't Wordt vervelend Amsterdamsche Bears. V» Officieele Berichten. Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Correspondentie. Marktberichten. Agenda's. Advertentiöii. JACOB SCHOEN Jbz. een stuit SülËSTv Mooie C. KAAIJ, Kooltuin 7. Sigarenfabriek „de Goacurreat,'1 Telefoonnummer 297, Bruinvis-kamer, waarvoor een bedrag van f 4400,— is uitgetrokken. Spr. kan nu melden, dat met het bouwen een aanvang is ge maakt de werkzaamheden geschieden onder eigen beheer. De commissie tot huldiging van den heer Bruinvis verlangt haar be langstelling in het huldeblijk te toonen, door in genoemde kamer een passende meu bileering aan te brengen en een album, vermeldende de namen van hen, die hem hierdoor huldigen. De heer v. d. Bosch betuigt als lid van bovengenoemde commissie zijn dank aan B. en W., voor hunne gewaardeerde medewer king, in zake huldiging van den heer Bruin vis, met welke huldiging in de vergadering van 22 Mei 1907 alle raadsleden ook volko men sympathiseerden. Vervolgens werd ook dit punt voor ken nisgeving aangenomen en de openbare ver gadering gesloten. BERGEN. Het weer heeft gistermiddag in deze gemeente verschrikkelijk huisgehouden. De groentekoopman Jb. Kokkes geraakte met zijn paard en kar geheel tusschen omgewaaide hoornen bekneld, vele boomen zijn omge waaid, groote gaten in verschillende daken geslagen enz. In een woord, moeder natuur heeft in enkele oogenblikken een ware ruïne veroorzaakt. Mej. A. Tesselaar, leerlinge van de hoofdcursus aan de R. E. kweekschool alhier, slaagde heden voor het hoofdexamen. EGMOND AAN ZEE. Onder vele blijken van belangstelling vierde de heer Pranger, burgemeester alhier, gisteren zijn zilveren jubilé als zoodanig. OUDORP. Met algemeene stemmen werd de heer Bijman herbenoemd als wethouder dezer gemeente. LANGENDIJK. Alhier is men op het oogenblik druk aan 't bouwen. Behalve eenige particuliere woningen is men bezig met het bouwen van een ruime bijzondere school voor ongeveer 300 kinderen te Broek op Langendyk, waarbij men aardig begint op te schieten. Verder is men druk bezig met den bouw van het nieuwe raadhuis te Zuid- Scharwoude, waarmee men met October hoopt gereed te komen, doch door het langzaam vorderen bij het heien, zou deze datum wel eens overschreden kunnen worden. En dan ten slotte de nieuwe bijzondere school met onderwijzerswoning te Noord-Scharwoude, waarmee men tegen 't volgend jaar hoopt gereed te komen. Binnenkort zal den Langendjjk dus enkele nieuwe flinke gebouwen rijker zijn. Aan den Langendijk is het schoolver zuim nog steeds groot, al is het de laatste 2 weken ook eenigszins beter. Vooral in de fabriek te Noord Scharwoude wordt heel wat kinderarbeid verricht. Pogingen worden dan ook aangewend, om te trachten, dat de ge meenteraden bepalingen scheppen, die den werkgevers verbieden kinderen beneden den 12 jarigen leeftijd in het werk te nemen. Te Zuid-Scharwoude hakte dezer dagen iemand met een groot, scherp bloemkoolmes in de hand, terwijl hij bezig was met het afhakken der kool. Onmiddellijk moest hij zich onder geneeskundige behandeling stellen. OASTRIODM. Werden voor een paar we ken pogingen aangewend, voor de leerlingen van school I een feestje te organiseeren, het bleek weldra dat de animo slechts een stroovuurtje was geweest. Ook al omdat het gunstige jaargetijde zoo ver gevorderd was, werd het uitgesteld tot het volgende jaar. Opgave ons verstrekt door de Firma MULDER QUAX, Dijk C 14. Alkmaar. Staatsleeningen. 