Zaterdag 21 November 1908. TWEEDE BLAD. 22 NOVEMBER. Gemengd Nieuws. ONS BLAD. KALENDER voor de dagen der week. 22 Nov. Zondag. Beschermfeest van Maria Evangelie: Voorspelling van den dag des oordeels. Matth. XXIV: 15-25. 23 Maandag. H. Clemens, Martelaar. 24 Dinsdag. H. Joannes van het Kruis, Belijder. 25 Woensdag. H. Oatharina, Maagd. 26 Donderdag. H. Josaphat, Martelaar. 27 Vrijdag. H. Silvester, Maagd. 28 Zaterdag. H. Oda, Maagd. Vier en twintigste Zondag na Pinksteren. Vierde Zondag der Maand. Les uit den brief van den H. apostel Paulus aan de Kolossensen1,9-14. BroedersWij houden niet op voor u te bidden en te smeeken, dat gij vervuld moogt worden met de kennis van Gods wil in alle wijsheid en geestelijk ver stand opdat gij wandelt, Gode waardig, Hem in alles behagend, vruchtdragend in alle goede werken en opgroeiend in de kennis van God, versterkt zijnde naar de macht zijner heerlijkheid, met alle kracht tot alle lijdzaamheid en lank moedigheid met blijdschap, God den Vader dankend, die ons waardig heeft gemaakt om deel te hebben aan de erfenis der heiligen in het lichtdie ons onttrokken heeft aan de macht der duisternis en overgebracht heeft in het Rijk van den Zoon zijner liefde, in wien wij hebben de verlossing door zijn bloed, de vergiffenis der zonden. Evangelie volgens den H. Mattheiis; XXIV, 15-35. Te dien tijde sprak Jesus tot zijne leerlingen: wanneer gij den gruwel der verwoesting, waarvan door den profeet Daniël gesproken is, zult zien staan in de heilige plaats, die het leest, dat hij het begrijpe; dat dan zij, die in Judea zijn, vluchten naar het gebergte! En die op het dak is, dale niet af om iets uit zjjn huis te nemenen die op het veld ia, keere niet terug om zijn kleed te halen 1 Wee echter haar, die zwanger zijn en die zogen in die dagen 1 Bidt ook dat uwe vlucht niet plaats hebbe in den winter of op den sabbath. Want er zal alsdan groote ellende zijn, gelijk er niet geweest is van het begin der wereld af tot nu toe, noch wezen zal. En waren die dagen niet verkort, geen vleesch zou behouden wordenmaar om der uitverkorenen wil zullen die dagen verkort worden. Alsdan, zoo iemand u zeggen zal zie, hier is de Christus of ginds is Hij, gelooft het niet. Want valsche Christussen en valsche profeten zullen opstaan en zij zullen groote teekenen en wonderen doen, zoodat (indien het mogelijk ware), zelfs de uitverkorenen in dwaling gebracht worden. Ziet, Ik heb het u voorspeld. Zoo men u dus zegt: zie. Hij is in de woestijn! gaat er niet been; zie, in de binnenkamers! gelooft het niet. Want, gelijk de bliksem uitgaat van het OoBten en schittert tot in het Westen, zóó zal ook de komst van den Zoon des menschen zijn. Overal waar een lichaam is, daar zullen ook de arenden zich verzamelen. En terstond na de verwarring dier dagen zal de zon verduisterd worden, en de maan haar licht niet geven, en zullen de sterren van den hemel vallen, en de krachten der hemelen geschokt worden. En dan zal het teeken van den Zoon des mensehen in den hemel ver schijnen; en dan zullen alle geslachten der aarde weeklagen, en zij zullen den Zoon des menschen op de wolken des hemels zien komen met grooto kracht en majesteit. En zijne engelen zal Hij zenden met eene bazuin en groot ge schal; en zjj zullen zijne uitverkorenen vergaderen