I R. No. 101. FEUILLi De zestiei Oplossing van raadsel no. 38: LABAN. RAADSEL No. 39. Nieuwjaars Evenredige Vert - - minste te proeven. Maar het idéé, dat het vleesch van vergiftigde slangen een schadelik eten moet zyn, wilde by de meesten niet wQken. Eerst de aanblik van het volgende ge recht wekte algemeen vertrouwen. De ratelslangen waren in stukken gesneden, gepaneerd en gebakken, als was er sprake van een vischgerecht. Nu was het diner rin volle gang; nie mand dacht meer aan het gif, dat de slan gen toch ook maar alleen in hun giftanden hebben. Yan verschillende zyden werd den gast heer om het recept van het gerecht gevraagd. Doch Gruber wiide dit niet geven, 't moest voorloopig^ nog lijn geheim biyven. Ook de andere gerechten vielen in den smaak, maar aan het slot van het maal was men het er toch over eens, dat de ratelslang het lekkerst geweest wa«. Of 8t. Nicolaqs bestaat? De Tijd ver haalt als historisch: Niets natuuriyker dan dat in de laatste dagen vóór St. Nicolaas op school de gedach ten der kinderen meer verwyien by Sint en diens goedgevulde mars, dan by de schatten der wetenschap. En niets natuuriyker ook dan dat onderwyiers en onderwyzeressen daar mee rekening houden. Zoo gebeurde het, dat op een der Amsterdamsche zustersscho- len een onderwyzeres aan de kinderen de komst van den Sint in een dsr hotels aldaar mededeelde. Algemeene biydschap onder ge- loovigen, half- en ongeloovigen, want ook de laatsten hebben graag wat, en liefst veel, al zeggen zy, dat St. Nicolaas niet bestaat, en al dryven ie met de ongeloovigen den spot. Nou, zei een der laatsten, zekere Wil lem B...., dat wou hy dan wel 'reis zien. Hoe hy het zien sou, zei hy niet; maar thuis gekomen schreef hy den volgenden brief Amsterdam, 5 December 1908. Hoog eerwaarde bisschop. Ik heet Willem B Ik woonNo8 hoog. Ik, my'n zusjes en broertjes zyn het heelen jaar zoet geweest en nu hopen wy dat u ons niet zult vergeten ik vraag u een mooie sabel en ge weer voor myn broertje een paard en wagen voor myn zusje een mooie pop voor myn kleine zusje twee mooie eieren opdat ze spoedig sterk mag wezen. Goed St. Nikolaas ik hoop dat ik het van u krijgen mag dag goede St. Nikolaas. Willem B Met een onwrikbaar geloof in zyn hart en zyn brief in zyn hand, met >Eer waarde St. Nikolaas», plus den naam van het hotel, waar de heilige man was afgestapt, op het adres, begaf^Willem zich op weg naar be doeld hotel en wierp het verzoekschrift in de gang. De portier bracht het den hotel houder en deze zou wel geen menschenhart, noch eenigen sin voor humor hebben moeten bezitten, om het smeekschrift niet den Sint aan te bevelen. Intusscben wilde hy zich eerst vergewissen of de schryver juiste in lichtingen had verstrekt. Hy zond dus een van zyn bedienden naar het opgegeven adres. Alles in den brief was echt en bovendien kwam de afgezant te weten, dat een zuster- onderwyzeres op school het afstappen van den Sint aan het hotel in quaestie had ver teld. St. Nicolaas' besluit stond daarop vast op strooiavond ontving Willem zyn «zabel en geweer», de broertjes kregen hun >paard en wagen», het grootere zusje kraaide van de pret over de mooie pop en kleine zus kreeg niet alleen twee «mooie eieren», maar aan de geschenken was nog een gift in geld toegevoegd voor versterking van kleine zus, want thuis >zat het 'r niet an», daar