Het Schwarzwald. alkmaar. bergen. limmen. langendijk (n -Scharwoude). warmenhuizen. schoorl. egmond-binnen. krommenie. uitgeest. assendelft. wormerveer. Gemengd Nieuws. Oplossing van Eaadsel No, 21; DELFT. RAADSEL No. 22. I get door ^te, wanneer n het ooit probeert dat verhaal weer te vertellen, zal u ondervinden dat Bill Cox nog leeft en handen aan zijn lijf heeft ook. Bill Cox vertrok en een oogenblik later werden een paar velletjes manuscript met een diepen zucht aan de vlammen toevertrouwd. Dit was alleen het begin. Dien geheelen dag kwamen er bezoeken op de meeBt on gelegen oogenblikken. Mannen van verschil lenden vorm, omvang en grootte. En allen poseerden als de held van een »memoire». Ieder had een klacht te brengen en ver trok met een dreigement. Nog laat op den avond, lang nadat alle huisgenooten naar bed waren gegaan, zat de kolonel nog alleen op zijn etudeerkamer. Alleen met het rampzalig overschot van zijn memoires en welk een overschot 1 Zyn "stof», die hij in zulk een voldoende mate bezat, was ineengekrompen tot een enkel avontuur, waarin by vertelde hoe hy als schooljongen eens van een slede was gevallen 1 Droom ik dan steunde hij. Heb ik dan al deze jaren gedroomd Heb ik nooit een avontuur beleefd en zal ik er nooit een beleven Excuseer mij, excuseer mij 1 I Kolonel Crackerley vertrouwde deze nieuwe bezoekers niet erg. Ditmaal kwamen er twee tegeljjk. De een was een korte, zwaarge bouwde sombere man, scheel en met een allerbatelijksten glimlach. De ander was een reus, gekleed als een Amerikaansche cowboy en droeg een groot touw over den arm. Excuseer my Ditmaal niet kolonel, bromde de groote man. Terwijl hij nog sprak, stak bij een reusachtige hand uit, greep den ontstelden kolonel bij de kraag en trok hem van zijn bordes naar beneden op de met grint be strooide oprijlaan. De kleine man hield hem de band voor den mond, hoewel de kolonel veel te ver rast en te verschrikt was om te schreeuwen. Byna zonder eenigen tegenstand te bieden, liet de kolonel zich naar de lantaarnpaal leiden, die halfweg de oprijlaan stond. Toen nam de reus weer het woord. Ik denk dat het hier wel zal gaan, patroon, zeide hij, en begon langzaam het touw los te winden, terwijl hij zich tot zijn gevangene wendde, wiens knieën knikten van vrees. Ik denk, dat u nog wel weten zal wie ik ben, kolonel? merkte hij op. U zal toch Jack uit Texas, Duivel der Mijnen», nog wel herinneren De lafaard dien u een aantal kogels in het lichaam joeg en zoo doodde hoe lang is dat geleden Daar moet, daar moet een misverstand zijn, stamelde de kolonel, ik ken je niet. Ik heb je nooit gezien. Ik weet niet van Irïï'jlh® 5cr «v Aïj Orta- - Vdbit een gemakkelijk geheugen, lachte de groote man. Maar in dit kleine stadje wordt genoeg gebabbeld. U heeft de geschiedenis in de laatste veertien dagen minstens een dozijn malen verteld en nu moet u die niet zoo gauw vergeten. De eene dienst is de andere waard, kolonel. U heeft me daar met kogels bewerkt en nu zal ik u aan deze lantaarnpaal ophangen, nu dadelijkI En in minder tyd dan er noodig ie om 't vertellen, voelde kolonel Crackerley, die meer dood dan levend was van schrik, dat hij aan den arm van een lantaarnpaal ben gelde, terwijl de lieden die hij als zijn moor denaars beschouwde, hard het hek uitliepen. Hoe lang hy daar bengelde, wist hy niet, maar plotseling deed de kolonel een zeer aangename ontdekking. Om de een of andere onbekende reden, door een gelukkig toeval, was het touw, waaraan hij hing, om zijn lichaam gewonden onder de armen en er was niet de minste trekking in den strop om zijn hals. Hy gevoelde die nauwelijks en er bestond blijk baar geen gevaar dat hij door den strop zou sterven. Toch was zijn