Landbouw. Ingezonden. Marktberichten. Advertentiën. DE KATHOLIEK. Nadat ze 3 jaar had gezeten Amsterdamsche Beurs. KERKNIEUWS Burgerlijke Stand. Dankbetuiging. DAGMEISJE. Boerenknecht Heeren- en Damesrijwiel Te koop gevraagd: H.H. Zeugenhouders I Meesterknecht. Verdwenen. Reeds meer dan vier weken verliet het ongeveer 14 jarig zoontje van den heer L., te Geulle (L.), de ouder lijke woning en keerde daarin niet weer terug. Ondanks de ijverigste onderzoekingen, welke plaats hadden, is het tot heden nog niet mogen gelukken, den jongeling op het spoor te komen. Men vreest thans, dat hem een ongeluk is overkomen. Nachtvlinders. Over New-York is 'n vlucht... nachtvlinders neergestreken; 't was 'n wolk van wel 12 K,M. lang. Ze dringen de huizen bl] zwermen binnen en veroorzaken natuurlijk verbazend veel last ook overdag. Gevaarlijk heer. Te Odessa is een bom ontploft, die 'n arbeider in zijn zak droeg. Zes personen waaronder twee kin deren werden zwaar gewond. De arbeider werd gedood. Overstrooming. In 't Galicische plaatsje Inszezyn moet 's nachts zoo'n vreeselijke wolbreuk hebben plaats gehad, dat ver schillende menschen, die in hun slaap ver rast werden, eenvoudig in hun kamer verdronken. Vreemde rustplaats. Vrijdagnacht werd op een bank in de Westerlaan, te Zwolle* aangetroffen een Duitscher, die in het bezit was van twee groote valiezen en van f 17.000 in bankbiljetten van duizend gulden, die hij verklaarde, Donderdag bij een notaris te Dordrecht te hebben ontvangen, om daarmede een voor hem in aanbouw zijnd ijzeren schip te betalen. Daar hij te Zwolle onbekend en bang was, met het oog op dat vele geld, in een loge ment te gaan, verklaarde hij die bank als rustplaats te hebben verkozen. Dit een Zaterdagmorgen ontvangen telegram van ge noemden notaris bleek, dat hij werkelijk dat geld daar had ontvangen. Bestrafte godslastering. Een trefiend geval heeft te Saint-James sur Sarthe plaats gehad op den dag, dat de H. Sacraments processie zou uittrekken. Een smid, Auguste Railland, deed niets ais spotten met de toebereidselen voor de processie. Toen hij bij een rustaltaar kwam, dat men bezig was daar op te richten tegenover een kruisbeeld, klom hij boven op het tabernakel en riep daar uit, op het Christusbeeld wijzend >Als je geen luiaard was, zou je me hier afgooien.' Op hetzelfde oogenblik stortte het altaar in en viel de godslasteraar van een hoogte van vier meter. Hij was ernstig gekwetst, drie dagen later stierf hij na een verschrikkelijken doodsstrijd. Het uiteinde van den smid, die, wat opmerkenswaardig is, eenige jaren geleden van een hoogte van 16 meter viel zonder te bezeeren, heeft in de heele streek een groote opschudding verwekt. Een oud gebruik. Om te trachten een enkel der nog overgebleven oud-Geldersche gebruiken voor algeheele verdwijning te be hoeden, heeft de Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer te Oosterbeek besloten eenige prijzen enz. uit te loven voor die voerlieden, die het met koper versierde paardetuig, zoo volledig mogelijk met bellen, met kwasten enz. in den best onderhouden toestand gebruiken. Waar de Geldersche huifkarren te Oosterbeek bijna verdwenen zijn hoopt men door deze prjjsjeB althans te voor komen, dat met hen ook de soms zoo rijk met koperbeslag versierde tuigen verdwijnen. Opgave ons verstrekt door de Firma MULDER QUAX, Dijk C 14. Alkmaar. Staatsleeningen. 