Op onze tong y HetWitte Hüis-4 Markt berichten. Dienstpersoneel Gemengd Nieuws. Officieele Berichten. Burgerlijke Stand. WILLEM DEKKER en CAÏHARIHA BRIEFJES, Smidsknecht, Werkvrouw, I niet lijn goed- euwe leening, was met alle oidde, dat be- ïvoorziene nit- prijzen van het van het werk jren Van Hall rklaarden even- t zeer gedaald ■ijnljjk moment, le raadzaal. He e men aan de zal komen. De onferentie met op de volgende omen. bbeltallen voor nummers een de aftredende en Gul, en als Hall en Zwaan a voor bet uit- lebben gemeend an van den heer rel het Noorden, lorp beslaat en langdurige be osten zeer hoog, emde, werd be ten, kening van het itig saldo van adden bedragen L020.03. Ook de armbestuur met .25' werd vast- van hadden be gaven f 2878.11. ïing den leden woning der ver terrein van de aouwen en den pen. amand het woord was zoetjes aan naar huis gaan. n nog bijeen om ken omslag vast eid van B. en W. alhier de beproe- irug in gewapend aaml. Venn. Wer en. de onder leiding ;er fabriek, evuld met water 4200 Kg. werd onder welke be- 'buiging of zetting middag 11 Juli .10 aan de halte een 40 tal Duit van de heeren n bezoek brachten erf van den heer uit gereed, waar- leestmer- Ambacht afvaart werd van kiekje* genomen, n llden Juli ver- an den heer Kist Naamlooze Turn ing aan den Lan den tegenwoordig, irzitter en na toe- ituurslid, den heer rgadering met één 1de wijzigingen in ent goed te keuren, werd de door het achtiging verleend, at het besluit van adering, om op den nbineerde vergade- van lossing der ge- soopers zal worden de eendenkwestie. ;igeu werden klach- te gchade door de richt, alsmede door aren zoeken. Men lgemeene stemmen aan den raad te een politieverorde- ,rin het vrij laten sn wordt verboden, stuur zal dit adres ■den toegelicht, len thans geuit over ie weigeren de aard- als de kooper zijn arder, dat de koopers ervan, maar dat e genoemd, knoeien, .g.n. pokkige onder daarop een mand st verontwaardiging der koopers aange- af de opdracht aan Beheer er bij deze j maatregelen nemen orden gestraft met de manden niet in ■gen en met betrek den aardappelhandel, de gecombineerde idere besturen, ook del* van gedachten verloting werd de oorzitter gesloten. :e Utrecht gehouden Bn Baad van Beroep s in het beroep van uitspraak van den Haarlem, houdende ag van eischer in zijn ssing van de Bijkn verzekeringsbank, dat de door hem gevraagde schadeloosstelling ter zake van een ongeval niet wordt toegekend. De Baad is van oor deel, dat de vordering betreft eene tijdelijke uitkeering en omtrent beslissingen dienaan gaande is geen beroep toegelaten. De Cen trale Baad verklaarde eischer ontvankelijk in zijn beroep, doch, niet overtuigd dat het letsel, waaraan hij heeft geleden, gevolg is van een bedrijfsongeval, ontzegde hem zijne vordering, vernietigde de uitspraak en be vestigde de beslissing der Bank. Wormerveer. De kermis is hier Zondag begonnen. De vermakelijkheden zijn zoo onge veer dezelfde als die van vorige jaren. Zon dagavond tegen tien uur joeg een hevige regenbui vele wandelaars huiswaarts en de kermlsvierders der omliggende plaatsen naar de herbergen. Het gevolg daarvan was, dat het aantal half- en geheel dronken schreeuwers grooter was dan in vorige jaren. Ook Maan dagavond was het weder zeer ongunstig. Als een bijzonderheid vermelden wij nog, dat op eenige kramen een biljet is aangeplakt van den volgenden inhoudWilt gij de kermis behouden, geeft dan geen aanleiding tot klachten. (Bond