Landbouw. Marktberichten. Advertentiën. Voer Kerstmis en Nieuwjaar Berichten. L Nieuws. Amsterdamsche Beurs. Ingezonden Stukken. Correspondentie, 389ste Staatsloterij. Burgerlijke Stand. Agenda's een flinke MEID R. K Keukenmeid i. Tl EB IE Jaczo. te Akersloot. Een ware geschiedenis. C. KAAIJ, Sigarenfabriek de Concurrent, Kooltuin 7 a den raad niets bij ion' eel blijken van belang- ister Falderine verleden waarop zy vóór 25 jaar derea alhier in functie De heer Arie Schenk dingeland van de >Banne den Kaagpolder ia be- Stykes. LE MILITIE, zoek verlofgangers. ■ouders van Alkmaar roepen gers van de militie te land, ;ji het register van verlofgan- ïven aan wie uitstel van het art. 125 der Militiewet 1901 n is toegestaan, om zich op ber a.sdes voormiddags iden ten raadhulze der ge- daar door of van wege den vorden onderzocht, gekleed 'an al de door hen van het eding- en uitrustingstukken, 'erlofpas. en Wethouders voornoemd, RIPPING, Voorzitter, •NATH, Secretaris. 1908. r aan markten. houders der gemeente Alk- ïeene kennis, dat de weke- ïmarkten in plaats van op iste Kerstdag) en op 1 Ja- illen worden gehouden op ecember 1908. ster en Wethouders voorn., RIPPING, Voorzitter. NATH, Secretaris. 1908. TBLUWS r te Rome. heer dr. B. J. Eras, te t)D. HH. den Aartsbii- oppen van Nederland s procurator der Neder- 1 bij den E. Stoel en aties. gewichtige betrekking uwe regeling, door den iven, tot afdoening van .uBschen de Nederland den H. Stoel of de ii. 1 17 jarige dochter van I, die te Woerden ver water geraakt en ver- ud commies S. te Apel- ydag slapende was, is nog niet geheel tot ikeerd. Hy wordt kunst- Farnsum geraakten pt afbreken van een steenfabriek van den tor het instorten daar- bedolven. Een hunner ideren werden zwaar een der buitenwijken in vier bandieten een in den vroegen morgen bal thuis bracht. Twee en pistool de menechen de anderen de paaea- ilju Oranje Nassau by December een 60 tal opgeaegd, wegens in- :zaamheden. Onder de ook verschillende huis minder prettig moet buiten werk gesteld Met een familie, esp naar Keulen ver- jnd mee, welke even- irman huisde dan by maar. Hoe groot was i buurman toen hy 1 ich zag staan en den aart nil Keulen kwam, de hond was weg- den afstand Keulen elegd. E- Maandagavond om- brand nit in den si- iser Albert Sauer, Fer- Iisterdam. De vlammen en, soodat de winkel de bovenverdieping i verkreeg. n van een gezin, dat roonde, werden gered sea, die daar toevallig >en bakker van beroep, ir gebluscht had en de naastgelegen per dat op een verdieping rolge van den dikken ersonen op den vloer reeds zielloos. De van de pyn en in beneden gedragen en iet gasthuis gebracht. m. O. V., die de angeteekende brieven net een aangegeven weigerde, is te Breda, 'ig arrest gesteld, gmorgen werd ontdekt n heer van der Kooy ien waren verscheurd, osten van de Kon. hotel S. te Vaals, oulette lustig draaide, heeft dit succes gehad, dat de speelzaal door geen enkelen liefhebber meer is bezocht, om er een kansje te wagen. Het posten duurt nu al van begin van dit jaar afmomenteel wordt nog dageiyks gepost door een maréchausée van 3 uur tot 10 uur namiddag. Nu en dan brandt er nog slechts een flauw lichtje in de voormalige van licht schitterende speelzaal. Naar wij vernemen, geschiedt het surveilleeren op bevel van den Procureur generaal by het gerechtshof te 's-Hertogenbosch en zal deze maatregel tegen Februari a.s. worden opgeheven. Door het krachtig optreden der justitie is het den spelers in Vaals onmogeiyk ge maakt aan hunne lusten bot te biyven vieren. Honden. Er zyn in Beriyn niet minder dan 75000 honden. In de laatste tien jaren vermeerde het aantal van die viervoeters met 20000. Verdronken, Men meldt uit Waarder Z.