3 0/0 Ned. Werk. Schuld 5 Bulgarije Tabak 4 Hongarije Goudl. 4 n Oostenrijk Jan./Juli 4Va» Portugal Tab. 5 n Rusland 1906 4 id. Rothschild 1889 4 id. Hope Co. 4V2» Iwang Dombrowa 4 Turkije Goudl. 1890 5 Mexico Binnenl. 5 Brazilië Fund. Loan Spoorwegleeningen. Holl. IJz. Spwg. Mij. Aand. Staatsspoorwegen. Comm. Atchison Denver Erie Kansas City Pref. id. Comm. Missouri Ontario Rock Island South. Pacific South. Railw. Union Pacific Wabash Warschau Weenen. Aand, 4 0/0 Wladikawkas Sp. Diversen. Comm. Car Foundry Steels Cult. Mij. Vorstenl. Aand. Ned. Handel Mij. Resc. Redjang Lebong. Aand. Great Cobar Koninkl. Petr. Mij. Moeara Enim Sumatra Palemb. Ned.-Am. Stoomv.Mij. Comm. Marine Pref. id. Comm. Peru Pref. id. A'dam Langkat gew. Aand. id. pref. A'dam Serdang Asahan Plantage Deli Cultuur Deli Mij. Langkat Tab. A. Medan id. n Nieuwe Asahan Tab. Senembah Premieleenlngen. 3 c/o Amsterdam 1100. 3 Rotterdam -100. 2t/j„ Antwerpen 4 Theiss 5 Oostenrijk i860 5 Rusland 1866 Prolongatiekoers Koers van lixd. f Laatste koers. 17 Juli 20 Juli 22 Juli 9°X 90 9°% 97 93% 93 97% 97% 97% 94 91% 9I%6 82 81% 80I/16 801/16 92 91% g°'A - - 48 96 99 |f— 8 sH 361/i6 86% 2Ös/l6 2 0ll/iG 2616/IS I916/l6 201s/j6 22%g 24 K 25 257/l6 537/i6 55% 2911/16 3°ls/l6 31 41% 42V8 42% ló13/^ I7%6 17K 89s/i6 9oll/l6 I7l%6 l8%6 I93/IO I487/l6 1501% I5ll/l 12% 1211/16 IOO 83 37V16 38Vl6 38V16 41% 43 /l6 44x/8 118 S/l 118 i69u/l6 169% 169 875K 87O 875 100 103 105% 287M 292>i 291& 134X 13 6% iS7% 100l/d, I04K 103% I23K 123% 7% 7%6 7u/l6 20% 20% 218/4 9%6 7% 37% 38J4 37Ü 128 131% 129 177 173 173 70 70 25 r- 1008/4 102 401 402Ü 403 77 Is 78% 80 235 238 H 237 117k 1168/4 ii7i/4 361 385 36Ó 107s/4 97% 14 7% 3 3% 3% Al gekker. Voor dezen winter worden als laatste modeBnufje reusachtige hoeden- spelden van ca. een halven meter, aan gekondigd met koppen van papegaaien, meeuwen en dergeljjken als knop. Op 't laatst gaan de heeren met 'n hoedenspeld uit en met 'n dame. Verdronken. Maandagmiddag gingen de jongste zoon van den burgemeester van Hat- tem, baron Van Heemstra en zijn neefje, de oudste zoon van het lid der Tweede Kamer, baron Van Wassenaer van Catwljck, zeilen op het Apeldoornsche Kanaal bij Hattem. Er was veel wind, het schuitje sloeg om de jongens konden niet zwemmen. De jonge Van Heemstra werd spoedig uit het water gehaald, maar hoewel twee uren lang al het mogelijke werd gedaan, de levensgeesten kon den niet meer worden opgewekt. Na een paar uur visschen is eerst het lijk van zijn neefje gevonden. De laatste was voor een dagje met zijn ouders over, om een familiefeestje bij te wonen. Dienzelfden namiddag is het tweejarig kindje van J. d. F,, arbeider aan den Droo- gendijk te Dinteloord, in een onbewaakt oogenblik in een sloot achter de woning verdronken. Maandagnamiddag is alweder een vijfjarig meisje in het Galgwater te Leiden in het water geraakt. Het gaf, terwijl het werd op gehaald nog eenig teeken van leven, doch gaf spoedig daarop den geest. Bijtijds gered. Maandag geraakten aan de van Oldenbarneveldkade te Amsterdam twee jongens spelende te water. Een der jongens werd met nog teekenen van leven door een bewoner uit de Tuinstraat, gered en op het droge gebracht. De ander werd door een bewoner van de N. Oostenburger straat bewusteloos opgehaald. De