van Kermisvakgenooten.) Door het Kruisverbond alhier zijn Zaterdag vóór kermis een kaart en een cir culaire onder de katholieken verspreid. De kaart met het opschrift Aan de ouders* wijst hen er met nadruk op, hun kinderen geen alcoholhoudenden drank te geven, indien zij hun kinderen waarlijk liefhebben. De circulaire maant allen aan, den kermistijd in gepaste vroolijkheid door te brengen, zich te onthouden van misbruik van sterken drank en vooral er niet bij anderen op aan te dringen sterken drank te gebruiken. Moge men zich algemeen aan die goede raadge vingen houden. Bij de Zaterdag IX Juli gehouden ver- kooping door de makelaars Dirk Stam Mz. en Cornells Aten, ten overstaan van den te Beverwijk gevestigden notaris M. Donker, welke verkooping gehouden werd in het hotel »De Jonge Prins* alhier, bracht per ceel 1 een zeer gunstig gelegen terrein aan de 3de Kruisstraat alhier, groot 29 aren 80 centiaren bij opbod f 1000 op. Het werd voor dien prijs opgehouden. Perceel 2, een bouw terrein met water aan den Krommenieërweg groot 3 aren 81 centiaren werd by opbod gemijnd door Johan Kok voor f 525 en bij afslag met f 8 verhoogd door C. Leguit te Krommenie. Perceel 3 een perceel water langs den Krommenieërweg, waarvan een gedeelte reeds gedempt en geschikt als bouw terrein, groot 7 aren 4 centiaren werd opge houden voor f 120. Onmiddellijk daarna werd door dezelfde makelaars ten overstaan van den notaris G. H. A. Tjeenk Willink te Wormerveer, te koop aangeboden een tuin, voorzien van schutting, beplant met geboomte en heesters, en geschikt als bouwterrein, groot 1 are 82 centiaren. Gevelbreedte 7 M. 25 cM. Dit perceel bracht bij opbod de som van f 875 op. Bij afslag werd voor dienzelfden prijs kooper G. Brouwer te Zaandijk. Ten slotte werd verkocht een ijzeren tjalkschip, groot 16 ton met toebehooren. De makelaar D. Stam Mz. bood bij opbod tot f 725. Bij den daaropvolgenden afslag werd het scheepje op f 4 gemjnd door Dirk Stam te Koog a/d. Zaan. Amsterdamsche Beurs. Opgave ons verstrekt door de Firma MULDER QUAX, Dijk C 14. Alkmaar. Staatsleeningen. 3 o/q Ned. Werk. Schuld S Bulgarije Tabak 4 Hongarije Goudl. 4 Oostenrijk Jan./Juli 41/an Portugal Tab. 5 Rusland 1906 4 id. Rothschild 1889 4 id. Hope Co. 41/'2„ Iwang Dombrowa 4 Turkije Goudl. 1890 5 Mexico Binnenl. 5 Brazilië Fund. Loan Spoorwegleeningen. Holl. IJz. Spwg. Mij. Aand. Staatsspoorwegen. Comm. Atchison Denver Erie Kansas City Pref. id. Comm. Missouri Ontario Rock Island South. Pacific South. Railw. Union Pacific Wabash Warschau Weenen. Aand. 4 Wladikawkas Sp. Diversen. Comm. Car Foundry n Steels I Cult. Mij. Vorstenl, Aand. Ned. Handel Mij. Resc. Hedjang Lebong. Aand. Great Cobar Koninkl. Petr. Mij. Moeara Enim Sumatra Palemb. Ned.-Am. Stoomv.Mij. n Comm. Marine Pref. id. Comm. Peru Pref. id. A'dam Langkat gew. Aand. id. pref. Adam Serdang Aszhin Plantage heli Cultuur heli Mij. Langkat Tab. A. Medan ld. Nieuwe Asahan Tab. fcenembah Premieleeningen. 3 0 Amsterdam f 100. 3 Rotterdam -100. 