'u lummel ?an 'a Aan 7 drachtige Bloedzeugen, Amsterdaiiisciie Bears. Marktberichten. Advertentiën. Een Onderwijzer Gemengd Nieuws. KERKNIEUW S Correspondentie. 838ste Staatsloterij. Burgerlijke Stand. PETRUS HUIJER, iej L NI. NIAIJ. Boerenknecht Als Huishoudster of Dienstbode m Brood-, Koel- en alhier en te Alkmaar, is als zoodanig be noemd te 'a-Gravenhage. De heer B. de Vriea, vroeger alhier, thana hoofd der school te Pynacker, komt ala no. 2 voor op de voor dracht ter benoeming van een .onderwijzer le klasae in genoemde atad. Behalve, dat de draaihartigheid in de bloemkool ernstige afmetingen heeft aange nomen op de groentevelden aan den Langen- dyk, thana ie de zoogenaamde valziekte ook reeds op verschillende akkers alhier gecon stateerd. De planten welke er door zyn aan- getast zyn totaal waardeloos. Ona zijn voor beelden bekend, waarbij nog slechts zeer enkele gaaf zijn gebleven. Het ia zeer be droevend voor de landbouwers, die dit jaar toch al geen hooge prijzen bedingen. NOORD SCHARWOXJDE. Er worden pogin gen in 't werk gesteld om te komen tot de oprichting eener R. K. Tooneelvereeniging uit de leden van den St. Jozefekring. Tot directeur der R. K. fanfare •Kunstgenot» is benoemd de heer Alb. Boon te Zuid Scharwoude. URSEM. Op Zaterdag 25 dezer bracht de Commissaris der Koningin in de provincie Noord-Holland, mr. G. van Tienhoven, aan ons dorpje een officieel bezoek. Ter eere van den hoogen bezoeker woei uit alle woningen de nationale driekleur. De heer Joh. Hertogs, schoenmaker te Rustenburg, heeft een lage elastiekschoen (molière-model) gemaakt, waarvan het boven werk uit één stuk is vervaardigd. Het knappe werkstuk is bestemd voor de tentoonstelling te Doetinchem, waartoe het initiatief is ge nomen door het 'Vakblad voor Schoenma kers». Wij bevelen onzen lezers aan, het werkstuk, dat den vervaardiger alle eer aan doet, te gaan zien. SCHERMERHORN. Het bestuur van de Tuinbouwvereeniging heeft besloten, voor- loopig de groenteveilingen te staken, wegens het gering aantal koopers dat in den laatsten tijd de markt bezoekt. WAARLAND. Zaterdag werd voor de ge leverde melk van 30 Mei tot en met 27 Juni uitbetaald door den heer W. Zut, directeur der kaasfabriek alhier, f 3.60 door den heer C. Hille, directeur te Zijdewind, f 3.50, en door den heer J. Lïfthart, directeur te 't Veld, f 3.35 per 100 K.G. 'T VELD. Door de burgerij alhier, zal een verzoekschrift worden gezonden tot de directie der posterijen, om, evenals te Zijdewind, een tweede of z.g. middagbestelling te verkrijgen. ZIJDEWIND. Alhier worden plannen be raamd door de afd. Zijdewind van den Prov. N.-Holl. Boerenbond, met het oog op de hooge premie, welke men tot dusver betaalde, als onderafdeeling van de Centrale te Alk maar, om te komen tot de oprichting eener plaatselijke veeverzekering. Jong meisje vermist. Sedert 21 Juni -heeft de dienstmeid Elisabeth Sanders van Kerkrade haar dienst te Heerlen verlaten. Van dien tijd heeft men niets meer van haar gehoord. Men vreest, dat haar een ongeluk overkomen is. Een wonderdier. Te Sassenheim is door een zeug ter wereld gebracht een big met acht pooten, waarvan vier achter, twee voor, twee op de schouders. Het diertje, dat levend geboren werd, met twee staartjes en Opgave ons verstrekt door de Firma MULDER QUAX, Dijk C 14. Alkmaar. Staatsleeningen. 