man ging geheel gekleed te water. Men slaagde er nog in, de levensgeesten op te wekken. Beide knapen werden per raderbaar naar het Wil- helminagasthuis gebracht. Snel recht. Dinsdag bedelde iemand te Heerenveen, Hij werd geverbaliseerd en over gebracht naar het huis van bewaring. De rechtbank hied dien dag zitting; het O. M. bracht de zaak nog op de rol en de bedelaar stond terecht. Het O. M. requireerde 12 da gen hechtenis en 3 jaar opzending, de recht bank besloot dadelijk vonnis te wijzen en veroordeelde hem tot die straf. Nog geen drie uur, nadat het feit gepleegd was, was de dader gevonnist. Vrijage met hindernissen. Dezer dagen had er op 't gehucht Aaldonk bij Ottersum een zeer merkwaardig ongeval plaats, dat gelukkig zeer goed afliep. Zij erg fiks ter been, de klompen uit, een wip en een zucht en de deern zat op haar gewenschte plaats, lekker te smullen in den top van een tamelijk hoogen kersenboom. En jawel, op eenmaal ziet onze rappe deern een fier jongmensch in de nabijheid. Het was haar minnaar. Nu gauw naar beneden. Doch dit ging wat al te gauw. Het lieve kind trapt mis, en met een donderend geraas valt de lieveling naar beneden met het treurige gevolg, dat ze in een gevulde kalkkuil terecht kwam. De minnaar, die intusschen ter plaatse was, staat verstomd en terwijl zijn oogen vol tranen schoten verleende hjj de eerste hulp. Hij verloste zijn schatje uit haar netelige positie, die nu geheel in 't wit te voorschijn kwam. Ware hij niet ter plaatse gekomen, dan was zij wellicht voor hem voor altijd verloren geweest. Draaimolen ingestort. Op de kermis te Biebrich maakte een draaimolenman bekend, dat hij bij wijze van reclame de aanwezige kinderen een keer voor niets zou laten draaien, 't Gevolg was, dat de mallemolen de bestor- ming niet kon weerstaan en met donderend geraas ineenstorte. Massa's kinderen werden meer of minder ernstig gewond naar het ziekenhuis gebracht. Treurig. De stationschef H. te Nijkerk, wilde bij een dokter aldaar zijn zoontje van 11 jaar doen genezen, door het wegnemen der amandelen. Onder de operatie schijnt het ventje zich plotseling bewogen te hebben, met het noodlottig gevolg, dat de strot werd afgesneden en de dood onmiddellijk volgde. Door den bliksem. Bij een hevig onweer dat over een gedeelte der Neder-Betuwe woedde, werden van een drietal veehouders in twee van elkander gelegen weiden onder Rijswijk een viertal melkbeesten door het hemelvuur getroffen en gedood. Typhus. In de Streek breidt de typhus zich nog steeds uit, vooral in de dorpen Grootebroek, Lutjebroek en Bovenkarspel. Dezer dagen is weer een geval met doode- 1 Ijken afloop voorgekomen, terwijl bij velen de ziekte van ernstigen aard is. Knoeierijen aan de gasfabriek te Breda. Gebleken is na een zeer streng onderzoek, dat fraude gepleegd is bij den verkoop van cokes. Zes werklieden aan de gemeente gasfabriek zijn geschorst en in hechtenis genomenna lange verhooren hebben zij bekend. Reeds jaren lang is er voor groote hoeveelheden verduisterd, door middel van bons, die werden achtergehouden en opnieuw uitgegeven. De contröle schijnt over het algemeen niets te wenschen overgelaten te hebben. Ook met het rondbrengen der cokes is zeer geknoeid. Vier werklieden, die naar Ant werpen waren gevlucht, zijn teruggekeerd. Het onderzoek duurt voort. Ontsporing. De stoomtram