Amsterdamsch© Beurs. Laatste Berichten. Marktberichten. Advertentie*!. Bekwame Timmerlieden Openbare Verkoop ing Officieele Berichten. W&rdangPre,: Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Agenda's Treurroosje, Eene partij Afbraak, •tand, is de handeldrflvende middenstand opgekomen als tusschenpsrsoon van de groot- industrie en groothandel en consument. .De ontwikkeling van handel, verkeer en behoefte braoht dezen tot grooten bloei, maar maakte tevens den groothandel tot haar concurrent. De groothandel nu kan concurreeren doordat zÜ beter en goedkoop er kan leveren, door hun crediet, minder risico, door hun uitge breide verkoop en door hun enorme omzet met minder onkosten werkt. Vervolgens zyn de warenhuizen als concurrenten opgetreden, die in 1840 voor het eerst in Frankrijk ont stonden, later in Duitschland en vervolgen» ook in Nederland. Ook zijn de consumptie coöperatieve vereenigingen een der oorzaken van het middenstandsvraagstuk. In den jaren 19001903 bestonden in Engeland 1487 ver eenigingen met een miiliosn leden en een jaarlyksche omzet van 1000 millioen, welke een winst van 130 millioen uitkeerde. Thane bestaan ook hier in Nederland 428 coöpera tieve vereenigingen. De verdere oorzaken zflnL onbeperkte vrijheid om zich te ves tigen, scherpe concurrentie onderling, oneer lijke concnrrentie, roekeloos crediet geven, gebrek aan handels- en warenkennis, vlie gende winkels en marskramerij. De middelen om ook dit vraagstuk tot een oplossing te brengen zijnten le. credietcoöperatieten 2e. inkoopcoöperatie; ten 3e. verkoopscoöpe- ratieten 4e. verzekeringscoöperatie of collectieve aansluiting by verzekeringsmaat schappijen. Na eene geanimeerde bespreking van eenige aanwezigen met den eerw. redenaar, werd deze cursus op de gebruikeiyke wyzs ge sloten. G. BBg3=K££5lIEIJWS Mgr. P. Leyten. Zaterdag herdacht Mgr. P. Leyten, Bisschop van Breda, den dag, waarop Z. D. H. vóór vijftig jaren de H. Priesterwijding ontving. Veie biyken van liefde en vereering vielen den beminden Kerkvoogd ten deel. Door H. M. de Koningin werd Z. D. H. benoemd tot commandeur in de orde van Oranje-Naeeau. De weleerw. pater Franciecus Hendriks werd door Z. D. H. Mgr. van Baars benoemd tot pastoor der parochie van San Pedro op Westpunt, Curacao. Burgemeester en Wethouders van Alk maar, brengen ter algemeene kennis, dat in het gemeenteblad van Alkmaar No. 292, is opgenomen het besluit van den Raad dier gemeente van 10 Februari 1.1., waarbij is vastgesteld eene Verordening, tot aanwijzing van de plaatsen, welke jaarlijks, gedurende de kermis, kunnen worden verpacht, welke verordeningen, heden afgekondigd, gedurende drie maanden ter gemeente secretarie ter lezing is nedergelegd, en aldaar tegen betaling van fo.071/, in af druk is verkrijgbaar gesteld. Burgem. en Weth. voornoemd, G. RIPPING, Voorzitter. DONATH, Secretaris. Alkmaar, 15 Februari 1909. Opgave ons verstrekt door de Firma MULDER QUAX, Dijk C 14. Alkmaar. Staateleenlngen. 5 »/o Ned. Werk. Schuld 4 Bulgarije Tabak 4 Hongarije Goudl. fl Oostenrijk Jan./Jull 4'/ïn Portugal Tab. 5 Rusland 1906 4 id. Rothschild i33g 4 ld. Hope Co. 4'/in Iwang Dombrowa 4 Turkije Goudl. 1890 5 n Mexico Binaenl. 