3 o/0 Ned. Werk. Schuld 5 Bulgarije Tabak 4 Hongarije Goudl. 4 Oostenrijk Jan./Juli 41/2„ Portugal Tab. 5 Rusland 1906 4 id. Rothschild 1889 4 n id. Hope Co. 4V2j) Iwang Dombrowa 4 Turkije Goudl. 1890 5 Mexico Binnenl. 5 Brazilië Fund. Loan Spoor wegleeningen. Hall. IJz. Spwg. Mij. Aand. Staatsspoorwegen. Comm. Atchison Denver Erie Kansas City Pref. id. Comm. Missouri Ontario Rock Island South. Pacific South. Railw. Union Pacific Wabash Warschau Weenen. Aand. 4 Wladikawkas Sp. Diversen. Comm. Car Foundry n Steels Cult. Mij. Vorstenl. Aand. Ned. Handel Mij. Resc. Redjang Lebong. Aand. Great Cobar Koninkl. Petr. Mij. Moeara Enim Sumatra Palemb. Ned.-Am. Stoomv.Mij. Comm. Marine Pref. id. Comm. Peru Pref. id. A'dam Langkat gew. Aand. id. pref. A'dam Serdang Asahan Plantage Deli Cultuur Deli Mij. Langkat Tab. A. Medan id. Nieuwe Asahan Tab. Senerabah n Premleleeningen. 3 °/o Amsterdam Cioo. 3 i, Rotterdam -100. s'/sn Antwerpen 4 Theiss 5 n Oostenrijk i860 5 n Rusland i366 Prolongatiekoers Exd, f Laatste koers. Koers van 27 Juli 28 Juli 29 Juli 387/s 903/10 90% 9S15/l6 93% 97H 97% 95 94% 91X 81X 8ï% S°VlG 80% 91% - i°3lslw - 89% 89X 98 867/I6 861%e 8?% 27% 27% 277/lö 22®/16 23% 24Vie 255/IC 25% 25X S&% 57% 57% 3i5/l6 31% 3I%6 43 43u/l6 43X iSVie l8s/i6 ISS/M 92 91% 9iX 19% !9% 19% 152% x52% 152% I2l3/i6 12% 12% 100 98X 84%6 3813/i6 381%6 38X 44/4 44Vi6 44%G "7%6 l-7%6 «77/10 168 I6815/IG I69 II43/I I°7% i°9 2891/8 289 289X 137 137 »37% 106% 1078/16 I07 124 124 8Va 8 8 22% 2I"/M 218/4 a% 87/s 37Vl6 I33X 132% 132 I78X 178 74% 74 73 27 27 I021/4 101 101 414 411 410 84 841/1 84 244 242 122 S/4 121X 120 375 37IX 372 106 - 96X a% 3 37B één kop, is door een kermisreiziger gekocht. Doodslag. Zondagavond trok een milicien te Geertruidenberg in garnizoen, bij een twist in een café zijn bajonet en bracht een der aanwezigen burgers een ernstige ver wonding toe. De dader werd gegrepen. De verwonde werd naar het ziekenhuis vervoerd, docb was bij aankomst reeds overleden. Door haaien aangevallen. 'n Zestien jarig visscbersmeisje van 't eiland Meleda, dat te Zara aan 't baden was, werd door twee haaien aangevallen. Een beet baar een been af. Visschers baalden 't ongelukkige kind spoedig op strand. Maar door bloed verlies stierf het toch. Doodgedrukt, Op treurige wijze verloor zekere Pol, oud 22 jaar, opperman te Woensel, Zaterdagmiddag te Eindhoven het leven. Loopende in een stootwagen verbonden aan een hoogwagen, verliet hy by een kruisweg de bnrries en werd door de draaiing van den hoogwagen, tegen een boom gedrukt, waardoor hy tusschen dezen en de op den hoogwagen geladen bouten bakken bekneld, geraakte. Nauweiyks uit de beknelling bevrijd, gaf de ongelukkige den geest. Bimzingplaag. Het wemelt in Drente van bunzings en zij maken het den mensch soms zeer lastig. Dit ondervond Woensdag middag ook de onbezoldigd rijksveldwachter H. Engbers. Toen hij per fiets van Sleen kwam, werd hij even voorbij het tolhek aangevallen door 7 bunzings. In den strijd met die aanvallers werden door EngberB 3 met den stok gedood, terwyi de andere door de vlucht ontkwamen. In de schuur van het hoofd der school te Noord-Barge werden 4 bunzings gevangen. Ramp door