Plaatselijk Nieuws. Gemengd ^Nieuws. De heer Meienbrink is van dezelfde opi nie als de vorige spreker. De heer fortuin stelt voor, het voorstel van B. en W. voor deze 3 maanden aan te nemen, dan kan de Raad het volgend jaar nog zien. Overigens verheugt hetspr., dat juist de grootste voorstanders van het abattoir thans op bezuiniging aandringen. De heer Uitenbosch stelt voor aan B. en W. de bevoegdheid over te laten omtrent den persoon. Alsnu komt in stemming punt a, zonder vermelding van den heer Roodzant. Het voorstel a wordt aangenomen met 9 tegen 3 stemmen. Tegen de heeren: de Groot, v. d. Feen de Lille en Glinderman. Het voorstel omtrent den heer Roodzant .trekken B. en W. in. Punt b wordt zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. Punt 7 wordt uitgesteld. Punt 8. Voorstel van B. en W. om aan H. Banning, als beschikking op zijn adres te berichten, dat het aanbod om zijn molen „de Wolf" aan de gemeente over te doen voor eene som van f 4300 niet wordt aan genomen aan H. Banning voornoemd voor den ondergrond van zijn genoemden molen een koopprijs te bieden van f 1500, d. i. f 26.78'/j per MA, wordende op de afbraak voor de gemeente geen prijs gesteld. De heer Uitenbosch vindt in deze zaak een en ander voor zich duistero a. heeft spr. eenige aanteekeningen van adressant voor zich liggen, waaruit blijkt, dat bij dien molen ongeveer een 1000 M2. grond behooren. Nu had spr. verwacht, dat bij zulk .groot verschil (volgens de gemeente een 65 M2.) de gemeente eenige teekening enz. had overgelegd. Spr. weet dat adressant niet zal berusten in de uitspraakverder had spr. gaarne de overwegingen van B. en W. welke tot dit voorstel leidden, ter inzage gehad. Thans kan de Raad moeilijk beslissen; hij zou zich slechts in een wespennest steken. Daarom stelt spr. voor, eene rechtskundige commissie te benoemen uit den Raad om deze zaak eens goed te onderzoeken. Spr. heeft hedenochtend den molen eens nauw keurig bezocht, en ook het kruinwerk be zien en volgens spr. kan het inwendige nog jaren bestaan. Nu beweert adressant, dat door het uitgraven van gemeentewege, hij in zijn' zaak is benadeeld en daarom acht spr. een onderzoek dringend noodig. De heer v. d. Bosch stelt voor, eenvou dig te koopen den eigendom en niet die 65 M.2 De heer de Groot kan zich hiermede vereenigen. De heer v. d. Feen de Lille zegt, dat men voorzichtig moet zijn met het woord eigendom. Het is hier geen eigendom, maar bezit. De heer Uitenbosch vraagt naar het kadaster, doch dit bewijst niets voor eigen dom. Toch moet men voorzichtig met deze zaken zijn en daarom kan zich spr. ver eenigen met het voorstel van den heer Uitenbosch om een raadscommissie te be noemen. De Voorzitter acht het voorstel-van den Bosch ook aannemelijk. De heer Glinderman vereenigt zich met het voorstel v. d. Bosch, doch wanneer moet onderhandeld worden met Banning, dan moet de commissie, zooals Uitenbosch voorstelde, benoemd worden. De voorzitter gelooft, dat een onderzoek van de commissie weinig zal uithalen. Na eenige discussie wordt besloten af te wijzen het aanbod van Banning, terwijl B. en W. punt 2 intrekken. Punt 9. Voorstel van B. en W. om aan den heer W. de Lange, als beschikking op zijn adres te berichten, dat zijn aanbod om een strookje grond van het Doelen veld van de gemeente in koop over te nemen, niet wordt aangenomen. Het verzoek hield in, aan adressant, ter verbouwing van „de kleine zaal", een stukje gemeentegrond van het Doelen veld, ter grootte