5 n Brazilië Fund. Loan Spoorwegleeningen. Holbljz. Spwg. Mij. Aand. Staatsspoorwegen. Comm. Atchison Denver Erie n Kansas City Comm. Missouri Ontario Rock Island South. Pacific South. Rallw. Union Pacific n Wabash Watsohau Weenen. Aand. Wladikawkas Sp. Diversen. Comm. Car Foundry Steels Cult. Mij. Vorstenl. Aand. Nel Handel Mij. Rese. wajang Lebong. Aand. nat Cobar oninkl. petr. Mij. Moeara Enim umatra Palemb. ™--Ani.Stoomv.MiJ. - omm. Marine id. «"um. Peru l'.f W. A "am Langkat gew. Aand. Plantage ed Cultuur eil Mij, angkat Tab. A. edan y 'ouwe Asahan Tab onembah ^,r#°iele8öingen. '0 Amsterdam f 100.— Am»tdam -"° - Autwerpeu ineisa I ^feD?k *860 Busland i556 Prolong,UelKlcrs Koers van 15 Febr 16 Febr 17 Febr. 91O/18 9i15/is 957/IS 94®/l 95 953/te 8i7/i6 9I0/l4 9«>4 995/l5 4 66/e 33Vs 4aJ4 72% 431/ie 477/S «S7/l8 118 n/1# 263/, 1793/5 iSJS/is 102 497/S 5al/l6 1479/is I73s/l 1014 8s5/s 371 1633/, 1426/5 I33la/lS 87/s 256/5 9?/* 38"/8 l62 222 IO28/4 126/5 452 9°W 274K 97X 400 ro8s/s I077/l6 98 al/s 95l/is Ihk SiK siM 9ll6/l« 104 87 9is/* roo1/, 46U/l6 328/5 41% 728/4 4a'»/l6 47°/lö 2Ss/l« r i98/8 265>/ie 180 l81°/i6 1028/4 861/16 5ol/l6 Sa3/l6 i46i»/16 i74Vs roir 83 37is/l 1621/4 I4a3/l8 I33s/l 9 a59/lï 9°/lt 387/8 l69 224 IOO®/^ m'/i 449 89O/18 271Ü 95 387 H 981/l6 147 7/s i°oH 461/4 3lS/16 4i3/4 728/5 4a& 473/4 2S'/l6 riSK 261/4 I79K 188/4 5° 5 174 84V8 369X r6i 141K 88/4 a5°/l6 9h 38H 170 222 98H III 448 8BK 263 95 De koning ven Portugal gaat trouwen. Naar men uit Lissabon meldt, wordt het gerucht van een mogeiyk huweiyk vau ko ning Manuel met een dochter van den her tog van Edinburg niet tegengesproken. Door den drank. Zondagavond is in een sloot onder de gemeente Ambt Almelo verdronken zekere Jobs. G. De verongelukte maakte veel misbruik van sterke drank. Aanvaring. Voigens den stuurman van de Australia zijn er 46 slachtoffers by de scheepsramp gevallen, nl. 16 man der Au stralia en een dertigtal van het aanvarende schip. Over boord gevallen. De bom SOH 219, stuurman C. Baak, is te Scheveningen bin nengekomen met verlies van een matroos, den 18-jarigen ongehuwden W. de Graaf. Vermoedeiyk is hy door een stortzee van boord geslagen, toen hij geheel alleen op dek was. Een ongeval met een auto heeft tus- Bchen Patten en Nykerk plaats gevonden. Een boerenjongetje werd aangereden en ern- etig gekwetst, terwijl de auto tegen een boom liep en verschillende der inzittenden verwondingen bekwamen. De machine was onbruikbaar. De Berlljnsche «steker». Maandagmid dag zyn opnieuw twee vrouwen gestoken de dader is ontsnapt. Tot dusver zijn er vyftien aanslagen gepleegd, van welke een met doodeiyken afloop. Twee gemaskerde struikroovers heb ben den trein van Denver naar Rio Grande bij Fort Locau aangehouden en den stoker en machinist gedwongen, hun de zakken met aangeteekende stukken aan te wyzen. Zij planderden die en losten vyftig scho ten, om de passagiers vrees aan te jagen. Niemand werd gekwest. De politie zit de roovers in auto's na. Gezonde apotheek. Een Engelsche mild dadige vrouw, met name Lady Campbell Clarke, heeft aan het Westminstersche gast huis f 36,000 geschonken om er een gezonde apotheek in te richten voor mannen en vrouwen, die van den honger flauw en ziek zijn geworden. Loopende of biyvende patiën ten kannen daar door de schotels van een gaarkeuken weer op krachten worden ge bracht. Omtrent den moord te Apeldoorn meldt het N. v. d. D. Maandagnacht ongeveer half één werd de vrouw van den bakker A. C. 8., woonachtig