3 0/0 Ned. Werk. Schuld S 4 1, 5 D 4 n 4V211 4 n 5 n 5 Bulgarije Tabak Hongarije Goudl. Oostenrijk Jan./Juli Portugal Tab. Rusland 1906 id. Rothschild 1889 id. Hope Co. Iwang Dombrowa Turkije Goudl. 1890 Mexico Binnenl. Brazilië Fund. Loan Spoorwegleeningen. Holl. IJz. Spwg. Mij. Aand. Staatsspoorwegen. Comm. Atchison Denver Erie n Kansas City Pref. id. Comm. Missouri Ontario Rock Island South. Pacific South. Railw. Union Pacific Wabash Warschau Weenen. Aand. '/oWladikawkas Sp. Diversen. Comm. Car Foundry Steels Cult. Mij. Vorstenl. Aand. Ned. Handel Mij. Rese. Redjang Lebong. Aand. Great Cobar Koninkl. Petr. Mij. Moeara Enim Sumatra Palemb. Ned.-Am. Stoomv.Mij. Comm. Marine Pref. Id. Comm. Peru Pref. id. A'dam Langkat gew. Aand. id. pref. A'dam Serdang Asaban Plantage Deli Cultuur Deli Mij. Langkat Tab. A. Medan id. Nieuwe Asaban Tab. Senembah Premleleenlngen. 8 Amsterdam 1100. 3 n Rotterdam -100.— a1/!» Antwerpen 4 Theiss 5 Oostenrijk i860 5 b Rusland 1866 Prolongatiekoera Exd, Koers vai i Sept. 28 Aug. 9'S/l6 91 96H/16 948/16 928Is 92K 82/4 818/4 47/4 I041/» '°47/l6 - 9°Vi 9° H S9V4 268/4 288/46 23b/8 24J/8 23 V10 258/8 S8Vs S7ahe 32% 32»/l6 42 43 *77/s i83/l6 io5 /16 10318/16 I915/l8 I9l0/l6 i6iii/i6 l6o}f 12 5/8 13V8 ior/4 99s/4 86/4 4°7/s 4'Vl 46V1 465/i6 I2l/, I20'/l6 i6S«U I69V4 900 1088 /8 I06 5/a 2858/4 2858/3 '36/4 I36K 1071/3 IO7II/16 129 78/4 78/4 2016/l6 218/3 «S/l0 ioS/S 427/l0 4'9/l6 141 140 81 798/8 '°95/s 1098/4 449 445 268/4 264/4 132 H 1298/4 405 39' I0416/io 97Vl '47 '551S/l9 266 sVs 3 2 Sept. 9'Vs S6U/l6 9 2/4 828/4 82 908/4 278/4 25V16 25V10 58 323/S 42s/8 181 u 1068/4 2o7/l6 1621/4 13 IOO>4 4°'/s 4 6/4 128.14 1698/8 107 285# 136 107/4 7/4 23s/4 io'/s 42 k 14» 195 450 88 27a 133 407 De kinderen zouden toch een pretje hebben. De heer Mullens, de bekende goochelaar, zou voor hen een voorstelling geven. Nu, dat is gebeurd ook. Verleden Vrijdag heeft hij hen een paar uren heel aardig bezig gehouden, doch er ie een maar bij. De heer M. ging, begeleid door een schooljongen, bij de inwoners langs om de noodige gelden bij elkaar te krijgen. Vermoedelijk onder den invloed der schoolfeeBtgeruchten gaven velen goed, zoodat volgens 'men» er bijna f 100 werd opgehaald. Dat is stellig zeer overdre ven, doch 't is een feit, dat de voorstelling zeer, zeer duur betaald is. Bij het onweder dat Maandagmorgen vroeg hier losbarstte, sloeg de bliksem in by den heer J. Hoogenstein, aan het Noordeinde. Wel werd het huis eenigszins beschadigd, doch er ontstond geen brand. HEEMSKERK. De WelEerw. heer B. N. Terra, onze dorpsgenoot, is door Z. D. H. bisschop van Haarlem benoemd tot kapelaan te Overschie bij Rotterdam. De heer J. W. Vremus, onderwijzer aan de openbare lagere school alhier, behaalde Vrijdag de acte Fransch 1. a. te 's Gravenhage. Zaterdag werd door de politie A. H. naar de gevangenis te Haarlem getranspor teerd. Naar men zegt heeft genoemde per soon zich schuldig gemaakt aan het wegnemen van 35 gulden van zijn broeder. Treurig 1 HELDER. Koninginneverjaardag is voor onze stad een drukke dag geweeBt. Behalve de parades, waaraan ditmaal een sterke troe penmacht deelnam, wjjl op 't oogenblik drie lichtingen onder de wapens zyn, was door •Holder's Belang' een «concours hippique» georganiseerd, dat uitmuntend geslaagd is. Voor het schoontijden waren f 120 aan geldprijzen uitgeloofd. 