B No. 30. 11 m Gemengd Nieuws. R. N V. „ONS Jaarlijksche Alger houdersver^ FEDÏLLÏ Magna Pe hi) i m: Hi Donderdag, plechtige dag der le H. Communie, 'smorg. 8'/i uur H. Mie, waaronder GeloofebelQdenia en Opdracht aan het E. Hartmidd. 21/, uur Lof, waaronder Doopbelofte en Opdracht aan de H. Maagd. V r 3 d a g 'e morg. 8l/t uur H. Mie. Zaterdag 'e morg. 81/* uur H. Mie 'e namidd. van 37 uur Biechthooren. 'e avonde 6'/, uur Lof ter eere van de H. Maagd met Rozenkrans. LIMMEN. Zondag 'emorg. 71/, uur H. Mie; 10uur Hoogmie geen Catechiemue 'e namidd. 21/, uur Veepere met Roeenhoedje. Maandag 'e morg. 71/, uur H. Mie 10 uur Hoogmie 'e namidd. 21/» unr Veepere met Rozenhoedje. Wotoedi g"'e avonde 7 uur Lof ter eere van het H. Sacrament met Roienhoedje. Deze week Oateebiemue volgena gewoonte. UITGEEST. Zondag 'emorg. 71/» uur jaarl. H. Mie "voor Guurtje Terra91/» uur Hoogmie voor de gemeente'e namidd. 2 uur Vee pere, daarna gelegenheid tot biechten. Maandag 'e morg. 71/, uur H. Mie voor Aria Krom 91/» uur Hoogmie voor Trijntje Oornelieee, hvr. van Willem Groen, daarna biechtgelegenheid. Dinedag 'e morg. 8]/i uur H. Mie voor Marijtje Kraakman9 uur H. Mie voor Cornelia Leeuw. Woenedag 'e morg. 81/, uur H. Mie voor Jan Jonker9 uur H. Mie voor Maartje Blankert, hvr. van Hermanue Oornelieee. Donderdag 'e morg. 81/) uur H. Mie voor Anna Brakenhoff9 uur gei. H. Mie ter eere van het Allerh. Sacrament. V r fl d a g 's morg. 8l/j uur H. Mie voor Afie Stam, wed. van Jan Konjjn9 uur F H. Mie voor Maria Verdegaal. Zaterdag 'e morg. 81/, uur H. Mie voor Maria Voete, wed. van Frans Zonjée 9 uur H. Mie voor Maartje Schee en Nicolaas Mefjne 'e namidd. 4 uur biecht gelegenheid 'e avonde 7 uur Lof. late Roep Jan Schuit, van Noord Schar- woude, en Maria Geertruda Felk, van hier Simon van der Hoorn, van Aeeendelft, en Trijntje van Veen, van hier. LANGEN DU K (N -Scharwoude). Zondag. Hoogfeeet van Faachen, 's morg. 61/, en 8 uur stille H.H. Miaeen10 uur plechtige Hoogmie'e middage 21/» uur Veeperevan 3 uur af gelegenheid om te biechten 'e avonde 6 uur^Lof, waar onder Rozenhoedje en Litanie tot inten tie van Z.H. den Pane. Maandag. 2e Paaechdag, te vieren ale Zondag'e morg. 61/, en 8 uur stille H.H. Mieeen 10 uur Hoogmie 'a midd. 3l/, uur Veepere, waaronder het Rozen hoedje en Litanie tot intentie van Z.H. den Paua. Donderdag, 'a avonde 7 uur Lof ter eere v. h. Allerh. Sacr. Zaterdag, 'a midd. van 4 uur af ge tegenheid om te biechten. Van de laatate H.H. Sacramenten voorzien: Antje Doodeman, hvr. van Simon Krujjer. In den Heer overledenAntje Belleman, hvr. van Cornelia Bakker. SCHOORL. Zondag 'e morg. 7 uur H. Mie 9l/j uur Hoogmie 'a namidd. van 1—2 uur biecht hooren 2 uur Veepere, daarna biecht hooren tot 5 uur. Maandag 'e morg. 7 uur H. Mie 91/> uur Hoogmie 'e namidd. 2*uur Veepere, daarna biechthooren. Dinedag, Woenedag, Donderdag en Zater dag Catechiamua. Donderdag 'e avonde 7 uur Lof met Rjzenhoedje. Zaterdag 'e namidd. van 4—7 uur biecht hooren. KROMMENIE. Zondag 'e morg. 71/, uur H. Mie voor Engeltje Pater10 uur Hoogmie voor de parochie 'a midd. 2 uur Veepere, waarna biechthooren, zoolang er achtereenvolgen! biechtelingen zullen zjjn. Maandag 'e morg. 71/} uur H. Mia voor Adriana Diemeer 10 uur Hoogmie voor Catbarina Koning, ala lid.der Weetl. Proc. 