waren bange zorgen. Willem stond niets verbaasd, dat zyn wen- schen werden vervuld. Dat wist hy zoo zeker, dat hy niet naar bed te krflgen was op het gewone uur. Immers, St. Nicolaas had 's middags een van zyn bedienden gestuurd I Eergistermiddag gingen Willem en zyn grootste zus samen St. Nicolaas in het hotel bedanken. Ze troffen het niet: de heilige bisschop was uitgereden, om nog meer ge lukkigen te makenmaar de hotelhouder be loofde hun complimenten en bedankjes te zullen overbrengen en hy schynt iets van den aard van St. Nicolaas beet te hebben liet den kleinen eenige versnaperingen geven. Hy zou dat wel op de rekening zet ten van zyn doorluchtigen gast! Nu moesten die wysneuzen op school nog 'reis zeggen, dat er geen St. Nicolaas was, riep Jan in heilige verontwaardiging uit. Hy zou ze I i Afschuwelijk. Dezer dagen waren een paar jongens bezig om op de Spiegelnisser- kade te Rotterdam, een knikker uit een straatriool op te visschen, die er by het knikkeren ingeraakt was. In plaats van den knikker haalden zy er een kinderampje uit, dat zy op straat wierpen en daar lieten liggen. Dit zag een andere jongen, die het armpje opraapte en het aan een agent van politie, dien hy in de nabyheid ontmoette, overgaf met de mededeeling van waar het kwam. Terstond werd een onderzoek ingesteld en dit had ten gevolge, dat uit een ander riool te voorschyn werd gehaald, een linker beentje met een gedeelte van het dybeen eraan, en uit weer een ander riool eenige darmen. Het gevonden armpje is biykbaar met geweld ontwricht en het beentje af gesneden, terwyi, wat de darmen aangaat, nog niet met zekerheid is te zeggen of deze van een menich afkomstig zyn. De griezelige vondst is tot nader onderzoek naar het ziekenhuis gebracht. Het beentje en het armpje zyn afkomstig van een zeer jong kind, dat nog niet lang dood kan zyn. Sen ntaari toon, Voor een huis in de Marnixstraat te Amsterdam wordt sinds eenige dagen door do politie gepost om... een moeder tegen baar zoon te beschermen. Dat heer schap, dat voor het maken van valsche bankbiljetten reeds gevangenisstraf onderging, voerde niets uit en eiscbte dan van zyn moeder geld om te kunnen spelen. By weigering liep het arme mensch een pak slaag op. Ten einde raad heeft de vrouw, die weduwe is en met het houden van commensalen in haar onderhoud moet voorzien, de hulp der politie ingeroepen, die zoonlief de deur heeft uitgezet en nu wyi hy van huissleutels is voorzien op verzoek der moeder zyn binnendringen belet door het huis te be waken. Reeds deden geruchten de ronde, dat de politie den zoon zocht op vermoeden de hand te hebben in den aanmaak der in omloop zynde valsche bankbiljetten. Men ziet dat dit een mystificatie is. Slaaf van zijn geld. Een der rykste leden van de Zuld-Afrikaansche diamant koningen-familie, Haivy Barnato, is te Lon den gestorven. De millionair, wiens vermogen reusachtig moet zyn, hield eik jaar ver scheidene honderdduizenden ponden over. De eenige luxe, die hy zich permitteerde, waren goede sigaren, die hy den heelen dag door rookte. Hy had een chèque van vyt millioen pond sterling met de handteekening van zyn broer in een iystje. Barnoto was zeer gierig. Zyn automobiel gebruikt hy langen tyd niet, omdat hy te Londen geen chauffeur kon vinden, die goed koop genoeg was. In een café liet de ryke man zich tracteeren door