positie, om het recht uit te drukken, bepaald onaangenaam en ver nederend. Hij draaide langzaam om en om, a's een kalkoen aan het braadspit en peinsde over de oplossing der moeielykheid, waarin hij verkeerde. Hoe zou hij los komen wat zou hij doen Zou hQ schreeuwen en de bedienden roepen, zoodat die hem zoo zagen? Of zou hij trachten de aandacht van een politie agent op straat te trekken Nog voor hij in deze moeilijke kwestie een besluit had genomen, hoorde hij een stemmengegons bij het hek. De politie, dacht de kolonel. De aan vallers worden gesnapt. Maar het was de politie niet. Bijna op hetzelfde oogenblik hoorde kolonel Crackerley iemand op hem toeloopen en bij 't licht van de lamp herkende hij Teddy Barcombe. M'n God, mijnheer I vroeg Teddy, wat i Is er aan de hand Ik ben bijna vermoord door een troep waanzinnigen, zuchtte bet slachtoffer. Snijd me los, Teddy I Teddy verzuimde geen oogenblik om dat te doen en de kolonel greep hem by de hand. Geen woord, Teddy, riep hij uit. Ik wil voor geen geld ter wereld, dat het hekend wordt. Als je nog eenige kans op Dorothea hebben wilt, tegen niemand een woord er van 1 Kom morgenochtend by me 1 Teddy kwam den volgenden morgen. Maar voor dien tyd bezocht hij zijn vriend Stager, den impressario van een reizenden kunstenaarstroep. Stager, een man van forsche gestalte en zijn vrienden bleken allen wat van het avontuur van den kolonel af te weten. Zij namen afscheid van Teddy, met een herhaling van den kolonel>geen woord er van Het boek van den kolonel 1b nog altijd niet uitgekomen. In een oogenblik van ver trouwen verklaarde hy Teddy, dat er al veel te veel boeken werden uitgegeven tegenwoordig. De kolonel overwon ook zijn laatst geopen baarden tegenzin tegen Teddy, als schoon zoon. Hy zag er geen bezwaar in ditmaal zyn woord te breken «liet woord van een soldaat». Hij had het engagement niet definitief afgebroken, legde hij Teddy uit. Ik heb niet gezegd, dat je nooit myn schoonzoon zoudt worden, niet waar Ik zei dat ik eerder aan de dichtsbyzynde lantaarnpaal wilde hangen. En met een zwakke poging om iets van de waardigheid die hij eens bezat terug te winnen >dat heb ik gedaan, meneer». De spoorweg door het Schwarzwald (Zwarte Woud) is niet alleen uit een technisch oog punt intressant maar ook omdat hij is aan gelegd dwars door het schoonste gedeelte van het Duitsche bergland. Door dalen, langs bruischende wilde berg stroomen, over bergen door donkere dennen wouden snelt de trein, ons een blikgevende nu eens op vreedzame dorpjes met oude geveltjes dan weder op dicht begroeide ber gen met het Zwarte Woud. Nu en dan is het duister daar de trein door 38 groote en kleine tunnels snort. Vooral in de lente, wanneer de dennen pryken in een lichtgroen gewaad en de brem bloeit, is een uitstapje met den spoortrein van af Offenburg over Triberg naar Schaffhausen een waar genot, waarvan dan ook duizenden en duizenden profiteeren. Manshooge bremstruiken welke langs de hellingen groeien en met goudgele bloesems pronken in een nooit geziene pracht, behagen het oog. Het schoonste gedeelte van den Schwarzwald-spoorweg, welks aanleg vijftien millioen gulden kostte, ligt tusschen Homberg en Triberg. Daar moet de trein al kronkelend een helling beklimmen van 1 op 50, om eindelijk als buiten adem te Tri berg te stoppen. Hier wordt meestal de last dien hy te trekken heeft lichter, daar de meeste reizigers dan hun doel bereikt heb ben. Triberg heeft zijn beroemdheid aan de watervallen te danken. >De grootsten van Duitschland», zeggen de bewoners en zij heb ben gelijk daarop trotsch te zijn. Met zeven groote watervallen stort het water der Gutach van een hoogte van 150 M. in het dal. Als een glinsterend