'amidd. 2'/i uur Veepere. Dinedag 'e morg. 81/» uur Jaarmie voor Simon Palmboom. Woenedag 'e morg. 8 uur H. Mia voor Brecbtje Olie8'/i uur H, Mia voor Willem Noom en echtgenoote. Donderdag 'a morg. 8 uur H. Mia voor Petrue Joannee van Gelderen en Anna de Wit8l/e uur H. Mie voor Guurtje Molthof, ala lid der Weetl. Proc.'e avonde 71/, uur Lof. V r ij d a g 'e morg. 8 uur H. Mie voor Anna Duin81/, uur H. Mia voor Jacobua Koopman en Oatharina Gaal. Zaterdag 'a morg. 8 uur H. Mie voor Jan Stut en Maria de Boer81/a uur H. Mia voor overledene oudere. Behalve Maandag lederen dag Oateebiemue. Maandag onder belde H.H. Mieeen collecte voor de aannemelingen. Van de Iaatzte H.H. Sacramenten voorzien: Catbarina Luiting. In den Heer overledenHendrik van Aaeema. ZUID-Z1JPE. Zondag 'e morg. 71/, uur H. Mie tot zekere intentie 9% uur Hoogmie voor de parochie'e midd. 2 uur Lof, daarna gelegenheid om te biechten. Maandag 'emorg. 71/1 uur H. Mie voor Mgr. de Bonter 9$/4 uur Hoogmia voor Arie Louwe'e midd. 2 uur Lof met Rozenhoedje Dinedag H. Mie voor Cornelia Hoedjes en Theodora Molenaar. Woenedag H. Mia voor Petrue Teeeelaar en Joanna Goudabloem. Donderdag H. Mia voor Cornelia van Beuaekom. V r (J d a g H. Mia voor Fetrua Polder Ger trude Metering en hunne nakomelingen. Zaterdag H. Mie voor Matthiae Blaauw. Deze week vóór de H. Mie gelegenheid om te biechten. Stormen. Uit Memel komen berichten over geweldige atormen en ongelukken. Uit de kuetdorpen tuaechen Polangen en Nimmer- atadt zijn 10 viaecheraechuitjea met ongeveer 40 menechen vergaan. Kindermoord. Verdacht van kindermoord ia een ongehuwde boerendochter onder Wouw (N.-Br.) door de marechauaaee aangehouden. Zij heeft haar daad reeda bekend en de plek aangewezen, waar het kinderlijkje verbor gen ia. Moordaanslag op een priester. De abt Letonrnau, pastoor der kerk Saint Sul- pice te Parjje, ie, toen hij 'a avonde uit de pastorie kwam, op straat door een vrouw met een mee in den schouder gettoken. De daderee werd aangehouden. Men ver moedt dat zjj krankzinnig ie. De toeatand van den pastoor ie bevredigend. Inval in een speelhuis. De politie heeft een inval gedaan in het speelhuis Korte Regulieredwareatraat 1, te Amsterdam waar reeda geruimen tijd aan het publiek gelegen heid werd gegeven zijn goede geld te wagen op het edele vlotbrugapel. Er waren tijdens den inval een 50 men achen aanwezig, van wie enkelen wiaten te ontsnappen de andere werden onder groote belangstelling van het publiek, man voor man gaande aan elke zijde een agent, naar het politiebureau Rembrandtplein geleid, waar hun naam en adrea werd opgenomen. Tegen de houders van het speelhuis werd proces verbaal opgemaakt, terwijl het spel in beelag werd genomen. Hand. De dood wen lit ieder uur. Terwjjl Woensdagavond de klerk-telegrailet by de Oentraalapoor J. C. de V. te Kampen, juist overgeplaatst van Utrecht, met zyn meisje even buiten de stad wandelde, werd hij plotseling onwel. Het meisje spoedde zich naar de stad om hulp te halen, doch voor een geneesheer aanwezig kon zjjn, waa de jonge man reeda overleden. Het