Gemengd Nieuws. Oplossing van raadsel no. 46: Wie A zegt, moet ook B zeggen. teliquie van bet H. Kruis 's avonds 6'/, uur Lof ter eere van O. L. Vrouw ter Nood. Maandag 'a morg. 8 en 81/» uur H. Mie. D i n e d a g 'e morg. 8 uur H. Mie 9 uur gei. Jaargetijde voor de wed. Laurentiue Delle, geb. Anna Maria Piepers. Woensdag 'e morg. 8 en 8'/j uur H. Mie. Donderdag morg. 8 uur H. Mie 9 uur gei. Jaargetijde voor Nicolaas Kok. V r ij d a g morg. 8 en 81/, uur H. Mie. Zaterdag 'e morg. 8 en 8'/s uur de H.H. Mieeen namidd. van 4 uur af ge legenheid om te biechten 'a avonde 6'/g uur Lof ter eere van Maria. Op de gewone dagen de Catechismus. EQMOND-BINNEN. Paroehie van den H. AdelbertUB. Zondag, Sexagesima, gedachtenis aan de 26 H.H. Martelaren van Japan, 'e morg. 71/, uur H. Mis voor de parochie10 uur Hoogmis 'e midd. X uur onderrichting in de Bp. Geschiedenis'e namidd. 2 uur Veepers met Rozenhoedje. Dinsdag gedachtenis aan het H. Lijden omes Heeren. Woenadag, 3de der 7 Woenedagen van den H. Joseph, 's morg. 9 uur gei. H. Mis tot intentie eener huwelijke inzegening 's avonds 6'/, uur Lof met Rozenhoedje ter eere van den H. Joseph. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien Wed. Joanna Glorie, geb. Stokman wed. Adrlana de Waard, geb. MadderCornelius Kuiper en Elisabeth Wittebrood. EGMOND AAN ZEE. Zondag, Sexagesima, 'e morg. 71/, uur H. Mis 10 uur Hoogmis's midd. 2 uur Vespers. In de week de H. Mis ten kwart over acht. Woensdag en Zaterdag Lof. Maandag, Woensdag en Vrijdag Catechismus. AKERSLOOT. Zondag 'smorg. 7% en 10 uur H.H. Missen 's midd. 1 uur Catechismus 2 uur Veepers, daarna gezamenlijke zangoefening. V r (J d a g 's avonds 7 uur Lof met preek ter voorbereiding ven het 40uurgebed, daarna lied no. 36. Zaterdag na de H. Mis tot 12 uur en 's namidd. van 3—7 uur gelegenheid om te Biechten. In deie week dagelijks Catechismus. LIMMEN. Zondag 'smorg. 71/, uur H. Mis; 10 uur Hoogmis 's namidd. I1/, uur Catechismus 21/« uur Vespers. Maandag en Dinsdag 's morg. 81/, uur H. Mis. Woensdag 's morg. 9 gez. H. Mis uit dankbaarheid voor een 25jarig huwelijk 's avonds 7 uur Lof met Rozenhoedje. Deze week Catechismus volgens gewoonte. HEEMSKERK. Zondag 's morg. 7 uur Vroegmis 10 uur Hoogmis 's namidd. l1/3 uur Catechismus; 21/, uur Vespers's avonds 61/, uur H. Familie. In de week de H.H. Missen om 71/, en 8'/^ uur, Zaterdag alleen om 81/, uur. Catechismus als naar gewoonte. Donderdag 's midd. 3% uur Lof ter eere van het Allerb. Sacrament. Zaterdag 's namidd. 31/, uur Lof ter eere van de H. Maagd. ASSENDELFT. Zondag Vroegd. ja&rg. voor Petronella Gauwes. Boonlaatd. voor de parochie s midd. l1/2—'uur Catechismus 21/* uur Vespers. Maandag le H. Mis voor zekere intentie 2e H. Mis voor Jacob Jacz, v. d. Laan. Dinsdag 's morg. 7uur H. Mis voor Jounnes Bergfeld9 uur gez. maandstond voor Jacob Jacz. v. d, Laan. Woensdag le H. Mis voor Jan Veenboer en echtg.2e H. Mis jaarg. voor Jan Veenboer. Donderdag le H. Mis voor Jacob Betjes en overl. kinderen 2e. gez. H. Mis voor Jacob Betjes. V r ij d a g le H. Mie voor Cornells Jr. Kra mer en Maria Hoogewerf; 2e H. Mis maandstond voor Marijtje Mijnen, wed. Ant. Mulder's avonds 7 uur Lof eu Rozen krans. Zatardag le H. Mis voor overl. oudere van Bruid en Bruidegom2e H. Mis ter intentie van Bruid en Bruidegom. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien Petrus Bierman. In den Heer overleden Marijtje Mijnen en Jacob Jacz, v. d. Laan. 8'/j uur H. Mis voor Catharina Huismans, als lid der westl. processie. Zaterdag 's morg. 8 en 8 l/i uur H. Mis tot zekere intentie; 's Damidd. van 4—8 uur Biechtbooren. Eiken dag de Catechismus. Vrijdag, 's avonds 8 uur, Apologetische Cursus bij de beer Bouhuizen. Van de laatste H,H. Sacramenten voorzien Catharina Koning, Catharina Lotting en Anna Rozemeijer. In den Heer overledenWillem Nieten en Jacobns Olof. TUITJENHORN. Zondag 'smorg. 71/, uur Vroegmis10 uur Hoogmis 's midd. I1/, uur Catechismus 21/» uur Vespers. Na de H.H. Missen zal een tientje gebeden worden voor bet wel slagen der a s. Missie. Zaterdag 'snamidd. van 4—7 uur gelegen heid om te Biechten's avonds 7 uur Lof ter eere van O. L. Vr. van Lourdes. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien Oornelis Groot. ZUID-ZIJPE. Zondag morg. 71ji uur H. Mis voor Nicolaas BJaauw, Maria Groot en overl. familie 9% uur Hoogmis voor de parochie, 's midd. 2 nur Lof met Rozenhoedje. Maandag H. Mis voor Pieter Polder, Gertruda Mejjering en hunne nakomelingen. Dinsdag H. Mis voor Willem Ligthart en Elisabeth Strop. Woensdag H. Mis voor Clasina de Waard. Donderdag H. Mis voor Matthias Blaauw V r ij d a g H. Mis voor Jacobus Krujjer. Zaterdag H. Mis voor Jofit Groot Gz. en Anna Koning. DEN HELDER. Parochie-Kerk. Zondag 's morg. 8 uur H. Mis 10'/, uur Hoogmis 's midd. 2 uur Catechismus 3 uur Vespers 41/» uur Congregalie der H. Familie. Donderdag 's avonds 7 uur Lof. Zaterdag 's midd. van 4 uur af gele genheid tot Biechten. Deze week de Catech. op de gewone dagen. O. L. Vrouwe-Kerk. Zondag 's morg. 71/, uur H. Mis10 uur Hoogmis; 'savonds 6uur Lof met predikatie. Dinsdag 's avonds 7 uur Lof. Zaterdag 's midd. van 4 uur af gele genheid tot Biechten. Deze week de Catech. op de gewone dagen. KROMMENIE. Zondag 's morg. 71/, uur H. Mis voor de parochie10 uur Hoogmis voor Martinus en Catharina Huiemans. Na de Hoogmis de Catechismus, 's Namidd. 21/# uur Ves pers, daarna Rozenkrans voor Jacobus Olof, lid der westl. processie. Maandag 'a morg. 8 uur H. Mis voor Willem Klaasje Vrouwe81/a uur H. Mis voor Jacobus Olof, als lid der begrafenis- vereeniging Dinsdag 's morg. S uur H. Mis voor Maarten Klons8l/a nu? H. Mis voor zekere overledene. Woensdag 's morg. 8 uur Jaarmis voor Petrus Neeft8T/9 uur Jaarmis voor Catharina Maria Al, bvr. van Hendrik Noom. Donderdag 's morg. 8 uur H. Mis voor Jan Stut en Maria da Boer81/, uur H. Mis voot Petrus Joannes van Gelderen en Anna de Wit's avonds 71/, uur Lof V r i) d a g 's morg. 8 uur H. Mis voor Jacobns Koopman en Catharina Gaal Misdaden. Uit Saloniki worden nieuwe misdaden gemeld, welke bedreven zijn door personen, die, naar verondersteld wordt, be- hooren tot de Bulgaarscbe comlté's. Milde gift. Koning Eduard heeft voor zijn vertrek naar Dnitschiand f 1260 gezon den aan het Leger des Heils voor zijn werk onder de fatsoenlijke armen. De nieuwe voorzitter van het Centrum. Het Csntrum van den Duitschen Rijksdag heeft in