onweer. Uit Gettysburg wordt bericht, zoo meldt een telegram uit Philadel phia, dat gedurende een hevig onweer, dat boven eene legerplaats van militairen losbrak, drie soldaten door den bliksem werden ge dood en meer dan honderd personen zwaar gekwetst werden. Bijna alle tenten werden weggerukt. De groote tent, waarin gouver neur Stuart receptie hield, werd eveneens weggeslingerd. Honderden vrouwen en kinde ren ontsnapten als door een wonder; doch velen moesten in het hospitaal worden gebracht. Tot laat in den nacht werden bewuste- loozen van onder de ineengestorte tenten te voorschyn gehaald. De spoorwegverbinding is door den storm onmogelijk geworden. De bezoekers der legerplaats moesten in den regen in de open lucht den nacht doorbrengen. Zonnesteek. De 30-jarige R. de Vries, wonende te Glanerbrug, is door een zonne steek getroffen. Hij was onmiddeliyk overleden. Door gas gestikt. In de ouderlijke woning aan de Leuvehaven te Rotterdam, werd Zaterdag de 22 jarige zoon van den vice consul van Denemarken, den heer K., dood gevonden, tengevolge van gasverstikking. Bij het naar bed gaan was het gaskraantje vermoedelijk na het sluiten, uit zich zelf weder open gevallen. Een vergiftkast gestolen. Te Eifurt werd by nacht ingebroken in een apotheek. De dieven maakten zich meester van het geld, dat zich in de toonbanklade bevond, circa f 18, maar tevens hebben zij de ge- heele vergiftkast meegenomen, waarin zich zeer gevaarlijke stoffen bevonden. Men maakt zich ernstig ongerust over hetgeen de mis dadigers hiermee voor hebben. Tot dusver heeft men noch van ben, noch van hun gevaarlyken bnit eenig spoor gevonden. Een eigenaardige vondst. Men zegt wel eens, dat aan den wortel van een moeilijk uit te roeien onkruid een gouden ring hangt. Dit is natunrlijk zinnebeeldig gezegd doch een daarop geiykend, heusch geval heeft zich te Laval voorgedaan. Een tuinman, die wortels trok in de Fransche stad Laval, ontdekte een peen, die hem bijzonder belang inboezemde. Zy droeg om baar middel een gouden ring met parel. Hierdoor aangemoedigd plukte bij door en kwam tot de ontdekking dat bet peenenveld in een indertijd gestolen en door den dief begraven goudsmidBwinkelvoorraad wortelde. Onvoorzichtig. Een 80-jarig molenaar uit Loosduinen was buiten voorkennis zijner buisgenooten naar den Haag gegaan. Hy wilde op den terugtocht op de stoomtram springen by de Haagsche tol. Daar hy zich niet vast kon houden liet hy los, viel hij en kreeg de treeplank tegen het hoofd. Met zware wonden werd hij in het politiepost huis gedragen en daar voorloopig verbonden. Naar zijn woning gebracht, werd hy verder door dokter van Luik behandeld. Bijtijds gered. Vrydagmiddag stond een visscher te Diemen bij de brug te hengelen. Hij zag iets wits onder water naar zich toe komen drijven, hetgeen tot zijn schrik een klein meiBje bleek te zijn, dat ongemerkt te water was geraakt. Met behulp van een paar op zyn geroep toeschietende buren wist hy het met zyn hengelstok op het droge te krygen. Het was een 3-jarig dochtertje van den kruidenier W. J. Vervetjes aldaar. De in alleryl geroepen dokter Der Kinderen vond bet kind reeds tot bewustzyn terug gekeerd en behoefde alleen volstrekte rust voor te schrijven. Moordaanslag. Een bewoner van de