Ons Blad MULDER QUAX, BIJVOEGSEL Een nette DIENSTBODE k Dijk G 14, ALKMAAR, BKRÜARO PEKELHARING, RAADSVERGADERING. hg de kruisverbonders aan, ondanks spot en tegenwerking, op den ingeslagen weg voort te gaan. Amsterdamsche Beurs. een nette SLA&ERSLEERLIN6, lij mtilto te Kassiers en Commissionnairs in Effecten, belasten zich met de behandeling op voordeelige voorwaarden van alle Bankzaken. Hekeistraat 27, Soiled adres voor hel koopen van Juweslen, Gouden en Zilveren werken. Salade-oouverts, Groenten-, Pudding- en Pasteilepels, Aspergetangen, Taartscheppen, Vischcouverts, IJs-, Gember- en Zuurstellen. Groote sorteering Kristal met Zilver gemonteerd. van van Woensdag 5 Augustus 1908. Openbare vergadering van den Raad dezer gemeente, op heden, 5 Aug., des nam. 1 uur. Afwezig de heerenmr, Dorbeck, van Buysen, mr. Boelmans ter Spill. De voorzitter opent de vergadering, waarna de notulen der vorige vergadering onveranderd worden vastgesteld. Achtereenvolgens komen in behandeling Aan de vergadering wordt medegedeeld a. dat aan den heer A. A. J. Bosch, wegens vertrek een eervol ontslag is ver leend als lid van het scheidsgerecht, be doeld in art. 25 der Verordening, regelende de rechtspositie van de werklieden in dienst dezer gemeente, en dat in diens plaats is benoemd de heer A. Henneman. Voor kennisgeving aangenomen. b. dat is ingekomenhet Procesverbaal van kasverificatie pp 25 Juni 1.1. Voor kennisgeving aangenomen. c. als voren, een schrijven van den heer A. A. J. Bosch, houdende het verzoek hem ontslag te verleenen als lid. van het bestuur van het Stads-ziekenhuis. Wordt eervol verleend onder dankbetui ging voor bewezen diensten. d. als voren, een schrijven van den heer C. Altena, houdende bericht van aanneming zijner benoeming tot lid van de Commissie van toezicht op het middelbaar onderwijs. Voor kennisgeving aangenomen. e. als voren, een schrijven van den heer H. J. Vonk, houdende bericht, dat hij ont slag neemt als lid van deze vergadering. als voren, een schrijven van den heer G. W. Melchers, houdende bericht, dat hij ontslag neemt als lid van deze vergadering. Beide voor kennisgeving aangenomen. g. als voren, een schrijven van den heer J. Temme, houdende het verzoek om ont slag als onderwijzer aan de 3de Gemeente school. Eervol verleend met 1 Sept. a.s. h. als voren, een schrijven van Ged. Staten, houdende bericht dat de beslissing op 's raadsbesluit, houdende verbod om te bouwen op de gronden tusschen Kennemer- singelgracht, Hoevervaart, Westerweg en Lindelaan, is verdaagd aangezien het onder zoek dezer aangelegenheid nog niet tot een einde is gebracht. Voor kennisgeving aangenomen. i. als voren, een schrijven van Ged. Staten, ten geleide van twee beschikkingen op bezwaarschriften tegen aanslagen in den Hoofdelijken omslag dienst 1907. Voor kennisgeving aangenomen. als voren, een schrijven, houdende bericht, dat het raadsbesluit tot het toe kennen eener subsidie aan het Stadszieken huis, voor kennisgeving is aangenomen. Voor kennisgeving aangenomen. k. als voren, een schrijven van Ged. Staten, ten geleide van de goedgekeurde 2de suppl. begrooting, dienst 7907. Voor kennisgeving aangenomen. als voren, drie brieven van Ged. Staten tot goedkeuring van besluiten tot afsluiting van het financieele dienstjaar 1907. Voor kennisgeving aangenomen. m. als voren, een adres van de afd. Alkmaar van de Ned. Vereeniging tot af schaffing van alcoholhoudende dranken, waarin wordt gewaarschuwd om verlof te geven tot het schenken van alcoholhou dende dranken in de cantine van het gemeente-slachthuis. De voorzitter stelt voor dit adres voor kennisgeving aan te nemen. Conform besloten. n. als voren, een adres van C. de Ruiter c.s., houdende het verzoek om stappen te doen om te komen tot eene wijziging van het tarief voor waterlevering, in het bij zonder voor arbeiderswoningen. Gesteld in handen van B. en W. om advies. 