plaats van wjjlen graaf Hompesch tot zijn voorzitter gekozen den bekenden j afgevaardigde baron Von Hertling. Doodgereden. Te Haarlem kwam een 10-jarig jongentje, uitwijkende voor een wiel rijder, onder de paardentram. Zoo goed als middendoor gereden, was het vestje dadelijk dood. 109 jaar. Ta Zabrze is de weduwe Jo sepha Sehador op den leeftijd van 109 jaar overleden. Zjj was da oudste Inwoonster van Dultscblaud en heeft tot het laatst toe kuo- nen werken. Verdronken. Da 17 jarige v. d. E. is te Stratnm, al spelende op ljsecholien, in een diepe sloot verdronken. Uitgeleverd. De Duitsche kranten melden, dat de koopman Jacobsohn uit Hamburg, die bij de verduisteringen aan 's rijks werf te Kiel betrokkeu is en de wjjk naar ons land had genomen, door Nederland uitge leverd en te Kiel aangekomen is. Bijgelegd Het geschil tueschen de firma Becht en Dyserinck le Amsterdam over de tot standkoming van een arbeidscontract schijnt weldra te zuilen worden opgelost. Ook do werklieden van d9 Ned. Scheeps bouwmaatschappij tullen waarschijnlijk tot overeenstemming komen met hun werkgeefster. Ontrouwe gouverneur. De vroegere gouverneur van Nishi Novgorod, baron Fre- deriks, is door den Russicchen senaat wegens plichtverzuim en veilheid veroordeeld tot ontslag uit den staatsdienst en 10000 mark boete of een jaar gevangenis. Vandalen. Men meldt uit Driebergen. Dezer dagen ie tijdens afwezigheid van den bewoner ingebroken bij den heer T. K. T., Prins Hendrikpark 3 te Driebergen. De in brekers hebben zich tot den kelder en de keuken toegang verschaft door verbreking van 't kelderraam. In keuken en kelder heeft men veel huisraad vernield. In de kamer en salon hebben de deugnieten ook veel baldadigheden uitgehaald, zooals de kasten met verf besmeerd, de plano vnil gemaakt, benevens twee electrirche lampen vernield. De politie heeft de twee inbrekers aange houden, die reeds een bekentenis hebben afgelegd. De heer T. was tegen inbraak ver zekerd. De vergiftigingsgescbiedenis. Dinsdag is te Sappemeer in eeu der kleedingstnkken van den verdachten schoenmaker E., inzake de vergiftigingsgeschiedenis aldaar, een brief gevonden, die een soort testament moest voorstellen van de Wed. W., ten voordeele harer zuster, getrouwd met E, De veront- waardiging is algemeen. Ook een record. De Java Bode scbryft: Van de groote werkzaamheid der tegen- j woordige regeering op wetgevend gebied, geeft het Staatsblad van 1908 blQk, dat niet minder dan 705 nummers bevateen aan tal, naar wij meenen, tot dnsver nog nimmer bereikt. Dit cijfer bedroeg in 1900—339in 1901-488; in 1902-460; in 1903-437; in 1904-509 in 1905-635 in 1906-555 en in 1907-546.. Huwelijk en ontslag. Door den gemeen teraad van Bolsward was bepaald >De onderwijzeres, die een huwelijk aan gaat, moet vóór baar huwelijk ontslag vra gen. Doet zij dit niet, dan wordt haar eer vol ontslag verleend met Ingang van den dag van haar huwelijk». Deze bepaling is bij kon. beslnlt vernle tigd, op grond dat het een gemeentebestuur niet veroorloofd is in een verordening aan een onderwijzer de verplichting op te leggen, in een bepaald geval een verzoek om ont slag in te dienen. Door den drank. Op last der justitie te Heerenveen, die