24 nummers waren ingeschreven. De uitslag was als volgt le prijs D. Stammes, Anna Faulowna2e pr. D. Geerlings Dz., Barsingerhorn3e pr. L. Vader, Koegras 4e pr. G. W. Jimminck, Koegras. Extra prijs voor het schoonste éénspan uit Den Helder, aan T. Terra te Helder. Voor de ringrijderij, die op de Weststraat plaats had (aangespannen rijtuig, door paren) waren 24 nummers ingeschreven. De pry zen werden behaald doorle pr. A. Noot, Koe gras 2e pr. L, Koppen, Helder3e pr. H. Schutte, Helder 4e pr. D. Geerlings Dz Barsingerhorn 5e pr. J. v. d. Vlies, Helder. Een tweetal muziekkoi psen deden zich op het terrein hooren. De prijsuitdeeling had plaats in «Casino», waar door Helder's Harmoniekapel een con cert werd gegeven. Op de Rjjksmarinewerf hadden voor de schepelingen volksspelen plaats als tonrijden, sprietloopen, wedloop met hindernissen, touw klimmen enz. Voor de kinderen der schepe lingen was een tombola zonder nieten ge organiseerd. Daar waren de meeste blijde gezichten I De Schout-bij nacht, vergezeld van zijn adjudant, kwam op het feestterrein een kijkje nemen. 's Avonds was het paleis en de tuin ver licht met vetpotjes. H. M, «Piet Hein» was eleetrisch verlicht langs boord, masten en raa's. Met de groote zoeklichten, die men op de verschillende schepen liet werken, werd een aardig effect verkregen. Tot slot werd van de verschillende in de haven liggende oorlogsschepen bengaalsch vuur afgestoken. Daar het grootste deel der hier in garnizoen liggende militairen Dinsdag 1 Sept. naar het kamp vertrekken zouden en Maan dag bestemd was voor parade en militaire feesten, v'erde de R. K. militairen-vereeni- ging »St. Michaël» den verjaardag der Ko ningin reeds Zondag, 't Was een treffend gezicht zoovele jonge mannen in uniform 's morgens in de Parochiekerk tot de H. Tafel te zien naderen. Na de H. Mis werd den militairen een ontbijt aangeboden in het bondsgebouw. De ZeerEerw. directeur kwam daarbij een kort woord spreken over de be- teekenis van den dag. 's Avonds was er een gezellige bijeenkomst voor de leden en de donateurs georganiseerd, waar 't heel gezellig toeging. De avond werd gevuld met muziek, zang, voordrachten en een heel aardig tooneel- stukje. De jongelieden werden getracteerd op sigaren en eene verversching. 't Eerebeetuur dat 's morgens bij de H. Communie was voorgegaan, was natuurlijk ook 's avonds aanwezig. Besloten werd nog om aan H. M. op haar verjaardag een telegram te zenden met gelukwensch en huldebetuiging. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar bren gen ter algemeene kennis, dat ter secretarie dezer gemeente van i September a.s. af gedurende acht dagen voor een ieder ter lezing zal zijn nedergelegd de op 11 Augustus 1908 definitief opgemaakte lijst van kiesgerechtigden voor leden van de Kamer van Koophandel en Fabrieken alhier. Bezwaren tegen die lijst, hetzij die den klager, hetzij die andere personen betreffen, kunnen binnen acht dagen na heden bij den Gemeenteraad worden ingebracht. Burgemeester en Wethouders voornoemd, G. RIPPING, Voorzitter. L. VAN DER VEGT, lo.-Secr. Alkmaar, 29 Augustus 1908. Moordaanslag. Zondagavond laat is in het patk Nieuweroord te Utrecht een poging gedaan door een aantal personen tot ver drinking van een politieagent. Deze hoorde in een laantje gekerm en bemerkte een per soon, die zeide in de horst gestoken te zijn. Zich over hem heenbukkende werd de agent plotseling door den quasi gewonde beetgegre pen en schoten uit het duister zes a negen personen toe die trachtten den agent in een vijver te werpen. Deze kon noch van zijn revolver, noch van zijn sabel, welke laatste trouwens losgegespt was, gebruik maken, doch sqhreeuwde luid om hulp, waarop eenige sergeants en korporaals op weg