Gemengd Nieuws. Oplossing van raadsel no. 32: DAMMEN. RAADSEL No. 33. gei. H. Mis ter eere van het H. Hart 's avonds 7 nnr Lof. Zaterdag, feestdag van den H. Willi- brordns, verplichting van Mishooren, de H.H. Missen als op Zondag, 's avonds 7 uur Lof. Zondag 8 Nov. a.s. St. Joseph-Club, Afd. A 9 uur Afd. B 101/» uur Afd. O 71/, uur HEILO. Zondag Hoogfeest van Allerheiligen, tevens le Zondag der maand, te verdienen volle aflaat, 's Morg. 7 uur H. Mis; 91/J uur Hoogmis met Predikatie's midd. 2 '/j uur Vespers met de voorgeschreven gebeden. Na de Vespers gelegenheid om te biechten 's avonds 61/, uur Vespers voor de over ledenen met Fredicatie. Maandag Alleriielen. 's Morg. 71/J uur gei. Requiem, waarna het kerkhof tot eerbiedig bezoek zal geopend wezen 81/, uur 2e H. Mis's avonds G uur Lof voor de overledeuen met de voorgeschre ven gebeden. Donderdag 's midd. van 5—7 uur gele genheid om te biechten. V r d a g le Vrijdag der maand, bijzonder toegewijd aan de vereering van het Godd. Hart. 's Morg. 7Vs uur gez. H. Mis 's midd. van 4—7 uur gelegenheid om te biechten. Zaterdag feestdag van den H. Willibrordus, Apostel der Nederlanden, verplichting van Mis te hooren en door de parochianen van ouds te eieren als Zondag, wegens Patroonfeest, 's Morg. 7]/j uur H. Mis 9l/a uur Hoogmis met Predicatie2Vj uur Vespers. Na de Vespers gelegenheid om te biechten; 's avonds 6 J/j uur Lof, waarna de vereering der reliquie, welk Lof ook zal worden gehouden de overige dagen van het octaaf 's avonds G'/s uur. Gedu rende dat octaaf is door de parochianen te verdienen vollen aflaat onder gewone voorwaarden. Tot nadere aankondiging op Zon- en Feest dagen le H. Mis 71/s uur, Gedurende deze week de H.H. Missen ten 71/, en 81/, uur. Op gewone dagen de Catechismus. EGMOND-BINNEN. Parochie van den H. Adelbertus. Zondag, feestdag van Allerheiligen, 'smorg. f 71/, uur H. Mis 10 uur Hoogmis's midd. 1 uur onderrichting in de Bijb. Geschie- g| denis geen Vespers 's avonds 61/s uur Allerzielenlof met predikatie. Maandag, Allerzielendag, 's morg. 7 uur H. Mis 8l/m uur pl. Mis van Requiem 's avonds G'/i uur Vespers voor de over ledenen met de voorgeschreven gebeden. Dinsdag en volgende dagen der week de H.H. Missen om 8 en 9 uur. Donderdag 's avonds 6'/, uur Lof met Rozenkrans voor de overledenen. V r ij d a g, 1ste Vrijdag der maand, 's avonds G1^ uur Lof met acte van toewijding ter eere van Jesus' H. Hart. In den Heer overleden Margaretha Liefting, geb. Duineveld. EGMOND AAN ZEE. Zondag, feestdag van Allerheiligen, 'smorg. 71/, uur H. Mis; 10 uur Hoogmis 'smidd. 2 uur Vespers van Allerheiligen, onmid dellijk daarna Vespers van Allerzielen 's avonds van 5 —7 uur Biechthooren 7 uur Metten voor de overledenen. Maandag, Allerzielendag, 's morg. 81/* uur gez. H. Mis voor de overledenen. In de week de H. Mis ten kwart over acht. Woensdag 's avonds 7 uur Lof ter eere van den H. Jozef. Donderdag 's avonds van 6—7 uur Biechthooren. V r A d a g, 1ste Vrijdag der maand, toege wijd aan de vereering van het Goddelijk Hart's avonds 7 uur Lof met eereboete. Zaterdag 's midd. van 3—7 uur Biecht hooren 's avonds 6Yj uur Lof met Rozen krans ter eere der H. Maagd. SCHOORL. Zondag 's morg. 71/, uur H. Mis 10 uur Hoogmis geen Catechismus 's midd. 2 uur oefening van den