0. als voren, een schrijven van het be stuur der Vereeniging „Kinderkleeding en Kindervoeding" houdende het verzoek der vereeniging voor 1909 een subsidie toe te kennen van f 300. Wordt uitgesteld tot volgende vergadering. Alsnog ingekomen een advies der Ver eeniging Openb. Leesbibliotheek. Wordt gesteld in handen van B. en W. om advies. Punt 2. Voorstel van B. en W. om over te gaan tot de benoeming van zetters voor 's Rijks directe belastingen. Aan de beurt van aftreding zijn de heeren P. Rentmeester, S. de Lange P.Bz. en H. J. Vonk, die herkiesbaar zijn. B. en W. doen de volgende voordracht 1. P. Rentmeester, 2. S. de Lange P.Bz., 3. H. J. Vonk, 4. C. G. Zaadnoordijk, 5. J. F. Lubbe, 6. W. H. J. Helling. De Voorzitter deelt mede, dat de heer P. Rentmeester niet meer in aanmerking wenscht te komen. Op de voordracht worden geplaatst de zes heeren der voordracht van B. en W. Punt 3. Voorstel van B. en W. tot be noeming van een onderwijzer en eene on derwijzeres belast met de leiding van het herhalingsonderwij s. B. en W. stellen voor, te benoemen voor den cursus 1908/7909: 1". tot onderwijzer, belast met de leiding van het herhalings- onderwijs voor jongens, den heer J. J. T. Kooij, onderwijzer aan de Eerste Gemeente school; 2*. tot onderwijzeres, belast met de leiding van het herhalingsonderwij s voor meisjes, mej. J. Kijlstra, onderwijzeres aan de Meisjesschool. Benoemd worden de heer J. J. T. Kooij en mej. J. Kijlstra met algemeene stemmen. Punt 4 wordt uitgesteld. Punt 5. Benoeming van tijdelijke leeraren en van een vast leeraar aan het Gymnasium. B. en W. bevelen aan voor docent in de Fransche taal: den heer C. R. C. Hercken- rath; voor docent in de Hoogduitsche taal: den heer L. Leydesdorff; voor docent in de Hebreeuwsche taalden heer P. J. Glasz. Ter vervullirg der vacature van docent in de Nederlandsche taal bevelen B. enW. voor een vaste benoeming aan den heer Dr. J. A. vor der Hake, die tot dusverre eene tijdelijke aanstelling had. Alle heeren van de voordracht worden met algemeene stemmen benoemd. Punt 6. Benoeming van leeraren aan de Burgeravondschool. B. en W. stellen voor te benoemen tot tijdelijk leeraar aan de Burgeravondschool voor den cursus 1908/9 voor het geven van onderwijs in: Wiskunde en Nederlandsche taal: de heeren F. J. Aukes en K. Boot; Nederlandsche taal: den heer A. List; Vakteekenen: de heeren P. H. Brunsmann, H. Bokhorst, H. van den Hofif, M. Vas- binder en M. Koopman; Handteekenen de heer A. A. de Groot; Werktuigkundig teekenen en stoomwerktuigkunde: de heer A. J. Caspers. op de belooningen, vastge steld in de desbetreffende Verordening. De heeren van de voordracht worden met algemeene stemmen benoemd. Buiten de agenda komt aan de orde benoeming der Commissie tot nazien der gemeenterekening. De aftredende leden zijn v. d. Bosch, Fortuin, Vonk, Glinderman en Meienbrink. Bij eerste stemming worden benoemd de heeren Gliriderman en De Larige, beiden met ro stemmen. Bij de tweede vrije stemming worden gekozen de heeren v. d. Feen de Lille, Wanna, en tot voorzitter de heer De Lange. Bij de volgende stemming tusschen de heeren Zaadnoordijk, Uitenbosch en For tuin, wordt niemand gekozen, zoodat ander maal moet worden gestemd tusschen de heeren Zaadnoordijk, Uitenbosch en For tuin, met het gevolg, dat er andermaal herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren Zaadnoordijk en