-H. De dienstbode van den Gereformeerden predikant te Waarder, 's avonds nog eenige bezigheden op den waterstoep willende ver richten, is te water geraakt en jammeriyk verdronken. Door de tram gedood. De 24^jarige D. te Utrecht wilde ondanks de waarschuwing van zyn broeder, achter een tramrytuig de tramrails oversteken. Hij werd door een van de andere zyde komende tram gegrepen en overreden. De ongelukkige overleed twee uur later in de Rijkskliniek. Plotselinge dood. Uit Eindhoven wordt d.d. 6 dezer gemeld Zondagmorgen onder de predikatie der Hoogmis in de parochiekerk te Woensel, zakte mej. H. 8., oud 65 jaar, die des morgens gezond ter kerke was gegaan, be wusteloos in elkaar. De Eerw. geesteiyke verzocht vanaf den predikstoel, haar naar de sacristie te brengen, waar zy by aan komst reeds bleek overleden te zyn. Ernstig ongeluk. Vrydagavond over kwam den 15-jarigen H. De Joode, wonende te Alblasserdam, een ernstig ongeluk. Door hem was een machinetje vervaardigd, waar van het water door carbied werd verwarmd. Toen de knaap met een kaars te dicht by het toestel kwam, ontplofte de carbied, met het gevolg, dat het stuk geslagen werktuig met alle kracht hem in het gezicht sloeg. Het gelaat van den jongen was vreeseiyk verminkt. Dr. Haastert achtte zyn onmidde- ïyke overbrenging naar een ziekenhuis in Dordrecht noodzakelijk. Men vreest voor zyn leven en indien hy het leven er by behoudt, dan is toch het verlies zyner oogen zoo goed als zeker te betreuren. Met een pook. Zondagavond omstreeks half zeven verliet een bezoeker een herberg aan de Elandsgracht, te Amsterdam. Om welke redenen is niet bekend, maar hy schynt 't met den herbergier te kwaad te hebben gehad, althans deze stoof hem ach terna, waarna een handgemeen ontstond. De vrouw van den tapper, mengde zich in den stryd en diende haar ega's tegenstander een zoo gevoeligen >mep< toe met een pook, dat hy half versufd neerzeeg. Twee politie agenten legden den hevig bloedenden man een enelverband en brachten hem in een juist passeerend rytuig naar het Binnen gasthuis. Opgave ons verstrekt door de Firma MULDER QUAX, Dijk C 14. Alkmaar, Koers van Staatsleeningen. 7 Dec. 8 Dec. 9 Deo 3 o/q Ned. Werk. Schuld 9'8/l8 9D/8 9' 5 Bulgarije Tabak 94* 94* 4 B Hongarije Goudl. 9'7/s 92lU 4 r Oostenrijk Jan./Juli 95 95Vs 953/4 4Vln Portugal Tab. 94 94 5 B Rusland 1906 93Vl6 93 4 id. Rothschild 1889 80 797/8 4 id. Hope Co. 80 80 4Vl» Iwang Dombrowa 4 Turkije Goudl. 1890 5 B Mexico Binnenl. 4 8'/is 5 Brazilië Fund. Loan i°4* Spoorwegleeningen. Holl. IJz. Spwg. Mij. Aand. 91 Staatsspoorwegen. 94slt Comm. Atchison IOO t/z 99 Is iooi/s Denver 355/l8 35* 36b/8 n Erie 337/l6 S41/s 34sA Kansas City 37s/ie 3t>ll6 365/i6 Pref. id. 676/s 678/S 667/8 Comm. Missouri 37u/u 375/S 3715/l6 B Ontario 4<>3/l6 461/i 46 B Rock Island "4X 247/lfl 247/l6 B South. Pacific 117 Il615/ie B South. Railw. as* 257/l6 25S/l n Union Pacific i8o>4 1808/4 '82* n Wabash 16% I716/M '816/l6 Warschau Weenen. Aand. - Wladikawkas Sp. Diversen. Comm. Car Foundry 45* 459/IS 461/4 Steels 53s/« 537/M 546/l6 Cult. Mij. Vorstenl. Aand. 136V8 136V8 Ned. Handel Mij. Resc. i747/l I74!