van de vier winden, van de uiteinden der hemelen tot aan derzelver uiteinden. Leert ook eene gelijkenis van den vijgeboom. Als zijn tak reeds teeder is en zijne bladeren uitspruiten, dan weet gij dat de zomer nabij is. Zoo ook gij, als gij al deze dingen ziet, weet dan, dat het nabij, voor de deur is. Voorwaar, Ik zeg n: dit geslaoht zal niet voorbij gaan, totdat al deze dingen geschieden. Hemel en aarde zullen voorbijgaan, maar mijne woorden zullen niet voorbijgaan. De vrome kloosterzuster Brigitta zag hare evensuren ten einde spoeden. Zij bad haar estigjarigen leeftijd gesleten in moeilijkheden n ontbering, vol geduld gedragen. Vele jaren chtereen was zy voor haar kloosterlingen en toonbeeld geweest van dengd, een toon beeld van reinheid des harten en van christeiyken ootmoed. Daarom weenden alle kloosterzuster* heette tranen van droefheid, nu de vrome Brigitta op het punt stond van deze wereld te scheiden. Onder de omstanders, die haar stervens sponde omringen, zien wy ook een negen tienjarig meisje, die niet het kloosterkleed draagt, maar als oud-leerlinge der klooster school in zuster Brigitta haar innig geliefde onderwyzeres vereert. Wederkeerig wordt zy door Zuster Brigitta als eene dochter door haar moeder bemind. De kranke had eenige oogenblikken in stilte gebeden. Daarna verzocht zy de om standers haar een wyie te verlaten, nu riep zy het meisje by haar legerstede en sprak haar aldns aan Agatha, myn uren zyn geteld. Welaan, ontvang de erfenis van een stervende en beloof my de voorwaarden te zullen ver vullen, waaronder zy gegeven wordt. Uw woorden vervullen mij met droef heid, zei het meisje snikkend. O, uw einde is nog niet daar, de goede God zal u my niet ontnemen. Ja, mijn kind, mijn einde nadert mst rassche schreden. In het onderste vak van dit kastje znlt gy een klein kruisje vinden. Breng dit nu hier. Het meisje gehoorzaamde en de stervende vervolgde Beschouw dit kruis als de laatste ge dachtenis van uw weldra ontslapen leer meesteres en moederiyke vriendin, maar ik herhaal 't dit is een erfenis aan wel ker bezit de vervulling van een voorwaarde is verbonden. Luister naar hetgeen ik u ga verhalen, maar onderbreek my niet. Mijn kindsheid en jengd bracht ik door verre van hier, en wellicht zou ik nooit de heilige kloostergeloften hebben afgelegd, zoo niet een gebeurtenis, dfe een onnitwischbaren indruk op mij maakte, my ernstig gestemd en my ten diepste overtuigd bad van de nietigheid des aardschen levens. In de nabyheid van myn woonplaats be vond zich een uitgestrekt woud, dat berucht was wegens de vele euveldaden, daarin ge pleegd. Midden in dat woud stond een kerkje, dat reizigers en voorhygangers vaak be zochten nu eens om beschutting te vinden tegen stormen en onweders, dan weer om God te danken, dat Hy hen voor onheil bewaard had, en om Hem te smeeken, hnn zyn machtigen bijstand te blijven verleenen. Ook ik had op zekeren keer in dat kerkje een schuilplaats gezocht tegen een geweldig onweer, toen ik na verloop van eenige oogenblikken een akelig geschrei vernam, dat al nader en nader kwam. Nau welijks had ik den tijd, om mij sidderend van angst en vreeze achter het altaar te ver bergen, toen vier rooveis over den drempel van het kerkgebouw tradenzy sleurden een grijsaard en een meisje met zich voort. De