2 2n Antwerpen 4 n Theiss 5 n Oostenrijk i860 5 ji Rusland 1866 Prolongatiekoers f Laatste koers, Koers van io Juli 13 Juli 15 J"li 9°y/i6 9°l/l 9071G 967/l6 9Ón/w 93 97s/8 977/lG 97% 95% 95 9ll3/lö 9l7/s 91% 82V16 82 8oj* 808/4 92 48^ I04 90 90 90 837/lG 94 8 3'A 85V10 25 7/s 25r'/s 268/8 20 x9u/i0 201/8 247/l6 243ls 24% S7Vs 56V8 56* 29V1G 28s/8 29% 4l7/l6 41 V-l 4i3/s x75/I6 16S/., 160/10 873/IG 87 891/4 18V16 17K 18 ISO1/! I471/8 148 IIM/M "15/l0 12 IOI 83K 3615/i6 36H 3<^ 4Ó3/4 39% 4I7/l6 116 «/a 116% Il63/4 I6?5/8 i677/l6 1688/4 885 874 883 95s/s 94% 100 286^ 286 284 134V1 I34V8 133 99K 98X 97K 1238/4 124 121/4 7sli 7%6 7% 21I/8 21 208/4 9V8 9% 9lls 38 K 37 /lö 38 132 132 I79X I76 70 70 298h 28 20 IOI 3/l IOI 101/4 4088/4 408 u 4°S 82 79 75 243 239 235 H 117% 115% 117 368 108 105 15/X6 - 97 - 37/S 28A 3% Dow een koe. De reeds op jaren zjnde echtgenoote van den heer J. Engelage, land bouwer te Midwolda, is door een koe, die ze medicijnen wilde toedienen, zoodanig ge- stooten, dat haar rechterbeen geheel werd gebroken. Ze lijdt hevige pijnen en haar toe stand baart zorg. Dow electriciteit gedood. Donderdagmid dag had aan de electrische-centrale te Leid- schendam, een droevig ongeluk plaats, schrijft de >Besb.« By het rangeeren van eenige nieuwe wagens wilde een werkman eenige bezigheden verrichten boven op een der wa gens, toen hjj per ongeluk met zijn rag in verbinding kwam met een stroomkabel. Naar men zegt, wist men niet, dat er stroom op de leiding stond. De ongelukkige verbrandde hierdoor deerlijk zjn rug en viel voorover op den wagen. In zijn val wilde hij zich echter vastgrijpen, doch greep wederom den stroomkabel, met het noodlottig gevolg, dat hy zijn geheelen arm en hand verbrandde. Daarbij vlogen ook de kleeren van den armen man in brand, welke men trachtte te blustchen met water, hetgeen zeer langzaam geschiedde, aangezien dit niet direct by de hand was, en men bovendien ook vreesde voor meerdere ongelukken, wanneer men ver binding met de leiding kreeg. Zoo hing nu de arme man gedurende 10 minuten brandend aan den wagen, ten aanschouwe van het per soneel, dat geen voldoende hulp kon bieden. Deerlijk verbrand, werd de ongelukkige per raderbaar, welke men inmiddels uit Voorburg ontboden had, naar het B. K. ziekenhuis te 's-Gravenhage vervoerd, waar hij 's avonds half tien overleed. Hij moet vreeselijk geleden hebbendoor den sterken stroom waren zjjn hor loge en horlogeketting gedeeltelijk gesmolten. De ongelukkige, Swart genaamd, was pas 21 jaar oud en ongehuwd. Naar het blad meldt, moet dit ongeluk te wijten zijn aan een grof verzuim en vraagt men zich af, hoe het mogelijk is, dat er niet bij mannen van het vak, welke hierbij tegen woordig geweest moeten zyn, iemand geweest is, die op hetzelfde oogenblik den stroom heeft verbroken. Een tweede werkman kreeg eenige brandwonden, doch zijn toestand levert geen gevaar op. Botsing tusschen spow en tram. Zondag middag, ongeveer 5 uur, is de trein van de stoomtram Haarlem—Leiden op het kruispunt van den Leidschen straatweg door den van Haarlem komenden spoortrein middendoor gereden en wel door schuld van den con ducteur of van den boomwachter. Twee wagens van de tram zijn geheel vernield en de zeven personen, die er in zaten, werdén allen gewond, een zeer ernstig. Na het verleenen van de eerste hulp ter plaatse werden de gewonden door een extra van Leiden ontboden trein derwaarts overgebracht. De weg werd zoo spoedig mogelijk vrij gemaakt, zoodat na een uur het verkeer kon worden hervat. Nader bericht men nog Tegen vijf uur ongeveer kwam de trein van Amsterdam in botsing met de stoomtram uit Haarlem, die ongeveer op dezen tjjd den overweg van den spoor passeert tusschen Oegstgeest en Sassenheim. De conducteur van de tram moet zich vooraf op de spoor rails plaatsen en zien of de baan vrij is. Nu heeft hij dit niet gedaan, maar riep van het balcon den boomwachter