/S Redjang Lebong. Aand. 943 946 Great Cobar R 102X ioi'/s Koninkl. Petr. Mij. 296 300 2958/4 Moeara Enim i445/8 '45 '45* Sumatra Palemb. 113 "36/I« "3* Ned.-Am. Stoomv.Mij. 1298/4 8 Comm. Marine 715/l6 8I/4 Pref. id. 22wlie 2215/lS 23 Comm. Peru 95/l6 96/l8 93/S Pref. id. 388/M 381/I A'dam Langkat gew. Aand. 1701/4 171 ld. pref. 230 230 A'dam Serdang 99 99 IOO Asahan Plantage 11 Deli Cultuur 118 "7Vt Dell Mij. 458* 46O Langkat Tab. A. 89 7/g 90 90 Medan id. 286 287 288 Nieuwe Asabaa Tab. 108 10 7b/8 io8tf Senembab 418 420 Premieleeningen. 3 0/0 Amsterdam f 100. io8t5/ie 3 B Rotterdam -100. Io57/s io61/m al/i„ Antwerpen 971/» 4 n Theiss 138# 5 n Oostenrijk i860 *34 5 n Rusland 1866 Prolongatiekoers 2S/S 2% 28/4 Szd, Droevig. Dezer dagen hebben 2 flinke kerels zich by een sigarenwinkelier aan de Overtoom te Amsterdam den heer L., op zstteiyk schuldig gemaakt aan diefstal van 500 sigaren, teneinde onder dak te worden gebracht. Het zyn zwervers zonder vaste woonplaats. Zware verwonding. Zaterdag-voormiddag kreeg een varensgezel op de Nieuwehaven te Botterdam twist met een aardappelkoopman. De varensgezel gaf den aardappelkoopman een paar slagen, o. m. in het gelaat. Dit deed den aardappelkoopman zooieer in drift ontsteken, dat hy zyn scheermes trok en dit den varensgezel in den buik stak. Zwaar verwond zakte deze ineen, werd eerst in een apotheek in de buurt gedragen en van daar per brancard naar het ziekenhuis. Daar achte men zijn toestand levensgevaarUjk en mocht hy niet gehoord worden. Vermoedeiyk is zyn lever geraakt. De aardappelkoopman werd gearresteerd. Goed afgeloopen. Donderdagavond in den dikken mist kwam een fietsryder van Bemmel naar Nymegen. Vrij dicht by den Bemmelschen dyk gekomen, aldus lezen we in de Geld., zag hy twee lichten voor zich uit. Een sterk, 't ander vry zwak. Daar 't sterke licht zich op het fietspad bevond en naar de heining uitweek, meende onze fiets ryder met een fietser te doen te hebben en week natuuriyk rechts daar het zwakkere licht nog ver genoeg af leek te zyn om den tegemoetkomenden fietser te passeeren, edoch hy had buiten den waard in casu het zwakke licht gerekend, dat voor hem een sterke macht bleek te bezitten, 't be hoorde n.l. aan een hittekar waarop drie personen. Met een geweldige botsing vloog onze fietsryder tegen den kop van 't paard, dat als een buffer werkte vice versa, en voor fietser en voor paard en kar. 't Wiel schoot netjes tuzschen de voorpooten van den schimmel en onze fietsryder haastte zich den kop van 't paard stevig vast te pakken en tegen zyn borst aan te drukken. Dit lukte, het paard bleef staan en de fietser zitten op zyn stalen ros. Toen het paard wat gekalmeerd was stapte de beryder van de fiets af en gaf toen ruim baan aan het gespan. Met eenige minder ernstige kwetsuren aan de hand en wat pyn in den schouder werd de reis naar Nymegen per flets, die nagenoeg niets had geleden, vervolgd. Redacteursvreugden. Heeft de courant vele advertentifin, zoo beklagen zich de abon- né's over gebrek aan