gevangenen smeekten om hun levens- behoud. Koude spot was het eenig antwoord. De grijsaard bad om ten minste het leven te sparen van het meisje, zyn teergeliefde dochter. Maar ook dit was te vergeefs. Toen kuste het meisje innig een kruis, dat zy by zich droeg en zei. Zonder den wil van den goddelijken Verlosser zal geen haar op mijn hoofd gekrenkt worden. Op hetzelfde oogenblik zonk zy op den grond, getroffen door een der onverlaten. De vader riep hartverscheurendGods vloek dale neder over de moordenaars. Gods vloek over hnn kinderen en kindskinderen. Een ver scheurd vaderhart roept de straf des hemels over uwe hoofden af. Ook zijn mond werd gesloten. Daodelijk gewond zonk de onge lnkkige stervend ineen. Na deze euveldaden maakten de booswichten zich ijlings uit de voeten, en ik ijlde naar huis om te berichten wat ik had bijgewoond. De dorpsbewoners snelden te wapen, en toegerust met draag baren togen zy naar het ontwyde kerkgebouw en brachten de ongelnkkigen naar het huis myns vaders. De vader had reeds den geest gegeven, de dochter leefde nog twee dagen onder de uiterste smarten en we vernamen van haar, dat zy op hun tocht naar het verafgelegen vaderland door de schelmen waren over vallen, Korten tijd vóór haar afsterven gaf zy my als gedachtenis een krnis. Het was het kruis, dat zij op dien noodlottigen dag aan haar lippen had gedrukt, dat gy nu van mij ontvangt. Zy verzocht my, eiken dag mijns levens voor dit kruis myn gebeden te storten, opdat de vloek baars vaders zou afgewend worden van de moordenaars. Dit kruis was voor mij de erfgift van een ster vende. Laat het dit ook voor n zijn. Zuster Brigitta legde 't moede hoofd weer op het kassen neer. Agatha slg£g_.een wee moedigen blik op het aandenken, dat de sprakelooze getuige was geweest van een vloek en een moord. Hier zyn vlekken, zei zy en zy poogde het kruisje van die smetten te zuiveren. Het zijn vlekken van het bloed van het meisje, antwoordde Znster Brigitta. Bloedvlekken, die sinds langer dan veertig jaren door geen gebed, door geen tranen konden worden uitgewischt, bloedvlekken, waarvan een heilig voorgevoel my zegt, dat de vloek op het hoofd der moordenaars en hunne kinderen zal rasten, zoolang zy aan dit krnis kleven. Welaan, bid gy voor dit krnis eiken dag uws levens, misschien zullen uw gebeden den door den vloek getroffenen in dit leven niet meer baten, maar toch hnn zielen in het andere leven ten goede komen. God is myn getuige, gaarne neem ik deze verplichting op my. Zoolang ik leef zal ik dien plicht trouw vervallen. Maar waarom koost gij my, de onwaardigste, om deze vrome oefeningen te verrichten? Zoo veel vrome kloosterzusters leven binnen deze gewyde murenzij hebben haar deugd ge toond in den heftigsten strijd en haar gebed zal meer bij God vermogen dan het myne Vaak gebruikt God de zwakken tot vernedering van de sterken, en de nederigen zyn Hem het meeat weigevallie, antwoordde Zuster Brigitta. God heeft u uitverkoren, niet ik. Ja God, die uw vurig gebed ver hoord en nws vaders onverschilligheid tegen God en de menechen heeft doen ophouden. Myn arme vader, zuchtte Agatha, ook hij moet weleer verre van hier ge woond hebben. Doch over zyn vroegore levensgeschiedenis hangt de slnier des ge- heims, welke wegens de voortdurende som berheid van den