vrienden, die in een heel jaar nauweiyks zooveel verdienden als hy in een uur. Hy liep meestal met chèque's van 50 a 70.000 pond sterling in zyn zak. In zee gevallen. De Londensche agent- generaal voor Tasmania, de heer Dobson, ia op zyn terugreis van Parijs in zee gevallen en verdronken. De heer Dobson leunde in een gevaariyke houding tegea een spaak op het achterdek van de Victoria. De stuurman liep op hem toe, om hem te waarschuwen, maar kwam te laat. Voordat hy den man bereikt had, verloor deze het evenwicht en viel overboord. Reddingboeien werden uit geworpen en de machines werden gestopt, de kapitein zette een boot uit en ontstak fakkelsvan den drenkeling werd echter niets meer bemerkt, hoewel het schip een half uur lang op de plaats bleef kruisen. Oplichters. De vorige week vervoegde zich aan het kantoor van het Noord Hollandsch Landbouwcrediet te Delft, een landbouwer uit Stompwyk, 'die zesduizend gulden wilde opne men. Hy had twee borgen by zich. De op gegeven namen bleken by onderzoek van ge goede personen te zyn, tevens bleek, dat deze gegoeden zeiven van niets wisten. Dezer dagen kwam het drietal terug. Zy teekenden met de opgegeven namen het accept en toen zy het geld in ontvangst zouden nemen, sprong de politie, die verscholen was, toe en arresteerde hen. De eene borg was zwager van den hoofdaanlegger en als arbeider by dezen in dienst. De tweede was een ar beider uit Leiden, allen menschen, die niet veel te verliezen hebben. ALKMAAR. Parochie van den H. Laurentius. Zondag 's morg. 7 en 81/, uur stille H.H. Missen10 uur ges. Hoogmis 's midd. 2 uur Catechismus; 3 uur Vespers 's avonds 6 uur Lof met predikatie ter eere van het Onbevl. Hart van Maria voor de bekeering der zondaren. Maandag 's morg. 8 uur gez. Jaargetyde voor wylen mej. Eibers's avonds 7 uur Congregatie der H. Maagd. Woensdag 'savonds 7 uur Lof ter eere van den H. Joseph. Donderdag 9 uur gez. H. Mis ter eere van bet Allerh. Sacrament en het H. Bloed van Mirakel's avonds 7 uur Lof voor dezelfde intentie. V r y d a g 's avonds 7 uur Lof ter eere van het Allerh. Hart van Jesus. Zaterdag 's morg. 9 uur H. Mis voor de leden der Broederschap het Onbevl. Hart van Maria voor de bekeering der zondaren. Parochie van den H. Dominions. Zondag 's morg. 6, 71/, en 9 uur stille H.H. Missen10% uur gez. Hoogmis 's namidd. 2 en 3% uur Catechismus 3 uur Vespers 's avonds 5 uur Congregatie. Maandag gez. Jaargetyde voor mevr. Maria Elisabeth Wolf—Post's avonds van 5—6 uur gelegenheid om te Biechten. Dinsdag, 14de der 15 Dinsdaagsche devotie ter eere van den H. Dominions, 's morg. 9 uur gez. H. Mis voor de leden en wel doeners der St. Vincentius-Vereeniging 's avonds 7 uur Lof. Woensdag 's morg. 8 uur H. Mis ter eere van O. L. Vrouw van den H. Rozen krans, met vollen aflaat voor allen die er by tegenwoordig zyn's avonds 7 uur Congregatie. V r y d a g en Zaterdag 's avonds 7 uur Lof. Woensdag, Vrydag en Zaterdag vastendagen. Zondag 20 Dec. a.s. St. Joseph-Club, Aid. A 9 uur Afd. B 10V» uur Afd. O 71/, uur BERGEN. Zondag 's morg. 7% uur Vroegmis 10 uur Hoogmis 's midd. 1 uur Catechismus 2 uur Kruiswegoverweging. In de week de H.H. Missen 71/, en 8% uur. Catechismus volgens gewoonte. Zaterdag 's midd. van 4—7 uur Biecht- hooren. Woensdag, Vrydag en Zaterdag vastendagen Van de Iaatete H.H. Sacramenten voorzien Anna