Fortuin. Gekozen wordt de heer Zaadnoordijk met 8 tegen 4 stemmen op den heer Fortuin. Punt 4. Benoeming van een plv. direc teur en van een 2den opzichter-hulpkeur meester aan het gemeente-slachthuis. B. en W. stellen voora. den heer C. Roodzant, veearts alhier, tot ultimo December 1908 te benoemen tot plaats vervangend Directeur van het gemeente slachthuis, op eene belooning berekend naar f 300 in het jaar; b. het personeel van het gemeente-slachthuis uit te breiden meteen 2den Opzichter-hulpkeurmeester en voor dezen beambte dezelfde jaarwedde vast te stellen als voor den isten Opzichter (f 600 met 4 tweejaarlijksche verhoogingen van f 50) evenwel zonder vrije woning, gelijk de rste Opzichter bovendien geniet en in verband daarmede de Verordening, regelende het beheer van het gemeente-slachthuis en den rang, het getal, de bezoldiging en de wijze van benoeming van het daaaaan ver bonden personeel in den aangegeven zin te wijzigen. De heer Glifiderman herinnert eraan, dat hij in de vorige vergadering was tegen beide nieuwe beambten. Mocht echter be slist één ambtenaar noodig zijn, dan zou spr. van B. en W. willen weten, of de hulpkeurmeester bij afwezigheid van den directeur dezen niet zou kunnen vervangen. Zoo spaart de gemeente tenminste één ambtenaar uit. De Voorzitter zegt, dat ook hij deze vraag heeft overwogen, maar volgens ver klaring van den directeur is dit onmogelijk. Bovendien zou ter vervanging de eerste hulpkeurmeester dan toch de aangewezen persoon zijn. De heer Glinderman zegt, dat bij de oprichting gezegd is, dat er voldoende personeel was en nu zijn wij nog geen half jaar bezig en er moet reeds personeel bij. Bovendien zijn er slechts 2 dagen dat er 2 hoogstens 3 dagen in de week geslacht wordt. Spr. meent, dat zuinigheidsmaatre gelen dringend noodig zijn. De heer de Wit zegt, dat een hulpkeur meester niet kau doen wat een directeur moet kennen. Beider opleiding is geheel verschillend en daarom wil de directeur een verantwoordelijk persoon hebben. De heer de Groot vraagt of de geheele commissie voor de uitbreiding is. De Voorzitter antwoordt bevestigend. De heer de Groot vraagt verder, of het D, B. verzekerd is, dat bij afwezigheid van den directeur, de te benoemen veearts steeds zal daar zijn De Voorzitter zegt, dat, wanneer de heer Roodzant het aanneemt, deze steeds zal be schikbaar zijn. De heer Glinderman merkt op, dat in de stukken niet staat dat slechts de min derheid van het D. B. voor de benoeming is der beide ambtenaren. De heer v. d. Peen de Lille raadt aan thans uitsluitend een hulp-keurmeester tn benoemen. De kosten van het abaittoir zijn toch reeds groot genoeg, dat men niet dan dringende uitgaven mag veroorloven. De Voorzitter doet voorlezing van art. 13 der instructie voor den Directeur, waar uit blijkt, dat aan B. en W. en de com missie alléén, voorziening kan worden over gelaten bij afwezigheid van den Directeur, Nu gaan B. en W. echter nog verder en willen het aan den Raad overlaten. De heer v. d. Bosch zegt, dat nu wij eenmaal het abattoir hebben, dit ook goed moet zijn. Hieruit volgt, dat er plaatsver vangend personeel moet zijn. B. en W. kunnen dit alléén benoemen, doch gaan verder en laten het aan den Raad over. Maar zou nu een eerste keurmeester den directeur niet kunnen vervangen en in bepaalde gevallen hulp vragen aan den heer v. d. Berg b.v. die een bekwaam bacterioloog is. Is dit mogelijk, dan zou spr. met het idee van den heer Glinderman willen meegaan. Spr. vraagt, of deze kwestie niet kan worden onderzocht. Als B. en W. willen, kunnen zij natuurlijk toch direct benoemen, echter zou spr. aan B. en W. beleefd zijn voorstel