ongelukkige wel iets te denken geeft. Wijl echter zyn hart thans niet meer gesloten is voor de zachte werkingen van godsdienst en menschenliefde, zoo zal dit zelfde hart wellicht nog geopend worden voor de vreugde. Doch mijn dierbaar kind, verval mijn verzoek en leef gelukkig. God zegene u door myne hand. Ga, en ontbied een Znster bij my. Ik gevoel my hevig aangedaan. Het meisje gehoorzaamde. De vrome kloos terzusters en de biechtvader der stervende kwamen en hun gebeden vergezelden de ziel van Znster Brigitta tot voor Gods troon. De moederlooze Agatha had in haar een tweede moeder verloren. Overstelpt van droefheid en smart keerde de jonge dochter naar huis. Haar vader riep haar. Is Zuster Brigitta dood? vroeg hij deelnemend, ja, zij is ongetwyfeld ge storven, voegde hy er onmiddellijk by, uw tranen zeggen het my. Ach, ja, zy is gestorven, zuchtte Agatha. Arm kind, gij hebt aan haar veel, ja alles verloren. Zeg dat niet, vader. Ik zeg, wat ik weet en gevoel. Gy hadt een beteren vader verdiend. Doch wat hebt gy daar Een gedachtenis van Zuster Brigitta. Geef eens hier. Een krnis, zei hij, het opmerkzaam beschouwend. Plotseling werden zyn gelaatstrekken ernstig en somber. Wat zyn dat voor vlekken vroeg hy. Bloedvlekken Keeds langer dan veertig jaren kleven zij op dit kruis en zullen wel nooit uitgewischt worden. Eeeds langer dan veertig jaren, her haalde de vader mompelend in zich xelven, Vervolgens wreef hij het kruisje met zijn vinger. De vlekken zijn niet weg te krij gen, zei hij, maar het bloed kleeft aan mijn vingeren. Werkelijk? zei Agatha verheugd, want zy nam de woorden baars vaders in letter- ïyken zin op. Dan is het voorgevoel van de overledene in vervulling gegaan en wordt de vloek weggenomen van het hoofd der moordenaars en bnnne kinderen. Van het hoofd der moordenaars en hunne kinderen? herhaalde de vader als in een droom. Doch plotseling riep hy uit Neen, neen. Da vloek wordt niet weggeno men. Dit kruis werd bespat door het bloed van een onschuldig kind en dit bloed... Gy zijt dus de moordenaar?... viel Agatha hem met een wanhoopskreet in de rede, en zy zonk bewusteloos op den grond. Ja, de moordenaar van myn kind, aan wie de vloek in vervulling is gegaan, riep de vader uit en sloeg zich voor het voor hoofd. Dan knielde hij neder en riep met door tranen verstikte stem op zielroerenden toonSterf niet, mijn kind. Wanneer gy sterft, zijn wij voor eeuwig geicheiden. Uw weg gaat omhoog, naar den hemelde myne voert omlaag naar de hel. Agatha sloeg de oogen weer op. Zy was door den schrik enkel bewusteloos geworden. Haar vader droeg haar naar een legerstede en zij kwam hy. Met zachte stem en met een oog van onbeschryfelijke liefde jegens haar vader, zei AgathaGij ziet aan deze beeltenis van den Gekruiste bloed, onschuldig vergoten bloed, maar beschouw in den geest den Gekruiste zeiven en niet zijn beeltenis. Ook daar is onschuldig vergoten bloed, maar dat roept niet om wraak, maar om zegening voor allen die volgens Gods H. Wet willen leven. Vader, laat my in een klooster gaan en doe insgelijks om nw zonde te beweenen. Wilt gy dan scheiden van mij Ja, vader. Scheiden in dit leven, om elkaar in de eeuwigheid weder te zien. Eu beiden namen afscheid van elkaar. Agatha nam den siuier der nederigheid aan en haar vader omhelsde