Marktberichten. Gemengd Nieuws. Ingezonden Stukken. Burgerüjke Stand. Agenda's Advertentien. Dankbetuiging. Uit de hand te koop of te huur; Uit de hand te koop: Een Kuis met Erf en Waterbak, BOEKJES tot wettelijke regeling van het Arbeidscontract, door A. J. OOSTDAM. Vrekrijgbaar Boekhandel Jn. TIBBIE Jacz., Akersloot. gezprokenden handeldrg venden en indu- dtrieaien middenstand. Ala middenat»ndera kunnen worden aangeduid, «ij die zelfstandig een bedrijf of beroep uitoefenen. Spr. wenachte eerat bet vraagstuk van den indnitrieelen middenstand te behandelen. Het verecbil tusichen den indaatrieeian middenstand eu het grootbedrijf sit hierin, dat bi] het eerste, kapitaal, verstandelijke en lichamelijke arbeid zijn vereenigd, terwijl- bjj het grootbedrijf, kapitaal, verstandelijke en lichamelijke arbeid zijn gescheiden. Het eerste werkt direct voor de consnment, terwijl het laatste xijn nitifca len voor den tnsschenhandel bestemd. Het verschil tnsschen het arbeidersvraag stuk en dat van den middenstand ligt hierin, dat bij de behandeling van bet eerste, de arbeiders moeten worden opgeheven uit den toestand waarin zij verkeeren, terwijl b\j het laatste verhinderd moet worden dat de mid denstanders afzinken naar een toestand van ellende en verval. De oorzaken van het vraagstuk van den indnstrieelen middenstand ieTen 1ste de ontwikkeling van bedrijf, verkeer en behoefte. In den gildentjjd was het bedrjjf plaatselijk, wel was er handel, maar alleen van artikelen door de natuur in andere landen voortgebracht. Bij het ver dwenen van de onafhankelijkheid der steden en de centralisatie van het gezag, werd reeds de kiem gelegd voor de grootindustrie, die zich iater de uitvindingen ten nutte maakte. Door de hooge ontwikkeling waarin zij ge raakte, bracht zij een vermeerdering van ieders behoefte mede, en de beschaving bracht mede, dat aan hBar steeds hooger eisehen werden gesteld. Doordat toen de gilden niet met hun tijd medegingen, vol deden »y ten slotte niet meer aan de maat schappelijke eisehen. Het verval en afschaf fing van het glldenwezen was de 2e oorzaak van het maatschappelijk vraagstuk de 3de oorzaak is verdringing van bet kleinbedrijf door het machinaalbedrjjfde 4de de con currentie van de grootindustrie ten 5e samen trekking van meerdere bedrijven in één band ten fis onbeperkte vrijheid om zelf standig een beroep uit te oefenen, wat, waar en hoe men wil en de bierdoor ontstane vakkennis. En ten slotte de felle concurrentie onderling en de oneerlijke concurrentie. In plaats dat sjj, naar het voorbeeld van de grootindustrie, zich gaan veresnigen, bestrij den zij elkander met een bar egoïsme. Om nu tot verbetering te komen, moet ook de middenstander sich organiseeren en door middel van coöperatie sich voor maatschappe lijk verval behoeden. In de eerste plaats een credietcoöperatie, door het instellen van voor schotbanken, om te komen tot een centrale credietbank ten 2e, door inkoopcoöperatie, waardoor de grondstoffen op de meest voor- deelige wijze worden ingekochtten 3s, door een verkoopcoöperatie, waardoor zij in staat zijn hun artikelen op gezette plaatsen, op gezette tijden voordeelig aan den man te brengenten 4e, door een bewerkings- coüperatie, die hun in staat stelt.de nieuwste uitvindingen en machinea ten nutte te maken. Vervolgens moet ook den Staat medewerken, door het enbsidieeren of instellen van vak onderwijs, door het nltreiken van diploma's en vooral door een wet op de oneerlijke concurrentie, waardoor