van 117.20 Ms. in koop te willen afstaan, waarvoor door hem een prijs van f 4 per M2. wordt aangeboden. De heer fortuin vindt een onduidelijk heid in de redactie van het voorstel B. en W. Het is een klein stukje grond en spr. vraagt welk belang B. en W. toch wel kunnen hebben bij behoud van dat kleine stukje grord. Mochten er echter andere beweegredenen zijn, dan zou spr. deze wel willen weten. De voorzitter zegt, dat de grond moet behouden blijven voor eventueele uitbrei ding der scholen enz. Ook acht spr. niet onmogelijk, dat de gemeente dat oude zaaltje nog eens zal koopen. Wat de ge meente heeft, moet ze behouden, want men weet maar al te goed, dat men dikwijls met goud dergelijke stukjes moet betalen. De heer Uitenbosch meent, dat het prin- cipieele van de zaak reeds verkoop belet. Bovendien is de prijs bespottelijk laag. Zonder hoofdelijke stemming wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. Punt 10. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van rooi- en bouwlijnen langs den Bergerweg en de Wognumsche buurt. De heer Uitenbosch herinnert aan de verwerping in de vorige zitting van een voorstel van B. en W. met 7 tegen 6 stemmen, waarbij aan Bijl toestemming werd onthouden om te bouwen aan den Bergerweg. Ook spr. was tegen het voorstel van B. en W. omdat spr. dacht, dat het verzoek van adressant was te mogen bou wen. Wat was echter het geval In de geheime zitting kwam uit, dat sommige raadsleden tegenstemmers wèl hadden ver worpen het voorstel van B. en W., maar dit verwerpen als geen gunning voor Bijl beschouwden. Het scheen toen spr. direct toe, dat B. en W. door een achterdeurtje wilden binnenhalen wat de Raad eerst verworpen had. Dit achterdeurtje nu is de wijziging der rooilijn. Direct zal men wei zeggen, dat de Raad geen besluit heeft genomen om adressant te laten bouwen; echter gelooft spr. dat men toch menigmaal in de notulen zal aantreffen, dat bij ver werpen van een praead-advies van B. en W. het tegenovergestelde zal worden toe gestaan. Principieel verzet spr. zich niet tegen het stellen van bouw- en rooilijnen, maar in dit geval wel en daarom zal spr. zich geheel buiten stemming houden. De voorzitter meent, dat B. en W. toch wel wat te veel de schuld krijgen en de Raad te weinig. Het komt spr. voor, dat thans te laat wordt opgekomen tegen de meening door den Raad den vorigen keer na heropening der zitting aangenomen. B. en W. komen nu dus met de vaststelling der rooilijnen, zoodat B. en W. nu geen verwijt treffen. De heer bitenbosch zegt, dat de Raad die redactie eenvoudig beschouwden als een mededeeling. De voorzitter zegt, dat het geen een voudige mededeeling was, doch dat de Raad er in zijn geheel aan heeft mede gewerkt. De heer Glinderman gaat gedeeltelijk mede met hetgeen Uitenbosch gezegd heeft. De rooilijn gaat nu midden door de per- ceelen van den heer Bijl en spr. vraagt daarom, of hierin geen wijziging kan wor den gebracht en of het adres van Van Leeuwen ook van invloed is geweest. De voorzitter zegt, dat B. en W. niet geïnfluenceerd zijn door het adres-Van Leeuwen. Spr. haalt verder verschillende voorbeelden aan zooals b.v. bij de Nieuw- poortslaan enz. dat de rooilijn midden door de perceelen gaat. Dat is altijd zoo, en allen moeten toch gelijk behandeld worden. De heer Uitenbosch wijst op het verschil in den toestand en komt nog op de kwestie terug, dat uit het praeadvies van B. en W. wel degelijk blijkt dat het adres-van Leeu wen van invloed is geweest. De