stof. Heeft ze weinig advertentiSn, zoo zeggen zy, dat het blad niets waard is. Laat de redacteur zich veel op straat zien, dan heet het, hy boemelt rond. Werkt hy viytig te huis, zoo is hy een luie man, die zich om geen nieuwtjes bekommert. Neemt hy een bericht van langen adem niet op, dan maakt hy zich vyanden, neemt hy het wel op, dan heet het: Hy neemt allerlei rommel aan. Wanneer hy uit goedigheid akelige voor vallen niet opneemt, dan zegt men, dat hy laf is en zekere klassen voortrekt. Geeft hy het bericht, dan krygt hy onaangenaamheid met de familie en haar vrienden. Noemt hy in een verslag over de eene of andere rechts zaak de namen der beklaagden niet, op ver zoek van hun naastbestaanden, dan laat hy zich omkoopen. Verkoopt hy eens een aardigheid, dan is hy flauw, aanmatigend en onbeschaamd, biyft hy altyd ernstig en deftig, dan is hy saai en vervelend. Is zyn schryfwyze scherp en puntig, dan wordt hy voor grof en brutaal uitgekreten, schryft hij daarentegen gematigd en tam, dan is de redacteur een schaap. Wanneer hy misstanden onthult, dan is hy een gevaariyk individu, komt hij daar voor in de gevangenis, dan heet hy dom wanneer hy het om deze reden verzuimt, de zaken blauw-blauw laat en het aan anderen overlaat, om voor hem de kastanjes uit het vuur te halen, zoo is hy een reptiel, een ellendige broodschryver, die voor hoogere belangen niets voelt. Maak het dan iedereen naar den zin, als gy kunt 1 (Msb.) De truc van de kwartjesvinders. Vry dag ontwaarde een yverig rechercheur van politie te Amsterdam een vreemdeling in gezelschap van een berucht kwartjesvinder. Hy volgde het tweetal een eind weegs, totdat een toe vallig passeerende vrachtwagen den kwartjes vinder en het eventueel slachtoffer scheidde. Van dit oogenblik maakte de rechercheur gebruik om den Duitscher aan te klampen en hem onder vertoonen van zyn dienst- penning te waarschuwen voor het Amster- damsch kwartjesvindersgilde. De Duitscher hechtte niet veel waarde aan de waarschuwing en toen de kwartjes vinder hem weer naderde, deelde hy onder spottend gelach zyn ervarig aan zyn nieuwen vriend mede. Deze vertelde onder bedenkeiyk hoofd schudden, dat je in Amsterdam zooveel op lichters had, die zich uitgeven voor politie en dan een looden penning, als waarmee de kellners in cafe's betalen, vertoonen, om de goedgeloovigen te bedriegen. Ging je met zoo'n man mee, dan was je in een oogen blik je geld kwyt I Twee uur later ontmoette de Duitscher denzelfden rechercheur met de bierpenning nog eens op het politiebureau. Hy was tot op zyn hemd uitgeschud en klaagde luid over de >Amsterdamer Polizei.» Sint Bureaucratius. De Fransche sol daad Luciën Grattery vocht in 1870 als een leeuw tegen de Duitschers, als gevolg waar van hy een kogel kreeg, die borst, long, ribben en andere rompfragmenten doorliep, en eindigde met den top van het schouder blad te verpletteren. De gewonde werd naar de ambulance gebracht, en liep eenige we ken later weer rond, als wist hy van niets. De long was dichtgetrokken, en de vierde en vyfde rib, beide gebroken, waren broe deriyk vergroeid, terwijl 't schouderblad het zonder top Uitstekend kon stellen. Maar nu vond Grattery, dat men hem wel een kleine decoratie verschuldigd was, voor vaderlandsliefde, heldenmoed en anderszins. Grattery, de