Gemengd Nieuws. Oplossing van Raadsel no. 25: VenLoo. RAADSEL No. 26. maakt den onzin volledig door hem aan een agent mee te geven. Droppels parelden op het voorhoofd van den held. 't Is de grootste klucht, die ik ooit In m\Jn praktijk heb bijgewoond, vervolgde de inspecteur joviaalmaar ik vrees, dat de andere mijnheer niet bepaald in de stem ming is, om ie te waardeeren. Naar wat ik van hem gehoord en gezien heb, sinds ze hem hier brachten, vermoed ik, dat hij niet zoo kalmpjes zal heengaan als u voorstelt. Enfin, we zullen hem eens hier laten komen. Toen de arrestant voor den dag gehaald werd, bleek hg onze vriend White te zijn. Hij was pas in de buurt komen wonen en ik begrijp, dat hy niet gestreeld was door ds vriendelijke ontvangst. Eerst weigerde by zoowel de humoristische uitlegging van den inspecteur te aanvaarden als de verontschuldigingen van Bultitude, en hg dreigde met een aanklacht wegens mis handeling, berooving en wederrechtelijke vryheidsberooving. Hij had er alle reden toe. Zyne botsing met Bultitude was puur toeval en het is toch te gek, als iemand niet op zijn eigen horloge mag zien, zonder gevaar te loopen, voor dief te worden gehouden en gevangen genomen. Doch eindelijk werd het zaakje gesust met algemeene verontschuldigingen en Bultitude's blunder werd niet anders gestraft, dan met de algemeene uitingen van vrooiykheid, die hy had te doorstaan overal waar de waar heid uitlekte. En nu zult ge, denk ik, wel begrypen, dat White en Bultitude nooit echte vrienden werden en geen van hen beiden op zyn gemak is als er gezinspeeld wordt op dien mistigen Novemberavond. ALKMAAR. Parochie van den H. Laurentius. Zondag 's morgens 6% en 8 uur stille H.H. Missen; 10 uur gezongen Hoogmis; 's midd. 2 uur Catechismus 3 uur Ves pers 's avonds 6 uur Lof met predikatie ter eere van het Oubevl. Hart van Maria voor de bekeering der zondaren. Maandag 's morg, 6% uur H. Mis voor een goede reis naar Kevelaar's avonds 7 uur Congregatie der H. Maagd. Woensdag 'savonds 7 uur Lof ter eere van den H. Joseph. Donderdag 's morg. 9 uur gez. H. Mis ter eere van 't Allerh. Sacrament en het H. Bloed van Mirakel's avonds 7 uur Lof voor dezelfde intentie. V r ij d a g 's avonds 7 uur Lof ter eere van het Allerh. Hart van Jesus. Zaterdag 's morg. 9 uur H. Mis voor de leden der Broederschap het Onbevl. Hart van Maria voor de bekeering der zondaren. Zondag 's morg. 10 uur de voorgeschreven plechtige Hoogmis met Te Deum ter ge legenheid van het gouden jubilé van Z. H. Paus Pius X. Parochie van den H. Dominicus. Zondag 's morg. 6, 71/, en 9 uur stille H.H. Missen10% uur gez. Hoogmis 'smidd. 2 en 3% uur Catechismus3 uur Vespers 's avonds 5 uur Congregatie. Maandag 's avonds van 5—7 uur gelegen heid om te biechten. Dinsdag 's morg. 9 uur gez. H. Mis ter eere van den H. Dominicus, tevens begin der 15 Dinsdaagsche devotie ter eere van den H. Dominicus 's avonds 7 uur Lof. Woensdag 's morg. 8 uur H. Mis ter eere van O. L. Vr. van den H. Rozen krans, met vollen aflaat voor een ieder die er by tegenwoordig is's avonds 7 uur Congregatie. Donderdag 's morg. 9 uur gez. Maand- stond voor Martinus Broers. V r y d a g en Zaterdag 's avonds 7 uur Lof. Woensdag, Vrydag en