Elisabeth Krielen, hvr. van H. Kool. In den Heer overleden Brigitta van Schagen, wed. Nico. Buur. SCHOORL. Zondag 's morg. 71/» uur H. Mis 10 uur Hoogmis 's midd. 1% uur Catechismus 2'/z uur Vespers. In de week de H. Mis ten 8 uur. Donderdag 's avonds 7 uur Broederschap- Lof ter eere van de H.H. Martelaars van Gorcum. Vrydag feestdag van Maria Verwachting. Zaterdag 's namidd. van 4—7 uur ge legenheid om te biechten. Woensdag, Donderdag en Zaterdag de gewone Catechismus, en eiken dag voor de aan- nemelingen. Woensdag, Vrydag en Zaterdag vastendagen HEILO. Zondag 'smorg. 71/, uur H. Mis; 9% uur Hoogmis met Predikatie; 's midd. I1/, uur Catechismus21/, uur oefening van den H. Kruisweg, waarna vereering der Reliquie; 's avonds 61/s uur Lof ter eere van O. L. ter Nood. In de week de H.H. Missen om 8 en 8% uur. Dinsdag sluit het feestoctaaf van Maria Onbevlekt Ontvangen. Vrydag feest van O. L. Vrouwe verwachting Zaterdag na de H.H. Missen komen de kinderen biechten, die in 't vorig jaar zyn aangenomen 's namidd. van 4 uur af ge legenheid om! te biechten voor anderen 's avonds 61/] uur Lof ter eere van Maria. Woensdag, Vrydag en Zaterdag vastendagen Op gewone dagen de Catechismus.. EGMOND-BINNEN. Parochie van den S. Adelbertus. Zondag, 3e Zondag van den Advent, bysondere tijd van boete en voorbereiding tot het naderend geboortefeest O. H,, 's morg. 7% uur H. Mis 10 uur Hoogmis voor de parochie's midd. 1 uur onder richting in de Byb. Geschiedenis2 uur Vespers met Rozenhoedje voor een zalig Kerstfeest. V r ij d a g, feestdag der Verwachting van de Allerh. Maagd en Moeder Gods Maria, 's avonds 61/1 uur Maria-Lof met Rozen hoedje. Woensdag, Vrydag en Zaterdag vastendagen Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien: Wed. Joanna Glorie, geb. Stokman. EGMOND AAN ZEE. Zondag, 3e Zondag van den Advent, 's morg. 71/, uur H. Mis 10 uur Hoogmis 's midd. 2 uur Vespers. In de week de H. Mis ten kwart over acht. Woensdag 's avonds 7 «ur Lof ter eere van den H. Jozef. Zaterdag 's midd. van 3—7 uur Biecht- hooren 's avonds 61/3 uur Lof met Rozen krans. Woensdag, Vrydag en Zaterdag vastendagen Maandag, Woensdag en Vrydag Catechismus. HEER HUGOWAARD. Zondag 's morgens 7 uur H. Mis voor de parochie10 uur Hoogmis voor Tr. Veldman; 's midd. I1/, uur Catechis mus 21/, uur Vespers. Maandag 's morgens 8 uur H. Mis voor S. A. de Klerk 9 uur H. Mis voor D. van Diepen en A. Mynen. Dinsdag 's morgens 8 uur H. Mis voor M. Limmen9 uur H. Mis voor J. Ploris en Tr. Schouten. Woensdag 's morgens 8 uur H. Mis voor W. Offringa en G. Appelman 9 uur H. Mis voor G. Zuurbier en C. Dekker. Donderdag 's morg. 7 uur H. Mis voor de wed. Kieft; 9 uur H. Mis voor de wed. Krom. Vrydag 's morgens 8 uur H. Mis voor de familie Oudhuis—Schouten; 9 uur H. Mis voor C. Keesz. Wester. Zaterdag 's morg. 8 uur H. Mis voor M. de Wit en J. Konyn81/, uur H. Mis voor N. Hoogeboom. Donderdag 's avonds 7 uur Lof. Catechismus gewone dagen. LANGENDJJK (N-Scharwoude). Zondag 's morg. 7 uur stille H. Mis, w.o. onderrichting10 uur Hoogmis, w.o. predikatie's midd. 2% uur Vespers, w.o. het Rozenhoedje voor de ziel van zaliger Aagje Bruin, wed. van Gerrit Bakker 's avonds 6 uur Lof ter eere van de Onbevl. Maagd, w.o. het Rozenhoedje en de litanie van Maria. Donderdag 's avonds 7 uur Lof ter eere van het Allerh. Sacrament Vrydag 's avonds 