geval maakte op een ieder diepen indrnk. Brandstichters. Sedert geruimen tijd zoekt de politie in Oost Friesland naar per ionen, die zich er op toeleggen moedwillig brand te stichten. Nu eene hier, dan daar branden behui zingen af, waarbij men zekerheid heeft, dat aan kwaadwilligheid moet worden gedacht. Te Heppens kwam in een der drukste straten iemand een woning binnendringen, een vrouw daar om geld vragende. Toen niet te spoedig geld gegeven werd, greep de onbekende de brandende lamp en wierp haar in een alkoof met beddegoed. Spoedig atond het huis in lichtelaaie, De justitie looft 600 mark uit voor den bandiet, die uitgeweken heet te zijn. Herroeping van een stervend jour nalist, Verleden week ie te Rome overleden de bekende Maltezer anti clericale journalist Matteo Decaeaare, uitgever van »La Sede dei Papi<. Toen by zich overtuigd gevoelde, dat zjn einde naderde, bekende hij zjjn leedwezen er over, een zoo hardnekkigen en zoo langen strijd gevoerd te hebben tegen de Katholieke Kerk, en liet een eigenhandig geschreven getuigenis na, waarin hy zjn dwalingen afzwoer en zich met de Kerk verzoende. Dit geschrift luidt ala volgt Ik, ondergeteekende, doordrongen van leedwezen over mjn afdwalingen, verklaar dat ik verlang te sterven in den schoot der Katholieke Kerk m jjue Moeder, die ik bel jd en geloof te sjn de eenige, ware Kerk. Ik verwerp iedere leerstelling, die door Haar niet geleerd wordt en ik geloof en belyd te gelooven alles wat de Roomach Katholieke Apostolische Kerk leert. Het doet mij innig leed, door myn geschriften de kerke lijke overheid beleedigd en beapot te hebben in den eerbiedwaardigen persoon van Z. D. H. den aartsbisschop van Rhodes en bisschop van Malta, wien ik nu nederig vergiffenis vraag, en wiens herderlijken zegen ik ver zoek. MATTEO DEOAESARE*. Een wereldstad. De laatste volkstelling heelt uitgemaakt dat New York 41/1 millioen inwonera telt, dus een millioen meer dan 4 jaar geleden. Er wonen 1.800000 Duitscber zoodat, na Berljjn, New York de grootste Duitsche atad ia. Ieren wonen er 1200.000 en het getal Italianen bedraagt 450 000. Dan volgt een lange ry van vreemdelingen waar onder iedere natie vertegenwoordigd ia. Het budget der stad bedraagt 390 000 000 gulden, dat ia een vyfde der Engelsche begrooting. Verdronken Door eeij 2 tal vlaschere werd te Elburg binnengebracht een Hinde- looper viechschuit, die omgeslagen in zee ronddreef. De bemanning ia hoogstwaar schijnlijk verdronken. Gestoken. Nabij de ouderlijke woning in de Warmoezieratraat te Rotterdam is de 17- jarige G. van D., na een voorafgegane woordenwisseling, door baar vrijer J. N., wonende in de Almondestraat, met een mes in den linkerarm gestoken. Het meisje is in het ziekenhuis verbonden, de dader aan gehouden en naar het politiebureau in de Meermanstraat gebraaht. Ontsporing. Tussohen het station De i Steeg en den Pinkelschen overweg, zijn eenige wagens van een goederentrein ontspoord, j Drie wagens werden verbrijzeld, terwijl 80" der sporen eenigen tijd was versperd..Er hadden geen persoonlijke ongelukken plaats. De Haarlemmerolie-werper. Er is te Haarlem weer een individu bezig de kleeren van de dames te bederven. Dinsdagavond