het kleed der boete. Moord In de bosschen onder Bunde werd het lyk gevonden van een 14 jarigen knaap nit Genlle, die sinds 5 maanden ver mist werd. De brand in hotel Bellevue. Te Brussel is gearresteerd de heer F. Krönig, die ver dacht wordt den brand in hotel >Bellevne<, te Arnhem, te hebben gesticht. Merkwaardig toeval. Op 63 jarigen Ieef- tyd overleden te Doorn op denzelfden dag de tweelingbroeders Lbeiden aan een hartkwaal. De eerstgeborene stierf een nnr vroeger dan zijn broeder. Bloedvergiftiging. Te Enschedé is de 35-jarige G. overleden tengevolge van bloed vergiftiging, veroorzaakt door een wondje van een splinter in het been. Hy was sinds 8 dagen getrouwd. Een mooie belooning. Volgens een buitenlandseh blad heeft de firma Asscher te Amsterdam voor het splyten van den Cnllinan en het slijpen der verschillende steenen f 216,000 ontvangen. Met den baas op jacht. Door een ryks veldwachter jachtopziener te Urselo gem. Lonneker, zyn wegens het jagen met een lichtbak bekeurd een landbouwer en... zijn dienstmeid. De lichtbak en twee hazen werden in beslag genomen. Slag van een paard. Terwyl de knecht H. van den landbouwer D. te Lugtenburg by Zevenbergen bezig was de hoeven van een jong paard, dat naar de markt moest, wat op te knappen, sloeg dit plotseling den 18 jarigen jongen zoo hevig tegen den buik, dat hy op de plaats dood bleef. Gouddorst. Te Pest is dezer dagen 'n juffrouw overleden die op 'n smerig hokje woonde en... millioenen ryk was. Ze had o. m. negen huizen al haar geld belegde ze. Toen ze hoorde dat een tweetal huurders niet konden betalen, kreeg ze van schrik een toeval, waarin ze gebleven is. Ook ging ze wel eens nit bedelen. Vervloekte geld dorst, zon Virgilius zeggen. Doodgevallen. Te Terneuzen is een 30- jarige werkman by het laden van hout in het ruim van een Waalschip gevallen, door dat de plank, die over het rnim lag, brak, terwyl hij zich daarop met een kruiwagen hout bevond. Hy viel met het hoofd naar beneden. Eest gevoelde hy daarvan geen byzonder letsel, zoodat hy te voet naar huis kongaan. Hy verviel echter later in bewnsteloozen toestand, die zoo toenam, dat hy j.l. Zater dag is overleden, nalatende een wednwe met vijf kinderen. Niet steeds is de liefde bestendig van duur. Donderdagmorgen zou te Heusden een paartje in het huweiyksbootje stappen, waarvan de bruid even 3 en de bruidegom ruim 7 kruis jes telt. De bruidegom reed in een rytuig naar de braid, doch... niet steeds is de liefde bestendig van duur en het spreekwoord: een vrouwenhart is wispelturig, bleek ook hier weer. Ons bruidje vertikte het om mee te gaan en de bruidegom was niet by machte 't hartje zijner nitverkorene te vermurwen. De bruidegom troosteloos naar huis, in 't vooruitzicht voortaan onbemind zijn pad te moeten bewandelen. De ambtenaar van den burgelijken stand, het wachten moede, naar hnis. Een muisje met een staartje. Onlangs ontdekte een luitenant der artillerie te Bergen- op-Zoom, dat een vrachtryder in het bezit was van een paardedeken, die biykens het merk, aan de artillerie toebehoorde. Een onderzoek volgde, zoo meldt het Sblden daarby is thans aan het licht gekomen, dat men waarschyniyk te doen heeft met een groot komplot en niet alleen dekens enz, maar ook fonrage van de paarden is ont vreemd geworden, 't Gevolg