Zaterdag Quatertemper dagen, geboden vastendagen. Krachtens verordening van Z. D. H. den Bisschop van Haarlem a.s. Zondag bij ge legenheid van het gouden jubilé van onzen H. Vader Paus Pius X solemneels Hoog mis, waarna Te Deum. A.s. Zaterdag geheel den dag gelegenheid om te Biechten. Zondag 20 Sept. a.s. St. Joseph-Club, Afd. A 7% uur Afd. B 9 uur Afd. O 10% uur HEILO. Zondag, feestdag van Maria's Naam, 's morg. 7 uur H. Mis met onderrichting 91/. uur Hoogmis met predikatie 's midd. 1% uur Catechismus; 2% uur oefening van den H. Kruisweg, waarna vereering van de Reliquie's avonds 6% uur Lof ter eere van O. L. Vrouw ter Nood. Maandag 's morg. 7 en 8% uur de H.H. Missen. Dinsdag en Woensdag de H.H. Missen ten 7% uur. Donderdag, Vrijdag en Zaterdag 'smorg. 7% en 8% uur de H.H. Missen. Zaterdag 's middags van 4 uur af ge legenheid om te Biechten 's avonds 6% uur Lof ter eere van Maria. Zondag a.s. feest der 7 Smarten van Maria, plechtige Hoogmis, waarna Te Deum, voor geschreven ter viering van het gouden Priesterfeest des Pausen. Op dien dag 's midd. 2 uur de jaarlijksche groote Bede vaart naar Kapel, te eere van O. L. Vr. ter Nood, welke dit jaar zal worden ge houden tot intentie van Z. H. Pius X. Op gewone dagen de Catechismus. EGMOND-BINNEN. Parochie van den H. Adelbertue. Zondag, Naamfeest der Allerh. Maagd Maria, 's morg. 7 uur H. Mis voor de parochie 9% uur Hoogmis; 'smidd. 1 uur onderrichting in de Byb. Geschiedenis 2 uur Vespers met Rozenhoedje. Maandag feestdag van de verheffing des H. Kruises. Woensdag, Vrydag en Zaterdag QuatertemperJ dagen, geboden vastendagen. Donderdag feestdag der indrukking van de H. Wondteekenen des Heeren aan den H. Franciscus van Assise, 's avonds 7 uur Lof met Rozenhoedje. Zaterdag feestdag van den H. Januarius en Gezellen, Martelaren. EGMOND AAN ZEE. Zondag, léde Zondag na Pinksteren, Naam feest van Maria, 's morg. 7 uur H. Mis 9% uur Hoogmis 's midd, 2 uur Vespers 's avonds 6 uur Congregatie. Maandag 's morg. 5% uur H. Mis voor de pelgrims naar Kevelaar. Dinsdag en Woensdag geen H. Mis. Woensdag geen Lof. Donderdag, Vrydag en Zaterdag de H. Mis ten kwart over acht. Zaterdag 'smidd. van 3—4 uur Biecht- hooren's avonds 6% uur Lof met Rozenkrans. Woensdag, Vrydag en Zaterdag Quatertemper dagen, geboden vastendagen. SCHOORL. Zondag 'smorg. 7 uur stille H. Mis;9Yi uur Hoogmis; 'smidd. 1% uur Catechis mus 2 uur Vespers. Maandag 's morg. uur H. Mis. Donderdag en Zaterdag Catechismus. Donderdag 's avonds 7 uur Broeder- schaps Lof ter eere van de H.H. Martelaren van Gorcum. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien Cornelis Groot. BERGEN. Zondag 's morg. 7 uur Vroegmis 9% uur Hoogmis's midd. 1 uur Catechismus 2 uur Vespers, daarna De Profundis. Maandag 's morg. 6 en 8 uur H. Mis. Dinsdag en Woensdag 's morg. 8 uur H. Mis. Donderdag 's avonds 6 uur Lof. Catechismus volgens gewoonte. Gelegenheid tot Biechten Zaterdagmiddag van af 4 uur. In den Heer overledenSimon Bakkum. WARMENHUIZEN. Zondag Aanbiddingsfeest. 