H. Kruisweg voor de overledenen. Maandag 's morg. 7 uur gez. H. Mis van Requiem. Dinsdag 's morg. 8 uur gez. H. Mis van Requiem voor de overleden weldoeners der kerk. Woensdag, Donderdag en Zaterdag Catechismus. V r ij d a g 's morg. 71/, uur oefening van eerherstel, toewijding en gez. H. Mis met uitstelling 's avonds 7 uur Lof met litanie van het H. Hart. Zaterdag 's morg. 7% uur H. Mis 9l/| uur Hoogmis. LANGENDtJK (N -Scharwoude). Zondag, feestdag van Allerheiligen, 's morg. 7 uur stille H. Mis10 uur Hoogmis 's midd. 21/, uur Vespers, van het feest en daarna van de overledenen's avonds 7 uur Zielenlof, w.o. predikatie. Na de Hoogmis Rozenhoedje met de voorgeschreven gebe den. Den geheelen dag, behalve van 12—3 uur, gelegenheid om te Biechten. Maandag. Allerzielen. De kerk zal te half zes geopend zijn. Van zes uur af ieder half uur uitreiking der H. Commu nie en voortdurend gelegenheid om te biechten, 's Morg. 7 uur stille H. Mis 81/, uur gez. H. Mis, beiden voor alle overledenen. Na de H. Mis van 81/» uur Rozenhoedje met de voorgeschreven gebe den tot int. van Z. H. den Paus 's avonds 7 uur oefening van den H. Kruisweg voor de Geloovige Zielen. Dinsdag 'smorg. 81/j uur gez, Requiem voor de weldoeners der kerk's avonds 7 uur Lof ter eere van den H. Antonius, waarna vereering der Relikwie. Donderdag 's morg. 8l/a uur Jaargetijde voor Dirk Koe 's avondB 7 uur Lof ter eere van het Allerh. Sacrament. V r jj d a g, le Vrijdag der maand, toegewijd aan het H. Hart, 's morg. 8 t/j uur gez. H. Mis 's avonds 7 uur Lof, w.o. Rozen hoedje, Litanie v. h. Hart en eereboete. Zaterdag, feestdag v. d. H. Willibrordus, verplicht van Mis lworen, 's morg. 6 uur H. Mis 81/J uur Hoogmis 's avonds 7 uur Lof voor de bekeering van Nederland. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien: Cornelia Overtoom, wed. .van Jan Oudhuijs. In den Heer overleden Anna Smit, wed. van Petrus Bet. HEER HUGOWAARD. Zondag 's morgens 7 uur H. Mis voor Jac. Veenboer en A. Beers 10 uur Hoog mis voor de parochie 's midd. 2Yj uur Vespers 's avonds 7 uur Zielevespers en predikatie. Maandag 's morgens 8 uur H. Mis voor S. A. de Klerk 9 uur H. Mis voor de geloovige zielen. Dinsdag 's morgens 8 uur H. Mis voor de wed. Kieft9 uur H, Mis voor zekere intentie. Woensdag 's morgens 8 uur H. Mis voor C. Mul en H. Komen 9 uur H. Mis voor T. Kant. Donderdag 's morg. 7 uur H. Mis voor A. van Trienen 8 uur H. Mis voor de familie Glorie. V r jj d a g 's morgens 8 uur H. Mis voor F. Richter en A. Mul9 uur H. Mis voor J. Fioris en T. Schouten. Zaterdag 's morg. 7 uur H. Mis voor N. Hoogeboom 10 uur H. Mis voor de familie Groot—Nannen. Catechismus gewone dagen. Donderdag 's avonds 7 uur Lof. UITGEEST. Zondag 's morg. 7 uur H. Mis voor Grietje Teeling, huïsvr. van Martinua Weijling 91/, uur Hoogmis voor de gemeente2 uur Vespers met voorgeschreven gebeden 's avonds 7 uur Vespers voor de over ledenen met Predicatie. Na de Vespers tot 7 uur gelegenheid om te biechten. Maandag 's morg. 7 uur H. Mis voor Cornelis Janz. Schermer9 uur H. Mis voor de overledenen; 's avonds 7 uur oefening van den H. Kruisweg. Dinsdag 's morg. 8 uur H. Mis voor Agatha van den Berg, huisvr. van Piet Bakkum81/1 uur H. Mis voor Jan Waardijk. Woensdag 's morg. 8 uur H. Mis voor overledene familie Mul81/3 