heer Zaadnoordijk meent, dat daar ter plaatse niet gebouwd kan worden en daarom heeft spr. met genoegen de voor dracht van B. en W. gezien. De voorzitter meent evenzeer, dat daar ter plaatse niet kan gebouwd worden. De heer Uitenbosch meent, dat het ter rein aldaar zeer zou opknappen, wanneer er een paar huizen gebouwd werden. Het voorstel van B. en W. alsnu in stemming gebracht wordt aangenomen met 8 stemmen. Tegen de heeren: Fortuin en Glinderman; buiten stemming: van den Bosch en Uitenbosch. Punt 11. Voorstel van B. en W. om aan P. Th. Portegies als beschikking op zijn adres te berichten, dat de Raad geene termen heeft gevonden de door B. en W. gedane lastgeving te wijzigen of te niet te doen, onder opmerking, dat het verleenen van vergunning tot het maken van privaten, gootsteenen met afvoerpijpen en een riool tot de bevoegdheid behoort van het dage- lijksch bestuur. De heer Glinderman geeft B en W. in overweging, om de menschen het zoo ge makkelijk mogelijk te maken, hetgeen zeer zeker ook in den geest der Woningwet zal vallen. De voorzitter zegt, dat B. en W. lank moedig genoeg geweest zijn. De heer fortuin geeft toe, dat de vloer veranderd moet worden, doch hoe kan een betonvloer worden voorgeschreven? Men kan voor dat kleine huisje al die onbillijke verplichtingen niet opleggen. Spr. meent, dat men niet al te streng mo$t optreden bij een huisje van f 1.25 huur. Wanneer men dezen zelfden weg blijft doorgaan, krijgt men toestanden als in Amsterdam of nog erger. Er is in dezen meer schuld bij de bewoners, dan bij den heer P. Spr. stelt dus voor, dat P. niet tot zulke hooge uit gaven zal worden genoodzaakt. De voorzitter verzocht den heer Wanna, als vertegenwoordiger der Gezondheids commissie, B. en W. nader in te lichten inzake het advies der Gezondheidscom missie, daar B. en W. zich voornamelijk gebaseerd hebben op dat advies. De heer De Wit meent evenzeer, dat de bepalingen der Woningwet niet in alle ge strengheid moeten worden toegepast. De heer Fortuin verzoekt aan B. en W. dat door den directeur der Gemeentewer ken alsnog een nader onderzoek zal wor den ingesteld en spr. hoopt, dat de Raad dit gevaarlijk precedent niet zal stellen. De heer Wanna merkt op, dat de Ge zondheids-commissie adviseert onafhankelijk van elk fïnantieel gevolg. De heer Uitenbosch zegt, dat de Wet de bevoegdheid geeft om- een betonvloer te eischen, wanneer het betreft nieuwe ge bouwen; echter blijft evenzeer de bevoegd heid bij B. en W. bestaan om streng op te treden. Spr. gevoelt veel voor billijkheid, echter moet dit niet geschieden ten koste der bewoners. Spr. stelt eindelijk voor, dat B. en W. het prae advies alsnog zullen intrekken om nader de zaak te onderzoeken. De voorzitter zou het betreuren indien de Raad niet medeging met het prae-advies van B. en W. De heer v. d. Bosch is er sterk voor, dat de zaak zoo geschiedt als noodzakelijk is, maar alles behoeft toch niet geëischtte worden. Dit laatste nu kan gerust aan B. en W. worden overgelaten. De voorzitter stelt voor, achter het voor stel- te laten volgen, dat B. en W. door den Raad zijn uitgenoodigd alsnog te zullen onderhandelen over de vloeren. Zoo gewijzigd wordt het voorstel aan genomen. Punt 7. Oninbaarverklaring en verhaal baarstelling van hoofdelijken omslag en straatbelasting over vorige diensten. Voorgesteld wordt op den H. O. oninbaar te verklaren totaal f 133.401/, en verhaal baar totaal f 418.50. Op de straatbelasting wordt voorgesteld oninbaar te verklaren totaal f 9 37*/n en verhaalbaar f 105.67'/,. Punt 12. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van het primitief kohier der belasting op de gebouwde eigendommen, dienst 1908, tot een invorderbaar bedrag van f 13685.47V1. Beide punten worden in geheime zitting besproken. Bij de rondvraag verzoek de heer biten bosch dat B. en W. ernstig zullen over wegen, hoe in den komenden tijd maat regelen zullen worden genomen in zake de werkloosheid. Spr. hoopt dat B. en W. spoedig met voorstellen zullen komen. De voorzitter zal de opmerking gaarne in overweging nemen. Hierna wordt de vergadering gesloten en gaat de Raad over in geheime zitting. Automobielongeluk. Uit Terneazen wordt een treurig ongeluk bericht. In een auto, die het eigendom was van den heer E. De Klfln te Bergen op Zoom, die ze 14 dagen geleden nieuw voor 6000 gulden had gekocht, hadden plaats genomen twee slagers en de heeren Gustaaf Peters uit Berchem en Joris Dox uit Antwerpen, die beiden voor zaken naar het Land van Cadzand moesten, de heer Aernaudts, eige naar van het hotel «Rotterdam» te Sas-van- Gent, die zijn broeder te Sluis ging bezoeken en de chauffeur. Te Bouchante reed da auto, waarschijnlijk tengevolge van het niet werken der stuurin richting met zulk een geweld tegen een boom, dat zij er 15 centimeters diep in drong en later een paard noodig was om ze er uit te trekken. De heer Aernaudts werd door het raampje geslingerd en ernstig aan het hoofd gewond. De beide slagers werden insgelijks ernstig gekwetst. Per spoor zijn zij naar huis terug gekeerd. De automobiel is geheel vernield. congressen. Verschillende amendementen waren op de conclusie ingediend, die door de voor etellers werden toegelicht en verdedigd. De voorstellende vereenigingen trokken enkele amendementen in. Aangenomen werden echter amendementen van de r. k. winkel- en magazijnpersoneel- vereeniging «St. Nicolaas» te Amsterdam, lo. om in de voorgestelde conclusie in alinea d. nog bij te voegen«en bijeenkomsten, ook in samenwerking met andere organisaties,» en om als nieuw punt aangevende de taak van het Bureau op te nemen: »het ver spreiden van lectuur ten dienste der vak beweging». Op voorstel van een drietal vereenigingen werd voorts nog als doel van het Bureau in de conclusie opgenomen: het oprichten Van plaatselijke vakvereenigingen en het vereenigen van plaatselijke vakvereenigingen tot bonden. Vervolgens werd de geheele voorgestelde conclusie met de daarop aangenomen amen dementen in stemming gebracht en aange nomen, zoodat besloten is tot oprichting van een bureau voor de R. K. vakorganisatie. Den volgenden dag werd na de H. Mis in de O. L. Vrouwekerk, waarbij zeer vele vakvereenigingsmannen tegenwoordig waren, om tien uur de tweede vergadering geopend in het gebouw Tivoli. Onder de aanwezige autoriteiten waren bijna allen van den vorigen dag. Na de opening door den voorzitter, werd het woord gegeven aan den heer A. Cools tot het houden eener inleiding over«Fonds tot uitkeering bij werkstaking en uitsluiting». De noodzakelijkheid van het stichten van dit fonds toont spr. aan, door te wijzen op het geringe weerstandsvermogen der vakver eenigingen. Daarna werd het concept-regle ment voor dit fonds vastgesteld. In da ochtendzitting sprak de heer Ant. Van Rijen (Tilburg) nog een enkel woord omtrent de uitsluitingen te Tilburg. In de namiddagvergadering voerde dr. Alph. Ariëns het woord over «Roomsch- Katholieke Vakvereenigingen en Drankbestrij