sij, die sich hieraan schuldig maken, in handen van den straf rechter vallen. Hiermede eindigde Z.Eerw. dezen cnrsns, dien door den voorsitter op gebruikelijke wijze werd gesloten. G. Ingevolge het advies door den hoofd- bastnren van den Nederlandscbe Katholieke en Christelijke Sigarenmakersbond in hare vergadering op 27 Januari in Utrecht vast gesteld, zullen ook hier de Sigarenmakers op 30 Januari bun contracten teekenen, waardoor een conflict voorkomen wordt. Dit advies is gegeven naar aanleiding van het nogal gunstig resultaat, die besprekingen met verschillende fabrikantenvereenigingen heeft opgeleverd, waardoor een herziening van het contract op een vergadering van het verbond van Sigarenfabrikantenvereenlgingen in uit zicht is gesteld. Zaterdag 30 Jauuari hield het «Onder ling begrafenisfonds Krommenie' hare jaar vergadering. Uit het verslag van den penningmeester bleek dat het afgeloopen jaar een voordeelig saldo bad gebracht van f 754 241/,. Hierdoor was het reservekapitaal gestegen tot f3850.821/]. Op 31 Dec. 1907 bedroeg het aantal leden 633. In het afgeloopen jaar waren er 94 bijgekomen en 43 afgevoerd, zoodat op 31 Dec. 1908 het aantal leden 684 bedroeg. Van de afgegane leden waren er 29 geroyeerd, 4 overleden en 10 bedankt. De aftredende bestuursleden, de heeren Jb. Klooster en W. Dekker werden beiden her kozen en voor een vacature werd den aftre denden commissaris, den heer J. Bos gekozen. de daarop gehouden verkiezing van een commissaris werd de heer O. Ooetveen be soemd. Een voorstel van den heer Jb. VrolQk om het «Onderling begrafenisfonds' als lid van de plaatselijke afdeeling van «Het Witte Krnis< te laten Inschrijven tegen een contributie van minstens f 25._ jaarg| mocht geen bijval van de vergadering verkrijgen. Met bijna algemeene stemmen werd dit voorstel ver worpen. Na het bespreken van enkele huishoude lijke zaken werd deze vergadering gesloten. Zaterdagmiddag werd den 15-jarigen G. oon, werkzaam in de atoomweverij van de eeren v. Legden, terwijl hij bezig was om een in gang zijnde spoelmachine schoon te ma en, aan den hand ernstig gekwetst. De P n werd uit zjjn hand gerukt. Op last van en okter moest hg naar Amsterdam ver voerd worden, alwaar hg na verbonden te weer naar hul. ken terugkaam. Eigen onvoorzichtigheid is hiervan de oor- zaak, wijl het streng verboden is om nog ln gang zynde machines schoon te maken. G. ASSENDELFT. De bevolking dezer ge meente bedroeg op 1 Jan. 1908 3519 zielen, t.w. 1897 maunen en 1712 vronwen, gede rende het jaar 1908 vermeerdering door ge boorte 44 m. en 36 vr. door vestigiging 58 ra. en 66 vr., totaal vermeerdering 102 m. en 102 vr. totaal 204, vermindering door sterfte 25 m. en 23 vr., door vertrek 75 m. en 84 vr., totale vermindering 100 m. en 107 vr. totaal 207, zoodat we een verlies van 3 zieltjes te betrenren hebben. Bevol king einde 1908 3516 zielen. SCHAGEN. Dezer dagen vergaderde de Winkeliersvereeniging onder presidium van den heer Baat. Na lezing der notulen, werd medegedeeld dat men in ondersoek heeft de kwestie, of men er toe over zal gaan om de namen van wanbetalers per advertentie in de Sehager Courant te pnbiiceeren. Twintig leerlingen volgen den cnrsns in boekhouden. Hoogst waarschgnigk zal men hier een spreker laten optreden over «Handelsonder- wije«. Aan een lezing over het Arbeidscon tract zal het bestuur zijn aandacht wgden. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren F. Baat, G. Plnkker en Smalsch. Er was een batig saldo van f 0.76. Drie personen gaven zich als lid op. Z. Een goede vangst. De politie is er in geslaagd Zaterdag een man aan te honden, die zich schnldig maakte aan diefstal van pakjes nit wagens enz. De opkooper aan wien hij de goederen van de hand deed, is ook gearresteerd. Een voorraad goederen, twee handkarren vol, werd by den opkooper in beslag genomen. Het ijs. De haven-, sein- en geleidevuran te Enkhnizen, zyn weder ontstoken. De ysbezetting is nu geheel van de kust van Texel geweken en overal in zee vertoont zich open water. Zaterdag werd de veerdienst per mo torboot via 'a-Graveland van Hilversum naar Weesp hersteld. De volledige dienst van Hilversnm op Amsterdam, is dus weder ge opend. IJsberlchten. In Friesland zijn op last van het provinciaal bestuur alle zeesluizen geopend. Een Ijsongeval. Men meldt ons nit Gouw By de Zaterdag gehouden harddraverij op schaatsen te Tynje (Fr.) heeft zich een zeer ernstig ongeluk voorgedaan. De hardryder B. van der Zee, van Leeuwarden, die ook mee aan den wedstryd deelnam, vloog met een vaart tegen een der jnffers, waarmede de baan was afgebakend, zoodat deze paal afbrak. De ongelukkige werd met gebroken ribben opgenomen, per alede naar Akkrum vervoerd en van daar per spoortrein naar Leeuwarden gebracht. Zyn toestand is zeer zorgwekkend. Een bres gevallen. In den dyk langs het Noordzeekanaal, tusschen de spoorbrug en de pont te Yelsen is Vrydagnacht een bres gevallen van ongeveer 25 meter lengte. De daar geplaatste lichtpaal staat in het water. Vermoedeiyk heeft daar een wachtend stoomschip liggen malen. Lieve jochies. Drie jongens, Vrijdag avond nit het gesticht de Kruisberg by Doe- tinchem ontvlucht, hebben Zaterdagmorgen half vyf te Zutphen ingebroken by den winkelier Meyer, aan den Emmerikschen weg, en diefstal gepleegd. Twee hunner zyn reeds gepakt en hebben bekend. Oponthoud. Een vroegere ingezetene van Hariingen (thans te Haarlem woonachtig), kwam ter secretarie aldaar, om de noodige stukken om een huwelijk aan te gaan. Het bleek, dat de man ingeschreven stond als vronw. De font is 35 jaar geleden gemaakt en zal dus oorzaak zyn, dat in afwachting van de gerechteriyke lastgeving tot verbetering der registers, het hnweiyk eenigen tijd moet worden uitgesteld. Een schip vergaan. Gedurende een hevige storm is op den Atlantischen Oceaan, zooals bekend werd, een tot nu toe onbe kend stoomschip in de nabyheid van Diamond Bhoales gezonken. Omtrent het lot der be manning is noch niets bekend Tel. Overleden. De 16-jarige A. t. O., te Lon- neker, die by het eten een been in den keel kreeg, is Maandag aan de gevolgen overleden. In de B. K. ziekenverpleging te Hil* versnm is Maandagmiddag het 6 jarig doch tertje van den heer M. nit Laren over leden, dat onlangs op den Brink aldaar onder de Gooische stoomtram geraakte, tengevolge waarvan haar beide beenen werden afgereden. Strenge winter. De strenge winter, die in Servië heerscht, heeft de wolven nit hun schuilhoeken in de bosschen gelokt. Ze wa gen sich thans in de baart der boerenwo ningen, en richten veel onheil aan. In het district Krajna ligt de sneeuw meters hoog, waardoor het verkeer totaal onmogeiyk is gemaakt. De wolven richten groote ver woestingen aan onder schapen en ander vee ook menschen worden door nitgehongerde dieren aangevallen. Men ziet se dagelijks by groote troepen op de straatwegen. Luchtvaart. Een Oostenryksch syndicaat heeft het vliegtoestel aangekocht, waarmee Henry Farman zyn laatste proefvluchten ge daan heeft. Over een paar weken zal men het in de buurt van Weenen probeeren. Te Zurich is Zondag een Zwitsersohe Bond voor Luchtscheepvaart opgericht. De inge nisur Phelps, te Gecève, is zyn voorzitter. De nieuwe bond wil onder meer Zwitser- scbe uitvinders op luchtvaartgebied aanmoe digen en 9teunen. 