uur plechtig gez. H. Mis met Veni Creator voor den directeur van het Zangkoor, die nu reeds 25 jaar de functie van Directeur van ons schoon zangkoor heeft waargenomen. Donderdag 's morg. 8 uur gez. H. Mis voor overledenen9 uur H. Mis met trouwenvan 4—6 uur gelegenheid om te biechten. V r ij d a g 's morg. 8 uur H. Mis voor Jan Meijne 81/s uur gez. H. Mis voor de leden van het genootschap van 't H. Hart van Jeaus; 's avonds van G—7 uur gelegenheid om te biechten 7 uur Lof met eereboete. Zaterdag 's morg. 7 uur H. Mis voor de geloovige zielen 91/1 uur H. Mis voor den Z.Eerw. Heer Franciscus Koekhoven, rector te Monster4 uur gelegenheid om te biech ten 's avonds 7 uur Lof ter eere van de Allerh. Maagd Maria. 2e Huwelijksafkondiging Cornelis Cornelisse en Cornelia Vrouwe, beiden van hier. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien Jan Stirp en Keetje Stirp. In den Heer overleden Jan Waardijk. HEEMSKERK. Zondag 's morg. 7 uur Vroegmis10 uur Hoogmis, waarna Rozenhoedje en de ver dere gebeden 's namidd. 21/s uur Vespers van den feestdag, waarna de Vespers voor de overledenen. Daarna gelegenheid om te Biechten, 's Avonds G1^ uur Zielenlof met predikatie. Maandag 's morg. 7% uur le H. Mis 9 uur gez. H, Mis's avonds 6l/a uur Lof met Rozenhoedje tot sluiting van de Octobermaand. Vóór do uitstelling van het Allerheiligst de «Miserere*. Verder deze week dagelijks ten 3'/» uur Lof voor de geloovige zielen, met «Miserere* vóór de uitstelling. Catechismus als naar gewoonte. In de week de H.H. Missen om 71/» en uur, Vrijdag alléén om 8V* uur. Zaterdag, feestdag van den H. Willi brordus, verplichting van Mishooren, 's morg. 7 uur Vroegmis10 uur Hoogmis. WARMENHUIZEN. Zondag 's morg. 7 uur t^Jiegmis; 9'/j uur Hoogmis, waarna gelegenheid om te Biechten 's midd. 2 uur Vespers met de voorgeschreven gebeden en gelegenheid om te biechten tot 6uur 's avonds 7 uur Vespers der overledenen met predikatie. Maandag 's morg. 8 uur gez. H. Mis voor de overledenen 's avonds 7 uur Lof met de voorgeschreven gebeden. In de week de H. Mis ten 8 uur. Donderdag 's avonds 7 uur Lof. Zaterdag, feestdag van den H. Willi brordus, verplichting om de Mis te hooren. De Missen als op Zondag, 's Namidd. van 3 8 uur gelegenheid om te Biechten. AKERSLOOT. Zondag, feestdag v. Allerheiligen, tevens eerste Zondag der maaud, 's morg. 7'/3 uur stille H. Mis 10 uur Hoogmis, daarna het Rozenhoedje 's midd. geen Catechis mus en geen Vespers, maar van 4—7 uur gelegenheid om te biechten 's avonds 7 uur plechtige Vespers der overledenen en preek over de Gel. Zielen. Maandag, gedenkdag Allerzielen, vóór de H. Mis gelegenheid om te biechten, alleen voor de bewoners van Schermeer. De plechtige gez. H. Mis te 9 uren, daarna het Rozenhoedje. V r ij d a g, 1ste Vrjjdag der maand, 's avonds 7 uur Lof met Litanie enz. Na het Lof lied no. 47, en daarna nog gelegenheid om te Biechten. Zaterdag, feestdag van den H. Willi brordus, Apostel van Nederland, verplich ting om Mis te hooren 's namiddags ge legenheid om te biechten van 3—5 uur. De Catechismus volgens gewoonte. CASTRICUM. Zondag 's morgens 7 en 81/j uur stille H.H. Missen; 10 uur Hoogmis; 'savonds 61/, uur Vespers der overledenen met preek Maandag 's morg. 8 uur stille H. Mis 9 uur pl. Requiem-Mis voor alle geloovige