heeft hj op de japon van eene dame Haar lemmerolie geworpen. Practisch Socialo Curauaseu. De Volks banier meldt: In verband met onze vroegere mededee ling hebben wy thans de eer te berichten, dat de Practisch Sociale Cursussen voor werk lieden in ons Bisdom sullen plaats hebben in het Bondsgebouw »St. Bavo< te Haarlem, op Zaterdag 26, Zondag 27 en Maandag 28 Juni e k. Boschbranden. Men meldt uit Vaals Dinsdagnamiddag woedde alhier een ge weldige boschbrand. Ruim 100 H. A. bosch stonden in vuur. De boaschen te Holzet, Kerper en Vyien werden geheel of gedeel- telyk door het vuur vernield. Wegens den sterken wind werd het blusschingswerk zéér bemoeiiykt. De schade is aanzienlyk. De aanhoudende droge Noord Oosten wind heeft in België in de omstreken van Namen overal aanleiding tot boschbranden gegeven. Door het wegwerpen van brandende sigaren of door onvoorzichtigheid van spelende kinderen schynen de branden veroorzaakt te zyn. Te Moustier-sur Sambre te Telenne en te Malchampa in de buurt van Spada ia reeda veel schade aangericht. Ongeregeldheden. Nog ateeds wordt het onderzoek voortgezet, om te ontdekken, wie op den avond van 10 Maart by de onge regeldheden te Finsterwolde, de geweren van twee marechaussees hebben aangegrepen en naar beneden gedrukt, by welke worsteling twee schoten afgingen, waardoor twee per sonen werden getroffen. Twee arbeiders, die onder de werkloozen waren, zyn nu door den rechter te Winschoten in verhoor ge nomen. Een van hen, zekere B., wordt verdacht. Hevige brand in Texas. Een gedeelte der stad Fortworth in den Amerikaanschen staat Texas, tien huizenblokken lang en zeven breed, is door brand verwoest. De schade wordt op vflf millioen dollara geschat. De vernielde gebouwen bevatten honderd wo ningen, een machinegebouw, de herstellings werkplaatsen van den Texas Pacifilcapoorweg, vier kerken en drie scholen. De troepen patrouilleeren om plundering te voorkomen. Brand. Maandagavond heeft de straat jeugd brand gesticht in een lading van 48 pakken geperst hooi, liggende op de loskade aan den Toe-Haringvliet te Rotterdam, en toebehoorende aan den beurtschipper P. v. D. De brand ia gebluscht door gasten van spuit 8 met twee slangen op de waterleiding, aan vankelijk onder leiding van den brand meester H. J. Touw, later onder die van den hoofdman, den heer Torley Duwel. Aanwezig waren spuiten 10, 9, 11, 12 en de reddingsbrigade. Tegen de ratten. De gezondheidscom missie te 'a Hertogenbosch heeft, ten einde den overlast te bestrijden, veroorzaakt door de tallooze ratten, die de riolen en de Binnen-Dieze aldaar bevolken, besloten met ingang van heden een premie van 5 cent uit te loven voor elke doode rat, die eiken Maandag- en Vrijdagmorgen tusschen 8 en 9 uur wordt gebracht op het bureau der Gemeentereiniging. (Sand.) Zes maanden in een kleerenkast. De 14 jarige zoon van een echtpaar in het Prui sische dorp Techentus heeft 6 maanden lang zich in een kleerenkast verscholen gehouden. Omstreeks een half jaar geleden had hy een rywiel gestolen en sinds dien tijd was hy spoorloos verdwenen. De ouders beweer den, dat hy te Berlijn by familie was, maar alle nasporingen der politie in de hoofdstad bleven