toe, die ant woordde dat de tram wel kon passeeren. Deze zette den boom, die gesloten was geweest voor den sneltrein van Leiden, overeind vermoedelijk was de man in verwarring ge bracht door den extra-dienst voor de wedren nen te Woestduin. Hij raakte by de botsing van schrik buiten kennis en was Maandag nog niet tot bewustzijn teruggekeerd. De tramtrein bestond uit vijf wagens. Alleen de locomotief was gepasseerd toen de trein van Haarlem er in volle vaart op in reed. De eerste wagen werd geheel verbrij zeld en sleepte den tweeden mee, die uit elkaar werd gerukt. Door het breken van de koppelstang bleven de overige drie wagens staan. Geinkkig zaten daarin juist de meeste passagiers, terwijl in de beide eerste zich slechts zeven passagiers bevonden. Deze raakten allen tusschen de brokstukken van de verbrijzelde wagens bekneld. De passagiers, die er ongedeerd waren afgekomen, haaBtten zich uit de wagens te komen. Zij hoorden het gekerm en gekreun en zagen het droevig schouwspel aan. Ook de menschen uit den spoortrein, die na den schok een 100 M. verder door den machinist tot staan was gebracht, openden de portieren, maar werden door de conducteurs weer naar binnen gezon den om de ontsteltenis niet te vermeerderen. Er was trouwens hulp genoeg. De ge wonden werden spoedig van onder de verbrijzelde wagens weggehaald en door de doctoren van Iterson en Veldhnysen, uit Leiden, die in den trein zaten, en dr. Boks uit Botterdam, die toevallig daar met een rijtuig voorbijkwam, verbonden. Een automo biel, die met de tram voor den overweg stond, was juist gepasseerd toen het ongeluk gebeurde, zoodat het weinig had gescheeld of ook deze was overreden. Nu maakte de chauffeur spoedig rechtsomkeert naar het dorp om verbandmiddelen te halen en daar mede keerde ook nog dr. Quant uit Sassen heim terug. Van den anderen kant kwam dr. Walenkamp van Warmond hulp verleenen. Een drietal geestelijken, onder welke pastoor Jansen nit Beemster en kapelaan Nierman, die in den trein zaten, verleenden assistentie, waarbij zich ook voegden president Taskin en prof. Caetelein van het Seminarie te Warmond. Het bleek, dat niemand was ge dood, maar de zeven passagiers allen gewond waren, meerendeels door beenbreuk en inwendige kneuzing, Het waren Joh, van der Linden, oud 63 jaar, en diens vrouw, Eliza beth Brugman, 58 jaar, wonende Wittelaan 15 te Leiden Johan Evert Schatte, 22 jaar, Jacob Mauritsstraat 11, Den Haag, die allen zwaar gewond zijnwed. Zwart, 66 jaar, Engelenbergstraat 62, Den Haag Hendrika Mulée, 17 jaar, Petronella Muléa, 19 jaar, en Elizabeth Zuidwijk, 47 jaar, allen woDende De la Beykade 53 te 's Gravenhage, die minder ernstig zijn verwond. Terwijl men bezig was de gewonden voor- loopig te verbinden, kwam uit Leiden een locomotief met een le klaBse-wagen van den Paryschen trein aanrijden met werkvolk en assistenten, die onmiddellijk aan den arbeid trokken om den weg vrij te maken, hetgeen reeds na een half uur gelukte. De gewonden werden met den extra-wagen naar Leiden gebracht en daar, voor zoover noodig, per brancard naar het Academisch Ziekenhuis gebracht. De trampassagiers naar Leiden werden in den spoortrein ingedeeld en be reikten zoo hun bestemming. Nog wordt gemeld, dat de conducteur van de tram, die zich op den eersten wagen bevond, evenals een passagier, nog tijdig van den wagen sprongen en aldus ongedeerd zyn gebleven. Maandagochtend hadden reeds een viertal gewonden het Ziekenhuis verlaten. De