naar de geniekazerne toeschoten. Een hevige vecht partij ontstond met het resultaat dat vijf der daders gegrepen werden, drie of vier ver dwenen in den nacht. De daders zijn be ruchte individuen. De namen der niet gear resteerden zijn bekend. Bruiloft in het ziekenhuis. De werkman van Dijk, die een paar maanden geleden op het terrein van de in aanbouw zijnde Am bachtsschool te Schiedam onder een geladen kipkar geraakte, zeer ernstig aan beide beenen werd gekwetst en nog steeds in het zieken huis aldaar wordt verpleegd, heeft heden onder veie blijken van belangstelling zijn zilveren bruiloft in het ziekenhuis gevierd, wat zeker als een niet vaak voorkomend feit kan worden aangemerkt. Ongelukken. Te Stadskanaal (Gr.) speel den twee meisjes blindemannetje. Op een bocht in den weg overviel haar een stoom- stroopers met twee paarden bespannen. Beiden geraakten onder de paarden, het eene bovendien onder de pers. Dit laatste, een dochtertje van den landbouwer R. te Velde, was bijna onmiddellijk dood. Het andere meisje kwam er met eenige schrammetjes af. Te Lemke werd een dienstmeisje, dat de kachel met petroleum aanmaakte, door de vlammen gegrepen, waardoor de kleeren in brand geraakten. Tengevolge van de bekomen verwondingen overleed het meisje, na hevige pijnen te hebben uitgestaan, in het ziekenhuis. Waar is Zeppelin? Zeppelin heeft het hazenpad gekozen. Waarheen weet niemand. De verblijfplaats van den vluchteling wordt streng geheim gehouden. In Friedrichshafen kon hij het niet meer uithouden. Sedert het ongeluk dat zijn ballon overkwam en de patriottische doldriftigheid, waarmede een deel van het Dnitsche volk zich opmaakte, om den graaf in staat te stellen een nieuwen ballon te boawen, werd het «Deutsche Haus,< Zeppelins woonhuis, geleidelijk een «belegerde plaats.» Niet alleen waren er duizenden die meenden dat de graaf hen van zijn overvloed wel wat kon meegeven, en ontving hij smeekschriften in zulke massa's, dat hij ze niet eens meer beantwoorden kon, maar zijn huis wordt be legerd door menschen, die goeden raad veil hebben, door uitvinders, luchtreizigers en andersD, die hem het leven zunr maken met hunne bezoeken, opmerkingen, raadge vingen. Toen dezer dagen een gast van Zeppelin schertsend opmerkte«Ja, ja, dat komt ervan als men luchtschepen wil uitvinden» antwoordde Zeppelin in den hoogsten ernst: «Ik zal het ook nooit weer doen.» Met zjjn dochter, is Zeppelin uit Friedrichs hafen vertrokkenhij is heengegaan zonder adres achter te laten. Hij hoopt daardoor, gedurende eenigen tijd, veilig te zijn voor verzoekschriften en raadgevingen. Graaf Zeppelin is van zijn uitstapje weer te Friedrichshafen teruggekeerd, en druk aan den arbeid. Ongelukken. Te Breda had een ongeluk plaats. De sergeant-cadet L., tijdelijk inge deeld bij het 3e reg. veld-artillerie, reed met zijn paard tegen een boom en stortte ter aarde onder het paard, waarbij hij eenige ribben brak. Per brancard werd hij naar het hospitaal vervoerd. Zijn toestand is niet buiten gevaar. Ook een tramongeluk. Een aantal Gro ningers, die Zondagmiddag met de Zuidlaarder tram van 5 uur naar huis kwamen, hshhen een minder prettig avontuur gehad. Plotse ling werd een gekraak gehoord en even later stonden de trampassagiers in het zand tusschen de rails. De trambodem had den last niet kunnen dragen I Gelukkig bleven persoonlijke ongelukken achterwege. Examen op bed. Als aardige bijzon derheid deelt de K. Ct. mede, dat onder de te Kampen geslaagden voor het officiers- examen ook behoort