7 uur oefening van den H. Kruisweg voor de overledenen wier namen op den doodceel zyn ingeschreven. Zaterdag 'snamidd. van 4 uur af ge legenheid om te Biechten. Woensdag, Vrydag en Zaterdag vastendagen Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien Cornelia Overtoom, wed. van Jan Oudhuys. In den Heer overledenAagje Bruin, wed. van Gerrit Bakker. AKERSLOOT. Zondag 's morg. 71/* uur stille H. Mis 10 uur Hoogmis's midd. 1 uur Catechis mus 2 uur Vespers, daarna gezameniyke zangoefening. Vrydag feest der verwachting van Maria, 's avonds 7 uur Lof, daarna lied no. 3. Zaterdag 's namid. van 3—5 uur gele genheid om te biechten. Woensdag, Vrydag en Zaterdag vastendagen In deze week dageiyks Catechismus. CASTRICUM. Zondag 's morgens 7 en 8'/j uur stille H.H. Missen 10 uur Hoogmis 's midd. 1 uur Catechismus2 uur Vespers en daarna Catechismus. Zaterdag 's namidd. 3 uur gelegen heid om te Biechten's avonds 6l/} uur Maria Lof met Rozenhoedje. Door de week dageiyks Catechismus. Woensdag, Vrydag en Zaterdag vastendagen WARMENHUIZEN. Zondag 's morg. 7 uur Vroegmis 97s uur Hoogmis's midd. 1 uur Catechismus 2 uur Vespers. In de week de H.H. Missen ten 87» uur. Donderdag 'savonds 6% uur Lof. Zaterdag 'snamidd. van 3—7 uur ge tegenheid om te Biechten. Woensdag, Vrydag en Zaterdag vastendagen UITGEEST. Zondag 's morg. 77s uur H. Mis voor de gemeente 91/* uur Hoogmis voor Afie Stam en Jan Konyn's namidd. 1 uur Catechismus 2 uur Vespers 's avonds 7 uur Lof. Maandag 's morg. 8% uur H. Mis voor Petrus Mul en Tryntje Kaptein9 uur H. Mis voor Arie Bakkum en Cornelia Groen's avonds 7 uur Lof. Dinsdag 's morg. 8% uur H. Mis voor Dirk en Cornelis Leek9 uur H. Mie voor Dirk Groen en Guurtje Meijne 's avonds 7 uur Lof. Woensdag 's morg. Sl/t uur H. Mis voor Cornelis Janz. Schermer9 uur H. Mis voor Hillegonda Schermer, hvr. van Jan Teeling. Donderdag 's morg. 8l/t uur jaarl. H. Mis voor Marytje Kraakman9 uur gez. H. Mis voor Martinne Kuyper. Vrydag 'e morg. 81/J uur H. Mis voor Cornelia Rys, hvr. van Engel Bakkum 9 uur H. Mis voor Elisabeth Groot. Zaterdag 'smorg. S1/^ uur H. Mis voor Myntje Kuys, hvr. van Herm. Terra 9 uur H. Mis voor Maartje Blankert, hvr. van Herm. Cornelisse's midd. 4 uur gelegenheid om te Biechten's avonds 7 uur Lof. Woensdag, Vrydag en Zaterdag vastendagen Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien Keetje Stirp en Maria Voets, wed. H. Zonjée. In den Heer overledenCornelis van der Gracht. ASSENDELFT. Zondag Vroegd. voor de gemeentelaatd. Maandst. voor Elisabeth Zeegers, hvr, van KI. Steen 's midd. I1/, uur Catechismus 27, uur Vespers. Maandag 's morg. 77» uur H. Mis voor Klaas Mz. v. Gelderenelders voor de priesters die in deze -parochie gearbeid hebben. Dinsdag le H. Mis voor Jan Gauwz. de Jong, echtg. en zoon Klaas2e H. Mis voor Cornelis Jz. Kramer en Maria Hoo- gewerf. Woensdag le H. Mis voor Dirk Blank 2e H. Mis voor Simon Kramer en Antje Brakenhoff. Donderdag le H. Mis voor Jacob Betjes en overl. kinderen 2e H^Mis voor Elisabeth Zeegers, hvr. van Kl. Steen, overl. lid Vereen. 33, afd. IV. Vrydag le H. Mis voor Gerrit Kroon en Maartje Blanker2e H. Mis voor Oom. Kramer, echtg. en overl. kinderen 's avonds 7 uur Lof en Rozenkrans. Zaterdag le H, Mis voor Anna Braken hoff en Neeltje Al2e H. Mis voor Jan Veenboer en echtg. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien Petrus Bierman, Engel Dz. Betjes. Woensdag, Vrydag en Zaterdag Quatertem perdagen. KROMMENIE. Zondag 'e morg. 77s uur H. Mis voor de parochie10 uur Jaarmis voor Truitje Vogel's namidd. 27» uur Vespers. Maandag 's morg. 8 en 87$ uur H. Mis voor de overledenen. Dinsdag 's morg.# en 87» uur H. Mis voor de overledenen. Woensdag 's morg. 8 uur H. Mis voor Maria Boon, echtg. van Piet Bierman 81/, uur H. Mis voor Willem Noom en echtgenoote. Donderdag 's morg. 8 uur H. Mis voor Brechtje Klaase—Dekker9 uur gez. Maandstond voor Catharina Buismans 's avonds 77, uur Lof. Vrydag 's morg. 8 en 81/, uur H. Mis voor de overledenen. Zaterdag 'smorg. 8 en 8l/% uur H. Mis voor de overledenen; 'snamidd. van 4—8 uur Biechthooren. Woensdag, Vrydag en Zaterdag geboden vastendagen. Vrydag 's avonds 8 uur Apologetische Cursus by den heer Bouhuizen. A.s. Zondag van na de Hoogmis tot 27, uur tentoonstelling van de naaikrans St. Elisa beth by den heer Bouhuizen. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien Catharina Koning en Catharina Luiting. In den Heer overledenCatharina Huismaas WORMERVEER. Zondag 's morg. 71/, uur H. Mis10 uur Hoogmis's midd. 2 uur Catechismus 3 uur Vespers. Maandag, Dinsdag en Woensdag 's morg. 87» uur H. Mis. Donderdag 's morg. 8'/j uur gez. H. Mis 's midd. 12 uur Catechismus 'e avonds 7 uur Lof. Vrydag 's morg. 81/nar H. Mis's midd. 12 uur Catechismus. Zaterdag 's morg. 87, uur H. Mis 's midd. 12 uur Bijbelsche geschiedenis van 6—8 uur gelegenheid om te Biechten. Woensdag, Vrydag en Zaterdag vastendagen TUITJ ENHORN Zondag 'smorg. 71/, uur Vroegmis10 uur Hoogmis 's midd. I1/, uur Catechismus 273 uur Vespers, waarna zitting der Bibliotheek tot precies 4 uur. Deze week de H.H. Missen ten 81/, uur. Vrydag feestdag van O. L. Vrouwe Verwachting. (Gulden Mis), Zaterdag 's midd. van 4—7 uur gelegen heid om te Biechten's avonds 7 uur Lof met Rozenhoedje ter eere van O. L. Vr. yan Lourdes. Woensdag, Vrijdag en Zaterdag vastendagen. ZUID-Z(JPE. Zondag 's morg. 77, .uur H. Mis voor Cornelis Hoedjes en Theodora Molenaar 97» uur Hoogmis voor de parochie. Na da Hoogmis installatie van den nieuwen pastoor. Maandag H. Mis voor Matthias Blauw. Dinsdag le H. Mis voor Geertruida Polder hvr. van Arie Schouten2e H. Mis voor Nicolaas Schouten. Woensdag H. Mis voor Maartje en Antje Louwe. Donderdag H. Mis voor Arie Schouten, Geertruida Polder en Nicolaas Schouten. Vrydag H. Mis voor Joannes Bruin en Maria Kos. Zaterdag H. Mis voor Hermanus v. d. Veldt, Joanna van Beusekom en overleden familie. SCHAGEN. Zondag 's morg. 7 uur H. Mis97, uur Hoogmis 's midd. I1/, uur Catechismus 27, uur Verpers's avonds 7 uur oefe ning van den H. Kruisweg. Woensdag 's morg. 8 uur ges. H. Mis. Donderdag 's avonds 7 uur Lof. Zaterdag 's avonds 7 uur Lof en Rozen hoedje. Woensdag, Vrydag en Zaterdag vastendagen DEN HELDER. Parochie-Kerk. Zondag 's morg. 8 uur H. Mis107, uur Hoogmis 's midd. 2 uur Catechismus 3 uur Vespers47, uur Congregatie der H. Familie. Donderdag 's avonds 7 uur Kruisweg. Z a t e r d ag 's midd. van 4 uur af gelegen heid tot Biechten. Woensdag, Vrijdag en Zaterdag vastendagen Deze week de Catechismus op de gewone dagen O. L. Vrouwe-Kerk. Zondag 's morg. 77, uur H. Mis10 uur Hoogmis; 'savonds 67, uur Lof van het H. Hart met predikatie. Dinsdag 's avonds 7 uur Lof. Zaterdag 