vruchteloos. De gendarmerie op het dorp bedacht ten slotte dat de langgezochte zich misschien nog wel in het ouderlijk huis kon bevinden. Er werd een huiszoeking ge daan en de jonge werd uit een kleerkast voor den dag gebaald. Sedert maanden was hy met geen water of zeep in aanraking geweest en zyn haar hing in lange lokken neder op zyn schouders. De veelbelovende knaap en zyn broeder, die van medeplichtigheid aan den diefstal verdaeht wordt, zyn voorloopig in het huis van bewaring opgeborgen en hun ouders zyn wegena heling in staat van beschuldiging gesteld. Vreemdelingenverkeer. In de maand Maart hebben te Rotterdam in hotela en logementen vertoefd1193 Nederlandera, 398 Duitschers, 167 Engelschen, 70 Fran- schen, 169 Belgen, 38 Amerikanen, 4 Noren, 11 Zweden, 13 Denen, 7 Russen, 25 Oosten- rykers, 6 Spanjaarden, 2 Portugeezen, 12 Italianen, 8 Zwitsers en 5 Roemenië». In het geheel 2118 personen. Auto-ongeluk. Op het kruispunt van Adamsweg en Nieuwe Tielweg te Tiel reed de 20 jarigen K. met zyn fiets in volle vaart dwara tegen een in matige vaart zynde auto. Hy schoot er onder en werd dood opgenomen. Vast staat, dat de bestuurder der auto mobiel geenerlei scbuld aan het ongeval heeft. Bengels. Zaterdagmiddag circa 5 uur gingen een paar jongens >uit aardigheid* voor een locomotief van de G.-O. Stoomtram te Deventer op de rails liggen. Eén hunner werd door de machine licht aan het hoofd gewond; de andere bengel bleef ongedeerd. (»X>. Dagbl.*) Bloedvergiftiging. Een zeer treurig ge val van bloedvergiftiging te Zeist. Daar had nl. een twaalfjarige jongen een klein wondje aan het been gekregen. Hy droeg er zwarte kousen over, bloedvergiftiging ontstond en na een zeer pyniyk lyden was de dood het einde van dit jonge leven. Branden. Te Vesprim is Vrydagnacht een brand uitgebroken. De gebouwes van het seminarie, nabystaande huizen, een kerk, 20 groote in aanbouw zynde gebouwen en een groot aantal andere huizen werden verwoest. Te Satoralja Ujkely brak eveneens een brand uit. Het station en tien pakhuizen gingen in vlammen op en er is groote schade aangericht. Luchtballon. Maandagavond te ongeveer 8 uur is te Texel een luchtballon geland. De drie luchtreizigers, naar beweerd wordt, Duitsche officieren, werden door de bewoners van Spang de buurtschap, waar zy te Texel neerdaalden, welwillend geholpen om den ballon naar de haven te vervoeren. Het Sbl. vernam nog, dat de ballon be mand was met twee Duitsche officieren en iemand voor het doen van waarnemingen en Maandagavond te zes uur te Gorlar naby Berlyn was opgestegen, met de bedoeling de Noordzee en dus naar Engeland over te steken. De ballon werd echter in de noorde ïyke richting gedreven, zoodat men besloot op Texel te landen, hetgeen zonder bezwaar en zonder every te veroorzaken, gelukte. Het gezelschap vertrok direct daarop per boot naar den Helder en verder per trein naar Amsterdam. De ballon met toebehooren werd medegevoerd. Wandaden. Men meldt uit Maasbommel aan de Msb. Men stapelt hier de eene wandaad op de andere. In den laatsten tijd werden 15 dief stallen met braak gepleegd by acht perso nen w. o. gemeente-secretaris, wethouder en veldwachter, werden de ruiten ingegooid