aan de Koningsiyn, Nieuwen Enk, te Apel doorn, gewekt door het steunen van haar man, die met hun driejarig eenig kind naast haar te bed lag. Het bleek, dat de man geheel bebloed washet bloed stroomde hem bovendien nit neus en mond. Na zyne vrouw, die hem trachtte óp te beuren, nog even te hebben aangezien, gaf de ongelukkige den geeat. Aanvankelijk dacht de vrouw, dat haar man door een bloedepnwing getroffen was, doch spoedig bleek haar, dat aan misdaad moest gedacht worden. De man wae ver- raderiyk in de borst en hartstreek geetoken. Sporen van inbraak of diefstal werden niet waargenomen. De vrouw, die vast sliep, heeft niets van het gruweiyk misdryf in haar onmiddeliyker nabyheid bemerkt. Het kind, dat rustig in vaders armen sliep, was ook geheel met bloed bedekt. Nadat de politie gewaarschuwd was, heeft deze het ïyk naar het doodenhuis van het nabygelegen ziekenhuis doen overbrengen, in afwachting van de komst der justitie. Inmiddels werd de woning onder bewaring van de politie gesteld en is een inwonende 22 jarige knecht naar het bureau van politie geleid, om gehoord te worden. Natuuriyk ie men algemeen zeer onder den indrnk van deze misdaad, die tot dus ver een zoo uiterst geheimiinnig karakter draagt, De echtelieden leefden in goede har monie en hadden in de volksbunrt, waar hnn zaak gevestigd was een flink bestaan. Nader wordt gemeld, dat de verdachte bakkersknecht W. P. in het ziekenhuis door de justitie in verhoor is genomen en biyft ontkennen iets van de misdaad af te weten. Hij ie met het ïyk geconfronteerd, dat naar het ziekenhuis was overgebracht. P. bleef in het ziekenhuis onder bewaking der politie. In de woning van den verslagene is de vrouw verhoord en een uitgebreid onderzoek ingesteldde dekens zyn in be slag genomen. In verband met dit onder zoek, maar vooral ook na het nachteiyk onderzoek, waarby een broodbakkersmee in beslag ia genomen, zyn er ernstige vermoe dens aan schuld gerezen tegen den knecht W. P. Het broodmes paste geheel in de sneden in de wollen dekens en in de ver wondingen door hart en long van den ver slagen e. W. P. is naar de gevangenis te Zutphen overgebracht. Moord te Amsterdam. Zondagavond heeft zekere O. D. zijn meisje en daarna zichzelve een levensgevaariyke wonde aan den hals toegebracht. Jalonzie schynt de aanleiding van deze vreeseiyke misdaad te zyn geweest. Een bank voor f 60.000 bestolen. De Prov. 's-Hert. Ct. verneemt uit Brussel, dat daar op het oogenblik iemand van de Rot- terdamsche politie vertoeft. Met behulp van een tweetal agenten zoekt by naar het spoor van een bediende van een bankiershuis te Rotterdam, die voortvluchtig is en zyn pa troon voor een som van f 60.000 zou be' stolen hebben. Tot nog toe zyn alle nasporingen echter vrnchteloos. Vermist. Nadat Donderdagavond een 18 jarig meisje te Zovenaar wat laat was thuis gekomen en door hare moeder was berispt, omdat bet kind, op belofte eener belooning, met een paar mannen was meegegaan, om den weg te wijzen, ging moeder op onder zoek uit, om zich van de waarheid van 't gezegde van haar kind te overtuigen. Toen zij echter terugkwam, had het kind de ouder- lyke woning verlaten en is daarin tot nog toe niet teruggekeerd. Men dacht, dat het kind naar hare grootoudere te Westervoort was gegaan, doch nasporingen aldaar en ook elders in den omtrek, bleven vruchte