's Morg. 7 uur VroegmiB; 9'/j uur Hoogmis's midd. 2 uur Vespers; 's avonds 7 uur Lof, Freek en Processie. In de week de H. Mis ten 8 uur. Woensdag, Vrydag en Zaterdag, Quatertem perdagen, geboden Vastendagen. Donderdag 's avonds 7 uur Lof. Zaterdag 's namiddags van 3 tot 7% uur gelegenheid om te Biechten. In den Heer overledenWillem Molenaar. LANGENDJJK (N -Scharwoude). Zondag 's morg. 7 uur H. Mis met onder richting 10 uur Hoogmis met predikatie 'smidd. 2% uur Vespers 's avonds 6 uur Lof, w.o. het Rozenhoedje en de Litanie der Allerh. Maagd Maria. Maandag 's morg. 5% uur H. Mis voor de pelgrims naar Kevelaar 7 uur geen H. Mis 8% uur H. Mis. Dinsdag, Woensdag, Donderdag en Vrydag slechts ééne H. Mis, n.l. ten 8 uur. Woensdag, Vrydag en Zaterdag Quatertemper dagen, geboden vastendagen. Donderdag 's avonds 7 uur Lof ter eere van het Allerh. Sacrament. Zaterdag 's midd. van 4 uur af gelegen heid om te Biechten. Zondag plechtige viering van het gouden Priesterfeest van onzen H. Vader den Paus. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien Trijntje Rijper, hvr. van Cornelis Horio, en Fieter Hink Freekz. In den Heer overleden Gerrit Spaans. WORMERVEER. Zondag, feestdag van Maria's H. Naam, 's morg. 7uur H. Mis10 uur Hoog mis 's midd. 2 uur Catechismus3 uur Vespers, Maandag 's morg. 8 uur H. Mis; 's avonds 7 uur Lof. Dinsdag 's morg. 8 uur H. Mis's avonds 7 uur Lof, tot sluiting van het octaaf van Maria Geboorte. Woensdag, Vrydag en Zaterdag Quatertemper dagen, geboden vastendagen. Woensdag 's morg. 8 uur H. Mis. Donderdag 's morg. 8 uur gez. H. Mis 's midd. 12 uur Catechismus 's avonds 7 uur Lof. Vrydag 's morg. 8 uur H. Mis 's midd. 12 uur Catechismus. Zaterdag 's morg. 8 uur H. Mis's midd. 12 uur Byb. Geschiedenis's avonds van 5—8 uur gelegenheid om te Biechten. Zondag 20 Sept. 50jarige gedenkdag der Priesterwyding van onzen H. Vader Paus Pius X. Na de plechtige Hoogmis zal de lofzang >Te Deum» gezongen worden. De geloovigen worden verzocht door het uit steken der vlaggen van hunne deelname in dit heugiyk feest blijk te geven. Het plaatsengeld zal voortaan niet meer worden opgehaald door H E. Kerkmeesters, maar tot betaling daarvan zal door hen gelegenheid worden gegeven de laatste twee Zondagen voor het einde van ieder kwartaal. Dit begint alzoo op Zondag 20 en Zondag 27 September a.s. De gelegenheid tot betaling staat open op voornoemde Zondagen, telkens gedurende een uur na de Hoogmis in de Katholieke school. van het Tabaksbewerkersgilde; na de Hoog mis Catechismus 'smidd. 2% uur Vespers, Maandag 's morg. 8 uur H. Mis voor Jacobus Bloem8% uur H. Mis voor overledenen. Dinsdag 's morg. 8 uur H. Mis voor Simon Palmboom 8% uur H. Mis tot zekere intentie. Woensdag 's morg. 8 uur H. Mis voor Maria Boon8% uur H. Mis voor Catharina Maria Al, hvr. van Hendrik Noom. Donderdag 's morg. 8 en 8% uur H. Mis voor overledenen's avonds 7% uur Lof. Vrydag 's morg. 8 en 8% uur H. Mis voor overledenen. Zaterdag 's morg. 8 uur H. Mis voor Petrus Joannes van Gelderen en Anna de WitS% uur H. Mis tot zekere intentie 's midd. van 4—8 uur Biechthooren. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien Catharina Huisman en Catharina Koning. In den Heer overledenGerarda Klein. KROMMENIE. Zondag 's morg. 7% uur H. Mis voor de Parochie10 uur Hoogmis tot intentie ASSENDELFT. Zondag vroegmis om 7 uur, jaarg. Baafje Kimman en Antje Taaman Hoogmis voor de parochiehalf twee Catechismus half drie Vespers. Maandag te 7 uur jaarg. Nicolaas Jz. Al 9 uur gezongen uitvaart voor Klaas Simz. Kroon. Dinsdag te 8 uur H. Mis Jan Gauwez. de Jong, echtg. en Zoonin Kevelaer H. Mis voor de levende leden der Westl. processie2 uur vergadering der Zela- tricen. Woensdag te 8 uur gezongen jaardienst voor overl. leden der Westl. processie; in Kevelaer H. Mis voor de levende leden der Westl. processie. Donderdag te half acht H. Mis voor Alida Brakenhoff, als overl. lid der Briel- sche processiete 9 uur gezongen maand stond voor Maartje Boon, echtg. van Piet Bierman. Vrgdag le H. Mis voor Klaas Simz. Kroon 2e H. Mis voor voor Jantje v. d. Kramer, echtg. van Jan v. d. Laan 's avonds half acht Lof en Rozenkrans. Zaterdag le H. Mis tot zekere intentie 2e H. Mis voor Aafje Schot. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien Freek Rot. In den Heer overleden; Klaas Sz. Kroon. TUITJENHORN. Zondag, feeBtdag van den Naam van Maria, 's morg. 7 uur Vroegmis9% uur Hoog mis 's midd. 1% uur Catechismus21/, uur Vespers, waarna zitting der Bibliotheek tot precies 4 uur. Woensdag, Vrijdag en Zaterdag Quatertemper dagen, geboden vastendagen. Zaterdag 's midd. van 4—7 uur gelegen heid om te Biechten's avonds 7 uur Lof ter eere van O. L. Vr. van Lourdes met Rozenhoedje. Volgens voorschrift van Z. D. H. den Bis schop van Haarlem, Zondag a s. plechtige Hoogmis met Te Deum bij gelegenheid van het jubelfeest van Z. H. den Paus, Tevens feestdag der 7 Smarten van Maria. SCHAGEN. Zondag 's morg. 7 uur H. Mis9% uur Hoogmis; 'smidd. 1% uur Catechismus; 2% uur Vetpers. Woensdag 's morg. 8 uur gez. H. Mis. Donderdag 's avonds 7 uur Lof. Zaterdag 's avonds 7 uur Lof en Rozen hoedje. DEN HELDER. Parochie Kerk. Zondag 's morg. 8 uur H. Mis 10% uur Hoogmis 's midd. 2 uur Catechismus 3 uur Vespers4% uur Congregatie der H. Familie. Deze week de Catechismus op de gewone dagen Woensdag, Vrydag en Zaterdag Quatertemper dagen, geboden vastendagen. Donderdag 's avonds 7 uur Lof. Zaterdag 's midd. van 4 uur af gelegen heid tot Biechten. O. L. Vrouwe-Kerk. Zondag 's morg. 7% uur H. Mis10 uur Hoogmis's avonds 6% uur Lof en pre dikatie. Deze week de Catechismus op de gewone dagen Dinsdag 'savonds 7 uur Lof. Zaterdag 's midd. van 4 uur af gelegen heid tot Biechten. Jaloereche brandweer. In een der Zulde- ïyke graafschappen van Engeland, viel by den braud van eene boerenhoeve een too- neeltje voor, dat aan de snakergen van Tyi Uilenspiegel en de slimmigheden der Schild burgers herinnert. Twee afdeelingen vrywillige brandweer, die op hunne wederzgdsche daden zeer ja loersch zyn, kwamen op de plaats van den brand en aanstonds begon de twist wie of de leiding op zich zou nemen. De afdeeling die het eerst ter plaatse gekomen was, be riep zich er op, dat zy reeds met de bastry- ding van het vuur begonnen wareD, voordat de anderen kwamen, terwgl de aanvoerder der andere afdeeling van meening was, dat hem het opperbevel toekwam, omdat zyne afdeeling over een stoomspuit beschikte. Het dispunt werd zoo heftig, dat de tegenstanders tenslotte, inplaats van den brand te blusscben, elkander gingen bespuiten. In dit gevecht wonnen 't de mannen van de stoomspuit, waarop de andere party 't nu eens met de vuisten probeerden, daarin geholpen door de bewoners van 't dorp. De politie slaagde er eindeiyk in, de vechtende te scheiden. 