te Noordwolde een plaat selijk onderzoek instelde, waar het lijk van de circa 50 jarige vronw E., in een aloot gevonden werd, is door geneesheeren het lijk geschouwd. Het resultaat vu, dat aan geen misdaad moet gedacht worden. De vronw was zeer zenuwachtig men wil tengevolge van gebrnik van sterken drank. Baldadigheden. In verband met het be richt betreffende eenige baldadigheden, ge pleegd in de tijdelijk onbewoonde villa van den heer Trippelvitz, Driebergen, kan het Ebl. mededeelen, dat de gemeenteveldwach ters er in geslaagd zijn een paar jongens van 10 jaar aau te houden, die reeds bekend hebben, dat door hen de baldadigheden zijn gepleegd. Aan d«f gevolgen overleden. F,en kindje van K. te Znllen, dat Zaterdag nit een pot kokende koffie dronk, is aan de gevolgen overleden. De arbeider B. Genink te Aalten, die voor eenige dagen toen hy viel een scherp voorwerp in het lichaam kreeg, is, na een vreeseiyk ïyden, Dinsdag overleden. Hy laat eeue weduwe met 4 kinderen achter. Oplichting. Een dienstmeisje, circa 20 jaar oud, kwam in het schoen- en laarzen- magazijn van den heer Pr. te Doorn en vroeg op zicht 6 paar chroomlederen pan toffels voor de keukenmeid» van een der groote buitenplaatsen uit den omtrek. Pr. gaf se in vol vertrouwen dadelijk medo. 's Middags toevallig het landgoed pasiea- rende, ging hy even informeeren, of er ook >keus< by was, en vernam tot zyn schrik, dat nooh h6t bedoelde meisje daar diende, nóch iemand pantoffels op zicht gewenscht of gekregen had. De politie, hiervan op de hoogte gebracht, stelde een onderzoek in, en bemerkte spoe dig, dat het meisje met de pantoffels >er van door» is 1 Veerdienst Enkhulzcn—Stavoren. De veerdienst Enkhuizen—Stavoren, is thans weer geheel gestaakt. Een vergaderzaal ontruimd. Te Bergen- op-Zoom zon Dinsdagavond als spreker voor de S. D. A. P. optreden de vroegere pater Ooei8stinns uit Maastricht, de heer Van Vorst. Toen de voorzitter de vergadering opende, werd door de aanwezige Roomsch- Kath., die de zaal geheel gevnid hadden, met ontbloot hoofd bet »Wien Neerlandsch Bloed» aangeheven. Daarop nam de leider andermaal het woord, doch nu hief de menigte het >Wilhelmue van Naaseuwe» aan. De commissaris van politie, geholpen door een aantal agenten, gelastte daarop de zaal te ontruimen, hetwelk zonder rustverstoring en in de beste orde plaats vond. {Hbl.) Een boog Ingestort. Te Arnhem etortte bq het rioleeringswerk onderlange, een pas gemetselde boog in, waarvan men biykbaar te vroeg, nn er vorst in den grond zit, den houten vorm had weggenomen. Eenige werklieden werden onder de stee- nen bedolven. Een hunner bekwam zoodanig letsel, dat zijn vervoer naar het ziekenhniz noodzakelijk was. Interessante ontdekkingen. By opgra vingen in den Janicu'us te Rome heeft men een open piaats ontdekt met een heiligdom, waar in het midden een cel met een altaar. Een inscriptie op een marmeren plaat wenzcht een glorisryke terugkomst toe aan de keizers Antocius en Oommodus. Tevens heeft men een klein beeld van Jupiter ontdekt, een stuk van een kolom, een marmeren beeld van Bacchus, een Egyptisch standbeeld en drie geraamten in rechte iyn geplaatst voor de cel. Deze laatste vondst is vreemd en tot nu