loos. (Tel.) Schandelijk. Een schandelijke wedden schap is Zondag in Hamm, zoo wordt uit Enschedé gemeld, aangegaan tusschen een zadelmaker en een reiziger, waarby eerst genoemde aannam 25 glaasjes jenever te drinken in denzelfden tyd als de ander 25 glazen bier. Toen er 20 glazen geledigd waren, zakte de zadelmaker ineen. In be- wusteloozen toestand werd by naar bet ziekenhuis overgebracht, waar hij spoedig overleed. Voor de slachtoffers. De Italia meldt dat by de Italiaansche Bank te Rome voor de slachtoffers van de aardbeving 18 V3 millioen lire ontvangen is, waarby 100,000 lire van de Japanscbe legatie. De Corriere della Sera te Milaan heeft tot dusver ruim 2,000,000 lire ingezameld, de Parijtche Figaro 100.300 frs. De inschrijving van de Osservatore van giften direct naar den Paus gezonden, be draagt reeds 3.832.496,76 lire. De Detective-litteratuur heeft weer slachtoffers gemaakt. Zes leerlingen van het gymnasium te Salzwedel hadden zich, ver lokt door de lectuur van prulromans, aan eengesloten en een >rooverbende< gevormd, die reeds een gansche reeks van diefstallen, afzonderlijk of in gemeenschap gepleegd, op baar geweten heeftde >edele bandieten» stalen voornamelijk boeken, rookgerij, prent briefkaarten, snoepgoed, enz. De ouders van deze slachtoffers eener ziekeiyk geprikkelde verbeelding, zijn gezeten en geachte burgers. IJsongelukken. Te Farmeum (gemeente Delfzyi), Gr., is Zaterdag de 7-jarige zoon van den ke8r A. K., aldaar, door het ys gezakt en verdronken. Zondag zyn te Amerongen drie meis jes, waaronder twee zusters, by het schaatsen- rijden op de uiterwaarden in een wak ge reden en verdronken. Te Zuidwending (Veendam) zijn Zaterdag namiddag twee kinderen, een meisje van 12 en een jongen van 9 jaar van den werkman E. B. in een wak gereden en verdronken. Zedenmisdrijf. Tegen den tandarts H. H. te 's Gravenhage is Zaterdag door den officier van justitie voor de rechtbank aldaar tien jaar gevangenisstraf geslecht, wegens miadryf tegen de zeden. Cursus in het lachen. De tenor Noei Fliming hesft kort geleden te Milaan een lacbschool opgericht. Hij beweert dat maar heel weinig msnschen naar eisch weten te lachen: de meeaten lachen, zonder acht te slaan op de uitwerking, die hun lachen op de personen in hun gezelschap heeft; zonder te letten op de eeuwige wetten der harmonie. Fliming's cursus in »'t harmonisch lachen» omvat tien lessenwie die lessen heeft ge volgd, zal, naar hij verzekert, met muzikale schoonheid kunnen lachen. Katholiek Congres in België. Omtrent het eerste groote Katholieke congres, dat de Belgische Katholieken einde September zul len bonden, wordt nog door het Handelsbl. van Antw. medegedeeld, dat het in vyf af- deelingeu zal worden gesplitst. 1. Eene afdeeling voor de hoogere poli tieke belangen. 2. Eene afdeeling voor alles wat de maat schappelijke vraagstukken betreft. 3. Eene afdeeling voor de belangen van bet onderwijs. 4. Eene afdeeling voor letterkunde. 