't Plan is, een nationale collecte, met name ouder de schooljeugd, ten behoeve van de ZwitseTscbe luchtvaart te houden. Wilbur Wright zal waarschijnlijk zijn proefvluchten te Pan beginnen. Brand. Te Wageningen brak Zondagnacht brand uit boven de bakkerij van J. J. de Heus, waardoor de daar aanwezige voorraad meel en verschillende andere bakkerswaren verbranden. Alles was verzekerd. De schade is vrij aantieniyk. Van een doode, die nog levend was. In de nabyheid van Brussel is een geval voorgekomen, zóó merkwaardig, dat het 't oververtellen wel waard is. Een werkmansgezin ontving bericht, dat een oude bloedverwante in een der hospi talen by Brussel was overleden en dat de begrafenis Maandagmorgen zon plaata hebben. De familie bevond zich dezer dagen in het hospitaal, in rouwkleederen en voorzien van vele kransen, om de begrafenis bij te wo nen. Snikkend stonden zij rondom het bed der doode, van wie zy hartroerend sfscbeid namen. «Wat is zij reeds veranderd, arme tante hoorde men elkander zeggen. «Men zon ze nauweiyks meer herkennen', ant woordde een ander. Een 8 jarig meisje werd zoo door bet droeve gezicht aangegrepen, dat men haar naar den tnin bracht. Spoe dig Taakte bet daar aan het spelen, totdat het eensklaps vreeseiyk begon te gillen. «Daar is mijn goede grootmoe, die dood ie. riep zy en wees met bevende handen op eene wandelende dame. >Dood?<... vroeg de grootmoeder, die van de zaak niets begreep, «neen ik ben niet dood en ik heb nog geen zin om te sterven*. Men stelle zich de verrassing der familieleden voor, toen zij plotseling tegen over bun doodgewaande bloedverwante ston den. De vergissing kwam spoedig aan bet licht. Een beambte had het nummer van het verkeerde bed opgegeven, zoodat de naam van de werkelijk overleden buurvrouw met die der grootmoeder was verwisseld. In vrooiyke stemming keerde het gesel schap huiswaarts, om de rouwkleeren af te leggen. Ontvlucht. Zaterdagmiddag zyn te Ven- raij weder twee verpleegden uit het krank zinnigengesticht ontvlucht. Een dezer patiënten heeft wegens diefstal een gernimen tjjd gevangenisstraf ondergaan, terwijl de andere wegens onzedeiyke hande lingen eveneens veroordèeld werd. Naar wy vernemen, houdt de beruchte Leenders, de ontsnapte uit het krankzinnigen gesticht te Yenray, die geheel Znid Limburg onveilig maakte, zich thans op te Aken. De politie te Maastricht is van een en ander ver wittigd. Broedertwist. Een kleinigheid was de oorzaak van een bloedig gevecht, dat zich Zondagmiddag afspeelde ten huize der gebr. D. aan de Oude Kraan te Arnhem. Een woordenwisseling liep zoo hoog, dat de een den ander te ïyf ging met een schoenma kersmes. Na een korte worsteling bracht de aanvaller den ander met het mes een ge vaarlijk bloedende wonde in de rechter zijde toe, waardoor hg zooveel bloed veTloor, dat dr. Koekoek, die spoedig ontboden werd, onmiddellijk transport naar het Stedeiyk Ziekenhnis noodig oordeelde. De dader werd door de politie gearresteerd en het mes door de politie in beslag genomen. Misdadige aanslag. Een paar weken geleden ontving een ryk koopman te Bakoe een brief van «communistische anarchisten' die 10.000 roebels van hem verlangden of hem anders met een bom