Hoefkade te 's Gravenbage, zekere M., een gewezen kellner, maakte het sedert enkele weken zyn huisheer, die de eerste etage be woonde van het bovenhuis, waarvan hy de tweede in huur had, lastig, omdat deze wei gerde te laten witten. Maandagmorgen vroeg was M. weer aan het ruziemaken en toen zyn benedenbewoner hem vroeg, zich rustig te houden, loste hij van boven af, terwijl de huiseigenaar onder aan de trap stond, ach tereenvolgens twee revolverichoten, waarvan het eerste met los kruit. Dit trof den be neden staanden man aan het hoofd boven het oog, zonder hem evenwel te verwonden, Het tweede schot miste en beschadigde den wand van den corridor. M. werd gearresteerd en overgebracht naar het hulpbureau van politie eau het Huy- genspark. Kuiken met een kreeftengang. Ons werd getoond zoo schrijft men uit Den Haag een kuiken van eenige dagen, welks pooten zoodanig bevestigd waren, dat het diertje op zijn knieën kroop en dan... ach teruitging. Overigens was het gezond, maar 't kon zich natuurlyk in vlugheid van be wegen en... eten niet met zijn makkers meten, zoodat het afzonderlyke verzorging noodig had. Een oplichter gesnapt. Te Watergraafs meer werden in den laatsten tyd gedurig winkeliers opgelicht voor cacao. Zaterdag avond vervoegde zich weder een net gekleed persoon bij verschillende winkeliers en trachtte cacao machtig te worden onder verschillende voorwendsels. De politie hield hem aan en by onderzoek bleek hy te zyn een 35 jarige kantoorbediende, thans zonder betrekking. Door verschillende winkeliers is hy reeds herkend. Ongelukken. Zaterdag is in het kanaal van Sas van Gent een werkman bij het zwemmen verdronken. Een 13 jarige knaap is Maandagmiddag by bet baden in het Noordzeekanaal verdronken. Een man sprong hem gekleed na, maar het mocht niet gelukken den drenkeling te red den. Het ïyk is nog niet opgehaald. De knecht van den beer Melleraa, te Rei- derwolderpolder (Gr.) kwam Maandagmorgen bij het binnenhalen van hooi van den wagen te vallen en was onmiddeliyk dood. Treurig. Te 's-Hertogenboscb hebben Maandagavond, terwijl kapper Verhoeven me juffrouw Van der Panden, die Dinsdag zou huwen, kapte, de haren der dame vuur gevat. In treurigen toestand moest zij naar een ziekenhuis worden getransporteerd. Ook de kapper, die bij zyn poging om de dame te helpen, deerlijke brandwonden bekwam, moest naar het gasthuis worden gebracht. Een door het ongeluk ontstaan binnenbrandje was spoe dig gebluscht. Onder ,lanclloopers. Te Haarlemmermeer geraakten twee landloopers met elkander in twist, welke met een vechtparty eindigde. Hierby beet de een den ander zoodanig in zijn neus, dat hij ernstig werd verwond en verbonden moeet worden. De ander bekwam een paar beten in arm en hand, doch deze verwondidgen waren niet ernstig. De woonwagenplaag. Het geheele jaar door, doch vooral in »Kermislooze< maanden, staan aan het einde van den Hoogen Laarder- weg te Hilversum zulk een groot aantal woonwagens, dat men met het volste recht mag spreken van een waar kamp. Thans heeft de gezondheidscommissie zich in de zaak gemengd en het verzoek tot den Raad gericht, bij verordening bepalingen te willen vaststellen, waardoor voorkomen wordt, dat deze gemeente een toevluchtsoord voor woon wagens wordt. Zak kompas