. Zaterdag le H. Mis voor Agatha Al en Jacob Gaal2e H. Mis voor Hein Baaroz. Boon en echtg. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien Netje Proost, Maartje Boon, echtg. van Piet Bierman, Freek Rot, Antje Koning, wed. v. Hein. Tambach. KROMMENIE. Zondag 'b morg. 71/s uur H. Mis voor de Parochie 10 uur Hoogmis tot intentie van de Propagandaclub St. Antonius 11a de Hoogmis Catechismus 's midd. 2'/j uur Vespers. Maandag 'smorg. 81/;, uur H. Mis voor Martinus en Aagje Huisman. Dinsdag 's morg. 81/s uur H. Mis voor Petrus Hazenberg en echtgenoote. Woensdag 's morg. 8l/a uur H. Mia voor Catharina Maria Al, hvr. van Hendrik Noom. Donderdag 's morg. 8'/j uur H. Mia voor Petrus Oornelisse. Geen Lof. 's Avonds 8 uur vergadering van de Maria Vereeniging bij den heer Bouwhuizen. V r g d a g 's morg. 81/a uur H. Mis voor Simon Brantjes en echtgenoote. Zaterdag 's morg. 81/, uur H. Mis voor Petrus Joannes van Gelderen en Anna de Wit. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien Gerardus Klein en Catharina Huisman. AKERSLOOT. Zondag 'smorg. 7 uur Vroegmis; 9VS uur Hoogmis's midd. 1 uur Catechismus 2 uur Vespers. Donderdag en Vrydag Catechismus. V r ij d a g 's avonds 7 uur oefening van den Kruisweg. WORMERVEER. Zondag, feestdag van den H. Bonifacius en gezellen, geloofsverkondigers in ons vaderland, 's morg. 71/, uur H. Mis 10 uur Hoogmis. Na beide H.H. Missen de gewone maandelijkrche armencollecte. Tevens zullen de zelatrlcen het Broeder- schapsgeld komen ophalen, 's Midd. 2 uur Catechismus 3 uur Vespers. Maandag 's morg. 7l/t uur H. Mis. Dinsdag en Woensdag geen H. Mis. Donderdag, feest van de H.H. Martelaren van Gorcum, 's morg. 8 uur gez. H. Mis; 's midd. 12 uur Catechismus 's avonds 7 uur Lof. V r g d a g 's morg. 8 uur H. Mis 's midd. 12 uur Catechismus Zaterdag 's morg. 8 uur H. Mis 's midd. 12 uur Bgbelsche Geschiedenisvan 6—8 uur gelegenheid om te Biechten. Vrgdag 10 Juli a.s. zal 's middags tusschen 4 en 5 uur in de R. K. school gelegen heid zgn om nieuwe leerlingen aan te geven, die geboren zgn in het jaar 1902. De melkvoorziening in Noord-Holland. In de zomerzitting der Prov. Staten van NoordHolland van 1907, toen nog niet was uitgemaakt, dat de tuberculosebestrijding moest geacht worden een Provinciaal belang te zijn, diende mr. Caroli een voorstel in om aan Gedeputeerde Staten te verzoeken een onderzoek in te stellen naar de melk voorziening in dit gewest en na een ampele discussie droegen de Staten aan bet college van Gedeputeerde op, de noodige inlichtingen in te winnen omtrent den fcitelijken toestand der melkvoorziening bg de gemeentebesturen, de gezondheidscommissiën en de Noord-Hol- landsche vereeniging Het Witte Kruis en om aan de vergadering daaromtrent mededeeling te doen en daaraan beschouwingen te ver binden, waartoe Gedeputeerde Staten aanlei ding zouden meenen te vinden. Het college voldeed aan dat verlangen en doet thans in een lijvig boekwerk aan de Staten mededeeling van de resultaten van dit onderzoek. Deze hebben Ged. Staten tot de ervaring gebracht, dat de melkvoorziening in NoordHolland te wenschen overlaat en daarom hebben zij de vraag onder de oogen gezien of de provincie in deze maatregelen zal hebben te nemen en waarin die maat regelen zullen hebben te bestaan. Tegen een direct optreden der provincie, zooals de Amsterdamsche gezondheidscom missie wil, dus een politierechteigk ingrijpen, hebben Ged. Staten bezwaar. Daartoe zou bijzondere machtiging van den Rijkswetgever noodig zgn. Van een Provinciale melkverordening ver wachten Ged. Staten weinig resultaat. Dan moet een organisatie in het leven geroepen, die daarop uitsluitend heeft toe te zien en voor een zoodanige organisatie is het