in overweging willen geven. De Voorzitter meent, dat de voorzitter van de slachthuis-commissie hierop het best antwoord kan geven. De heer De Wit zegt, dat, indien het plan-v. d. Bosch mogelijk ware, hieraan reeds lang zou gedacht zijn Er komen ech ter nog zooveel andere dingen bij en daar om zou het verkeerd zijn, indien hier bui ten de vaklui werd gegaan. Het zou daarom wenschelijk zijn, indien de vergaderingen der Commissie door den heer Glinderman werden bijgewoond, en het spijt spr. dat nu juist van dien kant de bestrijding moet komen. De heer Glinderman weerlegt deze laat ste beschuldiging en toont aan, dat hij alle moeite gedaan heeft de twee vergaderingen bij te wonen. Wat de kwestie zelf betreft, herhaalt spr. dat het onnoodig is de twee ambtenaren aan te stellen. De voorzitter heeft zelf aan spr. gezegd, dat hij er met het oog op de finantien niet voor was. De Voorzitter meent, dat de heer Glin derman geen particuliere gesprekken open lijk in den Raad moet brengenhet zou voor het standpunt van den heer Glinder man ook niet prettig zijn, indien al zijne particuliere meeningen hier ter sprake kwamen. De heer v. d. Bosch stelt voor, alléén te benoemen een hulpkeurmeester en aan B. en W. de bevoegdheid over te laten in voorkomende gevallen zelf op ie treden. De heer Luiting vraagt welke de ge volgen zouden zijn, indien het voorstel v. d. Bosch werd aangenomen. De Voorzitter antwoordt, dat dit plan meer geld zal kosten dan het voorstèl van B. en W. De heer Lxdting refereert zich verder aan het gezegde van den heer de Wit, dat de stads-apotheker niet de bevoegde persoon is voor de bezigheden aan het slachthuis. Nadat het luid applaus, dat op deze rede volgde, eenigszins bedaard was, dankte de voorzitter in korte woorden den weleerw. spreker voor zijn heerlijke lezing. Een col lecte, gehouden voor een aan te schaffen banier, bracht f 5,48 op. Opgave ons verstrekt door de Firma MULDER QUAX, Dijk C 14. Alkmaar. Staatsleeningen. 3 0/0 Ned. Werk. Schuld 5 Bulgarije Tabak 4 Hongarije Goudl. 4 Oostenrijk Jan./Juli 4Vsn Portugal Tab. 4 r 5 T 5 r Rusland 1906 id. Rothschild 1889 id. Hope Co. Iwang Dombrowa Turkije Goudl. 1890 Mexico Binnenl. Brazilië Fund. Loan Spoorwegleenlngen. Holl. IJz. Spwg. Mij. Aand. Staatsspoorwegen. Comm. Atchison Denver Erie Kansas City Pref. id. Comm. Missouri Ontario Rock Island South. Pacific South. Railw. Union Pacific Wabash Warschau Weenen. Aand. 4 °/o Wladikawkas Sp, Diversen. Comm. Car Foundry Steels Cult. Mij. Vorstenl. Aand. Ned. Handel Mij. Resc. Redjang Lebong. Aand. Great Cobar w Koninkl. Petr. Mij. Moeara Enim- Sumatra Palemb. Ned.-Am. Stoomv.Mij. Comm. Marine Pref. id. Comm. Peru Pref. id. A'dara Langkat gew. Aand. id. pref. A'dam Serdang Asahan Plantage Deli Cultuur Deli Mij. Langkat Tab. A. Medan id. Nieuwe Asahan Tab. Senembah Premieleeningen. 3 Amsterdam f 100. 3 w Rotterdam -100. al/2n Antwerpen 4 n Theiss 5 t) Oostenrijk i860 5 n Rusland 1866 Proiongatiekoers J Exd, Laatste koers, Koers van 3 Aug. 4 Aug. 5 Aug S°s/l6 9°7l6 9° /i 96 93 97%6 9i5/l6 93/16 92% 91 81 8o7/s 79% 80 9°H 47Vl 47u/l0 - 863/4 875/l6 88% 27% 27% 27l6/l6 24S/l0 24%C 24 H 2sVa 25X 25% 57Vs 57%c 57% 3ll5/l6 31 Va 32>4 43u/l<S 449/l6 45 l87/16 x85/l6 X813/l6 92V1 91% 93 I9>4 19% 207/i6 IS3H 13378 I54K 13 X3% I31le 97 96 8415/l6 8S 39 39% 4°78 443/a 4478 45>f IX67/8 II67/8 117% I69 1693/16 x6§ /lG 875 Il6 "778 28 87/S 116K 288K 288/i 136 136 I36!4 I°95/l6 HO logü 124% 125 126 As 716/l6 3 21XS/16 21% 22 87/8 8% 8l8/l6 37% 37%6 134 135 140 183 188 75 761/4 78 103 I°5>4 418 420 421 84K 8sVe 881/4 248^ 251K 253 123 I2Ö3/8 128 379K 386 394 106% I03*i 97% 