toe niet voorgekomen. In de midden ontdekte men een kleine put, waarin een klein broneen beeld, Ohro nos voorstellende, omkronkeld door een slang. Al deze voorwerpen verkeeren nog in goe den staat. Onderzoekingen. De justitie te Middel burg vertrok naar Aardenburg tot het doen van een huiszoeking in verband met den bekenden belangrijken diefstal te Meliseant. Ook is de justitie naar Axel vertrokken om, in vereeniging met de Belgische justitie, een onderzoek in te stellen naar een aldaar ge- pleegden diefstal met inbraak, waar drie vermomde individuen een landbouwer hebben vastgebonden en bedreigd. Wat Castro In Berlijn alzoo uitgeeft. De verplegingskosten In de kliniek van prof. Israel, met de operatiekosten enz. bedroe gen ruim 100.000 mark, de rekening van het Esplauada-hotel bedraagt dagelijks rond 3000 mark, wat dus voor de 70 dagen, dat by er tot duever geweest is 210000 mark uitmaakt, als hy tenminste geen reductie krygt I terwyi Oastro bovendien in ver schillende winkels bestellingen heeft gedaan tot een som van 60.000 mark I Barakken te Mezalna. De Popoio Roman* geeft een overzicht van de te Meisinjz ge bonwde barakken. Door het personeel der vloot zyn 6716, door dat van het departe ment van openbare werken zyn 10.000 ba raken opgericht. Er zyn in de laatste dagen nog meer barakken beschikbaar geworden, daar twee infanterie-regimenten naar Palermo zyn teruggekeerd. Het regenachtige weer is zeer hinderiyk. Er lz een geval van typhua voorgekomen. De ultgraving van de ïyken wordt, wegen* den verregaanden staat van ontbinding waarin vele verkeeren, een stui tend werk. Genoemd blad protesteert tegen den voorbarigen yver en het onbekookte ongeduld van velen die Messina in een oog wenk herbouwd willen zien. Een bonnetje voor een sohlp. De Kamper Courant schrijft Ais historisch gebeurd wordt onderstaande aardigheid verteld uit »der lustige Krieg», de stoornis in onze vriendschappeiyke betrek kingen met Venezuela. Toen een onzer oor logsschepen een Venezolaantche boot had genomen, sprak haar commandant den Ne derlandschen kolonel aan ongeveer met de woorden Mynheer de commandant I Dat gy mijn schip hebt genomen, soit 1 Maar beleefd verzoek ik u mij daarvan een echrifteiyk bewy* te geven, want anders zie ik gebeu ren dat myn regeering my beschuldigt de boot te gelde te hebben gemaakt. En de vertegenwoordiger onzer marine was zoo vriendelijk den Venezolaan het bon netje te geven, waarmede hij gerust in zyn vaderland kon terugkeeren. Limburgscbe Rosier. Hermanns Leen- ders, al spoedig genoemd de Limbnrgache Rosier ontvlucht uit 't St. Servatlusgesticht te Venraai, is, dank zy den nasporingen van baron Van der Feltz, officier van ju stitie te Roermond, te Seraing (tn België) gearresteerd. Misbruik van de telephoon. Voor het gerechtshof te Amsterdam zal op 24 deaer in booger beroep dienen de zaak betreffende de juffrouw, ontslagen beambte van de ge- meenteiyke telephoon te Amsterdam, door de rechtbank aldaar veroordeeld wegeos het gelegenheid geven (aan de depóthouder bericht gever van het Niemesblad voor Nederland) tot het afluisteren van gesprekken. N. R. Ct. Landverhuizing van Japanner*. De Japanache consul generaal te New-York heeft