zilverlint slingert het water zich tusschen de overoude dennen, springt over de met mos begroeide rotsen, en doet een fijnen regen nederdalen op de hooge varens en het malsche gras, die aan beide oevers welig groeien. De door dennen geur bezwangerde koele bergstreek is het ievelinosoord 7opwel vaji vreemdelingen als van inwoners. Slechts dan is heïêënëaam en' verlaten wanneer de laatste Btralen van het electrisch licht verdwenen zijn, welke des avonds de watervallen en hare omgeving in rood groen en spookachtig wit licht bestralen. Het stadje Triberg dankt zijn naam aan de drie bergen, waartusechen het gelegen is. Booze tongen bewereD, het heet eigenlijk •Trübberg» (Droeve berg) daar het er zoo dikwijls regent en droefgeestig is. De inwo ners ontkennen zulks beslist en wij kunnen ons bij hun protest aansluiten, want meer dan elders regent het in Triberg niet. De Tribergers zijn zeer goede klokkenmakers en houtsnijders. Bijna in ieder huis is er een klokkenfabriek of er worden de onderdeelen van klokken vervaardigd. In 1826 brandde het stadje af. Thans zien wij in plaats van oude schilderachtige woningen slechtst mo derne huizen. Slechts weinig gebouwen wer- deD door den brand gespaard. Gelukkig bleef ook onbeschadigd de oude eerwaarde bede vaartskerk waarin zich een wonderdoend Mariabeeld Maria in der Tanne» of »Maria patrona militum» bevindt, welk beeld als schutsengel der soldaten vereerd wordt. Gedurende den 30 jarigen oorlog door kruisten Tyroolsche soldaten de bosschen rondom Triberg gelegen. Plotseling I hoorden zij een lieflyk, klagelijk gezang en als zij op het geluid afgingen, zagen zij aan een reusachtigen den een erg beschadigd Maria beeld hangen, dat hen weemoedig en lachend aankeek. In de treurige, lijdende trekken van Maria lazen de soldaten het verwijt, dat de hemel koningin zich op deze plek veronachtzaamd gevoelde. De geloovige krijgslieden verzamel den onder elkander het noodige geld in en kleedden het Mariabeeld nieuw en prachtig aan. Zy holden den boom uit en plaatsten in de aldus gevormde nis het beeld, ten einde het voor storm en regen te beschutten. By boom ontsprong een heldere bron. Een soldaten lijdende aan melaatschheid, geloovig tot Maria om genezing voor zyn kwaal. In een droom gelastte de Moe der Gods hem zich in de bron by den boom te baden en het heldere water te drinken. De soldaat volgde het gegeven bevel op en toen hy van het water gedronken had was hij genezen. Jubelend vertelde hij zijnen mak- kers het wonder. Het gerucht van de wonderbare genezing van den melaatsche verbreidde zich in den omtrek van dichtbij en van verre stroom den zieken naar de bron by het heilige Mariabeeld om na een geloovig gebed van het water te drinken en dan genezen huis waarts te keeren. Het opgerichte offerblok vulde zich spoedig met de gaven der her stelde zieken en zoo kon men in het jaar 1694 met den bouw eener bedevaartskerk aanvangen. De kroon van den denneboom werd afgehakt en om den stam het hoogal den der bad taar opgericht, in welks midden nog heden het wonderdoende Mariabeeld troont. Vorstelijke personen begiftigden de kerk rijkeiyk, zoodat zij in het jaar 1716 feestelijk ingewijd kon worden. Tot het jaar 1805 werd de bedevaartskerk >Maria in den Den» te Triberg jaarlyks door duizenden bezocht en de giften der geloovigen brachten groote sommen op. Langzamerhand verbleekte de roem dezer woudkerk en thans gaat slechts de landelijke bevolking op bepaalde dagen ter bedevaart naar het kerkje om voor het Mariabeeld te bidden. Op zulke dagen wemelt het in Triberg van Schwarzwalder kleeder drachten. Het plein voor de kerk is met kurgasten gevuld, die met belangstelling naar de mooie kleederdrachten der boeren