men wierp voor een goede 50 gulden koren van de loswal in de Maas maaide 's nachts uit wraak voor ruim 40 gulden onryp koren af stak een hooimyt in brand boorde gaten in roeibooten en liet ze zinken. Vooral den beroepsvisscher L. aldaar werd veel schade toegebracht. Voor niet minder dan twee duizend gulden aan vischnetten werd door boosaardige handen by dezen visscher ver nietigd. De rykspolitie doet yverig onderzoek naar de bedryvera van al die ongerechtig heden. Branden. Te Callantsoog (N.-H.) ia Woene dag tot den grond, afgebrand het perceel van den landbouwer P. Sluis. Het vee kon alléén gered worden. Alles was verzekerd. Valsch geld. Woensdag hebben drie koopvrouwen in verschillende winkels te Apeldoorn inkoopen gedaan en valsch geld (guldens) in betaling gegeven. Een der winkeliers kreeg achterdocht en waarschuwde de politie, waarop deze twee der vrouwen arresteerdeeen hunner is voortvluchtig. Woestduin. Er is besloten, te Woest- duin by wyze van proef, te beginnen op 1 Mei a.s., uitsluitend op werkdagen, wedstry- den te houden, voorloopig des Zaterdags, aanvangende 4 uur 's namiddags. Het verbod van B. en W. van Bloemen daal om op Zondag de baan voor het pu bliek open te stellen, is oorzaak, dat het programma voortaan uitsluitend draveryen sal bevatten, en er dus geen rennen znllen plaats vinden. Het guldensterrein wordt afgeschaft. Waarschuwing. Het is den 'minister van buitenlandsche zaken bekend geworden, dat in den laatsten tyd door in Rusland wonende personen aan buitenlanders, waar onder ook Nederlanders, aanbiedingen zyn gedaan om goud ver beneden de waarde te verkoopen. In verband hiermede brengt de minister ter algemeene kennis, dat het ge- wenscht is om, alvorens met bedoelde per sonen zich b.v. noemende Otto Ringenberg of V. A. Schmehl, in verbinding te treden, inlichtingen bij zyn departement in te winnen. (Stct.) Bloemen van brood. Mej. Oorrie Dene kamp te Brussel stelt in den kunsthandel Oldenzeel in een kleine vitrine zeer fijne en bedriegelijke natuuriyke bloemen ten toon, door haar gemaakt van broodkruimels, welke zy met de vingertoppen kneedt in de ver- eischte vormen en daarna, nu eens met waterdan met olieverf kleurt. Het is smaakvol geduldswerk. Aardschok. Te Messina is Woensdagavond te 9.45 een hevige aardschok gevoeld, voor afgegaan door een onderaardsch gerommel. Verdronken. Het zevenjarig zoontje van dén heer J. K., wonende te Heerhugowaard, is in een onbewaakt oogenblik te water ge raakt en verdronken. Een sleepboot gezonken. De zeeboot Nancy werd Zaterdagmiddag uit de Noord, naby Dordrecht, gesleept door de sleepboot Martinus. Plotseling kantelde de sleepboot en zonk. Machinist en kapitein sprongen te water en werden door de bemanning van de sleepboot Telefoon, die in de nabyheid voer, gered. De dekjongen, die tydene het ongeluk beneden was, is verdronken. De Te lefoon bracht de Nancy naar hare bestem ming. Verbonden. Op het politiebureau in de Lange Torenstraat te Rotterdam is verbon den, de losse werkman H. R., zonder vast woonverbiyf, die door een flobertkogel in den buik was getroffen. Giftig. Wat een allerliefste japon is dat toch van je, Lize. Dis staat je ieder jaar mooier. BURGERLIJKE STAND. Bergen, over Maart 1909. GEBOREN7 Maart. Geertje Adelina, d. van Simon Adrianus Bas en Elizabeth Tegal. 