5. Eene afdeeling van godsdienstverde- diging. Vrijzinnige verdraagzaamheid. Onder dit opschrift meldt men aan de Ned. In een ten deele rechtzinnige gemeente in Friesland heeft de moderne kerkeraad besloten, een hem toebehoorende boerdery, op welke een rechtzinnige boer ongeveer 30 jaar gewoond heeft, niet langer voor dezen disponibel te stellen, zoodat de man op hoogen leeftijd genoodzaakt ie, de plaats, waar zóóveel is doorleefd, te verlaten, om voor een >vryzinnige» plaats te maken. De heeren gevoelden zich voor hun >vryzinnige beginBelen«(l) niet verantwoord, wanneer zij langer een orthodoxen boer op een boerderij hunner kerk lieten wonen. Van de markt. Dat men, van de markt komende, soms zeer vreemde zaken verliezen kaD, bleek j.l. Woensdag. Een paar personen uit Lemelerveld, die wel wat nagepraat had den, 't was reeds omstreeks half vier verloren tusschen Oldenhof en Crisman (Maatman) een varken uit den wagen. Het dier raakte vry spoedig in 't kanaal en kon er niet weer Uitkomen, daar aan den kant ijs zat, waar het beest niet op kon komen. Vol bloed door 't snijden van 't ys, zwom het rond en toonde teekenen van groote vermoeidheid, toen het geholpen door toegeschoten volk op den oever kwam. Later kwam de eigenaar het zoeken en nam bet nu mee. Aanslag te Gent. Tengevolge van een door de politie ts Brussel verspreid signa lement, zyn een commissaris van politie en drie agenten Maandagavond naar het huis van een Russisch student gegaan, die aan het signalement beantwoordde van den per soon, die schuldig is aan een poging tot afpersing van geld onder bedreiging met den dood ten huize van een Brusselsch koopman gepleegd. Terwyi de jonge Rus deed of hy zich gereed maakte de politie te volgen, trok hij een revolver uit zijn zak en gaf vuur. De commissaris werd doodeiyk in den buik ge troffen. Daarop schoot by op een der agen ten, die door twee kogels, in bulk en hoofd, geraakt werd. De moordenaar is in hechtenis genomen. Chineesch varkensvleesch. Binnen kort, zoo meldt een Belgisch blad, zal men in Europa in de gelegenheid gesteld worden het vleesch van varkens te koopen, die in het Hemelsche Ryk zyn opgefokt. De Penin sular and Oriental stoomvaartmaatschappy zal zich op groote schaal belasten met den invoer van Ohineesch varkensvleesch naar Engeland. De Ohineezen hebben zooals bekend is, eene groote voorliefde voor varkensvleesch en dryven daarom de varkensfokkery in grooten omvang. Indien het vleesch door het transport niet al te kostbaar wordt, bestaat er alle kans, dat het vleesch in Europa spoedig in trek zal komen, te meer omdat, naar vaklieden beweren, de Chineezen in de kunst van 't varkensmesten de Euro- peesche fokkers overtreffen. Niewe veiligheidslamp. Sedert een week is bij de Amsterdamsche gemeente-gasfa brieken een nieuw soort veiligheidslampen in gebruik, ten dienste van de opnemers der gasmeters. Aan de onderzyde van deze lampen be vindt zich n.l. een klein reservoir, gevuld met benzine, waarin een gewoon katoenen pitje gestoken is. Vlak naast dit pitje is op een spil een papieren rolletje aange bracht, waarin zich bolletjes buskruit be vinden, volkomen overeenkomend met zgn. klappertjes. Het uiteinde van dit rolletje wordt, wanneer men het afwindt, gewonden op een andere spil, terwyi meteen een platte naald dan tegen het strookje papier aandrnkt, dat zich zoodoende tusschen de beide spillen bevindt, en maakt, dat de klappertjes door de wryving ontbranden. En dit heeft weer tengevolge, dat de met ben zine gedrenkte pit ontvlamt. Overigens ie de inrichting van de lamp- jes geheel gelijk aan die, by de mynwerkera in gebruik. Zy zijn thans by wyze van proef ingevoerd en voldoen uitstekend aan de ge stelde eischen. (Tel.) E«n brutale diefstal is