ambteiyke sleur getrouw, schreef dus aan den minister van oorlog om een duplicaat van zyn dienststaat. De minis ter antwoordde niet. Ook in Frankryk hebben de ministers von oorlog als zoodanig het eeuwige leven niet. Sinds 1870 zyn er misschien een 50 of 60 gewsest. Grattery schreef aan 50 of 60 ministers, Van den zestigste kreeg hy even min antwoord als van den eerste. Intusschen was de taaie decoratie begeerige vier-en zes tig jaar geworden. Totdat er op 17 Augustus 1908 twee gendarmen by hem binnentraden, met een antwoord op zyn verzoek. De minister van oorlog had geantwoord I Hy had op 5 Juni geantwoord, maar goede soldaten kennen geen post, en sturen hun missive door mid del van koeriers. En zoo had de brief, van brigade tot brigade overgegeven, den adres sant na twee en een halve maand bereikt. Grattery maakte den brief open en las het uittreksel van zyn dienststaat totdat hy stuitte. Er stond Grattery (Frangois Raphael Luclen), ge boren te Etampes, op 13 April 1844 •Overleden in de ambulance op 30 Novem ber 1810». Grattery was dus dood. Een oogenblik zat hij verpletterd onder 't wicht van dit treurige nieuws. En hy zeide niets. Toen nam een der gendarmen het woord •Zou u mij dit regu willen teekenen •Welk regu?» •Een regu, constateerende, dat u dit schrij ven ontvangen heeft.» •Dit is mijn dienststaat, meneer. Er staat in, dat ik sinds 37 jaar dood ben. Is het gewoonte, dat overledenen hun handteekening ergens onder zetten •Is u dood Dat doet er niet toe teeken toch maar 't Is een bloote formaliteit...» Vernietigd door deze uitspraak, nam Grat tery een pen en teekende. Zoodat het Fian- sche ministerie van Oorlog een stuk bezit, bewyzende, dat de soldaat Grattery, in 1870 gedood by het gevecht bjj Bry sur-Marne, op 17 Augustus 1908 een brief heeft ont vangen. 'n Mooie kostwinning I Een groep vrye socialisten in de Jordaanbuurt te Amsterdam heeft naar het heet besloten een werklooss candidaat te stellen voor den Raad en de Tweede Kamer, >om hem aldus aan een bestaan te helpen». Ongelukken. Zaterdagavond is te Schie dam de timmerman A. Jansen in de fabriek van chemische producten van een 3 meter hoogen zolder gevallen, waarby hy zich zoo ernstig aan het hoofd heeft bezeerd, dat hy in het ziekenhuis is overleden. Hy laat een weduwe na, die nog leer plichtige kinderen te haren laste heeft. Bloembollencultuur. De najaarsvergadering van de Alg. Ver- eeniging voor Bloembollencultuur zal worden gehouden op 28 December te Haarlem. Nu in 1910 de groote bollenténtoonstelling plaats heeft, van Paschen tot Pinksteren, doet het Hoofdbestuur enkele voorstellen om de financiën te versterken. Voorgesteld wordt toe te treden tot den Nederl. Tuinbouwraad, terwyi het hoofdbestuur f 1000 wil beschikbaar stellen voor de bloembolleninzending op de internationale tuinbouwtentoonstelling, die in April 1909 te Beriyn zal worden gehouden. Als nieuw punt in 't vereenigingsleven stelt het hoofdbestuur het houden van lezin gen op enkele Maandagmiddagen te Haarlem. Het is de bedoeling sprekers te doen optreden over het verzekeringswezen, het vraagstuk van het ontstaan van nieuwe soorten, de erfeiykheid enz. Om hiermede een begin te maken vraagt het hoofdbestuur f 200. De afdeeling SchotenVelsen stelt voor om te beginnen in 1918 