provin ciaal bestuur al heel weinig ingericht. Bovendien zou de melk uit Utrecht en Friesland, die veel wordt ingevoerd, aan het toezicht zgn onttrokken. Ged. Staten oordeelen een regeling bg de wet met medewerking der gemeente de eenige afdoende oplossing. En waar nu is verluid, dat een Rijksre geling te wachten is, kunnen volgens hun oordeel de gemeentebesturen voortgaan melk- verordeningen in het leven te roepen. Waar de ongunstige toestand vaak zgn oorzaak vindt in onkunde, meenen Ged., dat de vakorganisaties op landbouwgebied veel kun nen bijdragen tot het verkrggen van een beter inzicht bij den boer, wat betreft het beter toezien op den gezondheidstoestand van zgn vee en waar nu het bezwaar daartegen meestal is, dat deskundige hulp van een veearts niet of bezwaarigk is te verkrggen, oordeelen zy, dat het op den weg der pro vincie ligt, die huip gemakkeigk te maken door het toekennen van subsidiën daarvoor uit de provinciale kas. Yoor de verbetering van de stallen en voor de verzorging van het vee, zouden proefwedBtryden voor rundveestallen en vee- verzorging kunnen worden uitgeschreven en voor het houden van voordrachten over veeverzorging en zuivelbereiding en het verspreiden van populaire geschriften daar omtrent, subsidiën kunnen worden toegekend aan de landbouworganisaties. Het aller grootste gevaar voor de melk- besmetting is het reinigen van het vaatwerk met slootwater waarboven privaten uitloopen. Toen in 1903 de Woningwet in werking kwam, hebben Gedeputeerde Staten van alle gemeenten geëischt, dat in de bouw- en woningverordeningen het hebben van priva ten boven slooten zou worden verboden, doch daarop zijn zy° moeten terugkomen uit over wegingen van practischen aard. Bevordering van het gebruik van ander dan slootwater, moet bij de gemeentebesturen op den voorgrond staan, boewei zij daarin zullen hebben te kampen met de ouderwet- sche begrippen, die nog overal heerschen. Scherp geformuleerde voorstellen doen Ged. Staten niet, alleen wenschen zij door de Prov. Staten te worden uitgenoodigd ter uitvoering van de door hen ontwikkelde denkbeelden werkzaam te zy'n en daarbg in overleg te treden met de verschillende be sturen, commissiën en vereenigingen, die daarvoor in aanmerking komeD. Krommenie van 25 Juni tot 2 Juli. GEBORENHelena Theodora, d. van P. F. Kriek en M. Groot. Assendelft van 27 Juni tot 3 Juli. OVERLEDENVrouwtje Groen, 70 j., ge huwd met Arie Ootjers. Wormerveer. Van 27 Juni—4 Juli. GEBORENKlaas, z. van L. Middelkamp en J. Koel. Klaas, z. van A. de Groot en K, Sint. Jan ThgB, z. van P. Bontes en S. Bloem. Dirk, 1. van J. Stelling en A. Krom. OVERLEDEN: Neeltje Bly', 78 j., echtg. van V. Veldhuijs, wed. van J. Bakker. Neelis Rezée, 5 j., z. van A. Rezée en J. Duits. Uitgeest. GEBOREN30 Juni. Hendrik, z. van M. Koel en N. Schoehuijs. ONDERTROUWD: 26 Juni. G. IJff en J. Visser. OVERLEDEN29 Juni. B. Zweed, echtge noote van S. Peys, 55 j. Heemskerk. GEBOREN Cornelis Johan, z. van J. J. C. Schipper en Helena Zwart. OVERLEDENMaartje Bleeker, 67 j., echt genoote van Dirk de Wildt. Lourdes in woord en beeld is verzonden aanPiet Snoeks, EgmondJ. Besteman, AlkmaarMarie Scholten, Bergen C. Bruin, OudkarspelMarie Oorthuis, Egmond a/d. Hoef. Het O. L. Vrouwebeeld is verzonden aan O. Huiberts, Egmond aan Zee, die de goede ontvangst in Ons Blad zal willen berichten. BERICHT. Goede oplossingen worden met insluiting van 5 cents postzegel gezonden aan G. SNOEKS, Egmond aan Zee. Alle geabonneerden op Ons Blad worden dringend verzocht mede te doen. Binnenkort komt een nieuwe verrassing. Schrijf in cgfers elf duizend elf honderd elf. OPLOSSING: NAAM: ADRES:

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1908 | | pagina 6