won den en kwetsuren van de overigen zijn niet levensgevaarlijk. Allerlei. In de keizerlijke bibliotheek van 't winterpaleis te St. Petersburg is een belangrijke diefstal ontdekt. Een groote hoe veelheid gouden munten en medailles, ter waarde van wel 50.000 roebels zijn verdwe nen. Van daders geen spoor natuurlijk I Een mijnwerker te Durham, 'n dood arme drommel, kreeg dezer dagen kennis, dat zijn oom hem 'n legaat had nagelaten van ruim anderhalf millioen gulden. Ai twee jaar had men naar 't «neefje* gezocht. Bij 'n bloemenfeest te Praag werd er zóó met bloemen gegooid, dat de paarden van verschillende rijtuigen dol werden en op hol sloegen. Een juffrouw werd doodge trapt een zestigtal menschen zeker kregen zware wonden. Gevallen. De koetsier van het hotel Boggia te Nijmegen had het ongeluk van den bok van de omnibus te vallen, met het treurig gevolg, dat hy kort na zijn opneming in het Wilhelmina ziekenhuis aan de gevolgen is overleden. Deze oppassende man laat een vrouw met 4 kinderen achter. Om een auto. De gemeente Tholen nam onlangs een auto in beslag van een ingezetene, omdat deze zijn hoofdelijken omslag niet had betaald. De ingezetene beweerde, dat hem de auto niet behoorde en heeft zulks in proces kunnen bewijzen. De gemeente Tholen zat dus voor de proceskosten, die niet min der dan ruim f 2500 bedragen. Nu is Tholen in last. De gemeente zal het er wel niet by laten zitten, doch op voorstel van B. en W. is al vast besloten een. geldleening tot een bedrag van f 2600 aan te gaan, om de pro ceskosten te kunnen voldoen. Heel ernstig rekent men dus niet op een overwinning in hooger beroep. Ongelukken. Te Deventer is een be schonken persoon door den locaaltrein van Apeldoorn nabij een overweg aangereden en zwaar verwond. Hy is in het ziekenhuis opgenomen. Te Hoogkarspel (N.-H.) geraakte dezer dagen het zoontje van den heer J. M. onder de tram. Vrijdag is het kind aan de gevolgen overleden. Op de yzergieterij in het grensplaateje Isselborg kreeg Zaterdag de arbeider J. B. een stuk hout, dat vau het dak viel, op het hoofd. Zijn schedel werd gespleten de dood volgde onmiddellijk. Een waardig ouderenpaar. Da justitie te Breslau doet onderzoek in een moordzaak, die alle gruwelen van den laataten tyd overtreft. Het echtpaar Goeblenau wordt n.m. ver dacht de elf kinderen uit hun huwelijk achtereenvolgens te hebben vermoord. In het belang van het onderzoek, zijn de lijkjes van de twee jongst gestorvenen opgegraven. Vernist. Sinds Vrijdagavond wordt bij de koloniale reserve te Zutphen een soldaat vermist. Hij heeft een briefje achtergelaten met de mededeeling dat hy zich in den IJsel zou verdrinken. Tot heden heeft men echter zonder resultaat naar hem gedregd. Wreede statistiek. De Cri de Paris heeft uitgerekend, dat de Parijsche modistes jaar lijks de veeren van 40.000 zee-zwaluwen ver werken een koopman te Londen verkocht het vorig jaar alleen niet minder dan 32.000 zeemeeuwen, 80.000 andere zeevogels en bo vendien nog 800.000 paar vleugels van vogels van verschillende soorten. De Cri de Paris voegt aan deze wreede statistiek de nog wreedere bijzonderheid toe, dat om de veer goed te kunnen houden zij uit het lijf van den levenden vogel moet getrokken worden. Nog bloedend wordt de veer door den hoe denmaker bewerkt. De vogels sterven dan kort daarop onder de verschrikkelijkste pijnen. KRRKNJJIU WS Benoemingen. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot kapelaan te Noordw ijkerhout, den Weleerw. heer L. Th. Mulder, en tot kapelaan te Nederhorst-den Berg, den Weleerw. heer W. G. Dessing, die assistent was te Bergechenhoek, Afwezig. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft zich voor eenigen tijd naar het buitenland begeven. Diensvolgens zal er tot nadere aan kondiging geen audiëntie verleend worden. Jubilea te Rolduc. Maandag ia la Rolduc het achtste eeuw feest der crypta wijding tegelijk met het 40 jarig priesters- en leeraarsjubilé van mgr. dr. B. Oorten, directeur, gevierd. Deze jubilea vielen samen met de jaarlijksche plechtig heid der prijsuitdeeling, waaraan bijzondere luister was bijgezet. Mgr. dr. B. Corten, directeur der inrichting, wérd bij deze gelegenheid door Z. H. den Paus benoemd tot Geheim Kamerheer. Reglement voor de Kaasdragers. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar bren gen ter algemeene kennis, dat in het Gemeenteblad van Alkmaar, Nr. 263, is opgenomen hun besluit van 2 Juli 1.1., waarbij is vastgesteld een Huishoudelijk reglement voor de kaas dragers en noodhulpen, werkzaam op de Kaasmarkt te Alkmaar. Welk reglement gedurende drie maanden voor een ieder ter gemeente-secretarie ter lezing is nedergelegd en aldaar tegen betaling van f 0.15 in afdruk is ver krijgbaar gesteld. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Alkmaar, G. RIPPING, Voorzitter. 13 Juli 1908. DONATH, Secretaris. Alkmaar. GEBOBEN 11 Juli. Herman Joseph, z. van Theodoras Joseph Hubertus Vermeulen en Agnes Geertruida van der Veldt. 13 dito. Wilhelmina Jacoba Geertruida, d. van Johan nes Hendrikus Wagenaar en Wilhelmina Gerdina Maria Post. Maria Cornelia Catharina, d. van Johannes Matheus Groot en Anna Maria Kramer. Johannes Leonar- dus, z. van Martinus Jacobus Driesen en Geertruida Ligthart. Pieter Simon, z. van Simon Gutter en Teetje Stam. 14 dito. Gerrit Johannes, z. van Gerrit Johannes Zentveldt en Anna Elisabeth de Vries. Elisabeth, d. van Boelof Geus en Grietje Vis. Franciscus Adrianua, z. van Nelia Lïcher en Alida Jans. GETBOUWD14 Juli. Klaas Steijn en Catharina Burkunk. Pieter Cornelia Kosaen en Geertuida Francisca Maria Witte. OVEBLEDEN 11 Juli. Adrianua Johannes Joseph, z. van Jacobus Nicolaas Al en Alida Kuija, 1 j. 13 dito. Martinus Kruyff, 90 j. Pieter Holkamp, 87 j. Oudmrspel. GEBOBENLaurens, z. van Maarten Visser en Grietje Keppel. Dirk, z. van Cornelia Nap en Nantje Bregman, Johanna, d. van Jan Kos en Dieuwertje Bakker. Nicolaas, z. van Gerrit Bakker en Dieuwertje Vel. Brigitta Maria, d. van Bartholomeus Bommer en Jacoba Broersen. GETBOUWDHendrik van Veen en Jan netje Schrieken. Dirk Ploeger en Augusta Wilhelmina Goed. Petrus Euiter en Geer- trnide van Straaten. OVEBLEDENAafje Kuiper, 63 j., echt genoote van M. Kroon Cz. Assendelft van 3 tot 10 Juli. GEBOBEN Simon, z. van Johannes de Beer en Johanna van Gelderen- ONDEBTBOUWDJacobus Folkert Tuin, van Heemskerk en Anna Boon. GETBOUWDGerrit de Vries en Maartje Buntsma, van Krommenie. OVEBLEDENJeannette Proost, 20 j., on gehuwd. Wormerveer, van 4—11 Juli 1908. GEBOBENJan, z. van Th. Kramer en A. Does. Jacob, z. van J. Garsyn en O. P. van den Oever. GETBOUWD N. Kok (van Assendelft) en G. Pot. OVEBLEDEN Jouke Deurman, 61 jaar, weduwnaar van O. Warring. Levenloos aangegevenEen zoon van J. P. Meegdes en B. Battem. ALKMAAR, 18 Juli, Aangevoerd 15 Koeien en Ossen 180 a 250, 134 vette Kalveren f 40 a 90, per Ned. pond 75 a 85 ct. 34 nacht. Kalveren /8a 20 per stuk0 magere