zielen 's avonds G1/^ uur Kruiswegoefening voor de geloovige zielen. V r ij d a g 's avonds 61/» uur Lof met toe wijding ter eere van het H. Hart. Zaterdag 's morg. 6 en 8^/3 uur stille H.H. Missen 10 uur Hoogmis 's avonds G1/i uur Maria-Lof met Rozenhoedje. KROMMENIE. Zondag 's morg. 7l/3 uur H. Mis voor Gerardus Klein, als lid. v. Volksbond 10 uur Hoogmis voor de Parochie 's midd. 21/1 uur Lof met Rozenhoedje, waarna Biechthooren, zoolang er achtereenvolgens biechtelingen zullen wezen's avonds 7 uur Vespers der overl. met predikatie. Maandag 's morg. 8 uur gez. H. Mis voor de geloovige zielen81/1 uur H. Mis voor de geloovige zielen 's avonds 71/, uur Lof. Dinsdag 's morg. 8 uur gez. H. Mis voor overl. leden der Westl. Proc.81/» uur H. Mis voor overledenen. Woensdag 's morg. 8 uur gez. H. Mis voor de weldoeners der kerk81/, uur H. Mis voor overledenen. Donderdag 's morg. 8 uur H. Mis voor Willem Noom en echtgenoote8% uur H. Mis voor Cornelia Fust's avonds 6 uur Biechthooren tot het Lof 71/s uur Lof. V r ij d a g 's morg. 8 uur gez. H. Mis voor Maria Boon, hvr. van Petrus Bierman 81/J uur H. Mis voor Simon Braatjes en echtgenoote. Zaterdag, feestdag v. d, H, Willibrordus, verplichting van Mishooren, 's morg. 8 uur H. Mis voor overledenen 10 uur H. Mis voor Jan Stut en Maria de Boer 's midd. van 4—8 uur Biechthooren. Catechismus Maandag, Donderdag, Vrijdag en Zaterdag. A.s. Zondag verkooping van open plaatsen. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien Catharina Huisman, Catharina Koning, Catharina Luiting en Margaretha Noom. ASSENDELFT. Zondag Vroegd. voor de gemeentelaatd. jaarg. voor Jan Jz. v. d. Laangeen Catechismus 21/3 uur Vespers met Rozen krans daarna biechtgelegenheid, 's avonds 7 uur Zielevespers met predicatie. Maandag le H. Mis jaarg. voor Barto- lomeus en Kaatje Duin 2e H. Mis gez. jaarg. voor overl. leden der Westl. proc. 's avonds 7 uur Zielelof en Lof ter eere van Allerheiligen met rozenkrans. Dinsdag le H. Mis voor den W.Eerw. heer Willem Gaal en overl. familie 2e H. Mis voor Jan Corn. Kramer en Thrijntje Kroon. Woensdag le H. Mis voor Thryntje Hz. Boon, echtg. van Jacobus Al2e H. Mis voor Gertruda Kerssens, echtg. van Nicol. Kramer. Donderdag le H. Mis voor Alida Bra kenhof, overl. lid Broedersch. v. d. bedev. naar Lourdes2e H, Mis voor Hendrik Klz. Boon en Pietertje Poel. V r ij d a g le H. Mis jaarg. voor Klaas Gerz. Kroon 2e gez. H. Mis jaarg. voor Ger- brand Boon 's avonds 7 uur Zielelof en Kruisweg voor de gel. zielen. Zaterdag vroegd. maandst. voor Klaas Mz. v. Gelderen laatd. voor Thrijntje Hz. Boon, als overl. lid der Vereeniging 33, afd. VI. Deze week 's avonds 7 uur Zielenlof en Lof ter eere van Alle Heiligen. Gewone Cate chismus. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien: Gauwe Brunoz. Boon. In den Heer overledenCatharina Hendz. Boon, wed. v. Willem v. Gelderen. WORMERVEER. Zondag Feestdag van Allerheiligen.'s Morg. 7Vj uur H. Mis; 10 uur Hoogmis. Na beide HH. Missen de maandelijksche armen- collecte. Geen Catechismus, 's Middags 3 uur Rozenhoedje en Vespers van 't Feest gevolgd door die der overledenen, 's Avonds 7 uur de Metten der overledenen met Predikatie. Te beginnen met 2 Nov. zal gedurende de wintermaanden op de gewone dagen der week de H. Mis voortaan te 