14 dito. Maria Oatharina, d. van Jan Hol- lenberg en Cornelia Roobeek. 25 dito. Johannes Adrianus, z. van Nicolaas Glorie en Aafje Briefjes. - OVERLEDEN31 Maart. Neeltje, d. van Nicolaas Pieter Kokkes en Antje de Wit, 16 maanden. Beemster, van 19—25 Maart. GEBORENJohannes Josephus, s. van Johannes Nicolaas van Baar en Maria Dekker. OVERLEDEN Antje Eggers, ongeh., 78 j. Twee levenloos aangegeven kinderen van Jacobus Johannes Byvoet en Aafje Comman deur. Limmen, over Febr. 1909. GEBOREN12 Febr. Cornelia Johanna, d. van Johannes Hendricns Hageman en Margaretha Koomen. 25 dito. Adrianus, s. van Cornelis Hollenberg en Maria Gfoen. 28 dito. Jacoba Cornelia, d. van Nicolaas Druiven en Maria'Castricum. ONDERTROUWD: 17 Febr. Jan Pieter Baas en Maria Oatharina Vis. OVERLEDEN1 Febr. Tryntje van Twuy- ver, echtgenoote van Willem Bus, 66 jaar. 12 dito. Een levenloos aangegeven kind van het manneiyk geslacht van Josephus Marie Henselmans en Tentje Mors. 28 dito. Johannes Groen, echtgenoot van Aafje Pep ping, 71 jaar. Uitgeest. GEBOREN19 Maart. Cornelia Jozef, z. van N. Mul en A. Heyne. 26 dito. Jo hannes Theodorus Josephus, z. v. D. Stam en A. Huisman. Nicolaas Engelbertus, z. v. D, Bakkum en A. Molenkamp. 28 dito. Jacob, z. v. I. Wakker en J. Bakker. GETROUWD15 Maart. P. Barendrecht en G. Glijnis. OVERLEDEN21 Maart. Cornelis z. van Cornelis Veldt 1 m. 22 dito. Maria Jabroer wed. van Jan Ooms 80 j. Wormerveer, van 27 Maart-3 April. GEBORENGeertje, d. van G, Wouden berg en J. Hartog. Jacob, z. van K. Meyns en M. Offenberg. Bernardus Cor nelia, z. van N. G. Lundgren en M. Win kelaar. Pieter, z. van P. Stam en A. M. Inbrink. ONDERTROUWD: P. A. Sierhuis en B. H, Tesink. GETROUWD T. Landweer en N. Bakker. OVERLEDEN Maarten Rol, 73 jaar on gehuwd, overleden te Wormer. Hendrik van Assema 18 jaar, ongehuwd. As8cndclft, van 19 Maart—9 April. GEBOREN Marytje, d. van Jacob Meyer en Aaltje Meier. Grietje, d. van Adrianus Tjipjes en Klasina Rijkhoff. Maria, d. van Willem Schoorl enHillegonda SchuytMaria d. v. Pieter Kroon en Oatharina Dekker. Adriana Josephina, d. v. Hendrik Kerssens en Maria van Dyk. Dirk, s. v. FloriaIJff en Wilhelmina Schoone. Jacob, z, v. Pie ter Scboone en Maartje Somsr. Josephina Anthoinette Geertruda, d. v. Clements Antho- nius Josephus Bergfeld en Maria Eliza Meyer. Johannes, z. van Jan Nielen en Agatha Louisa van der Laan. Kaatje, d. van Willem Jongejans en Cornelia Koomen. ONDERTROUWD: Arie Wilhelm Hogen- styn en Tietje de Vries, van Amsterdam. Cor nelis Knap, van Krommenie, en Grietje Schip per. Pieter van 't Veer en Styntje Slin ger. van Zaandam. Pieter Veenis en Maar tje Hos. Gerrit Abbink (van Westzaan) en Godeliva Bos. Dirk Heyne en Petro- nella Bos. Jan Volland (van Westzaan) en Catharina van Gelderen. Gerrit Kroon en Aagje van der Laan. Pieter de Boer en Aagje Mesjes (van Katwoude). GETROUWD Roelof Huisman, van Heems kerk, en Duifje Hos. OVERLEDEN Gerardus Franciscus Schlü- ter, oul 71 j. (R. K. Priester.) Levenloos aangegeven een d. van Jan Hos en Maartje de Wit. Maria, d. v. Willem Schoorl