cyfers gepubliceerd, waarnit blykt, dat in den loop van Deeember 1908 het aantal Japansche landverhuizers, dat in de Ver- eenlgde Staten is aangekomen, 300 heeft be dragen. Daartegenover stond dat in diezelfde maand 1007 Japanners de Unie hebben ver laten. De politiehond. Zondagavond omstreeks elf uur stonden drie huzaren mei getrokken sabel te zwaaien in de Korte Houtstraat te 's Gravenhage. Een agent van de politie hondenbrigade, die met den hond Lucie aan den hand juist voorbykwam, bemoeide zich met het geval en wilde den belhamel ar resteeren. Deze rukte zich echter loz en ging aan den haai. De agent maakte den band van den hond los en op het commando pak I ging het beest den vluchteling ach terna, greep hem met de tanden in den pantalon en slaagde er zóó in, den huzaar op den grond te trekken en hem daar vast te bonden, tot den agent kwam en den huzaar, die nu gewillig meeging, arresteerde en overbracht naar het politiebureau aan de Nieuwe Haveu. Daar noemde hy de namen van zyn twee kameraads, waarna hy aan een inmiddels ontboden mlllitaire patrouille werd overgegeven. Moord. Het na den brand in het Duitsche gezantschap gevonden verkoolde ïyk werd tot dnsver voor dat van den ambtenaar Beckert gehouden, wyi het ïyk kledingstuk ken van Beckert aan had. Een nader onder zoek bracht ondertnsschen aan het licht, dat volgens het gebit de vermoorde niet Beckert kan zyn. Degene die vermoord werd is, zoo ais thans biykt, de Chileensche bediende van het Duitsche gezantschap. Dientenge volge is de verdenking gerezen, dat Beckert zich aan een aftchnweiyk misdrijf heeft schuldig gemaakt. Beckert heeft eerst den Chileenschen beambte vermoord, vervolgens de kas bestolen en daarna den vermoorde zyu, Beckerts, kleedingstukken aangetrokken ten slotte heeft Beckert, naar het schijnt, zelf den brand gesticht. In verband biermede deelt de Duitsche telegraafmaatschappy medeNaar wy van betrouwbare zQde vernemen, beeft de Duit sche regeering, in verband met deze gebeur tenis, het aanbod gedaan, de nagelaten be trekkingen vau den op soo'n afsohuweljjke wyze vermoorde gezantschapsdienaar blQvend te ondersteunen. BURGERLIJKE STAND. Bergen, over de maand Januari 1909. GEBOREN 7 Jan. Pieter, z. van Jacob Schoen en Grietje Kalverboer. l4 dito. Adrianus Jacobus, z. van Adrianns Johannes Leyen en Antje van Diepen. 17 dito. Marytje, d. van Reinier Wittebrood en Anna Louwe. 18 dito. Reyer z. van Arie den Das en Jantje Bas. 27 dito. Margaretha Johanna Maria, d. van Petras Hendrik Dek ker en Joanna Maria Henderika LangendQk. Lourentius Johannes, z. van Engelbertni van Veen en Ohristina Twisk. 28 dito. Oornelis Jacobus, s. van Floris Swart en Aafje Tuyp. GETROUWD15 Jan. Hendrik Jacobus Warffemius, wonende te Emmahaven by Padang in Nederl. Oostlndië en Marytje Bakker, alhier. Jacobns Hoogland en Aagje Hablecht beiden alhier, laatstgenoemde onlangs te Amsterdam. OVERLEDEN 21 Jan. Jan^ Scholten, wednr. van Willemyntje Braakenhoff, 84 j. Oudkarspel. GEBORENOornelis, z. van Oornelis Kieft en Grietje Nol-Pover. Tryntje, d. van Albert Barten en Teetje Houtman. Albert Jan, z. van Oornelie Roos en Tryntje Pranger. Ariën Maarten, z. van Jacob Kaas en Antje Strybis. GETROUWDLourens