bedreigden. Hy nam daar geen nota van, maar een paar dagen later ontplofte in zyn woning een bom, die echter niemand doodde. Dezer dagen kwam een jong menscb het kantoor van den koopman yiings binneDgeioopen, even voor de sluiting, legde daar een bom neer en liep weer hard weg. Eenige bedienden kon den nog vluchten, maar dc overige werden door de nienwsgierige menigte verhinderd het gebouw te verlaten, met het gevolg dat 12 hunner door het springen van de bom, die het geheele kantoor vernielde, zwaar gewond werden. Een hunner is reeds aan de gevolgen everleden. f 2000 verdwenen. Enkele dagen geleden werd door den heer Van H. v. B. te Utrecht aan mr. B. te 's Hage een sangeteekende brief verzonden, waarin f 2000 aan bankpa pier. By aankomst van dezen brief bleek de inhoud (de bankbiljetten) verdwenen te zyn. Een nanwkenrig onderzoek leverde einde- lQk op, dat de envaloppe geopend was ge weest, zonder dat de zegels verbroken waren. 't Merkwaardigste in deze geschiedenis is, dat de brief by aanbieding ten postkantore te Utrecht, hetzelfde gewicht had als by weging te Den Haag. Een vertrouwd be diende heeft den brief gepost, terwyl deze zeer kort op het kantoor te Utrecht heeft vertoefd. Hoe is dit geld dus verdwenen Justitie en politie zyn ijverig in de weer, om dit raadsel op te loszen. (N. v. N). (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). (De copie wordt nimmer teruggegeven). R. K. Vacantiokolenle. Hoe keken de B. K, Bijz. onderwyzers, vergaderd op de bovenzaal van den hser Hazes, verleden Zaterdag verrast op, toen daar plotseling de rjjzige gestalte van den pastoor van Egmond aan Zee voor hnn oogen stond. Verrast ja, niet verwonderd zonder eenige explicatie was het voor nie mand een geheim, welke de beweegredenen waren, die Z.Eerwaarde hadden geleid, zijn schreden naar bun vergadering te richten. Ieder Katholiek Byz. onderwijzer uit ons biBdom kent hem, als den onvermoeiden, ruiteloozen ij veraar ter bereiking van het ideaal, dat hem al zoo lang voor dan geest heeft gestaande totstandkoming eener li K. Kindervacantiekolonie. Wat al moeilijkheden zyn er geopperd, wat al tegenwerpingen ge maakt I Niels bleek in staat dia plannen te verijdelen: de stichting moest er komen. Wy zouden wenschen, dat ieder, die dit leest, zelf getuige kon zyn van den gloed der innige overtuiging, waarmee Z.Ew. zyn zaak bepleithoeveel zorg voor de onschul dige kinderziel, hoeveel warme teedere liefde voor het kind toonde elk woord, met even veel nadruk uitgasproken. We geioven, ai had men honderd bezwaren, dat men ze onmiddeliyk overboord zou gooien en zich scharen by degenen, die verklaarden mede te willen werken. «Medewerken Zeker, er moeten menschen xijn, die het grootsche plan helpen verwezeniyken. Begrijpt men nu, waarom Pastoor Suidgeest allereerst die bulp bij de onderwyzers zocht Zy leven immers met bet kind mee, dag aan dag, se hebben een niet gering deel van zyn zedelijke en verstandeiyke vorming voor hnn rekening genomenvan hen mag redeiykerwyze onder steld worden, meer dan anderen voor het kind te voelen. Zy weten immers ook 't best, welke kinderen voor uitzending in aan merking kunnen komen Maar wat wil men dan van de onder wyzers Wel, dat ze zorgen, dat bet geld er voor een deel komt. En daarom werd staande de vergadering een commissie be noemd, die overwegen zal, op welke wijze dat is te verkrygen. De commissie bestaat uit de heeren H. K. Garritsen, hoofd der B. K. school te Egmond aan Zee, G. A. A. Eeltink, onderwijzer