Ofschoon misschien by velen bekend, wenschen wy voor anderen in deze vacantiedagen, met tochten buiten, in herinnering te brengen het volgende practische middel om de windstreken te vinden, waar men zich bij dag ook bevindt, mits men een horloge by zich heeft, dat ongeveer den juisten tyd aangeeft. Leg uw uurwerk plat op de hand, zóó, dat de uurwijzer in de richting der zon staat. Trek de lyn, welke den hoek tusschen dezen wyzer en het getal 12 middendoor deelt. Deze lijn wyst het Zuiden en haar verlengde het Noorden aan. Met het front naar het Zuiden staande heeft men altyd het Westen rechts en het Oosten links. Verdronken. Een 13-jarige knaap was Maandagmiddag aan het baden in het Noordzeeknaal by de Petroleumhaven te Amsterdam. De jongen waagde zich ondanks herhaalde waarschuwingen te ver en werd door den sterken stroom plotseling mee gesleurd. Een man sprong hem gekleed na, doch de ongelukkige knaap was reeds ver dwenen. Alle pogingen om hem te redden waren dan ook te vergeefsch. Maandagmiddag te half vijf reed een fiet sende jongen van ongeveer 12 jaar te 's Gravenhage in het Kanaal. Pogingen om hem te redden bleven vruchteloos. Het lijk werd eenige oogenblikken later opgehaald. Een zonderlinge stiefmoeder. De poes van E. B. in 't Hollandsche Veld kreeg 4 jongen. Hiervan werden er 3 verdronken, zoodat mama één kleintje overhield. Tege lijkertijd kwam er ook een moeder-konyn met 7 jongen. Mama-konijn overleed, zoodat goede raad duur was. Gelukkig kreeg de eigenaar der respectievelijke mama's en kin deren een goeden inval. De zeven jonge ko nijntjes werden in het nest by het jonge poesje gelegd en jawel, moeder-poes ontfermde zich over 't geheel, zoodat zy nu zoowel de konijntjes als haar eigen jong voedt. Verdronken. Te Nieuw-Helvoet is Maan dagmiddag een elfjarig zoontje van Kap, wo nende aan den Westdijk by de Kwak, ver dronken. Hij was daar op het strand met zyn broertje en drie vriendjes aan het zwem men, toen hy eensklaps in de diepte schoot en door den sterken stroom werd meegevoerd. Pogingen tot redding mochten niet bateD. Gesnapt. Op heeterdaad is een jonge man betrapt, die uit een der badkoetsen van de badinrichting van het Zeebad Sche- veningen een portemonnaie met inhoud etal. Hij begaf zich als bader in zee, en vergiste zich dan quasi in zyn badkoets, en nam dan mede betgeen hij vond. Een petroleum werper. Te Haarlem is een 16-jarige jongen gearresteerd, die op straat personen met petroleum bespoot uit een naaimacbinespuitje. Een paling etende koe, Zaterdag werd een koe van den heer v. E„ te Alpben (Geld.), weidende langs de Maas, ziek en stierf spoedig onder hevige benauwdheden. Bij het slachten vond men in den strot van het dier een ponds-paling. Vier kalveren. Uit Osch wordt gemeld; Als eene groote bijzonderheid vermelden we, dat eene koe van den landbouwer Van den Elzen, in de Driek van Erpstraat, vier kalveren geworpen heeft. De dieren zijn echter kort na de geboorte gestorven. Verwonding. Zondag is een jongen te 's-Gravenhage door zijn kameraad een revolver kogel in den buik geschoten. In het zieken huis werd bij geopereerd. Zijn toestand is zeer zorgwekkend, zoodat men bet ergste vreest. H. Priesterwijding. De H. Priesterwyding in de kathedraal van Sint Bavo zal dit