Leiden- Noordwijk is Zaterdagmiddag, door een onbekende oorzaak, aan de Groenesteeg, onder Oegstgeest, gederailleerd. De locomotief werd uit de rails geworpen en viel in den slootkant. Ook twee goederenwagens ont spoorden en kwamen terecht ter zijde van den weg. De twee personenwagens daarachter bleven in het spoor en liepen nog een eindweegs voort. De passagiers kregen dus geen letsel en kwamen met den schrik vrij. Alleen de machinist kreeg enkele lichte kwetsuren, Het tramverkeer onderging echter veel stoornis. Ongelukken. Maandagnamiddag had te Den Dungen een droevig ongeluk plaats. Mej. A, v. d. W. die zich met fietsrijden aan 't vermaken was, reed op 't zesjarig dochtertje van v. B. alhier, met 't droevig gevolg, dat het kind een uur later overleed. Men begrijpt de droefheid der ouders en de verslagenheid van mej. v. d. W. Het ongeluk is aan een bijzonder toeval toe te schrijven. Het kind kwam nit een zijweg geloopen, zonder dat het opgemerkt kon worden, vóór dat het ongeluk plaats had. Een vreeselijk ongeluk gebeurde Zater dagavond te Zwolle. De heer L. wilde een eindje fietsen en nam z'n zevenjarig zoontje mee, voor op de fiets. Hoe 't precies kwam is niet te zeggen, maar bij de brug over de Willemsvaart, viel 't jongetje van de fiets in het diepe kanaal en verdronk voor de oogen van vader I Deze is radeloos. Hij is een jongeman en had twee kinderen, waarvan dit jongetje de oudste waB. Brand. Maandagnamiddag is in de Berkmeer -afgebrand de boerderij van J. Maarveld met schuur, enz., vermoedelijk een gevolg van hooibroei. Alles was verzekerd. Vrijheidsberooving te Maarssen. Zooals werd medegedeeld, is de veldwachter v. d. V., te Maarssen, die iemand nachtverblijf verschafte en twee dagen lang vergat hem te ontzetten, ontslagen. De zaak wordt in de gemeente druk besproken en leidde tot verschilende gevolgtrekkingen, ook in de pers. Toen nu in de Raadsvergadering van Vrijdag 17 dezer de burgermeester voorstelde het gezin van den ontslagene nog gedurende Augustus in de veldwachterswoning te laten wonen en de vrouw eene toelage over die maand te verstrekken, verzocht de heer Switzar den burgemeester om volledige officieele gegevens omtrent de toedracht der zaak. Op uitvoerige wijze werd hieraan door den burgemeester voldaan. Daaruit bleek, dat de burgemeester den veldwachter steeds zooveel mogelijk ter wille is geweest, vooral ook wegens zijn gezin. Toen echter de aan stelling als onbezoldigd rijksveldwachter werd ingetrokken door den minister van justitie en de veldwachter wegens de vrij heidsberooving werd veroordeeld door de Rechtbank te Utrecht, moest hij, uit over weging ook, dat hij voor en na het bewuste feit bovendien, meermalen reden tot on tevredenheid gaf, wel tot ontslag worden voorgedragen. De burgemeester uitte zjjn teleurstelling, dat de veldwachter, terwijl deze toch wist, dat de burgemeester steeds in het belang van hem en zijn gezin doende was en nog is, niet geschroomd heeft 't publiek in den waan te brengen, dat de burgemeester zijn ondergang zocht. De Raad nam vervolgens met algemeene stemmen en onder instemming van alle leden aan een motie van den heer Switzar, waarbij hg, erkennende hetgeen de burge meester voor v. d. V. en zijn gezin deed en zich geheel vereenigende en dus goed keurende het beleid van den burgemeester, zijn scherpe