aan de B. K. school te Alkmaar en J. A. Bohde, onderwijzer aan de B. K. school te 't Zand. Alzoo is dit de tweede afdeeling der Diocesaan Yereeniging van B. K. Byz. onderwyzers, die steun heeft toegezegd. Botterdam ging voor. Geen twyfel, of de andere zullen volgen. Is het zoover, dat in al de 12 afdeelingen commissies zyn benoemd, dan zal ter bevordering der een heid een Oentraal Oomité worden gevormd. Op deze wyze hoopt men de f 5000, die jaariyks moeten bijeengebracht worden, te verkrygen. >'t Is alweer om de centen te doen, 't staat niet stil', hoor ik sommigen zuchten. En 't is waar, vooral in den laatsten tjjd wordt er reusachtig veel gevraagd. En toch wan hopen wij niet. We koesteren de verwachting, dat ondanks dit niet te loochenen feit, toch nog een voldoend aantal medelijdende zielen zal gevonden worden, wier hart warm klopt voor arme en zwakke kinderen, voor wie een verbiyf van enkele weken in een gezonde omgeving van onschatbare en biyvende waarde kan zyn. Helpt ieder naar de mate zyner krachten, dan mag men de voldoening smaken, dat van half April tot half October voort durend een 50tal kinderen 3 weken lang verkwikking en versterking vinden in de B. K. Yacautiekolonie te Egmond aan Zae. Alles ia tot de ontvangst gereed. Eerwaarde Zusters zyn op de eerste roepstem genegen, de taak van verpleegsters te aanvaarden. X. GEBOBEN 30 Jan.Neeltje, d. van Ger- rit Strooker en Grietje Jonker. 1 Febr. Andries, z. van Gerrit Jan Dikkeboom en Constance Maria Anderson. 2 dito Sophia Elisabeth Johanna, d. van Jan Willem Tee- rink en Agatha Burger. Johannes, z. van Johannes Meissen étP'Marytje van Westen. Anna Maria, d. van Cornelia Hes en Cornelia Groot. OVEBLEDEN 1 Febr. Aagje Hoek, 16 jaar. 3 dito. Johannes Holleman, 77 j. Broek op Langendijk. GEBOBEN Hillegonda, d. van Jan Leeg water en Janbe de Boer. Tryntje, d. van Klaas Kostelijk en Grietje Molenaar, Maria, d. van Hendrik Strybis en Maria Stam. CathariBa, d. van Pieter Vos en Guurtje Dirbmaat. Arietje, d. van Simon Wagenaar en Aafja Slot. OYEBLEDENDirk Cornelia Otto Mz,, 6 mnd. Jan de Baiter 68 j., echtg. van Aaltje de Boer. Dirk Keizer 65 j., echtg. van Grietje Hillen. Beemster, van 22—28 Jan, ONDEBTBOUWD Jan Jacob Grttoe, 20 jaar en Aagtje Kelderman 23 jaar. GETBOUWD Klaas IJff 26 jaar en Cor nelia Brugman 19 jaar. Dirk Bruin 24 jaar en Guurtje Hakemond 25 jaar. OYEBLEDENTryntje van Lseren 46 jaar, echtgenoote van Jan Kuyk, ALKMAAR, 1 Febr. Aangevoerd 6 Koeien en Ossen 150 a 210, 43 vette Kalveren f 40 a 110, per Ned. pond 90 a 100 et. 18 nucht. Kalveren 8 a 24 per stok; 1 magere Schapen f O.00 a 0.00, 00 vette idem t 00.00 a GÜ.OU, 224 vette Varkens 42 a 48 et. p. Ned. pond, 20 mag. idem 15 a 19. PURMEREND, 2 Febr. Aangevoerd 188 Runderen, waaronder 128 vette /0.66 a 0.70 p. K.GK, prijshoudend matig, 55 m. en g. koeien /1(0 a 240, prijshoudend matig, 3 stieren, 58 vatte kalveren f 0.75 a 0.95 p. K.G., matig, 176 nacht, f 10 a 27, vlug, 18 paarden, 572 schapen t' 20 a 26,00 en 420 overhouders f 18 a 20, prijshoudend, stug, 278 vette varkens 44 a 48 ct. p. &.G. vlug, 22 magere id. 1 14 a 24.00, stug, 103 biggen f 6 alO.—, matig. 0 mand appelen f C.00 a Ö.0Ö. GÖ mand pereü f 0.00 a 0.00. 00 gaazeu /0.00 a 0.00. 00 zwaneu f 0.00 a 0.00. Kleine Kaas f 31.00, Middelbare f 00.00, aange voerd 34 stapels. 