keuringen van zaailingen van byacinthen, tulpen, narcissen en crocussen te houden en daarvoor uit te loven een bedrag van f 2000. Op de begrooting komt thans voor het eerst geen post voor als bydrage aan het Krelage fonds. Andere jaren werd in dit fonds telkens f 1000 gestort. (Buiten verantwoordelijkheid der Redae'ie). (De copie wordt nimmer teruggegeven). Amsterdam, 712—'08. Geachte Redactie I Dezer dagen las ondergeteekende in Ons Blad van 5 Dec. j.l. een stukje, getiteld >'n Hooge op inkwartiering». Duidelijk wer den daarin omschreven de handelingen die genoemde hooge te Zalt-Bommel gepleegd had en die ook door ons, onderofficieren, ten zeerste worden afgekeurd. Zondag 29 November was ik te Breda en wat zag ik daar wel Vele dronkaards die in de nabyheid van Godshuizen de lieder- lykste taal uitkraamden. En wie waren dan toch die beschonkenen 7 Burgers, waarde redactie. Wanneer men meer walgeiyke too- neeltjes wil zien, aanschouwt aldaar maar in het Zuiden eens de Carnavalsdagen. Da le alinea is aan de groote klok ge hangen, maar dit laatste mag toch ook wel eens in Ons Blad. Dankend voor de plaatsruimte EEN ONDEROFFICIER. Naschrift. Bedoelt bovenstaand stukje méér te zijn dan een bewys voor het goede mili taire hart van den inzender, dan heeft de onderofficier zyn poging werkelyk overschat I Dat er immers in Breda, of zooals de schryver in navolging veler niet-Katholieke bladen het uitdrukt»in het Zuiden» walgeiyke tooneeltjes van dronkenschap voor vallen, doet niets af aan het meer of minder afkeurenswaardige van het feit te Zaltbommel. Evengoed als de schryver, weten wy, dat de dronkenschap vele schandelijke tooneelen teweeg brengt, en dit evenzeer onder de burgers als de militairen. De onderofficier heeft de strekking van het gesignaleerde door ons aan De Maasbode ontleende be richt, blyhbaar niet begrepen. Het stukje bedoelde allerminst een vergelijk te trekken tusschen burgers en militairen, want dronken burgers zyn heusch geen haar beter dan dronken militairen 1 Het bericht signaleerde eenvoudig een feit, een feit van een militair, een feit van >'n hooge» militair. Voila tout I Ons Blad maakte dan ook meer dan eens op afkeurenden toon melding van burger- dronkemansschandalen, zooals de onderofficier het biykbaar wil hebben. Om zich daarvan te overtuigen, behoeft hy slechts een abonne ment te nemen op Ons Blad. DE REDACTIE. Arrondissements-Rechtbank te Alkmaar. Uitspraken van gisteren. Pieter K,, Oudorp, mishandeling, f 25 boete of 10 dagen hechtenis. Jan B., Uitgeest, diefstal, f 2 boete of 2 dagen hechtenis. Anthonius Johannes D., mishandeling, 4 weken gevangenisstraf, Neeltje Vr., Anna, Eaulowna, beleediging en mishandeling, vryspraak en niet ontvanke- ïyk-verklaring. Gerardus Jacobus M., Warmenhuizen, mis handeling, f 10 boete of 10 dagen hechtenis. Willem Alexander Paul Frederik Lodewyk E., Hoorn, beleediging, f 5 boete of 2 dagen hechtenis. V. W. Het komt meermalen voor, dat personen die nu en dan eens wat aan een courant opzenden, zich als correspondent beschouwen en zich zoo noemen, hoewel zy hoogstens als buitengewoon correspondent kunnen beschouwd worden. Ook gebeurt het meermalen, dat men onder ingezonden stuk ken initialen zet, naar het voor 't oogenblik voor de hand komt. Bygevolg is het van bedoeld persoon erg lichtvaardig geoordeeld, alléén op die initialen u als den schrijver te beschouwen. Op deie manier zou men wel een heel adresboek kunnen raadplegen, om ten slotte toch de plank mis te slaan 1 P. te B. Kleine verslagen van dergelyke uitvoeringen zyn ons altijd welkom, doch aan dien harmonica-virtuoos is in Ons Blad reeds voldoende hulde gebracht I De Redactie. 