Wit en Grietje van LeOen. Jan Hnigen en Willempje Stammes. OVERLEDENMartha, d. van Oornelis Molenaar en Tryntje de Jong, 8 weken. Zuid- Scharwoude. GEBOREN Paulas, z. van A. Rergen en O. Duynmeyer. Cornells Klaas, z. van C. de Ruiter en T. Spanjer. Johanna Cor nelia, d. van O. Komen en A. Sym. GETROUWDP. Beemsterboer en W. Schrijver. OVERLEDEN: Neeltje Kok, 61 jaar. Klaas Kuyt, 30 jaar. Simon Mettes, 44 jaar. Levenloos aangegeven kind van J. Schouten. Noord-Soharwoude. GEBOREN Margaretha Oatharina, d. van Jacob Kleimeer en Antje Sint. Hendrik, z. van Jan Meeldyk en Anna Schaap. ONDERTROUWD: Oristiaan Willem Bütt- ger en Teetje Langedyk. Simon Bos en Maartje Smit. Oornelis de Boer en Oa tharina Schilder. GETROUWDOristiaan Willem Böttger en Teetje Langedyk. OVERLEDEN Klaas Hoff, 74 jaar, echt genoot van Neeltje Barten. Levenloos aangegeven kind van Oornelis Schipper en Sara Joanna Dudok. Oornelis Opperdoes, 62 jaar, echtg. van Neeltje Scbnitemaker. Nicolaas Bruno Brain, 4 weken, x. van Jan Bruin en Hlllegonda Dekker. Johanna Geertrnl Sybrands, 84 jaar, wed. van Oor nelis Vader. Warmentraizen, over de maand Jan. 1909. GEBOREN Machiel, s. van Pieter Schou ten en Ohristina Wilhelmina Versteeg. Oornelis, s. van Wnlbert Kram en Maria Kleveriaan. Pieter, z. van Jacob Delver en Grietje van der Steen. GETROUWDJacobus Wyte, wednr. van Maartje Koning, landbouwer 35 jasr, en Jantje Commandeur wed. vau Pieter de Geus As. 33 jaar,\bsiden alhier. OVERLEDENAutonius, s. van Oornelis Versteeg en Wilhelmina de Ruiter, 23 m. Jacob Huyberts, 69 jaar ongehuwd. Broek op Langendijk. GEBOREN Simon, z. van Simon Gouds blom en Johanna de Wilde. Neeltje, d. van Louwrens Vroegop en Aagje Blom. Oornelis, z. van Jan Blom en Tryotje da Ruiter. Oornelis, z. van Willem Hopman en Aagje Dekker. GETROUWDGomelis Blokker en lm- metje KoolJ. Hendrikns Nessink en Eli zabeth Peper. OVERLEDEN: Arie Blokker 80 jaar, weduwn. van Truitje Stam, Klaas Rus, 46 jaar, weduwnaar van Aaltje Keetman. Oornelis Blom Jnx., 11 dagen. Levenloos aan gegeven d. van Jan Biersteker en Grietje Rus. Beemster, van 29 Jan. tot 4 Febr. GEBOREN Jacob, z. van Johannes Boots en Maria Johanna de Wit. ONDERTROUWD: Frederik Kleising, «0 jaar en Ida Oornelia Geister, 32 jaar. GETROUWD Oornelis Visser, 27 jaar en Tryntje Roet, 23 jaar. OVERLEDENGeezjo Lskeman, 78 jaar wed. van Jb. Genïs Dirk Reyne, 83 jaar, wedn. van Aagtjo Hart. Klaasje Groot 72 jaar, eebtgen. van Klaas Marees. Heemskerk. GEBORENMartinus, z. van Hendrik Timmer en Johanna Verduin. Hendrik, z. van Johanna Beentjes en Tryntje Bakkum. Cornelia Maria, d. van Theodorus Groene- veld eu Eva van Egmond. Maria Johanna Anna, d. van Johannes Schnyt en Anna Maria Petronella de Boer. Adrianus, Jo hannes Josepbus, z. van Johannes Henne- man en Jacoba Hoogewerf. ONDERTROUWD: Reinier van Hooff, 23 jaar alhier en Henderika Zwart, 18 jaar te Wormerveer. BERICHT. Door te geringe medewerking houdt de Raadsel rubriek op. We danken alle trouwe deelnemers. Wie in 't bezit wenscht te komen van een schoone gedachtenisplaat, zende aanvraag met 25 cent ingesloten aan G. S N O E K S, Egmond aan Zet,

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1909 | | pagina 6