te Velsen in het station der H. 8. M. gepleegd. Allereerst hebben zy een handwagen ont vreemd te Haarlem, in de Zaksteeg, zijn daarmede over de openbare wegen, want langs andere wegen is het station Velsen niet te bereiken, daarheen gereden, hebben vervolgens de brandkast ontvreemd en op den wagen naar Haarlem overgebracht, zon der dat ook maar een politiedienaar dit heeft ontdekt. De diefstal schynt met groote zorg te zyn voorbereid, want Vrydag vervoegde zich aan het station te Velsen een der thans verdachten aan het bagage-bnreau, waarin de brandkast stond, om te informeeren naar den prys van een waggon, die hy wilde bevrachten. Hij vroeg toen ook voor hem een bankbiljet van f 10 te wisselen, en waar men daartoe wisselgeld moest halen uit de brandkast, had hy uitnemende gelegenheid op te nemen, of zich daar iets In bevond en hoe die kast was geplaatst. Het station te Velsen is bij nacht onbe waakt. De chef woont in bet oude station. De kast hield ongeveer f 230 in en werd ledig gevonden in een bernchte buurt te Haarlem. De dieven zijn, naar men uit Haarlem meldt, gepakt. Het zyn twee beruchte gauw dieven. Ijs. Door den krachtigen N. W. wind is al het ijs, dat eenige dagen de kust van Texel bezette, in de richring vau Friesland afgedreven. Zoover 't oog reikt is het nu overal open water in zee. De visschersvloot is uitgezeild. Op Texel stroom en in het Marsdiep wordt thans on gestoord de garnalenvisscherij uitgeoefend. Het westeiyk deel der Zuiderzee is van Enkhuizen uit open. Naar het Oosten en Noorden is de zee echter nog vol dryfye. Pestpokken. Men meldt: In een groot huisgezin te Loosduinen zijn de ouders beiden door een besmetteiyke ziekte men zegt de pestpokken aangetast. Daar men hen in het Haagsche ziekenhuis niet mocht opnemen, zyn zy daar Maandag in een ziekenbarak geplaatst. De kin deren zyn opgenomen in het gesticht Groe- nestein in den Haag. De twist in de S. D. A. P. Men meldt aan het Vad.\ De afdeeling Leiden van de 8. D. A. P. heeft, in verband met het te Deventer gevallen besluit, bedankt voor het lidmaatschap van de 3. D. A. P. Mijnramp. LONDEN, 18 Febr. Een hevige ontploffing heeft plaats gehad in de steen- kolenmyn West Stanley, Noordwest van Dur ham. Ongeveer 200 werklieden in de myn werkende zyn bedolven. De ontploffing be schadigde ernstig den ingang der putten, waardoor de redding in booge mate wordt belemmerd. Men vreest, dat er zeer veel slachtoffers zyn. NEW-YORK, 16 Febr. Detailberichten over den brand te Acapulco vermelden, dat er ongeveer duizend personen verzameld waren in het Fioresthoater ter bijwoning eener bui tengewone voorstelling ter eere van den staats- gouverneur Guerrero. Gedurende de cinema- tograaf-voorstéllingen sloeg de >film< in brand, de vlammen versproidden zich snel over de aangebrachte versieringen en de toehoorders drongen door de drie enge uitgangen naar buiten. Er ontstond een paniek en velen stortten dood neer. De ontzettende hitte maakte de redding der ingeslotenen onmoge lijk, die in de vlammen omkwamen. De be zoekers waren meest leden der oudste en deftigste families uit de provincie. Aardschokken. BOEDAPEST, 16 Febr. (Reuter.) Vannacht om 2 uur zijn in de dorpen K/ecksemet, Nagycoros, Ozegled en Felegbyia gedurende 10 seconden aardschok ken gevoeld, vergezeld van een onderaardsch gerommel. De bevolking vluchtte verschrikt naar het veld. Er werden slechts in enkele muren eenige scheuren ontdekt. Alkmaar. GEBOREN14 Febr. Arend, z. van Lam- bertus Visscher en Johanna Maria Bakker. Jan, z. van Nardnz Vet en Cornelia Helena Bus. 15 dito. Grietje, d. van Pieter Wai- boer en Tryntje Kramer. 