2e Klasse. le Lyst. Trekking van 7 Dec. No. 6367 f1500. No. 4601 13395 elk f 1000. No. 10728 16574 elk f400. No. 1226 2999 5633 6806 8968 12862 15257 19033 elk f 100. 2a Klasse. 2e Lyst. Trekking van 8 Dec. No. 13429 f 20000. No. 1192 f 5000. No. 14321 f 2000. No. 498 f 1500. No. 12579 f 1000. No. 89 en 14826 elk f 400. No. 15803 en 16290 -elk f 200. CjffJI' No. 8116 en 19902" ,elk f 100. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken Willem Elfring, winkelier te Alkmaar. Cur. mr. F. H, G, van der Hoeven. Alkmaar. GEBOREN6 Dec. Dirkje, d. van Marten Oosterhof en Tryntje Hiemstra. Johannes Cornells, z. van Cornelia de Jong en Dieu- wertje Nierop. 7 dito. Anna, d. van Jan de Boorder en Heintje de Wilde. Antonie, z. van Arie Roos en Antje Tensen. 8 dito. Asje, z. van Roelof de Jager en Hendrina Catharina Schinkel. OVERLEDEN5 Dec. Christina Fransen, wed. Gerrit de Boer, 79 j. -1- 7 dito. Jan Deekens, 69 j. Petrus Jacobus, z, van Cor nells Hendricus Impink en Anna Schouten, 4 j, Alida, d. van Meindert Knipper en Alida Fortuin, 10 j. Johanna Wilhelmina Viruly, echtgen. van Johannes Falkenburg, 45 jaar. 8 dito. David, z. van Arie Lug- tigheid en Elsje Meiboom, 4 m. 9 dito. Johannes Hlrschman, 79 j. Bergen. November 1908. GEBOREN1 Nov. Nicolaas, z. van Hen drik Schotten en Catharina Klanker. 9 dito. Hillegonda Jacoba, d. van Dirk Beeldman en Hiltje Ploeger. 12 dito. Theodora Alida, d. van Nicolaas Cornells Kuiper en Hendrika Mooy. 18 dito. Veronica Maria, d. van Hnbertus Schouten en Margaretha Maria Schotten. 24 dito. Hendrik, z. van Jacob Bult en Niesje Smit. Catharina, d, van Pieter Meyer en Cornelia Vrasdouk. 26 dito. Jan, z. van Jacob de Wit en Grietje van der Oord. GETROUWD: 13 Nov. Willem Byi en Neeltje Jonker, beiden alhier, SS OVERLEDEN: 4 Nov. Jacoba, d. vafi Comelis Dekker en Jansje Laan, 3 j. 12 dito. Grietje de Groot, wed. van Jacobus Cornells van Essen, eerder van Dirk Burger. 22 dito. Tryntje IJfs, echtg. van Dirk van den Berg, 58 j. Johan Julius Reidel, wedn. van Helena Jansen, 91 j., overl. te Alkmaar. 23 dito. Anna Cornelia, d. van Arie Bosch man en Tryntje Hoogland, 28 w. Broek op Langendijk. GEBORENJacob, s. van Abram Schoon en Grietje Beek. Wilhelmina, d. van Nicolaas Kouwen en Pieternella Kommer. Hendrik, z. van Meindert Hart en Niesje Hoogland. Tryntje, d. van Ate Jaarsma en Grietje van der Molen. OVERLEDEN Wiggert Voogs Di., 6 m. Tryntje Vroegop, wed. van Jacob Kosteiyk,69 J. Oudkarspel. GEBORENArien, z. van Willem Duys en Tryntje Bekker. Adriana, d. van Adrianus Groen en Antje Way. Martha, d. van Comelis Molenaar en Tryntje de Jong. Anna, d. van Klaas Ooyevaar en Catharina Molenaar. OVERLEDENGerrit Glas, echtg. van J. van Twuyver, 66 j. ALKMAAR, 7 Dec. Aangevoerd 11 Koeien en Ossen f 180 a 880,46 vette Kalveren 40 a 115, per Ned. pond 85 a 100 ct. 81 nnoht. Kalveren 8 a 80 per stok; 0 magere Schapen 0.00 a 0.00, 1195 vette