afkeuring uitsprak over de wjjze waarop door den ontslagene de han delingen en goede bedoelingen van den burgemeester werden verdacht gemaakt. Gehoord de besprekingen, werd met alge meene stemmen het voorstel tot verleenen van vrije woning en toelage verworpen. Treurig einde. In den namiddag Sab- bathdienst in de Nederl. Israël. Synagoge in de Wagenstraat te 's-Gravenhage, had Zater dag een zeer treffend voorval plaats. De heer Ph. F. had deze week een gouden bruiloft gevierd. Ter dankzegging voor deze heugelijke gebeurtenis ter kerkdienst opge gaan, werd daar te zijner eer een bijzondere plechtigheid gevierd. Nauwelijks was de grijsaard van de Ark naar zijn zitplaats teruggekeerd of hU gaf den geest, tot groote ontsteltenis van de gemeente. Onmiddellijk werd de bijstand ingeroepen van de genees kundigen Lissauer en Nathans zij konden slechts den dood constateeren. De gebeden voor de stervenden werden nog even ver richt en toen droeg men den ontslapene naar de consistoriekamer, van waar het lijk eerst na afloopen van den Sabbath naar de woning mocht worden vervoerd. Landbouw-Tentoonstelling, Maandag 14 September zal te Schagerbrug door de afdeeling »Zijpe« van de Holl. Mij. van Landbouw een tentoonstelling van paarden, vee en pluimgedierte, en een paarden markt worden gehouden. Tot de tentoon stelling, welke plaats heeft van 's morgens half elf tot 's namiddags twee uur op het weiland van den heer Jb. Tuinman aldaar, wordt vrije toegang verleend aan de leden van de Holl. Mij. van Landbouw alsmede aan de inzenders, behalve aan hen, die ter opluistering inzenden. Voor deze laatsten en alle andere bezoekers is entrée bepaald. Catalogussen van het tentoongestelde zijn, zoolang de voorraad strekt, verkrijgbaar tegen betaling van 10 cent. Zij die iets wenschen in te zenden, zullen daarom vóór 10' September aangifte moeten doen bij den heer Th. E. Odendaal. Bjj de beoordeeiing zal meer gelet worden op de geschiktheid tot veredeling van het ras, dan wel op de zwaarte en het geschikt zijn voor de slachtbank. Behalve de prijzen, waarvan het programma naast verdere bepalingen melding maakt, kunnen door het bestuur ook getuigschriften en eervolle vermeldingen worden toegekend aan hen, die door inzenden van vee of voorwerpen tot den landbouw behoorende, hun belangstelling aan den dag leggen. De paardenmarkt wordt gehouden op het daarvoor ingerichte terrein. Op 7 September e.k. zal de nieuwe pa* rochiekerk van Wjjkeroog door Z. D. H. Mgr. A. J. Gallier plechtig worden geconsacreerd. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) (De copie wordt nimmer teruggegeven.) Protest. Hooggeachte Redactie I Op den Katholiekendag, 20 Mei jongstleden te Haarlem gehouden, luidde de einduitspraak van de derde sectie, dat samenwerking ge- wenscht is tusschen den R. K. boekhandel en de propagandagenootschappen. Waarom bleek deze samenwerking noodig te zijn Omdat de propaganda langzamerhand, met middelen, die verder reikten dan haar doel, de grenzen overschreed van het terrein haar aangewezen door de behoeften, waarin zjj wil voorzien. Door het aanwenden van deze haar niet passende middelen en door het ongegrond uitzetten van de grenzen harer werkzaam heden, heeft de propaganda het terrein be treden van den handel en gaat nu de levens belangen aanranden van een aanzienlijk deel van den