's midd. van 4 uur af gele genheid tot Biechten. Deze week de Catechismus op de gewone dagen BURGERLIJKE STAND. Noord Scharwoude. GEBORENTennis, z. van Gerrit van Loenen en Elisabeth Bakker. Geesje, d. van Arie de Jager en IJtje Bakker. Gerardus Jacobus, z. van Jacob Spaans en Aaltje Mol. Jacob, z. van Jan Kliffen en Aaltje Slooves. Cornelis Nicolaas, z. van Johannes Hensel- mans en Louise Johanna Beemsterboer. Everdlna, d. van Gerrit Bos en Cornelia Kuiper. OVERLEDENGeesje de Jager, 1 d, Simon Duin, echtg. van Geertje Rus, 77 j. Levenloos aangegeven kind van het vrouwe- ïyk geslacht van Johannes Hendrikus Wits- meer en Styntje Hemke. De plaat is verzonden aan Mevr. Schaap, AlkmaarP. Bekker, OudkarspelBernard Veer, AlkmaarI. Buter, Egmond Anna Druiven, Egmond aan Zee. BERICHT. By toenemende deelname sullen van af Nieuwjaar lederen keer tien platen worden verzonden. Zendt dus allen oplossing met 5 cent postzegel aan G. SNOEKS, Egmond aan Zee. Mevrouw Bertram bericht de goede ontvangst van het prachtige Mariabeeld, waar voor zy haren dank betuigt. Gaarne zou zy alle lezers en lezeressen van Ons Blad willen aansporen, trouw elke week het raadsel in le zenden met de geringe gift, die gevraagd wordt. Behalve kans op de mooie belooning, smaken zy dan tevens de voldoening een goed werk te verrichten, dat altyd zyn belooning vindt, zoo niet hier, dan hiernamaals. Nogmaals dankend, MEVROUW BERTRAM, Kennemerstraatweg 39, Alkmaar. Zeg my, wat 's morgens op vier, 's middags op twee en 's avonds op drie voeten loopt 7 OPLOSSING NAAM ADRES: 50 oenta per drie het Afzonderlijke nnmnu Geen betere geit verwanten, vrienden atiger8 en clientèle en zegen toe te advertentie in „ON Dec. a.a. of 2 Janut De prijs dezer ad •lechts 25 CENT. Reeds vanaf hed N ieu wj aars wenschen agenten in de verq en aan ons bureau. I ZIJ, d van 1 BLAD" abonneeren, dien datum verscl gratis. i. Nu de bond van gingen in Nederland stemmen heeft uitg voering van evenredi ging (E. V.) ongeve Belgis bestaat en tevt dat een oplossing 1 vraagstuk zonder int onbevredigend dient het ons niet ongewe fende dit stelsel van i aan sommige lezers het misschien niet naam kennen eenij verschaffen. E. V. is een stel woordiging, waarbij naar een juiste verhou vertegenwoordigers v partij in de Kamer het geheel aantal zet en wel zooveel moge in dezelfde verhoudi kiezers van die partij kiezers in het geheet Zijn er b.v. in eel zetels en voor die K één millioen kiezers, in de Kamer gelijk r in het land en heeft beschikt over 300.CH geheele land recht o Kamer. Door het stelsel va naar gestreefd dat aa Historische Roman uit HERMAN HIR bewerkt voor 23) TIENDE HOO Bet wai ongeveer vyf toen door een der poojj burg twee wandelaars Russische hoerendracht, haar scheen zóó zwak ieder oogenblik in elkaai de andere jengdig nog, bleek en afgemat uit, wandeling. Op de plaatz, waar zj den zich byna geen meii halend bleef de ondste s den muur van een hnis. «Uwe voeten dragen ik voel my tot den dooc zyn metgezel het woord. «Maar over het moeil: wy zyn in Petersburg, en Iaat ons probeeren ee vinden, waar wy onbet blijven», «Ik heb nw arm Schnselkoi», zei de richtend. «Reeds meer dan eem eteun aanik sloeg di niet aan, sinds wy, d. Schasmyl, onzen vriend, Siberië verlieten; en w

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1908 | | pagina 6