jaar niet, zooals ge- bruikelyk is, plaats hebben op den 15den, maar op den 16den Augustus (Zondag). Jubllé-bedevaart naar Lourdes. De tweede Nederlandscbe bedevaart naar Lourdes van 5—13 Augustus neemt 438 pel grims mee, van welke 41 priesters. In eene coupé reizen eenige zieken mede, wier kwaal voor de medereizigers niet hinderlijk is. Het vertrek is bepaald op Woensdag 5 Augustus, 's morgens te tien uur, van Roozendaal. Geen nieuwe deelnemers worden toegelaten. De lyst is gesloten. Arrondissements-Rechtbank te Alkmaar. Uitspraken van gisteren. Gr. van T., den Helder, diefstal, 7 dagen gevangenisstraf. A. Sm., den Helder, mishandeling, 1 week gevangenisstraf. KI. V., Wognum, wederspan nigheid, f 8 boete of 8 dagen hechtenis. J. B., Barsingerhorn, vernieling, 1 maand gevangenisstraf. J. G. A., Westerblokker, bedelary, 2 dagen hechtenis en 1 jaar opzending naar een rykswerkinrichting. J. J. A. KI., zonder bekende woonplaats, beleediging, 5 dagen gevangenisstraf. P. KI., Bovenkarspel, eenvoudige belee diging, f 5 boete of 5 dagen hechteniB. J. P., Urk, mishandeling, 14 dagen ge vangenisstraf. J. M. G. Het door u bedoelde weekblad behoort op zijn minst tot de zoogenaamde •neutrale» lectuur en wat dit zeggen wil, werd reeds meermalen aangetoond. In ieder geval weten wy zeker, dat er gevaarlyke feuilletons en advertenties in zijn voorge komen, waartegen herhaaldeUjk gewaarschuwd moest worden. Dit gebeurde o.a. nog op den onlangs gehouden Katholiekendag te Haarlem. Probeert u het eens met De Katholieke Illustratie. Deze is de laatste twee jaren zeer vooruitgegaan en biedt wekelyks veel aangename ontspanningslectuur en groote verscheidenheid van platen en kiekjes. De Redactie. Trekking 27 Juli. 1ste klasse. 1ste Lijst. Hooge pryzen. Prijs van 1500 10104 1000 5354 10591 400 12362 200 11464 100 1316 2288 Trekking 28 Juli. 1ste klasse. Prijs van 2000 8243 1500 14066 1000 3465 7191 400 2341 200 12914 18071 100 4111 5571 6604 11865 15920 Alkmaar. GEBOREN25 Juli. Maria Antonia, d. van Gerardus Frederikus de Munk en Elisa beth Rosa van Woerden. 26 dito. Sytje, d. van Jan Smit en Neeltje Scbuyt. Franz Herman, z. van Hermanus Gerardus Preijer en Elise Karoline Auguste Wegener. 27 dito. Josephus, z. van Josephus Mans en Aaltje Middel veld. GETROUWD 27 Juli. Jacobus Johannes Antonius Netten en Helena Maria Paleari. OVERLEDEN 25 Juli. Pieter Huyer, 75 j. 26 dito. Mina, d. van Cornelis Heijnis eu Aafje Wester, 5 3. 27 dito. Cecilia Maria, d. van Georgius Josephus van der Heijden en Oatharina Floris, 1 jaar. 28 dito, Sara van der Wal, 77 jaar. Uitgeest. GEBOREN 22 Juli. Wilhelmus Simon, z. van J. W. Gaspers en Anna Velzeboer. GETROUWD: 23 Juli. J. Reijue en Cor nelia Bus. Heemskerk. GEBORENGerardus Johannes, z. van Meindert Willem Willems en Guurtje Roos. Jacob, z. van Cornelis van Dorp en Jannetje van Wijngaarden. ONDERTROUWD Jacobus Folkert Tuin, 30 j. te Heemskerk en Anna Boon, 24 j. te Assendelft. OVERLEDEN Johannes Joseph, 3 mnd., z. van Johannes Sinnige en Hendrika van Egmond, per extract uit Haarlem. ALKMAAR, 27 Juli. Aangevoerd 15 Koeien en Oasen 190 a 265, 136 vette Kalveren f 40 a 94, per Nei pond 75 a 85 ct. 44 nucht. Kalveren 8 a 22 per stuk0 magere Schapen f 0.00 a 0.00, 507 vette idem f 20.00 a 27.