't Huis was intusschen afgebrand. De uniform maakt den luitenant. Een in de Duitsche plaats Kolberg by de infan terie dienende barbier, oppasser by een officier, vond de nieuwe uniform van zijn luitenant razend mooi. Het duurde niet lang of de soldaat stak zich in het nieuwe pakje en stapte een gewoon volkscafé binnen. De herbergier, ont hutst over zulk een hoog bezoek, noodlgde den officier uit in een afzonderiyke kamer plaats te nemen. Daar liet de barbiersbediende in den officiersrok zich eten en drinken brengen, werd by zyn vertrek alleronderdanigst uitge leide gedaan en voegde den waard kortaf toe«morgen betaal ik.< Op straat liet «meneer de luitenant» zich de eerbiedige groeten van soldaten en lagere officieren brengen.^Een sergeant majoor dien hy op zyn weg ontmoette snanwde by toe «Maak dat je thuis komt, vervloekt zwijnt 1» Meneer de luitenant kreeg van het komedie- vertoon een droge keel en zocht in een kroeg zijn dorst te lesschen. De daar aanwezige arbeiders zagen wat vreemd op toen zich daar plotseling zulk een hooge sleepsabeldrager in hun midden vertoonde en een «taaie» verlangde. Dit laatste maakte de zaak verdacht en toen de luitenant, van zyn wandeltocht terug- keerende, in de nabyheid der kazerne kwam, werd hy door een patrouille in ontvangst genomen. Hy had biykbaar zyn rol te slecht gespeeld. Boomen en Onweer. Uit Gaasterland schrijft men aan de L. Ct. Wat vroeger meermalen in het woud alhier opgemerkt werd, dat n.l. by bliksemslag bgna uitsluitend eiken boomen werden ge troffen dit eigenaardige verschynsel heeft men dezen zomer herhaaldeiyk bevestigd kunnen zien. By de veelvuldige onweders in de laatste maanden sloeg de bliksem dikwyis in en steeds waren het de eiken, die daarvan geduchte sporen vertoonden, in het bijzonder oude boomen met dor hout of ten deele ontbladerde takken. Bevestigd werd nok het oude volksgeloof onder de boschbewoners, dat by een onweer de beuken steeds gespaard big venvoor zoover kon worden nagegaan, was aan de beukenlanen geen enkele boom getroffen wel weer daarentegen eiken in de onmiddel lijke nabijheid. Tusschen deze uitersten ontmoetten we bij een ingesteld onderzoek typische voor beelden van het geleidingsvermogen der ver schillende houtsoorten. Populieren en wilgen bleken slechts een enkele maal vrij ernstig getroffen te zyn, de dennen hadden, wat te volgen was langs den stam, telkens den stroom volledig afgeleid. Volgens een Engelsch geleerde, die na onweders de bosschen bezocht en ïysten aanlegde van de soort boomen, die getroffen waren, worden die boomen het meest door het hemelvuur geschaad, Welker wortels het diepst de aarde binnendringen. De eikeboom scbynt onder de boomen de beste bliksem afleider te zyn. De electriciieit moet langs de diepliggende wortels beter het grondwater kunnen bereiken dan bij andere minder stevig ingeplante boomen. Merkwaardige uitvinding. De Zweedsche ingenieur Sven Alson Berglund, heeft eene merkwaardige uitvinding gedaan op het ge bied van machines, die geluiden voortbren gen, als