een sergeant, die in het militair hospitaal aldaar wordt behandeld voor een ingewandsziekte. Nadat de patiënt door dr. Folmer, uit Utrecht, was onderzocht en deze in overeenstemming met de offi cieren van gezondheid te Kampen de moge lijkheid om examen te doen voor den jon geman had aangenomen, is de commissie zoo vriendelijk geweest, hem op bed te examineeren. En de commissie heeft van dien extra-arbeid voldoening gehad. De patiënt, de sergeant J. A. Schippers is onder de geslaagden (voor 2e luitenaut bij het In dische leger), en zoo vernam het blad, met een goed cijfer. Koning Alfonso te Londen. Koning Alfonso, die thans te Londen vertoeft, heeft aldaar een Londenschen cabman (koetsier) gelukkig gemaakt en tegelijkertijd zjjn popu lariteit vergroot, want de Londenaar is zeer trotsch op zijn cabs en te meer als een hoog geplaatst buitenlander deze zjjn bijzondere opmerkzaamheid eraan schenkt. In St. Jamesstreet werd de jonge vorst, met zjjn vriend markies Da Viana inkoopen doende, door de Londenaars herkend. Ten slotte drongen zijn vereerders zoo dicht op, dat hij weldra door een dichte hem luid toejuigende menigte omringd was. Daar kwam, als een redder in den nood, een cab aangereden, welks koetsier oogenblikkelijk den toestand overzag. Hj] reed naar den koning toe en Z. M, stapte in. Vóórdat deze kon zeggen waarheen hij wenschte gebracht te worden, ging de koetsier uit het gedrang er van door. De koetsier durfde niet vragen waarheen de Koning wenschte te rijden, doch sloeg de richting naar het Spaansche gezantschap in, Alfonso echter reikte hem een kaartje over, waarop de namen van twee firma's stonden. Toen men bjj de eerste aangekomen was, gaf de Koning den koetsier een halve sovereign, terwijl deze den jongen vorst verzocht het kaartje met de adressen te mogen behouden. Dit werd toegestaan, maar nauwelijks waren de Koning en zijn vriend het magazijn binnen gegaan, of de koetsier bedacht dat het kaartje aan waarde winnen zou, wan neer daarop het handschrift van den Koning voorkwam. Hjj ging de heeren achterna en deed zijn verzoek, met het gevolg, dat de Koning lachend een potlood vroeg en het kaartje onderteeekende. Een boomgaard voor... f5. Men meldt uit het Land van Altena 't Is verbazend, zooals 't verloop der publieke fruitverkoopingen is geweest. Een flinke boomgaard, die voor verleden jaar f 700 opbracht, ging nu voor f 5. En zoo zijn er nog meer voorbeelden te noemen. Zelfs had men soms geen cent over voor een boomgaard, omdat de pluk de moeite niet eens loonen zou. Te gauw Wij gemaakt. Iemand uit Zevenaar had een lot in de Didamsche liefdadigheidsverlotingmet spanning werd de dag der trekking tegemoet gezien en jawel, Fortuna was hem bijzonder gunstig. Volgens de officieele trekkingsljjBt was het lot uitgekomen met prijs No. 300 en zooveel, een paard en kar. Groote vreugde ten hnize van den gelukkige. Iedereen werd van het heugelijke nieuws in kennis gesteld en ver gezeld van eenige behulpzame en op een pleizierig uitstapje beluste makkers, waarvan het aantal onderweg nog aangroeide, trok de overgelukkige winner naar Didam, om den prijs in ontvangst te nemen. Vooraf werden nog enkele «heilige huisjes» aangedaan, er werd flink gedronken en geklonken. Kortom het geheele gezelschap geraakte in extase en arriveerde eindelijk in een zalig vroolijke stemming aan het patronaatsgebouw. Het lot werd ingeleverd en belangstellend geïnfor meerd, waar het paard gestald en de kar geborgen was. Doch... bittere ontgoochelingI Men stelle zich 