middenstand t. w. de boekhandelaars en uitgevers en de beoefenaars en daarom heen liggende vakken. Nu op den Katholiekendag de wenscheljjk- heid van samenwerking is uitgesproken, is daardoor erkend, dat de propaganda te ver ging want juist daarmede werd het wensche- lijke der samenwerking gemotiveerd. De interpretatie van bedoelde samenwerking wees daarheen, dat' de boekhandel de pro paganda zou tegemoet komen, wanneer dan ook van haar kant de propaganda zich zou houden binnen de perken haar gesteld door het doel, waarvoor zjj werkt en waarom alleen zjj steun verdient. En nu heeft het uitvoerend comité van dien- zelfden Katholiekendag, waarop erkend werd, dat de propaganda binnen de haar aange wezen grenzen moet blijven, het officieel ver slag van dienzelfden Katholiekendag, in uitgave en exploitatie toevertrouwd aan een propa- gandagenootschap, dat noch mag noch wil optreden als handelaar of uitgever. Het is tegen deze op zijn minst genomen hoogst zonderlinge handelwijze, dat ernstig protesteert Het bestuur van de R. K. Nederlandsche Boekhandelaren- en Uitgeversvereeniging. Arrondissements-Rechtbank te Alkmaar. Uitspraken van gisteren. Pieter H„ landbouwer te Venhuizen, dief stal van pnin, f 25 boete of 10 dagen hechtenis. Wilh. Hendric. B., gedetineerd in het huis van bewaring, diefstal van een parapluie te Limmen, vrijgesproken. Jan v. D., Johan W., Simon P., Etsen K. en Jan de L., baldadigheid te Valkoog, de eerste twee f 7 boete of 7 dagen hech tenis, de overigen vrijspraak. Pieter T. te Wieringen, mishandeling, f 8 boete of 8 dagen hechtenis. Gerrit R. te Enkhuizen, verzet tegen de politie, f 10 boete of 12 dagen hechtenis. Anth. Jac. van D. te Den Helder, diefstal van wit goed, tweemaal gepleegd, 2 maanden gevangenisstraf. Frederik Sch. te Grootebroek, beleediging, f 8 boete of 8 dagen hechtenis. Oom. van der K. te Hoorn, beleediging, 14 dagen gevangenisstraf. Jan E. te Westerblokker, beleediging, f 8 boete of 8 dagen hechtenis. Willem G. te Oudkarspel, mishandeling, f 25 boete of 3 weken hechtenis. FAILLISSEMENTEN. UitgesprokenArie J. van Baaren, winkelier in visch enz. te Heldercur. mr. P. A. Offers. Klaas Nat, koopman en meelmolenaar te Oudcarspel; cur. mr. Aghina. GEBOREN17 Juli. Anna Oatharina, d. van Dirk de Waard en Elisabeth Snijders. 18 dito. Vrouwtje, d. van Cornelis de Grand en Grietje Duijn. 19 dito. David, z. van Arie Lugtigheid en Eesje Meiboom. The- resia Agatha, d. van Hillebrand Klaver en Maria Groot. Jeannette Margaretha Cor nelia, d. van Klaas van Vliet en Anna Elizabeth Bregman. 20 dito. Dina, d. van Jan Hendrik Michaël Strang en Dina Ber- naards. Adrians Louisa, d. van Jan Koeman en Antje Schotvanger. Neeltje, d. van Jan Meurs en Maria Meurs. 21 dito. Gerardus Petrus Willem, z. van Matthjjs Koopman en Catharina van der Molen. ONDERTROUWD; 17 Juli. Cornelis Her- manus Bierman, wed. van Antje van Velzen, alhier, en Maartje Bleeker te Zuidscharwoude. GETROUWD 21 Juli. Willem Holsmuller en Marretje Henrietta Lind. OVERLEDEN; 18 Juli. Helena Elisabeth Alida, d. van Jacobus Bel en Adriana Anna Alida Schouten, 6 j. 19 dito. Petrus Gode- fridus, z. van Barnardus Antonius van Geen- hujjsen en Maria Margaretha Keet, 10 j. 20 dito. Pieter Stam, 69 j. ALKMAAR, 20 Juli. Aangevoerd 14 Koeien en Ossen /190 a 275, 149 vette Kalveren 40 a 96, per