fonografen en gramofonen. Men weet, waarop deze spreekmachines gesteund zijn, ieder kent de fonograaf met zijne was rollen, later ver overtroffen door de gramofoon met zyne ebonietplaten, waarin de naald het geluid heeft gegrift, welk geluid dan ook door eene naald wordt weergegeven. Welnu, hoe wonder ver men het in het weergeven van zang en muziek en spraak ook reeds gebracht hebbe, toch was men er nog niet geslaagd zekere bygeluiden, als die van de wry ving van de naald, by voorbeeld weg te nemen. Welnu, daarin schynt nu ingenieur Berg lund geslaagd te zyn en meer nog, zijne uitvinding schgnt een onafzienbaar veld van mogeiykheden op dit gebied te openen. Vooreerst heeft hy eene heel nieuwe manier gevonden voor het maken van schyven voor de natuuriyke wedergave van het ge luid, dat daarenboven byna tot in het on eindige kan versterkt worden. Hoorns zyn er niet meer noodig, noch by het opnemen, noch bij het weergeven. De «Fotografoon», zooals de uitvinder het toestel noemt, is gesteund op geheel andere princiepen dan fonograaf of gramofoon, wyi het licht en de fotografie ter hulp worden geroepen in plaats van de naald en de wasplaat of de rol. Eene volledige beschryving van het toestel is nog nog niet bekend, wegens de patenten, maar toch weet een blad onzer stad, Alton- bladet, waarvan een medewerker de proef nemingen heeft bygewoond, reeds mee te deelen, dat alles gesteund is op licht en fotografie, waarby er v#n g#0n wïgviDg 1 spraak meer is. Daarby bezit men het ver mogen het geluld byna tot in het oneindige te versterken, zoodat men met lnlk toestel by voorbeeld een heel orkeet in eene groote zaal kan vervangen. De fotografoon schgven kunnen tot In het oneindige vermenigvuldigd worden. Hoe stil een stuk ook gezongen zy, het doet niets ter zaak, daar men het by het weergeven naar believen kan versterken. Overreden. Roermondsche automobilisten reden Donderdagmiddag op den Ryksweg van Susteren een dooven gry«aard aan. De man werd gewond. Donderdagavond is aan de Torenlaan te Blaricum door de laatste tram uit Huizen mejuffrouw S., uit Amsterdam, die aldaar op bezoek was, overreden. Zjj struikelde by het oversteken der rails, waarop de machine haar beide beenen even boven den voet afreed. Haar toestand is zeer ernstig. De brievenbesteller L„ te 's Heerenberg, wien te Emmerik beide beenen zyn afge 'reden, is dienzelfden dag aan de gevolgen overleden. Hy laat een vrouw met nog twee jeugdige kinderen achter. Plotseling dood. In de R. K. kerk (Heike) te Tilburg bleef de organist M. Bogaerts plotseling, na het spelen der eerste tonen, tengevolge van een hartverlamming dood. Een ballon op de vlucht. Met den hevi- gen wind brak Donderdag in het kamp by Oldebroek de kabel van den doelballon af en dreef de ballon met 200 M. kabel achter zich aan in oosteiyke richting weg. Zij had geen zin. Hy wel. Zij zouden heden in den echt worden verbonden, en alles was gereed. Doch de avond te voren kwam de bruid even by den ambtenaar van den burgeriyken stand aanloopen om te vertellen dat zg het morgen niet en dee. Zy zag er maar liever van af. Mynheer de ambtenaar wist het nou, hy kon dus thuis- biyven. Het drama speelde te Kemnes. Getrapt Te Kessel (L.) werd