en Hillegonda Schuyt, oud 1 dag. Klaasje Nuuning, 82 j., weduwe van Dirk Oomen. Krommenie, van 18 Maart tot 1 April. GEBOREN Johanna, d, v. P. Oosterhoorn en G, Akkies. Aafje, d. v. A. Steyn en A. Jongeneel. Heemskerk. GEBORENRende, z. v. Reyer van 't Slot en M. Grapendool. Elisabeth, d. v. Arie Welboren en Grietje Dam. Cornelia, d. v. Dirk Kluft en Cornelia Huisman. Margaretha, d. v. J. de Ruyter en Margaretha de Wildt. Adrianus, z. v. Pieter Beentjes en Aagje Stuifbergen. GETROUWD Roelof Huisman, 28 jvan Heemskerk, en Duifje Kos, 27 j., van Assen delft. OVERLEDEN: Elisabeth, 2 wk., d. v. Arie Welboren en Grietje Dam. Engelina Oorver, 34 j., echtg. van Jan van Bruinswaard. Harenkarspel, van 1—31 Maart 1909. GEBOREN Nicolaas, s. v. Antonius Broer- sen en Maria Sweep. Nelly Anna, d. v. Cornelia Groot en Nfesje Beers. Sytje, d. v. Hendrik Spaansen en Barbara Glas. Agatha, d. v. Dirk Veldboer en Dieuwertje Somerdyk. Cornelia, d. v. Johan Blanken- daal en Geertruida Oatharina Siykerman. Petrus Adrianus, z. v. Nicolaas Nolten en Jantje Groen. Emma Johanna, d. v. Pieter Kraakman en Immetje Rood, Johannes, z. v. Klaas Wagemaker en Cornelia Nolten. Agatha, d. v. Gerrit Hof en Aaltje Boekel. GETROUWD Pieter Kuilman te Oudkar- spel en Neeltje Molenaar. OVERLEDEN Anna Maria Groen, 3 we ken. Johannes Jacobus Spaans, 9 dagen. Antonius Broersen, maanden. AB< 60 oente per drie het Afzonderlijke nnmme op Vrijdag 23 April S uur, ten huize var Langeatraat, te Alkm| Agenda: Bekening en verantwej Vaststelling der balai Verkiezing bestuurslij LUTZ treedt af herkiesbaar. Verkiezing Commissi JACQBSE treedt ai Overdracht d6r aandee Heeren F. X WITÜ HET B. Mr. H. P. M. KRA.A J. G. LUTZ, Pennine, H. KENTER, Secreta DE VBIJJ Daar is wellicht ni wordt gesold en gesc vrijheid. Elke nieuwe vrijheid aan het verd woonlijk zijn die mens plegen te schreeuwen grootste vrijheidshelJe Wanneer het er ev<! om door daden te werkelijk de vrijheid voor in de bres durftj blijkt dikwijls dat al i vrijheid niets anders middel, een reclamer vrijheid van anderen, en partijbelang te die van den kwakzalveij lijdende menschheid wien het slechts te van die lijdenden eiger Zoo heeft ook in jaar en dag het rad bloc den voike wijs zou worden verlost u priesterheerschappij e; wanneer het slechts!1 regeering hielp. Het En het gevolg is ges kneld en gekluisterd, ketenen eener anti kati Der Kerk en den Eer bestaan schier onmog priesters werden de onderhoud ontzegd werden uit het vade de bezittingen der coiL telijke instellingen g onderwijs verwereldlij stemming gebracht m« anti-godsdienstige opv weg gaat men steec der vrijheid, de vrijhe Het ontwaken Naar het Duitsch van AnnJ Bewerkt doo 25) 'Barmhartigheid I Dat geiyk... Hy vermoedt di gy Daar den...« •Still Spreek zyn naa onreine lippen. Wat Fa) uw zaak het met hem Magdalena lachte lui en.de Euuelius bukte zi blik. >Geiyk gy beveelt, vi En hoe ia 't met Samar •Het spyt my daarbi te kunnen zy„. Na hetg, vonden heb, heb ik haai het *oo spoedig gy zult wel een voorwet *en met haar weg iB, poort komen. Zorg dat een vertrouwbare gida Oapharnaum brengt! Ho.

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1909 | | pagina 6