Ned, pond 80 a 90 ct, 85 nuqht, Kalveren ƒ8 a 20 per stukjO magere Schapen 0.00 a 0.00, 827 vette idem i 20.00 a 28.00, 299 vette Varkens 38 a 45 et; p. Ned. pond, 21 mag. idem 14 a 16. PURMEREND, 21 Juli. Aangevoerd 475 Runderen, waaronder 340 vette /0.60 a 0.75 p. K.G., pryahoud. matig, 135 m.eng. koeien 130 a 230, pryshoud. matig, 38 stieren, 222 vette kalveren f 0.60 a 0.80 p. K.G., matig, 279 nucht. f9 a 23, matig, 17 paarden, 2176 schapen f 21 a 30.00 en 480 overhoudera 9 a 23, beiden prysh. vlug, 410 vette varkens 40 a 44 ct. p. K.G. vlug, 52 magere id. f 18 a 22.00, stug, 194 biggen f 5 a 8,inatig. mand appelen f C.00 a 0.00. mand peren fü.00 a 0.00 ganzen ƒ0.— a 0.00. Kleine Kaas f 29.50, Middelbare f25.50, aange* voerd 186 stapels. 1484 kg. boter 1.25 a 1.85, per kilo, Kipeieren f 8.60 a 4.10, eenden dito 3.80 per 100. BODEGRAVEN, 21 Juli. Kaas. Aangevoerd 324 wagens, te zamen 16,061 stuks, wegende pl,m, 95.006 Mlo; le soort Gondsche f 26.50 a 28.00, zwaardere f 30.2e soort f21.50 I 28.50, Derbykaaa, le soort fa, f2e soort f a Edammer-kaas, le soort f 2e soort f 28.a 0.Leidsche kaas a het schippond. Handel matig. Heden overleed na een korte doch ernstige ongesteldheid, tot onze diepe droefheid, onze innig geliefde jongste Zoon en Broeder PIET, na voorzien te zijn geweest van de H.H. Sacramenten der stervenden, in den jeugdigen leeftijd van 10 jaar. B. A. VAN GEENHÜIJSEN. M. M. VAN GEENHÜIJSEN— Seet. J. A. VAN GEENHÜIJSEN. A. M, VAN GEENHÜIJSEN. Alkmaar, 19 Juli 1908. Voor de vele bewijzen van belang stelling ondervonden bij het overigden onzer geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder en Patrones, Mejuffrouw CATHARINA BRIEFJES, wed. van JOHANNES 0UDEJANS, eerder wed. van FREDERICUS H0LLENBERG, betuigen wg hiermede onzen hartelgken dank. Alkmaar. J. DE LANGE—HOLLENBERG. P. DE LANGE en Kinderen. (Boekei) Alkmaar. Wed. J. HOLLENBERG— VAN HANXLEDE Limmen. en Kinderen. N. DE JONG, Exeouteur-Test. Alkmaar. ANNA DE BEER. Alkmaar, Juli 1908, Voor spotprijs TE KOOP 26 geheel compleete jaargangen (18701895) van De Katholiek, het godsdienstig, geschied- en letterkundig maandschrift van Nederland. Alle 26 kloeke boek doelen nieuw gebonden in fraaien half linnen stempelband. Te bevragen aan het bureau van Ons Blad onder lett. B. In een net R. K. gezin zonder kin deren, wasch buitenshuis, dageljjks een werkster, kan een fatsoenlijke flinke DIENSTBODE geplaatst worden. Zonder goede getuigen onnoodig zich aan te melden. Te bevragen bureau dezer courant onder letter Jk. gevraagd bij C. SCHAGEN, Oude- sluis, Zjjpe. (nieuw) voor spotprijs TE KOOP. AdresStationstraat 15. 10 a 20 mud AARDAPPELEN (kriel). Aanbieding met prijs aan P. KRAMER aan den Dijk, Assendelft. l"l I Uil II I Zij, die hunne ZEUGEN willen laten dekken van een grooten Yorkshire BEER, vervoegen zich bjj W. KLAVER, Oterleek. Een flink degelijk persoon kan ge plaatst worden als MEESTERKNECHT aan een pakhnis. Zich aan te melden bureau dezer courant. die willen aansluiten aan den Kuip en naa.icu.rsas, kunnen zioh aan melden bjj Mej. DE LEEUW, p.a. de Wed. K. OLIE, Café „de Prins," Asse»- delft. met leeljjke SCHILDERIJEN aan den wand, liet ze gravures en lijst komen uit den kunsthandel van W. NEDER- KOORN, Schoutenstraat 6.

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1908 | | pagina 3