17 dito. Gerar- dina, d. van Jan Metz en Dieuwertje Plomper. GETROUWD: 15 Febr. Theodorus Her manns Antonlus Josephns Lohman en Susanna Wilhelmina Hendrica van Giszen. 17 dito. Petrus Hendricus Smiers en Cornelia Verver. Hendricns Franciscus Buije en Margaretha Maria Veesies. Job Hulskamp en Maartje Koster. Klaas Tump en Grietje Ploeger. OVERLEDEN14 Febr. Elisabeth Chris tina Diderika Leonarda, d. van Christiaan Dirk Albertus Stol werk en Elisabeth Johanna Dekkers, 7 jaar. Dirk Broek, 77 jaar. 15 dito. Angenieta van der Bijl, 63 jaar. 16 dito. Maartje Admiraal, wed. Pieter Groen, 63 jaar. ALKMAAR, 15 Febr. Aangevoerd 10 Koeien en Ossen f 150 a 265, 35 vette Kalveren f 40 a 119, per Ned. pond 90 a 100 ot. 73 nacht. Kalveren S a 30 per stuk; 6 magere Sohapen f 20.00 a 29.00, 00 vette idem i 00.00 a 00.00, 216 vette Varkens 42 a 48 ct. p. Ned. pond, 41 mag. idem 16 a 19. PUKMEREND, 16 Febr. Aangevoerd 385 Runderen, waaronder 147 vette ƒ0.56 a 0.72 p. K.G., pryshondend matig,288 m. en g. koeien f 110 a 240, pryshondend matig, 5 stieren, 59 vette kalveren f 0.75 a 0.95 p. K.G., matig, 569 nuoht. 19 a 25, vlug, 17 paarden, 346 sohapen f 13 a 20.00 en 000 overhouders ƒ00 a 00, pryshondend, stng, 270 vette varkens 44 a 48 at. p. K.G. ving, 22 magere id. 1 14 a 23.00, stag, 127 biggen I 8 uit,matig. Cmand appelen f C.OO a 0.00. 00 mand peren (0.00 a 0.00. 00 ganzen /"0.00 a 0.00. 00 zwanen f 0.00 a 0.0C. Kleins Kaas f 32.00, Middelbare 100.00, aange voerd 45 stapels. 778 kg. boter f 1.65 a 1.70, per kilo, Kipeieren 1 4.0G a 4.50, eenden dito 0.00 per 100. Zondag 21 Februari 1909 vergadering der vereeniging »8t. Michaël» in het vereenigings- gebouw te Noord-Scharwonde, des middags ten 3 ure, waaronder eene lezing zal ge- honden worden door den heer J. P. Schaf- felen Jz., onderwerp «Kan een Katholiek Socialist zyn 7» Getrouwd: THEO H. A. J. LOHMAN en ANNIE W. H. VAN GIEZEN, die, ook namens wederzij deche Familie hartelijk dank betuigen voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwe lijk ondervonden. Alkmaar, 16 Febr. 1909. Er wordt gevraagd een flinke DIENST BODE of NOODHULP, ais dagmeisje of inwonend. Adres B. J. AL, Verdronkenoord C 86, in „de Gaper", Alkmaar. gevraagd, bij Jn. HENSELMANS, Limmen. 40 Meditatiën voor den Vastentijd, met Mis-, BiechtCommuniegebeden enz., door pastoor Leijser, in linnen band goud op snee, franco per post cent. D. J. MIJ MSN, Boekh, Assendelft. Ook verkrijgbaar het bekende KRUIS- WEGBOEKJE. te BERGEN, op Donderdag 25 Februari 1909, voor middags 9 uur, in de Molenbuurt te Bergen, bij de woning van den heer S. MIN, van waaronder ongeveer 20.000 stuks ge bikte steenen (Waal- en Rijn vorm/, ongeveer 1500 oade pannen, beste kalk- pnin, een stel dorschdeuren zoo goed als nieuw, eiken vierkante balken, oDgereer 100 julfers van diverse lengten, planken hout, latten, brandhout, best oud dekriet, ongeveer 15 zware ijpen boomen, top- en rijshout, takkenbossen, enz. Dagelijks te bezichtigen. Notaris L. TOP,

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1909 | | pagina 3