85C kg. boter f 1.55 a 1.65, per kilo, Kipeierec (5.25 a 6.00, eenden dito 0.00 per 100. Station NOORD-3CHARWOUDE, 30 Jan. Eigen heimers 0.a 0.blanwen 0.a 0.per 25 K.Gr. Zilveruien 0.a 0.roode kool 1ste soort 18.00 a 19.00, 2e soort 15.00 a 17.00, kleiuere 7.00 a 14.00, gele kool late loort 13.50 a 15.00, 2e soort II a 13.00, kleine id. 7.00 a 10.00, uien 4.00 a 4.25, witte kool ]8.00 a 20.alles per 100, appelen 0.00 per Vs H.L. Ned. B. Kath. Volksbond Zondag 7 Fe bruari, 'e avonds precies 8 uren, op de boven zaal van den heer A. Peperkamp, algemeens vergadering der afdeeling. Sprekerde beer J. W. Smit, centraal-president De leden heb ben bet recht een of meer personen te in- troduceeren. Het bestunr hoopt dat van dit recht een ruim gebruik zal worden gemaakt. Ledenvergadering van het B. K. Zieken fonds >St. Martians' in de parochie 't Veld op Maandag 8 Februari a.s., 'e avond 7 uur precies, ten huize van den heer P. J. Bruin te Zydewind. Punten van behandeling: lo. Opening2o. Notnlen3o. Bapport rekening 1907 4o. Bekening en verantwoording van den penningmeester5o. Bapport rekening 19086o. Gelegenheid voor toetreding als lid; 7o. Verkiezing van 4 bestuursleden wegens periodieke aftreding van de heeren C. D. Baas, P. J. Tromp, J. Ligthart en C. Jong Jbz.8o. Voorstel lijkkoetsverzekering9o. Oprichting besloten «Concept Beglement'; lOo. Bondvraag; llo. Sluiting. Vrijdag 5 Februari, 's avonds 8 uren be stuursvergadering van de Kalk- en Steenbe- werkersvereeniging «St. Marinus' ten huize van den heer M. v. Westerop, Liefdelaan 1. ■JUl—lil I IMMWBSWon—HIW Den 6 Februari a.s. hoopt den heer JK. OOIJEVAAE, den dag te herdenken, dat hij voor 25 jaar als Watermolenaar voor den Gastrioummerpolder in dienst trad. Hunne dankbare Kinderen. Hiermede betuigen ondergeteekenden hunnen oprechten dank voor de veie big ken van belangstelling bij hun 50-jarige Echtvereeniging ondervonden. C. BAAIJ en Echtgenoote en Kinderen. Zijdewind, Jan. 1909. Aan allen, die medegewerkt hebben den 21sten Januari voor mij tot een onvergetelijken feestdag te maken, be tuig ik hiermede mijn hartelijken dank. Ook namens mijne Echtgenoote en Kinderen, K, v. d. BLONK, Marken-Binnen, 26 Jan. 1909. Daukbetuigiiig, Namens Kinderen en Familie van wij len S. METTES, bedanken wij vooral den ZeerEerw. Heer Willenborg, Pa stoor, alsook den WelEd. ZeerGel. Heer Roodueb, Dokter en het Bestuur der St Jozefvereeniging, alsook de leden, voor alles wat zij voor de overledene gedaan hebben om hem eeu nette en plechtige begrafenis te bezorgen. Namen de Kinderen en Familie, P. METTES. Zuid Scharwoude, 2 Febr. 1909. Uit naam van familie en kinderen be tuigt ondergeteekende zijn hartgrondigen dank voor de deelneming ec overgroote belangstelling bij het overigden van zijn broeder S. METTES ondervonden. Inzon derheid geide deze dankbetuiging des WelEd.Z.Gel. Heer dr. C. Bootlieb, voor de iiefdergke hulp en bijstand en de St. Joseph-Vereoniging voor de eer den overledene bewezen, maar bovenal hen, die door offervaardigheid en menseh- lievendheid de nagelaten weezen verdere hulp en steun in de toekomst verzekerden. A. METTES. Zuid-Seharwoude. Een in volle werking zijnde BBÜÖD- KQ'BE- en BANKETBAKKERIJ, welke 30 jaar door denzelfde eigenaar is en nog wordt uitgeoefend en een goed bestaan oplevert. Te bevragen bij den eigenaar en bewoner K. WINTER, Brood-, Koek en Banketbakker te Uitgeest. met gelegenheid tot winketen, gelegen in het noordeinds van ASSEN DELFT, No. 436. Ta bevragen bij JAN Gwz. DE JONG, aldaar. Franco per post 20 cent. MeerdereFUTURAuitgaven verkrijgbaar

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1909 | | pagina 3