ding». Spr. betoogde, dat een krachtige vak organisatie zonder drankbestrijding niet mogelijk is, daar bij geregeld gebruik van alcohol de energie, zoozeer noodig in de organisatie, wordt verslapt. Spr. deed aan 't slot zijner rede een krachtige opwekking hooren, om naast de gildevaan, de blauwe vaan der Roomsch Katholieke drankbestrij ding omhoog te heffen. De door dezen inleider Voorgestelde conclnsie, luidende: «Op den voorstander van vakorganisatie past volkomen wat pater Weiez van den sociaal-politicus zegt: «De strijd tegen het alcoholisme is zoo dringend, dat een eociaal- van eereprijzen, direct en zonder eenigen aftrek voor het fonds worden gereserveerd, terwijl kunstvoorwerpen of artikelen zullen worden aangewend als Eereprijzen voor den wedvlucht, teneinde dezen een zoo groot mogelijk succes te bezorgen. Aan den wedvlucht zullen alle Noord- Hollandsche postduivenliefhebbers deelnemen tegen eenen inleg van f 0 50 per duif, welke gezamenlijke inleg eveneens geheel ten goede komt aan het genoemde fonds. Ter waarschuwing. Dezer dagen zocht te Zevenbergschen Hoek een meisje bescherming bij de politie. Zij was aan het station Lage Zwaluwe hare ge leidster ontvlucht, die ook spoedig daarna aankwam om het meisje mede te nemen. Dit werd echter niet toegestaan. De geleid ster keerde onverrichter zake terug als eeni gen buit hoed en mantel meenemende, welke kleedingstukken, naar zij beweerde, haar eigendom waren. Uit verdere ondervragingen bleek, dat het meisje, afkomstig uit Broek- hnysen onder Venlo, naar Breda was ge komen om een dienst te zoeken. De vrouw by wie zij tijdelijk onder dak was, had haar in kennis gebracht met eene «dame» uit Dordrecht, die het meisje voor een dienst in een gesloten huis engageerde. Onder weg werd het kind door verschillende mededeelingen der geleidster gewaar, dat zij op weg was om in een slecht huis te be landen. Nog juist op tijd wist zij aan den haar gespannen strik te ontkomen. Zondagsrust voor miliciens. De minister van oorlog heeft den korps- kommandanten verzocht aan miliciens die goed hun plicht doen, gelegenheid te geven meer dan eenmaal 's maande van Zaterdag tot Maandagmorgen huiswaarts te gaan. Werk in het buitenland. De commissaris der Koningin in Gelder land heeft in Juli 450 bewijzen van Neder landerschap uitgereikt, bijna alle aan per sonen, die in Duitschland zijn gaan werken. In het geheel zijn dit jaar in Gelderland 4000 bewijzen van Nederlanderschap afge geven aan naar het buitenland vertrokkenen. Nachtarbeid voor bakkers. Eet Volk verneemt uit Den Haag omtrent minister Talma's plannen in zake den nacht arbeid der bakkers het volgende Het verbod van nachtarbeid zou zich niet langer uit strekken dan van 's avonds 10 uur tot 's mor gens 4 uur. Niet alleen aan de arbeiders, maar ook aan patroons, hetzij met of zonder arbeiders, zou de nachtarbeid in deze uren verboden worden. Echter zou aan de Kamers van Arbeid voor de voedings- en genotmid delen machtiging verleend worden om voor den proeftijd van één jaar speciale vergun ningen tot nachtarbeid te verleenen aan langzamerhand maast deze pers dan naar slachtoffers. Het Postwetje. Naar De Bes.b. verneemt, zou het voor nemen bestaan het postwetje met 1 September of 1 October in te voeren. Men weet, dat het wetje de invoering van briefport- en drukwerk verlaging inhoudt. ALKMAAR, 5 Aug. 1908. Het Doelenveld zal met de kermis wederom door het circus Oorty Althoff bezet zjjn. Zondag 2 Aug. j.l. hield de Postduiven- vereeniging «AIcmaria Victrix» hare eerste kaswedvlucht met jonge duiven van Eind hoven. De duiven bereikten hunne hokken als volgt: le duif van J. H. Porck 10.38.45 2e duif van P. L. Volkers Jr. 10.46.193e duif van D. Oostwouder 10.47.36; 4e duif van D. Oostwouder 10.47 365e duif van J, H. Porck 10.48.52 6e duif van D. Oostwouder 10.51.32 7e duif van D. Oostwouder 10.51.32 en 8e duif van J. Huiberts 10.51.35. Tot onderwijzer aan het Rijksopvoedings gesticht alhier is benoemd de heer H. A. Wester te Zwolle. De heer O. G. Schraag alhier slaagde te Amsterdam voor het examen hoofdakte. Tot onderwijzeres, aan de R. K. school te Egmond a/Z is benoemd mej. J. Sernee en tot onderwijzeres aan de R. K. school te 't Zand mej. M. G. Stephanus. Uitslag van de door B. en W. dezer gemeente op Maandag gehouden herbesteding van het vernieuwen en verbreeden van een ijzeren ophaalbrug (Boompoortsbrug) alhier. Ingekomen waren 2 biljetten, nl. van J. Huiberts alhier, voor f 4343 en van de firma Spruit en Wils alhier, voor f 4400. Gegund aan J. Huiberts. Door de directie der Holl. IJ. S. M. is aanbesteedHet maken van een sein op het westelijk Stationseiland te Amsterdam, in verband met de vernieuwing van den westelijken viaduct. Raming f 11.500. Minste inschrijver O. Hartog alhier, voor f 10.874. Uitslag veiling by afslag gehouden door not. Gottmer te Obdatn in het café «De Kroon» te Alkmaar, dd. 3 Aug 1908. 1. Een woon- en winkelhuis met erf a. d. Achterdam alhier, wijk no. 29, groot 1 A. 43 c.A. Str. de heer J. J. Hofstee f 2000. verhoogd door Van der Waal met f 110. 2e. Een pakhuis a. d. St. Jacobstraat alhier, wijk no. 28, groot 28 c.A. Str. de heer T. J. Amersbeek qq. f 585.—, verhoogd door J. Kramer qq. met f 45.—. Perc. 1 en 2 verhoogd door W. van Vuure qq. tot f 2775.—. mei zoo groot was geweest uit ja»,. Een bengaalsche verlichting sloot het concert. SOHOORL, De heer C. A. Keyser alhier slaagde te 's Gravenhage voor het examen hoofdakte. LANGENDIJK. Zaterdag j.l. werd te Broek op Langendijk een vergadering ge houden van vaste en losse arbeiders bij den handel in groenten aan den Langendijk. Met de afschaffing van het fooienstelsel kon men zeer wel meegaan, maar het was vooral ten opzichte van de gevolgeD, dat men besloot zich te vereenigen. Er werd besloten, dat men f 2.50 per dag zou badingen en een vereeniging zou stichten, om voortdurend de belangen der genoemde arbeiderB te kunnen behartigen. Tot nu toe werden de bloemkoolen alle in manden gepakt, verzonden. Deze manden werden gemaakt op de manden- makerijen te Broek op Langendijk en te Noordscharwoude- Thans echter worden kisten gemaakt, waardoor de timmerlieden meer werk krijgen. Voor de mandenmakers is het veranderen van verzendingsmateriaal een zware slag. Zaterdagavond vergaderde in het lokaal van den heer A. Kist de plaatselijke geheel- onthouders-vereeniging aan den Langendijk. Aanwezig waren 25 Jeden. Tot colporteurs werden aangewezen de heeren P. Zeeman te Zuidscharwoude en J. Glas te Oudkarspel. Tot vice-voorzitter werd gekozen de heer J. du Burck te Zuidscharwoude en tot vice- secretaris de heer P. Zeeman aldaar. Een schryven was ingekomen van de afd. van den A. N. G. O. B., waarbij het bestuur meedeelde, niet aanwezig te zullen zijn op de huishoudelijke vergadering, om over de voorstanders- quaestie te spreken. Door den penningmeester van laatstgenoemde ver eeniging is n.l. de contributie van de voor standers geïnd, wat geheel in strijd werd geacht met de