81/s uur gelezen of gezongen worden. Maandag gedachtenis aller overleden ge- loovigen, te 8% uur gezongen H. Mis. Dinsdag en Woensdag te 8^ uur de H. Mis. Donderdag 's morg. 8^/3 uur gez. H. Mis 's midd. 12 uur Catechismus 's avonds 7 uur Lof. Voor het Lof gelegenheid om te biechten. V r ij d a g eerste Vrijdag van de maand, te 81/s uur H. Mis 's midd. 12 uur Cate chismus 's avonds 7 uur Lof ter eere van het H. Hart. Zaterdag, feestdag van den H. Wille- brordus, Apostel der Nederlanden. Ver plichting om Mis te hooren. De HH. Mis sen te 8 en 10 uu. 's Midd. van 6 tot 8 uur gelegenheid om te biechten. DEN HELDER. Parochie Kerk. Zondag 's morg. 8 uur H. Mis101/1 uur Hoogmisgeen Catechismusgeen Congregatie 's midd, 3 uur Vespers, waarna gelegenheid tot biechten 's avonds 7 uur Vespers der overledenen met predikatie. Maandag, gedachtenis der overledenen, 's morg, 8 uur H. Mis 9 uur Hoogmis. Donderdag 's avonds 7 uur Lof. Zaterdag, feestdag van den H. Willi brordus, verplichting van Mishooren, 's morg. 6 en 8 uur stille H.H. Missen 10V» uur Hoogmis 's midd. van 4 uur af gelegenheid tot Biechten. Deze week de Catechismus op de gewone dagen O. L. Vrouwe Kerk. Zondag 's morg. 7A/a uur H. Mis10 uur Hoogmis's namidd. van 4 uur af ge legenheid tot biechten 's avonds geen Lof. Maandag 'smorg. 71/J uur gez. H. Mis; 's avonds 7 uur Lof der overledenen met predikatie. Dinsdag 's avonds 7 uur Lof. Zaterdag 's morg. 71/I uur H. Mis 10 Hoogmis's midd. van 4 uur af ge legenheid tot Biechten. Deze week de Catechismus op de gewone dagen HARENCARSPEL, Vergadering van den raad deier gemeente op Dinsdag 27 October, v.m. 10 ure. Aanwezig de burgemeester Jb. Swan voorz., C. Bijpost, W, Zut, J. Slot en J. Weel, alsmede de heer Jb. Dam secr. afwezig wegens ziekte de heeren Groot en Burger. Voorz. opent de vergadering met een woord van welkom, betreurt de onvoltallig heid dezer bijeenkomst en wel inzonderheid het overlijden van den heer Keesom met wien spr. een dertigtal jaren in de beste harmonie heeft saamgewerkt. Hjj was 'n goed man, vervolgt spr., en ik breng der halve hulde aan zijne nagedachtenis. Hierna werden op verzoek van den voorz. de notulen gelezenna lezing merkt de heer Slot op, dat door hem in de vorige ver gadering aanmerking gemaakt is op de toen gelezen notulen, inzake salarisregeling, waar van in deze notulen niet gerept wordt. Spr. wil hierop nog eens terug komen en is van meening, dat hetgeen hij toen heeft aange merkt, toch waarheid bevatte; daar hij zich echter niet meer kon herinneren, wat het juiste onderwerp dezer kweBtie was, zou spr. nog even dit punt willen hooren uit de notulen. In de notulen staat geschreven omtrent dit punt, dat de onderwijzer Bos, na 15 dienstjaren het wettelijk minimum heeft bereikt. De heer Slot merkt op dat dit moet zijn 10 dienstjaren, Bos staat nu tusschen 5 en 10 dienstjaren, dus 15 komt nog niet te pas. Na nog eenige discussie hieromtrent gevoerd door de heeren Slot en den secr. Dam, wordt van dit punt afge stapt, met resultaat onbekend. Vervolgens deelt de voorz. medea. dat de heeren C. Groot en C. Bijpost zijn benoemd tot zetters der Rijks directe belastingen b. dat de heer Bos, onderwijzer te Kerkebuurt, wegens on gesteldheid tijdelijk afweiig is, waarin reeds is voorzien. Daarna worden