daarvan is ge weest, dat nn reeds drie militairen als ver dacht van diefstal in arrest genomen zijn, die in den Bosch voor den krygsraad terecht staan. Een slechte streek. Woendagavond werd in den R. K, Volksbond te Eindhoven voor de hnisgenooten van leden van den Bond opgevoerd het treurspel >Jozef in Dothan<. De zaal was overvol. Onder het derde bedryf werd van bniten door de denr, door een jongen van 14 jaar brand geroepen, waar door het publiek zich verdrong om buiten te komen. Personen die op de galery plaats hadden, lieten zich langs de steunpilaren naar beneden giyden. Een paar vrouwen vielen in onmacht, en 't kostte zeer veel moeite om het publiek tot bedaren te krygen, Door het dichthouden der nitgangen en het tactvol optreden van de acteurs zyn groote ongelnkken voorkomen. De voorstelling werd na een half uur her vat. De jongen bevindt zich in arrest. Een echte zeerob. Onder de Urker vis- schers, die Zaterdag naar hun eiland terug keerden, was ook de 17-jarige Simon Woord, die nn al voor de derde maal in zyn jonge leven ternauwernood den waterdood is ont komen. Varende op den botter »U. K. 3,« was hij by het verrichten van eenig werk op het dek door een slag van den schoot niet ver van Marken over boord geslagen. Bleef onopgemerkt, want de beide andere opvarenden waren ter ruste gegaan. Toen zy by hnn ontwaken den jongen knecht misten, werd wel schielijk het roer van den steeds voorzeilenden botter gewend, maar hnn zoeken op den wyden plas was vergeefs. Euim een half unr later volgde de Urker botter no. 92 denzelfden koers. Gelukkig zag de schipper in de verte iets dryven, een knrkzak meende hij, waard om op te pikken. Er werd op aangestnurd en 't bleek te zyn een menscb, de bijna hewnstelooze Simon Woord, die zich al zwemmende had weten boven te houden. Spoedig was hy binnen boord gehaald en ter kooi gelegd. ALKMAAR. Parochie van den H. Lavrentius. Zondag 's morg. 7 en 81/, unr stille H.H. Missen10 nnr gez. Hoogmis 's midd. 2 nnr Catechismus3 unr Vespers 'b avonds 6 unr Lof met predikatie ter eere van het Onbevl. Hart van Maria voor de bekeering der zondaren. Maandag 's avonds 7 unr Congregatie der H. Maagd. Woensdag 'savonds 7 uur Lof ter eere van den H. Joseph, Donderdag 'smorg. 9 uur gez. H. Mil ter eere van het Allerh. Sacrament en het H. Bloed van Mirakel'e avonds 7 uur Lof voor dezelfde intentie. V r ij d a g 's avonds 7 uur Lof ter eere van het Allerh. Hart van Jesus. Zaterdag 's morg. 9 uur H. Mis voor de leden der Broederschap het Onbevl. Hart van Maria voor de hekeering der zondaren. Parochie van den H. Dominicus. Zondag feestdag van de H. Oaecilla, patrones der koristen, 's morg. 6, 71/, en 9 uur stille H.H. MissenÏO1/, uur gez. Hoogmis's namidd, 2 en 31/, uur Catechismus3 uur Vespers's avonds 5 uur Congregatie. Maandag 's morg. 7 uur Uitvaart voor Martinus Broers, als lid der H. Familie 's avonds van 5—6 uur gelegenheid om te Biechten. Dinsdag, 11de der 15 Dinsdaagsche devotie ter eere van den H. Dominicus, 's morg, 9 uur gez. H. Mis 's avonds 1 uur Lof. Woensdag 's avonds 7 uur Congregatie. Donderdag 's morg. 9 unr gez, Jaargetyde voor Margaretha de Munk—Van Dyk. V r y d a g en Zaterdag 's avonds 7 uur Lof. Zondag 29 Nov. a.s. St. Joseph-Club, Afd. A 9 uur Afd. B 101/» nnr Afd. 0 71/1 uur