155 2S2>4 3l/8 3X 3 H OU riCIU DUUüi UOU V«u uuu yuntU "ut zwaar beladen voertuig zóó gewond, dat de dood onmiddellijk volgde. Bloedvergiftiging. De groenteboer P. te Tiel kreeg voor eenige dagen geleden een puistje aan den duim, dat hij stuk krabde. Gisteren overleed hij aan tetanus. Liefdedrama. Uit Middelburg meldt men: Zondagavond omstreeks 10 uur loste de 18jarige J. V. een revolverschot op de eveneens 18jarige C. J., zijn gewezen meisje. De kogel trof haar in de bovenlip, verbrijzelde eenige tanden en bleef in de rechterwang steken. Daarna loste de dader nog drie schoten op zichzelf, zonder zich evenwel te treffen, waarop het hem gelukte op het drukke kermisterrein te ontkomen. Het mei9je is niet ernstig gewond. Onder jongens. Zaterdagavond raakten twee buurjongens te Arnhem, de 13jarige R. uit de Johannastraat en de 15jarige B. uit de Pompstraat aan den EusebiussiDgel, slaags. B. heeft zjjn jongeren makker zoo mishandeld, dat deze bewusteloos bleef liggen. Van het ziekenhuis, waarheen hij werd gebracht, werd hg op last van den dokt6r, later per bran card naar het kinderziekenhuis vervoerd, Jacht verbrand. Zondagmorgen vertrok ken drie heeren met het jacht Componia» naar de Zuiderzee. Een zes mijlen van Huizen verwijderd, sprong eensklaps het petroleumstel aan boord, waardoor binnen enkele oogen- blikken het geheele jacht in brand stond. De opvarenden werden door de sleepboot •Volharding, uit hun hachelijke positie gered. Het jacht is geheel verbrand. Krasse grijsaard. De 96jarige Vasch uit Laren was deze week in den polder te Eemnes aan het hooibouwen. Treurig. Zaterdagavond ongeveer half 9 had op de markt te Waalwijk een treurig ongeluk plaats. De machinist van de firma Gragtmans Wiesman, welke een vijfjarig knaapje van zijn eergisteren overleden zuster tot zich had genomen, had dit voor op zijn fiets gezet en reed zoo in een vaart naar huis. Op de markt brak de voorvork van zijn fiets, waardoor het kDaapje en de ma chinist met zoo'n smak tegen den grond vielen, dat zij niet meer in staat waren op te staan. Hevig bloedend en geheel onken baar werden beiden opgenomen. De ijlings ontboden geneesheer constateerde verschillende hoofdwonden en achtte overbrenging naar het gasthuis noodzakelijk. Gemeene kwajongensstreek. Op de Garen- kokerskade te Haarlem, liep een jongen met een hengel, waaraan viscbja bengelde. Daar zag hy een kat en dacht: ik zal je eens tracteeren, en poes, belust op een lekker hapje, had het vischje spoedig ver orberd, doch tevens ook den haak, waaraan het bevestigd was. Nu hing in plaats van het vischje de kat aan den haak I NSM«AU£ v*0 juui'ooucowMu vnugvz cbu pvbvnisjooi van den gouverneur van Suriname ontvangen, vertegenwoordigende de geheele belasting schuld van onzen West-Indischen ambtenaar. De duurste tramlijn der wereld. Dat wij in ons land eerstdaags de duurste tramlijn der wereld bezitten, zal niet ieder bekend zyn, Onderstaande geeft daarvan een duidelijk beeld. De electr. tramlijn RotterdamDen Haag Scheveningen welke op 1 October in exploi tatie zal worden genomen, zal aan het bouwen van weg, viaducten, stations enz. een bedrag van 15 a 16 millioen guldens hebben gekost. Wanneer men dit cijfer vergelijkt met de aanlegkosten der Rotterdamsche Tramweg maatschappij voor haar net over de Zuid-Holl. en Zeeuwsche eilanden van 2.50 K.M. met tal van onteigeningen groot 8 a 9 millioen, dan kan men zich een beeld vormen van de hooge kosten der 24 K.M. lange lijn van Rotterdam naar het Kurhaus te Scheveningen. Voor de post geen bezwaar. Onlangs ontving iemand te Utrecht een brief nit Tegal, waarop alleen vermeld werd de naam van den