het 2%- jarig zoontje van den landbouwer H. door een paard in den stal zoodanig getrapt, dat de dood onmiddellgk volgde. Gevallen. Te Maastricht is de opper man B. van een 13 meter hoogen steiger gevallen en met een gebroken ruggestreng naar het gesticht Oalvariënberg overgebracht. Luchtballon opgepikt. Door loodsboot no. 5 werd voor den Waterweg een lucht ballon opgepikt, waaain 2 personen. De per sonen waren geheel uitgeput-. Onderweg wareu de reizigers door een sneeuwstorm overvallen. De ballon was in Engeland opgestegen met een Engelschen zeeofficier en den maker. Zij zyn Donderdagnacht door een sneeustorm overvallen, elf duizend voet gestegen, en van Vrydagmorgen dalend op zee door een loodB- boot bijtyds gered. Beisgrage gemeenteraadsleden. Het Is een goede maatregel, als raadsleden eener groote stad eens naar een andere groote gemeente trekken, om daar de gemeentelgke inrichtingen etc. te bestudeeren. De Parysche raadsleden doen dat echter in die mate, dat ze ongeveer de geheels wereld doortrekken... op kosten der Parysche gemeetekas. Een der heeren liet zich onlangs uit den mond vallen, dat hy de heele wereld had doorgereisd en nog een aardig sommetje had overgehouden. Een ander had op een reis naar Rusland niet minder dan 1200 francs overgehouden, d. w. z. «verdiend». Automobielongeval. Dinsdagavond ge raakte op de Voorstraat, te Utrecht,de motor van een automobiel uit Rotterdam defect, waardoor de inzittenden genoodzaakt werden uit te stappen. Wyi het voertuig op de tramrails stond, wenkte de eigenaar van de auto den wagenbestuurder van een naderend tramrgtuig, stil te houden, doch dit sein werd door den wagenvoerder niet bemerkt, ten gevolge waarvan de tramwagen tegen de auto aanbotste. Door den gewel digen schok werd de motor van de auto in werking gebracht en snorde het voertuig zonder bestuurder over de straat, nu eens links zwenkende, dan weder rechts. Ge lukkig werd de «losgebroken» auto spoedig achterhaald en kon de motor worden stop gezet. Een haltepaaltje van de tram was met de auto in aanraking geweest en af geknapt. Een treurig ongeluk. Zaterdagochtend heeft bij den slager H., Kruisstraat te Haarlem, een treurig ongeluk plaats gehad. Het mes van den knecht T., waarmee hy een been aan het afschrappen was, schoot plotseling uit en kwam in den onderbuik terecht. Hevig bloedende werd hy naar achteren gedragen, waar hy door dr. Linden van den Heuvell en dr. Westerveld, die spoedig ter plaatse waren, verbonden werd. Hy werd naar het St. Elizabeths gasthuis overgebracht, waar hy direct geopereerd is. De toestand is, de omstandigheden in aanmerking genomen, gunstig. Lourdes in woord en beeld is verzonden aanEmma Ruigewaard, EgmondPauline Druiven, EgmondPiet Snoeks, Egmond aan Zee. BERICHT. Alle goede oplossingen worden met 5 cents postzegel opgezonden aan G. SNOEKS, Egmond aan Zee. Alle abonnees worden dringend verzocht mee te doen. Mijn geheel bestaat uit 7 letters en is een stad in Noord-Brabant. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7. 1, 2, 3 is een duivenwoning. 4, 6, 5, 7 ligt over het water. "t "t- ét <Zjr. OPLOSSING: P NAAM; ADRES:

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1908 | | pagina 6