idem f 30.00 a 28.0C, 319 vette Varkens 88 a 475 ct. p. Ned. pond, 28 mag. idem f 16 a 80. PURMEREND, 8 Dec. Aangevoerd 585 Runderen, waaronder 499 vette f 0.56 a 0.72 p. K.G., prijshoudend matig, 86m.eng. koeien f 120 a 230, prijshoudend matig, 2 stieren, 64 vette kalveren f 0.75 a 0.95 p. K.G.,matig, 193 nucht. f 11 a 29, vlug, 28 paarden, 2402 schapen f 20 a 29.50 en 500 overhouders f 13 a 22, prijshoudend, vlug, 395 vette varkens 48 a 47 ct. p. R.G. vlug, 12 magere id. 1 14 a 18.00, matig, 185 biggen f 4 a 8.—, matig. 125 mand appelen f 1.50 a 1.75. mand peren fO.OO a 0.00. 247 ganzen f 2.90 a 8,60. 78 zwanen f 4.75 a 5.75. Kleine Kaas f 81.00, Middelbare f28.50, aange voerd 85 stapels. 1837 kg. boter f 1.80 a 1.40, per kilo, KipeiereH l 6.50 a 7.50, eenden dito 0.00 per 100. BODEGRAVEN, 1 Dec. Kaas. Aangevoerd 92 wagens, te samen 8827 stuks, wegende pl.rn. 33.062 kilo; le soortGoudscke 1 28.00 a 29.50, zwaardere f 3O.00. 2e soort f25.50 a 27.00, Derbykaas, le soort f 29.50 4 2a soort t4 Édammer-kaaï, le soort f.00 4 00, 2a soort f 00.4 f Leidsehe kaas f 0.4 het schippond. Handel matig. Belangstellenden worden herinnerd aan de vergadering van hedenavond precies 8 uur, op de bovenzaal van den heer A. Peperkamp, Spr, WelEerw. kapelaan H, v. d. Boogaard. Onderwerp Het Godsbestaan. Wordt gevraagd in gezin met twee schoolgaande kinderen. Br. fr. lett. A 96, boekh. NEDER- KOORN, Alkmaar, Mej. DE SONNAVILLE vraagt met 1 Februari een tegen hoogr loon. vind men eene groote en prachtige keuze Bsrstkribbetjes, kerstkaarten, Nieawjaars esFelicitatiekaartjes,Ansicht kaarten, enz., enz., voorhanden in den Boekhandel van Monsterboeken van bedrnkte Naam- en Visitekaartjes op aanvraag steeds verkrijgbaar. Ontvangen een monsterboekBidprectjes, waarin meer dan 100 verschillende soor ten. Steeds verkrijgbaar op aanvraag. TE KOOP; Fijn BLOEMBQLLBN-DEEBIET en RUIGTE, by groote en kleine partijen, bp JAN RCJMPING, Oude Alkm.weg Wijk aan Duin. Keizer Wilhelm ging met zijn jacht eens een [reisje maken, Geheel voor pleizier, niet voor daden die waren [te lakenI Zooals dat bij 't binnenvaren der haven gewoon lijk geschiedt, Was daar een loods, aan wien de kaptein het [commando liet. Wilhelm dacht toen ook wel zoo'n sohip te [kunnen sturen, En draaiend aan 't hulpstuurrad stond hij den [loods te begluren; Maar de loods, niet wetende tegen wien hij 't had, r-prak„Ben jij de loods of ben ik t op dit fregat?» De Keizer, hij voelde t, de loods was in zijn recht, Die had hier te bevelen, en de Keizer was knecht. Om nu den loods maar weer spoedig te brengen [in zijn humeur, Bracht hij hem een fijne kist sigaren, eenig [van geur, En sprak: „Zie hier man, jij bent een flinke loods, '1'er eere daarvan schenk ik U deez' blikken doos. Daar zitten van die fijne Hollandsohe sigaren in, Als gij van rooken houdt, zijn die besiizt naar [Uw zin, Het is myn eigen lievelingsmerk, ik rook ze altoos Zoowei als ik veldtochtplannen maak als in de soos. Vroeger rookte ik altijd sigaren van veel duur- [deren prijs, Maar vergeleken bij dezen branden die alle maal grijs Als ge ze geprobeerd hebt, wilt ge ze altijd rooken, Daarom zeg ik, U kant ze by Kaaij in Alkmaar [koopen. Telefoonnummer 279,

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1908 | | pagina 3