EGMOND-B1NNEN. Parochie van den H. Adelbertus. Zondag, beschermfeest der Allerheiligste Maagd, 's morg. 7l/i unr H, Mis voorde parochie 10 nur Hoogmis 'e midd. 1 uur onderrichting in de Byb. Geschiedenis 2 uur Vespers met Eozenhoedje voor de zielen in het Vagevuur. Woensdag, feestdag van de H. Catharina, Maagd en Martelares, 's avonds 6l/i uur Lof met Eozenhoedje voor de zielen in het Vagevuur. Donderdag 's morg. 9 uur gez. H. Mis van Eeqniem als Maandstond voor de z. v. z. Margaretha Liefting, geb. Duineveld. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien: Wed. Joanna Glorie, geb. Stokman. In den Heer overledenMargaretha Liefting, geb. Duineveld. EGMOND AAN ZEE. Zondag, 24ate Zondag na Pinkster, plechtige sluiting van het 40nurgebed, 'smorg. ll/% uur H. Mis 10 uur Hoogmis's midd. 2 uur Vespers 's avonds 7 uur pl. Lof, processie, Te Deum. In de week de H. Mis ten kwart over acht. Woensdag 's avonds 7 nor Lof ter eere van den H. Jozef. Zaterdag 'e midd. van 3—7 nur Biecht- hooren 's avonds 61/) uur Lof met Bozen- krans. Maandag, Woensdag en Vrijdag Oatechismns. HEILO. Zondag, laatste Zondag van het kerkeiyk jaar, beschermfeest van Maria, feest van de H. Caecilia, patrones van het zangkoor, 's morg. 7l/j uur H. Mis3l/i unr Hoogmis met Predikatie's midd. 1 '/a nnr Catechis mus 2Vj nor Vespers, na de Vesper* zangrepetitie 's avonds 61/, nnr Lof ter eere van O. L. Vrouw ter Nood. Maandag, Dinsdag, Donderdag, Vrydag en Zaterdag de H.H. Missen ten 8 en 81/, unr. Woensdag 's morg. 8 uur H. Mis 9 nnr gez. Hnwelyksmis. Zaterdag na de H.H. Missen komen de kinderen biechten die in 't vorig jaar zyn aangenomen 's namidd. van 4 nur af ge legenheid om te biechten voor anderen 's avonds 61/J uur Lof ter eere van Maria, Op gewone dagen de Catechismus. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien Wed. Sinnige, geb. Oath. Chaldenbach Gerardns Groot, en de wed. Jacob Kraak man, geb. Maria Twisk. Zondag a.s. Ie Zondag van den Advent, begin van het kerkelijk jaar. LIMMEN. Zondag 's morg. 7 uur H. Mis91/* nur Hoogmis Js midd. 11/J uur Catechismus; 2 V, uur Vespers. Donderdag 's avonds 7 unr Lof ter eere van het H. Sacrament. Zaterdag 'snamidd. van 4—T nur ge legenheid om te Biechten. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien: Willem van der Steen, wed. Meijer en wed. Dekker. In den Heer overledenMaria Mooy, geb. Vaders. HEER HUGOWAARD. Zondag 's morgens 7 nnr H, Mis voor de parochie10 uur Hoogmis voor de familie Oudhuis—Vreeker's midd. I1/, uur Catechismus 2'/j uur Vespers. Maandag 'smorgens 8 nor H. Mis voor S. A. de Klerk9 nur H. Mis voor T. Kant. Dinsdag 's morgens 8 uur H. Mis voor C. Konijn 9 uurgez. Jaargetijde voor E. v. d. Wildenberg. Woensdag 's morgens 8 uur H. Mis voor C. de Moei en A. Steur9 nar H, Mis R. Gribling en G. Groot. Donderdag 's morg. 7 nur H. Mis voor N. Offringa9 uur H. Mis voor M. Zuur bier en A. Komen. Vrydag 's morgens" 8 nur H. Mis voor de familie Oudhuis—Schouten9 nur H. Mis voor Tr. Bos. Zaterdag 's morg. 8 nur H. Mis voor M. de Wit en Tr. Konyn81/» uur H. Mis N. Hoogeboom. Donderdag 's avonds 7 nur Lof. Oatechismns gewone dagen. UITGEEST. Zondag feest van Aanbidding. Geheel den dag zal Ons Heer ter aanbidding blyven

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1908 | | pagina 5