geadresseerde en verder als nadere aanduidingPoortstraat, Holland. De naam van de stad was door den afzender te Tegal vergeten. Voor de actieve postbeambten was dat geen bezwaar de brief bereikte het goede adres te Utrecht; Gasontploffing. Te Zutphen heeft in het Ruitershofje (gesticht voor oude dames) een gasontploffing plaats gehad. Toen gas- lucht werd bespeurd, ging men onvoorzichtig met een lucifer naar het lek zoekenhet ontsnapte gas ontplofte en de portier en twee inwonende dames liepen ernstige brand wonden op. Een eigenaardige vangst. De visschers H. N. en K. K, te Kampen hadden laatst een bijzondere vangst. Vlak hoven de IJsel- hrng werd in de drijfnetten opgehaald het gewei van een hert met 6 a 7 takken en een lengte hebbende van ongeveer een meter. Schieten op een luchtballon. In de buurt van Maagdenburg is een proef genomen met de beschieting van een militairen luchtballon. Op 'n afstand van 4000 meter werden op den ballon, die 'n eindje maar in de hoogte gelaten was, 32 schoten gelost. Daarvan raak ten 30 zonder dat echter de ballon zonk. Met zingen, maar brommen. De Ita- liaansche concertzanger Trombetta kreeg in 'n Parijsche variété eene plaats, die hem niet naar zijn zin was. Hij kreeg ruzie met den directeur en de zaalopzichters en word op laatst zóó woest, dat hij een der laatsten doodschoot. Nu kan hg brommen, in plaats van zingen. Overleden. Een 10 jarig meisje van den kapitein M, Weber, achter 't Veen bij Nieu. weschans, stierf tengevolge van brandwonden GEBOREN1 Juli. Cornelia Jan, z. van Willem Koning en Trijntje Nierop. 2 dito. Helena Maria, d. van Pieter Kongn en Geer- truida Helena Koekhoven. 18 dito. Maria, d. van Johannes Wilhelmus Boeraen en Duifje Hes. 21 dito. Cornelia Guurtje, d. van Jacob Kunst en Dieuwertje Appelman, OVERLEDEN29 Juli. Levenloos aan gegeven kind van het vrouwelijk geslacht van Gerrit de Jongh en Aaltje de Geus. CAI VAIOU weinig nuttigen en dikwijls overbodigen arbeid, worden groote sommen gelds verslonden, die wel eens een enkelen keer, maar niet voortdurend beschikbaar zijn, zoodat na eenigen tijd de werk verschaffing is uitgeput en de arbeiders weer op de keien zitten. Toch heeft dergelijke instelling bij voorkomende gevallen goede diensten bewezen, wat we ook boven reeds opmerkten. Het plaatselijk gemeentebestuur kan op dit gebied ook groot nut stichten eerste trede der estrade te bestijgen, toen achter baar Lise Laroche kwam aanstormen, het gelaat van haat en ngd ontsteld». GETROUWD10 Juli. Jacob Dobber alhier en Bregtje Bol, van Alkmaar. OVERLEDEN26 Juni. Oornelis Kuijs, 66 j. (overleden t8 Breda). 2 Juli, Maartje van der Peet) wed. Laurens van Veen, 58 j. 26 dito. Antonie Bernardua Gros, echtgenoot van Johanna Maria Pruimboom, 28 j. Alkmaar, Aug. 1908, en Kinderen. Terstond gevraagd bij N. K, SNEL, Limmen. gevraagd, bjj JAC. WITTEBROOD, Payglop A 5. De Roomsch Katholieke Vereeniging voor Kinderbescherming in bet Arron dissement Alkmaar, aldaar, zoekt voor een harer voogdijkinderen eene plaatsing als Schildersleerling, reeds als zoodanig werkzaam. Inlichtingen worden verschaft door den President dier vereeniging. H. BEEKMAN, President, Voordam, Alkmaar wijs, dat ie nooit het spel kon winnen met SPEELKAARTEN, die niet uit de winkels van W. NEDERKOORN kwamen, al waren ze ook maar van 5 cent per spel of 45 oent per GOUDSMEDERIJ, I 7i|v*aPPÏl I pil* GOUDSMEDERIJ, opgericht 1867. 'H faHVCreil Lülac, opgericht 1867, Ruime keuze Tafelzilver van de Koninklijke fabriek dor Heeren VAN KEMPEN, waarvan de nieuwste modellen voorradig als: JUWELIER.

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1908 | | pagina 3