^0, 450 vette Varkens 36 a 43 ct. p. Ned. pond, 23 mag. idem 15 a 18. PURMEREND, 28 Juli. Aangevoerd 446 Rundereu, waaronder 395 vette /"0.60 a 0.74 p. K.G., prijahoud. stug, 51 m. eng. koeien f 120 a 240, prijshoud. stug, 27 stieren, 252 vette kalveren f 0.60 a 0.80 p. K.G., stug, 275 nacht. f 9 a 23, matig, paarden, 2345 schapen f 20 a 27.00 en 600 lammeren f 8 a 14, 1. prysh, stug, 368 vette varkens 38 a 42 ct. p. K.G. matig, 31 magere id. f 14 a 25.00, stug, 251 biggen f 5 a 8.stug. 20 mand appelen f 4.50 a 5.00. 4 mand peren f4.50 a 5.00 ganzen f 0.a 0.00. Kleine Kaas f 30.Middelbare f 24.aange voerd 206 stapels. 1627 kg. boter f 1.30 a 1.4C, per kilo, Kipeieren (3.50 a 4.00, eenden dito 8.80 per 100, BOEEGRAVEN, 28 Juli. Kaas. Aangevoerd 284 wagens, te zamen 13,858 stuks, wegende pl.m. 81.868 kilo; le soortGondsche f 26.50 a 28.00, zwaardere f 30.2e soort f 21.50 f 28.50, Derbykaaa, le soort f a f 2e soort f a Edammer-kaas, le soort f 25.2e g0ort f a Leidsche kaas a het schippond. Handel matig. Heden overleed na een langdurig Idoch geduldig lijden, voorzien van de H.H. Sacramenten der Eerk, onze geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, de heer in den ouderdom van ruim 75 jaar. G. HUIJER—Kabel. H. HUIJER. G. HUIJERZonneveld en Kleinkinderen. Alkmaar, 25 Juli 1908. Verzoeke van persoonlijk rouwbeklag verschoond te blijven. Te Hamersveld is overleden, na het ontvangen der H.H. Sacramen ten, mijn geliefde Zuster, P. L. V. MAIJ. Amersfoort, 25 Juli 1908. Een dom mensoh verzekert zich voor brand op schappij-polis. Een verstandig menseh verzekert zich voor brand op Beurspolis. Voor brandverzekering op Benrspolis geen beter adres dan JAC. G. MEIJER HzMetiusstraat E 12, Alkmaar. Men wachte zich voor Imitatie- Beurspolissen. gevraagd bjj C. SCHAGEN, Oude- sluis, Zijpo. zoekt kost en inwoning in een R. K. gezin. Brieven met prijsopgave enz. te richten onder de letters 11. A. aan het bureau vau dit blad. in een klein gezin, bij voorkeur bij 2 of 3 bejaarde dames, zag zich gaarne zeer spoedig geplaatst een nette Burger dochter, die meer ziet op een fatsoen lijke behandeling dan op groot salaris. Goede getuigen ten dienste. Adres franco lett. A, ter boekhandel H. VAN ELST, Alkmaar. TE KOOP: op een flink dorp in N.-H., een goed burgerbestaan opleverende. Koopsom zeer billjjk. Adres franco letter V. E., ter boek handel H. VAN ELST, Alkmaar. TE KOOP: le, 2e en 3e Dracht, bij N. BIJMAN, Oudorp. die duldt dat z'n vrouw vuil PAPIER en gescheurde KASTRANDEN in de kast heeft, zegt niets; maar een kranige vent stuurt haar naar W. NEDER- KOORN, Langestraat A 11. Het bewijs van soliditeit van verzekering door mjjne bemiddeling wordt geleverd door de tevredenheids- betuiging, welke ik na elke schade regeling ontving. 4 Dec. 1906, A. Groot, Heiloo. 15 Maart 1907, J. P. Deen, Enkhuizen. 21 Dec. 1907, L. Zijp, Landsmeer. 23 April 1908, W. A. Ansink, Alkmaar. 15 Juli 1908, P. Putter, Akersloot. Vraagt premie en prospectus over deze verzekering. Waar niet vertegenwoordigd AGENTEN gevraagd. Algemeen Assu rantiekantoor JAC. G. MEIJER Hz., firma Gebr. Meijer, kantoor houdende Metiusstraat E 12, nabij de Cadetten school, Alkmaar.

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1908 | | pagina 3