genomen besluiten, om de vereeniging te reorganiseeren. Hierbij komt, dat de schulden geheel voor rekening der gereorganiseerde vereeniging worden gelaten. Door een der bestuursleden werd deze handel wijze als zeer laakbaar gekwalificeerd. Nog maals zal een conferentie worden aangevraagd aan de afd. van den A. N. G. O. B. om de zaken nader te bespreken. Verder werd besloten het orgaan van de Ned. Vereeniging te lezen, n.l. De Blauwe Vaan, voorloopig voor 6 maanden. Blijkt deze beter te bevallen dan de Geheelonthouder, dan zal een definitief besluit worden genomen. De contributie voor het lidmaatschap werd op een minimum van 60 ct. bepaald, terwijl ieder wordt vrij gelaten daarboven te gaan. NOORDSCHARWOUDE. De gemeentere kening sluit met een ontvangst van f 12121,05 10 Ujgcauuivu CUU 1 vrlaUhua.uvuA<j.« wuuvavvvawuu door de bewoners langs het Zwet in wijk B, dat ook in dit deel van de gemeente ver lichting worde aangebracht, en aangezien zij slechts één postbestelling daags hebben, bij de bevoegde autoriteiten een tweede bestelling aan te vragen. Wat de verlichting aangaat, wordt besloten dit jaar wederom 3 a 4 lantaarns te plaatsen en zal ook met dit deel der gemeente rekening worden gehouden. Ook zal eene tweede postbestelling worden aangevraagd. Vervolgens worden ingediend de rekeningen der gemeente en van het Burg. Armbestuur, welke zullen worden nagezien door een hiervoor benoemde com missie, bestaande uit de heeren Alblas, Govers en Nierop, Daarna worden benoemd tot zetters van de personeele belasting de heeren J. Dikker en J. Rolffde periodiek aftredenden waren de heeren J. Dikker en W. Hartog, welke laatste niet meer in aan merking wenschte te komen. Bij de rondvraag maakt de heer Govers de opmerking, dat hem bij het beproeven der brandbluechmid- delen is gebleken, dat enkele dingen zich niet in goeden staat bevinden of ontbreken, De voorz. antwoordt hierop, dat hierin reeds is voorzien. Ook wilde de heer Govers, wegens de uitgestrektheid der gemeente, gaarne een vaste brandweer zien aangesteld, uitsluitend samengesteld uit binnen de kom der gemeente wonenden. Besloten wordt dit voorstel in nadere overweging te nemen en te verdagen tot eene volgende vergadering, Daarna sluit de voorz, de vergadering. Voor de viering van het a.s. Kon in- ginnefeest, begin September, is het bestuur der vereeniging «Schermerhorn's Belang» reeds druk aan het plannen maken. De verschillende punten van het programma, welke we hoorden opnoemen, beloven weder veel goeds. We mogen wel vast verklappen, dat het plan bestaat verschillende spelen te houden (geheel andere dan het vorige jaar), de dorpstraat te versieren, een vuurwerk te ontsteken, luchtballons op te laten enz. Naar we hopen zal op de inteekenlijsten flink geteekend worden, opdat Schermerhorn nog weder eens kan toonen, hoe het een nationaal feest weet te vieren. LIMMEN. Vrijdag 31 Juli vergaderde da Commissie tot viering van den Koninginne dag. Uit de rekening van den penningmeester bleek, dat nog in kas was f 37.99, terwijl het thans ingezamelde bedrag f 168 24 groot was, zoodat de Commissie te beschikken heeft over f204.23. Het plan is gemaakt om den dag te beginnen met een optocht van schoolkinderen, waarna deze zullen onthaald worden op lekkernijen en hun bovendien een prys zal worden uitgereikt. Hierna beginnen de volksspelen. By genoegzame deelneming zullen deze bestaan in«hemdenrace te

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1908 | | pagina 4