's mans verbazing en teleurstelling voor, toen hem werd meegedeeld, dat zijn prijs bestond uit een houten mihiatuurpaardje met dito kar, «een aardigheid voor de kleine jong» zooals de oppasser er met een ironisch lachje aan toevoegde. Of het clubje weer in even vroolijke stemming naar Zevenaar terugkeerde, betwij felen we" sterk. Hondenlwtels in Amerka. Het Ameri- kaansche hotelwezen is met een allernieuwst aanhangsel verrijkt, te danken aan Emma Caivé, de beroemde zangeres. Op haar laatste kunstreis door Dollarland, trachtte de diva, die een hartstochtelijk hondenliefhebster is, met haar zes honden in een befaamd hotel te New York onder dak te komen, Maar men bednidde haar, dat ze zich dan van haar viervoetige lievelingen zou moeten scheiden, en zoo besloot de zangeres ten slotte, haar tenten op te slaan in een ander, kleiner hotel, waar men de trouwe metgezellen van den mecsch niet zoo wreed buitensloot. Ondertusschen echter werd dit voorval druk besproken, en al spoedig waren er ondernemende lieden, die leering trokken uit deze les, en in de groote steden der Unie een reeks hondenhotels in optima forma op richtten, waar de hondsche vrienden der reizende millonnairs chic en duur vooral duur worden gehuisvest. Dsze merkwaardige inrichtingen bieden den reizenden honden alle gemakken van den tegenwoordigen tijd, van weelderig ingerichte hadkamers, tot een restaurant, een turnzaal en een kapperssalon. Honden, wier gezondheid is geschokt door de vermoeienissen van de reis, vinden er hun ziekenkamers en hafteigen veearts. Een in hocdenverpleging -doorkneed dienst personeel zorgt het gemak der logeergasten, en voor allee daarvoor, dat zij hun gewoonten van 't huis met betrekking tot de voeding, de baden etc. niet behoeven te wijzigen. Ten slotte zij nog vermeld, dat in den salon van den hondenbarbier een rijke ver zameling wordt gevonden van kostbare reuk werkjes en zeep, waarmee de honden gewas- schen en geparfumeerd worden. Zonder bepaald op dit laatste te staan, loopen er toch denkelijk in de Unie wel een voddige paar millioen stakkers rond, die met de vertroetelde hondjes graag zouden willen ruilen als was 't maar ter wille van het dak en het voedsel. De stinkende gameeals levensredder. Alweder een miskende weldoener I Een on genoemd schrijver heeft een verklaring ge vonden voor het lage sterftecijfer van Londen de vermindering van het paardenveikeer naast de toeneming van het verkeer met automobielen. De dampen dezer gevreesde en gehate wagens zuiveren de lucht van ziektekiemen zij zijn het, die den mensch gezond maken als hij er althans niet onder komt te liggen. Een windhoos, Woensdagmorgen is een windhoos over de steenfabriek van de firma Van Hasselt, aan den Zwolschen weg te IJselmuiden, getrokken, waardoor twee werk lieden boven van een steenoven zjjn gewaaid en alle anderen tegen den grond zijn ge slagen, gelukkig zonder ernstige verwondingen te bekomen. De rietmatten der fabriek vlogen als vogels door de lucht. Alkmaar. GEBOREN30 Aug. Clasina Cornelia, d. van Franciscus Evers en Pietertje Nieuwenhof. OVERLEDEN 31 Aug. Jacobus Schoen, 27 jaar. 2 Sept. Dieuwertje Srpit, echtg. van Dirk Brommer, 75 jaar, Verslagen Limmen, Bergen, Oude Niedorp, Oudorp, Wormerveer en Krommenie Zater dag. De Redactie. ALKMAAR, 31 Aug. Aangevoerd 12 Koeien en Ossen 180 a 26C, 95 vette Kalveren 40 a 92, per Ned. pond 80 a 90 et. 22 nucht. Kalveren ƒ8 a 24 per stuk;G magere Schapen 0.00 a 0.00, 950 vette idem i 20,00 a 27.00, 316 vette Varkens 38 a 47 ct. p. Ned. pond, 42 mag. idem 15 a 20. PURMEREND, 1 Sept. Aangevoerd 531 Runderen, waaronder 385 vette ƒ0.60 a 0.74 p. K.G., prijshoud. matig, 146m. eng. koeien 180 a 230, prijshoud. matig, 42 stieren, 195 vette kalveren f 0.70 a 0.90 p. K.G., stug, 190 nucht. f 12 a 26, vlug, 28 paarden, 2919 schapen f 18 a 27.00 en 640 overhouders 10 a 18 pryih, vlug, 364 vette varkens 42 a 46 ct. p. K.G. vlug, 87 magere id. 1 14 a 22.00, stug, 211 biggen f 5 a 8,stug. 800 mand appelen f 1.50 a 4,00. 