door den secr. voorgelezen de bekende stukken omtrent staatspensioneering. De heer Slot is van meening, dat het niet op den weg ligt van het gemeentebestuur, om hier over te spre ken het is, zegt spreen beginselkwestie, waarom ik voorstel dit voor kennisgeving aan te nemen. De heer Bijpost daarentegen, merkt op, dat de wijze van samenstelling weinig ter zake doetbovendien zijn wij niet capabel, om daarover te oordeelen. Spr. is derhalve voor adhesie-betuiging aan ge noemd adres. De heer Slot zegtwij moeten hier voor oogen houden, dat het adhesie betuiging is aan de algeheele staatspension- neering. Spr. vindt dit geen kleinigheid waarna de voorz. in rondvraag brengt voor of tegen adhesie betuiging. Vóór stemde de heer Bijpost, tegen de heeren Zut, Weel en Slot; alzoo voor kennisgeving aangenomen. Aau de orde de verslagen van het herhalings- onderwijs voor meisjes in deze gemeente van 1 Mei tot 15 September 1908; te Waarland werd daaraan door 2 meisjes zonder eenig verzuim deelgenomen, te Kerkebuurt door 7, waarvan einde Juli 3 wegens veldarbeid abBent bleven en te Dirkshorn werd dit door 5 leerlingen trouw bezocht. Voor het her- halingsonderwijs voor jongens, worden op voorstel van den voorz, benoemd de hoofden der scholen, de heeren Drees, Blad en Plaats man. Hierna wordt voorgelezen een verzoek schrift van de Banne Harencarspsl om on geveer 10 H. A. land, gelegen tusschen Tuitjehorn en Kalverdjjk hetwelk abusievelijk op naam der gemeente staat, over te doen schrijven op die der Banne men is er al gemeen voor dat dit op den rechten naam zal worden gebracht. Vervolgens komt aan de orde een schrijven van een zestal inwo ners van Dirkshorn, met het verzoek om eene subsidie van f 50 voor het aanbrengen van een nieuwen duiker, dienende tot ver- versching van water uit de ringvaart in het binnenwater. De heer Zut vraagt, of dit een persoonlijk of wel een gemeentelijk belang is. De heer Bijpost zegt, dat de gezondheids commissie den huidigen toestand zeker af keurt, zoodat het in dat opzicht een ge meente-belang is. De heer Slot zegt daar omtrent te hebben gesproken met een der onderteekenaars, den he6r Raap, en toen geadviseerd te hebben, dat men dit zou kunnen beproeven met de helft minder kosten twee dingen wekken echter zijn be vreemding. Eerstens de gezondheidscommissie adviseerde wel, omtrent vuil water bij de kerk, doch niet over dezen stinkboel. Twee- dens, dat volgens informatie de kaasfabriek ook vuil water afvoert naar dezen sloot en niet met 'n onderteekenaar op dit verzoek schrift vertegenwoordigd is. De voorz. zegt, dat de gezondheids commissie dit zeker over het hoofd heeft gezien en dat het vuil water uit de fabriek wordt geloosd in den sloot by Zwaan, waarna de heer Slot zich beroept op een verkeerde overzetting omtrent de fabriek en vervolgens vraagt of de raad nu deze onderteekenaars, waar aanstonds de fabriek bij komt, moet steunen uit de ge meente kas Spr. zou dit wel kunnen billijken, wanneer deze verbetering moest worden be- kostigd door arbeiderB en er flnancieele onmacht bestond. Spr. vindt dit een gewich tige zaak en zou dit wegens onvoltalligheid der vergadering willen verdagen. De heer Zut is van gevoelen, dat de belanghebbenden dit zelf wel kunnen bekostigen, waarop de voorz. opmerkt, dat hun flnancieele krachten niet groot zijn. De heer Zut zegt: ze zijn met zes personen en de kosten zullen be dragen f 100.