Schapen f 0.00 a 0.00, 610 vette idem f 20.00 a 27.50, 323 vette Varkens 38 a 45 ct. p. Ned. pond, 29 mag. idem 15 a 17. PURMEREND, 14 Juli. Aangevoerd 455 Runderen, waaronder 348 vette /0.60 a 0.75 p. K.G., prijshoud. matig, 107 m. en g. koeien 130 a 240, prijshoud. matig, 46 stieren, 295 vette kalveren f 0.60 a 0.80 p. K.G.matig, 246 aucht. f9 a 23, matig, 29 paarden, 1912 schapen f 20 a 28.C0 en 300 lammeren f 8 a 13, beiden prijsh. stug, 410 vette varkens 40 a 44 ct. p. K.G. vlug, 33 magere id. 1 12 a 24.00, matig, 195 biggen f 5 a 8,matig. mand appelen f 0.00 a 0.00. mand peren fO.OO a 0.00 ganzen /0.a 0.00. Kleine Kaas f 30.Middelbare faange voerd 204 stapels. 1508 kg. boter f 1.20 a 1.30, per kilo, Kipeieren i 3.50 a 4.G0, eenden dito 3.80 per 100. BODEGRAVEN, 14 Juli. Kaas. Aangevoerd 348 wagens, te zamen 17,181 stuks, wegende pl,m. 101.586 kilo; le soort Goudsche f 26.50 a 28.00, zwaardere f 29.2e soort f21.50 f 23.50, Derbykaas, le soort f 28.a f 2e soort f a Edammer-kaas, le £ooit 1 27.2e soort f 23.50 a f 0.Leidsche kaas f a het schippond. Handel matig. Advertentiën. Geboren: MARIA CORNELIA CATHARINA, dochter van J. M GROOT en A. M. GROOT—Kramer. Alkmaar, 13 Juli 1908. Geboren: Jolifsimes Leonnrdns, zoon van M. J. DRIESEN en G. DRIESEN—Ligthart. Alkmaar, 13 Jnli 1908. Op den 4en Augustus a.s, hopen CATHARINA BALTUS, hun 25-jarig Huwelijksfeest te her denken. Dat God hen nog vele jaren sparen, is de wensch van ons allen. De gezamenlijke Buren. Egmondbinnen, Juli 1908. 1 Heden overleed tot onze diepe droefheid, voorzien van de H.H. Sacramenten der stervenden, onze geliefde Moeder, Behuwd- en Groot moeder, Mejuffrouw wed. van JOHANNES 0UDEJANS, eerder wed. van FREDERICUS H0LLENBERG, in den ouderdom van ruim 75 jaar. Alkmaar. J. DE LANGE—Hollenberg. P. DE LANGE en Kinderen. (Boekei) Alkmaar. Wed. J. HOLLENBERG— van hanxlede. Limmen. N. DE JONG, Executeur-Test. Alkmaar, 10 Juli 1908. De ondergeteekende betuigt hierdoor zijn hartelijken dank, mede namens zijn Echtgenoote, aan den WelEd. ZeerGel. Heer Dr. Dirken, den WelEerw. Heer kapelaan Quant en de Eerw. Zusters van het St. Elisabeth-Gesticht, voor de vriendelijke hulp en verzorging bij haar ongesteldheid ondervonden. J. WEEL. T. WEEL—de Moed. Noordscharwoude, 15 Juli. Gevraagd, wegens dienstplicht van den tegenwoordige, met 1 October een R. K. bij J. COMMANDEUR, ged. Hoefsmid, Tuitjenhorn. - Gevraagd een flinke voor den Vrijdag of Zaterdag. Hotel „NEUF", Alkmaar. Vraagt eene REIZENDE POLIS omtrent het verzekeren uwer Goederen tegen brandschade. Inlichtingen bij Jn. TIEBIE Jacz., Boekhandel, Akersloot. N.B. Eenige oude Leesboeken gevraagd Wie iets te vorderen heeft van-, of verschuldigd is aan nu wijlen den heer J. BIERMAN, in leven manufaoturier te Alkmaar, en aldaar op 30 Juni 1908 overleden, wordt verzocht daarvan vóór 15 Augustus 190S, opgaaf of be taling te doen ten kantore van Notaris M. GOUVERNE, te Alkmaar, aan het Verdronkenoord C 101. moet het steeds liggen, dat W. NE- DERKOORN, Langestraat A 11 en Schoutenstraat 6, het ruimst gesor teerd is in (JONGENS- en MEISJES BOEKEN, 5TAATI1IET Hl VERBINDING HETSPAAR-PREMIE OF RAB/ïïZEGEL5riART5CHAPPlJEt1,GEEFT GEEN EXTRA KORTING AAN BDIÓNDERE PERSONEN OF VEREENIGINGEN,MAAR HEEFT DE LAAGSTE PRU5, VOOR IEDER DUIDELIJK LEE5BAAR, AAN DE KLEEDH1GSTÜKKEN GEHECHT. nAGAIljllvAnHEEHEn-JOnGEHEEREn- - KinPERKLEEDirtG-

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1908 | | pagina 3