1200 mand peren 1.50 a 5.00. 00 ganzen ƒ0.— a 0.00. Kleine Kaas f 29.00, Middelbare (25.C0, aange voerd 191 stapels. 1114 kg. boter 1.30 a 1.40, per kilo, Kipeieren f 4.00 a 4,50, eenden dito 0.00 per 100. BODEGRAVEN, 1 Sept. Kaas. Aangevoerd 253 wagens, te zamen 12,643 stuks, wegende pl,m. 75.958 kilole soort Goudsche f 26.50 a 28.00, zwaardere f 30.2e soort f 22.00 i 24.00, Derbykaaa, le soort f28.50 a f29, 2e soort f a Edammer-kaas, le soort f 2e soort f 25.— a 0.—, Leidache kaas k het schippond. Handel iets vlugger. Algemeens vergadering van de R. Katb. Kies- vereoniging «Vrijheid en Recht», op Vrijdag 4 September 1908, 's avonds precies 8 ure, in het lokaal van den heer A. Peperkamp, aan de Breestraat. Te behandelen onderwer pen: Stellen van candidaten voor de verkie zing van twee leden voor den Gemeenteraad, De leden worden herinnerd aan art. 10 van het Reglement, dat luidt: «De leden, die candidaten wentellen voor te_dragen, moeten deze uiterlyk twee dagen vóór de vergadering bij onderteekend briefje aan den lsten secre taris opgeven». Half acht bestuursvergadering. Algemeene vergadering van de Vereeniging Vergunning, afd. Alkmaar, op Woensdag 2 September 1908, des avonds 8 uur, ten huize van den heer A. M. Hazes, Luttik Ondorp. De agenda luidt1. Opening2. Lezen no tulen 3. Ingekomen stukken4. Bespreking beschrijvingsbrief, hcofdbestuurs vergadering op Dinsdag 8 September te Amsterdam5. Ballotage nieuwe leden en mede afgevaar digde 6. Bespreking gezamenlijk bezoek, der intern. Tentoonstelling in 't Paleis v. Volks vlijt te Amsterdam 7. Algemeene rondvraag 8, Sluiting. Aller opkomst gewenscht. Heden overleed tot onze diepe droefheid, in den ouderdom van rnim 27 jaar, na een langdurig lijden en voorzien van de laatste H.H Sacramenten, mijn geliefde Zoon, Broeder, Behuwdbroeder en Verloofde Uit aller naam, Wed. Jb. SCHOEN- de Wit. Alkmaar, 31 Aug. 1908. Voor de zoo talrijke blijken van deel neming, ondervonden bij het overigden van onzen veel geliefden Echtgenoot, Vader en Behuwd vader, den heer FBAN- CISCUS X&VERIU3 WITTE, betuigen wg bg deze onzen diepgevoelden dank. Wed F. X. WITTE—Netten. T. M. KOSSENWitte. P. C. KOSSEN. Alkmaar, September 1908. ™™dienstbodeT* Mevrouw KRAAKMAN, Lange- straat 37, vraagt tegen 1 November eene Dienstbode als meid-alleen. van den eenen winkel naar den anderen te loopen als men een doos LUXE POST noodig heeft. Daarom liefst direct naar W. NEDERKOORN, Schouten straat 6. De keus is zóó groot, dat de moeilijkst te bedienen cliënt niet met ledige handen den winkel verlaat. TE KOOP: gelegen aan het water. Te bevragen bij C. BIBO, Groet, gem, Schoorl. cadeanx, gratis bon, extra korting en dergelijke grappen komen bg KAAIJ niet terecht, maar wel kan men daar voor spotprijs een heerlijke fijne fesiartmr koopen in den prijs van f 1.—, f 1.10, f 1.20, f 1.30, f 1.50, f 1.60, f 1 80, f 2.—, f 2.50 enz., alles franco na ontvangst van postwissel of onder rembonrs.

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1908 | | pagina 3