—, dan moet hun financieële kracht al zeer zwak zijn. De heer Weel verklaart zich voor verbeteringook ik, zegt de heer Slot, ben daarvoor, doch wij moeten de toekomst in oogenschouw nemenals wjj hieraan subsidie verleenen, waar zullen wij eindigen? Het is zeer gemakkelijk om aan te kloppen bij het gemeentebestuur, doch zij kunnen met minder geld de zaak be proeven, men heeft dan in 24 uur even goede verversching als anders misschien in G uur. Na nog eenige discussie, brengt voorz. in rondvraag, of deze zaak moet worden afge handeld drie der aanwezigen zijn voor af handeling, Slot is er tegen en tegen het verleenen van subsidie is men by rondvraag algemeen. Ten slotte nog een schrijven van den arr. schoolopziener, met het verzoek, om verbetering aan te brengen in de school te Waarland, wijl daar een zestal wankelbare banken, afkomstig uit de school te Dirkshorn, geplaatst zijn. Ter voorziening hierin wordt op voorstel van den voorz. besloten om, in plaats van 20, nu 26 banken aan te be steden en dit te doen in de wintermaanden. Hierna worden bij acclamatie gekozen voor het stembureau te Waarland de heeren W. Zut voorz., J. Slot en J. Burger leden en D. P. Plaatsman plaatsvervanger en te Dirkshorn C. Bijpost voorz., J. Weel en P. Schermerhorn leden en A. Smit plaatsver vanger. Bij de rondvraag vraagt de heer Zut, of er geen mogelijkheid bestaat, om een ver ordening te maken vanwege de gemeente, om het biljarten om gelag te weren of te beperkenvele jongelingen, zegt spr., worden daardoor ongelukkig en soms komt er zelfs diefstal uit voort. De heer Weel zegt, dat dit ook zeer goed onder dobbelen gerangschikt mag worden, doch daar de voorz. hierop niet direct kan antwoorden, wordt dit aangehouden tot eene volgende vergadering. Daar niemand meer het woord verlangt, sluit voorz. onder dank zegging deze vergadering. Door kolendamp qestikt. Aan boord van het s.s. Qoentoer dat Zaterdag van Rotter dam naar Java vertrok, zijn 2 Javanen door houtskooldamp gestikt. Een derde werd nog bijtijds gered. Door den trein gedood. De laatste sneltrein van Utrecht naar den Bosch heeft Woensdagavond nabij Waardenburg den wach ter van S. aangereden en gedood. Moord. In een kroeg te Veendam is Woensdagnacht een man doodgestoken. De dader, vader van 8 kinderen, is gearresteerd. Een slaande agent. Te Londen is een agent tot 9 maanden gevangenisstraf ver oordeeld wegens het slaan en verwonden van een arrestant. Diefstal. Dinsdagnacht is uit de stallen van de firma wed. Kessels te Breda, een pony met dogcart en tuig gestolen, ook de hond is medegenomen. De vermoedelijke dader is eeu geweien knecht, die drie weken geleden ontslagen is. De staldeur was niet afgesloten. De plaat is verzonden aan P. Dijkman, Gastricum C. Ranzijn, AlkmaarJoh. Velze- boer, AkerslootAnna Kamp, St. Pancras Neeltje Blankendaal, Oude Niedorp. BERICHT. Volgende week zal het O. L. Vrouwebeeld worden verzonden. Stuurt dus allen oplossing van prijsraadsel met 5 ets. postzegel aan G. SNOEKS, Egmond aan Zee. Wie kent het getal, dat omgekeerd geschreven precies hetzelfde is 1 OPLOSSING NAAM: ADRES:

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1908 | | pagina 6