en boerinnen kijken. Is de godsdienstoefening geëindigd en zyn de pelgrims vertrokken dan staat het kerkje wederom eenzaam en ver laten, als voorheen. Jaarlijks komen duizenden naar Triberg om in de heerlyke koele wouden kracht en gezondheid op te doen doch nauwelijks drinkt een hunner uit de wonderdoende bron, die bij de kerk opborrelt en het wonderver haal van >Maria in den Den» is bijna vergeten. Parochie van den B. Laurentius. Zondag 's morgens 67, en 8 uur stille H.H. Missen10 uur plechtige Hoogmis met feestpredikatie, uit te spreken door den Z.Eerw. Heer L. Hageraats, rector te 's Gravenhage 's avonds 6 uur plechtig Feest- en Danklof. Maandag 's avonds 7 uur Congregatie der H. Maagd. Dinsdag 's morg. 8 uur H. Mis voor het Bestuur, Onderwyiers en Leerlingen der R. K, Jongensschool. Woensdag 's avonds 7 uur Lof ter eere van den H. Joseph. Donderdag 'smorg. 9 uur eerste plechtige H. Mis op te dragen door den WelEerw. Heer Adiianus Konijn, met feestpredikatie van den WelEerw. Heer J. Hoppener, kapelaan te Dordrecht's avonds 7 uur Lof ter eere van het Allerh. Sacrament en het H. Bloed van Mirakel. V r ij d a g 's avonds 7 uur Lof ter eere van het Allerh. Hart van Jesus. Zaterdag 's morg. 9 uur H. Mis voor de leden der Broederschap het Onbevl. Hart van Maria voor de bekeering der zondaren. N.B. Aan ouders en voogden wordt bekend gemaakt dat de lesten aan de R. K. Jon gensscholen Maandag 17 Aug. weder een aanvang zullen nemen. Parochie van den B. Dominions. Zondag 's morg. 6, 71/, en 9 uur stille H.H. Missen; 10 V, uur solemneels Hoogmis van dankbaarheid ter viering van het 25 jarig Priesteitnh..»«-« .-/r.-" v-r"- itsvtsi vnii uvu uLDln. Pater E. J. B. Jansen, kapelaan dezer parochie 's midd. 3 uur Vespers's avonds 5 uur Congregatie. Dinsdag 's morg. 9 uur gez. H. Mis ter eere van den H. Antonius 's avonds 6 uur gelegenheid om te Biechten 7 uur Lof. Woensdag 's morg. 8 uur gez. H. Mis w.o. algem. H. Communie der Congrega- nisten (afd. Vrouwen); 's avonds 7 hut Feestcongregatie. V r y d a g en Zaterdag 's avonds 7 uur Lof. Zondag 23 Aug. a.s. St. Joseph-Olnb, Afd. A 101/, uur Afd. B 71/a uur Afd. C 9 uur HEILO. Zondag, feest van den H. Joachim, vader der Allerh. Maagd, 'smorg. 7 uur H. Mis met onderrichting 9l/j uur Hoogmis met predikatie 's midd. 1V3 uur Catechismus 2x/j uur Vespers; 's avonds 7 uur Lof ter eere van Maria, welk Lof ook zal worden gehouden alle avonden ten 7 uur gedurende het octaaf van Maria Hemelvaart. Gedurende deze week de H.H. Missen ten 71/s en 87* uur. Donderdag 's morg. 81/* uur Trouw plechtigheid. Zaterdag 's midd. van 4 uur af gelegen heid om te Biechten. Op gewone dagen de Catechismus. Zondag 's morg. 7 uur Vroegmis 91/, uur Hoogmis 's midd. 1 uur Catechismus 2 uur Vespers. Daarna De Pro/undis. In de week de H.H. Missen ten 7 en 8 uur. Donderdag 's avonds 7 uur Lof ter eere van het H. Sacrament. Zaterdag gelegenheid om te Biechten den geheelen dag, behalve van 12^—4 uur. Zondag 23 Aug. a.s. jaarhjksche dag van Aanbidding. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien Nicolaas Bakker. WelEerw. Heer H. Brouwers alhier zijne eerste plechtige H. Mie opdragen. D 0 n d e r d ag, feestdag van den H. Bar nardus, Kerkleeraar. Zaterdag van 9—12 en van 3—8 gel. om te biechten voor de Bedevaart naar O. L. Vr. ter Nood, op Zondag 23 Aug. Zondag 's morg. 7 uur H. Mis97i uur Hoogmis; 's midd. lJ/a uur Catechismus; 21/, uur Vespers. In de week de H.H. Missen om 8 en 87, uur. Woensdag 's morg. 9 uur gez. Bruidsmis. Donderdag 's morg. 9 uur gez. Bruids mis 's avonds 7 uur Lof ter eere van het H. Sacrament. Zaterdag 'snamidd. van 4—7 uur ge legenheid om te Biechten. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien Elisabeth Krom, geb. Bont. Zondag 's morg. 7 uur H. Mis met onder richting 10 uur Hoogmis met predikatie 'smidd. 21/1 uur Vespers; 's avonds 6 uur Lof met Rozenhoedje en Litanie. Dinsdag 's morg. 9 uur gez. Jaargetyde voor Dirk Doodeman. Donderdag 's avonds 7 uur Lof ter eere van het Allerh. Sacrament. Zaterdag 's midd. van 4 uur af gelegen heid om te Biechten. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien Trijntje Rijper, hvr. van Cornelis Horio, In den Heer overledenGuurtje Duyves, wed. van Arie Bruin. Zondag 'smorg. 7 uur Vroegmis; 97* uur Hoogmis 's midd. 1 uur Catechismus 2 uur Vespers. In de week de H. Mis ten 8 uur. Donderdag 's avonds 7 uur Lof. Zaterdag 's midd. van 3—8 uur heid om te Biechten. Zondag 'smorg. 7 uur stille H. Mis; 97* uur Hoogmis; 'smidd. l1/^ uur Catechis mus 2 uur Vespers. Woensdag 's morg. 7 uur stille H. Mis 91/s uur pl. Hoogmis met Veni Creator en Te Deum; 's midd. 21/* nur P1- bof. Donderdag 's avonds. 7 uur Lof met Rozenhoedje. Zaterdag Catechismus. Parochie van den B. Adelbertus. Zondag, feestdag van den H. Joachim, vader der Allerh. Maagd, 'e morg. 7 uur H. Mis; 91/, uur Hoogmis voor de parochie; 's midd. 1 uur onderrichting in de Bijb. Gesch.2 uur Vespers met Rozenhoedje. Dinsdag, feestdag van den H. Jeroen, Geloofsverkondiger en Martelaar in ons vaderland. Aldan zal te 97, nur de Dagelijks 's avonds 77, uur Lof en Rozenkrans. BiechtgelegenheidVrydag vanaf 4 uur Zaterdag yanaf 3 uur. Zondag 'g m0rg. 77, uur H. Mis voor de Parochie10 uur Hoogmis voor Antoon Schaper en Guurtje Kram na de Hoog. mis Catechismus 'smidd. 2V1 uur Vespers, daarna Rozenkrans voor Maatje Boon als lid der Westlandsche Processie. Maandag 'g morg- 8 uur H. Mis voor Maatje Boon als lid der Westlandsche Processie 81/, uur H. Mis voor Agatha Duin. Dinsdag 'g morg, 8 uur H. Mis voor Petrus Hazenberg en echtgenoote 87, uur H. Mis ter eere van den H. Antonius. Woensdag 'g morg. 8 nur H. Mis ter eere van den H. Antonius81/1 uur H. Mis voor Catharina Maria Al, hvr. van Hendrik Noom. Donderdag 's morg. 8 uur H. Mis voor Cornelis van het Padje 81/* uur H. Mis voor Catharina Helena Bak's avonds 77, uur Lof. V r ij d a g 's morg. 8 uur H. Mis voor Agatha Duin 87, uur H, Mis tot zekere intentie. Zaterdag 'g morg. 8 uur H. Mis voor de overledene familie Winter81/, uur H. Mis voor Petrus Joannes van Gelderen en Anna de Wit's midd. van 4—8 uur Biechthooren. Maandag, Donderdag, Vrijdag en Zaterdag Catechismus. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien Catharina Huisman en Catharina Koning. In den Heer overleden Willem v. d. Heiden en Gerardus Klein. Zondag 's morg. 7 uur H. Mis voor de gemeente 91/, uur Hoogmis voor JoaDnes Groen 's midd. 2 uur Vespers. Maandag 's morg. 8 uur H. Mis voor Hillegonda Schermer, huisvr. van Jan Tee ling 8'/, uur H. Mis voor Cornelis Jansz. Schermer. Dinsdag 's morg. 8 uur H. Mis voor Jan Meyne 81/, uur H. Mis voor Maartje Schee en Nicolaas Meyne. Woensdag 's morg. 8 uur H. Mis voor Cornelia Rijs, huisvr. van Engel Bakkum 9 uur H. Mis voor bruidegom en bruid, (trouwen). Donderdag 's morg. 8 uur H. Mis voor Myntje Kuijs, huisvr. van Hermanus Terra 81/, uur gez. H. Mis voor Petrus Mul en Tryntje Kaptein. Vrydag 's morg. 8 uur H. Mis voor Maartje -vas» ~~y-*--■> g»1 '<rx v Groen, huiBvr. van Lieter Leek; oL/1 uur H. Mis voor Maartje Blaukert, huisvr. van Hermanus Cornelisse. Zaterdag 's morg. 8 uur H. Mis voor Geertje Terra; 87, uur H. Mis voor Mathijs Groot. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien Cornelis v. d. Gracht en Jacob Cornelisse. In ondertrouw zijn opgenomen Arie van der Velden van Heiloo en Reino Regina Veld- mans van hier, 3e afkondiging. Zondag vroegdienst voor de gemeente laatdienst jaarg. voor overl. kinderen van Wilpert Bos 's midd. I1/, uur Catechis mus 21/, uur Vespers. Maandag H. Mis voor den WelEerw. Heer Willem Gaal en overl. fam.H. Mis voor Alida Brakenhoff, overl. lid. der Westl, procesoie. Dinsdag H. Mis voor Cornelia Kroon en Nicolaas Vrouwe; H. Mis voor Grietje Kramer en familie. Woensdag H. Mis voor Klaas Al en Neeltje Kroonmaandst. voor Immetje Kerssens, wed. van Jan Veenboer. Donderdag 71/, uur H. Mis voor leden der Mariavereeniging 9 uur gez. maand stond voor Alida Brakenhoff, eebtg. van Gerbrand Gaal. V r ij d a g H. Mis voor Gertruda Kerssens, echtg. van Nicol. Kramer;H. Mis voor Gerrit J.Gz, Kramer. Zaterdag H. Mis voor Gauwe van der Laan; H. Mis voor Jan Veenboer; H. Mis voor Netje Proost. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien Freek Rot. In den Heer overledenMaartje Boon, echtg. van Piet Bierman. Zondag, feeet van den H. Joachim, vader der Allerh. Maagd Maria, 's morg. 71/, uur H. Mis10 uur Hoogmis's midd. 2 uur Catechismus3 uur Vespers. Maandag 'smorg. 8 uur H. Mis. Dinsdag 'smorg. 87, uur gez. Maandstond Woensdag 's morg. 8 uur H. Mis. Donderdag 's morg. 8 uur gez. H. Mis 's midd. 12 uur Catechismus 's avonds 7 uur Lof. V r ij d a g 's morg. 8 uur H. Mis 's midd. 12 uur Catechismus. Zaterdag 's morg. 8 uur H. Mis 's midd. 12 uur Byb. Geschiedenis 's avonds van 6—8 uur gelegenheid om te Biechten. De daad van een geweldenaar. Een hol- landsch deserteur, aldus meldt de '8 Bert. Ct., Friedenberg genaamd, had zich voor eenigen tyd in Moresnet, het tusschen België, Duitsch land en Nederland gelegen kleine stukje on beheerd land, gevestigd met zijn meisjemaar - n-An/»i,on<N -r "HA. zijn slecht gedrag had tengevolge dat ny tot driemalen toe van het neutrale grondgebied werd gezet, de laatste maal zelfs met drie maanden gevangenisstraf. In dien tusschentijd keerde het meisje naar neutraal Moresnet terug en kreeg daar een anderen vrijer. Toen Friedenberg de gevangenis verliet vernam hij, dat het meisje in het logement Knops woonde. Met een groot mes gewapend, belde hy in den nacht van Zaterdag op Zon dag aan de herberg aan. Knops deed zelf open, Friedenberg hield hem voor zijn mede dinger en bracht hem messteken toe in het hoofd en de borst. Een der steken door boorde de long. De Duitsche gendarmerie arresteerde den dader. Een tsicioloog' te Chicago wil een congres by eenroepen van... misdadigers. Hy wil hun belangen daar bespreken en een orgaan stich ten. Over den naam van dat blad vinden we niets vermeldbet zouDe Interessante Boef of De Rampzalige Vervolgde, of zooiets kunnen heeten en zal zeker een rebriek be vatten over middelen tot verdediging tegen de wreede politie en den banalen wetgever. Een eigenaardige bladwijzer. Een oud •kerkboek» (Bybel) met zilv. haken voor sluiting, werd dezer dagen te Scherpenisse (eiland Tholen) voor den dag gehaald voor een oudheid kooper, maar men kon het over den koop niet eens worden. De eigenares bladerde na het vertrek van den antiquair er in en vond als bladwijzer... een baDkje van honderd pop I De bybel had circa een halve eeuw gelegen, maar de rust heeft werkelijk het papiertje niet in waarde doen verminderen. Het was der weduwe de eige naresse van den Bybel, zeer welkom. Lmirdes in woord en beeld is verzonden aanJ. Dykman, Castricum C. Noordermeer Wormerveer en G. Mooij, Krommenie. Wie leest dit 1 Hectogramkindje viel op Decimeter-Zondag in een Kilometerboot op zijn meterboog en brak zijn centimeter. Wacht, zei de vader en hy greep zijn decameter ik zal je op je gemillimeterde broek komen. OPLOSSING NAAM: ADRES:

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1908 | | pagina 6